Keresés

Részletes keresés

Evil_666 Creative Commons License 45 perce 0 0 762974

És?

Volt mát valaha olyan, hogy a szurkolók miatt megváltoztatott valamit az UEFA?

Aliga. Lásd VAR!

Előzmény: Fatboy Slim (762971)
Redhot100 Creative Commons License 2 órája 0 0 762973

Deákon már láttam egy 10-15 fős angol csordát. Estére jó állapotba lesznek.

Tsak a Fradi Creative Commons License 4 órája 0 1 762972

Van export pogácsa is!

Előzmény: Fatboy Slim (762971)
Fatboy Slim Creative Commons License 4 órája 0 0 762971

a jelzes a fontos. hogy X millio ember nem hulye

Előzmény: Evil_666 (762970)
Evil_666 Creative Commons License 5 órája 0 0 762970

Ne viccelj már!

Ki venné komolyan?

Az UEFA leszarja

Előzmény: Fatboy Slim (762967)
Détáridöme Creative Commons License 5 órája 0 0 762969
Előzmény: Redhot100 (762966)
Fatboy Slim Creative Commons License 7 órája 0 0 762968

OK, csak meg ok is csak ritkan tudnak egyutt jatszani komoly formaignadozas, vagy serulesek miatt

Előzmény: Détáridöme (762964)
Fatboy Slim Creative Commons License 7 órája 0 0 762967

orultem ennek

vegre nem kelet-europabol jon a tema, hanem nagy globalis kluboktol, es ezt mar komolyan veszik

Előzmény: Redhot100 (762966)
Redhot100 Creative Commons License 8 órája -1 1 762966

Szeretném megkérdezni, hogy ez nekünk vagy a válogatottnak mennyibe fájna? Kizárás? 10 zárt kapu? Tartalmával egyetértek.

 

Lorinc_d Creative Commons License 9 órája 0 1 762965

A svéd sportsajtóban az jelent meg hogy "nem többe mint 10 millió koronába került nekik"...

 

Uppgifter: Så mycket betalar Djurgården för Nguen - Fotbolltransfers.com

 

Vagyis kb. 880 ezer euró de ebben benne van az aláírási prémium is.

Ennek alapján a 750k reálisnak tűnik.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (762958)
Détáridöme Creative Commons License 19 órája -1 1 762964

Dibusz, Makre, Cisse, Ramirez, Abu F, Traore, Varga, Zaki

Előzmény: Fatboy Slim (762963)
Fatboy Slim Creative Commons License 19 órája 0 0 762963

pontosan. az olajozottan, osszecsiszoltan jatszo europai elcsapatok gerinceben max 2-3 poszton talalsz az elozo szezonhoz kepest valtozast, es az ujak nem feltetlenul gyengebbek az elodeikhez kepest,

ezzel szemben nalunk talan ha 5 poszton jatszik ugyanaz hatekos aki tavaly ugyanazon a poszton tolta. utoljara a rebrovi idoszak 2 evenek vegen keltette csapat benyomasat a Ferencvaros. A tobbi eseteben sok jo individum altal alkotott masszarol beszelhetunk, de nem egy koherens, egyseges csapatrol. azt meg nem latjuk meg, mi lesz iden. Saldanha kb az utoslo EL meccsekre lesz teljes formajaban

Előzmény: Dr.W.Gy. (762961)
Evil_666 Creative Commons License 20 órája 0 0 762962

Azért nem rossz eredmény 1-1-et játszani a VfB Stuttgart ellen idegenben a BL-ben...

Előzmény: tippmixcsabi (762960)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 22 órája 0 2 762961

Evente 14.5 jatekos, hat even at.

Nonszensz. Csoda hogy nincs csapatepites? Az 5 edzorol nem is beszelve.

 

Előzmény: Fatboy Slim (762956)
tippmixcsabi Creative Commons License 22 órája 0 1 762960

azert a Spartaban is csak 4 cseh kezd...

Gerilla01 Creative Commons License 27 órája -5 2 762959

Francia alsó-középcsapatok utánpótlásképzésen kívül semmiben nem járnak már a Fradi előtt szakmai szinten. Dibusznak itthon minden meg van. Nemzetközi meccsek, válogatottság, csapatkapitányság, megbecsültség (anyagilag és emberileg is), család. Miért is akarna elmenni?! 

Arról nem beszélve, hogy egy kapus és egy mezőnyjátékos össze sem hasonlítható fejlődési lehetőségek terén. Ha Dibusz 30 évesen kikerült volna a Real Madridba, akkor sem lenne jobb kapus, mint amilyen most. 

Előzmény: Extex (762953)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 27 órája 0 2 762958

A magyar fociban semmilyen számot nem szabad elhinni, lásd az egyik utolsó Tokmac eligazolást:

- Transfermarkt szerint 750k EUR volt az ára

Djurgarden szerint ingyen igazolható volt, mert a Fradi felbontotta a szerződését

- Fradi: no komment, de kerestünk rajta

Na most ebből hogy rakod össze, hogy Hajnal hogyan dolgozott az eladásánál :D

Előzmény: Fatboy Slim (762956)
Redhot100 Creative Commons License 27 órája -1 1 762957

Meglátjuk hogy áll fel a Spurs. A Chelsea inkább a tarcsikkal nyomta azon a meccsen és tétje sem volt. 

Előzmény: Hackley (762954)
Fatboy Slim Creative Commons License 27 órája 0 0 762956

igen, ez csak az igazolasok merlege, a bertomeg lehet kulon is erdekes tema lehetne.

nekem fogalmam nincs mennyit kereshet pl. Saldanha, es hogy a koltsegvetesunk mely sorabol fedezzuk azt. 

Előzmény: Dr.W.Gy. (762955)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 30 órája 0 0 762955

Én ezzel nagyjából egyetértek, nyilván vannak pozitív tettei és mellélövései is. Azzal is, hogy a % nem elég jó, javítani kéne a sikerrátán. De ezt mindenki tudja és mondja régen. Hat év alatt 87 játékos szerintem nagyon sok, főleg a selejt miatt. Ez több mint egy teljes kezdőcsapat évente! És bár a keretérték nőtt a kupaszereplések miatt, -17M euró nem jó mutató (a mi lehetőségeinkehz képest). Hány millió eurót spóralhattunk volna meg, ha a selejtek számát csak megfeleznénk (és a fizetésüket se kell fizetni évekig). 

Előzmény: Fatboy Slim (762950)
Hackley Creative Commons License 30 órája 0 0 762954

Vidi-Chelsea 6 éve? Kint is csak eggyel kaptak ki ("szerencsére" esetünkben nem derül ki).

Előzmény: Redhot100 (762944)
Extex Creative Commons License 30 órája 0 0 762953

Petesejt nézetét osztom a témában.

Ráadásul nem hiszem, hogy garantált lett volna az a bizonyos szakmai előrelépés. 

Előzmény: Lorinc_d (762951)
Fatboy Slim Creative Commons License 1 napja 0 0 762952

vegul csak kiemeltem :(

Előzmény: Fatboy Slim (762950)
Lorinc_d Creative Commons License 1 napja -1 2 762951

Pedig sajnos de, erősen beégeti.

Azt mutatja hogy Dibusz csak az 1500 eurót látja, a szakmai előrelépés és az esetleges továbbfejlődés, még erősebb bajnokságba és csapatba való igazolás (gondolom, ha egyáltalán megtörtént ez az eset, jópár éve volt amikor még lett volna erre esélye) egyáltalán nem.

A "családomat nem akarom mozgatni" indok egy professzionális labdarúgótól egyszerűen a vicc kategória, az egy dolog hogy a gyerekeknek is csak jót tesz ha mondjuk elsajátítanak egy idegen nyelvet de egy profi labdarúgó életében az országváltás (ha csak ideiglenesen is), mondjuk úgy az élete része alapesetben. És ezek szerint a külföldre igazoló játékosok nemigazán szeretik a barátaikat és a szülőhazájukat?

Előzmény: Gyönyörű petesejt (762844)
Fatboy Slim Creative Commons License 1 napja 0 0 762950

Egy iras Hajnal tevekenysegerol a "A 10-es mez" blogbol. Szandekosan nem akarok kiemelni reszleteket, beteszem az egeszet, elnezest a hosszusagert. 

 

Hajnal Tamást, ha nem is napra pontosan, de hat éve (2018. 9. 20. ) nevezte ki a Ferencvárosi Torna Club a zöld-fehér egyesület sportmenedzserének. A labdarúgó pályafutását a IX. kerületben befejező, többek között Belgiumban, Németországban légióskodó válogatott játékos az első nyilatkozatában így foglalta össze, mi vár rá a jövőben szakemberként."...jól felkészült scoutjai vannak, akik leginkább egy bizonyos piac feltérképezésével foglalkoznak. Fontos szempont, hogy minél több piaccal megtegyük ugyanezt. Ezáltal az én jövőbeli útjaimat célirányosan meg tudjuk tervezni, hogy konkrét játékosok miatt utazzak külföldre. A legfontosabb célpont, hogy a klubnak jó játékosokat találjunk, ennek a megszervezése összetett feladat. Ennek a munkának az elvégzése nagyrészt rám hárul, de én csapatban gondolkozom. Az a lényeg, hogy együtt hozzunk meg egy jó döntést, hogy a csapat értékét gazdaságilag, és szakmailag is növelni tudjuk...

"Hajnal Tamás eddig öt teljes és két fél idény alatt felügyelte a klub transzferpolitikáját. Ha jól számoltam össze, mazsoláztam ki akkor:

*87 játékos érkezett pénzért, ingyen vagy kölcsönbe az FTC-hez.

*47 a kiadási, 30 millió euró a bevételi oldalon.

* emellett öt edzőt igazolt az FTC élére

*a csapat összértéke pedig 22-ről 60 millió euróra nőtt.

Ezek a számok vagy mondhatjuk úgy is, a tények. A szubjektív része most jön. Bárhogy is néz ki most az FTC abban szó szerint vastagon benne van Hajnal Tamás keze, munkája. Jó és rossz értelemben véve is. BL-csoportkörtől kezdve, égés itthon a feröeri bajnok elleni kudarcon át, Dejan Sztankovics váratlan távozásáig. Tartom azonban azt az állításom, hogy az NB I-be roppant nehéz nemzetközi mércével is mérve jó, sőt, remek sportigazgatót találni. A bajnokság hiányosságait, betegségeit mi kivülről fújjuk, ne higgyük azt, hogy ezt mások ne tudnák. Épp ezért gondolom azt, az amúgy is szűkös lehetőségek között egy olyan játékosmúlttal, magát folyamatosan képző, nyelveket beszélő, jó kapcsolati tőkével, tetszetős reputációval bíró szakembert, mint Hajnal Tamás idehaza meg kell becsülni. Számomra egyértelmű és tiszta, az FTC Hajnal Tamás nélkül teljesen más utat, vélhetően sokkal inkább kudarcokkal telit, járt volna be az elmúlt hat évben, mint nélküle.Én? Megbecsülöm, pedig, ahogy többször említettem, nem vagyok FTC-szimpatizáns, ahogy nem vagyok egy csapat drukkere sem a hazai közegből.Azonban.Hajnal Tamás sem tévedhetetlen, és a szakmájából adódóan a hibázási lehetőség is nagy (ébresztő, így van ez topligák topcsapatai esetében is). Ugyanis kilépni a játékosok húspiacára és ott egy itthon vastagnak számító, de külföldön vékonyka pénztárcának nevezhető bukszával vásárolni, alkudozni igen csak nehéz mutatvány. Nem mentség, de ez van. Ugyan a Fradi most már nem a leselejtezettekből válogat(hat), de egy polccal feljebb sem sokkal szívderítőbb a kínálat. A pénz azonban arra elég, hogy a korábbi évekhez képest kicsit bátrabban lövöldözzön az FTC, és úgy tűnik, lövöldözik is, és úgy tűnik, több megy félre, mint telibe. Ha valahol hibázott, vagy hibáztatható Hajnal Tamás az ez a pont. Rossz ütemben és rossz lóra tett, többször is.Hogy ez minek köszönhető?A kényelmes, tulajdonképpen verseny nélküli hazai helyzetnek és az UEFA szabályainak, hogy bajnokként szinte biztos a valamelyik csoportkör? Talán. Lehet. Tuti. A fókusz, a figyelem ugyan megvan, de tompultak az érzékek, nincs készenlét, nincs állandó "veszélyhelyzet", hogy utolérnek, hogy beelőznek. Nincs tét. Jöhet innen játékos, mehet amoda futballista. Sebaj, van/lesz másik. Csak közben a morál, a minőség romlik. Eddig csak sejthető volt, most már látszódik. Nincs kialakult kép, nincs egyensúly, és ez félreviszi a a stratégiát, hovatovább taktikát, a realitásérzéket a nemzetközi porondon.Ha Hajnal Tamás, az a Hajnal Tamás, aki a 2018-as székfoglalójában kijelölte majd járta is a helyes irányt, az utat - állítom, hogy járta -, visszatér az élesebb, körültekintőbb önmagához az FTC is másképp fog festeni.És nem csak a pályán.

Evil_666 Creative Commons License 1 napja -3 4 762949

OFF

A mocskos Vasas ma is kikapott :))

a bdsrstnt Creative Commons License 1 napja 0 0 762948

Jó, hogy Maiga nevezve van. Tegnap agyfaszt kaptam tőle...

Előzmény: Polihisztor64 (762947)
Polihisztor64 Creative Commons License 1 napja 0 0 762947

Őt mondjuk csak bajnokin fogjuk látni, ha jól emlékszem, EL-re nincs nevezve.

Előzmény: nemez haaef (762946)
nemez haaef Creative Commons License 1 napja 0 3 762946

nem tudom eszrevettuk e kozben Kehindet

gyorsnak tunt, tudott labdat adni... 

nem vhova, hanem oda lab ele idoben... nem veletlenul

Előzmény: Dr.W.Gy. (762935)
Tsak a Fradi Creative Commons License 2 napja -1 1 762945

Egy dolog biztos: favágók ellen nem szabad beállítani, mert szétrúgják. Emlékezzünk Leonardora. Pl. a következő bajnokira sem. (Más játékosunk is járt így, nem is egy.)

Előzmény: Dr.W.Gy. (762935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!