Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 5 órája 0 0 5233

Szia !

 

Csak mint laikus írom !

 

Esetleg a motorok erején nem állítottál ?  Mekkora kapuszárnyakat mozgatnak , súlyra ?

 

Előzmény: Szecso210 (5232)
Szecso210 Creative Commons License 6 órája 0 0 5232

Adott egy proteco leader 3 kapunyito vario 230 vezerlessel ,  nem sikerul beallitani h mikor alljon meg nyitas es zarasnal sem mindket iranyba van minek neki utloznie , zarasnal van botlo nyitasnal pedig a falba megy bele , es meg utanna is fesziti magat , mindket iranyba 3 masodpercig  , probaltam beallitani automatan es manualisan is de nem csinalja nyomja magat tovabb , van e valakinek hasonlo tapasztalata ? 

peterch Creative Commons License 2 napja 0 0 5231

Ok .

 

Teljesen egyetértek veled !  

Egy sokéves elektronikában , ha elromlik valami , értelmesebb kicserélni az egészet , ha nem vagy szaki az elektronikák javításában ( én sem vagyok ) , én is ezt tettem volna . Újra van garancia az elektronikára több évre .

Probléma letudva . :-)

Előzmény: laca151 (5230)
laca151 Creative Commons License 2 napja 0 0 5230

Annyit tudok, amit már korábban is írtam, hogy az egyik relénél kicsit el volt feketedve a nyáklap.

Mivel anyukámnál van, tőlem 40km-re, fontosabb volt az üzembiztonság. 22e-be fájt az új vezérlés, de így 2 óra alatt meg tudtam oldani, ebből egy óra autózás a boltba és vissza. Ha még relét rendelgettem volna, meg javítgatni kell, magamat ismerve hetekig eltartott volna a dolog.

Utálom az ilyen csak webshopban kapható rendelgetős dolgokat, napokat kell várni, mire megérkezik, és pl. a 100ft-os relére is ki kell fizetni 2e ft postaköltséget. Szerencsére találtam ezt a boltot nem is túl messze, bementem, az eladó fel sem állt a helyéről, csak hátranyúlt, és adta az újat a polcról. Mintha épp engem vártak volna :)

Előzmény: peterch (5229)
peterch Creative Commons License 2 napja 0 0 5229

Szia !

 

Sikeresen megoldottad !

 

Gondolom valamelyik relé volt a ludas . Az egyik motor reléjében összeragadhatott az érintkezőpár és az irányváltásnál a biztosíték kioldott .

 

Csak feltételezem !

Előzmény: laca151 (5228)
laca151 Creative Commons License 2 napja 0 0 5228

Update: tegnap (komolyabb felszereltség híján) megmértem a motorok ellenállását. Mindkét motornál ugyanolyan értékeket mértem, ebből azt feltételeztem, hogy azok jók. Elmentem a halott vezérléssel egy szaküzletbe, ahol közölték, a kinézett típus egy kicsit modernebb változata a réginek. Azt mondták, a sorkapcsok is ugyanazok. Majdnem. Át kellett kötni a vezetékeket az új sorkapcsokba (a régiek kicsit már rozsdásak voltak, és nem volt kompatibilis a régi sorkapocs az új áramkörrel), de utána gyönyörűen működött.

Voltak olyan rendesek az üzletben, hogy a kondit is bemérték, azt mondták, még egy jó darabig biztosan bírni fogja.

Előzmény: peterch (5226)
laca151 Creative Commons License 4 napja 0 0 5227

És azt hogy tudom kideríteni?

Előzmény: peterch (5226)
peterch Creative Commons License 4 napja 0 0 5226

Szia !

 

Először arról kellene meggyőződnöd , hogy a motorok működőképesek-e . Mert valaminek ki kellett váltania a bizti kiolvadását . Tehát az okot kell megállapítani !

Előzmény: laca151 (5222)
laca151 Creative Commons License 4 napja 0 0 5225

Nem tudom, hogy csak az ment-e ki, csak ennyit láttam rajta. Mivel nem otthon van, nem szeretnék kísérletezgetni vele, ki tudja, nem megy-e ki benne megint vmi pár napon/héten belül. Nem olyan egyszerű 40km-ről odajárni nézegetni, javítgatni, próbálkozni. Ha az említett típus jó lehet hozzá, azt telepíteném, aztán remélhetőleg évekig tenné a dolgát problémamentesen.

Előzmény: Gyurco78 (5224)
Gyurco78 Creative Commons License 4 napja 0 0 5224

Ha csak az az egy relé ment ki, az párszáz forint kicserélni, én megpróbálnám.

Előzmény: laca151 (5222)
laca151 Creative Commons License 4 napja 0 0 5223

Közben nézelődtem, mik a lehetőségek, az ECO2 kétmotoros vezérlés jó lehet? Ismeri valaki?

Előzmény: laca151 (5222)
laca151 Creative Commons License 5 napja 0 0 5222

Sziasztok,

 

 

Adott a képen látható vezérlő. A fotó bizonysága szerint épp 'nagykorúvá' érett. Tegnap még kinyitotta a kaput, majd becsukta. Utána egyszer az tűnt fel, hogy a ház egyik kismegszakítója, és fő biztosítéka le volt verve. Nem tudom, hogy a levert kismegszakító áramkörén van-e a kapunyitó, vagy sem, és összefügg-e a dologgal, vagy sem, viszont utána a kapu már nem nyílt ki.

A bal oldali biztosítékát kiverte, és a bal szélső SRD-S-124D jelölésű modul mögött a nyáklap hátoldalán fekete elszíneződés volt.

Tekintettel a vezérlőegység korára nem fűzök túl nagy reményeket a javíthatóságához. Kérdésem, hogy mivel lehetne helyettesíteni?

A második képen látható motorokat kellene működtetnie.

simico Creative Commons License 2024.05.23 0 0 5221

Vezérlő cseréje megoldotta, az új vezérlővel hetek óta nincs gond. Gondolom valamelyik alkatrész vacakolt a régi vezérlőn, de lehetetlen volt reprodukálni a hibát - direkt akkor hívtam szerelőt amikor megint nem akart nyitni, persze mire kijöttek magától megjavult és tucatszor rendben nyitott-zárt a próbálgatás során. Bevitték volna szervízbe bevizsgálni, de ilyen hektikus hibát nehéz felderíteni, gondolom a bevizsgálás + alkatrész lett volna minimum 10-15e Ft (ha nem több) - az új vezérlő meg 35e Ft, úgyhogy inkább azt választottam. Plusz így nem kellett hetekig kézzel nyitogatni a kaput amíg a szerviz próbálja kideríteni a hibát.

Előzmény: simico (5198)
vakrepulo2 Creative Commons License 2024.05.22 0 0 5220

Koszi az otleteket es tippeket. Empirikus probalgatassal megyek tovabb :-) kicsereltem egy tavot a rendszerben es a rosz elemet , 2 napja rendben van, ido talan megmutatja hol a szul keresztmetszet

azert ha van valakinek meg otlete ne tartsa vissza

Asztakusz Creative Commons License 2024.05.22 -1 0 5219

Úgy látszik, az új vezérlőn nem megfelelő a szűrés.

Előzmény: Asztakusz (5218)
Asztakusz Creative Commons License 2024.05.22 -1 0 5218

Kb. 10 éve van ilyen kapum. Az utóbbi egy évben kétszer nyitott ki, addig soha. Mind a két esetben nagy széllel együtt járó vihar volt, ami feszültségkimaradást okozott. Ilyenkor a hálózati automatika többször megpróbálja visszakapcsolni a feszültséget a hálózatra. A lényeg, a kapu az egyikre kinyitott, de vissza már nem zárt, nyitva maradt a kapu, mert közben újra lekapcsolt a hálózat. Az első esetben nem tartózkodtam a lakhelyemen, a szomszédom telefonált, hogy nyitva van a kapu. A második éjjel történt kb. egy hónapja, de akkor otthon voltam és ébren (éjfélkor volt). Azóta, ha hosszabb időre elmegyek itthonról, mindig áramtalanítom a kaput. Úgy látszik, a hálózat visszakapcsolásakor olyan zavarjel keletkezik, ami a kapu nyitójelével megegyezik.

Most jut eszembe, tavaly vezérlőt cseréltem és csak azóta van ez a nyitogatás.

Van 3 távirányítóm, az enyémen az nyomógomb érzékeny, egész kis érintésre működtet. A nadrágom zsebében hordom és néha mozgásra is indítja a kaput (benyomódik a zsebben), annyi a szerencse. hogy ilyenkor visszazár.

Amelyik elemnek üresjáratban (terheletlenül) kisebb a feszültsége, mint 3,15V, az kuka.

 

Előzmény: vakrepulo2 (5216)
fagyalf Creative Commons License 2024.05.22 0 0 5217

Ilyenekbe nem bocsátkozunk. Egy-egy távot, kiveszel a rendszerből és a gyereket megtanítod a helyes használatot. Talán rá jössz a hiba okára. Én az után gyártottal kezdeném. 3 volt alatt kevés a kraft az elemekben, tehát nem fog jól működni vele semmilyen eszköz. Jellemzően, 3,3-3,4 V, alapesetben a fesz az elemben.

Előzmény: vakrepulo2 (5216)
vakrepulo2 Creative Commons License 2024.05.21 0 0 5216

fogós találós kérdés, kivancsi vagyok valaki tudja e a megfejtést (én még nem)

 

alap:

hormann lineamatic kapunyitó 4 távval

1 távot összetört a lányom vettem neki egy kínait ilyet (a fehér)

https://www.aliexpress.com/item/1005005857201566.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.1ad4FkUVFkUVBu&algo_pvid=8f5f64a4-6736-492a-9a95-56639bd80294&algo_exp_id=8f5f64a4-6736-492a-9a95-56639bd80294-1&pdp_npi=4%40dis%21EUR%2143.12%2112.81%21%21%21331.46%2198.45%21%402103242517163224473644740ee71e%2112000034649676516%21sea%21HU%21762862988%21&curPageLogUid=q28XHMpiSnDg&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A

 

 

több mint 1 éve minden rendben működik a rendszer meg a kínai táv is

elmúlt 5 évben soha nem nyílt ki magától a kapu

2032 aldis elemmel etetem őket, ami elem olcsó, bár sztm nem bír annyit mint a drága elemek, használattól függően 4-6 hónap után merül le akár az eredeti akár a kinai távban

 

probléma, elmúlt 2 napban 3 szor magától kinyílt a kapu

 

tudni kell, hogy a kinai távba 3 hete új elemet raktam , ami 2 hét után megállt, a kinai távon a led sem villant fel, multiméterrel az elem 2,95 v feszültséget mutat, ha kicserélem az elemet a hormann és a kinai táv között, akkor az addig rossz kinai táv rendben működik, a másik táv a gyanus elemmel még ledet sem villant

 

kérdés

mi lehet a megoldás a magától kapu nyitásokra? eddig 3 megoldás jutott eszembe, de nem tudom melyik az igazi válasz .... vagy egy negyedik:

 

1) 

a tini fiam ledobja iskola után a nadrágját a földre, a zsebében az egyik távval és néha rálép ide-oda mozgás közben és kinyitja  kaput. ez azért nem valószínű, mert ha 5 év alatt egszer sem csinálta hogyhogy most 2 nap alatt 3szor

 

2)

az elmúlt napokba zivataros idó volt, a nedvesség ami pl a levegőben is van valamit összeköt a linematic alaplapján és nyit. Ez azért nem valószínű mert a 3ból 2 nyitás esetén már órák óta száraz idő volt, de ezt nem zárnám ki teljesen

 

3)

a rossz elem - ami a kinai távba került - alapból zárlatos (vagy valami problémája van) ezért nem működik a táv, de!!! néha életre kell egy pillanatra ad feszültséget a távnak az meg kinyitja a kaput. Ez azért furcsa mert mikor az elem felébred akkor nem nyomja meg senki a gombot. Ez talán a leghihetőbb verzió, de lehet az hogy a táv aminek benyomon a gombját, de nem jó benne az elem, megjegyzi hogy nyitni akartam és mikor az elem villan egyet akkor bepótolja a táv a nyitási szándékot?

 

nekem nincs ötletem, és másnak?

zoli198004 Creative Commons License 2024.05.16 0 0 5215

Köszönöm az ötletet. :)

Előzmény: fagyalf (5214)
fagyalf Creative Commons License 2024.05.15 0 0 5214

Van olyan vezérlő, aminek a programozása nem hozzáférhető. Zárható fém doboz is lehet megoldás és void matrica, ha sérül nincs gari. A void a legolcsóbb.  

Előzmény: zoli198004 (5213)
zoli198004 Creative Commons License 2024.05.15 0 0 5213

Sziasztok! Biztos volt már téma de sajnos nem találom. Egy ismerősöm tette fel ezt a kérdést és kíváncsi vagyok ti mit válaszolnátok. "Hogyan Védekezzek idegenkezűség ellen?" Konkrétan abba futott bele, hogy egy ügyfél belekontárkodott a kész rendszerbe, amivel el is lőtte azt. Az addig ok, hogy vannak olyan vezérlők amiket külső eszközzel programozhatsz csak, de esetében a gazda "okos" volt. Levette a doboz fedelet amiből füst lett. Mivel még garanciális (lenne) ezért szólt a kivitelezőnek a hiba miatt és kérte a garis javítást. Az végkifejlete lényegtelen. A kérdés tehát: "Hogyan Védekeztek idegenkezűség ellen?" Akár felprogramozás és akár fizikális hozzáférés ellen.

TOMTITOM Creative Commons License 2024.05.10 0 0 5212

sziasztok t011a vezérlő egyszer csak meg adta magát ! kb 5 éves a hiba vissza kapcsolás után valami kis e 2114  nem találok ilyen kódót ! infra nélkül üzemelt eddig ! köszönöm a segítséget

tacsi69 Creative Commons License 2024.05.09 0 0 5211

megjott a thalia 24v vezerlo, eppen raknam be, de mondom csak radugom a lehuzott tapot a regirol megnezem meg1x, most meg jo :-))) Erzekeli a vegallapotokat.. Es nem volt beazva tuti nem..

Na mind1, a masik is ezt csinalta parszor (sott megcsereltem a ket kapu vezerlojet akkor, es a masik helyen sem erzekelte, szal kizartam a motorok hibajat), meg 1x leszakitotta magat a betonrol szetrongalva a zsaluko felet (ujra kellett vasbetonoznom a sarkot :-( akkor )

Szoval ja, most hagyom, de ha meg 1x produkalja felcsapom a helyere a thaliat :-) Ugysem lesz olcsobb jovore sem ..

Előzmény: tacsi69 (5201)
Bediiii Creative Commons License 2024.05.02 0 0 5210

köszönöm

Előzmény: fagyalf (5209)
fagyalf Creative Commons License 2024.05.02 0 0 5209
Előzmény: Bediiii (5208)
Bediiii Creative Commons License 2024.05.02 0 0 5208

Tudnál típust mondani?

Előzmény: fagyalf (5207)
fagyalf Creative Commons License 2024.05.02 0 0 5207

Hát az pont nem! Nyáron a 60 fokban leolvad, lecsepeg, télen kikeményedik lepereg! Kenőanyag szaküzletben bemész, ott adnak olyat ami odavaló.

Előzmény: W_B (5205)
Bediiii Creative Commons License 2024.05.01 0 0 5206

Köszönöm a tanácsot.

 

Nem gond, ha a szilikonzsír keveredik a maradék régi kenőanyaggal (valami fekete, grafitos)?

Nem lehet teljesen szétszedi a kart, nem tudom kipucolni újrazsírozás előtt.

Előzmény: W_B (5205)
W_B Creative Commons License 2024.05.01 0 0 5205

Szia!

 

Szerintem szilikonzsír a legjobb.

 

Előzmény: Bediiii (5203)
tacsi69 Creative Commons License 2024.05.01 0 0 5204

mar megrendeltem 80e-ert :-( Mondjuk a szamlat meg nem kuldik...

Előzmény: fagyalf (5202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!