Kb 100ezerre jön ki maga a 33as eresz horganyzottból, ha fél méteremként számolok egy vasat az még 70. Nem számoltam lefolyókat.
Tegnap este megnéztem a mostani árakat és szó szerint lefőttem. Tavaly előtt csatornáztam hátul be a házat, hogy hazajöjjön a víz, ne áztassa a ház hátulját. Egy idióta voltam, hogy nem pakoltam akkor tele a padlást csatornával, vassal meg ilyenekkel.
Tudom, hogy ami építőipari termék és munka, annak az ára nagyon felment manapság. De mennyire? Aki csináltatott mostanában vidéken ilyesmit, meg tudná mondani, hogy kb, de csak tényleg hozzávetőleg mennyibe kerülhet egy komplett ereszcsatorna kiépítés egy kisebb, régi családi házon? Ott, ahol mondjuk még soha nem volt csatorna. A ház egy kisebb ún. kockaház, kb. 90 nm, mondjuk úgy 10x10 méteres.
Üdv! olyan kérdésem van ,hogy van egy nyereg tetős családi ház amihez meg szeretném csinálni az eső csatornát .A csatorna hossza 12 méter kérdésem az lenne 3 db 4 méteres csatornát vegyek vagy 2 db 6 méterest melyikkel könnyebb és jobb megcsinálni a lejtést?
Következő dolgot szeretném megcsinálni: jelenleg az emeletes ház egyik sarkától kb 80cm-re szépen, egyenesen jön le a 100-as alumínium csatorna. Ezt szeretném félúton átfordítani a ház másik falára. 2 hattyúnyakkal gondoltam (egyik kihozná a sarokig, a másik be és lefordítani a másik falon) megoldani. Ez jó elgondolás vagy van ennél jobb is?
De ami a fő gondom: el kell vágni ügye félúton a jelenlegi függőleges csatornát. Azaz lesz egy 100-as végem, amit valahogy rá kell varázsoljak a szintén 100-as hattyúnak tetejére. Bele tudom nyomorgatni valahogy a fentit a hattyúnyakba? Vagy kellene egy toldóelem, aminek az egyik vége kb 110mm átmérőjű (hogy bele tudjon ülni a fentről jövő 100-as cső), a másik vége meg 87mm (hogy bele tudjon ez is ülni a hattyúnyak 100-as oldalába)? Guglizva ilyen idomot nem találtam, csak olyant, amelyiknek mindkét vége meg van karmantyúzva (87mm-es), de ez a fentről jövő 100-as csőnek annyira nem lenne jó. Olyan szűkítőidomot is láttam/találtam, aminek egyik oldala 100mm, másik 87mm. De ezzel sem lennék kint a vízből.
Szóval hogyan, milyen idomokkal tudnám ezt szépen és jól kivitelzni, hogy utána ne legyen szivárgás? A triviális az lenne, ha a tetejétől (a gyűjtőidomtól) indulva kompletten ki lenne cserélve a csatorna, pl egy 3m-es szálat berakva, aminek az alja ügye gyárilag szűkített lenne és máris jó lennék. Csakhogy nincs akkora létrám, hogy a tetejéig felérjek, ez ezzel a módival a bökkenő (bár ekkor már fent át tudnám fordítani a másik falra, ami esztétikum szempontjából is jobb lenne).
Szóval szerezzek masszív, strababíró magas létrát, aminek segítségével rendesen meg lehetne csinálni avagy félúton vágjam el és valahogy varázsoljam össze a 100-100-as végtalálkozásokat?
A hosszától függ. nagyjából másfél méterenként kell rögzíteni. 2 - 2,5 m-ig közvetlen a falba tiplivel és facsavarral.. A bádogra ajánlatos ovális lukaz fúrni.
Hosszabb bádognál / 3 -6 m / pedig un. akasztó füllel rögzítünk. A hosszú lemezek jelentős hőtágulást produkálhatnak. Nyáron felpúposodik, télen pedig összehúzódik, néha annyira, hogy elszakadhat a lemez.
A cseppentőről.
Lesz e eresz csatorna ?
Ha igen, annak a feléig harmadáig kell főlé nyúlni.
Sziasztok! Van egy 70nm-es házunk, pillanatnyilag mind a 4 sarkán esővíz kivezetéssel. Szeretnénk úgy megoldani a csapadékvíz elvezetést, hogy csak az utcafront felőli 2 esővíz kivezető maradjon meg. A kérdés az, hogy ki tudja kiszámolni, hogy elbírja-e majd így az eresz a lezúduló csapadékot? A bádogos, tetőács, vagy a tervező? Tervrajzom van a tetőről.
Szia.Én először is egy 1mm eslemezt rögzítenék a tűzfal tetejére ami kilóg 2 cm.tmajd 1.5 45 fokba le kell hajtani.hajtatni kell egy ugyan ilyen mintáju lemezt de ez már a végleges anyag lessz ami 0.5 anyagvastagság.a lehajtásnál még rá kell számolni 15 mm oldalanként mert ezt kell ráhajtani a letörésre.toldásoknál fércel összefogatni igy nincs áttfúrva a lemez.tökéletes lessz.
A 20 cm -es hőszigeteléssel takarni kell az ejtő csöveket. Annak átmérője 10 cm, a faltól max. 5 cm.re tehát a szigetelés bőven takarja. De lehet közvetlenül a falhoz tenni.
Az ereszcsatorna rendszer elemeinek megnevezése :
ereszcsatorna egyenes és sarok elemek, elem lefolyóval , tartóvasak, ejtőcsövek, egyenes és hattyúnyak, kiköpő elemek, ejtőcső fali bilincsek.
Tanácsot szeretnék kérni,adott egy könnyűszerkezetes családi ház 20cm hungarocell szigeteléssel(ami most készül)a tulaj kitalálta hogy nem szeretné látni a függőleges ereszcsatornát.Szerintetek úgy müködne hogy mondjuk egy 110-es pvc csövet polifoamba tekerve besüllyesztve a nikecellbe mint függőleges vízelvezetés?Vagy van gyári megoldás?Google nem dobott ki semmi értelmeset
Újépítésű cs.házba költöztünk. Sima horganyzott ereszcsatorna. Sajnos nagyon hangos amikor esik. Hogyan lehetne tompitani a kifolyón? Amival a házhoz van bilinccsel rögzítve oda tettem szilikon szalagot 2mm vastagot az ereszcső köré. Halkított rajta, de még mindig zavaró éjszaka, ha esik. Esetleg a kifolyó részbe belülről vmit nem lehetne tenni hogy tompitsa a hangot?
Orombádoggal felrakással kapcsolatban szeretném a segítségetek kérni.
Van egy kerti faházam, zsindely tetővel, és ennek a végére szeretnék orombádogot felrakni hogy ne menjen tönkre a faléc idővel.
A gond az, hogy nem vagyok benne biztos hogy kellene feltenni. Csatoltam pár képet ahogy odapróbáltam a bádogot. Azt nem tudom, hogy a zsindely alá kellene berakni, vagy felette legyen? Jó úgy ahogy odapróbáltam?
Esetleg akinek van ilyen készen tudna feltölteni képet? Neten nem nagyon találtam :( .