Keresés

Részletes keresés

moTmeN Creative Commons License 5 perce 0 0 102222

Vegyel fel alcaruhazatot maszkkal, ugy nem ismernek meg!

Előzmény: gaffy59 (102221)
gaffy59 Creative Commons License 20 perce 0 0 102221

Köszi, de kiröhögnének a népek, látva, hogy mit művelek ilyen eszközzel.

Ennyit nem ér az ügy.

Majd egy csini lányhoz elkérem jó? :)

Előzmény: Jamy25 (102218)
gaffy59 Creative Commons License 30 perce 0 0 102220

Ez is egy akció, jó!

Előzmény: bandita39 (102216)
Jamy25 Creative Commons License 2 órája 0 0 102219

Valami ilyesmi

LASTOLITE Ezybox Hotshoe

76x76 cm softbox + vakutartó

Előzmény: Jamy25 (102218)
Jamy25 Creative Commons License 3 órája 0 0 102218

Van egy 40x40-es, vagy 60x60-as Softbox-om állvánnyal, rendszervakuhoz kompletten. Kölcsön tudom adni, ha gondolod. Szerintem 1-2 próbát megér, hátha beválik.

Előzmény: gaffy59 (102217)
gaffy59 Creative Commons License 3 órája 0 0 102217

Igen, a szépen szórt fény, na ez az. Ez a lufis jópofa lehetett, tényleg jól hangzik. Én arra a békebeli vastag műanyag zacskóra gondoltam, hogy megpróbálom, akár több  darabot is a vaku elé tenni, meghagyva nyitva a méret miatt.

Kipróbáltam már más témában pár alkalommal, amikor senki nem látta :), működik az is.

 

Hajdanán műlegyet kötöttem belőle(halaknak) soha nem ment tönkre, ma is megvannak, olcsó volt és fogós:)

 

Esetleg tényleg az ernyő, valóban. Vagy ahová beszalad a kőfalba, közvetlen fölé tehetnék valami fehér lapot amire hátulról villanthatnék, így akár szemből és picit fentről kaphatna fényt. Hogy ehhez mit szólna? 

Patkány. Bírja csak ki. :)))

De nehéz ügy, mert félénk.

Előzmény: képfaragó (102214)
bandita39 Creative Commons License 4 órája 0 0 102216

Jamy25 Creative Commons License 4 órája 0 1 102215

Előzmény: gaffy59 (102196)
képfaragó Creative Commons License 4 órája 0 0 102214

Szia!

A vaku fénye nem lesz sok, mert azzal /16 tól 1/125 ig is lemehetsz. A ,,fényformálás" is elvesz kb. két fényértéket.

A fényformálás során mindig kénytelen vagy alkalmazkodni a helyszínhez. A helyszínt nem ismerem, neked kell rögtönöznöd valamit.

 

Általánosságban: Először is azon ,,fényformálók" dobozkák, amiket a rendszervakura lehet feltenni, szinte semmit nem érnek. Azért nem érnek semmit, mert a fényforrás továbbra is pontszerű marad a téma méretéhez képest. Szóval egy ,,soft vaku feltét" mérete  csak a rovarfotózásnál hatásos, ott is csak akkor, ha a vaku kellően közel van.

Nagyobb állatokhoz egy nagyobb méretű softbox kell, kellene. Terepen, igazi nagy méretű softbox használat nem nagyon jön szóba, inkább azt tudom elképzelni, hogy a téma közelében akad valami fehér vagy szürke felület, amire rá tudsz villantani. Fehér fal, esernyő, derítőlap vagy sima fehér lap, ki tudja.

 

Esetleg egy régi trükk, ami nekem egyszer egy éjszakai esküvői bulin nagyon bejött: Szerezz egy minél nagyobb fehér lufit. Ha erre közvetlen közelről rávillantasz, a fény bemegy a lufi belsejébe ott visszaverődve kilépéskor ismét szóródik. A lufi olcsó, könnyű kivinni a terepre. leteszed a földre a felfelé villanó vakut, valahogy fölé rögzíted  a lufit, és már fotózhatsz is. :)

 

 

Ha kellően nagy a lufid a témához képest, csodásan szép fényt ad.

 

 

Előzmény: gaffy59 (102213)
gaffy59 Creative Commons License 9 órája 0 0 102213

Zoli! Hány sörrel is jövök már?  :)

 

Ugye, nem is olyan egyszerű?(nekem nem)

Igen a háttér fekete lesz, de talán nem baj. Játék ez, inkább a vaku elhelyezését gondoltam problémának, hogy valamennyire természetes legyen az iránya és persze ne legyen túl sok. Ajaj! A többit csak Te tudhatod ilyen pontosan ;).

Sajnos a lágyítást csak a vakun tudom elképzelni és 1 vakun. A műtermi beállítást a gazdi nélküli kutyák lehetetlenné teszik, még felborítanak mindent, zavart egy környék.

Bár nekem ilyen finom(adott) fényekkel tetszik a jelenet, de itt ebből mindig csak ennyi van. 

Köszi, majd eszembe jutsz, ha csinálom :)

 

Előzmény: képfaragó (102212)
képfaragó Creative Commons License 17 órája 0 0 102212

Némi elírást javítanék:

Full villantás kb. 1/500s, 1/8 villantás kb:1/4000 sec. Az 1/16-os villantás kb. 1/8000 sec.

Talán jó de lehet hogy ez is sok. Az expó állítása a vaku távolsággal történhet valami diffúz felületről visszaverve.

Szóval én valahol az ISO 1200, F 6.3, t: 1/250s körül kutakodnék.

 

Előzmény: képfaragó (102211)
képfaragó Creative Commons License 17 órája 0 0 102211

Körülbelül:

 

ISO:              5000 -> 1200      -2   Fényérték

Rekesz:         2.8 -> 8               -3   Fé

Zársebesség: 1600 -> 250        +2.6 Fé

Összesen: -2.4 Fé sötétebb lesz a háttér, ami nem baj, hiszen a vaku kell hogy adja a főfényt, talán nagyon is sötét lesz.

Emiatt a rekesz legyen 6.3, így is sötétebb lesz a háttér mint most.

Mikor már jó a háttér, jöhet a bele villantás:

Full villantás kb. 1/500s, 1/6.3 villantás kb:1/4000 sec. Az 1/16-os villantás kb. 1/8000 sec.

Talán jó de lehet hogy ez is sok. Az expó állítása a vaku távolsággal történhet valami diffúz felületről visszaverve.

Szóval én valahol az ISO 1200, F 5.6, t: 1/250s körül kutakodnék.

A HSS vakuzás is szóba jöhet, de az több vaku esetén költséges lehet.

Előzmény: gaffy59 (102207)
Tirma Creative Commons License 18 órája 0 0 102210

Köszönöm,...igaz, erre jobban oda kellene figyelnem . Nem makró.

Előzmény: gaffy59 (102208)
gaffy59 Creative Commons License 20 órája 0 0 102209

Nem is néztem másra, csak a pillangókra :) Nagyon vonzák a tekintetet.

Persze, látszik a nagy mélységélességen.

Előzmény: gaffy59 (102208)
gaffy59 Creative Commons License 21 órája 0 0 102208

Klassz, de talán sok a szaturáció. Nem makró ugye?

Előzmény: Tirma (102206)
gaffy59 Creative Commons License 21 órája 0 2 102207

Azon spekulálok, hogy honnan villantsam meg. Nagyon sötét hely, magas az ISO(5000), de kellene ez a gyors záridő.

Ezt f2.8 és 1/1600-ad-al lőttem, egy méteres kőfal előtt, ahol a tanyája van és ott ki-be szaladgál. Az én nézőpontomból nem villantanám meg, hátulról megint nem lenne jó. Felülről?

Mindenképp levett vakuval gondoltam. Kimerevíti?

Tirma Creative Commons License 24 órája 0 2 102206

Bogáncslepke...

bandita39 Creative Commons License 1 napja 0 1 102205



bandita39 Creative Commons License 2 napja 0 0 102204

:) Meglátod rá lehet kapni :) A bogarat nem én raktam a hátára !


Előzmény: sunni (102203)
sunni Creative Commons License 2 napja 0 0 102203

Rá fogsz "beszélni" ! :)

Előzmény: bandita39 (102198)
bandita39 Creative Commons License 2 napja 0 0 102202

Olyan hideg van hogy most már bogarat se nagyon látni :) Ezt az egyet találtam reggel 1 óra alatt :) 

Előzmény: bandita39 (102199)
bandita39 Creative Commons License 2 napja 0 0 102201

Lehet makrózni közgyürű és valamilyen fényerősebb manuális obival is. Ez pl Helios és közgyűrű.

__Csuzli__ Creative Commons License 2 napja 0 0 102200

Én is téma hiányában próbálok makrózgatni,jobban lefoglalt mint a madarászás.Érdekes műfaj.

bandita39 Creative Commons License 2 napja 0 0 102199

Pont az elhivatotságod ,meg a kitartásod miatt mondtam ,a szemembe ez profizmus ! Én soha nem tudtam ennyire elhivatottan, illetve célirányosan  csinálni járkáltam ide oda aztán ha szerencsém volt kattintottam :)
Most azért makrózgatok mert egy madarat sem látok mostanában reggelente . 
Én minden formáját, műfaját szeretem a Fotózásnak embereket is szoktam fotózgatni azt is szeretem.
1x én is voltam Gemencen persze akkor is Kutyával,meg Nővel,egyszer el kéne egyedül mennem nélkülük  :) 



Előzmény: gaffy59 (102196)
bandita39 Creative Commons License 2 napja 0 0 102198

Érdemes venni ez is szerethető műfaj én nagyon el tudok merülni benne :) Innen a Fórumról vettem egy olcsó kis obit csak manuálisan használható nincs AF benne cserébe jó olcsó volt talán 7000 adtam érte azt hiszem.

Előzmény: sunni (102195)
ColorLacko Creative Commons License 2 napja 0 0 102197

Az a hal a csőrében!!:))) 

Előzmény: sunni (102147)
gaffy59 Creative Commons License 2 napja 0 0 102196

Csudát!

Elhivatott művelője és inkább vadász, mert pl. virágokkal, bogarakkal nem foglalkozom. Így aztán a (term.)fotóson is még mindig töprengek, a profitól elhatárolódom :))

Viszont benne van a tudatos és célirányos meló. A vad kitartó felkutatása, a közelébe jutás izgalma és a "terítékre hozás" varázslatos pillanata, a jó expó, a TRÓFEA.

 

 

Előzmény: bandita39 (102193)
sunni Creative Commons License 2 napja 0 0 102195

A makrofotózáson már agyaltam ( kéne venni egy obit ), addig nézegetem amit Te felraksz 😉

Előzmény: bandita39 (102193)
sunni Creative Commons License 2 napja 0 0 102194

Már tettem fel ilyen fotót (102147). Most már nagyok az utazáshoz.

Álca hálót használok, ami kint volt egy hétig. Negyedik nap után közelítették meg 20 méterre. -10 méterről lenne jó fotózni. Ravasz kis madarak.

Előzmény: ColorLacko (102192)
bandita39 Creative Commons License 3 napja 0 0 102193

Gaffy a Profi művelője ennek ,ő ugy csinálja ahogy leírtad :) 
A Medvével vigyázz nehogy meg egyen :)

Előzmény: ColorLacko (102191)
ColorLacko Creative Commons License 3 napja 0 0 102192

A vizitélet láthatólag beindult:-). Ha van jó vöcsök leső helyed, akkor talán posztolsz majd vöcsök fiókákat is, amint az anyjuk hátán héderelnek. :-)

Előzmény: sunni (102188)
ColorLacko Creative Commons License 3 napja 0 0 102191

Szerencse vagy mázli, vagy elhivatottság? Nem tudom. Ha nem megyek ki reggel korán medvehagymát szedni és nincs bennem annyi elhivatottság, hogy viszek magammal egy gépet, akkor max a szerencse, csak azt hozza elém, hogy találkozok ezzel a borzzal. Az igazi elhivatott természetfotós felkutatja, hogy merre lehet az a borzvár, ahova még nem tért vissza aludni nappal és les sátort épít közel hozzá. Igaz a borz marha nagy területet be tud járni élelem után kutatva.

 

2x találtam elütött borzot. az egyik ráadásul szinte kölyök volt. Igazából elég sok van belőlük, de éjszakai életet élnek. Ha van esély rendes fényben megpillantani egy egy példányt, az inkább hajnalban van. Ha nagyon messze elkóricált és időbe telik neki hazaérni, akkor beleszaladhat az ember vagy ha ismeri a borzvár helyét, akkor a közelben várakozik álca ruha alatt. Ehhez azonban tényleg nagyon elhivatott fotósnak kell lenni. Van közöttünk sok ilyen.

 

Az én nagy álmom egy hiúz lefényképezése a természetes élőhelyén :-)) De medve is megfelelne :-DDDD

 

Van is egy tervem, hogy egyszer elmegyek a Retyezátba.

Előzmény: bandita39 (102187)
bandita39 Creative Commons License 4 napja 0 0 102190

Jók :) 

Előzmény: sunni (102188)
sunni Creative Commons License 4 napja 0 0 102189

 csere

Előzmény: sunni (102188)
sunni Creative Commons License 4 napja 0 0 102188

Tényleg szerencsés találkozás. Pár éve járom a terepet, egyszer láttam borzot nappal, de én le se tudtam fotózni.

A vöcsköket egy hete zavarom, eredmény nélkül. Úgy kacagnak rajtam.

 A lévai halastón láttam

Előzmény: ColorLacko (102185)
bandita39 Creative Commons License 4 napja 0 0 102187

Huu de szerencsés vagy :) Egy Telét berakhattál volna zsebedbe :) Szerintem biztos le tudnád máskor is fotózni.

Előzmény: ColorLacko (102185)
ColorLacko Creative Commons License 4 napja 0 0 102186

Már a kocsmában is ráragadt a figyelmem a fotóidra:-)

Előzmény: bandita39 (102182)
ColorLacko Creative Commons License 5 napja 0 1 102185

Ez a borz csak úgy elém került péntek reggel, amikor kimentem medvehagymát szedni. Egy 35 mm f2-es objektív volt csak velem a Fuji X-E4-gyel, ami ugye nem erre a típusú fényképezésre való. Erről a borz semmit se tudott.

 

ColorLacko Creative Commons License 5 napja 0 0 102184

Nagyon jól áll a madaraknak az aranyszínü nádas :-)

Előzmény: moTmeN (102175)
ColorLacko Creative Commons License 5 napja 0 0 102183

Nagyon pofás egy mókus :-)

Előzmény: Tirma (102180)
bandita39 Creative Commons License 5 napja 0 2 102182

Ügyes :) Köszi Maistro nálam csak cserkelve mennek a Fotózgatások ,még soha nem mentem el egyedül csak fotózgatni mindig csak kutyával vagy van szerencsém vagy nincs :) 
Hát ma szerencsém lett volna nyuszikat fotózni ahogy kergetőznek :) Persze Telét nem vittem csak Makró objektívet persze láttam pár Pillét,stb  lefotóztam az is jó :) 


Előzmény: moTmeN (102181)
moTmeN Creative Commons License 5 napja 0 0 102181

Koszonom szepen!

Probalok olyan partszakaszokon fotozni, amik sekelyek, igy nagyon alacsony nezopontbol lehet fotozni. Meg sotetben (a tengereszeti hajnal idopontjat szoktam figyelni) kimegyek a helyszinre, ahol beallcazom magam, es varok. Ha nagyon erzekeny a tema, akkor elozoleg viszek ki mobil lest. Van egy fekvo lesem, ami ilyen helyzetre jo, de kicsit beszukiti a latoszogemet, ezert csak akkor alkalmazom, ha muszaj. Aztan elbogaraszok ott, amig lehet, majd csendben, lopakodva tavozok. Ez a technikam.

Előzmény: bandita39 (102179)
Tirma Creative Commons License 6 napja 0 0 102180

bandita39 Creative Commons License 2024.04.19 0 0 102179

Egyik szebb mint a másik :) Profi ! amúgy milyen technikával lövöd ezeket mert csak pislogok hogy milyen szépek :) 
Én megint kutyulimmal sétálgattam a közelbe ,kb 15 perc kocsival ,persze nem jöttem haza kép nélkül :) 

Előzmény: moTmeN (102175)
moTmeN Creative Commons License 2024.04.19 0 0 102178

Koszonomok. Igaz, meg nem indult neki a friss nad, igy a tavalyi vilagosbarnarol visszaverodo feny (ilyenkor mogottem kel a Nap) deriti a tavat. Kozvetlen napfelkeltekor aranylo fennyel araszt el mindent, de ha kicsit szurtebben erkezik a Napbol, akkor fakobba valva egy kicsit veszit a hangulatabol - ez tortent a vege fele. A kepek kronologiai sorrendben vannak.

Méézi Creative Commons License 2024.04.18 0 0 102177

Szép ez a fáradt, őszies fény, így tavasszal!

:)

Előzmény: moTmeN (102175)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.18 0 0 102176

Szép élmény lehetett!

Előzmény: moTmeN (102175)
moTmeN Creative Commons License 2024.04.18 0 2 102175

Nincs is egy tartalmas reggeli fotozasnal jobb napkezdet.

Tegnap sikerult ezeket a jeleneteket lencsevegre kapnom munkaba menet. Sajnos a cserkeszek altal jelentett fules vocsok nem mutatkozott a tonak ezen a partjan, de igy is bodogan tavoztam a topartrol
 

Méézi Creative Commons License 2024.04.17 0 1 102174

Természetvédelmi őrt ismerek, aki lelkiismeretes, elkötelezett, garantáltan fegyvertelen, viszont van fényképezőgépe.

gaffy59 Creative Commons License 2024.04.17 0 0 102173

:)

 

Késő bizony! De olyan jól hangzott ez az idézet.  Egyébként meg egy kis változással gondolom ránk is igaz.

Rám biztosan: A boldog vadfotós az, aki hajnalban felkel, este lefekszik és közben azt csinálja amihez kedve van... Kérdezd csak meg pl. sunni-t :) Ja nem mérvadó, mert ő már 8-ra otthon van. Hogy a múló jó fények miatt, vagy a meleg miatt, azt most nem tudom.

 

Én gróf Széchenyi Zsigmondot idealizálom, mert a puskát kamerára cserélte. Meg, hogy nézne ki, ha az egész vadásztársadalmat ugatnám. A szomszédom vadász, néha ide is téved és olvassa amiket írok. Szerinted? :)

 

Sokan vagyunk, terjeszkedünk, érdekeink vannak és sokaknak rengeteg pénze. Nincs megoldás, ütközünk. Ember a természettel.

Különben is a héten itt Pest közelben sakálokkal remélek találkozót, és kiderült, hogy a vadhívó sípomat a tanyámon hagytam. Bementem egy vadászboltba, mondom lesz tartalék. Erre vettem még kettőt, most már nem tudom hány van, éppen gyakorlok velük. :)

A boltossal jól meg is beszéltük a kényes dolgokat, majdnem össze is vesztünk. Vadász az ipse, végül békében váltunk el, de előbb mutattam neki pár fotót, amitől (majdnem)baráti viszonnyal váltunk el. Ja, ígértem neki pár képet a FB-ra fel szeretné tenni. Hát így vagyok a vadászokkal, van bajom velük. :)))

 

De, ha már Széchenyi:

 

"A fantáziát kárpótlásért kaptuk mindazért amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vígaszképp azért, amik vagyunk"

Előzmény: moTmeN (102172)
moTmeN Creative Commons License 2024.04.17 0 0 102172

Hat ez a Bob Dylan se volt egy termeszetfotos. Mi az, hogy reggel kel fel? Akkor mar regen keso! :)


Amugy meg azt is dilemmanak velem, es nem tudom ertelmezni, hogy az altalad idealizalt vadasz, aki tiszteli a vadat az miert puskat ragad fenykepezogep helyett, ha mar annyira tiszteli a vadat?

Előzmény: gaffy59 (102171)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.17 0 1 102171

Félre lettem értve. (minden állatot sajnálok)

 

Korábbi hozzászólásaimból -ha olvastad korábban- kiderülhetett, hogy mit is gondolok a vadászatról. Röviden úgy fogalmaztam, hogy szükséges - csak nem úgy, ahogy azon az oldalon egy páran azt elképzelik -teszem hozzá most.

Volt egy korábbi munkahelyemen egy főosztályvezető(neves vállalat ma is), egy hirtelen lett "vadász". A nagyképűség mintapéldánya volt mindenféle értelemben. A vizsgák és a csúcsfegyverek birtokában azonnal Afrikába vágyott és már utazott is. Örültük, hogy nincs itthon, fárasztó alak volt.

Hazatérve - azt hallani és látni kellett volna - azonnal a tárgyra tért és sorolni kezdte az általa elejtett vadakat. Volt közöttük varacskos disznó, talán zebra is, meg ki emlékszik mi még.

Említett még két kisebb állatot a végén, de azokat csak úgy említette meg, hogy lőtt még két ilyen kis "g.ecit" is ezek mellé. Erre pontosan emlékszem.

A vadásszá váláshoz egy rögös út vezet és az egy hosszú folyamat. A vadászjegy kiváltása, majd a vizsgák letétele csak az első stációja ennek az útnak.

 

Ez az ember nem az alapoknál kezdte, és szerintem a mai napig nem tudja, hogy mi is a vadászat, bár az is lehet, hogy már nem is vadászik. Na ez a "puskás ember", az ilyen hajlamos kiszeretni bármikor, bármiből. Egyszerűen megunja. Talál majd más luxus hobbit, hiszen csak ez a lényeg.

Az ilyen szemléletű, és hozzáállású ember sajnos nincs egyedül, manapság is látni őket és az ilyen egy-egy eredménytelen vadászatot üresjáratként, elfecsérelt időként él meg. Vele szemben ott van az a VADÁSZ, akinek már a nagyapja tanítgatta a kezdő lépéseket és mire felnőtt, egyfajta tartással, óriási tudással, de mély alázattal járja a vadak földjét, már-már hivatástudattal, valamint a vad szeretetével és tiszteletével.

Ez a vadász nem lő mindig, jól megfontolt, így az élménye így is nagyobb, mint a félresiklott élvhajhász társáé, mert az ébredésétől a nyugovóra téréséig a napját ez határozza meg és képes mindenre komplexen tekinteni, gondolni. Az azonnali trófeanélküliség nem frusztrálja, a társát rettenetesen. 

 

 

Ismerős érzések lehetnek ezek nem? :)

 

A megannyi eredményes vagy kevésbé eredményes vadászat -és ez fotózásra is igaz - korább megszerzett ismereteket és tapasztalatokat feltételez és egyben új ismereteket és tapasztalatokat eredményez.

A természetre csodálkozás képességével nagyon jó ezeket átélni, majd később nekünk is alaposan átgondolni.  És már este is van! :)

 

A fotózásra, vadászatra szánt idő ünnep, a természettel és a benne élő vaddal való személyes találkozás ígérete, lehetősége. 

Na, most jól elkanyarodtam én is.  :))

 

"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik és közben azt csinálja amihez kedve van" 

 

(Bob Dylan)

 

 

 

 

Előzmény: LSVF1 (102169)
cc Creative Commons License 2024.04.17 0 0 102170

"Disznó is méér megy be annyi lakott terültre...mert mindenhol házak villák, mi tökömök, bent meg kánaán.. Jaj, jaj..."

 

nekem úgy tűnik, hogy a vadász sem szeret annyit gyalogolni/kocsizni az erdőn, ezért itt a házak/villák/tökömök szomszédságába teszik ki az etetőt. aztán csodálkozunk, hogy a malacok a falu közepéig bejárnak.

Előzmény: LSVF1 (102169)
LSVF1 Creative Commons License 2024.04.17 0 0 102169

Ha ezt olyan értelemben érted, hogy kár volt, akkor annyit fűznék hozzá, hogy szerintem nem!

 

Értem én, lőni kell meg "kártékony", de az ökológia része. Ő is jár mezőn, vetésen egeret, hörcsögöt fogni, amiket szintén mérgeznek....ja de a ragadozó madarat is véletlen vagy direkt!!???

Sakállal ugyan így vagyok, őshonos fajunk, csak kicsit megszaporodott, mert "kevés a vad"... Ja, sok a mez gaz terület is..., előbb utóbb beáll a létszám ott is, ja csak "írtja a pénzt"... szar ügy.

Disznó is méér megy be annyi lakott terültre...mert mindenhol házak villák, mi tökömök, bent meg kánaán.. Jaj, jaj...

Bezzeg a sok kurva kerítés senkit nem zavar, - mikor beleakad a bika, bak, akkor jajonganak - , mert az agyon támogatott gazdák sírnak rínak, aszáj kár, meg szárazság, de a kerítés maradékot egy buzi se szedi össze!!!

Melyik nem mezgaz vállalkozás kap annyit mint a gazdák?? Semelyik!! Mégse tüntetnek!! Lehetne? Miért ne??!!

(Mondom ezeket úgy, hogy mez gaz területen melózok!!)

Értem mindkét oldalt,  egyre több a vadász is, legalább is egy ismerősöm bejelentette hogy vadászvizsgát akar...életében nem érdekelte most megy hirtelen...mert mostmeg az izének a nője is vadászik alapon...

Kicsit hirtelen is voltam meg a témától is elkanyarodtam kicsit, bocsánat. :-)

 

Szóval... csak mentsék őket!!

Előzmény: gaffy59 (102166)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 102168

Megérte kiosonni :) Jó lett Teccik ,jó helyen laksz ha ilyenek mászkálnak a kertedbe :) 
Én ki kell mennem a Népligetbe ha látni akarok de érdekes módon inkább ősszel mozognak jobban.

Előzmény: moTmeN (102167)
moTmeN Creative Commons License 2024.04.16 0 0 102167

Koszonom szepen! Azert a jobb kepek remenyeben meg visszamegyek. Kulonosen azok utan, hogy lattam halaszsast, voros kanyat meg reti sast is a to felett. 

Mindenesetre a dolgos hetkoznapokat is megzavarhatja egy-egy erdekes momentum. Mivel felvaltva dolgozunk itthonrol, tegnap parom latta eloszor a mokust az eteton, de ma is benezett, en meg amennyire tudtam, kiosontam.

Előzmény: bandita39 (102163)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 102166

Ezek az elhivatott szakemberek vajon beszélgetnek a területen működő vadásztársaságokkal?

Én megkérdeztem az ismerősöm, hogy van e kotorék valahol a területükön, azt mondta, hogy van, de le lett fojtva már mind, amiről ő tud (tavaly áprilisban kérdeztem). Ritka is a róka, talán csak mutatóban marad egy-egy szerencsés példány.

Előzmény: Méézi (102165)
Méézi Creative Commons License 2024.04.16 0 0 102165
Előzmény: Méézi (102126)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 102164

bandita39 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 102163

Szèp fotók !

Előzmény: moTmeN (102162)
moTmeN Creative Commons License 2024.04.16 0 3 102162

A hetvegen volt szerencsem haromszor is kilatogatni egy uj helyszinre (sajnos csaladi okokbol egyik alkalom szem volt idealis), es mar mifelenk is beindult a tavasz.

bandita39 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 102161

Köszi Mester a minden igényt kielégítő választ :) 
Jelenleg D 810,D 7100 ,és A7 van olyan alacsony az áruk hogy semmi értelme eladni. Nagyon sok expós gépek ,kivéve A 7 annak én cseréltettem a zárját 33 ezer expónál :) D 810 200-300 között jár köszöni jól van :) Nikonok nem nagyon alkalmasak Makrófotózásra csak jó minőségű AF makróobival talán :) A7 erre és manuális obik használatára tartom ,öszes Nikon obimmal is tudom használni beleértve a Tamron 150-600 at is ami nikon végü ,ha lesz pzem megjavíttatom fókuszmotorját. 
Van egy Vivitar series 1 2x zőm régi de jó cucc kemény 8000 ft ért vettem ( Soha nem adom el ) Jobb mint az 1.4 x ző összevetettem :) Sony A ra vettem tőled régebben egy Kenkót talán attól nem jobb.:)
Ha nyerek a Lottón akkor veszek egy 600 F4 et :) 
Köszi Mester a tippeket :) 



 

Előzmény: képfaragó (102151)
LSVF1 Creative Commons License 2024.04.15 0 2 102160

"Talán még hozzáfűznék valamit.

Zoli azt írja, hogy a cserkeléses fotózás elég eredménytelen műfaj.  

Részben igaza van, de nagy akarattal, sok szabadidővel, jó felkészültséggel és tapasztalattal azért ez egy rendkívül izgalmas és szép vállalkozás. Nem hívnám tisztán természetfotózásnak, ez inkább egyfajta vadászat, egy ösztön vezérelt zsákmányszerzés, kis finomkodással és a "terítékrehozás" izgalmával.."

 

Ezzel tökéletesen egyet értek! Nekem a cserkelés jött be igazán, lesezés csak akkor, ha irányítottan voltam kint vagy kísérettel, de úgy se mindig...

Szóval cserkelésre fel! Bejárok egy területet, vissza kocsihoz, megyek a másikra. Nyilván ez nem mindenkinél ilyen egyszerű.

Tami 150-600 szerintem fasza erre a célra nyilván fényerőben nem egy bajnok - csak úgy mint a 100-400 sem, ez van nekem dx vázon - de valóban inkább zoom mint fix a járkáláshoz. 

De most, hogy megint kizöldelt még pék f..sza is így más az útvonal...

 

gaffy59 Creative Commons License 2024.04.13 0 0 102159

3 órakor ki, du.3 órakor otthon :)))

Legfeljebb a szarvas kiég. Na bumm.

 

Kakukk: ennyit számít 250km?

Előzmény: sunni (102157)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.13 0 0 102158

Azt még nem próbáltam, de biztosan annak is meglehet a szépsége és izgalma. 

Előzmény: cc (102155)
sunni Creative Commons License 2024.04.13 0 0 102157

Úgy tűnik felgyorsultak az események.

Itt már hét elején " havazott ", az orgona pedig lassan elvirágzik.

Most még kimegyek délután, de jön a nyár. Nem csípem a meleget. 3 órakor ki 7-8-kor már otthon.

Előzmény: -FRIPP- (102154)
sunni Creative Commons License 2024.04.13 0 0 102156

Itt északon már egy jó hete megszólalt a kakukk.

Előzmény: gaffy59 (102150)
cc Creative Commons License 2024.04.13 0 0 102155

a természetfotózásnál a cserkeléssel szemben a beetetett les van, mint lehetőség, az összes kérdőjelével együtt.

Előzmény: gaffy59 (102153)
-FRIPP- Creative Commons License 2024.04.13 0 0 102154

Igen , változik és vannak egészen riasztó jelek is.

Bő egy héttel ezelőtt nem akartam hinni a szememnek , a Tiszán vastagon úszott a pehely (pöhöly) ami a fűzfélék (köztük a nyárfák) virágaiból származik.

Itt is van egy hónap differencia.

Évek óta figyelem a fehér gólyák érkezését , itt a fészkük a kerítésem mellett , soha ilyen korán még nem érkeztek mint az idén.

A hím jött március 14.-én a tojó 17.-én.

5-6 éve nagy szenzációként közöltem a feleségemmel április 4.-én (a születésnapján) reggel hogy megérkezett a háziállatnak számító gólya a fészkére.

Idén viszont a mi gólyáink furcsán viselkednek , napokra eltűnnek aztán újra megjelennek , elzavarják az idegen gólyákat ha a fészekhez közelítenek , de a költéssel egyenlőre egyáltalán nem foglalkoznak.

Mintha az élővilág legszigorúbb parancsát valami felülírná.

A fecskék is itt köröznek több mint egy hete az udvar fölött , a régi fészkeket meg sem nézik , új rakásába még nem kezdtek.

 

Agrár ember voltam évtizedekig , elképedve látom a teljes virágzásban levő repcetáblákat.

 

Nagyon tetszenek a kis vöcskök , jó életképek , mindenféle technikai megközelítés nélkül.

Előzmény: sunni (102147)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.13 0 0 102153

Talán még hozzáfűznék valamit.

Zoli azt írja, hogy a cserkeléses fotózás elég eredménytelen műfaj.  

Részben igaza van, de nagy akarattal, sok szabadidővel, jó felkészültséggel és tapasztalattal azért ez egy rendkívül izgalmas és szép vállalkozás. Nem hívnám tisztán természetfotózásnak, ez inkább egyfajta vadászat, egy ösztön vezérelt zsákmányszerzés, kis finomkodással és a "terítékrehozás" izgalmával. A legjobb pillanatban, jó hátterekkel, a legszebb fényekben megörökítés az, ami az egyik  legnehezebb feladat és ez az, ami állandóan hajtja az embert. Nincs tökéletes kép, csak annak ígérete. A vadász-fotóst ez inspirálja, ez az óriási hajtóerő! Egy igazi vadász már esélyt is ad a vadnak, hogy még nagyobb legyen az élménye. Mi pl. a fényekkel és a hátterekkel "fűszerezünk", ha tudjuk a mennyiséget.

Egy lesből fotózva több jóminőségű és mennyiségű fotó készülhet jobb fényekben, tervezett hátterekkel és a pontos távolság is mindig garantált. Na, ide kell igazán egy jó fix lencse. Nekünk is kell egy jóminőségű lencse, de a véletlenszerűség miatt jobb lehet egy zoom. A kompromisszum mindig jelen van és ezt mindig érezzük is.

Mi van, ha közel jön, mi van, ha messze van, takarás sincs, akkor hogyan?...

Sokan abba a hibába esnek, hogy nagy gyutávot szeretnének és persze jó fényerővel. Igen ez klassz, de ez is kompromisszum ám!

Pl. a súly, ezt mindenki tudja. Amit kevesebben az az, hogy -és erről már értekeztünk- hogy a fotózásra szánt időt jobban behatárolhatja annak használata. Pára, légremegés, stb.

Van TC-em, de nem szeretem, nem is nagyon használom a vadfotózáshoz, pedig NikonTC 1.4lll. A nagy távolságok eléréséhez jobb inkább közelebb férkőzni a legtöbb esetben, persze egy pár méterre lévő témához jó lehet(pl. madár).Tehát egy fix lencse az kihívás a cserkelésnél, de ha a képesség megvan a fotósban, akkor jöhet. (Lemaradtam egy fotóról? Jaj! Ez kellően izgató érzés, de bele kell, hogy férjen :). Tehát ez inkább egy 500mm körüli lencse legyen tapasztalatom szerint és itt nagyobb vadakra gondolok elsősorban. De kategorizálva több jó lencse is képbe kerülhet.

Na neeee :)

 

 

Előzmény: gaffy59 (102148)
cc Creative Commons License 2024.04.13 0 0 102152

nem vagyok abban biztos, hogy cserkeléshez nem jobb választás egy cropos váz valami kisebb telével, mint egy ff valami böszme optikával. ad 1, hogy a méret igen is számít, mert minek egy féltéglával az erdőt járni, ha könnyebb teherrel is lehet de abban sem vagyok biztos, hogy technikailag el lehet készíteni olyan telét, aminek a rajzolata aztán kifogástalan lesz. illetve nyilván lehet, de a fényerő miatt nagyon nagy lesz és nyilván aranyárban.

 

amennyiben vágni kell egy képen amúgy is, akkor már inkább a leképezésnél érdemes ezt megtenni és nem utólag a kész képből. nagylátós kép esetén nem kérdés a ff előnye, de makrónál és teleobjektíves természetfotózásnál nem biztos.

Előzmény: képfaragó (102151)
képfaragó Creative Commons License 2024.04.12 0 0 102151

Üdvözöllek. Köszönöm hogy megszólítottál.

Úgy látom, előttem gaffy59 leírta a lényeget. Sajnos az ember a természetfotónál szinte soha nincs elég közel. A vágás alapból nem ajánlott, inkább csak finom képkivágás igazítás. Tudom ez szinte lehetetlen többek közt ezért is nem művelem a természetfotózást.

 

Szerintem viszont a felszerelésed racionalizálni kellene. A d800 mellett a d7100 és a Sony a7 is felesleges. A felszerelést nem szabad szétforgácsolni, Úgyis elég nehéz egy természetfotós cucc, nem kell ott még a vázakat és a gyártókat is kombinálni. Az APSC és a coppolt D7810 egykutya, egyiket sem ajánlom. Jó a D800 géped is, a D810 csak egy hajszállal jobb. Ha a cserkelést szereteted, akkor élvezd a cserkelést, a fotózás szempontjából elég reménytelen vagy mondjuk inkább eredménytelen műfaj. Vigasztaljon a tudat, hogy ez a műfaj másoknak se megy. Szóval add el a Sonyt, hagyd meg másoknak. A tamron 150-600 szódával elmegy, talán ,,jó" lenne, de gondolom Sony bajonettje van. A D7100 is ,,csak" APSC, azt is add el. A d800 jó gép, csak jó optika kell rá. Mivel írtad, korlátozott a vásárlási kereted, én az AF-S 200-500 Nikkort ajánlom, bár nekem sohasem volt olyanom. Jobb mint a Tamronod.

Ami nékem is megvan, az a 4/300mm aF-S nikkor. Ez is régi darab, de nagyon éles. Élesebb mint a ma forgalmazott AF-S PF ED VR. Bár én ilyet a szívem szerint sohase mondanék, de még vághatod is egy kicsit. Ez a vágás azért sohasem lehet akkora, hogy a képterület felénél is többet dobj ki. Minden vágás az élesség rovására megy. Ez a AF-S 4/300-as olyan eszméletlen éles, hogy jó eredményt ad az 1.4-es vagy az 1.7-es konverterrel is. Sajnos ennek az obinak van egy konsrtukciós hibája, az AF-S motorja szinte törvényszerűen kipurcan, és az maga a gazdasági totálkár. Az enyém is csikorog egy kicsit (170e volt) de remélem az én nagyon ritka 300mm-es fotózásaimat ki fogja szolgálni.

Sajnos a régebbi manuális és af-d nikkorok mind gyengék, szerintem a mai követelmények szerint alapból egyik sem használható, vágni vagy konverterezni végképp nem érdemes őket. Szerintem ha szokásaid szerint zoomolni szeretnél, akkor vegyél inkább egy Nikon 200-500-t.

Ha ennek mindig a tele végét használnád, akkor vegyél egy 300-ast (nem az újat, az már a konvertert alig-alig birja.) Ez elviseli a jó Tamron (Teleplus pro 300) x1.4-t és a Nikkor x1.7 konvertert. Ez utóbbi is nagyon jó, csak a fotósokat megtéveszti, hogy ebből nincs III-s verzió, de csak azért nincs, mert ezt később adták ki minta többi 1.4 es és x2 konvertert, de ugyanolyan jó mint a Nikon x2 III-as. A kétszerezők egyik változatát sem ajánlom drága és a kétszerező az már sok.

Ha közben nyersz a lottón, akkor írj, mert más optikákat is tudok ajánlani. :)

 

Előzmény: bandita39 (102141)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 102150

Lehet. Vagy 30 éve én a kakukkot figyelem minden évben. Délen mindig április14 és 18-a között szólalnak meg és július 5-10-e között hallgatnak el. Voltak évek egymás után, amikor mindig 04.15-e volt ennek a napja. Most még csend van. Hogy ezt hogy számolják ki....?

Előzmény: sunni (102147)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 102149

Köszi Maistro nincs tervbe egyelőre :)  Állványt még soha nem használtam bár van profi állványom. Nem fér bele a fotózási szokásomba cserkelgetés ,no meg tény hogy nem is szeretem :) Bibelődős .
Mindenképp az a cél megjavíttatom a Tamront .
Hát Brutál jók ezek a képek ,igen láccik az optika minősége :) 

Előzmény: gaffy59 (102148)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 102148

Bizony, most kapásból 3 dolog ami nem segít a minőségen:

- az optikád, ami önmagában rövid is,

- az erre felrakott kétszerező,

- a sok vágás.

Ha nincs tervben egy jobb lencse beszerzése, akkor amit tehetsz, hogy leveszed a TC-t és közelebb mész, ill. kevesebbet vágsz a képből. Mindkettő elég fájó, de a jobb minőségű képek érdekében meg kell tenni.

Nekem korábban volt D7100-as gépem(mostanáig egy D500 helyette), ami nagyon jó gép volt. Egy D810-esem is van, ami szintén szuper. Mindegyiket szívesen használtam, mert -és most ide véve a D500-ast is - amatőr szinten bármelyik jól szolgál. Ha állványon mindkettő használatban van, persze különféle optikákkal szerelve, akkor nekem egyik sem kedvesebb a másiknál, jó képek készülhetnek bármelyikkel. Nem a vázon van a hangsúly. Inkább az objektíven.

A korábbi tehenes képnél a vágás is látható, ennél nagyobb vágást ritkán teszek.

Itt van két kép, mindegyik a D7100-as géppel és a 200-500f5.6-as lencsével lőttem szintén kicsi vágással. 

További finomkodások is léteznek, de ezeket Te is ismered. Pl. alacsony érzékenység, állvány, stb. Ám ezek használata mellett is a nagy vágás mindent leront. Az a Tamron obi biztosan jobb képet adna egy kellemes átfogás mellett. Ha ennél még jobb minőség az igény, akkor inkább valami fix optika, a meglévő váz bármelyikére. Szerintem.  

 

Előzmény: bandita39 (102141)
sunni Creative Commons License 2024.04.12 0 0 102147

Már ki keltek a kis vöcskök. Nem korai ? Szerintem legalább egy hónappal korábban.

2018-ban május vége, június eleje

Valami változik ?😯

Tirma Creative Commons License 2024.04.12 0 0 102146

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.04.12 0 0 102145

A Katica eltünt mire vége lett a bulinak,a 3 vaddisznót 2kutya bezavarta a közeli ligetesbe. Igen nagy mák, én eddig csak a Budakeszi Vadasparkban láttam Vaddisznót.:)

Előzmény: bandita39 (102144)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 102144

Hu de mákostészta :) Elfutott utána ?

Előzmény: __Csuzli__ (102143)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.04.12 0 1 102143

 Épp ezt a Katica bogarat próbáltam Macrozni,amikor egy Népszigeten futó lány szólt,hogy figyeljek mert Vaddisznók jönnek a közeli sétaúton...ekkor a tárcsát P-Üzemmodba tekertem....:)))))

bandita39 Creative Commons License 2024.04.12 -1 0 102142

Ez a kép 300 + 2x ző picit zajszürtem PS be Iso 5000 ami nem kevés, ahhoz képest annyira nem látszik ? Vagy igen és csak én nem látom :) 


bandita39 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 102141

Első kép 150-600 Sony A7 manuális fókuszálás, 2 Nikon D 800 300 F4  az őzikés fotóimnál sok a vágás biztos az is ront rajta :) Meg hát elég rövid a 300 mm.
Most van egy D 7100 am is ,nem birom eldönteni hogy ezzel fotózzak természetben ,vagy jobb a D 810 Dx ben fotózva ? Gaffy,Képfaragó Mester mi a véleményetek ? Köszi.

Előzmény: bandita39 (102140)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 102140

Való igaz nem tul acélos objektív, egyelőre nem telik másra ,a Tamron 150-600 nak elromlott fókuszmotorja ,csak cserével oldható meg kb 60 ezer pz. Mihelyt bírom megjavíttatom.


Előzmény: gaffy59 (102135)
képfaragó Creative Commons License 2024.04.11 0 0 102139

Osztom a véleményedet, hogy ,,bandita39" teléje nem valami acélos. Jelenleg a Tipontnál van AF-S 4/300mm -es optika használtan, ami nagyon éles, sőt jól elviseli az 1.4 - 1.7 konvertereket is. Csak az AF motor hangját kell alaposan ellenőrizni, mert az AF motor hírhedten könnyen elromlik. De végül is egy kimagasló háromszázasért nem sok a 170e forint.

Előzmény: gaffy59 (102138)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.11 0 0 102138

Igen, igazatok van. Remélem a bandita39-nek szánt "összehasonlítás" érthetővé tette számára a Nikon 300-as lencséje okozta hibára ugyan helytelenül bemutatott hasonlításom, ami a zajszűrést illeti. Valóban a RAW képnek mondott változat is JPG-ként lett mentve, mást persze nem csináltam vele, csak méreteztem.

A fórumon így is elvész a lényeg zöme, a zaj jól látható bemutatása. Ha jól néztem a képei nagy részén nem a zaj okozza a problémát, hanem a régi lencse, esetenként a kétszerezővel. Én erre utaltam, hogy ezen a zajszűrő program nem segít. A célom ez volt, remélem a lényeg kivehető számára. Mégegyszer tehát az igaz, hogy kicsit sántít a hasonlat így. Bocs, ha félreérthetőt dumáltam.

Előzmény: képfaragó (102136)
moTmeN Creative Commons License 2024.04.11 0 0 102137

Igy van. Az, hogy az "eredeti raw"-ban ilyen vagy olyan, az megteveszto, hiszen amit az atlag felhasznalo lat, egy kidolgozott kep - csak a kidolgozas rengeteg parametere kozul a kep tartalman kivul minden mast a kepnezegeto program fejlesztoire bizza az ember.

 

Illusztracio keppen had citaljak ide egy igazi "eredeti raw" kepkivagast egy veletlenszeru kepbol, ahol van mindenfele szin (piros, kek meg zold is). Nem termeszetfoto, mert hirtelen ilyen sokszinu kepet nem talaltam.

Előzmény: képfaragó (102136)
képfaragó Creative Commons License 2024.04.11 0 0 102136

Ez így elég megtévesztő, mert mi is az hogy eredeti RAW? A RAW-ba ágyazott mini JPG, az nem az ,,eredeti RAW". Szóval az összehasonlítás csak akkor igazságos, ha rendesen kidolgozod a RAW-t, mindkettőből kivágod a tizedrészét, és felnagyítva megmutatod nekünk. Nekem a két kép között elsőre inkább nem a zajszűrés ugrik be, hanem az eltérő kontraszt.

 

Nemrégiben én is eltévedtem agy hasonló ügyben. Teszteltem egy Tamron 90mm-es hiper-szuper AF VC makrót. Lustaságom okán fogtam két azonos Nikont, egyikre feltettem a Tamront, a másikra pedig egy 100-as makrót, és hol az egyik hol a másik géppel kattintottam. A gép monitorán azonnal be is  nagyítottam a képet mint állat. Nagyjából jó volt, de nem éreztem az ,,eszméletlen éles c." érzést. Mindkét gépen hasonlónak tűnt az élesség. Mivel a 2/100-as Zeiss makro egy elég jó lencse, és a hasonló élességűnek tűnt mint a Tamron is, elfogadtam jónak a Tamront is. Később kapcsoltam, hogy ily módon csak a RAW képekbe ágyazott mini JPG képeket hasonlítottam össze, szóval a tesztem elég gyenge felbontású volt. Jobb lett volna mindkét optikát nagy felbontású JPG formátumban kukkolni. Attól persze nagyon jó optika a Tamron makró is. Különösen azért, mert stabilizátoros és állandó a hossza, szóval nem egy porszivattyú.

Előzmény: gaffy59 (102133)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.11 0 0 102135

Meggyőződésem, hogy az a 300-as öreg tele ront a képeken. A Tamronnal biztos tisztábban lennének a fotóid. Nem mindig a zaj zavaró úgylátom pár képeden, ezen a Topáz szerintem nem segít. Amúgy igen, jó dolog.

Előzmény: bandita39 (102134)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.11 0 0 102134

Igy igaz a szenvedèly mindenekfelett 😊

Igen szèpen szür a Topáz.

Megfontolandó beszereznem.

gaffy59 Creative Commons License 2024.04.11 0 1 102133

Első agancsát viselő szarvasbika. Ha meló lenne nem is ülnék ott, de nem az :)

Hogy ISO-ban mennyire jó, hááát... itt az eredeti RAW. Mellé a második, Topázzal szűrt JPG. Kevés a fény, a pára is rontott rajta, ilyenre sikerült módosítani. Többet nem láttam értelmét foglalkozni vele, de az idei első volt.

1.2.

Előzmény: bandita39 (102130)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.11 0 0 102132

Nah most is tanultam valamit :) 

Előzmény: Jamy25 (102131)
Jamy25 Creative Commons License 2024.04.11 0 0 102131

Ezért hívják spíszernek. :-)

Előzmény: bandita39 (102130)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.11 0 0 102130

Elsőnek komoly szarvacskái vannak ,jó hegyesek :) 
Kemény meló annyit ott ücsörögni :) 
Bírja a gép az isot :) 

Előzmény: gaffy59 (102128)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.11 0 0 102129

Most látom, hogy a gépen az órát át kellett állítanom.

Elnézést kívánok! :)

Előzmény: gaffy59 (102128)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.10 0 2 102128

A viszonylag magas vízállás miatt "csak" őket láttam. Két nap, 18 óra alatt. Kajakos koromból emlékszem, hogy egy 1-2 órás edzés után, aznap futnunk is kellett. Én délután aludni vágytam. :)

A spíszer délelőtt, velem szemben lépett ki a nagy zajra, de mivel nem látott meg, így aztán fél órán át evett. A tarvad ISO 9000,  zár 1/40-ed. 05ó 05perc, csodák nincsenek. Sakált hívtam, érdekes.

bandita39 Creative Commons License 2024.04.10 0 3 102127

Csatangoltam kutyámmal délután egy kicsit ,még jó hogy vittem gépet is :) 

Méézi Creative Commons License 2024.04.07 0 0 102126
Előzmény: Patesz29 (102124)
Méézi Creative Commons License 2024.04.07 0 1 102125

Ez a madár nagyon szemrevaló, és messziről felhívja magára a figyelmet a gúnyos kacagásával.

Még földön nem is láttam, itt mindig a fatörzsökön kúszik.

A kép akkor lett volna még jobb, ha nem szemből, hanem a fényképezőgép mögül sütött volna a Nap.

Előzmény: Tirma (102119)
Patesz29 Creative Commons License 2024.04.07 0 0 102124

Sziasztok.Kisrókákat kb.mikortól érdemes keresni?

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.04.07 0 0 102123

garass Creative Commons License 2024.04.07 0 1 102122

Itt több hozzászólás keveri, vagy egymás mellett elbeszél a mínuszos, a fotók minősége és a hozzászólások minősége témában.                         

A minuszolást nem szabad engedni, de ez főleg a moderátor feladata lenne. Nekünk nem kell vele foglalkozni. 

A fotók színvonala szubjektív kérdés. Mindenki olyan képet tesz fel, amilyet sikerül készítenie. Nincs mérőeszköz azok minősítésére. Ez a topik a természet fotózásról és bemutatásáról, ami nem csak a tűéles képek tárlatát jelenti. 

A hozzászólásoknál vélemények, javaslatok, vagy csak egyszerűen az élmények leírása a cél. Itt már lehetnek vélemény eltérések. Aki önmagával vitatkozik, vagy kötekedik, azt kell figyelmen kívül hagyni és nem felvenni a kesztyűt. 

Én továbbra is fenntartom a 102064 hsz-ban leírtakat:

Ne a mínuszokkal foglalkozzunk, hanem a remek képekkel és a jó közösségi hozzászólásokkal, tanácsokkal. Ezek az értékei ennek a topiknak.

sunni Creative Commons License 2024.04.06 0 0 102121

Nem csak szerinted.

Több nick névvel bejelentkezik, saját magával kezd beszélgetni és közben keresi a konfliktust. Ezek már komoly tünetek.

Előzmény: Méézi (102117)
sunni Creative Commons License 2024.04.06 0 0 102120

Már többször visszagörgettem a képeidhez. Szinte belépnék a képbe egy sétára, de aztán ...

Az első képen a jobb oldali fa egy nyakig beásott harcos fejéből nő ki 😉

Előzmény: moTmeN (102092)
Tirma Creative Commons License 2024.04.06 -1 0 102119

 

gaffy59 Creative Commons License 2024.04.05 0 0 102118

Jó észrevétel és pontosítás!

 

Azért az előző megállapítás is jogos, ahogy a szóbeli vélemény is lehet az.

Ha jóindulatú, akkor nincs gond, csak ne a meggyőzés legyen a célja, hanem a jó iránymutatás kulturált módon.

Vagy nincs igazam.

 

 

 

Előzmény: Méézi (102117)
Méézi Creative Commons License 2024.04.05 0 1 102117

Egyes hozzászólások színvonala sajnos nem üti meg az elfogadhatót.

Ez biztos, hogy ellenségeskedés, szerintem.

Előzmény: GL53 (102115)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.05 0 0 102116

Igen :) 
Kis Pók Háló nélkül :) Volt háló de nem látszik.

Előzmény: Méézi (102114)
GL53 Creative Commons License 2024.04.05 -2 0 102115

Ez nem biztos, hogy ellenségeskedés. Egyes fotók színvonala sajnos nem üti meg elfogadhatót, szerintem.

Előzmény: ColorLacko (102085)
Méézi Creative Commons License 2024.04.05 0 0 102114

Ők is összecsattintották az agancsukat?

Csak kicsit más tempóban

:)

Előzmény: bandita39 (102105)
Tirma Creative Commons License 2024.04.05 -2 1 102113

Köszönöm, nekem elég ha elfogadtok,...befogadtok a csoportban.

Előzmény: gaffy59 (102109)
ColorLacko Creative Commons License 2024.04.05 0 0 102112

Számomra ez meg tovább növeli a kép és a pillanat értéket. Szerintem meg volt a tavasz egyik nagy pillanata. 

Előzmény: bandita39 (102102)
ColorLacko Creative Commons License 2024.04.05 -1 1 102111

Szuper. Gratulálok :)))

Előzmény: Tirma (102107)
Tirma Creative Commons License 2024.04.05 -2 1 102110

A kritikát el kell viselni,... az csak előre visz,... kezdő mindenki volt...

Előzmény: gaffy59 (102108)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 102109

Új tag és hölgy, vigyázzunk rá. :)

gaffy59 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 102108

A mínusszal ne törődj, klassz!

 

Előzmény: Tirma (102107)
Tirma Creative Commons License 2024.04.05 -2 5 102107

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.04.05 0 0 102106

Az éjszakai esőtöl előjöttek.Megjöttek a Fülemülék is.

Előzmény: bandita39 (102105)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.05 0 1 102105

Minő véletlen ma reggel én is ezt fotóztam :)

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.04.05 0 0 102104

bandita39 Creative Commons License 2024.04.04 0 1 102102

Én is ezt mondom én se találkoztam ilyesmivel ,ez a vakszerencse :) Időm se volt beállítani gépet sajnos nem sorozaton volt ,azt se tudom mi volt beállítva örültem hogy lekapom őket :) 

Előzmény: ColorLacko (102099)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.04 0 1 102101

Végül csak én mert lefotóztam őket :) Nem dőlt el mert a kis köcsög Tacskóm kirohant az erdőből és észrevették őt ,érdekes engem valahogy nem láttak igaz meg se moccantam. (Sztem annyira belefeledkeztek hogy se lát se hall :) 

Előzmény: sunni (102098)
ColorLacko Creative Commons License 2024.04.04 -1 1 102100

Pontosan értelek és ismerem is a fórum háttár történetét.

 

A legtöbb fotós forum inkább technikai, mint fotográfiai. Magam is inkább technikai vagyok, mint "képi". Ez a forum még tényleg arról szól, hogy kimegy az ember a természetbe és nyakon csípi a témát.

 

Építő kritika nehéz műfaj. Mint minden kritika. Kellő alázattal az ember talán tanul belőle. A tapasztalatom szerint ha az ego előrekerül, akkor ebből csak veszekedés lesz.

 

Ami jó azonban az jó. Akárkitől is jött a fotó.

Előzmény: gaffy59 (102088)
ColorLacko Creative Commons License 2024.04.04 0 0 102099

Ez mekkora fogás volt!!! Még sohase találkoztam ilyen harccal élőben!! Mármint őzbakok között. Na, most behoztad nekem a képernyő elé :-) Nagyon nagy gratula!

Előzmény: bandita39 (102087)
sunni Creative Commons License 2024.04.04 0 0 102098

És ki nyert ? A tapasztaltabbra tippelek, de a fiatalabbnak szurkolok 😉

Előzmény: bandita39 (102097)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.04 0 1 102097

bandita39 Creative Commons License 2024.04.04 0 3 102096

Köszi :) Főleg hogy 300 mm csak ! sajnos a Tamron 150-600 Fókuszmotorja bekakált ,lesz pzem rá megjavíttatom :) 

Előzmény: sunni (102095)
sunni Creative Commons License 2024.04.04 0 1 102095

Jók lettek ! Gratulálok !!!

Előzmény: bandita39 (102087)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 102094

Budapest szèlèn 10 perc kocsibval😊

Mindig viszek gepet ,memoriakártyát szoktam othon felejteni eloszeretettel 😊

Előzmény: Méézi (102090)
bandita39 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 102093

Köszi kell a szerencse is hozzá főleg kutyával,őzikèk anyira belefeledkeztek a jatekba hogy kb 20 meterre megkozelitettek mire èszrevettek 😊 Dèlután 3 órakor törtènt.

Előzmény: gaffy59 (102089)
moTmeN Creative Commons License 2024.04.03 0 2 102092

Husvet hetfon kellemes kod lepte el a kornyezo tajat, ami remek alkalmat adott egy kis erdei setara, fenykepezogeppel. Az utolso kep egy par nappal korabbi kirandulas eredmenye. 

Méézi Creative Commons License 2024.04.03 0 0 102091

A +/- gomboknál hasznosabb az, amellyel le lehet tiltani egy nick hozzászólásainak megjelenését.

És ez minden kellemetlenkedőnél alkalmazható.

Méézi Creative Commons License 2024.04.03 0 0 102090

Gazdag környék, érdemes gépet vinni!

Talán a kutya is jól érzi magát!

;)

Előzmény: bandita39 (102087)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 102089

Akkor mára megvolt az öröm!

Gratulálok, ez igen!

Előzmény: bandita39 (102087)
gaffy59 Creative Commons License 2024.04.03 0 3 102088

Kell róla beszélni...

 

..."legyünk elfogadóak"...

 

Ez furcsa lehet sokak számára, inkább egyes szám 3. személyben kellene gondolkodni szerintem. A mínuszok megjelenése az "Ő" megjelenésekor keletkeznek. Több néven bejelentkezve, saját magát, ill. másokat is ezzel az eszközzel illet, ezért valószínű cserébe hasonlót kap. Ha csak ezt az eszközt használná (-), az jobb lenne, de itt az okoskodó stílus és a kötekedés a fő probléma. Változás ebben sohasem lesz, a szép szó sem segít már. Valakinél mindig borul a bili, nem bírja tovább.

Gondolom a legtöbbünknek, ha egy kép nem tetszik, vagy az akár kifejezetten rossz, akkor inkább tovább lépünk mínuszok osztogatása nélkül, ráadásul a szóbeli sértés, az elfajuló vita, az nem a jóérzésű ember eszköze és most nem az építő kritikára gondolok.

Az nagyon hiányzik errefelé. Ez a fórum több kell, hogy legyen, ez nem a FB. és én, mint nem régi ember kifejezetten hiányolom innen a segítő hozzászólást. Sokan, sokat tanulhatnánk egymástól, a jobbtól.

A többség részéről az intelligencia megvan, érzem. Persze azt is megértem, hogy többen talán nem is szeretnének mást, mint feltenni a jónak vélt fotót. A segítő hozzászólások hiányától ugyan "szegényebbek" vagyunk, de rendben van, meg lehet érteni ezt is.

És igen, a közösséget romboló szóhasználat, vastagon erodálja ezt felületet és többen már biztosan eljutottak oda, hogy nagy ívben kerülik, mint villamosmegállóban az "újévi rókát".

Tényleg kár és nem tudom mi lenne a megoldás. Zipzár a szájra? De örökké? Mert a párbeszédnek itt lőttek.

 

 

bandita39 Creative Commons License 2024.04.03 -1 4 102087

Ma kutyasétáltatás közbe :) 

bandita39 Creative Commons License 2024.04.03 -1 0 102086

Jól beszélsz :)

Előzmény: ColorLacko (102085)
ColorLacko Creative Commons License 2024.04.03 -2 1 102085

A mínuszok osztogatása helyett legyünk elfogadóak és térjünk vissza a fórum eredeti céljára!Legjobb az ha FireFox-ot használtok, mint én, mert abban se pluszt se mínuszt nem lehet osztani:-)))

 

Tegyétek félre a sok évnyi ellenségeskedést. Ezzel csak azt érjük el, hogy a fórum véglegesen megszűnik.

 

Ufff én beszéltem!

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.04.03 -2 0 102084

Axuuuuho Creative Commons License 2024.04.02 -3 0 102083

fent van.

Előzmény: ColorLacko (102080)
ColorLacko Creative Commons License 2024.04.02 0 0 102082

Kasztrálja a fórum a kép minöségét:-(((

Előzmény: ColorLacko (102081)
ColorLacko Creative Commons License 2024.04.02 -3 0 102081

Hoztam én is egy madarat:

 

ColorLacko Creative Commons License 2024.04.02 0 1 102080

Túl nagy a kép. Csak a farka jelenik meg a képernyőn ha rákattintok. Tedd fel a Flickr-re.

Előzmény: Axuuuuho (102068)
Axuuuuho Creative Commons License 2024.04.01 -6 1 102068
bandita39 Creative Commons License 2024.03.31 0 0 102066

bandita39 Creative Commons License 2024.03.31 0 0 102065

Ötletem sincs nemigen izgat ,óvodások játékának tartom :) 
A mellett hogy észre se veszem még soha sem használtam.


Előzmény: Dixie97 (102063)
garass Creative Commons License 2024.03.31 0 2 102064

Ne a mínuszokkal foglalkozz, hanem a remek képekkel és a jó közösségi hozzászólásokkal, tanácsokkal. Ezek az értékei ennek a topiknak.

Előzmény: Dixie97 (102063)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 102062

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.29 0 0 102061

-FRIPP- Creative Commons License 2024.03.27 -3 3 102057

Nekem tetszik.

 

Előzmény: Axuuuuho (102052)
Axuuuuho Creative Commons License 2024.03.27 -6 3 102056

 

ezen ne múljon!

Előzmény: Dixie97 (102055)
Axuuuuho Creative Commons License 2024.03.26 -6 0 102054

na látom ez a nászruhás seregély nagyon tetszik mindenkinek!

 

 

Előzmény: Axuuuuho (102052)
ColorLacko Creative Commons License 2024.03.26 0 1 102053

Ja ja :-)))

Előzmény: gaffy59 (102049)
Axuuuuho Creative Commons License 2024.03.26 -8 3 102052

bandita39 Creative Commons License 2024.03.26 -1 1 102051

bandita39 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 102050

Nagyon jó kell a szerencse is :) 

Előzmény: ColorLacko (102048)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 102049

Tükröt mutatott :)

Előzmény: ColorLacko (102048)
ColorLacko Creative Commons License 2024.03.25 -1 1 102048

Vak tyúk is talál szemet alapon végre nekem is jött az őz a lencse végére.:-))

 

bandita39 Creative Commons License 2024.03.25 -2 1 102047

bandita39 Creative Commons License 2024.03.23 -1 1 102046

bandita39 Creative Commons License 2024.03.23 -1 1 102045

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.23 0 0 102044

Köszönöm:)

Előzmény: gaffy59 (102043)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.23 0 0 102043

Szegélyes pöszörlégy

 

(Google)

Előzmény: __Csuzli__ (102042)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.23 -1 1 102042

Valaki tudja,milyen bogár ez?Én kullancsdroidnak néztem a Sith-ek bosszújábol:DDD))))

bandita39 Creative Commons License 2024.03.21 0 1 102041

Köszi sajna nem sok fény volt de kihoztam belőle amit tudtam.

Előzmény: ColorLacko (102040)
ColorLacko Creative Commons License 2024.03.21 0 0 102040

Ez nagyon jól sikerült. Előbb a kocsmában néztem meg majd átjöttem ide. Mar a kocsmában is letagadtam ennél a fotónál. :)

Előzmény: bandita39 (102037)
Axuuuuho Creative Commons License 2024.03.21 -5 3 102039

 

bandita39 Creative Commons License 2024.03.21 -1 1 102038

Mindennapi Makrócskák :) 

bandita39 Creative Commons License 2024.03.20 0 4 102037

Köszi :) Hmm egyszer lesz utam arra benézek .
Kimentem délután Péterhalmi erdőbe kutyával, nem nagyon látni még bogarakat. De azért sikerült véletlen egy lepkét találnom :) 

Előzmény: __Csuzli__ (102036)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.20 0 0 102036

Szia.Igen a modellező reptèr tele van ürgèkkel,sokat hasaltam már eredménytelenül,ezért cselhez folyamodók:)Tegnap én is makrózni akartam,de nem találtam még egy Katicát sem:)

Előzmény: bandita39 (102035)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 102035

Szeva Maistro merre fotózod Ürgéket ? Dunakeszi ? 
Én makrózgatok reggelente ,ha már kutyát kell sétáltatnom. :) 

Előzmény: __Csuzli__ (102033)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.20 0 0 102034

Kipróbáltam,10m-ig tutti jó.

Előzmény: __Csuzli__ (102033)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.20 0 0 102033

Nem tudja valaki,hogy a SnapBridge Nikon alkalmazással,hány méterröl lehet a telefonnal(mégha 2mpx is)fotózni?Ürge lyukhoz tenném a gépet,már évek óta próbálkozom,de közeli nem sikerül.Köszi

bandita39 Creative Commons License 2024.03.18 0 0 102032

Köszi Péter  :) Átbogarászom majd :) 

Előzmény: Méézi (102031)
Méézi Creative Commons License 2024.03.18 0 0 102031
Küldtem egy ímélt, hátha hasznát veszed!
Előzmény: bandita39 (102016)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.18 0 2 102030

Köszi Mester :) Megyek majd a ligetbe fotózni ,de kivételesen egy Nőcit :) 
Addig is csak Makrózgatok :) 

Előzmény: gaffy59 (102028)
Jamy25 Creative Commons License 2024.03.17 0 1 102029

"... a meredek szellemi lejtőn már nehéz a kapaszkodás"

Én ezért vezettem be a 2 perces szabályt. Ha valamit nem kezdek el 2 percen belül intézni, akkor elfelejtem és az nem lesz elintézve :-)))

Előzmény: gaffy59 (102026)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 102028

Legyen hozzájuk szerencséd!

Előzmény: bandita39 (102027)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.17 -1 0 102027

Hát igen csinálni kell gyakran :) 
Most találtam kutyáscsatangolásra egy másik helyet elég sok nyúl van. Láttam Búbos bankát ,egerészölyvet és rétihéját is .Ez utóbbiakat még nem sikerült lefotóznom ,megvárom Tamront hátha már elkészül.

Előzmény: gaffy59 (102026)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 102026

A profival vitatkoznék, a tapasztalattal csak annyiban, hogy tényleg sokat megyek. Ha egy pici is, de mindig ragad valami az emberre és gondolom ezt mindannyian így érezzük. Amit még érzek, hogy jó lett volna fiatalabban nekilátni, mert a meredek szellemi lejtőn már nehéz a kapaszkodás :)))

Előzmény: bandita39 (102025)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 102025

Köszi Mester a profi okfejtèst ,sokat segit a tanácsod ès bármikor szivesen veszem ,mesze nagyobb a tapasztalatod mint enyèm 😊

 

Előzmény: gaffy59 (102024)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 102024

Nem is olyan egyszerű ezt a madarat tükrössel és közelről jól elkapni, mert állandó mozgásban van. Nem félénk, de meg nem áll. Jó lett!

 

Nos, az FX formátum (a Te gépeden is) 36X24.  36Megapixel (7360X4912kpt.) és a képérzékelő teljes területe van használva (35.9X24mm)

 

A  DX  formátum 24X16.  Ha így állítod a gépet, akkor csak 15.36 Mp lesz (4200X3200kpt.)és a képérzékelő közepet használja (23.4X15.6mm), ezért kevesebb képpontból áll össze a kép. A végeredményt(minőség) sok egyéb tényező is befolyásolja, de az kimondható, hogy a több megapixel jobb képet ad. Ha nem készül nyomtatás, akkor ez utóbbi is elegendő lehet.

 

A hollót -1Fé-vel lőtted, ezért igen sötét lett a madár alulnézeti képe. Ide jobb lett volna az expokorrekciót +-ra állítani. hogy mennyire, az megint sok mindentől függ. Ne vedd okoskodásnak a tanulatlan kolléga okfejtéseit, csak a tapasztalatomat próbálom átadni, ha megfelel.

Az utóbb hozott vízityúk fotómon +0.7 volt a korrekció. Ennél feljebb nem lett volna értelme menni, mert az erős (hátulról-felülről jövő) fény miatt kiégett volna a háttér. Vagy belenyúlhatok a fotóba (belenyúltam :)), de inkább ilyenkor nem kellene fotózni. Szerintem jobb lett a korábbi, borús időben készült kép erről a madárról.

Ha a Ligetben jársz, előtte írj, oszt ha itthon vagyok kijövök, beállítjuk a dátumot is :) Az én D810-esemen hiába állítom, akku cserekor visszaáll a gyártási időre.

 

Előzmény: bandita39 (102023)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 102023

Itt a fiókája :) 
Hát bizony meg lehet kínlódni néha a Tecnikával :) Beáligattam Yutubról de biztos valami elálitódott :) 
Az lenne a kérdésem Mester hogy ha DX be használom számít valamit a minőségben ? Vagy csak leméreteződik és ennyi ? Köszi.

Előzmény: gaffy59 (102020)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 102022

Köszi :)

Előzmény: __Csuzli__ (102019)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.16 0 0 102021

Meg.Àtmentem a madár barát kertbe,aztán haza.Dunakeszin a tőzegtavaknál van sok Vizityúk,de ha az idő engedi megpróbálom a ligetit is.A Vöcsök,rafináltak,kilesnek a terasz alól,ott álltam,másik irányba úszott.Jó a tyúk:)

Előzmény: gaffy59 (102020)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.16 0 1 102020

Ahogy öregszik az ember, egyre kevésbé szeret ilyenről olvasgatni -akár a saját nyelvén is- mert úgy érzi, hogy ezt nem neki írták. 

Az ilyen ember inkább nekiáll a gombokat nyomkodni, mert értelmezni sem tudja a leírtakat. Ez bizony sokszor elkeserítő és legalább olyan fárasztó mint egy új mobiltelefon vásárlásakor a régit átmásolni, ill. mindent beállítani. Megvan? :)

De írhattam volna ugyanezt egy Milcről is. Halál! Csak azért vállalom fanyalogva, mert fotózni meg (nagyon, nagyon...)szeretek, ergo muszáj. A telefont meg állítsa át ki is? Mindegy, akárki.

És most magamról beszéltem!!

Tegnap hátrahagytad a tyúkodat, hát fényes nappal elintéztem én ;)

 

Előzmény: __Csuzli__ (102019)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.16 0 0 102019

Ha csak Angol menűd van a gépen,hasznàld a Google fordítót.Van egy olyan opció,H gép visszaállitás gyári állapotba.Utána kedvedre állitgathatsz mindent.

Előzmény: bandita39 (102016)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.15 0 0 102018

sunni Creative Commons License 2024.03.15 0 0 102017

Az biztos, csak megtaláljam őket.

Előzmény: ColorLacko (102011)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.15 0 0 102016

Köszi Mester próbálkozom majd ,Fénymérés nem tudom mi van állítva ? Ahogy kaptam a gépet :) 
Obi tény gyenge pont ,no meg rajta a 2x ző. 
De hát Csurgó mester ül az obin már lassan egy hónapja nála van a Tamron 150-600 :) 

Előzmény: gaffy59 (102015)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.14 0 0 102015

"Ebben az esetben..."

 

Az az érzésem, hogy sokat is vágtál a képen. A probléma felnagyítva jelentkezik.

A másik:

Messze volt a madár, sok az égbolt, szinte mindegy milyen fénymérést választottál, ez  becsapja a fénymérőt. A középre súlyozott mérés is nagyot átlagol. 

Ilyen témánál a helyes expó gyakori probléma.

A lencsét nem ismerem, de egy régi obi sem javít a helyzeten. Sőt.

 

Előzmény: gaffy59 (102014)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.14 0 0 102014

Ebben esetben nincs ami kiégjen, próbáld meg +1 EV-vel, de lehet, hogy még többet is elbírna. Kevesebb zaj lesz. Szerintem alexpós.

Előzmény: bandita39 (102013)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.14 0 0 102013

Megőrülök hogy ilyen zajos csak tudnám miért ? Pedig csak 4000 es Iso.

bandita39 Creative Commons License 2024.03.14 0 2 102012

Igen Maistro szeretek makrózgatni :) 

Előzmény: ColorLacko (102010)
ColorLacko Creative Commons License 2024.03.14 0 0 102011

Érdekes lesz amikor a fiókák kikelnek majd és úsznak utánuk :-))) Visszamész megkeresni öket ?

Előzmény: sunni (102008)
ColorLacko Creative Commons License 2024.03.14 0 0 102010

Itt van a tavaszi makrók ideje:-)))

Előzmény: bandita39 (102009)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.13 0 0 102009

sunni Creative Commons License 2024.03.11 0 1 102008

Köszi ! Szerintem ők már maradnak és költeni is fognak. Már volt rá példa.

Előzmény: moTmeN (102007)
moTmeN Creative Commons License 2024.03.11 0 0 102007

Klassz kepek! Az enekes hatyvak mit keresnek meg nalatok? Mar reg itt lenne a helyuk, eszakon (pontosabban meg nalunk is eszakabbra, nalunk telelok is leleptek mar vagy 2 hete)!

Előzmény: sunni (102004)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 102006

gaffy59 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 102005

Köszi!

Gyönyörű, változatos és vad vidék az felétek, irigylésre méltó, gazdag vadállománnyal. Jó, hogy közel vagy hozzá, pillanatok alatt a helyszínen lehetsz. Énekes hattyút nagyon ritkán látni Gemencen, Ipoly környékén pedig már költ is.

Nekem majd három óra és a többi, hogy a sűrűben lehessek végre. A Liget 10perc. Ha ló nincs...

 

 

Előzmény: sunni (102004)
sunni Creative Commons License 2024.03.09 0 2 102004

Tényleg jó a Liget. Szép fotók !

A mi környékünket csak úgy hívom a " rettegés foka " 😊

Előzmény: gaffy59 (102001)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 102003

Köszi.

Előzmény: bandita39 (102002)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.08 0 0 102002

Szépek Mester :)

Előzmény: gaffy59 (102001)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.08 0 3 102001

Jó még a Liget. A vízipipi mai, a csonttollú tegnapelőtti.

 

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.07 0 0 102000

Oda nem megyek,azt sem ismerem.Lehet valamikor kinézek a Nèpligetbe,január közepén még fotózták őket,a birdingen láttam.Na meg Dunakeszi alsó van bankaodum,jó lenne ennyi év után már azt választanák.A gyurgyalag telep környékén van két odum.

Előzmény: bandita39 (101999)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101999

Az óhegyparkba van 2 állandó Bagoly. Néha ha arra járok fotózgatom őket :) 

Előzmény: __Csuzli__ (101998)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101998

Oké,köszi.Àllitólag Békásmegyeren is van a lakótelepen füles bagoly,de lusta vagyok elmenni,nem ismerem a környéket.

Előzmény: bandita39 (101997)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101997

Állitólag itt a 18 kerületbe van egy Macskabagoly de aki tudja illetve kiírta Facera nem árulja el a helyet a Bagoly biztonsága érdekébe. Ha véletlenül megtalálom szólok.

Előzmény: __Csuzli__ (101996)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101996

Akkor kénytelen leszek megnézni.Köszi

Előzmény: bandita39 (101995)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101995

Szia elèg règ jártam ,nem is fogok mig nem lesz kèsz a Tamron.

Ha kèsz lesz ?

Előzmény: __Csuzli__ (101994)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101994

Népligetbe nem jártál kutyával mostanában?Még lehetnek-e még a baglyok?

Előzmény: bandita39 (101993)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101993

Pár ma reggeli Makró próbálkozás :)

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101992

Nincs vágva a kép,egyszerüen messze volt a madár,ès ahogy írod,elmehetett a fókusz:/Azért képes jó képekre is ez a gép,de ez van.Köszi

Előzmény: gaffy59 (101991)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101991

Ha most is állványt használtál és írod, hogy manual fókuszt, én úgy látom, hogy nem a szemén van az élesség, hanem inkább a testén, így a madár feje már nincs fókuszban. Gondolom nem vágtad meg nagyon, ismerve a helyszínt. Ha amúgy a géped képes ennél élesebbre is, akkor a probléma nem az 1/1500ad zársebességben keresendő. Talán egy kis rekeszelés segíthet még a pontosan szemre állított fókusz mellett. Talán.

 

 

Előzmény: __Csuzli__ (101990)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101990

2hét alatt voltam kinn négyszer,minden alkalommal 3órát,úgy,H mégcsak nem is láttam őket.A gépet manuálra állítottam,1.500s és iso400.Beszálltak a süvöltők többször,még is csípték,mégsem lett éles..Ez az ami bosszant.

Előzmény: gaffy59 (101987)
sunni Creative Commons License 2024.03.05 0 1 101989

 ritka kis család

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.05 0 0 101988

Jó utat neki...,én már nem megyek,eleget voltam.

Előzmény: gaffy59 (101987)
gaffy59 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 101987

Ha kimegy, még lehet szerencséje. Ma kb. 30db-ot láttam kilenc körül.

Előzmény: __Csuzli__ (101986)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.05 0 0 101986

Hát idén már lemaradtál,ugytünik...nem baj jönnek a Bankák,és a vándorok vissza:)

Előzmény: bandita39 (101985)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.05 0 1 101985

Nos akkor lemaradtam :) Nagytele sincs kész hmm van egy sanda gyanúm nem javítható .
Most makrózgatok inkább reggelente ,nem sok madarat látok:) Csak délután ha elmegyek kutyával városon kívülre.

Előzmény: __Csuzli__ (101983)
sunni Creative Commons License 2024.03.05 0 0 101984

Több mint 100 😊

Előzmény: -FRIPP- (101982)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.03.05 0 0 101983

Azért a Süvik még beszállnak,de a Csonttollúak eltüntek.:S

Előzmény: bandita39 (101974)
-FRIPP- Creative Commons License 2024.03.04 0 0 101982

Hű!

Marha jó terelőkutyád lehet!

Ennyit életemben összesen sem láttam!

Előzmény: sunni (101976)
sunni Creative Commons License 2024.03.04 0 1 101981

Köszönömök !

Négy éve tavasszal láttam először ezt a vándorlást, azóta járok oda tavasszal, most sikerült...

https://drive.google.com/file/d/1R-eluxWGAkGC92EKl3pWxP-VoPDhMgbO/view?usp=sharing     itt mozognak is

gaffy59 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 101980

Há' mi volt itt, sáskajárás? 

Volt nálad halszem?  :)

 

 

Gyönyörű pillanatokat kaptál a természettől, egy igazi ajándékot a sok közül. 

Úgye, úgy szoktuk mondani, hogy az ilyet ki kell érdemelni. 

Mesés!!!

Előzmény: sunni (101976)
Kunpusztai Creative Commons License 2024.03.03 0 0 101979

Úúú! Na ez nem semmi! Jókor jó helyen! Gratulálok! 

Ritka látvány! 

Előzmény: sunni (101976)
Méézi Creative Commons License 2024.03.03 0 0 101978

A mindenit!

Előzmény: sunni (101976)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 101977

Huu ez nem piskóta ! Grat.

Előzmény: sunni (101976)
sunni Creative Commons License 2024.03.03 0 6 101976

 a bőség zavara

sunni Creative Commons License 2024.03.03 0 0 101975

Igen !

Előzmény: ColorLacko (101972)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 101974

Indul a Makrószezon ,lejárt a reggeli madarászás ideje :)

bandita39 Creative Commons License 2024.03.03 0 1 101973

Nyelegette vagy 5 percig :) Volt időm jó sok képet csinálni :) 

Előzmény: ColorLacko (101971)
ColorLacko Creative Commons License 2024.03.03 0 0 101972

Mint egy porfi műrepülő :)

Előzmény: sunni (101967)
ColorLacko Creative Commons License 2024.03.03 0 0 101971

Pont időben sikerült exponálnod. 

Előzmény: bandita39 (101969)
ColorLacko Creative Commons License 2024.03.03 0 0 101970

Igen, történet valóban bonyolult. 

Előzmény: Jamy25 (101968)
bandita39 Creative Commons License 2024.03.01 0 2 101969

Jamy25 Creative Commons License 2024.02.29 0 0 101968

Azt tudod ugye, hogy a területhez kötődik a vadászati jog, a vad az állam tulajdona? A probléma gyökere az új földtörvénnyel kezdődött - azóta lett nekem is csömöröm tőle és azóta nem vagyok aktív vadász.

Az egész vadászattal, vadgazdálkodással kapcsolatos problémakör nem egyszerű történet. Az ahhoz kötődő jogokat és kötelezettségeket az állam gyakorolja. Ha gond van, akkor S. Zsoltihoz lehet fordulni. Majd ő elintézi. És nem folytatnám, ha megengeded.

Előzmény: ColorLacko (101965)
sunni Creative Commons License 2024.02.29 0 2 101967

 itt egy csavar

ColorLacko Creative Commons License 2024.02.29 0 0 101966

A vad se elemmel nincs is gondom = A vadvédelemmel nincs is gondom

Előzmény: ColorLacko (101965)
ColorLacko Creative Commons License 2024.02.29 0 0 101965

A vad se elemmel nincs is gondom. Nekem azzal, hogy a vadásztársaságok érdeke fölé kerekedett a TERMÉSZETVÉDELEM fölé. A vadvédelem csak egy szelete a termeszt-védelemnek. Amikor a vadásztársaságok uralják teljesen az erdőt, akkor ott csak egyetlen érdek képviseli magát. 

Előzmény: Jamy25 (101959)
moTmeN Creative Commons License 2024.02.29 0 1 101964

A hetvegi tavi revuzes meglehetosen rosszul sult el. Egeszen a tavozasomig nem ertettem, hogy mi a lopikulaert nem jonnek a kozelembe a madarak, pedig mar joval korabban kiertem, a satorallitas is elozo este megvolt. Aztan amikor a satorbol hatralestem, eszrevettem, hogy mogottem 20 meterre vagy 10-12 madarasz tamasztja a swarovskijat. Lattam ugyan a "radaron", hogy a tavon uszkal egy cifra rece (voroslistas faj Kelet-Sziberiabol, valoszinuleg allatkerti/parki peldany vadult el), de nem gondoltam volna, hogy ekkora nepunnepely lesz belole. A madarak is ovatosan hatrebbhuzodtak a nadasba. Persze a butykos hattyuknal mar beindult a kakaskodas, ugyhogy ok kevesbe voltak megszeppenve.

bandita39 Creative Commons License 2024.02.28 0 1 101963

Úgy véled :) Már a Madaraknál is :) Ajjaj nagy a baj :) 

Előzmény: képfaragó (101962)
képfaragó Creative Commons License 2024.02.28 0 0 101962

Te a lakáskiadásról, vagy a bigámiáról még nem hallottál? :)

Előzmény: bandita39 (101951)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.28 0 1 101961

"cui prodest", ugye.

De egy a természettel!

Igaz jól belenyúlva.

Sok a vad, nagy a vadkár.....?

Csak nyelem, csak nyelem, még a végén majd elhiszem.

 

Előzmény: moTmeN (101960)
moTmeN Creative Commons License 2024.02.28 0 2 101960

Valami baj lehet a billentyuzeteddel, mert kimaradt az 'ász' a vadeltartó szobol (ugyis mint vadaszeltarto, ami ugye mint 'vadgazdalkodas' szo szerepel is a listadban).


Az aranysakal meg miota invaziv faj? Oshonos volt, csak ugye kiirtottak a Karpat-medencebol a XX. szazad elso feleben, peldaul azert, mert a vadaszok konkurrenciakent tekintettek ra. Az a baj, hogy az okos ember jon vadgazdalkodni, es szepen felboritja ezzel az okoszisztemak egyensulyat, mert felet sem erti annak, hogy milyen osszefuggesek vannak a termeszetben, utat adva az ilyen tulzott hodszaporulatnak es tarsainak. 

Előzmény: Jamy25 (101959)
Jamy25 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 101959

Hmmm. A terület vadeltartó képességéről, az invazív fajokról, a vadgazdálkodásról, stb. nem hallottál?

Előzmény: ColorLacko (101957)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 101958

Kb. ;)

 

Előzmény: ColorLacko (101957)
ColorLacko Creative Commons License 2024.02.27 0 0 101957

A vadvédem annyit jelent, hogy “ vadásztársaságok érdekeinek védelme” :)))

Előzmény: gaffy59 (101955)
ColorLacko Creative Commons License 2024.02.27 0 0 101956

Igen, szirti sas. Egy fiatal példán. 

Előzmény: sunni (101940)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.27 0 1 101955

De az aranysakálokat íratni kell ám!

Egyetlen állat, ami szabályozhatná az állományukat, ahogy a vaddisznóét is. Gemencen láttam, ahogy lerohanta a parti növényzetben. Akkor az éppen megúszta.

Előzmény: Méézi (101954)
Méézi Creative Commons License 2024.02.26 0 0 101954

rengeted hód van arrafelé

Előzmény: gaffy59 (101952)
Méézi Creative Commons License 2024.02.26 0 0 101953

részemről már az is elismerendő, hogy így megfigyelted!

Előzmény: bandita39 (101951)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 101952

Nem semmi, amit a hódok művelnek! Nincs egy sértetlen fa köztük.

 

Előzmény: Méézi (101948)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 101951

Nem tudok róla de lehetséges .
Ma egy fura dolgot tapasztaltam ez a kis rigó 2 fészket épít párhuzamosan ,ilyet még sosem láttam, hol egyiket hol másikat :) Kb 30 méter táv van a 2 között.

Előzmény: Méézi (101950)
Méézi Creative Commons License 2024.02.25 0 0 101950

azért ez fura, jellemző azon a fertájon, hogy valaki kecskét tartson?

Előzmény: bandita39 (101949)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 101949

Köszi sajnos már eltűnt nem találtam már meg a fejet , jó lett volna lefotózni megnézni mi volt ez. amúgy itt volt a közelbe.

Előzmény: gaffy59 (101947)
Méézi Creative Commons License 2024.02.25 0 0 101948

Szigetköz

ilyen, amikor minden előjel nélkül, kb 15-20m-re előrébb ugranak ki és épp a 17-50 van fent...

 

gaffy59 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 101947

Az, hogy ember, vagy állat végzett vele az ebből nem derülhet ki.

De a fej hátsó részét már biztosan valami nagyobb, ragadozó kezdte ki, mert a koponya csontos részéről az állkapocs is hiányzik. Pest környékén talán a sakál ilyen erős, esetleg kóbor kutyák.

Előzmény: bandita39 (101944)
sunni Creative Commons License 2024.02.23 0 0 101946

Köszönöm az észleléseket ! Értékesek ! Ma az ablakból láttam a rétit 😊 Kint most többet fogok felfelé nézni a szokásosnál 😊

-FRIPP- Creative Commons License 2024.02.23 0 0 101945

Itt egy régebbi észlelés arról a vidékről , tehát előfordul ott (is).

 

http://birding.hu/megfigyeles/adatlap/797676

Előzmény: sunni (101942)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.23 0 0 101944

Sziasztok párom találta egy mezőn kutyasètáltatás közbe ,szerintetek ember vagy állat követte el ?

Sajna kesőn szolt szerettem volna hogy viszamenjen es fotozza körbe 😁

Holnap elmegyek korbefotozom ,hatha meg ott lesz ?

TTibu Creative Commons License 2024.02.23 0 0 101943

Szia! Hú nem semmi szerencséd volt! Ez szerintem is Szirti sas! Magyarországon most a sas szinkron számláláson, 8 darabot számoltak összesen!!! 

 

Elkészült a 2024. évi 21. országos és a 7. pannon-régiós sasleltár | Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (mme.hu) 

Előzmény: sunni (101940)
sunni Creative Commons License 2024.02.22 0 0 101942

Már láttam pár napja még messzebbről, de eszembe sem jutott, hogy szirti, az Ipoly völgyben ?, igaz a Börzsöny lábánál.

Előzmény: -FRIPP- (101941)
-FRIPP- Creative Commons License 2024.02.22 0 0 101941

Az pedig (legalább is szerintem) Szirti sas!!

Pár éve én is láttam egyet az Upponyi-hegység felett.

Előzmény: sunni (101940)
sunni Creative Commons License 2024.02.22 0 0 101940

 kísérőjük is volt a ludaknak

  nem vagyok benne biztos ! csaknem szirti sast láttam ?

bandita39 Creative Commons License 2024.02.22 0 0 101939

Úgy is gondoltam ,no meg a Tamron sincs még kész jobb lenne azzal Fotózni persze ha sikerül megjavítani.
Próbálkoztam én is ma reggel de Nikonnál úgy hogy nincs VR elég karcsú a 1/125 300 mmm obival :)


Előzmény: gaffy59 (101938)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.22 0 0 101938

Csak napsütéses időben menj. Ebben a púder színű cuccban a madáron:)) a nap nem okoz kiégést, ne félj.

A gép az ügyes, én csak nyomom neki. Szerencse kérdése ez az egész játék. Viszont nehéz megunni.

Előzmény: bandita39 (101937)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.22 0 0 101937

Köszi infót :) Ügyes vagy pazar képek lettek ! Én is úgy gondoltam hogy viszek széket magamnak ha majd rávetemedem hogy elmenjek :)

Előzmény: gaffy59 (101935)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.22 0 0 101936

Tegyél ki egy kis dögöt,hátha visszajár..:)))

Előzmény: moTmeN (101931)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101935

Most ülve vártam ki, mire lassan ereszkedtek lefelé egy magas fáról az "itatóhoz". 3l vízet kínáltam nekik. Meghálálták :)

 

D810-menü gomb- beállítás menü(villáskulcs)-időzóna és dátum-ok gomb-időzóna- alatta dátum és idő-ok gomb és onnan már egyszerű.  A végén még egy okét nyomsz és kilépsz. Kész.

Előzmény: bandita39 (101933)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101934

Izgalmas látvány lehetett.

Nekem is van egy mai érdekes megfigyelésem. Átlag 20/50-es csapatokban repkednek a csonttollúak a Ligetben és állandóan figyelik a karvalyt, ami itt járőrözik naponta. Egy tojó. Ma is megjelent és egyszercsak egy csapat csonttollú elkezdett utána menni és folyamatosan zavarva kísérték hirtelen fordulók közepette. 3-an is figyeltük a felettünk történő különös jelenetet. Ilyet egyikünk sem látott még. Vagy 20mp-ig tudtuk őket figyelni, mire lassan távolodva eltűntek. Lőtávon kívül voltak.

Előzmény: moTmeN (101931)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101933

Na ez már a csúcs Mester :) Hasalva fotóztad ? 

Előzmény: gaffy59 (101930)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101932

Nincs beállítva a dátum ,azt se tudom hogy kell :)

Előzmény: Méézi (101928)
moTmeN Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101931

Erdekes tortenet - sajnos fenykep nelkul.

 

Ma itthonrol dolgoztam, es amikor elindultam a gyerekekert az iskolaba, a kertre kinezve nem lattam surgest az eteto korul. Mivel ma meg nem raktam ki eleseget, es neha az orvos galambok felzabaljak az egeszet, arra gondoltam, hogy meg indulas elott gyorsan feltoltom az etetot. Gyorsan kidzsaltam a feszerbe, megmeritettem a vodrot a zsak bekevert cuccba, es temposan indultam az eteto fele. Nem szamitottam madarakra, es siettem is, ezert a szokasosnal is nagyobb leptekkel haladtam. Kb 5 meterrel az eteto elott bukkanok ki bokrok kozul. Ma legnagyobb meglepetesemre ahogy kiertem, egy heja szallt fel a bokrok alol a zsakmanyaval, egy feketerigoval. Igazan meglepo elmeny volt, valoszinuleg mindkettonkek. Karvalyt mar lattam beszallni, parom zsakmanyt szerezni is, de hejahoz meg nem volt szerencsem a kertben.

gaffy59 Creative Commons License 2024.02.21 0 2 101930

Ha a szárnyak tetszenek, van még bőven. :)

Ha tudsz gyere, mert csak jönnek és jönnek. Hiányzik még egy kép, ami a csúcs lehetne!

Azon pedig a következő képpen nézne ki a madár:  Peckes  tartás, kimerevített punk frizura, a pocsolya szélén állva és tükröződve. Nem nagy igény, nem? :))

 

Előzmény: Méézi (101929)
Méézi Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101929

Ejjj, nézve ezeket a nagyon előnyösen bevilágított képeket, a szinte 100%-osan elkapott kitárt szárnyakat, máris indulnék, ha tehetném...

Előzmény: gaffy59 (101918)
Méézi Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101928

És Te? :)

A képeid 2014-ek, vagy csak nincs beállítva a dátum?

Előzmény: bandita39 (101912)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101927

Nem ezt akartam beszúrni ,hiába sokat romlott a szemem :) 

Előzmény: bandita39 (101926)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101926

Oksi :) Köszi szépen.

Előzmény: __Csuzli__ (101925)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101925

És ha addig nem esik,vigyél egy 2l vizet,és kiöntöd a betonra.

Előzmény: bandita39 (101924)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101924

Köszi 😊Addigra hátha elkeszul a Tamron .Meg nem nyilatkozott a Mester vele kapcsolatba.

Előzmény: __Csuzli__ (101922)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101923

Ez se a legvége,az 258..Nem vágnék sokat belőlük,mert így se egy nagyon jó minőség.Amit akartam,még így sem jött össze,de talán maradnak még...Monopodon volt a gép,nem volt lehetőségem legugolni.

Előzmény: Méézi (101913)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.21 0 0 101922

Ha nehézkes a mozgásod,várj pár napot,amíg felszáradnak a tócsák,mert már két stadion között kell szaladgálni:)))

Előzmény: bandita39 (101917)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.20 0 0 101921

Elmentél elmentem vöcsközni,már hárman vannak,de nem jöttek közel,hazajöttem.

Előzmény: gaffy59 (101918)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.20 0 0 101920

Köszi

Előzmény: Méézi (101913)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.20 0 0 101919

Igen,kb 8-9 méter.

Előzmény: bandita39 (101912)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.20 0 4 101918

Mai gyülekezés, ivás, aztán huss!

bandita39 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 101917

Kb hány méterről fotózod ezeket ? 

Előzmény: __Csuzli__ (101911)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 101916

Mindössze 300 mm en fotóztam.

Előzmény: bandita39 (101915)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 101915

Megmondom őszintén nem tudom ,a galambokat zargatta de azok elmenekültek. Aztán a magasba keringett .

Előzmény: sunni (101914)
sunni Creative Commons License 2024.02.20 0 1 101914

Héja vagy Karvaly ?

 nekem ölyv 😊

Előzmény: bandita39 (101912)
Méézi Creative Commons License 2024.02.20 0 0 101913

Te aztán kitartó vagy!

Kár, hogy nem volt nagyobb a tócsa, hogy a vonal ne lenne benne...

A hyperzoom, mint mindegyik zoom, a legvégén gyengébb, ezért, emlékeim szerint, egy picit, egy gombnyomásnyit, mindig visszavettem.

Előzmény: __Csuzli__ (101911)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 101912

Faxa ezt ma követted el ? 

Előzmény: __Csuzli__ (101911)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.20 0 0 101911

Szivd fel begyem....

tepsiscickány Creative Commons License 2024.02.20 -1 0 101910

"Soha ne törd meg a csendet, árnyékként mozogj a fák takarásában. A szél mindig simogassa az arcod, hogy illatod elnyelje a természet a sok figyelő tekintett elől. Mikor lábadat megveted a természet ösvényein, mindig tudd, hogy te ott csak vendég vagy. Ha minden körülmények közt a természet törvényeit betartjuk, az mindenét megfogja mutatni, mindenét oda fogja adni, soha nem fogunk benne csalódni" - Ismeretlen szerző

bandita39 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 101909

Köszi Mester a fejtágitást 😊Próbálkozom ,ma akartam menni csontolluzni de ebbe a vacak idobe meg se probalom 😁

Előzmény: gaffy59 (101907)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101908

Szerintem várjuk azt a madarat. Szépen kidolgozva ám!

Előzmény: Méézi (101905)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101907

Várj, itt elvesztettem a fonalat.

A 2x-ező 2 fényértéket vesz el Tőled, ami azt jelenti, hogy az f4-ből f8-as rekeszed lesz. Ezt nyitni már nem tudod, az f5.6-os rekeszről le kell mondanod. 8-asról indulsz és ezt csak szűkíteni tudod. Ne rekeszeld le jobban 8-ról egy kismadárnál, inkább állj távolabb, hogy ne csak a feje legyen éles. Pl. azért, hogy  nagyobb mélységélességed lehessen, és így több fény is jut az érzékelőre, az ISO-n így 1fényérték spórolható  (kevesebb zaj). 600mm-en, olyan 3m alatt(kb.)ne állj közelebb a madárhoz. Ha messzebbre álsz nő a mélységélesség. Méézi sem szereti, ha csak a feje éles a madárnak. :)))

 

Előzmény: bandita39 (101906)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101906

Amúgy mit javasolsz ,használjam nyitottan és akkor F 8 lesz a rekesz ? 

Előzmény: gaffy59 (101904)
Méézi Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101905

Ez tényleg a minimum, ma csodálatos napsütés volt errefelé.

Nyomnám jobban is, ha lehetne, megint nem fogok odaérni Tapolca mellé, hogy végre csővégre vegyem a hajnal madarat...

Előzmény: gaffy59 (101903)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101904

Ez érdekes, de ha mondod!

Előzmény: bandita39 (101902)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101903

Jók a madarak fakopitól, őszapókon, majd cinegén át a zöldikéig. Ma mindenki nyomta? :))

bandita39 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101902

Én nem nyitott rekeszen használom ,ha rajta van a konverter F 5,6 rekeszelek.
Hmm sajnos nem tudom hogy lehet területileg zaj szűrni ? Én mindenhol zaj szürök Ps-t használok.

Előzmény: gaffy59 (101900)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101901

Köszi Mester a Tippet ,nekem eszembe se jutott :) Letöltöm !

Előzmény: gaffy59 (101898)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101900

Itt vagyok.

Nos, ha 2x-eződ van és fix f4-es a lencséd, akkor 8-as rekeszt fogsz kapni. Az enyém fix f5.6 és az 1.4x-ezővel kapok 8-as rekeszt.

Ahol alexpós az említett fotód, csak azon a(zöld) területen van zaj. Ahol világos a háttér, a helyes expó miatt nem zajos. Csak, ha azt a területet nem "zajszűrted" utólag, amit nem tudhatok. 

 

Előzmény: bandita39 (101899)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101899

Bocs az alábbi kérdés  Gaffy59 nek  szólt :) 

Előzmény: bandita39 (101897)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101898

Magyar kezelési könyved sincs? Mert letölthető, 533 oldal és ami kell belőle szerintem be tudod majd az ábrák és a leírás segítségével állítani. Hát kell majd egy kis idő hozzá. De muszáj. 

A Milcét én is letöltöttem, így a telefonon mindig ott van velem, mert mindent bemagolni lehetetlen. De ne ijedj meg, nem is kell minden.

 

Előzmény: bandita39 (101894)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101897

Bár azt sem tartom kizártnak hogy csak az égen zajos ? Még nem próbáltam . Sajnos 2x ző konverterrel kell a magas Iso !  F 5.6 on használom így a 2x zővel. 
Te mennyit rekeszelsz ha az 1.4 x zővel használod az 500 F4 et ? 

Előzmény: bandita39 (101894)
-FRIPP- Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101896

bandita39 Creative Commons License 2024.02.18 0 1 101895

Bár ilyen sűrű bokrokban tanyáznak Türelmesen kell várni míg előjönnek jobb pozíciót elfoglalni :) Számomra :) 

Előzmény: bandita39 (101893)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101894

Bár tudnám :) Hogy mit állítgattam, ráadásul Angol menüs kanyit se tudok Angolul ,valamit csak sikerült ez is 2500 iso. 

Előzmény: gaffy59 (101890)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101893

Igen :) Több kismadár van itt a lakótelepen mint az erdőbe :) 

Előzmény: Méézi (101888)
Méézi Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101892

úgy is van, marad az etető adta lehetőség.

  

igen, sajnos belógott egy ág, annyi baj legyen! :)

Előzmény: moTmeN (101891)
moTmeN Creative Commons License 2024.02.18 0 1 101891

Tegnap vegre volt egy kis napsutes, ugyhogy kiultem az eteto ele fotozni. 

gaffy59 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101890

ISO 2000, hol a zaj? 

Tudsz valamit :)

 

Előzmény: bandita39 (101887)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101889

Többször cserkeltem az ártérben lombhullástól tavaszig. Amikor kopasz minden, a mi mozgásunkat előbb észlelik, mielőtt mi őket, így az előny náluk, tehát marad az egyhelyben álldogálás és rendre a megfázás. 

Ezeket a madarakat a legszebben a földön hasalva lehet fotózni, a bátrabbja ezt teszi, ahogy ma én is egy pokrócon. Szemmagasságban szinte nincs is rá esély. Az idősebbek (70felett) széket, állványt is hoznak, és van aki csak úgy állva, kézből.

Igen, úgy képzeld el, mintha a cannes-i fesztivál vörösszőnyege mellet fotóznál.

Kelepelnek a gépek, a fotósok helyezkednek, talán csak a vakuk hiányoznak :)

RÉMES! Képzeld ugyanezt az erdőben. De most vannak itt.

 

Előzmény: sunni (101886)
Méézi Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101888

jaj, de szép!

Ez is kutyasétáltatás közben lett?

Előzmény: bandita39 (101887)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.18 0 3 101887

sunni Creative Commons License 2024.02.18 0 0 101886

A sátrazást befejeztem. Kitettem a sátrat a vadcsapás mellé, semmi. Ott hagytam majd megszokják. Megszűnt a vadcsapás.

Álcázást természetben előforduló anyagokból rakom össze a terepviszonyokat kihasználva. Most nád, ágak + száraz növényzet, néha álcaháló. Tavasztól őszig lombos ágak.

A csonttollúak csoportos fotózását nem tudom elképzelni, mindenki ott hasal egy pocsolyánál, vagy hogy ?

 

Előzmény: gaffy59 (101884)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101885

Ez milyen érdekes, de sokszor megérzi ezt az ember.

Előzmény: -FRIPP- (101880)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101884

Köszi. Meg tudsz bújni, vagy sátrazol?

Előzmény: sunni (101881)
sunni Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101882

😊

Előzmény: -FRIPP- (101880)
sunni Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101881

Szép madár szép képek ! Gratulálok !

Én nem órákat napokat várok, de nem mozdul semmi, ha igen 100 m-en kívül.

Előzmény: gaffy59 (101867)
-FRIPP- Creative Commons License 2024.02.17 0 1 101880

Volt egy olyan érzésem hogy valaki figyel.

 

 

Medve is lehetett volna!

 

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101879

Igen?Lehet jövőhéten jobb lesz,ha felszáradnának a tócsák,könnyebb lenne egyre koncentrálni.Én ezzel a "játékgéppel"csak egy éles képért mentem,Napsütésben,jó tartásban.Ezt szeretném.Meghagyom neked a röpképeket:)Egy srác ma befeküdt a kapuba,lehet én is kipróbálom:)))

Előzmény: gaffy59 (101878)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101878

Én is.

Ja, ebben az esetben cseszhetem a szemkövetőt :) 3mp alatt beszáll 10-20 madár pár mp.-re. Hová fókuszáljak? 8-as rekesz, mélységélesség pár centi. Szinte képtelenség látványos röpképet lőni, csak a szerencsén múlik sikerül-e.

Vagy marad egy madár tökéletesre lőve. Vagy lövök ész nélkül, mint az ukrán katona a fronton. Még megálmodom.

Jó, hogy itt vannak, van miért menni. :)

Előzmény: __Csuzli__ (101877)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101877

Megnéztem...nagyon klassz,de szerintem Ő már a pályán belülről fotózott..Én m már csak munkanapon megyek ki,mert őrültek háza van a ligetben:))Szép fényeket neked

Előzmény: gaffy59 (101875)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101876

bocs, Eduardo.

Előzmény: gaffy59 (101875)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101875

A FB-on B Eduardó fotóját nézd meg, olyasmit képzeltem, csak a magasra tupírozott frizurás változatban.

Előzmény: __Csuzli__ (101874)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101874

Ma 5en voltunk,1szállt le 1szer...Neked is mondom bandita,turelem....Brutality a fotód,gratulálok!

Előzmény: gaffy59 (101869)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101873

Csak maradjanak még, akkor talán sikerül fokozni. Köszi. 

Előzmény: bandita39 (101870)
Méézi Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101872

Köszönöm, megfontolom, bár most nem látom esélyét

Előzmény: gaffy59 (101869)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.17 0 2 101871

bandita39 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101870

Hü ezek nagyon szépek Mester Grat !

Előzmény: gaffy59 (101867)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 101869

Ha itt jársz, ne hagyd ki.

Bár visszaállt a téli rend, pont ezek a madarak még itt maradtak szép számmal. Mint érdekesség, aki nem ismeri az itteni viselkedésüket/körülményeket, egy nap, jó esetben 5, talán 10mp/4-5 alkalommal lehet őket fotózni. Egy-egy alkalom között sokszor órák telnek el. Türelem az kell.

Ezek így tucatképek a perspektíva miatt. Egyetlen pozíció van a helyszínen, ahonnan jobb fotók készülhetnek róluk, ehhez ágyat kell vinni, aminek nincs lába :)

Jövő héten viszek, és talán a sorozatlövésre is ráveszem magam.

Itt van aki úgy fotóz, hogy 1000-nél is több képet csinál ez idő alatt "végtelen" expo üzemmódban. Egészségére.

Tegnap kilencen lövöldöztünk, még a járőrök is odajöttek, hogy mi van itt. Ki ne hagyd! :)))

 

Előzmény: Méézi (101868)
Méézi Creative Commons License 2024.02.16 0 0 101868

Szenzációs!

Előzmény: gaffy59 (101867)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.16 0 4 101867

bandita39 Creative Commons License 2024.02.16 0 3 101866

bandita39 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 101864

Köszi alakulgatok lassan nagyon lassan :) 

Előzmény: sunni (101863)
sunni Creative Commons License 2024.02.13 0 0 101863

Köszi ! Neked jobbulást !

Előzmény: bandita39 (101862)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 101862

Az a lényeg hogy megtisztelt egy Fotóra :) Klassz lett .

Előzmény: sunni (101861)
sunni Creative Commons License 2024.02.13 0 1 101861

   csak egy fotóra állt meg

bandita39 Creative Commons License 2024.02.12 0 4 101860

bandita39 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 101859

Hát ekkora isonál sötét lombkorona közt borús időbe nem csoda hogy zajos :) 
Kár hogy nem mutatja ki ez az exifet ,nem tudom miért ? Ezt még Pentaxal és egy gagyibb objektivvel fotóztam töb mint 10 éve nagyon borus időbe kiváncsi lettem vna Isora.
 

Előzmény: gaffy59 (101858)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 101858

Hogy milyen Sony? Nem tudtam megjegyezni, de majd visszatérünk rá, megkérdezem.

A D500 és a D810 is érintett, sőt pont annyira a Z is. Nem merem kijelenteni, hogy ugyan úgy, de nézegetem és ezt látom. Márpedig nézegetem :)

Ha lassan is, de most már megértettem az okát és tudom kezelni. Azelőtt nem vettem észre ilyet, mert nem fotóztam a fa tetején madarakat, nekem ez eddig csak itt jelentkezett, mint "óriási" probléma. Az egyéb esetekben jelentkező zaj az részben tiszta, részben tisztázatlan számomra. A fénybeesési szöge, meg ilyesmi amire gondolok, és nem az alexpóra. 

Azért ennek a bagolynak a környezete már zajos, de biztosan csak én kényeskedek. Hát ezért szereztem be a Topazt, ami az eddigi legzajosabb képemet is szépen rendbehozta. (ISO 16000). Ennél érzékenyebbre állított ISO-val talán nincs is fotóm. Azért csak(!) kíváncsiságból majd kipróbálom hol a vége.

 

Előzmény: bandita39 (101857)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 101857

Köszi azóta eladtam sajnos a gépet D 7500 kellett a PZ életre. Nem derítettem vakut nem hurcolok magammal többnyire kutyasétáltatás közbe foltozgatom ezek nagy részét :) 
Na most a Sonyval ez a zajosodás érdekes dolog 10 évig Sonys voltam ,előtte Pentaxos .Megfigyeltem hogy Sonynál az ég még 100 isonál is kicsit zajos Pentaxnál nem volt ilyen gond és Nikonnál sem tapasztalom.
Ez a kép 6400 iso és annak ellenére elfogadható a zaj és égen sem látszik annyira. Ez sincs deritve.
Remélem megjavulok valamennyire ,meggyógyulni soha nem fogok annyira megölte Covid 2 évvel ezelőtt a tüdömet.( Csodaszámba ment hogy egyáltalán kijöttem ) Most rájött még egy azt ithon átvészeltem ,rá egy hétre Tüdőgyulladás ,csodájára jártak hogy milyen csúnya a tüdöm nem értették hogy mégis jó kedélyű kommunikatív vagyok emiatt nem raktak mély altatásba 58 volt a Saturációm sokan elájulnak ilyen alacsony értéktől. ( Az elme hatalma :)  Úgyhogy nagy illúzióim nincsenek a gyógyulást illetően .
Milyen Sonyjuk volt Milc ? a házaspárnak.
 

Előzmény: gaffy59 (101856)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 101856

Na, ezen spekuláltam korábban!

Ez a felvételed 5000 ISO-s, és ennek ellenére meglepően jó. Hogy miért? Gondolom mert jól van exponálva és sejtem, hogy nem kellet a zajszűréssel sokat bajlódnod, mert az itt minimális lehetett. A háttér világossága a fénymérést megzavarhatta volna, talán spot mérésnél nem. Vagy -és ezt úgy nézem - derítetted is egy kicsit, mert az ellenfény ellenére épp kellő a madáron is a fény. Klassz!

Egy házaspárral fotóztunk tegnap és ők egy komoly Sonyval, valamint egy jó telével lövöldöztek mellettem és a hölgy nem értette, hogy 200-as ISO-val miért ilyen kegyetlenül zajosak a felvételei, pedig a nap is erősen sütött és a madár sem volt bebukva a kijelzőn nézve. Jól megbeszéltük. Vak vezetett világtalant :))

Igyekezz a gyógyulással, gatyázni nincs idő :)

Előzmény: bandita39 (101855)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.10 0 2 101855

Szép kis mumus :) Köszi Mester ha elmegyek már el tudok kocsival menni a gyaloglás illetve a terheléstől elfogyik a levegő 10-15 méteréként meg kell állnom pihegni sajna.

Előzmény: gaffy59 (101853)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.10 0 0 101854

Köszi szépen alakulgatok lassan :) Azért gyorsabban mint 2 éve akkor 3 hónap korház ,több mint három hónap mire kijöttem lakásból.
Most csak 16 nap kórház 3 hét után kijárogatok már szerencsére szép lassan belejövök :)
Ez a madár megközelíthetetlen :) 

Előzmény: Kunpusztai (101851)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.10 0 1 101853

A (mai) MUMUS

 

A 70-es troli ott tesz le. Nem kell 100m-t sem menned, várnod viszont igen ;)

Előzmény: bandita39 (101849)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.10 0 0 101852

Most olvastam egy cikket a Turista magazin oldalán a Csonttollúakrol,H akár áprilisig is maradhatnak.Ha van kedved,keresd fel az oldalt.És jobbulást!

Előzmény: bandita39 (101849)
Kunpusztai Creative Commons License 2024.02.09 0 0 101851

bandita39 mielőbbi teljes gyógyulást kívánok! Várnak a ligetek! 

Előzmény: bandita39 (101773)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.02.09 0 0 101850

Kipróbáltam a Topaz zajszűrést. Nem rossz, de csodák nincsenek.

Előzmény: bandita39 (101846)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 101849

Köszi akkor le sem megyek ,nagyon lassan megy még a közlekedés :) 

Előzmény: gaffy59 (101848)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 101848

Talán nem meglepő, hogy megint ott keveregtem.

A gép a hátamon, de elő sem vettem. Semmi.

 

Előzmény: bandita39 (101847)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 101847

Maestro a csonttollúak kint vannak még ?

Előzmény: gaffy59 (101845)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 101846

Szeva ha lesz egy zajos képem átküldöm :) Köszi
Amúgy jobb a szűrés mint a Photosopban ? 


Előzmény: pecazz (101844)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 101845

Köszi, biztosan lesz érdeklődő. Amúgy a bemutatón a csúszkát tologatva jól látható az eredmény.

Az élesítés kevésbé fontos szerintem. Ha létezik még külön a DeNoise.

Előzmény: pecazz (101844)
pecazz Creative Commons License 2024.02.09 0 0 101844

Hali, nekem van topaz, elég fasza. Ha küldtök képet, akkor meg tudom mutatni, hogy kb. mit tud.

üdv

Előzmény: gaffy59 (101838)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.08 0 0 101843

Igazi horror kép,ezt jól elkaptad:)

Előzmény: bandita39 (101840)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 101842

Az teljesen fel szokta nyársalni őket :) Azért nem mindig.

Előzmény: gaffy59 (101841)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 101841

Brutális szigonyozás, jókor nyomtad!

Előzmény: bandita39 (101840)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.07 0 4 101840

bandita39 Creative Commons License 2024.02.05 0 1 101839

Köszönöm Szépen :)

Előzmény: gaffy59 (101838)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 101838

 Régebben a három rész külön is megvehető volt.

-a DeNoise

-a Gigapixel

-és a Sharpen AI

Nekem csak a DeNoise(zajszűrés) van. Ezért 79 USD-nak megfelelő forintot fizettem korábban.

Most talán összevonták és így többe fáj.Vannak róla videók, ott látod mit tud. Jó dolog.

Előzmény: bandita39 (101837)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 101837

Ez a Topaz kifejezetten zaj szűrésre alkalmas ? Fizetős ? Köszi.

Előzmény: gaffy59 (101833)
sunni Creative Commons License 2024.02.05 0 0 101836

Ettől jobbat még nem olvastam nem hallottam.

Küzdünk tovább a váratlannal.

Nekem a zajszűrés a topaz előtt is ki volt kapcsolva.

Előzmény: gaffy59 (101833)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 101835

Köszi Mester :)

Előzmény: képfaragó (101831)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 101834

Igen, a Te témád más, más prioritások vannak, és gondolom egy kicsit több időd is van ezeket jól átgondolni. A mi esetünkben az előre kiszámíthatatlan események megkívánják a gyorsaságot, pláne úgy, hogy helyet még csak véletlen sem változtatva, illetve mozdulatlanul kell a legjobbat a képre hozni. Még egy színházi fotózásnál is több a lehetőségem.

Ott egy kis nézőpont váltás és az ismétlés lehetősége is adott. Ott másért szenved az ember :). Itt rendkívül ritka az ilyen. Minden kép elkészítése egy igazi kihívás.

Említetted a gépen belüli zajszűrést is. Én úgy látom, hogy a Topaz szebben megoldja, ott választhatok és még a csúszkákkal is felülbírálhatok sok mindent. Nálam a D500-on ki volt kapcsolva. Aztán lehet, hogy más nem így tesz.

Köszönöm a választ.

Előzmény: képfaragó (101832)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 101833

Amit korábban leírtam, azt érdekességként említettem.

 

Amióta kezemben a Topaz bátrabb vagyok. Van az az eset, amikor nincs idő precízkedni és mindenképp kell a kép(ritka  téma). Ilyen esetben nem tudok foglalkozni a tökéletes beállítással, az előre várható eseményekhez tervezett paraméterekkel lövök -kivétel a záridő -  és van, hogy az állat hagy időt a jól átgondolt és a pillanatnak megfelelő beállítások kiválasztására.

Ha nem madarat, hanem vadat fotózok és a fény jó irányú, ill. ebben nagy változás nem várható, akkor -mint mindig- "M" módban, nyitott rekesz mellett, automata ISO módban, mátrix mérést és csak a tárcsákkal gyorsan kezelhető záridő állítást választom. A rekesz változtatását leginkább a túl közeli téma igényli.

Persze ez sincs kőbevésve. A legnehezebb feladat a hirtelen felbukkanó témához gyorsan mindent áttervezni.

Ehhez kell a nagy rutin, valamint mindig képben lenni, hogy is hagytuk a gépet módjuk egy órája. Ha vége az aktuális eseménynek, ezért a korábbiakra visszaállítom a gépet. Az új eseményhez innen indulok, tudva hol állok, ne akkor kelljen kapkodni.

Az expokorrekciót is át lehet tenni máshová, ha nem esik kézre az eredeti helyén. Más a Te géped, ezt nem tudom.

A fénymérés? Ami jön. Fekete disznó, vagy egy kócsag.

Szóval Topáz. Bátrabban mehet a magas ISO, azért fél szemmel persze azt is ellenőrizve.

Te is tettél be magas ISO-s képeket, ehhez képest meglepően elfogadható ill. jó minőségben.

Én így gondolom, de ha van jobb...

 

Előzmény: sunni (101828)
képfaragó Creative Commons License 2024.02.04 0 0 101832

A Nikonnak azért néha rejtelmei is vannak. Néha olyan érzésem van, hogy amikor bemelegszik a gép, megváltozik az érzékenysége. Máskor úgy tűnik, mintha szórna az expozíció, mikor én nem is választok expozíció brackenget. De nehéz bizonyítanom, mert én (sokszor, de nem elégszer:) rögzített helyzetben szabadtéri aktokat fotózom. Viszont a legszebb fények akkor vannak, amikor fátyolos finom felhőzet van, ami sokszor gyorsan változik. Esetenként kapkodnom kell, (vagy csak belelkesedem, hogy ez a nagy pillanat), utólag pedig nehéz elemezni, mi is történt. A manuális beállításokat még véletlenül is el lehet tekerni. Ami még talán a legjobb, külső profi fénymérővel (biztos a belső fénymérővel is működik) a testszínre SPOT mérést alkalmazni. Erre érdemes rászánni pár másodpercet. A bőr színe, tónusa általában adott. Viszont ilyenkor lehet észrevenni, hogy esetenként a fény beesési szöge bizony számít. A modell alig fordul el egy picit, mégis lényegesen megváltozik a fedettség. Sajnos a természetfotózáshoz ez sem zseniális ötlet, kivéve ha tudod hogy az alanyodon mért pont világos-közép vagy sötétszürke.

Előzmény: gaffy59 (101821)
képfaragó Creative Commons License 2024.02.04 0 0 101831

Sajnos érdemben nem segíthetek. Az én témáim általában (épület, szabadtéri akt, szabadtéri sétálgatás) nem igénylik a magas érzékenységet. Ezért a magas érzékenység zajszűrés nálam alapból ki van kapcsolva. Inkább az alacsony érzékenységet és az állványt preferálom. Ha mégis zajt kellene szűrnöm, ami szinte soha nem esik meg, akkor a Raw-Tiff konverziónál kiválaszthatom.

Tudom, hogy Néktek nehezebb dolgotok van, de ez egy ilyen műfaj.

Előzmény: bandita39 (101822)
sunni Creative Commons License 2024.02.04 0 0 101828

Gyorsan alkalmazkodni a fényviszonyokhoz az nem semmi.

Még nem találtam meg a tökéletes beállítást 🙂 Nemrég váltottam M módra Av-ről. Az expo. kompenzációval küzdök. Q gomb, hátsó tárcsa jobbra balra, vissza. Talán valamivel gyorsabb mint a Av. Ezt megtudom oldani a 7D ll-őn, de az 5D lll-on nem működik. Egyszerűen M módban nem lehet eltolni az expo. kompenzációt vagy csak én nem tudom. Ha Valaki tudja szóljon.

Előzmény: gaffy59 (101821)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 101827

Köszi :)

Előzmény: ColorLacko (101826)
ColorLacko Creative Commons License 2024.02.03 0 0 101826

Békát ilyen jó fényképezve ritkán láttam! Nagy gratula  

Előzmény: bandita39 (101823)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 101823

bandita39 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 101822

Szevasz Mester a D 810 be hová állítod a magas iso zaj szűrést magadnak ? Köszi.

Előzmény: képfaragó (101820)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 101821

Bocsánat hosszú lesz!

 

Amióta már a pixeleket is lesem, azóta a zajosodást, mint zavaró tényezőt(is) ellenségnek tekintem. (na jó, már régóta)

 

Talán fokozottan kell szembenézni ezzel a problémával a mi esetünkben(nem műterem), mert pillanatról pillanatra ellenőrzésre, ill. átgondolásra van szükségünk szinte az összes beállítást tekintve(madarak a fán). Kivétel, ha az automata mód megfelelő valakinek és a képen nem kíván változtatni utólag, az eredményt jónak látja úgy is.

Sokunknak ez kevés. Az irányítást szeretjük kézben tartani minden tekintetben.

 

Eddig úgy voltam vele, hogy az érzékenységet azért rábíztam az automatikára, így "M" módban csak a rekesz és a záridő helyes alkalmazása adott némi fejtörést, ami a helyes expot illeti.

Talán ebben van már valamennyi gyakorlatom, ezt a részét tegyük félre. Most eljutottam oda, hogy a fénymérésre is illene figyelnem, mert bár bíztam a fénymérőben, a látottak nem igazolták amit erről tudtam. 

Sok esetben a gépeken(bármelyiken) az előre beállított fénymérés sem felel meg, mert a különféle történések, ebben is változtatásért kiáltanak, amit persze eddig is tudtuk. Expo korrekció!(kiértékelő és a  középre súlyozott mérést használom felváltva, néha korrigálva, a spot itt nem játszik) Ember legyen a talpán, aki azonnal tud cselekedni.

 

Amit én tudtam az úgy szólt, hogy ha nagyon alacsony az ISO, akkor joggal remélhetünk "zajtalan" eredményt. Ez igaz is, de a fénymérő becsapott. Amit nem értettem, hogy mátrixról áttéve a középre súlyozott mérésre az eredmény semmit sem változott, továbbra is jelentős volt a zajosodás, akár 100-as ISO alatt is. Azt is tudtam, hogy a kiértékelő mérés 100%-ot átlagol, de azt nem, hogy a középre súlyozott is, igaz a közepét jóval nagyobb súllyal számolja az átlagba. Igen ám, de a téma nem középen van, így máris az égboltra mértem ismét. 

Na, ez a probléma.

Ezek szerint lőttem az alexpós fotókat, aztán otthon az égbolt és a madár is olyan volt, mint a tejbegríz. Dacára a nagy ellenfénynek, visszanézve a madár a helyszínen nem tűnt alexpósnak, a kék ég is rendben volt, nem égett ki. (Hisztogram használat?) 

Másnap ugyanott, +EV korrekcióval, jóval nagyobb érzékenység mellett a zaj eltűnt. Jé!!!

Hol tanítják ezt, az első osztályban? :)))

Köszönöm!

Előzmény: képfaragó (101820)
képfaragó Creative Commons License 2024.02.03 0 0 101820

Nem tudok mindent, ez esetben inkább csak tippelek.

 

Zaj bárhol bármikor előfordulhat, amikor a kép vagy annak egy része alexponált. Szóval próbálj meg expozíció braketinggel lőni, és nézd meg hogy a bővebben exponált kockák is zajosak-e.

A gépben (Én csak a saját esetben a d810-as gépemre gondolok) a fényképezés menüpontban van egy olyan pont, hogy magas ISO zajszűrés. Lehet hogy a gépeden ez hatásosan működik, míg az alacsony érzékenységen nincs zajszűrés.

 

,,Olyan is van, hogy a fény -bár ugyanannyi -  beesési szöge okoz ilyet egyforma érzékenység mellett? Nos?"

Persze okozhat, ha a beesési szög balszerencsés, akkor ez is okozhat alexpozíciót.

 

A HDR beállításokat is érdemes ellenőrizni féken tartani, mert a sötét árnyékok erőteljes kiemelése is zajt okoz.

 

Minden állításom RAW kidolgozás nikon programmal esetére vonatkozik. A kidolgozási paramétereket is ellenőrizni kell. Ismétlem, nem szabad aláexponálni és úgy kell exponálni, hogy utólag se kelljen az expozíciót felhúzni.

 

 

Előzmény: gaffy59 (101784)
sunni Creative Commons License 2024.02.03 0 2 101819

 csak egyedül jött

 útban hazafelé az útról

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.03 0 0 101818

A másik focipályán szoktam lenni,tudom,köszi

Előzmény: gaffy59 (101817)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 101817

A másik pályához menj és a legnagyobb fák tetejét figyeld.

A legbiztosabban 11és 13óra között lehet kifogni.

Előtte mostanában nem jönnek. Legalábbis ide.

Előzmény: __Csuzli__ (101816)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.03 0 0 101816

Értem.Idöm még volna,inkább a türelmem fogy el.Még párszor megpróbálom a déli órákban,aztán annyi.Szép fényeket.

Előzmény: gaffy59 (101815)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 101815

December 12-től célzottan vadászom rájuk majdnem minden nap. Karácsony másnapján is. Még 24-én is kiugrottam egy órára (jó, a közelben lakom). Amúgy napi minimum 3 óra.

Ebből talán három alkalommal sikerült lövést tenni rájuk. :)

A vadászat ilyen. Életforma. Viszont megértem, hogy nincs mindenkinek erre ideje, akkor nem marad más csak a szerencse.

Előzmény: __Csuzli__ (101814)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.03 0 0 101814

7-böl semmi..:(Hanyadiknál írjam mumusnak?Pedig délelött szép fények voltak.

Előzmény: gaffy59 (101808)
LSVF1 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101813

Most láttam a cikket és a képet az Agrojageren.

Gratula!

Előzmény: sunni (101736)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101812

50m-t? Húha!

Gyorsan gyógyulj, nyakunkon a tavasz.

Előzmény: bandita39 (101811)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.02 0 2 101811

Értem ,hátha ott lesznek még mire tudok menni ,már 2x voltam kint, ma elvitt Párom tóhoz gyalogoltam őszesen 50 métert jó lassan de biztosan:) Ücsörögtem padon vagy másfél órát sikerült pár képet készítenem még brutál kifáradok főleg hogy manuálisan tudom csak használni az objektívet .

Előzmény: gaffy59 (101810)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101810

Gondolom még nem. A táplálék miatt viszont továbbállnak, ez már érzékelhető. Szinte eltűntek innen.

Félénk madarak, de a szomjúság nagy úr, inniuk kell. Nem is tudom másért lejönnek-e a földre, úgy még nem láttam egyet sem, csak ivás közben. Pedig rajtuk vagyok állandóan :)

Előzmény: bandita39 (101809)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101809

Jó közel engedtek :)Köszi hogy lemérted . Szerinted ezzel a felmelegedéssel ami jön eltűnnek majd ? 

Előzmény: gaffy59 (101804)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101808

11 körül megjött pár példány egy magas fára, de mivel nem fagyott, így most hamar továbbálltak.

A fény úgyis elfogyott. 

Előzmény: __Csuzli__ (101807)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101807

Láttalak kétszer is,de ma nagyon elszánt voltam,csak a madarakat lestem.A harkály volt a néző,a lámpán dobolt nekem.Ma sem  sikerült,késöbb kell kijárnom,de én nem szeretek,mert akkor már sokan vannak.Te sem láttad őket?

Előzmény: gaffy59 (101806)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101806

Rossz pályán játszottál!

Előzmény: __Csuzli__ (101805)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101805

 

 

én is kimentem és lemértem,büntető...Csuzli-Csonttollú 7:0!:)))

gaffy59 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101804

Na, akkor kijöttem és lemértem. 

13m +/- fél méter :)

Előzmény: bandita39 (101802)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101803

Megnyúlt a gumi rajta ,nem vettem észre de valószínű néha szorult leszedtem róla de már mindegy azért elviszem Csurgóhoz hátha ?

Előzmény: LSVF1 (101801)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101802

Nekem nagyon teccik :) Kb milyen messziről fotóztad ?

Előzmény: gaffy59 (101798)
LSVF1 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 101801

Az én 100-400-asomon is baszakszik, de még jó. Van hogy úgy visít mint a picsa mire beáll, de beáll...mondjuk nem épp gyorsan...

Sajnálom, ez ilyen tamron nyomor úgy nézem...

Előzmény: bandita39 (101791)
LSVF1 Creative Commons License 2024.02.02 0 1 101800

Nekem se lett volna! :-DD

Előzmény: gaffy59 (101798)
cc Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101799

gépileg hozzá lehet adni, ha úgy szeretnéd ;)

pont mint az elektromos autóhoz, ami nem bőg eléggé

Előzmény: Méézi (101794)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.01 0 3 101798

Ezt meg nem volt szívem kidobni.

gaffy59 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101797

Oké, de csak úgy, hogy én halljam.

Előzmény: Méézi (101794)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101796

Na így nem látni. Mindegy, az első zajos.

Előzmény: gaffy59 (101793)
Méézi Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101795

na, ez nagy bosszúság!

Előzmény: bandita39 (101791)
Méézi Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101794

:)

minden szavaddal könnyű egyetértenem!

vadászat: pláne az íjjal történő vadászat, sőt a reflexíjjal, ahol a rátermettség igazán nélkülözhetetlen és csak krisztálytiszta lövést szabad leadni!

És igen, akik úgy nőttek fel, azoknak nélkülözhetetlen, hogy csattogjon a zárszerkezet! :)

Előzmény: gaffy59 (101783)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101793

Szóval a gép által mért, de nem korrigált expo a felelős. A kérdésemre ez a válsz. 100-as ISO alatt is ez a probléma okozója.

A második képen az égbolt kevésbé zajos, kék égbolton ez jobban látható és zavaró.

 

Előzmény: moTmeN (101786)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.01 0 1 101792

bandita39 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101791

Kis cinke ablaküvegen keresztül:) Manuál fókusz ,sajna meghalt 150-600 Tamronom Fókuszmotorja .pff. 

bandita39 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101790

Hajrá várjuk a képeket .

Előzmény: gaffy59 (101789)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101789

De kisütött a nap. És itt vannak!

Előzmény: bandita39 (101788)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101788

Nem bírtad ki még a fénytelen idő sem tántorított el :) 

Előzmény: gaffy59 (101787)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101787

ISO 25600-nak indult a délelőtt, de most jók lettek a fények :)

Du.keresek RAW-ot, visszatérünk rá.

Előzmény: moTmeN (101786)
moTmeN Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101786

Ha mutatsz egy-egy peldat arra, hogy mire gondolsz, akkor lehet, hogy meg tudjuk szakerteni. 

Előzmény: gaffy59 (101784)
bandita39 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101785

Hmm lehet hogy összefüggésbe van hogy akkor zajosabb ha az ég felé fotózod őket ? Másképp érzékeli a gép ? Más rendszernél nem Nikon tapasztaltam én is ilyet.

Előzmény: gaffy59 (101784)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101784

Na még talán egy hasznos infó.

 

De legyen inkább kérdés és ha jó a válasz, akkor válik igazán azzá. Hogy én mit agyaltam rajta...

Hiába na, nem tanultam. Biztos van akit szintén érdekel, mert ilyet már tapasztalt.

Képfaragó Zolit is meghallgatnám, ő erre biztos álmából kelve is tudja a választ. :)

Következő :

Miért zajos a fotóm nappali erős fényben, dacára, hogy 100, 200, 400 ISO-t használok -és nem belépőszintű kamerával - a faágak közt tanyázó madarakra célozva és miért kevésbé zajos, ha vízszintesen lövök 1000 feletti ISO-val ua. a fán?

Másik:

Olyan is van, hogy a fény -bár ugyanannyi -  beesési szöge okoz ilyet egyforma érzékenység mellett? Nos?

 

gaffy59 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101783

Na, annyia azért nem tökéletes...

 

A technika manapság korlátlan lehetőségeket kínál, pláne, ha fény is társul egy-egy ilyen gyors jelenethez.

1050mm mellett, 8-asnál szűkebb rekesszel, 1/1250 zársebességgel, ahol már 4000 az ISO, ott inkább elengedem a dolgot. Mélységélesség sehol, pedig az is fontos lenne, ami képtelenség.Tudom a jó paramétereket.... Nem kell!

De csak ilyen esetben, ha van több fény, akkor mehet. Ez az én álláspontom.

A másik álláspontom ami fékentart(talán helytelen és ezt már megírtam), hogy nekem nincs értéke az olyan felvételnek, ami 120kép/mp-ből lett kiválasztva, igaz nincs ráírva. Elnézést. Akkor minek ez a technika, lehet a kérdést feltenni. Bizony nem is kellene. Jó volt a D500 is, sőt! Fura álláspont ugye? Amatőr. De én nem a NAT GEO-nak fotózok.

A reflex hangja kérem....! na az az én becsípődésem.

 

Tudod, mindig a vadászattal hasonlítok. Mi értelme lenne géppuskával körbeforogva egy csomó állatot egy nap alatt lelőni. (fácánvadászat, kell a mennyiség? Mennyei!) És jövök szombaton ugyanezt csinálni. Hm? Ugye.

De nézzük a szexet. Gyors sorozat.... (?) Hááát... hagyjunk valamit holnapra is :)

Ma is menni szeretnék, mi lenne ha meglenne már a "KÉP"....?

 

Előzmény: Méézi (101781)
gaffy59 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 101782

Köszi.

Hallottam olyat, hogy még áprilisban is láttak hazánkban.

Előzmény: bandita39 (101779)
Méézi Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101781

Parádés!

Mind tetszik, de az utolsó nagyon, szeretem, ha jól megfogott mozgás látható és így kiderül az is, micsoda evezőtollai vannak!

Előzmény: gaffy59 (101777)
bandita39 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101780

Nem tudom sajnos nem voltam ott ,csak tipp volt így látatlanba :) Lehet kölyökmókus volt ? 

Előzmény: moTmeN (101774)
bandita39 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101779

Vajon meddig maradnak ezek a ligetbe ?

Előzmény: gaffy59 (101777)
bandita39 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101778

Faxa képek lettek :)

Előzmény: gaffy59 (101777)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.31 0 2 101777

Finálé!

 

Az uborkaszezonnak lassan vége, talán már unalmas is lehet nektek.

Szóval az első képen jól látszik a faforgács a csőr körül. Ahogy írtam jól elintéztek mindenemet, elég sok kép emiatt kidobó lett.

Az UV szűrőt eltalálták és akkor ezt nem vettem észre.

A déli órákra felolvadtak a tócsák, már nem használták a "kutakat".

 

 

bandita39 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101776

Köszi Igyekszem :) Lassan de biztosan :)

Előzmény: pater68 (101775)
pater68 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101775

Nagyon bejön! Gyógyulj meg mielőbb!

Előzmény: bandita39 (101759)
moTmeN Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101774

Nem vagyok kulonosen szakember, de ugy tudom, hogy Magyarorszagon a pelek teli almot alszanak, igy valoszinuleg mas volt.

Előzmény: bandita39 (101773)
bandita39 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101773

Köszi alakulgatok lassan ,sajna az !Tüdőgondok de remélem hamarosan már kimehetek kicsit. Nézegettem pár videót yutubon az új gépedről nem semmi tudású cucc !
Kíváncsi leszek majd repülő madarakról mit alkotsz vele :) Hmm 150 madár ? Annyiból azért sikerült biztos jópárat lefotózni :) Elmult hétvégén volt kint Párom kutyával ahogy üldögélt a padon és dobálta botot kutyának látott egy ölyv szerűséget egy Pelével a karmai között a földön én annak azonosítottam elmondása alapján mert se nem mókus,se nem egér kis hosszúkás jószág volt elmondása alapján.

Egy idő után körül fogták a Varjak és elrepült a zsákmánnyal. 
Bezzeg ha én ott vagyok a géppel nem történik ilyesmi :) Max ha nincs gép nálam :)
Várjuk a képeket :)

Előzmény: gaffy59 (101772)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101772

Jobbulást, ha betegségről van szó, nekünk nem a 4 fal közt a helyünk.

Ma 8-tól, majdnem délig teljes kudarc, aztán minden megváltozott. A kabátomat be kell majd adni a tisztítóba, ha érthető vagyok :)

Még a gépet is elintézték fentről, de rendesen, mert vagy 150-en ittak felettem.

Képek majd később, nem tudom jók-e.

Előzmény: bandita39 (101769)
bandita39 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101771

Bocs nem jelent meg szöveg alatt azt hittem nem töltődött fel ? 

Előzmény: bandita39 (101770)
bandita39 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101770

bandita39 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101769

Szerencsés ember 10 féle madarat fotózhatott :) 
Nem szerencse menni kel állhatatosan ahogy te csinálod :) 
Remélem én is mehetek hamarosan ,már 2 hónapja nem voltam semerre sajna :(

Ablakon keresztül :)

Előzmény: gaffy59 (101766)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 101768

Profi.

Tényleg, inkább az alsó.

Előzmény: moTmeN (101767)
moTmeN Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101767

Igy van, eleg szeles latoszogbol keszult a felvetel - raadasul korrekcios lencsevel (egy TS-E 17mm-es objektivvel), harom vizszintes kepbol osszeallitott panoramaillesztesbol keszult a kep - mivel a Cambo altal leszallitott adapterrel nem tudtam vegtelent elerni a kozepformatumu kameran.

Mindenesetre igy is szelesebb szelet latszodik, mint az ugyanonnan korabban keszitett 23mm-es Rodenstock optikaval (aminek kb 15mm-es kisfilmes latoszognek felel meg) keszult kep - ami ugyancsak nem tokeletes, de kozelebb all a szivemhez.

Előzmény: gaffy59 (101761)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101766

Igen, ilyet én sem láttam még. Ezek a madarak nagy mennyiségű termést(bogyót) esznek -ahogy a szőlő és fenyőrigók is - már reggeltől fogva, ami mostanra alacsony víztartalmú, nagyon rostos eleség. Az ostorfa termése. Minden pocsolya befagyott, víz sehol, feltalálják magukat. Erre a fára ma pontosan 10 felé madár jött inni. Csak kevés fában indult meg a nedvkeringés. Ez a fa olyan, több hete ad már vizet nekik.

Előzmény: Yoda 2010 (101765)
Yoda 2010 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101765

Ha így van, akkor ez egy érdekes megfigyelés. Még nem olvastam ezt sehol a csonttollúakról, harkályoknál viszont már láttam. Dokumentálni kéne, mint különlegességet.

Előzmény: gaffy59 (101764)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.30 0 3 101764

Nem. Végig néztem (több mint fél óra fotózás közben), ahogy a csonttollúak  kiharapdálják ezeket a lyukakat. 2 madár egyszerre, egymás mellett dolgozott a csapoláson. Hullottak a faforgácsok. Nem kopácsolva, hanem kicsipkedve az ágakat. 

Több madár érkezésekor veszekedtek is a helyért, majd 4-5 madár is folytatta a korábban érkezők mellett.

Ez a már berakott kép illusztrálja talán legjobban a munkájukat. Csak akkor csinálnak ilyet, amikor nincs víz a környéken.

És egy mai:

Előzmény: Yoda 2010 (101760)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101763

Majd mutass képet!

Előzmény: -FRIPP- (101757)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101762

Köszi, most megállok egy kicsit. A képességeimet túlszárnyalta már így is a technika. Bőven! :)

Előzmény: -FRIPP- (101756)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101761

Nézegetem és azon gondolkodom, hogy alul a sziklák állását biztos a nagylátószög okozza. Vagy egy korrekciós lencsével készült? A kép hatásos, drámai, viszi a szemet. Szép.

Előzmény: moTmeN (101753)
Yoda 2010 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101760

Szerintem ezt harkályok csinálják a fa ízes nedveiért és nem ivás céljából. Aztán persze odamehetnek a csonttollúak is, és esetleg ők is nyalogatják a szivárgó nedvet. A csőrük azonban nem alkalmas ilyen lyukak fúrására. Egyébként a harkályok ezen tevékenységét úgy hívják, hogy ,,meggyűrűzik" a fákat. Amikor körben kisebb lukakat vésnek a kéregbe a szivárgó folyadékért.

Előzmény: gaffy59 (101743)
bandita39 Creative Commons License 2024.01.30 0 1 101759

Köszi :) 

Előzmény: __Csuzli__ (101750)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101758
-FRIPP- Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101757

(tegnap megjött a 14/2.8 ...)

Előzmény: ColorLacko (101755)
-FRIPP- Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101756

Let there be Tavasz!

Ez a se nem víz , se nem jég állapot már uncsi.

 

Gratulálok a gépedhez , nincs megállás (csak lélegzetvételnyi) , kell egy z180-600!

Kár(-örvendek) :D

Előzmény: gaffy59 (101752)
ColorLacko Creative Commons License 2024.01.30 0 1 101755

“Végre közeledik a tavasz,…”

 

Hát, még január van. De érzem én is a levegőben. :)))

Előzmény: gaffy59 (101752)
ColorLacko Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101754

Fantasztikus. :)))

Előzmény: moTmeN (101753)
moTmeN Creative Commons License 2024.01.30 0 2 101753

Nem akartam zavarni a diszes tarsasagot a nem tokeletes tajkepekkel.
De ha kell a tartalom, akkor itt van ketto szombatrol. Bosszankodtam, mert az a nap tunt az optimalisnak (meg a szombat hajnali elorejelzes alapjan is), igy akkor keltem at a tengeren. Aztan mind penteken, mind vasarnap latvanyosan fantasztikusabb volt a napkelte/nyugta fenyviszonya. Ilyen az en szerencsem.

Előzmény: gaffy59 (101752)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101752

Végre közeledik a tavasz, jönnek a képek.

Már majdnem azt mondtam __csúzli__-nak, amit  Horn a Szanyinak: "Tibi, ketten maradtunk. Mi meg a nézők" ;-/

Előzmény: -FRIPP- (101751)
-FRIPP- Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101751

 

Komámasszony , hol a kontyod?

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101750

Egész jó kép Bundás:)))

Előzmény: bandita39 (101747)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101749

Kontyos tojó beúszott a fák közé,kivül sokan vannak..:S

Előzmény: __Csuzli__ (101748)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101748

30m-ert bejött a viz péntek ota...ligetbe kellet volna mennem.Jövő héten..

Előzmény: gaffy59 (101746)
bandita39 Creative Commons License 2024.01.30 0 1 101747

gaffy59 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101746

Nincs mit. Ezért a madárért élnek-halnak a népek. Ezek a népek, ha találkoznak, csak egyet kérdeznek egymástól :

"csonttolút látott-e már valaki ma a környéken" :)

Hogy miért fix? Leginkább a súly miatt(1.46kg). Sokat gyalogolok melegben a földeken, az pedig a sok motyóval sivatagi helyzetet idéz, egyébként nem gond a súly. Na jó a minőség, ha kicsit is.

Én még hajtom mert nincs meg a FOTÓ. Nehéz ügy.

Előzmény: __Csuzli__ (101745)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.30 0 0 101745

Mégegyszer köszi,de ma nem oda megyek,tele a Duna Kontyosokkal.Olvastam,H új géped van,nagyon klassz!Az obit nem értem miért Fix,úgy sokkal nehezebb fotózni.Ha jobb idő lesz,meglövöm a Vöcsköt hasalva!Persze ha még ott lesz.Márciusban is láttam még őket.

Előzmény: gaffy59 (101741)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.29 0 0 101744

Jó,köszi!

Előzmény: gaffy59 (101741)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.29 0 0 101743

Valóban szépek. Sajnos rövid idő alatt lepucolják a fákat és 1 hónap után eltűnnek. Pár példányos csapatban, néha látni őket. Nehéz fotózni, mert a földre csak inni jönnek le, utána a magas fákon tollászkodnak órákig, ha nyugi van. Érzékenyek nagyon mindenre. Ha nincs víz, pl. mert fagy, akkor a képen látható módon csinálnak. Ilyen fákon patakokban folyik a víz, beindult már a keringés.

 

 

 

 

Előzmény: sunni (101742)
sunni Creative Commons License 2024.01.29 0 0 101742

Szépek ezek a csonttollúak ! Én még nem találkoztam velük.

Tegnap későn 1/2 8-kor mentem ki, két sas szált fel a varjúk közül a tó jegéről. Később egy magányos nézett be, egy fasoron keresztül láttam. Ma időbe mentem ki, le ne maradjak valamiről. Semmi.

Előzmény: gaffy59 (101741)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.29 0 2 101741

Ne írd fel még a mumusaid közé, a második ma délelőtti. Ugyanott.

Előzmény: __Csuzli__ (101710)
sunni Creative Commons License 2024.01.27 0 0 101740

Úgy van, ma is kint voltam. Pusztulnak a fiatal hattyúk. Az elsőt elvitte a róka, de a második 100 m-re bent a tó jegén és már megbontva. Oda ültem be, de nem volt szerencsém. Csak a tó felső végén jelentek meg, vagy 400 m-re. Most oda építettem nádból egy sövényt. Hátha ....

Méézi Creative Commons License 2024.01.27 0 0 101739

Rendkívüli élmény lehetett!

 

Előzmény: sunni (101736)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 101738

Egy ilyen látvány mindenért kárpótol.

Ezekért a pillanatokért megy másnap ismét vissza egy vérbeli fotós. Hátha...

Micsoda izgalom. Tulajdonképpen ezt irigylem :)

Gratulálok!

Előzmény: sunni (101736)
LSVF1 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 101737

Ém ilyet élőben még sosem láttam. 

Jó ez!

Előzmény: sunni (101736)
sunni Creative Commons License 2024.01.26 0 6 101736

  sajnos nagyon messze voltak

moTmeN Creative Commons License 2024.01.24 0 5 101735

Asszem ezt a nyari makrot meg nem mutattam.

tepsiscickány Creative Commons License 2024.01.24 -4 1 101734

tepsiscickány Creative Commons License 2024.01.22 -4 1 101733

tepsiscickány Creative Commons License 2024.01.20 -4 2 101732

Méézi Creative Commons License 2024.01.18 0 0 101730

Pl. Pentax (K5, K3, stb.) vázakban van ilyen beállítás, az autofókusz elemet használja, LV.ben nem müködik. Próbáltam MF lencsével, hááát, nekem nem vált be.

Előzmény: Patesz29 (101623)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.16 0 0 101729

Ja egy Jégmadár halászik a Városligeti tónál,kétszer is láttam ma..,már a múltkor is hallottam a hangját sötétben,de azt hittem egy Seregély..az étterem alá repked be,majd száll ki onnan!Kis érdekességként irom le:)))

Méézi Creative Commons License 2024.01.16 0 0 101728

Ez aztán a családi nyaralás :)

Csodás helyszín, ide találták fel a naplementét!

HDR vagy több kép, szép!

Előzmény: moTmeN (101726)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.16 0 0 101727

Ma is kint voltam a ligetbe,semmi Csonttollu...többet nem megyek!

moTmeN Creative Commons License 2024.01.15 0 2 101726

Tavaly egy Iron Maiden koncerten fotoztam egy szep naplementet. Bar az csak szormenten nevezheto tajkepnek, vagyishat termeszetfotonak, de mindenesetre ezeddig azt hittem, hogy ennel kevesbe termeszetes kornyezetbol nem fogok mar termeszetfotozni. Egeszen tegnap estig, amikor konkretan egy szeletelos trance-party kozepebol sikerult ezt a kepet kasiroznom, igy a csaladi nyaralas alatt, Del-Portugaliaban.

LSVF1 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101725

Oda mondjuk csak én mentem le gyalog addig az asszony babázott a kocsiba.

Előzmény: LSVF1 (101724)
LSVF1 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101724

Autóból láttuk a sok szarvast futni előttünk, reméltem hogy jönnek ki ahol gondolom. Ott jöttek ki.  10 hónapos gyerkőccel és feleséggel nagyon nem tudtam cserkelni. Mondtam, mázlim volt.

Előzmény: Méézi (101720)
LSVF1 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101723

Pedig nem csalás, nem ámítás. 

Tavaly láttam dec 27 én agancs nélküli bikát, le is kaptam, ugyan az nap bőgő bika... Agrojageren meg is jelent.

Ahova kijárok ott 4-5 éve figyelem a bőgést télen. 2022 ig november vége felé volt amikor még hallottam. 2023 ban összesen talán 4x voltam kint, az az év fotóilag kuka.

Ismerősöm szintén most szombaton látott hajtásban agancs nélküli bikát....akkor hogy is van ez? 

Azért mentem én is, hátha félagancsos kép vagy valami, erre full agancsba bőgés. A természet már csak ilyen.

Előzmény: gaffy59 (101722)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101722

Elképesztő. Lent délen a vadász cimbi legkésőbb december közepén hallott vagy 10 éve. Pedig ott lakik, este majdnem mindig kiül disznóra. Most mondta, direkt ezért felhívtam. Hát érdekes...

Előzmény: LSVF1 (101719)
Méézi Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101721

hang

Előzmény: Méézi (101720)
Méézi Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101720

És a han felé mentél, vagy épp ott szedted az ibolyát és eléd fordultak?

Előzmény: LSVF1 (101719)
LSVF1 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101719

Igen, az nem csak látszat, bőgés a biza!!

Lett két videó is, nem a legjobbak, azokon nem ez a bika

bőg, hanem a háttérben a többi. Mert három is nyomta, de

ez volt a rudli végén. Tiszta szeptember volt csak épp a tököm 

le nem fagyott. Decemberi bőgős videóm már van, 

most lett januári is.

Előzmény: gaffy59 (101717)
LSVF1 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101718

Köszi! Mázli!

Jókor voltam jó helyen! Mondjuk tudatosan mentem arra,

de nem erre számítottam.... :-)))

Előzmény: sunni (101715)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101717

Na! Már indulok is :)

Kíváncsi lennék, hogy hangot adott-e(a fejtartás ugyan egyértelműen beszédes), mert én is láttam már ilyet egyszer november végén, de hangot akkor már nem, pontosabban alig hallatott. 

Előzmény: LSVF1 (101714)
sunni Creative Commons License 2024.01.15 0 2 101716

 Jó pár napja egyedül bandázik negyven hattyúval.

sunni Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101715

Hát ez nem semmi ! Gratulálok !

Jókor mentél ki, ez hányadik érzék ? 😉

Előzmény: LSVF1 (101714)
LSVF1 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101714

a jó link:

 

https://imgur.com/a/uPHQoXi

 

 

Előzmény: LSVF1 (101713)
LSVF1 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 101713

Január 13-i bőgés:

 

https://imgur.com/a/uPHQoX

 

ha már szeptember kimaradt.. és meleg is volt..most megy fagy.

__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.14 0 0 101712

Biztosan megyek még a ligetbe.Lehet nem koradélelött kéne.Én is már háromszor mentem miattuk.Ott általam a ping-pong asztalnál másfél órát,de nem jöttek le.Àtmentem a tóhoz,mert olvastam,H van násztollas Vöcsk,és tényleg volt.Lehasaltam az akna tetejére,de nem felém úsztak.Maradt a gém.

Előzmény: gaffy59 (101711)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.13 0 2 101711

Tarts ki, még ott vannak.

Ilyen ezer milliméter feletti lehetőséggel jól elérheted őket. Lehet, hogy megint hosszú évekig nem jönnek errefelé. 15 délelőttöm ment rá, mire végre valami összejött. Addig szinte semmi.

Fény azért kell a gémhez is.

Párás, ködös, reggeli napkelte. Háttér az nincs, a madár meg jól mutat. 

Az izomláz persze garantált mindkét esetben.

Előzmény: __Csuzli__ (101710)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.13 0 0 101710

Felettem ültek a fán,nem jöttek le...nagyon rossz fények voltak,ugyhogy le sem fotóztam..A tónál van Hegyi billegető is.Ezt a Csonttollut felirom a mumusaim közé.:)))

Előzmény: gaffy59 (101709)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.13 0 1 101709

Nem késtél el semmiről, lesz ott minden. A karvaly tojó 10-11 után aktív a déli órákig. A meggyvágó sem gatyázott, feltörte a jeget és ivott.

Előzmény: __Csuzli__ (101708)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.13 0 0 101708

Az köszi,már kint vagyok,de eddig csak FTC-s gyorskorcsolyázó csajokat  csodáltam:)))

Előzmény: gaffy59 (101707)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 101707

Köszi.

A volt Petőfi cs. Vár felé néző(OSB) kerítésének a tövében, a kibetonozott és bekerített(barna fakerítéses) kis focipálya melletti fákon.

(azért ez már koordináta remélem! :))

De, ugye jó lehet bárhol.

 

Előzmény: __Csuzli__ (101706)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.13 0 0 101706

A harmadik tetszik.Gratulálok!A napozórèt környékén csipted meg?Én ott szobroztam a mùltkor.

Előzmény: gaffy59 (101705)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.12 0 5 101705

Mindig érdemes kimenni!

 

Ha nincs víz, akkor fakasztanak. Megfúrták a fát.

 

Előzmény: __Csuzli__ (101704)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.11 0 0 101704

Ha a pocsolyák befagytak,nem is érdemes kimenni,úgysem jönnek le.

Előzmény: gaffy59 (101702)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 101703

Talán holnap majd nem tollászkodnak.  :>

 

Előzmény: gaffy59 (101702)
gaffy59 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 101702

Mivel tudom, hogy érdekel, szólok, hogy ma is volt csonttollú, ahogy a karvaly is megjelent és elkapott egyet közülük. Ketten is követtük, de ezért mindig odébb szállt vele. Harmadjára már csak távcsővel néztünk utána. Vitte a zsákmányát. 

Pocsolyák fenékig befagyva, csak a fák tetején tollázkodtak, ott lestük őket, nem jöttek le. Az 1050mm is nagyon kevés volt.

Majd holnap ;)

Előzmény: __Csuzli__ (101701)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.10 0 0 101701

Igen,de kár hogy nem ősszel jöttek,akkor a legszebbek a színek.Feltöltöttem a gépet,mentem is volna,de ma egy futárt várok csomaggal.Sok sikert,és vigyél célzó vizet,mert nagyon hideg van.:)

Előzmény: gaffy59 (101699)
moTmeN Creative Commons License 2024.01.09 0 2 101700

A multkori sorozatrol lemaradt egy fenyopinty. Igy utolag is had potoljam. :)

gaffy59 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 101699

Köszi, de gondold el, hogy ha  a rigó helyett csonttollú pózolna a képen szépen tupírozva. Na, az nyerő lenne.

Majd holnap.

Előzmény: __Csuzli__ (101698)
__Csuzli__ Creative Commons License 2024.01.09 0 0 101698

Most jut eszembe,H lemerült az aksim,holnap nem megyek reggel.Igen,én is rengeteg Szőlőrigot láttam.Na akkor Karvaly is van,élménynek jó volt.Egesz jó a Szőlőrigód:)

Előzmény: gaffy59 (101697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!