Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.04 0 0 6275
Mindenki!

Érdemes lesz beszerezni a V&M őszi számát, már aki nem előfizető! Három modell részletes tesztje, ROCO, Marklin, Deák! Több cikk a PACIFIC gőzősökről (424nurmi! Figyelj!), terhelési adatok, MÁV 301 története! Meg még nagyon sok minden! Csak győzzük olvasni!

csíkos

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.04 0 0 6274
OFF
Fecus!
Ma hajnalban csoda történt! Végre elfogadtda a jelszavamat a freestart, így tudok netezni. Kereslek a mozgó távolba beszélődön!
steve
ON
Előzmény: Fecus (6271)
424nurmi Creative Commons License 2001.10.03 0 0 6273
Most hétvégén van még vasútmodell kiállítás?
rezgaras Creative Commons License 2001.10.03 0 0 6272
braun írta:

> MARKLIN-ről származó kéménnyel

Ezek szerint szétvágtál egy Märklin mozdonyt, hogy egy Piko kasznit szupereljél?

> a hajtás tervei meglesznek!!

Meg szabad ôket nézni? Vagy majd csak akkor, ha készen lesz, beépítve, eszi-nem-eszi...?

Előzmény: braun (6270)
Fecus Creative Commons License 2001.10.03 0 0 6271
csíkostáTTú!

Küldtem a levelet. Írj valamit, mert addig nem kezdem el a huzalozást, míg nem ellenőrizted a rajzot.

Üdv.
Fecus

braun Creative Commons License 2001.10.03 0 0 6270
Üdvözlet az Uraknak!

Olvasgatva a topicot,ehhez a PIKO NOHAB témához én is hozzátennék ezt-azt.CSináltam néhány átalakítást,volt vele munka rendesen.Kezdem az elején:
Lámpák:levágtam a régit és a MARKLIN NOHAB lámpáit tettem fel,oda,ahova valóban kell.Van egy 1:10-es rajzom,onnan méregettem le a dolgokat.
Gombostűfejből készült a csatlásfej.
Szélvédők:Én egy kicsit alakítottam az ívén,kireszeltem a megfelelő profilra,azután meg beragaszottam az ívre egy 0,5-ös sztirolcsíkot.Így már kinézett valahogy.Sajno az nekem is feltűnt,hogy alacsony az orra,de ha a mostani festéssel nem olyan feltűnő,de a régi csíkosnál sajna ordít.Őszinte bánatomra.
A szélvédők fölé felraktm én is kapaszkodókat.
Oldal:lecsiszoltam az öntési nyomokat,illetve megcsináltam a fellépőket is.A géptérablakoknál lévő ablakkeret imitációkat lecsiszoltam,illetve mindegyik ablakot azonos méretűre felfúrtam.Megcsináltam a szoknyám a gázolaj töltőfej nyilását,ill. az akkuláda ajtót is.Új lépcsők és korlátok.
Tető: levágtam a régi kazánkéményt,és szintén a MARKLIN-ről származó kéménnyel pótoltam.
Miután ez megvolt,alapozó fetés két rétegben,azután pedig a végleges festés.Feliratozás után pedig két vékony selyemfényű lakkréteg.
Azóta készült egy csíkos is,fotók vannak,de sajna scanner nincs...De ha valkit érdekel,akkor feljuttatom ide valahogy.

Joem!!!!Nem szeretném,ha megőszülnél,dolgozunk a problémán,kb. október végére(2001 október,mielőtt rákérdeznél....) a hajtás tervei meglesznek!!Addig is tudok ajánlani egy jó hajfestéket....

Braun

Előzmény: rezgaras (6269)
rezgaras Creative Commons License 2001.10.03 0 0 6269
Szóval megnéztem a Piko kasznit. Egy jó fél órán át. A legtöbb kérdésben nohab barátunknak kell igazat adni.

A kaszni hossz- és magassági méretei stimmelnek. A szélessége viszont 35mm, 33,3mm lenne a pontos. Abban is igaza van a barátunknak, hogy a két alsó lámpa helye egyértelműen rossz, túl közel vannak egymáshoz, és emiatt a kúpos elem, a fényszóró háza hibás, hiszen az orr kerek, tehát a szélén lévô fényszóró házaknak az igazi mozdonyon sokkal hosszabb az oldaluk, mint a modellen.

Nehezebb ügy az orr formája. Elôször nem értettem, mi a hiba. Az ugyanis világos, hogy valami nem jó, de elsô pillantásra nem világos, hogy mi. Az én kasznimon az ablakokat kicseréltem az igazihoz hasonló kívül felfekvô felületekre, és ezekrôl messzirôl ordított az igazi mozdony fényképeivel összevetve, hogy túl magasak. Elôször arra gondoltam, hogy az ablak készítésénél túlságosan elvékonyítottam az ablakkeretet, emiatt lett nagy az ablak. De ez rendben volt. Aztán vettem észre a szomorú igazságot: a Piko kasznin az orr túl alacsony! Emiatt lett aránytalanul nagy az ablak. És abban is igaza van nohabnak, hogy ezt nem lehet egyszerűen kijavítani, hiszen le kellene vágni az orrot és magasabban visszaragasztani. Egyébként az orr formája szvsz. majdnem tökéletes, egyedül mintha a "sarkainál" lenne egy picit kevésbé gömbölyű, mint az igazi. De lehet, hogy ez csak egy optikai csalódás a fényképeknél. Ne feledjük, a legtöbb fénykép az orrot alulnézetbôl mutatja, hiszen a fényképész a földön állt.

A tetô szerintem elég részletes. Az áttört ventillátor rácsok pedig kifejezetten szép kivitelűek. Az orr oldaláról hiányoznak a belépô kivágások, de ezeket a MÁV-nál is késôbb rakták bele. Én nem találtam hiányzó részletet - leszámítva a kapaszkodókat, amiket én már pótoltam. A lépcsôket is kicseréltem szebbekre.

Még egy érdekesség. Összehasonlítottam a kasznit a "Vontatójármű Albumban" látható jellegrajzzal. És a kaszni majdnem pontosan egyezik a jellegrajzzal, csak úgy 5%-kal kisebb! De a jellegrajzon is alacsony az orr!!! Lehet, hogy ez az oka a modell hibájának? Ki tudja, honnan származik a könyvben látható jellegrajz, és mit használt a Piko, amikor a modellt tervezte...

Előzmény: rezgaras (6265)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.03 0 0 6268
Kivánok!

Elég szép hibalistát írtál azért a PIKO-féle NOHAB-ról...-)))

Igazából nem tudom megfogalmazni mi a bajom vele, olyan "nagyonmásnaktűnik". Nekem a TT jobban hozza az igazi arányait: hossz, magasság, orrész.
A hajtása meg a TT-nek sokkal jobb, legalábbis igényesebb. Persze az is igaz, hogy a vége felé már a kardán is műanyag volt, de nekem még a régi van...

Más

A ROKAL tényleg nem fut a mostani TT pályákon, mert nagy rá.

A Beleznay-féle bolt a TE-vel szemben van.
csíkos

Előzmény: rezgaras (6253)
JSB Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6267
Felixbahn= Krasssy Félix. Többet V&M 2001 tavasz, 35. oldal, "A modellezés életforma" c. interjú.
Előzmény: ltibor (6240)
BoGar Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6266
Sziasztok!

Látom, felmerült itt a nyomtatás. Nos lehet, hogy tudnék színes, gyorsan nyomtattatni. (A nyomtató Phaser 750, nyomdai minőségben tud nyomtatni. /lézer/ ) Érdekelne valakit? (Nem tudom, hogy nagyobb mennyiségnek mennyire örülnének annál a cégnél, de a cégnek van köze a magyar vasúthoz. /Remélem értitek, hogy melyik cég ez./)

Üdv: BoGár

rezgaras Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6265
nohab írta:

> szerintem ez a mozdony sehol nem stimmel.

Megnézem otthon.

> turcsiorr aránya rettenetes

Érdekes, nekem mindig az volt a benyomásom, hogy a TT-s Nohabnak rossz az orra. Mintha túl lapos lenne az orr íve. De ezt is megnézem.

Előzmény: nohab (6256)
joem Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6264
Nemtom pomtosan hol a TE, de Beleznayné boltja az Alkotás u.39/a. alatt található.
Előzmény: nohab (6263)
nohab Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6263
A Beleznay van a TE-vel kb. szemben?
Előzmény: joem (6260)
nohab Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6262
Talán jobb, de az sem az igazi.
Előzmény: crash__override (6258)
joem Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6261
OFF
Matiz, mail ment
ON
Előzmény: Törölt nick (6251)
joem Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6260
...börzén. Beleznaynénál...
B0cs
Előzmény: joem (6259)
joem Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6259
Piko NoHAB tuning nélkül kb. 15 K HUF a börzén Beleznaynénál is állandóan van.
Előzmény: nohab (6256)
crash__override Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6258
A Minitrix Nohab hogy tetszik ?
Előzmény: nohab (6256)
etwg Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6257
Az orosz modelleket kb. 1988-1993 között gyártották, és tudtommal egy holland cég forgalmazta. A gyárto valamilyen klub volt Péterváron. A 90-es évek elején rendszeresen megjelentek Nürnbergben, késöbb azonban nem láttam öket.
Ugyanaz a gyárto készitett darukat is - ezeket itt ott Prágában is látni lehetett (Zerba). Késöbb egy kis cseh cég is gyártotta (szerintem ugyanabbol a formábol).
Előzmény: Törölt nick (6230)
nohab Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6256
PIKO-NoHAB.

Még mielőtt elmondanám, hogy szerintem miért néz ki borzasztóan, megkérdezném, hogy menyiért futnak most a börzén korrekt állapotú példányok? Kellene egy dán barátomnak 1-1 csíkos és narancs festésű M61, ha lehet, még teljesen gyári állapotban, semmi tuning, vagy újrafestés.

Esztétika:

szerintem ez a mozdony sehol nem stimmel. A forgóvázmaszk a belga AFB-é, az orron a lámpák rossz helyen vannak és nem is emlékeztetnek az igazira, a tetőelemek nagyon elnagyoltak, az orránál a szélvédő / turcsiorr aránya rettenetes, apró részletek hiányoznak, vagy csak jelképesek stb... Mindent meg lehet csinálni rajta, csak iszonyatos átépítést igényel.

Nekem mindig fájt a szívem kiskoromban is, hogy amilyen jó volt a Szergej, olyan szar volt a NoHAB H0-ban.

Nekem egyébként a TT és az N sem tetszik. Ami szép, az a méregdrága NMJ, és a "még megfizethető" HELJAN.

Nemsokára fogok önteni néhány átépített HELJAN-kasznit. Az reményeim szerint elég pontos lesz az M61 speciális részleteinek tekintetében is.

Előzmény: rezgaras (6253)
etwg Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6255
Szia Intersziti,

egy kicsit le kell hogy hütselek. A Rokal modellekben (ismerve a Zeuke stb.termékeket) szinte biztosan csalodni fogsz:

1. a modellek nagyobbak, mint a Zeuke modellek (1:108 körüli méret)
2. a kerekek nem passzolnak sem a Zeuke sinekhez, sem a modernebb TT sinekhez (durva vastag fémkarima, felmászik minden váltora)
3. a kupplung igen sz@r meg ráadásul nagy is
4. a mechanika a Marklin-t utánozza, ami szintén csak egy jelzöt érdemel (sz@r).

A Rokal varázsa csak annyi, hogy ez volt a másik nagy TT gyár, sajnos tul korán (a csucs elött) tönkre ment, igy el sem juthatott oda a haladás, azaz a modern konstrukcio (ami szép volt a Rokalban az a katalogus - ami igen jol retusálta a valoságot).

Előzmény: Intersziti (6203)
etwg Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6254
Szia RolandTT

az olvasatlanságnak az lehet az oka, hogy ha jol nézem, nehány honapja nincs rajta semmi uj amit el kellene olvasni. Én személyszerint szeretek mindent többször elolvasni, (ezt már meg is tettem, de azért nem árt ha legalább negyedévenként valami változna dolgon. Néhány honapja kérdeztem, hogy miért nem folytatodik a FAQ, illetve az miért nincs feldarabolva témákra, mert igy igen gyakran megáll a letöltés mielött az ember a vegére érne. (Még sohasem sikerült végig letölteni).

Ezen kellene valami kicsit változtatni.

Sok sikert, és szolj ha segitség kell.

Előzmény: RolandTT (6194)
rezgaras Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6253
csíkostáTTú írta:

> A PIKO kétmotoros megoldása egy agyrém műszakilag, meg arányaiban is.

A hajtást leszámítva ezt hogyan érted?

Lehet, hogy le vagyok valamirôl maradva, de én még úgy tudom, hogy a Piko kasznival csak a következô problémák vannak:

- a szélvédôket ki kell törni és tisztességesen a _külsô_ oldalra újakat beragasztani
- a kerek oldalablakokat fel kell tágítani
- a mindegyik kasznin sajnos jól látható ferde öntésvonalat az "orr" és az oldallemez között el kell tűntetni
- a forgóváz-oldalakat teljesen át kell alakítani

Van más bajod is vele? Szvsz. az arányai jók.

Előzmény: Törölt nick (6186)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6252
Krassy Félix. Azt hiszem, nem nagy titkot árulok el, ha leírom: az ő munkája a V43, a V40 és még más DEÁK-modellek.
Előzmény: ltibor (6240)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6251
Csak azért mondom, mert van egy nyomdás ismerősöm: jócskán túlzol az árakkal!
Előzmény: joem (6219)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6250
ÁMEN! De TT-ben is!
Szpakojnoj nocsi!
Előzmény: joem (6249)
joem Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6249
Forum modell. De addig még kinő 1-2 ősz hajszálunk.
Előzmény: Törölt nick (6248)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6248
No a DEÁK-féle H0 Szili egy "ROCO" a TT-hez képest. Süveges kolléga modelljeihez még nem volt szerencsém, de itten most gyári dolgokról volt szó. Azért a Fuggerth M41, meg a személykocsik nem rosszak. Egy Tillig szetből átalakított és festett három MÁV kocsi meg 25.800 pénz...
Egyéb ötlet?
Előzmény: joem (6245)
joem Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6247
Nagyon élvezetes majdnem csetelés volt, már hiányzott. Most egy kis szpatty! Uraim, nyugodalmast!
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6246
Bocs Gyerekek!

OFF
Matiz! Magánban ment két mail a cégesedre, megkaptad? Nem tudok levelezni a freestarton, valami gáz van velük.
steve
ON

joem Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6245
Hát már bocsi, de egy csomó kaszni, ami készül H0-ban pl. Süveges Attilánál, tutira megvan TT-ben is. Tudom, mert többször voltam Nála. De gyári minőség nem nagyon van. Különben Deáknak megvan a Szili TT-ben is. Vagy inkább erről se beszéljünk?
Tény, H0-ban nagyobb a MÁV-os választék. Vitathatatlan. De azért, ami van, ne nagyon irigyeljetek bennünket, mert nem igazán van miért. Kicsit vidámabb barakk, de ennyi.
Előzmény: Törölt nick (6244)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6244
"Ez meg TT-ben is megvan."

NINCS!!!

Előzmény: joem (6243)
joem Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6243
A fügivel, továbbá 1-2 teherkocsival valóban igazad van. A Maerklin is kihozott 1 db kocsit egy expressz szetben. Nekem szembántóan rövid. Nos ennyi. Alig valamivel több a semminél. Erkel strassze csinál Rocoból, meg ebből-abból kisszériákat. Továbbá Daák, amelyeket most inkább hagynék, 'szt csókolom. A többi színtiszta manufaktúra, műgyanta-öntvény vagy átfestés. Ez meg TT-ben is megvan.
Előzmény: RolandTT (6241)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6242
ROCO, MARKLIN, PIKO...

"...szocreál pofák..." Ez a harc lesz a végső...-)))

Előzmény: joem (6239)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6241
(Fuggert), de láttam a Modell és Hobby oldalán magyar vonatkozású modelleket, Piko, Roco!
De nem értek hozzá ez szent igaz (H0)!!!!
Előzmény: joem (6239)
ltibor Creative Commons License 2001.10.02 0 0 6240
Üdv mindenkinek első jelentkezésem alkalmából!
Lenne egy kérdésem. Kit/kiket takar a FELIXBAHN elnevezés? (HO V40 alján láttam)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6239
Már bocsi, de H0-ban szerinted mi van? (gyári)
Előzmény: RolandTT (6237)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6238
Elnézem a régi TT katalógusokat. Hogy milyen szocreál pofákat tudtak reklámcélból összeszedni...
Előzmény: Törölt nick (6236)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6237
Légyszi légy tekintettel a TT-sekre, ha a MÁV-ot emlegeted:)) Nekünk nincs gyári katalógusban már egy sem!!:(
Előzmény: joem (6235)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6236
Na ezért jó a TT, abból lehet tobzódni németben! Pláne DR-ben, oszt a kísérő hang a terepasztal mellett lehet az Internacionálé.-)))
Előzmény: joem (6233)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6235
Azért, ahogy elnézem a Roco katalógusokat, MÁV ide vagy oda, egy-két dolgot úgy el bírnék viselni...
Előzmény: RolandTT (6234)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6234
Hát ha engem kérdezel néha jó, ha szűkül a felhozatal!:) Álmos könyv szerint komoly pénzmegtakarítást jelent!:)
Előzmény: joem (6233)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6233
Dehogyisnem érdekel! Bár lennének H0-ban is ilyen "őrültek". Én ugyan igazán nem keresek rosszul, de ilyenre nem is gondolok. Annál is inkább, mert ugya MÁV, era V, abból meg azért nem olyan széles a felhozatal :-(
Előzmény: RolandTT (6228)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6232
OK! Ha nem jön közbe semmi, viszek én is magammal egyet.
Előzmény: Király E. (6229)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6231
Csak katalógusom nincs, szemem (még) van, viszont a memóriám már véges. Hiába a kor...-)))
Előzmény: Intersziti (6227)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6230
Az mán Tillig gyártmány! Csak kihagytam a felsorolásból, mert a mozdonyoknál van az istenadta. Tudomásul kell vennünk, hogy a gyors vonatok nem tudnak menni az erősen torzított kicsi íveken, pláne, ha nincsenek hosszirányban torzítva!
Előbányásztam egy régebbi TT Kurier-t, abban hirdetnek orosz modeleket, még "doppellokomot"-ot is, de csak azt írják, hogy: "russische Modelle".
Előzmény: Intersziti (6225)
Király E. Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6229
Steve Roland!
Konkrétan egy Br130-ról lenne szó,kifogástalan állapotú,és a másik Ludmilla egyik zsámolyával/amit Steve láttál most szombaton/ugyanazon az iven tökéletesen csendben fut.Pedig két azonos állapotú,tényleg remek gépek. nem értem..Ha jönnétek szombaton kivinném a börzére, és meg lehetne nézni, hogy mi lehet a gond.Helló
Előzmény: RolandTT (6223)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6228
És mindkettő a WebZinen is, merthogy időt pénzt és energiát nem sajnálva megvettem és lefotóztam az eddig megjelent ÖSSZES (mondhatni kivétel nélküli) 2001-es újdonságot! Ha valakit érdekelnek esetleg!:)) De úgylátom nem nagyon!
Előzmény: Intersziti (6227)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6227
Tán még a CD gyorsvonati Y-kocsikat se láttad még? Meg az Aspirin 101-est? Bár előbbit Erkelben is láttam már.
Előzmény: Törölt nick (6224)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6226
Ne csüggedj! És nehogy elszaladj megvenni, mert 2 hónapon belül már a 2002-es jelenik meg!!! Mint már kapható Pola, Faller, Noch, Vollmer, Roco 2002-es katalógus!
Előzmény: Törölt nick (6224)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6225
Pedig pld. az ICE csak segítséggel bírja 286-ot. Mégpedig az átjárórészt alul le kell vágni (azt a légterelőt, ami a Bhv-knál is szokott lenni, az oldalfal síkjában), mert különben a kocsik összeérnek és kidöntik egymást. Gyárilag ilyen, a haszn. útm. ba be van írva.
Előzmény: Törölt nick (6222)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6224
Kéremszépen! Énnékem még nincsen ideji Tillig katalógusom...-)))

Nekem az utolsó a '99-es, gondolhattam volna, hogy elavult.

Előzmény: Intersziti (6218)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6223
De!!!
A legkisebb ív a R267-es mint új "system", gondolom neked a régi hagyományos van az pedig nagyobb R286. Mindkettőn mennie kell (biztos, mert én a 267-en futattam őket! Próbáld fordítani akár egyenként, mert jónak kell lennie!!! Ill.. Jajj ezt inkább majd magánban, de az sem nagy gond, ha az a baja!
Előzmény: Király E. (6216)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6222
Hmm, Hmm...
A TT alapíve annak idején R=286mm volt, és a Standart vágányrendszernél még ma is ennyi. Ergo minden modellnek el kell mennie ilyen kis sugarú íven is. (Mielőtt RolandTT kifogásol: az új emeletes kocsinak, és az új gyorsvonati személykocsinak nem, ezek túl hosszúak ede, írja is a katalógus, hogy min. 330mm-es sugarú íven mehetnek. A régi BTTB-s modelleknek menni kell itt is.)
Előzmény: Király E. (6216)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6221
Bocs, lemaradt egy 0. 3000 Ft/oldal!!!
Előzmény: joem (6219)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6220
Sőt, egy biz. TT-Club a régi egyes kocsikat is (einzelwagen) gyártja. Bár nemtom hány darab (volt?).
Előzmény: Intersziti (6218)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6219
Színes nyomdatechnika: film+lemez kb 300 Ft/A4 oldal, és akkor még egy darab nincs papíron.
Ez az egyik dolog. A másik: azért a dolog nem teljesen tiszta jogilag (sőt, teljesen tisztátlan), úgyhogy nem preferálom a nyomdatechnikát. Ugyanakkor persze lehet, hogy hamvában holt az egész. Bescanneltem a PIKO pályatervet. 100 oldal. Csak a scannelés volt kb. 1 hét. Nálam van a céges HP photosmart 1215-ös printer. Nekikezdtem. Nem tudom, hány patront evett meg, mert közben egy rahedli céges meló is volt rajta. De sokat és időben is komoly befektetés. Holnap összetűzöm, aztán vagy 3 hét múlva kiviszem a börzére, 'szt majd meglássuk. Van 5 pld. Addig lehet, hogy megcsinálom a Helyes vágányon a TT vasúttal-t, meg egy régi Piko katalógussal szemezek, ami tele van terepasztal fényképekkel. Van egy Roco pályatervem is, stb., stb.
Előzmény: Törölt nick (6208)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6218
De Tillig a régit is gyártja.

Ja, az előbb az újra gyártást félrefogalmaztam. Szóval, ha újra gyártanák. Mert hogy én inkább ne... :-)

Előzmény: Törölt nick (6213)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6217
Steve!

Mi is!!:) nem vicc benne van a 2001 katalógus 44. oldalán! ahogy Te írod DBvqe 1952 Hossza 343mm 2 középkocsi és 2 vég kocsi létezik. Össz hossz 623mm

Előzmény: Törölt nick (6213)
Király E. Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6216
Ennél nem, de a BR221-esnél megforditottam,de akkor már egyértelműen beleütközött.Talán a legkisebb iv nem nekik való, de még csak egy pici próbapályám van TT-ben.Kb mint a börzén.
Előzmény: Törölt nick (6210)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6215
Tuliképp arra gondoltam, milyen jó lenne régi nyugati dolgokat újra gyártani, és épp a napokban láttam egy Rokalos magán-honlapot. Ugyanígy érdekelne egy Lufthansa-Br. 103 is, csak sajna már ezt se gyártják.
Előzmény: Intersziti (6209)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6214
OFF: Steve! Bocs, hogy ismételtem a dolgot, csak egyidőben szerkeszthettük (írhattuk)
Előzmény: Törölt nick (6210)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6213
intersziti! RolandTT!
Nem a mostani emeletesre gondoltam, a Do2000-re, hanem a régire: a DR nomenklatura szerinti DBvge szériára, ami előtt még a BR65 is szolgált. Amúgy ez a modell igazi gyöngyszem volt a BTTB érában, világítás előkészítés, igyényes kivitel.
Előzmény: RolandTT (6207)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6212
Jól írtad. :-)

Ja, és még márciusban láttam Hannoverben egy bótban orosz (olyan metróbordás :-) ) személykocsikat, TT méretben, de a bolt zárva volt. Milyen gyártmány lehetett ez vajon?

Előzmény: Törölt nick (6210)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6211
Joem!

A dolog nagyon-nagyon érdekelne! + amit fel tudok ajánlani a Zeüke 1965, BTTB 1972/73, 76/77, 79/85, BTTB Zeüke 1993, Tillig 1994, 96, 97/98, 98/99, 2000, 2001 egyedül az 1991 fehér nagy A4-es katalógus nincs meg!!

Király E.

Nagyon figylej oda, hogy a 2 kardán, csak látszólag egyforma!! Az egyik oldalán kisebb a "luk". Ő kerüljön a közepéhez közelebb!! mert neki kisebb mozgás kell!

Előzmény: Király E. (6204)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6210
A kardánokat meg is fordítottad? RolandTT tippje, nálam bevált.

Intersziti (ha rosszul írtam a nick-edet bocs!)!
A börzén a nyári szünet előtt egy ficere árult egy csomó ROKAL cuccot: BR24, személy-, teherkocsik. Sajna most nem láttam.

Előzmény: Király E. (6204)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6209
Sőt, most már végre elkezdik gyártani a DO2000 (új emeletes) vezérkocsit is.
Előzmény: RolandTT (6207)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6208
Haaat...
aki keres, talal. Lehet JO, szinte hibatlan katalogust venni!
A festekpatronos-reprint akcio ugyanezt erne el....akkor mar inkabb nyomdai technikaval kellene dolgozni, ha mar egyszer penzt fektet valaki bele!!!

A mostani borzen sok kivallo allapotu katalogust lattam! Ha legkozelebb megyek ki, veszek nehanyat, nosztalgiabol...ha talalok junior TTszergejt, azt is :-)

A PeCsa kiallitason a junor szettes BR80 5000 azaz otezer forintert volt kirakva!!! Ez milyen mar??

Előzmény: joem (6202)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6207
Optimizmusodnak örülök! Látod én sem vesztettem el lelkesedésemet, csak a kezdőket próbáltam lebeszélni.
A Gützöld még 2000-es katalógusában benne van a BR242 helyes forgóvázzal, tehát ő maga vitte tovább a dolgot. A Herr modelt mint, ahogyan nagyon jól láttad a Tillig gyártja az E70-et, tehát nem hiszem, hogy ugyan az a cég lenne!
(Emeletes kocsi benne van a Tillig 2001-ben!!!)
Előzmény: Törölt nick (6201)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6206
Hát, nem is tudom... Nekem passz, én nem vagyok sem ellene, sem mellette. Ha kell tudok segíteni néhány "alapanyagban".

Más.

Aki térdekel TT hívők:
A BTTB-s BR130 tuning szettet az "UNION TT" német cég gyártja (gyártotta?). Részletes leírás a TT Kurier 8/'96-os számában van, részletesen foglalkoznak a Ludmillával.

Előzmény: joem (6202)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6205
Berlinben is lehet még kapni régi NoHAB TT-ket, MÁV-osat is. Ez a Zoologischer Garten környékén van, asszem Mischas Bahnhof vagy mi? A Nürnberger strassén (asszem)?

Csupa félinfók :-)

Előzmény: RolandTT (6198)
Király E. Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6204
Üdv!
Bocs hogy egy kicsit off,de ha már ilyen sokan vagyunk.TT-s kérdés: hogy lehet hogy az egyik hattengelyes mozdony halkan elmegy a legkisebb iven, mig a másik -alig hallhatóan-de zörög.Kicseréltem a kardánokat ,de akkor is.De amikor a gyanús forgózsámolyt kicseréltem a másikkal, akkor elmúlt a zörgés.Létezhet hogy a zsámoly a hibás,mert szétszedve teljesen egyformának, hibátlannak tűnnek.Köszi Helló
Előzmény: Törölt nick (6199)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6203
Tyű, én Rokalokra lennék kiváncsi! Újra E03, E40 (asszem) meg ami még nem jut eszembe...
Előzmény: Törölt nick (6201)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6202
Én is olvastam, de mivel alapvetően H0-ban utazom, ezért valószínüleg átsiklottam felette, meg régen is volt (első cikk, meg minden).
Más.
Az ember előtt ott vannak a régi katalógusok, de egyre ritkábban. A börzén teljesen változó a felhozatal, de az általam ismert, régi, magyarországon is terjesztett TT és PIKO katalógusok egyre ritkábbak. Kérdésem a következő (a jogi oldalt most ne feszegessük): Mit szólna a nagyérdemű, ha régi katalógusok reprintjei kerülnének az asztalra, relatíve normális minőségben. A dolog nem olcsó, mert ha az időt és a papírt nem is számoljuk, a festékpatron qrva drága. Így kerülne 1-1 példány 2-2,5 KHUF-ba. Hangsúlyozom, a fene se akar ezen nyerészkedni, de pofátlannak tartom a satnya fénymásolatokat 800-ért.
Vélemények?
Előzmény: Törölt nick (6199)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6201
joem azóta olvas...
Amúgy szerintem nem csak ezért nem gyárt a Tillig néhány régi TT cuccot: E11/E42 > Gützold. Négytengelyes tartályvagonok (pedi csodaszépek!)> ???. Nohab > ???. CSD E499 > ???. Régi emeletes vonat > ???. Lehet, hogy nem tudta megszerezni a jogokat a nagy felvásárláskor?
Előzmény: RolandTT (6198)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6200
A start-szettes kep elkeszult mar esetleg? Egy scan-el is beernem :-)
Előzmény: RolandTT (6198)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6199
Hali!
Írtam is, hogy ez szerintem a régi kupplung miatt született így: nem fért volna el másképp a kanyarban az a ménkű nagy kapcsoló az ütközők között. Ma már ez a NOHAB esetében javítható, meg a régi BTTB "Ludmillához" egy cég gyárt egy tuning szettet is. A V200/BR118 már nehezebb ügy, vakarom is a fejem...

Ne légy kishitű: én például olvastam, csak én optimistább vagyok...

Előzmény: RolandTT (6193)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6198
Egyébként ne rabold vele az idődet, mert amit most beszéltek arra nem ad kielégítő választ, csak arra, hogy azthiszem -ahogy Te is említetted- nekünk TT-seknek köztudott, hogy kooprodukcióban készült és amit én ott próbálok kifejteni, hogy valúszínűleg ezért sem gyárt a Tillig nohabot.
Namostmárasszemegykicsittúlmagyaráztammagam:)
Előzmény: joem (6196)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6197
Köszi:)))
Előzmény: joem (6196)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6196
Megyek olvasni, mindjárt jövök
Előzmény: RolandTT (6194)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6195
Ez a kép még a '82-es katalógusban is így van. Előttem meg a '76/'77-es katalógus van, abban még a régi MÁV festéssel szerepel a 001. Régebbi irományom jelenleg nincs kézközelben, de itt már a "VEB..." céget említik. Lehet, hogy ez volt a HERR? Amúgy most néztem emg tüzetesen a szélvédőt, már tudom mi zavar rajta: szögletes a teteje, ívelt helyett.
Ja! Az én egyetlen megmaradt magyar modellem is a 001, de még Zeuke gyártmány.
Előzmény: joem (6192)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6194
Mindig is nagyon foglalkoztatott a gondolat, hogy a T. Fórum által létrehozott WebZine-t a fórum olvasói (mondhatni "Szerkesztői") mennyire olvassák. Én már régen azt látom, hogy semennyire!
Ha valakit érdekelnek az előző ezirányú írások, melyből ezt szűrtem le szivesen megírom, de most Joem által is megerősíthetem (és bocsánat tőle, nem kötekedek!). Hogy most miből szűrtem ezt le: Az első cikket nekem sikerült írnom, ahol is említem ezt a TT-s Nohab dolgot.

Előzmény: joem (6192)
RolandTT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6193
Hi Steve!

Sajnos Joemnek igaza van, pedig mint láthattad én is nagy Nohab kedvelő vagyok. De nem is ezért írok, inkább azért, hogy ne fogjuk a kooprodukciós cégekre a dolgot, mert a Zeüke 1. mozdonya a V200 (BR221) is ilyen "hibás" forgóváz konstrukcióval jött ki. Aztán követte persze a az összes még a BR 130-is (Nem írnám rá, hogy Ludmilla:)

Előzmény: Törölt nick (6189)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6192
A 80-as BTTB katalógusban (M61 019 narancssárga, vöröscsillag, MÁV logo az oldalán, ahogy kell, + egy fotó, amely azonosan egyenlő a MÁV vontatójármű albumban megjelenttel) már valóban azt írja, hogy Co-production with VEB Plastspielwaren Berlin
Előzmény: Törölt nick (6189)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6191
Hoppá!!
Egy néhány hozzászólással lentebbi témához kapcsolódva: előttem a Zeuke TT 72/73-mas katalógusa (van benne fotó az M61.002-ről), és azt írja a NoHAB-ról, hogy "Koprodukció a HERR KG gyárral). Lehet, hogy a TT guruknak ez természetes, én most hallom először.
Apropó, HERR, megnéztem a Bi 33 kocsimat, sajnos már Piko. Viszont a 64-es katalógusban a Bi 33 HERR, de a BR84 HRUSKA név alatt fut...
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6190
No, hogy komolyra vegyük a dolgot:

Az emlegetett modell festése teljesen új, kapaszkodók, kürt, tükrök külön felszerelve, kifogástalan minőségben. Természetesen új feliratozás is. Ezekkel a javításokkal a hibás szélvédő már nem is tűnik fel. Ja! És a kasztni a festés-feliratozás után lakkozva is van, hogy ne jöjjön le a felirat, meg a tapizó ujjak nyomát szappanos, nedves ronggyal el lehessen tüntetni.
Látnod kéne...

steve

Előzmény: joem (6188)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6189
A modellt egy külső cég csinálta a Zeuke-nak, és később a BTTB-nek is, a VEB Plastspielware Berlin. Ez a forgóváz megoldás még a régi TT kupplug öröksége, de szerencsére tényleg könnyen modifikálható. A Tillig konstrukció már nem ilyen, alkalom adtán elviszem a 120-ast megmutatni.
Előzmény: Törölt nick (6187)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6188
Dárágoj Sztív!

Sajnos valóban nem voltam kint a börzén, és ez nagy valséggel igaz lesz a következő kettőre is :-(
Természetesen a kérdéses modellt nem láttam, csak a default BTTB modellt ismerem, és az nem teccik.
Ez persze magán vélemény, lehet vele egyet nem érteni. A PIKO sokkal több átalakítást igényel, hogy emlékeztessen a NoHAB-ra, a végeredményt Te is láttad az első börzés topic-találkozón. A két motorral nem tudok mit tenni, azt tudom, hogy gyerekkorom leggyorsabb és legerősebb Piko mozdonya volt. Aztán a leggyorsabb egy E11 lett (ugyancsak két motor), a legerősebb pedig a Ludmilla lett a maga egy forgóváz-egy motor, de tapadógyűrű konstrukciójával. Lehet, hogy a két motor agyrém, nekem működött, ráadásul sokat. Ezekkel sosem volt gond. A Gützold sok műanyag elemével annál több.
Gyerekfejjel sokáig hittem a két motorban, de aztán jöttek a Roco gépek. Felnőttem.

Előzmény: Törölt nick (6186)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6187
Nekem is volt egy TT-s Nohabom, ranezesre szerintem nem gond a szoknyat "fuggetleniteni" a kasznitol. Nem tudom, miert keszult egyaltalan igy? A kupplung miatt?
Előzmény: Törölt nick (6186)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6186
Kedves Örök Elégedetlen Lyoem!

Nem láttalak a börzén>>nem voltál ott>>nem láttad a modellt. Van ez így...
A BTTB modellnek csak a szélvédője nem sikerült. A többi cucilistának a modell nem sikerült. ( A PIKO kétmotoros megoldása egy agyrém műszakilag, meg arányaiban is.)
A szoknyát módósítani úgy, hogy ne forogjon együtt a forgóvázzal nem nagy ügy, még én is meg tudom csinálni!

Tak tocsna...
sTTeve

Előzmény: joem (6185)
joem Creative Commons License 2001.10.01 0 0 6185
Minden tiszteletem ellenére ellent kell mondanom. A BTTB NoHAB szélvédője szerintem nem is emlékeztetett az eredetire. A PIKO H0 sokkal inkább, de természetesen messze nem tökéletes. A forgóvázzal együtt mozgó "szoknyáról" már nem is beszélve. Kétségtelen, hogy TT arányai, forgóváz, stb. jobbak, de az említett hibák az összképet oly mértékben lerontják, Hogy már nem is elfogadható. Ettől függetlenül mind a Piko, mind a TT NoHAB történelmi funkciót töltött be, mint az egyetlen kereskedelemben kapható MÁV mozdony.
Előzmény: JSB (6184)
JSB Creative Commons License 2001.09.30 0 0 6184
Csak azért is olvasom, és megerősítem: a mozdony valóban tökéletes volt a számos kiegészítéssel. Az NDK modellek között az egyedül a TT NoHAB volt hibátlan, a többi Ho, N mind torzó.
A kocsik szépek és autentikusak voltak. Némelyik gyakran előfordult Drezdában, a Metropol expresszbe sorolva.
Előzmény: Törölt nick (6183)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.30 0 0 6183
A feltűnően sok TT-s cucc között volt egy gyönyörűen frizírozott - JSB most ne olvass! - M61 019, és két Tillig "Y" vagonszettből magyarított készlet. Ez utóbbiakon nem csak átfestés volt, az ablakok is stimmeltek!

djt-122!
Megint volt VT135, és mellékkocsi is, de már csak egy helyen!

csíkos

Előzmény: Törölt nick (6179)
luc72 Creative Commons License 2001.09.30 0 0 6182
Förster

Itthon vagyok, élek, holnap megyek be hozzátok.

Förster Creative Commons License 2001.09.30 0 0 6181
Luc72 !
Nem ér eltűnni és előtte nem szólni !
Több hírem is van. Telefonon megkeresett a Gützold a barátomon keresztül. Mi van az ICE vonatommal ? Miért van bekapcsolva a telefonod, ha nem veszed fel ?
pg54 Creative Commons License 2001.09.30 0 0 6180
A nagyvsúti topicban is kérdeztem, de igazából ide illik.
Építgetek egy Mazsolát 0-méretben (az októberi kiállításon ott lesz - ez volt a reklám!), és böngészem a fotókat a Gigant Clubon.
A problémám:
egészen jól megkülönböztethető külsőre az 10xx és a 20xx sorozat, de az 1019 és az 1022 formája pontosan megegyezik a 20xx-vel.
Hogy van ez?
Előre is köszi a segítséget! pg
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.30 0 0 6179
Na. Roviden es tomoren: egesz jo volt a borze, bar feltunoen sok TT-s cucc volt..

OFF: Csikos:Nem tevedtem el, idoben odaertem, minden OK lett :)) Thokoly ut-Keleti-Blaha utvonalat valasztottam...

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.28 0 0 6178
Én se leszek friss, majd a közelben elkezdek dudálni, ha elgázoltalak szólj...-)))
Előzmény: Törölt nick (6177)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.28 0 0 6177
Én 9 előtt érkezem pár perccel! Ha meglátsz, ébressz fel :)) Biztos kóma leszek (éjjeles vagyok ma is...)
Előzmény: Törölt nick (6176)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.28 0 0 6176
Lehet, de korán...(Nem a könyv, megpróbálok 9-re odaérni, mert nem lesz túl sok időm.)
Előzmény: Törölt nick (6175)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.28 0 0 6175
Hello!

Holnap jon valaki borzere?

udv

etwg Creative Commons License 2001.09.28 0 0 6174
Szia Fecus

a releknel a megadott aram a kapcsolt aramot jelenti, azaz azt az aramot amit a rele kontaktusainak kapcsolni szabad. Ez az aram nagysagrenddel kisebb attol az aramtol, ami az oesszekapcsolt kontaktusokon folyhat. Ezert egy 2A rele nyugodtan hasznalhato, mert a kapcsolas pillanataban amugy sem folyik semilyen aram (ha az en kapcsolasomrol van szo), ha meg mar oessze van kapcsolva az aramkoer, akkor ott akar 5-8A aram, is folyhat (a kontakusok ezt kibirjak).
A kollegak meg mar megirtak, hogy kb. milyen arammal kell szamolni a modellvasuton.

Előzmény: Fecus (6170)
crash__override Creative Commons License 2001.09.28 0 0 6173
4 eve a LAVA moduljarol szo szerint leszureteltek a jarmuveket. Mult szombaton lattunk a borzen olyan jarmuvet, amit bizonyosan felismert a keszitoje, es az ellopott dolgok kozott volt. Sot, volt mar olyan, hogy valaki felismerte az ellopot mozdonyat az arult cuccok kozott. Egyedi festesu gep volt...

Sosem tudnad bebizonyitani, hogy honnan van a jarmu, hogy nem a piacon vette az urge, vagy hogy pont az volt a Tied.

Mi mindenesetre csak ott tartunk kiallitast, ahol az orzes megoldott, a jarmuvek pedig ejszakankent el vannak zarva... Kordon van a modul mellet, es mindenki figyeli argus szemekkel a modult, mikor, mi, merre van...

Előzmény: Fecus (6171)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.28 0 0 6172
Fecus írta:

> Mekkora áramú relé kell a tápnál a polaritásváltó relének?

Az attól függ, hogy csinálsz rövidzárlatot vagy nem!

A mai mozdonyok 100-400mA-t vesznek fel, azaz a 2A elég lenne. De ha rövidzárlatot csinálsz, a 2A-es valószínüleg leég, az 5A-es meg talán kibírja.

Előzmény: Fecus (6170)
Fecus Creative Commons License 2001.09.28 0 0 6171
Kedves Mindenki!

Matiz képeiről jutott eszembe. Amikor a PECSA-ban voltunk mesélték, hogy valaki ellopott néhány mozdonyt az egyik asztalról amikor szünet volt a kiállításon. Arra gondoltam, hogy közzé lehetne tenni a leírásait (a mozdonyoknak). Itt sokan vagytok olyan szintű szakemberek, akik ha meglátják a leírás alapján fel is ismerik. Kicsi az a piac ahol ezeket el lehet adni. Esetleg akinek boltos ismerőse van az kinyomtatva elvinné neki a listát. Nem kellene lecsukatni azt a &@{}#&@&-t aki ilyenre vetemedik?

Fecus

Fecus Creative Commons License 2001.09.28 0 0 6170
Erről jut eszembe!

Kedves etwg! ( no és mindenki aki mért már ilyet)

Mekkora áramú relé kell a tápnál a polaritásváltó relének? Mit kér egy mozdony esetleg kettő? Van a bótba 2A csúcsáramú és 5A-es. Én a másodikra gondoltam, de csak akkor teszem bele ha tényleg kell. Ugyebár az ára miatt.

Fecus

Előzmény: Törölt nick (6152)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.28 0 0 6169
Az extra még mindíg nem jó, de áthidaló megoldásként felraktam a régi képtárba a PeCsa kiállítás képeit. A szokott helyen (kep.tar.hu/vasutesmodell) látható, 51db kép, köztük Rézgaras kolléga modellje is.
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.28 0 0 6168
Előzmény: Törölt nick (6167)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6167
Csak kíváncsi vagyok: mértél vontatási feszültséget BR106 lassú menetben?
Előzmény: Törölt nick (6166)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6166
Nemrég készült képekkel frissítettem az új terepasztalos albumomat (kep.tar.hu/matiz)
Ha eszembe jut a jelszó, felteszem a Yahoo!-ra is :)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6165
Hm...elkészült a képtár, amit az Extrára telepítenék, de az extrás karbantartás csak látszólag ért véget, még nem tudok FTPzni. Az éjszaka folyamán amint lehet feltöltöm, a PeCsa képek is benne lesznek.
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6164
De igen, elhomályosítoTTa...
összekevertem a ZEUKE-féle pályaterveket a '72-es katalógussal... Hukkk-)))
Előzmény: Törölt nick (6163)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6163
Még valami:
A Zeuke érában is létezett, mint modell, sőt az 1972-es katalógusban még benne van, ha nem homályosítoTTa el az emlékezetemet a Radeberger...
Előzmény: Törölt nick (6160)
JSB Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6162
A BR 95 szép gép volt, de másnak építették, s csak néhányszáz jött Hruska dobozban. A gép a háromhemngeres változat modellje volt. A harmadik henger a főkeret belsejében volt, görbített tengely hajtással. A modell ezt nem adta vissza. Érdekesség, hogy a középső tengely kerekeinek nincs karimája (modell, a valóságban a középső kerékkarima fele volt a többi tengelyének). Cél a szük ívekben is a könnyű beállás. A motort még nem szedtem szét, majd megteszem.
Előzmény: etwg (6154)
Király E. Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6161
Üdv!
A Hruska annyira él, hogy oldala is van a www.hruska-modelle.de/hruska.htm.Szinte mindent megtalálsz rajta,ami régen Permot név alatt futott.Még olyan ritkaságokat is,mint pl. BR 84-es gőzös!És az árak sem annyira vészesek.
Más,köszi mindenkinek a HERR infókat!Helló
Előzmény: Törölt nick (6155)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6160
Te JSB!
A katalógus valami kísérleti mozdonyról ír a Halle - Bitterfeld vonalon, 1911-ben, meg tehervonatokról, meg 80km/h-ról. Mint tudjuk nekem nix dajcs, csak ennyit tudtam kisilabizálni belőle...
steve
Előzmény: JSB (6159)
JSB Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6159
HERR "mozdonya" hiánycikk volt, csak párezer készült belőle, a hetvenes években. Véletlenül leginkább az Újpest-Vác, Gödöllő-Vác egykori HÉV villanymozdonyára hasonlít. Ilyen mozdony a németeknél nem volt. Még hasonló sem.

Mozdony alatt a normál, vagy keskeny nyomköz nagyjából mérethelyes modelljét értjük(remélem ez nem eretnekség).
Példa: Fleischmann régi BR 70-e, BR 65-e 1:72, mégis modell, mert azon belül helyes. Nem modell a régi Rolitron "275", ami csak épphogy emlékeztet.

Előzmény: etwg (6151)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6158
A Tillig katalógust nézve (fenntartom, hogy nem vagyok H0 szaktekintély) ez a vagon nem egy gagyi...
Előzmény: etwg (6156)
etwg Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6157
Matiz

erroel a PC-rol (ISDN kulfold) igen jol megy az extra is meg a tar is -pillanaot kerdese csak a letoltes. Szepek a kepek.

etwg Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6156
Igen a Hruska visszavette a gyarat (az utodok), de nem tudom, hogy az emlitett mozdonyok eloekerulnek-e mert azert az ido jelentoesen megragta mar oket. A Hruska az utobbi evtizedekben ilyen bedolgozo ceg volt, muviragokat, gombokat meg mas sz@rt gyartottak masoknak. (termeszetesen modelleket is - ha jol emlekszem a Pikonak egy csomo tartalykocsit ok csinaltak.)
Lehet, hogy meg eloekeruelt egy par fanatikus szagember aki akar valamit csinalni.
Előzmény: Törölt nick (6155)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6155
Te etwg!
Lehet, hogy a HRUSKA újra él? A Tillig katalógusban H0 programmnál a C4i-35a személyvagont ezzel a céggel kooperációban gyártják.
Előzmény: etwg (6154)
etwg Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6154
Szia csikos

a PIKO nem, mert ugye az egy szoci nagy gyar vala, de volt egy Hruska (magyarul koertefa) nevu ceg, aki mar 1963-ban -most fogj meg valamit- 7 meg 9 polusu motrokat hasznalt (az egyik egy goezmozdony, most innen a tavolbol nem tudom megmondani a szamat, de meg a elso futotengely is meg volt benne hajtva (1-C mozdony volt) - nem ment valami istenien, de oras konstrukcio volt.
A masik Hruska mozdony a hirhedt 95 os volt (azt hiszem a PIKO meg masok mostanaban hoztak ki ujra a mozdonyt), 5 tengelyes toert vazzal (hogy jol menjen a kanyarban) ebben a mozdonyban eredetileg 9 polusu motor volt, majd 5 polusu, hogy a 60-as evek vegere a PIKO atkonstrualja a "bevalt" 3 polusu motorra. Utanna meg eltuent a katalogusokbol.
Csak ennyit modelltoertenelemboel - a rohadt PC-n nincsenek mas betuek.

Előzmény: crash__override (6138)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6153
Azért tudok újat mondani Neked is:
A Tillig újra gyártja az E70-et! Mindjárt két változatban is: Ep. I-es KPEV, és Ep. II-es DRG kivitelben. A katalógusban az ismertető hivatkozik is arra, hogy a HERR cég hozta ki elsőnek, a születésem évében 1964-ben.
Mégegyszer bocs Tőled is, meg rézgarastól is, hogy összecseréltelek benneteket!
Előzmény: etwg (6151)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6152
Hiába no, a sörnek vannak kártékony hatásai is...
Elnéztem, bocs! (Meg egy anyamedve!) Ha már viszont így öszafutottunk: Fecussal készítgetjük a tápot, csak lassan halad a krónikus időhiányunk miatt. Viszont megcsináljuk!

Matiz!
Arról a váltóról van szó, ami abban az ominózus pestlőrinci boltban várja új gazdáját. A reakcióm meg arra volt, hogy mennyi az ára, és Te mennyiért kínáltad a hajdani asztalod elemeit.
(Radeberger, amit én öntök. A Te söröd mostanság? No, egészségedre!)

Előzmény: etwg (6150)
etwg Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6151
Csak kiegeszitenelek a HERR ugyben,

A HERR gyartott mozdonyt is megpedig TT ben, illetve keskenynyomtavon, illetve nem egeszen meretben.

Nekem megvan a TT-es un. E70 villanymozdony ami HERR gyartmany volt ket fajta letezett barna (a ma ertekesebb) valamint a gyakoribb zoeld kivitel. Sajnos csak hasonlitott egy nemet mozdonyra- de igazan nem letezo jarmu.

A masik HERR mozdony egy keskenyomtavu goezmozdony (sajnos ez nekem nincs meg mert odaadtanm egy igen jo baratomnak nagyon regen) ha jol emlekszem 5 tengelyes volt (azonos alvaz lehetett mint a villanymozdonyon - majd felteszem a kepet a WEB-re) es valamelyik Harz - hegysegi mozdonynak volt a masolata. A Herr csinalt abban az idoben keskenyomtavu kocsikat is, soet olyan kocsikat, amire feljarhattak a H0 kocsik, es a keskenynyomtavon folytathattak az utat. Ezek ma mar igen nagy ritkasag szamba mennek(ha nem csal a memoriam valamikor 1969-70 kornyeken falta fel a Herr a szocializmus). A villanymozdony meg egy darabig letezett a Zeuke-nel, de az is eltunt a 70-es evek elejere.

Előzmény: JSB (6134)
etwg Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6150
Kedves csikos baratom

nem hiszem , hogy engem kellene dicserni az alabbi mondattal:

Ami nagyon szép, és tényleg érdemes kimenni és megnézni: etwg kolléga két H0 mozdonya

Miutan tudtommal az en remekmueveim vagy otthon vannak az asszony ellenoerzese alatt, amig en a vilagot jarom, vagy (ami nem valoszinu) oe adta oda a modelleket valakinek.

Szerintem inkabb a rezgaras kollegat illeti a dicseret, mert annak vannak ott a dolgai (tudtommal). Ha nem akkor nezd mar meg, hogy ki a fene csinalta azokat a remekmuveket.

Előzmény: Törölt nick (6111)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6149
Mit? Hogy? Lemaradtam :-( (Biztos a sör teszi :) )
Előzmény: Törölt nick (6148)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6148
Te Matiz!

Azt a kitérőt én is láttam: egy egyenes 7,5 fokos régi PILZ, balos. Nem volt nálam subler, de azt hiszem 2,5-ös.

csíkos

Előzmény: Törölt nick (6140)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6147
Kivánok!

Én most ültem le a géphez, végigolvasni a topicot. Jelentem, most megy a V&M honlapja.

rezgaras!
(Ha megengeded, hogy a kÖvetkező képpen szólítsalak...)
Kolléga Úr!
Tökéletesen egyezik a véleményünk és a hozzáállásunk! Csak én nem építek modelleket, ahhoz kicsi vagyok, csak javítgatom a gyári cuccokat. Meg esetleg tudok egy-két trükkel javítani a modell elektronikáján és mechanikáján. A drótokról szólva: ami látszik a nagyvasúton is, az biztos, hogy nem rikító kék, vagy fehér...
Amúgy a drótozás az M31-en is látható, ráadásul fehér. Nekem van fekete...

steve

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6146
Az az igazság, hogy az Extrán semmi sem működik!

Nem négyszáznégy, hanem azt írja, hogy karbantartás, a többi dolog igaz!

http://www.stop.hu/errors/karbantartas/karbantartas_extra.html

Előzmény: mav275 (6145)
mav275 Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6145
Sziasztok
Mi van ? a V&M 404 hiba kóddal jön vissza.

Kérdezem hogy valaki használt e már gyári fótólemezeket a maratáshoz és mik a tapasztalatok.
Negatív vagy a pozitív lemezre érdemes dolgozni.
A modell festékek közül kezdésre melyikre tennétek ajánlatot.
Kösz a válaszokat.

Üdv máv275

BoGar Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6144
Luc72: Sajnos nekem sem megy, 404-es hiba jön be. Matiz, mi lett az oldallal??

Üdv: BoGár

Előzmény: luc72 (6143)
luc72 Creative Commons License 2001.09.27 0 0 6143
Hali

Nekem ne működik a vasutesmodell oldal, egyszerűen kilép az explorer, másnál is csinálja?

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 6142
Hello!

A sín áramvezetését itt-ott én is így oldottam meg. A nagyvasútnál - legalábbis ahol én látom - sok helyen igen vastag kábelek kígyóznak össze-vissza, tiszta metró fíling, ez alapján néhol belefér.

A téglalakás ötlete jó, a megvalósítás kb. az én szintem :-)

A régi, csörgő-szergej gépek jobban illettek erre az asztalra, a mostani szili-szöcske és tsi. felsővezeték nélkül - egy kiállításon - nem jött be.

Ezeket én elnéztem az asztalnak (jobb volt, mint más asztalok!) viszont a szivacsot (!) a sín alatt nem, nem igazán mutatott jól.

Volt egy keskeny nyomközű asztal, Lovas Zsolt munkája, nagyon szép volt, pár kép van róla, holnap estére tudom ígérni.

üdv!

Előzmény: rezgaras (6141)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.26 0 0 6141
Matiz írta:

> Nehany kep, az M31-rol foleg.

Megnéztem ôket, köszönet értük.

Egy pár megjegyzés - megjegyezném, én szegecsszámláló vagyok :-((

- Az M31 kasznija tényleg szép. Én a kürtöket egy kicsit túlméretezettnek találom. Az oldalszellôzô zsalu is mintha túl vastag lenne - de ezt egy igazi képen ellenôrizni kellene. Az arányai viszont jónak tűnnek.

- Az egyik képen látszik a sín áramhozzávezetése: két vastag fehér drót. Igazán eltakarhatták volna.

- A teherkocsin lévô téglarakat igazi gányolás. Kivágták papírból, még arra sem vigyáztak, hogy a fúgák az éleknél találkozzanak. Kiábrándító.

A terepasztal szvsz. olyan, mint amilyet az elmúlt években sokat láthattunk. Nemigen látszik róla a részletek szeretete.

Előzmény: Törölt nick (6118)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 6140
Nekem van otthon kb. 10db Fuggerth váltóm (ebből 3 szinte új), olyan 10 jelző + 8 relé (szintén magyar), PIKO hosszú kereszteződés, és rengeteg PIKO sín és mindezt fillérekért kínáltam (nemhogy 800, de 100) mégsem kellett senkinek....a terepasztaltól már 15 ezerért is megváltam volna, a PeCsában látott asztalok némelyikének színvonalát tán még felül is múlta....miután nem jött senki, hely nem volt, szét kellett bontanom.
Hát ezek mennek...
Előzmény: TEE (6139)
TEE Creative Commons License 2001.09.26 0 0 6139
CsíkosháTTú!

Köszi az infót, ma elmentem és veTTem is két darab H0-ás, (CSD, DR) forgóvázas hűtőkocsit (800Ft/db), és két darab fényjelzőt (1000Ft/db). Erősítsetek meg abban a hitemben, hogy jó vásárt csináltam!
Az eladó azt mondta, hogy volt kb. 50 darab kocsijuk, jónéhány mozdonyuk, meg egyebek, csakhát jópáran szinte naponta visszatértek a boltba és mindig vettek valamit, hogy otthon ne legyen olyan gyanús a gyűjtemény hirtelen gyarapodása... Emlékeim szerint maradt még H0-ás kocsi: egy forgóvázas tartály, egy régebbi forgóvázas posta, egy hűtő és egy forgóvázas rakoncás; valamint egy szétkapcsolóvágány, egy profilsines kitérő állítómű nélkül (500Ft) és TT-ben egy összerakható híd.. Hátha kell valakinek!

TEE

Előzmény: Törölt nick (6070)
crash__override Creative Commons License 2001.09.26 0 0 6138
A 70-es években vezették be az 5 pólusú motort és a lendkereket
Hmm... A Piko akkor miert nem ? :-)
Van hasonlo koru PIKO es RSO (made in Yugoslavia, az USA-ban Modell Power neven futott) modellem. A Piko majd leugrik a valtokrol, nem indul mindig, stb. Az RSO ot polusu motorral, kardanos hajtassal, es olyan felfuggesztessel rendelkezik, mint a Fleischmann, Minitrix gepek, a valtokon gyonyoruen megy....

Szerintem csak akarni kell....

Előzmény: rezgaras (6137)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.26 0 0 6137
csíkostáTTú írta:

> Az jutott eszembe...

Te, ez nagy igazság. Valahogy úgy néz ki, hogy nincs még meg a tapasztalat, hogy hogy kell egybôl jó modelleket konstruálni, ezért "menet közben" javítanak a konstrukción. Persze én attól tartok, hogy az ilyesmi üzletileg is egy katasztrófa - új szerszámok, módszerek, stb. Remélhetôleg egy idô után megtanulják a gyártók a házi feladatokat és képesek lesznek egybôl jó modelleket konstruálni. Bár nem ártana _elôször_ kinézni az ablakon.

Fuggerth az M41-hez elôször egy olyan megoldást alkalmazott, amilyet manapság senki nem használ. Aztán átkonstruálta az egészet, hasonló lett, mint a legtöbb külföldi modell, csak éppen a lendkereket felejtette ki. Majd a következô menetben, úgy 2005 tájékán az is lesz ;-(((

Nagy gyárak is néha így csinálják, csak nem a technológia mögött kullogva, hanem a kegújabb megoldásokat alkalmazva. Athearn-nak az F7-es modellje már - ha jól tudom - 50 éves konstrukció (még az elôd, a Globe cég kezdte gyártani). Azóta olyan, mint a nagyapám fejszéje, a belseje teljesen más, mint az eredeti volt. Az eredetiben egy motor volt a hátsó forgóvázra szerelve. A 60-as években vezették be a középmotoros-kardántengelyes moduláris konstrukciót, ami mind a mai napig az összes Athearn modellben megtalálható. A 70-es években vezették be az 5 pólusú motort és a lendkereket. Azóta csak kis konstrukciós változtatások történtek, mint a szinteröntött lendkerekek lecserélése forgácsoltakra. És mindezt nagyon gazdaságosan tették. A modelljeik nem futnak csodásan, de rettenetesen megbízhatóan.

Előzmény: Törölt nick (6131)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.26 0 0 6136
gyurmosz írta:

> csak nagyobb terhelésnél és nagyobb sebeségnél kipörög a kerék. Ez vajon a forgóváz lesúlyozásával orvosolható?

Szerintem nem kell a forgóvázzal vacakolni, hanem az egész modellnek kell nehezebbnek lennie. Azonban ne felejtsd el a fô szabályt! Egy modellmozdonynak csak olyan súlyosnak szabad lenni, hogyha nem engeded futni, akkor ki KELL pörögnie a kerekeknek, nem szabad a motornak megállnia. Az ugyanis, ha megáll, akkor rövid idôn belül leég.

Persze egy V46 jellegű gépben nem sok hely van a súly számára. Ezért van az amerikai modellek alváza mindenestül cinköntvénybôl.

Előzmény: gyurmosz (6126)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.26 0 0 6135
csíkostáTTú írta:

> És ha nagyon pontosan szép, akkor nagyon pontosan, jól működjön is.

Te én nagyon igazat adok neked. Csak azért annyit jegyeznék meg, hogy egy kis méretű modellbe jól, halkan és simán működô hajtást rakni, az pont az, amit a tengerentúli barátaink úgy neveznek, hogy "pain in the a**.

Én pl. a 326-os hajtásávan nem vagyok megelégedve, de sajnos nem sikerült jobban. Igaz, nem is gyártanám és árulnám sorozatban...

Előzmény: Törölt nick (6117)
JSB Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6134
A HERR kocsikat nagyond becsüld meg, mert ritkák és nagyon szépek. Figyuzd meg az ablak és kerete kidolgozását. A cég kis maszek gyáracska volt. A PIKO meg a bazi nagy VEB-Volkseigene Betrieb-Népi Tulajdonú Üzem.
Mindketten Thüringiaiak, de Herr már sajna nincs. Mára Klasszikus!
HERR mozdonyt nem , de jelzőket gyártott.

Előzmény: Király E. (6129)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6133
Így aztán "tuning leírást", meg feljavító készletet sem lehet hozzá kreálni. Úgy használd, ahogy van...
"Tak tocsná", ahogy Lenin elvtárs anyanyelvén mondják.
Előzmény: gyurmosz (6132)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6132
Na igen, sőt, az egyes darabok között is lehetnek eltérések. Mindegyik külön lélek :-)))
Előzmény: Törölt nick (6131)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6131
Az jutott eszembe, hogy ezeket a kisipari módszerekkel készült, tulajdonképpen kisszériás modelleket egy bizonyos szempontból borzasztó nehéz modifikálni. Arra gondoltam, hogy a megoldások sokszor nehezen reprodukálhatók, nincs hely plusz dolgok beépítésére, sok az "ad hoc" megoldás, nem is lehet igazából biztos receptet adni, mert a modell nagyon évjárat függő. (A "kisiparit" nem gúnyolódásból írtam, és nem is lesajnálóan. A nagy gyárakhoz képest értettem, azokhoz képest a darabszám kicsi, és nem is lenne épeszű ember, aki beruházna ilyenre, nagy szériára.)
Előzmény: gyurmosz (6128)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6130
Erre tán JSB tudja a választ, ha itten van...
Előzmény: Király E. (6129)
Király E. Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6129
Szia!
A következőket vettem:Schicht CSD-s kék hálókocsi,Me -163 fedett teher fékházzal,Pwi-32 bordó poggyászkocsi,És két darab Bi-33-as személyvagon, minden új,dobozzal, szó szerint fantasztikus állapotban. Ezért is kérdezema HERR modellt, mert a két Bi-33 első ránézésre a PIKO modellje,de gyári kartondobozban van,rajta a vagon képével, és mig a PIKO vagonok fehér tamponnyomott feliratokat viselnek,eddig ezek sárgákat,és a kisebb feliratok a kasznira öntöttek,hajszálvékonyan, szépen sárgával kihúzva.Az alváz ugyanaz, mint a PIKo.Az egész csomagolás, kinézet, karton olyan 50-es 60-as évek.Ilyennel még soha nem találkoztam, nem tudom hova tenni.A mozdonyok sajnos már elfogytak.Hát ennyi,Üdv
Előzmény: Törölt nick (6125)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6128
Nos, én nem szedtem szét a sajátomat, egyszer akartam, de aztán úgy döntöttem, hogy mégsem :-))A Szili forgóváza asszem le van súlyozva (azt már szedtem szét :-))
Előzmény: Törölt nick (6127)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6127
Hogy idézzek: "A kérdés jó..."

Szóval ehhez nekem ismerni kéne a V46 szerkezeti megoldásait, meg szét kellene szednem, amit a tesztelt modell tulajdonosa nem hagyott. Hogy miért nem?...

Valószínüleg segít, de az is lehet, hogy a meglévő súlyok áthelyezése is segít. Persze a Szöcske belsejében ehhez hogy van hely...

Előzmény: gyurmosz (6126)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6126
Szerintem a V46 sem rossz, csak nagyobb terhelésnél és nagyobb sebeségnél kipörög a kerék. Ez vajon a forgóváz lesúlyozásával orvosolható?
Előzmény: Törölt nick (6124)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6125
Hali!
Örülök, hogy bevált a tipp. Mit vettél? (Ha nem vagyok indiszkrét...)
steve
Előzmény: Király E. (6123)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6124
A V46 hajtása 10 ezerért nem is olyan rossz. Az M31-nél klasszissal jobb.

Amúgy pedig:
Félreértés ne essék: A Deák Modellsport egy fontos, lényeges szereplő a hazai vasútmodellezésben. Nagyon nem szeretném, ha az sülne ki a dumámból, hogy ócsárolom. Csak hát a rosszról nem lehet ódákat zengeni. Tudom, hogy nehéz ügy egy modellt sorozatban gyártani, de meg lehet találni a jó megoldást egy problémára. Az igénytelenség meg különösen akkor zavaró, ha amúgy egy nagyszerű modell minőségét húzza le.

Előzmény: V46 021 (6120)
Király E. Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6123
Üdv mindenkinek!
Én még szombaton voltam a kiállitáson,a vitrineknél tényleg sok időt el lehet tölteni, de a terepasztalok a szokásosak, a fele elég igénytelen munka.Hihetetlen, hogy ilyen kevesen űzik ezt a hobbit.Szerintem pl. a két évvel ezelőtti, vagy a tavalyi kiállitás is ilyen volt.De nem akarom lehúzni,legalább ez van.
Steve!
Ma voltam Lőrincen, az emlitett boltban, vettem egy pár vagont, köszi.
Más, ismeri valaki a régi NDK-s ?:"HERR"céget?
SZiasztok
Előzmény: Törölt nick (6117)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6122
Nekem is jól megy, nincs vele semmi bajom, sőt, az egyik kedvenc modellem, csak pl. egy lendkerékkel még jobb lenne :-) Viszont khirály lassan tud menni!
Előzmény: Törölt nick (6121)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6121
Az a DEÁK Szili, amit én próbáltam, kifogástalanul ment. H0-ás volt. A TT-s az nem...
Előzmény: gyurmosz (6119)
V46 021 Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6120
Rézgaras írta:
>De, mint említettem, a legjobb lenne egy kasznit hajtás nélkül mondjuk egy tizesért megvenni.

Én probáltam egy Szöcskét így venni, de először merev elzárkózás, később pedig - 10 rongy.
Tehát 10 ezret ér ez a "remek" hajtás.
Üdv: BT.

Előzmény: rezgaras (6108)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6119
Persze, így van. Arról nem tudok mit mondani, h a TT-s hogy megy, nem láttam, csak külsőleg. A H0-ással nincs bajom. Persze, nem úgy megy, mint egy Roco gép, de én így is meg vagyok vele elégedve. Ez nem jelenti azt, hogy nem örülnék egy jobb hajtásnak.
Előzmény: Törölt nick (6117)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6118
http://www.extra.hu/vasutesmodell/tmp/kiallit.htm

Nehany kep, az M31-rol foleg.

Ilyenre tervezem a tobbi kepet is, mind az extrara kerul majd (ha fer...)

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6117
Hogy tisztába tegyük a dolgot:

Én igazából nem értek a "szegecs számláláshoz". (Ezzel nem azt akarom írni, hogy lényegtelennek tartom.) Ebben a témában hajlamos is vagyok megalkudni. Ami viszont bosszant, ha a mechanikus és elektronikus megoldások a gányolás szintjén vannak. Ne feledjük el: egy modell attól modell, hogy működik. És ha nagyon pontosan szép, akkor nagyon pontosan, jól működjön is. Akkor igazán szép, ha egy szépen megépített környezetben húz egy szép szerelvényt.
steve

Előzmény: gyurmosz (6116)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6116
A Deák TT-s Szilije annyira nem tetszik a nagy lámpák miatt. A H0-ást szeretem :-)
Előzmény: Törölt nick (6115)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6115
Én ki is próbáltam, rossz az...
A kinézete klassz, csak ne kelljen futtatni...
Előzmény: Törölt nick (6114)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6114
szemelykocsikrol lett egy, meg a magyar gepekrol is. A Deakek szilijet is megneztem, nem olyan rossz az!
Előzmény: Törölt nick (6113)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6113
Kivánok!
Abban igazad van, hogy elsőre pofás a modell (M31), de ennyi pénzért tessék tisztességesen megcsinálni! Láttad a veresegyházi asztalon működni?

Fecusnak és nekem is le kellet lépnünk olyan 11.30 körül, ezért nem tudtunk összefutni. A TT-s kocsikról csináltál képet a vitrinekben?
steve

Előzmény: Törölt nick (6112)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6112
Hello

Kint voltam en is, de keson ertem ki, 12 utan...
Hat, nagyon kellemetlen tapasztalatokat szereztem.
550Ft volt a jegy, fotoengedellyel egyutt. A kiallitott terepasztalok nagyon nem tetszettek. Egyedul a Veresegyhaz-asztalrol sikerult jo kepeket csinalni. Hatul volt meg egy szep asztal, jol eldugva, arrol is lett par kep.
Viszont a vitrinekben levo modellek nagyon tetszettek. Rezgaras kollega modelljei nagyon szepek, mindketto ki van rakva, kozottuk egy regi festesu fem M40-es. Igazan igenyes munkakat lathatunk itt, szokas szerint, ez a resz rendben van.
A teremorok unottan maszkalgattak, valogatott megjegyzeseiktol mind a kiallitokat mind pedig a vendegeket megkimelhettek volna ! ! ! Ez sajnos minosithetetlenne tette a kiallitas hangulatat ! ! ! Igazi jo magyar hangulatot teremtettek :-(
Mindenesetre eleg sok kepet keszitettem, sajnos egy darabig el fog tartani a feldolgozasuk, de felkerulnek.
Az M31-es ki volt rakva ket festesben is. Vegre megnezhettem, mirol is van szo :) Nem kell azert elve eltemetni! Szerintem nagyon pofas modell lett! A kerekek es a rudazatot tarto BAZI NAGY csavarok ugyan borzalmasan neznek ki, es egy-ket reszlet akad, amibe belekotnek, de nem teszem; a leirtak alapjan rosszabbra szamitottam.
Mindjart feldobok ideiglenesen 1-2 kepet rola.

A V&M keptarat atepitem, atkerul az extra-ra, hogy egy helyen legyen minden. Ehhez egy
kis idore van szukseg sajna, ezert fogok csuszni a kiallitas kepeivel is.

udv

Előzmény: Törölt nick (6111)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6111
Hát kérem szépen...
Ma délelőtt Fecussal körülnéztünk a PECSÁ-ban. crash kollégának van némi igaza, néhány asztalnak még sokat, de nagyon sokat kell fejlődni, hogy kiállítható legyen, és még is ki van téve. Egy teremőr meg olyasmit mondott egy reklamáló kiállítónak, hogy "... a mozdonyait". Eléggé sötét volt azokban a percelben, pedig fel volt kapcsolva a villany. Az történt, hogy a tegnapi szünnap alatt, amikor is a kiállítás zárva volt, elloptak három mozdonyt és egy darus szerelvényt a digitális N asztalról. Akkor zárva van a kiállító terem, nem?

Ami nagyon szép, és tényleg érdemes kimenni és megnézni: etwg kolléga két H0 mozdonya. Valódi remekművek. TT rajongóknak meg Enyedi László modellezőtársunk MÁV személy- és postavagonjai. Igen szépen sikerült darabok. Érdemes lenne sorozatban gyártani őket, a Bz vagon különösen szép.
csíkos

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6110
Hali!
Igazából nem figyeltem meg, hogy nyitva van-e a furat, de nincs kizárva. A véleményemet meg fenntartom, nem igazán sikerült darab. Azon már tovább kéne lépni, hogy senki nem gyárt MÁV modellt, így ide ez is jó. (Ha valaki még egyszer szidja a Fuggerth-et, odamegyek és megharapom. -))) )
steve
Előzmény: rezgaras (6108)
etwg Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6109
Szia rézgaras

a a négyszögletes lyuk valamikor a Fleischmann ötlete volt, késöbb sokan használták ezt a technikát, akik nagy automatikus préseken készitették a model eme részeit. Azok rendszerint egy kis késsel dolgoznak, és azokkal préselik ki a lemezekböl a nyilásokat (egy késsel a méretektöl függetlenül). Az ilyen prés csak szögletes lyukakat tud késziteni.

Késöbb hasonlo dolgok megjelentek a müanyag öntvényeken is - valoszinüleg az egyszerübb programozás végett. Gyakorlatilag azonban ezek a csapányok éppenugy müködnek mint a furt csapágyok, talán még egy kicsivel kisebb surlodással is járnak.

A keréklevétel sem ujdonság igen sok nagynevü cég bosszantja ezzel az eljárással a modellezö amatöröket, akiknek aztán fö a fejük, hogyan cseréljenek kereket, áttételt meg egyebet egy ilyen modellen.

Előzmény: rezgaras (6108)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6108
csíkostáTTú írta:

> A kerekek szépek, de hogy tönteted el a ménkű nagy furatokat?

No nem olyan vészes. Egy anyával, aminek kívül M2,5, belül M1,2-es menete van.

A rudazat furatai persze nem ilyen egyszerűek :-((( Talán a legegyszerűbb lenne egészen új rudakat készíteni úgy, hogy a tengely keret furatait használja az ember sablonnak.

De, mint említettem, a legjobb lenne egy kasznit hajtás nélkül mondjuk egy tizesért megvenni.

> ebben van négy keresztirányú furat, amiben laknak a kerekek, meg a vaktengely.

Te, ez még nem katasztrófa, ilyet láttam már máshol is. Biztos, hogy ami ott van az "furat", azaz nincs alul nyitva? Másképp fogalmazva: ha ki akarod venni a kerékpárt, akkor le kell-e szedni az egyik kereket a tengelyrôl? Mert az ilyesmi problémás szokott lenni.

Előzmény: Törölt nick (6098)
crash__override Creative Commons License 2001.09.25 0 0 6107
MAtiz! Ebreszto! A kezed a biliben !

Ingyen modellt klubboknak ? Nee... Mi (a LAVA) most keszulunk Lipcsebe, egy nemzetkozi kiallitasra (kiallitas es vasar, 5000 m2, bovebben a honlapunkon), es ossze aklartunk allitani a magyar vasutmodellekbol egy kis prezentaciot, hogy a buta nemetek nehogymar jol gondoljak, hogy Mo-on nincs vasutmodell-gyartas.

Kertunk kolcsonbe modelleket modell cegektol, a vitrinekbe. Gondolod adtak ? Fizesdd ki nekik, es esetleg, ha ugy gondoljak, kiallitas utan visszavasaroljak. Mert ugye nem tobb, mint 7 milliora van a kiallitasi anyagunk biztositva...
Arrol nem is beszelve, hogy ingyen reklam lenne nekik (mas megkozelitesben pedig adhatnanak mar egy-egy ajandek modellt, ha mar megtakaritjuk Nekik a nemzetkozi reklamkoltsegek egy reszet...).

Csak annyit tudok mondani, mint a Tapsi Hapsi szombat delben : Ez van sracok.....

Előzmény: Törölt nick (6103)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6106
Iggenn!
Csak amíg a Szili legalább szépen fut (már, amit én próbáltam, a H0-ás! A TT az más téma, ez a méretarány még túl nagy kihívás a gyártónak), az M31 nem. Pedig egy tolatót úgy érdemes használni, ha szépen, lassan megy. Nem pedig darabosan, lassan, vagy 120-szal kotor, de akkor már viszi a tömeg...
Előzmény: luc72 (6105)
luc72 Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6105
Sziasztok

Amikor bementem a Deákhoz ugyan ezzel a szemponttal néztem én is, hogy mit tudnék tuningolni a szilin. Szétszedték nekem, és meg állapítottam van esély lendkerekes motora, és más meghajtásra, így vezetőállás elkészítésére is. Erről az eladó is meg győzött „Igen lehetséges ezeket meg oldani, ő már látott ilyet” sulykolta, csak, hogy meg vegyem a három szilit, de aztán hirtelen bekattant, fizessek valamiért 50000 Ft-ot, majd túrjam át az egészet + költsek rá? Azért ez no comment.
És ez van az M31-el is.

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6104
Én is "érte haragszom".
Tudod van egy közös barátunk, nála láttam több DEÁK modellt is, sőt még ki is próbálhattam őket. Az ősi Szili ment a legszebben (mértem is persze, ez volt a legjobb), aztán a Szöcske, de ezen már nyomai vannak a mechanikai bajoknak, és a sor végén kullog az M31. Tudod mi a vicc: ezeket nézegetve az volt a benyomásom, hogy minél szebb a modell, annál gyengébb a mechanika. Érdekes, nem? Most a vitrinnek dolgozunk (akkor minek bele hajtás?), vagy szeretnénk, ha működne is a pályánkon? Én az utóbbi táborhoz tartozom.
Előzmény: Törölt nick (6103)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6103
Jólvan, ne húzzuk azért le :)
Van egy alap, amiből ügyes kezű emberek biztosan stabil, jól működő modellt tudnak építeni.

Ha már bilibe lóg a kezem: igazából az lenne a szép, ha a modell gyártói az ismert klubboknak ingyen juttatnának egy-egy példányt. Szerintem megérné. Vélemények?

Előzmény: Törölt nick (6102)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6102
Én nem tudom...
Van egy nagyon szép, szépen kidolgozott, mérethelyes kasztni, ráadásul szépen is van festve. Alatta meg van egy igénytelen mechanika. Lehet, hogy túl drága lett a kasztni, és spórolni kellett a többin? Mint a SONY tv: jó képcső, botrányosan sz@r elektronikával. A V43 ehhez képest egy csúcs.
Előzmény: Törölt nick (6099)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6101
Nem, éppen a munkahelyemen ülök :)

Viccet félretéve, nem, de fogok.

Előzmény: Törölt nick (6100)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6100
Mértél feszültséget?
Előzmény: Törölt nick (6093)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6099
Én megkockáztatom: lehet, hogy nem Deákék műve...valakivel megterveztették és legyártatták. A leírás alapján még a Szili is jobban sikerült, pedig az sem egy matyóhímzés :)
Előzmény: Törölt nick (6098)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6098
Ha nem derült volna ki a rövid leírásomból: ilyen igényes megoldásokat, mint, amilyet Te is használsz, itt ne keress. A csavart nem tekertem ki (így is jön le a festék...), de nem lennék meglepve, ha tövigmenetes lenne. "Főkeret"... Van egy fémtömb, ebben van kivájva a fogaskerekek helye, és ebben van négy keresztirányú furat, amiben laknak a kerekek, meg a vaktengely. Megvezetés, ilyesmi...???
A kerekek fémek, igen szépen kidolgozottak (csak az az idomtalan csavar, Istenem!), a kasztni pedig tényleg szép. Csak ne nézd közelről a hajtást, meg ne indítsd el!
Ennyi pénzt nem ér! Van egy szép mozdonyszekrényed, ami alá aztán csinálhatsz hajtást. A kerekek szépek, de hogy tönteted el a ménkű nagy furatokat?
Előzmény: rezgaras (6095)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6097
Az a baj, hogy nekem ez biztos nem menne :-)
Előzmény: rezgaras (6096)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6096
gyurmosz írta:

> Azért én a hajtáshibák ellenére nagyon szemezek az M31-gyel :-))

Lehet, hogy rá kéne venni a gyártóját, hogy adja csak a kasznit, a többit pedig esetleg jobbat lehetne csinálni hozzá.

Előzmény: gyurmosz (6094)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6095
csíkostáTTú írta:

> A rudazatot 2.5-ös csavarok rögzítik a kerekekhez, a rudazaton a furat meg ovális, és majdnem átesik rajta csavar feje.

Ez így sajnos nem sok jót igér. Van a csavaron hengeres rész (ahol nincs menet rajta), ahol a rudazat fut? Vagy a rudazat a menetes részen fut? Az M2,5 sem nagyon szimpatikus. Az én modelleimen a rudazaton 1,5mm-es furat van, a hajtócsapok pedig egy M1,2-es csavarra húzott 1,5mm-es külsô átmérôjű csôbôl vannak. Sajnos, ha az ember nem dolgozott elég pontosan, a hajtórúd furatokat kicsit fel kell tágítani, amíg nem szorul. Ha viszont túl tág, akkor üt.

A leírásból az a benyomásom, hogy a meghajtáson esetleg lehetne javítani. Az a kérdés, hogy mibôl van a kerék és hogyan van a tengely a fôkeretben csapágyazva. Műanyag kerékbe nem könnyű tartós hajtócsapot rakni - bár nem lehetetlen. A csapágyaknak viszont a tengelyeket nagyon fixen kell hosszirányban tartaniuk, különben attól tartok, minden erôfeszítés hiábavaló.

Persze mondjuk egy ilyen drága modelltôl esetleg tisztességesebb megoldásokat is el lehetne várni...

Előzmény: Törölt nick (6090)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6094
Bár az ablakra ráfoghatjuk, hogy koszos :-)))))) Egyébként a Szili és a Szöcske újabb pályaszámokkal is készül. Papagájból már láttam 2360-at és 2377-et, Szöcskéből 021-et, 023-at és 045-öt, Sziliből 1146-ot, 1261-et, GySEV 322-őt meg még párat.

Azért én a hajtáshibák ellenére nagyon szemezek az M31-gyel :-))

Előzmény: Törölt nick (6092)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6093
Ezen ámulok és bámulok még mindíg...
Adott ugye az Fz1. Ha a szabályzó eléri a "kasznira öntött skála" első pontját, kigyulladnak a LEDek és elindul a gép.
Megmondom őszintén, kiváncsiságból széthúztam. Levettem a kasznit, meg a kerekek alatti részt. A többi szinte megbonthatatlan. Fémből forgácsolt téglalap alakú ház, teljesen zárt, szinte egy nagy blokk az egész, az alján a kerekekkel. Ez egyben a súly is a mozdonyhoz. Alulról, a kerekektől nézve két fogaskerék látszik, meg az, hogy meg van tömve a belseje zsírral. (Ettől eltekintve ha gyorsan megy, még ha halkan is de kerreg.) Szóval, tudnak ezek a ruszkik....őő izé németek.
Előzmény: Törölt nick (6091)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6092
Igen, attól félek ezek a finomságok Rád várnak..
Az ablakon pl. javíthatsz plexivel, vagy átlátszó műanyag lappal (akár csomagoló anyag is lehet, ez a legegyszerűbb). A hajtás...hát, ajánlom Rézgaras lapját az M41 átalakítással :)
Előzmény: gyurmosz (6088)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6091
Hali!
Nagyjából igazad van, de nem ez a baja, mint alább olvashatod. Tégy egy próbát: van ugye egy multimétered? Tedd fel a pályádra a BR106-ost, és mérd meg a vontatási feszültséget, ha lassú menetben vagy. Aztán nézd meg, hogy mit írtam az M31-ről.
steve
P.S.: ha tudlak, megvárlak.
Előzmény: Törölt nick (6089)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6090
Na ja!
A hajtás...
A rudazatot 2.5-ös csavarok rögzítik a kerekekhez, a rudazaton a furat meg ovális, és majdnem átesik rajta csavar feje. Az áttétel meg úgy van megválasztva, hogy igazi tolató menetben kb. 3-4 voltot kéne küldeni a motornak, de az csak 5V-ról megy egyenletesen. Más baj nincs...
Előzmény: gyurmosz (6088)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6089
Hello!

Holnap én csak és kizárólag 12 után tudok kiállítást nézni, előtte más dolog van...

A lassúmenet digital üzemben jobb, nem? Ott állandó feszültség van, ebből gondolom akkor nagyobb áram folyik át rajta, ami az esetleges érintkezési hibáknál jól jön. Vagy rosszul következtetek?

üdv

Előzmény: Törölt nick (6087)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6088
Megnéztem az M31-est, nekem tetszett, leszámítva egy-két dolgot; az ablakokon nem nagyon lehet belátni, pedig ki van alakítva a vezetőfülke, sőt, még vezér is van :-) A másik dolog a hajtás; nem egyenletesen megy a mozdony, egy kicsit rángat, na meg nem tudtam vele elég lassan menni. Mégis, szerintem érdemes megvenni, pláne, ha a hajtáson állítanak egy kicsit, és megszűnik az a kis rángatás is.

Láttam a Bz-t is, de csak nyersen, és így nem könnyű róla nyilatkozni...

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6087
Kivánok!

Na éppen ez az! Hogy ne lötyögjenek túlságosan, meg pontosan legyenek a kerekek negyedelve!!! Ez sincs meg. (Inkább ne nézd meg a darabot, kiábrándulsz...)
A motort nem szedtem szét, ránézésre meg nem tudom. De mértem: 3,5V-nál indul meg, de erősen akadozik, kb. 5V-tól válik egyenletessé a futása (pontosabban válna, ha a mechanika nem akadályozná ebben).

Ezt az egytengelyes hajtást nem ítálem el, a mai napig vadászok egy ZEUKE BR23-ra, de még nem láttam olyat, amelyért pénzt adtam volna.

steve

Előzmény: rezgaras (6081)
pg54 Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6086
BoGar!
Nem feledkeztem meg az ígéretemről, de 17. óta (ma délutánig) nem volt netem.
Tehát:
KECSKEMÉTI KIÁLLÍTÁS
2001.10.12-10.21.
Kecskemét, Lechner Ö. u. 3-5.
(Városháza mögött)
Nyitva: naponta 10-18 (utolsó nap 17-ig)
Lesz több N, TT, HO asztal meg vitrinek is.
És most egy kis (ön)reklám:
lesz egy kb. 1200 db-os képeslapkiállítás,
lesz egy kb. 6 m hosszú (félkész) O-ás asztal,
rajta háromsínes Marklin, PV és Roco Om...
(De most megyek is vissza dolgozni...)
pg
Előzmény: BoGar (6004)
Fecus Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6085
Sziasztok!

Mikor nyit? Az lenne a legjobb ha 9-kor ott kezdhetnék ahogy felértem Szegedről. Bent meg rákenném a forgalomra. 12-től biztos, hogy találkozóm van. Magánban is ment.

Üdv.
Feri

Előzmény: Törölt nick (6076)
etwg Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6084
Ha valaki tud maratni, akkor jobb ha megrajzolja a laprugokat a lyukakkal együtt. Ezeket ugy kell megrajzolni, hogy kb. 1 mm-rel legyenek egymás mellett a középtengelyük azonos legyen. A tengely mentén össze kell öket kötni egy kb. 1-mm-széleses vonallal. Ez a vonal tartjy össze valamennyi lapot. Ha kimaratod a dolgot kapsz egy "rugófát", amint harmonikaszerüen kell összehaltogatni, majd satuban összenyomni. Egy csepp onnal összeforrasztani, majd a füleket lecsiszolni. Máris kész a laprugo.

kb. igy nez ki a rajz:

|
| |
| | |
|-|-|-|
| | |
| |
|

(Ha sikerül a primitiv grafika).
Persze annyi lapot rajzolhatsz amennyire szükseg van.

Előzmény: rezgaras (6082)
etwg Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6083
Sziasztok,

ismét itthon egy néhány napra, igy egy két hozzászólás az utóbbi dolgokhoz.

Igaza van rézgaras barátomnak, hogy az nem baj ha csak egy tengely van meghajtva, söt szvsz ez modellben annyival jobb, hogy sokkal kisebb a surlódás, tehát ha jol van kivitelezve a dolog, akkor jobb a modell hatásfoka. Sajnos a nagy gyárak még mindig az ellenkezőjét kivánják bizonyítani - sajnos nem sok eséllyel. Lehet, hogy nekik az az érdekük, hogy sok fogaskereket szereljenek a modellekbe.
Ennek ellenére van néhány gyári modellem is ilyen megoldással és igen jo tulajdonságokkal (a Big Boy, a Zeuke BR23-sa stb.) Tehát csak a kivitelen mulik a dolog.
Ma már azt hiszem kötelezö az 5 polusu motor, és aki nem ilyet használ az bizony nem veszi komolyan az érdekeinket (mármint a modellvasutasokét).

Előzmény: rezgaras (6081)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6082
crash__override írta:

> a laprugokat meglattam rajta.

Veszel 1mm széles és 0,2mm vastag rézszalagot. 0,4mm-es fúróval középen lyukakat fúrsz bele. Pontozni nem lehet, mert a vékony szalag a pontozó ütésétôl meghajlik. Aztán éles oldalcsípô fogóval leszabod a "lemezeket". Úgy emlékszem, minden rugóban 8 db. van. Átdugsz középen egy 0,4mm-es átmérôjű drótot és összeforrasztod az egészet. Kész. A végükön a húzóvas kicsit macerásabb, különösen az a villás rész, ami közrefogja a keretoldalt. Az is ugyanabból a szalagból van, de kifúrás, és felforrasztás _után_ lehet csak formára csiszolni, mert úgy önmagában nem tudod megfogni. JÓ, ha a csiszoláskor hosszú a körmöd, azzal jobban lehet fogni és nem kár, ha a csiszolókorong abból is lecsiszol egy kicsit ;-))

Előzmény: crash__override (6080)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6081
csíkostáTTú írta:

> Ez a szegény motor (Bühler) két fogaskeréken át hajta az M31 modell középső tengelyét, és csak azt.

Te, szvsz. ez még nem lenne baj. Az csak az európai modellgyártók szokása, hogy az összes tengelyt fogaskerékkel hajtanak meg. Amerikában az az általános, hogy rudazatos mozdonyoknak csak az egyik tengelyét hajtják, a többi kereket a rudazat hajtja. Csak az a feltétele, hogy a furatok pontosak legyenek, a hajtócsapok ne lötyögjenek (túlságosan) és az egy tengelyen lévô kerekek pontosan ki legyenek negyedelve (mind pont 90 fokban).

Én azonban inkább a hátsó tengelyt hajtanám fogaskerékkel. Ekkor a másik kettôt kompenzálni lehet. A vakforgattyús tengely egy kicsit macerás: mivel a levegôben forog, ha akadozik, nem forgatja tovább a többi!

Kérdés az is, hogy milyen Bühler motor van benne. Úgy tudom, a Bühler motorokat is, mint a legtöbb ilyen terméket, Kínában gyártják, és rettenetesen nagy a termékskála - hasonló, mint a Mabuchi. Van köztük igényes 5 pólusú motor gyűrűmágnessel is, meg szemét is, mint amit az ugrálós nyusziba építenek. Szvsz. kár egy értékes modellt egy szemét motorral tönkretenni.

Pl. a Roco motorok 5 pólusúak ferde légréssel, de nem gyűrűmágnessel. Amerikában csak 5 pólusú motorral ellátott modelleket árulnak - még a Mehanokat is!

Előzmény: Törölt nick (6068)
crash__override Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6080
Restellem, de csak a fekete mozdonyra emlekszem, meg arra, hogy majd lehidaltam, amikor a laprugokat meglattam rajta. Egyszeruen szep.
Előzmény: rezgaras (6078)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6079
JSB írta:

> Ott leszek mert mi is pakoljuk a lap kiállítási anyagát kifele

Kösz az elismerô szavakat. A lebontáskor sajnos nem megy, mert akit megkértem, hogy vigye oda, megesküdött rá, hogy senkinek semmilyen körülmények között nem adja oda. De november második felében Budapesten leszek, akkor össze lehet jönni.

> hozzá való teherszerelvénnyel, vagy vegyesvonattal (kocsi van) /snip/ egy sorozatot készíteni róla.

Igen, ez jó ötlet. Milyen kocsik? A Piko MÁV kocsik sajnos egy kicsit ütik, mert azok mind a 2. világháború után voltak a MÁV-nál, amikor viszont már rövid füstszekrényes 326-os nem volt, nem is beszélve a koronás címeres számtábláról.

> Ezek szerint három év munkája a 326?

Nem, igazából jóval több. Épp tegnap néztem meg a régi floppykat, és az elsô számítógépes vázlat 1991-bôl van. De a web-lapon a fotókon is a Copyright szöveg elsô éve a fényképezés dátuma. Ha jól emlékszem, a legrégebbi, a fôkeret oldallemezeinek a képe 1996-ból van. Tehát kb. akkor kezdtem az érdemi munkát.

Előzmény: JSB (6064)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6078
crash__override írta:

> rézgaras mozdonyát láttam,

Te a kitbôl épült porosz T3-ast (pici zöld) is kitették? Mert arról nem írt senki.

Előzmény: crash__override (6077)
crash__override Creative Commons License 2001.09.24 0 0 6077
Fényképezőgépet a PECSÁ-ba ? Minek ? Jobb ha nem örökíti meg senki sem...

Megnéztem. Elszörnyedtem. Nagymamám után szabadon : seggel jöttem ki. Hát nem semmi.

Belépek. Szemben egy Deák féle Szili húz egy hosszú szerelvényt. Ez igen. Ez a modulrendszer. Ezt erdemes megnezni. Közelebb mentem. Bár ne tettem volna. "Modulterepasztal", egy állomással, önmagába visszatérő pályával. Ok, kicsi a hely, kevés az üzemeltető... megértem. Azután megnéztem még közelebbről. Én azt hittem, hogy fűrészpopros terepasztal már nincs... de van. Zománcfestékkel festve. Az ágyazat a ROCO halvaszületett szivacs alja, kövek, festés nélkül. A váltókörzetben pedig a számítástechnikából ismert szürke szivacs a vágányok alatt. Ja, állítómű mindenütt a terepszint felett... Azt már nem iskérdezem, hogy a modulok milyen szabvány alapján lettek építve.
Üzemeltetés : 10-12 kocsis tehervonat kihúz pálya közepéig, majd onnan full sebességgel tolva vissza az állomásra. Állomáson három kitérön átmegy6 a vonat, ebből kettő kitérőállásban. Lestem, mikor zúg le a vonat az asztalról. Szerencsére nem történt meg... Mondjuk a járművek szépek voltak.

Tovább... A Gyermekvasút régi terepasztala MAVOE színekben... Mióta a Gyermekvasút eladta, azóta nem igazán lett hozzányúlva. Járnak rajta vonatok, ám négy körből egyben siklanak, mert az állomási peron el van deformálódva. Vonat siklik, szakad. Üzemeltető feje vörös, Vonat ezerrel visszatol, bele a siklott vonatrészbe, sikoljon ki az egesz. A harmadik ilyen akcioig birtam, amikor a fovonalon siklott vonatban tolatott bele a gyerek olyan sebességgel, hogy az egyik kocsit a mellékvonali töltésen lévő fák fogták meg.

Továbbállok. MAVOE modulterepasztal. Hát ezt sem tudom mikor modul. Maximum szegmensterepasztal, de inkább szétszedhető asztal. Terep nyema. Ezt miért kell kiállítani ?

Tovább is olyan asztalok, amelyeket nem kellett volna kiállítani.

A gyermekvasút asztala gyönyörű.

Vitrinek : rézgaras mozdonyát láttam, majd kijött a vitrinből. A vitrinek szépek voltak, bár lehetett látni ott is pár olyan dolgot, amin látszott, hogy csak azért van, hogy az üre hely fogyjon.

Látogatók : kevés. Nagyon kevés.

Konlúzió : lesz még LÁVA kiállítás a jövőben, azt kell majd megnézni.

Előzmény: Törölt nick (6067)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.23 0 0 6076
Szeva!
Persze, hogy tudunk találkozni. Esteleg egy mini-topic találkozó? Matiz? Ugyanis Ő is alapvetően elektronikus alkat, ha jól tudom... Küldtem egy mailt, éretsítést várok, aztán egyeztetünk. etwg úgyis vár valami reakciót tápügyben.
steve
Előzmény: Fecus (6074)
JSB Creative Commons License 2001.09.23 0 0 6075
extra.hu/vasutesmodell weben a vasuti hírek rovatban az október 7-i Strasshof-i LICAON ünnepségről minden, ami fontos, hogy dönteni tudjatok, kell-nem kell.
Mozdonylista mellékelve.
Fecus Creative Commons License 2001.09.22 0 0 6074
csíkostáTTú!

Kedden én is Bp.-en leszek. Tudunk találkozni? Egyeztetés? Sajnos az én időmet hétfő estig "töltik" a kollégák, csak akkor tudom mikor vagyok szabad.

Fecus

Előzmény: Törölt nick (6067)
luc72 Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6073
Szeva

Na jövő hétre legyűrtem a munkáimat, így a hét elején telcsizek.
Kezd össze állni a dolog.

Előzmény: JSB (6071)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6072
Mostan műxik! 2001.09.21.21h28.
Előzmény: JSB (6071)
JSB Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6071
rezgaras
Elnézést, de nem tudtasm, hogy a hosszú tűzszekrényes 326-on is dolgozol.
Esetleg nem a lapodon is szereplő Lukács Béla lesz belőle? Ugyanis az volt az 500. magyar mozdony.

Ezek szerint három év munkája a 326? Megérte, gyorsabban biztosan nem így sikerült volna.
Urak! Kegyeskedjetek rezgaras lapjait meglátogatni. Címek itt a topcon. Megéri!

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6070
Üdv KözöTTünk!

BR81: 5-8.000Ft között,
vagonok:500-900Ft között valahol, de igazából ez nagyon állapot függő. Sínek, váltók... Egy angolváltó kb. 1.200Ft körüli, a sínek meg egyben érnek valamit, de ma már csak keveset.

Minenkinek!
(Majdnem elfelejtettem)
Itt Pestlőrincen, az Üllői út - Lakatos u. sarkán van egy használtcikk bolt. Ha kifele jövünk a belvárosból, akkor a bal kéz felé esik, a villamossínek melletti szervíz útnál van. Feltűnt ebben a boltban néhány jó állapotban lévű H0 vagon: PIKO, Schicht, Kleinbahn. Vegyesen személy, teher. Van kéttengelyes személy, négytengelyes poggyász, étkező, hűtővagon, tartálykocsi, etc. Áruk: 500 - 1800Ft. A legdrágább egy CSD "Y" tipusú étkező, hibátlan állapotban. Akit érdekel fusson...
csíkos

Előzmény: amphora (6069)
amphora Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6069
Sziasztok TT hívők.

Szerintetek mennyit ér az alábbi összeállítás:

BR 81-es mozodony (kék borítású hungarocell dobozos
3 DR személykocsi (3 különbözö korszak)
4 2 tengelyes teherkocsi,
2 4 tengelyes tartálykocsi

4 új és 2 használt váltó
+kör és némi egyenes
elektromágneses szétkapcsoló

a 4 váltó kivételével minden használt.

Előzmény: Törölt nick (6067)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6068
A meghajtás a következő:
Lakik a kasztni elejében egy darab motor, lendkerék az nincs, habár hely az lenne rá. Ez a szegény motor (Bühler) két fogaskeréken át hajta az M31 modell középső tengelyét, és csak azt.
Többet nem tudok írni róla, mert nincs benne több...
Előzmény: rezgaras (6050)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6067
Hali Matiz!
Én is csak kedden tudom szabaddá tenni magam, egyeztetünk?

Bogár!
Fényképezőgépet vigyél! A videózáshoz túl kevés a fény a kiállításokon, fotózásnál meg van vaku...

luc72!
A DEÁK-féle M31 témában sajnos igazad van. Kuriózum volta miatt van értéke. Ha én csináltam volna, akkor nagyon szép, de profi munkának amatőr. A hajtás, a világítás megoldása igénytelen. Elveszett a modell a nyitott hűtőzsaluban, a festett géptérajtóban. A lényeg, hogy szépen fusson, meg tolató révén lassú menetben is biztosan működjön, az nincs meg.

csíkos

Előzmény: Törölt nick (6061)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6066
Hali!
Én, mint alapvetően "repülésőrült" meg nézegetek egy csomó egyéb külhoni szervert, azok mennek...
No comment...
steve
Előzmény: rezgaras (6045)
Förster Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6065
Esetleg érdekel-e valakit komplett motorszett, ami régi Piko mozdonyokba építhető ? Pontosbban BR 130, BR 01, BR 03, BR 41-be. A szett egy Bühler motorból két fogaskerékből egy motor tartó nyakból és egy röpsúlyból áll. A röpsúly sajnos csak a BR 130-ba fér bele. Azért van két fogaskerék is benne, mert a Bühler fordulatszáma 6850 és ez túl gyorssá tenné a mozdonyt. Így az eredeti 12/20 as áttételt 12/22-re kellett vűltoztatni. Mivel nem akart egyetlen forgácsoló sem ferdefogazású kereket készíteni, így kettőt kellett fogaztatni. Összesen 5 db szett maradt meg, beszerzési áron odaadom.
JSB Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6064
János!
Gratulálok a rövid tűzszekrényes 326 sor. mozdonyodhoz!
A kiállítás legjobb darabja.
Kár, hogy a képek nem egy kattra jönnek. Sajna ott nem lehet fényképezni, mert az üveg mindent elront, s még polárral sem megy. Záráskor ki veszi ki a mozdonyodat? Ott leszek mert mi is pakoljuk a lap kiállítási anyagát kifele. Szívesen lehoznánk az újságba, némi magyarázattal., mint az eredeti története, meg Te hogyan készítetted. erről némi beszámoló jól jönne.
Jó lenne műtermi körülmények között hozzá való teherszerelvénnyel, vagy vegyesvonattal ( kocsi van) méltó környezetben egy sorozatot készíteni róla.

Uraim! Tegnap is írtam tessék kimenni és megnézni érdemes.

A középső nagy terepaztalon fut Károly Imre MÁV 303 sor. mozdonya. Az a másik kiávló darab. Még negy öt szép modell van, de azok egy részét már Ti is ismeritek.

Előzmény: rezgaras (6063)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6063
Igen, úgy tudom kint van a PeCsában két modellem is. Akinek nincs alkalma megnézni ôket, vagy nem fér a vitrinhez a nagy tömegtôl :-))) az megnézheti ôket a web-oldalon:

http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/models/326/326_main_m.htm

A képek, köztük egész nagy is:

http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/Picmenu/326pic_m.HTM

A másik modell:

http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/models/T3/T3_main_m.htm

(itt a szöveg még nincs készen)

A képek (egész nagyok ehhez nincsenek):

http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/Picmenu/T3pic_m.htm

Sok szerencsét.

V43 2376 Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6062
Holnap lesz Börze ?
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6061
Nem kérdés, fényképezőt vigyél. Személy szerint ha ki tudok egyáltalán menni, jövő hét elején tudok csak... (kedden).
Előzmény: BoGar (6060)
BoGar Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6060
Sziasztok!

Most azon gondolkozom érdemes-e videeokamerával kimenni, vagy inkább fényképezőgépet vigyek?? (Bocs, nem akartam fellengzős lenni, de tényleg nem tudom melyik a jobb ilyenekre.)

Más: Zsolt (by ex bhv): Kint leszel-e te vagy a Pannonos kocsi valamikor és elő lehet-e fizetni rá??

Üdv: BoGár

sansan Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6059
Mivel Sikerült eljutni Szombathelyre,megnéztem 101-ék boltját.
Helyes kis üzlet,egész jó választékkal.Látszik,hogy elhivatott emberek dolgoznak benne.

Más:Matiz utalt a V&M őszi számára.a MÁV és trianon.Türelmetlenül várom!(elég jó témákat talál JSB)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 6058
Bövebb info? Mettől meddig, hány órakor, mit és miért?
Előzmény: JSB (6056)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.09.20 0 0 6057
Én biztos kint leszek, a Gyermekvasút szakkörét fogom képviselni. Asszem amíg tart a kiállítás, minden hétvégén kint leszek!
Előzmény: JSB (6056)
JSB Creative Commons License 2001.09.20 0 0 6056
Ma berendeztük a holnap nyíló PeCsa kiállítást. Van egy 326 tehervonati, később tolatószolgálati HO gőzős. Topictársunk regazras munkája.
Rövid tűzszekrénnyel. Pazar munka, tökéletes, bosszúból elöntöm eredeti gyári rajzokkal, mert, pl. kellene a hosszú tűzszekrényes, az volt az 500. magyar mozdony, stb, stb.
Menjetek ki, megéri. A többi sem rossz, de épp valamivel jobb mint a tavalyi.

Valami lassan mozdulni látszik.

Mopi Creative Commons License 2001.09.20 0 0 6055
Ma olvastam egy 3 oldalas cikket a "Zászlónk" nevű havilapban a Märklinről. A hangsúly a gyár múltján van és a fémépítőn (Märklin Metall). Van egy-ket durva hiba is, pl.: kétsines modellvasút rendszer. (Itt nem a HAMO-ra gondolnak.)
JSB Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6054
A V&M weben, vasútmodellezésben Märklin digitális átépítés. Sok minden azonos a többi márkával, mert a madzagok színe előírásos.
A pirossal kiemelt szövegrész pedig mindenkinek megszívlelendő!

Nézzétek, olvassátok,tapasztaljatok.

khotjoe Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6053
Legények,mivel ragasztjátok a NOCH féle bokor ,sövény, cserje imitáciot a müfüre.
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6052
Rezgaras:

800MB ket ora alatt ? :-)) Nehany perc es kesz :-)) Az az igazi :-) (ISP)

Mas:
Megtortent ami mar regen erett, a HDD-m megadta magat es eleg sok minden megserult rajta....igy jartam. Vettem egy masikat, tegnap ota most sikerult stabilan futtatni a szemet vindovst az eredeti dolgokkal....... :-(( Ugyhogy egy-ket dolog lemaradt a weblaprol, de este a melohelyrol megprobalom ismet frissiteni.

udv

Előzmény: rezgaras (6044)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6051
JSB írta:

> utána számoltam a kerék öntvények előállítási költségeinek.

Te én arra mégcsak nem is gondoltam! Egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy megéri öntetni kereket! Angliában mindenfajta méretű kereket lehet kapni, egy kerékpár ára úgy 2-3 font között van. (egyébként vakforgattyús tengelyt is hajtókarral, súllyal, persze valószínüleg nem pontosan olyan kivitelben, mint az M31) Ez tehát úgy 4000 Ft lenne az egész mozdonyhoz. de nagyon tisztességes kivitelben.

> Megkaptad a kutat?

Megkaptam, mind a hármat, nagyon köszönöm. De ez valami nagyon régi kivitelű kút! Én arra a kútra gondoltam, aminek az a négyszögletes rácsos háza volt, enyhe gúla alakú tetôvel, közepén csúccsal. Abban a kereket nem is lehetett látni, eltakarta a rács - vagy rosszul emlékszem, és a kerék kívül volt? Egy oldalán - vagy kettôn is? - pedig egy ajtó volt a rácson, ahol be lehetett nyúlni.

> kellene e a kétállásos fűtőház

Persze, érdekel, de azért ne fáradj külön.

Előzmény: JSB (6049)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6050
luc72 írta:

> hajtással vannak a fő problémáim, mert nem valami egyenletesen megy + hangos

Hogy van a meghajtás? Fogaskerék minden kerékhez + a vaktengelyhez? Vagy egy hosszanti csigatengely megy végig minden tengely fölött és direkt hajtja a kerekeket? Ez utóbbi megoldás rendszerint nagyon hangos.

> az autófényezés nagyon vastag.

Ez egy katasztrófa, hogy Magyarországon még mindig vannak, akik autófényezô spray-vel esnek neki a modelleknek. Az mindig túl vastag és túl fényes! Ki látott már fényes mozdonyt? Még új korában is kevésbé fényes egy vasúti jármű, mint egy autó! Ráadásul a megfigyelésem szerint a modelleken a fényesség még külön is rosszul hat. Szvsz. airbrush-sal, matt festékkel néz ki jól.

Előzmény: luc72 (6047)
JSB Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6049
Nem garasoskodni (nomen est omen) akarok, de igazad van. utána számoltam, a kerék öntvények előállítási költségeinek. Sajna az gyütt ki, hogy 1600 db kell, hogy elmenjen, s akkor tudnám előszőr feltenni luc72 kérdését.

Megkaptad a kutat? Három rajzot küldtem.

Jelezd, hogy kellene e a kétállásos fűtőház, három napig nem rakom el újra, ha nem írsz, viszik vissza az archivumba, oszt ha kéén, három-négy nap(minimum).

üdv: JSB

Előzmény: rezgaras (6046)
TEE Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6048
A vasútmodellbolt sajnos mégsem fog megnyílni, mert a német tulaj visszalépett, így Ti szegényebbek maradtok egy üzlettel, én meg egy kedvezőnek tűnt állással. :-(((
Tényleg, nincs valakinek egy jó állásajánlata? Én mechanikai műszerész volnék, értek a számítógéphez és egy keveset az elektronikához is konyítok. Voltam már alkatrészeladó, digitális fotós, kiadványszerkesztő, weblapkészítő, PC-s rendszergazda. A modellvasút pedig a hobbim, ezért dolgoztam volna szívesen abban az üzletben.

Az esetleges mail-eket köszöni:
a szomorú TEE

Előzmény: TEE (5837)
luc72 Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6047
Sziasztok

Rezgaras

Én minden gond nélkül elérem az oldalad, és gyors is.
Ki próbáltam az M31-et és nekem pont a hajtással vannak a fő problémáim, mert nem valami egyenletesen megy + hangos. És illesztési hibák tömkelege van rajta, és mint régebben írtam az autófényezés nagyon vastag. Lehet, hogy ez még egy 0 szériás darab, de a szili is ilyen még mindig. Kár nagyon, mert tényleg becsülni való dolog, amit elkezdet a DEÁK.

Előzmény: rezgaras (6046)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6046
BoGar írta:

> Ha jól tudom fotomaratottak. Én is csodálkozom, mert azért ennél kevesebbre számította

Te, az az igazság, hogy én meg többre. Ha ez egyedileg, vagy kis sorozatban készül, akkor szvsz. nehezen tudsz olyan kis órabért kikalkulálni, hogy ez megérje. Igaz, fotomaratással a munka nagyja sorozatszerűen készül, de az M31 hajtása egyedi! Azt nem lehet maratással készíteni. Talán CNC koordinátafúrógéppel lehet a keretlapokat, sokat egyszerre, viszonylag olcsón és pontosan elôállítani.

De házilagos, kézi módszerekkel biztos, hogy több munka van benne.

Előzmény: BoGar (6036)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6045
csíkostáTTú írta:

> Nem akarsz csinálni egy olyan elérhetőséget, ami innen, a tajgáról is elérhető, non plus ultra működik is?

Ez valószínüleg azt jelentené, hogy egy magyar helyi szerverre kell rakni, mert, mint írtam, a hiba nem az én készülékemben van. De sajnos pont a lassú kapcsolat miatt az anyagot így sem elküldeni nem tudnám - talán postán egy CD-t :-((( -, a karbantartásra, frissítésre pedig semmi lehetôségem nem lenne.

Hiába no, a vasfüggöny nem veszett el, csak átalakult. :-(((

Előzmény: Törölt nick (6042)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.19 0 0 6044
csíkostáTTú írta:

> Ez az ominózus elérhetőség (ha jól tévedek) valami céges szerveren van

OT
Persze, ez a CERN-nek, az Európai Atomkutató Központnak a szervere. Ezért is kérem, hogy ne tegyetek linket rá. Ugyanis it nagyon aktív netcop-ok vannak, mindenféle spion-programmal állandóan figyelik a forgalmat. Különösen, ha valamilyen egyetemista egy-egy szexoldalt talál...

De az elérhetôség tekintetében valószínüleg nem itt van a hiba. A CERN hálózata ugyanis direkt az európai backbone-on ül, a web kapcsolatunk nagyon gyors. A Mandrake Linuxot, ami valami 800MB volt, két óra alatt töltöttem le - igaz éjszaka. Érdekes ez ellen nem tiltakoztak a cop-ok!

A tegnapi E-Mail probléma valami más lehet, talán egy idôre kikapcsolták a Mail szervert. Lehet, hogy azzal van összefüggésben, hogy ma kijött egy kör-figyelmeztetés, hogy senki se töltsön le "readme.exe" programot semmilyen web-oldalról, mert ez egy új, nagyon hatásos vírus! El tudom képzelni, hogy valaki letöltötte és olyan galibát csinált, hogy ki kellett kapcsolni a szervert.

Miután valószínüleg ideiglenes problémáról van szó, JSB arra kérlek, hogy küldd el az anyagot megint. A cím janos.ero@cern.ch

A web-oldal kicsi sebessége pedig valószínüleg amiatt van, hogy a magyar privát Internet szolgáltatók takarékossági okokból csak egész csekély külföldi sávszélességre fizetnek be. Azaz a magyar internet nagy része nem is "inter". Ezt onnan gondolom, hogy a magyar egyetemi oldalakkal és az egyetemieknek az én oldalaimmal semmi problémánk nincs, ugyanolyan gyorsan jönnek, mint az amerikaiak vagy franciák. Az én számomra pedig ez azt is jelenti, hogy a "tar" képeit gyakorlatilag nem tudom megnézni - esetleg szombat éjjel :-(((

Előzmény: Törölt nick (6043)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6043
Ez az ominózus elérhetőség (ha jól tévedek) valami céges szerveren van, ami nem mindig van bekapcsolva, pl. most sincs. 2001.09.18. 21 óra 42 perc.
Előzmény: Törölt nick (6042)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6042
Napot!(Holdat, mert este van)
rezgaras "cern" netes elérhetősége olyan, amilyen. Nekem is sokadjára sikerült megnéznem a honlapját.
Tényleg! rezgaras!
Nem akarsz csinálni egy olyan elérhetőséget, ami innen, a tajgáról is elérhető, non plus ultra működik is?
steve
Előzmény: JSB (6041)
JSB Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6041
rezgaras. Régi MÁV Rajzokat cern nem fogadta. Rossz(?) vagy kikapcs.
Kérek pontos címet!
JSB
JSB Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6040
rezgaras
kutak mentek(3 rajz)

Most lapzárás, így a kétállásos, egyvágányos, vízházzal egybeépített. két szertrtályos egymás mögé járt be.
8 rajz lesz 1:100-ban.

Ja a kut 1:50
Van kenyérsütő kemence (őrházhoz dukált) bűbáj!
Nem kell?

JSB Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6039
emil kutastól ment (3 rajz).
Jövő héten lesz kétállásos mozdonyszín (mint a paksi, egy vágány két szertrtályos mongyi egymás mögött befér. Vízházzal van egybeépítve).
Előzmény: rezgaras (6033)
JSB Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6038
rezgaras!
Te vagy az E.J ugye? Jó az a ch-s cím, meert felírtam. A kutad már a gépen (három kép)!
Gyors voltam?
Még a fedele is külön, mert előírták, ha van közelben fa, akkor az is kell.
Rendes vasuti kerekes kút méretekkel, metszeterkkel, ahogy illik.
JSB Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6037
Szerintetek mennyi lenne az annyi?

A kerekeskút mikori legyen? Több van ha jól emlékszem, most megyek és túrom, ha van scannelek egyet neked és küldöm az emailodra.
Kérek egy akármi emilt, hali is elég, mert új a op-m és elvesztek a másik gépen a címeim.

Utóbbi másokra is vonatkozik!

Előzmény: rezgaras (6034)
BoGar Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6036
Rézgaras: Ha jól tudom fotomaratottak. Én is csodálkozom, mert azért ennél kevesebbre számítottam. De végülis lényegtelen, mert annyiért sem vennék belöle.

Üdv: BoGár

Előzmény: rezgaras (6034)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6035
OFF

Tudjátok miért jó a kerekes kút?
Oda lehet tolni, ahol a víz van!-)))

(Bocs)
ON

Előzmény: rezgaras (6033)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6034
JSB írta:

> Bruttó 45e,

Ezt meg hogy csinálják?

Előzmény: JSB (6029)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.18 0 0 6033
V46 021 írta:

> Kubinszki Mihály Régi magyar vasútállomások című könyvét. /snip/ Nagyon jó rajzok vannak benne.

Való igaz, sajnos a mellékvonali épületek méretezése, ha jól emlékszem, nem olvasható. Nincs méretes rajz a melléképületekrôl sem. Pedig a 2 állásos mozdonyszín víztárolóval érdekes projekt lehetne!

Amit én keresek: a MÁV szabványú kerekeskút rajza. Lefényképeztem egyet a pusztaszeri skanzenben, ahol a 490-es is ki van állítva, de nem vagyok biztos abban, hogy az egy szabványos kút. (lehet, hogy a keskeny nyomközű vasutaknál a kút is kisebb volt :-))))

Előzmény: V46 021 (6020)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6032
URAK!

Weben a V&M őszi előzetes (extra.hu/vasutesmodell. A hét végéig lehet kritizálni, témát ajánlani. No meg szeretném látni már a beszélgetéseink eredményét. Nagyon jnincs miről itthonról hírt adni, s ez elszomorít. Mintha nem is építene senki, semmit.

Ja: pénteken nyílik a PeCsa-ban a Nemzetközi modellvasút kiállítás.

Szögecsszámlálók, hadra fel!

!!Czabus!! Új oprendem van , kérek címet! Kösz!

gyurmosz Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6031
Nagyon helyes! Szerintem ha régi festésű változatot hoznak ki, jó, ha abban a pályaszámban készül, amiben az Ep. 5-ös, visszafestett gép is jár. Így az 5-ös és a korábbi korszakok kedvelői is tobzódhatnak :-))
Előzmény: JSB (6030)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6030
Pályaszámot eltaláltad!

MÁS:

okt. 7-én LICAON 150 éves, buli STRASSHOFBAN.
Nagy egésznapos program BÉCS mellett. Ott lesz az ADLER is. Tólünk a 259.

Tavaly jó napot hoztak össze, lásd V&M sászári mozdonyok a 2000. ősz-téli számban.
A programot ajánlom. Van egy bazi terepasztal is. Csak három 310 fut rajta.

Előzmény: gyurmosz (6028)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6029
EEgen, már nyúzás alatt. Jelenleg az adhéziót mérem. Az bizti, hogy kis tolató létére 100 gramm felett lesz(elnézést a konzervatív, nem SI -ért. A lapban Az új elnevezés szerint lesz)

Bruttó 45e, ha kell, gyere be emilen, megrágjuk.

Az V. epochet megcsinálják agyanannyiért.
Ja fadobozban adják, jól védi.

Előzmény: BoGar (6027)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6028
És mi a pályaszáma? 2035 lenne az igazi :-))
Előzmény: JSB (6025)
BoGar Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6027
Engem a jelenlegi V. korszak házai érdekelnek. Várom a feldolgozásod, aztán megpróbálom én is megcsinálni papírból. Addig készítek majd lakóházat. Ha elkészült, felrakatom az említett weblapra.
És mennyibe fáj az M31? Te már próbálgatod??

Üdv: BoGár

Előzmény: JSB (6024)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6026
Kivánok!

luc72 kolléga nem volt "hanyattlökve" tőle. Biztos, hogy ugyanarról a modellről van szó?

steve

Előzmény: JSB (6025)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6025
Uraim, pénztárca veszély! Támadás a Német utca irányából az M 31 sor "bombázóval".
HO őkelme, és a régi zőőődbe azigazi!
Mai nari csak külön megrendelésre.

Tesztnyúzás folyamatban.. A dolog olcsóbb, mint a Szili, pedig még magasabb színvonalú. Vesézés az őszi számban.

Most csak azon morgok, hogy az ablakok jobb átlátszhatósága (hinnye milyen "műszót" csavartam)
lehetővé tenné a vezetőállsá belső berendezése és a modz.vez. látványát, ui. mindkettő benne, van, de mintha könnyáztarta voplna a felületét, oszt így válámi ván, de nem a igázi!

A röhej, hogy a,la ROCO, a motorházajtó, és súlytartály (homokoló, ill. üzemenyag) tamponozott paszpartuj IS VAN, ÉS MÉG SZÉP IS!
A modell digitalizálható(forrasztásos módszer, lásd, V&M webje). A csúcs a kerék, amit küklön erre a célra készítenek és nem veszik!

Nem sömmi!

Előzmény: gyurmosz (6022)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6024
A magyar épületek színe javát, az I. oszt-tól az V. oszt-ig most szerkesztem. HO anyag lesz, korabeli dokumentumok alapján. Nem csak felvételi épületek, hanem minden, ami mellette volt. Még ca. 2 hónap,mire elkészűl.
Mintegy 30-35 épülettípusról szólna mesém.
Előzmény: BoGar (6018)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6023
Kotyogni a kávéfőző szokott, Te - ha jól tudom - zongora, orgona, vasút és modell művész vagy.-)))
Előzmény: JSB (6021)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6022
Nem, még csak az kéne :-) Csak akartam frizírozni egy Csörgőt, és maradt egy csomó alkatrész... Lusta voltam (és féltem, hogy nem lesz az igazi), maradok az enyhe frizírozásnál :-))) A Bz is bénázás miatt került a listára. Inkább nem szórakozok vele, meg nem is nyerte meg a tetszésem a műgyanta.

A terepasztal más tészta; már kialakulóban van az új, modulrensdszerű pályám terve, csak kell hozzá hely (és így nem igazán van :-))

Előzmény: rezgaras (6013)
JSB Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6021
Minek mondanám, a jó közlés lényege, hogy többet tartasz magadban , mint amit elmondasz. Nem szokásom kotyogni, ha figyuszol észrevehetted volna.
Amellett, a dolgok halála, ha idő előtt kitudódnak.

Jó öreg görögöl emígyen szőétak?
idő előtt; komikus
idő után; tragikus

Előzmény: luc72 (6012)
V46 021 Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6020
Szia BoGar!
Tudom ajánlani : Kubinszki Mihály Régi magyar vasútállomások című könyvét. Antikvárban még fellelhető.Nagyon jó rajzok vannak benne.
Üdv BT.
Előzmény: BoGar (6018)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6019
Pár dolog felkerült a V&M lapra. Märklin, öszi tartalom. üdv
BoGar Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6018
Sziasztok!

Most megnéztem Netcápával (4.5 magyar) is, nekem minden bejön.

Rézgaras: a négyzet az nem Java, hanem flash lenne, ha engedélyeznéd letöltését, vagy lenne hozzá kiegészítőd.

Matiz: Én a mai napig Netscape Composeren kívül csak Notepadot használok. A Composer azért jó, mert ott látom, hogy mit csinálok, de soxor belejavítok notepaddel. A css-sel nem tudom mi baja lehet, de attól működnie kellene, hiszen az csak két sablon. Most inkább nem megyek bele, hogy mit csinál, mert az elég off lenne itt.

JSB, és többiek: a múltkor ajánlott oldalról elkészítettem a kartonra nyomtatható őrházat és szeretnék én is ilyeneket készíteni. Ehhez kellenének adatok. Állomás- és raktárépületek adatai érdekelnének. van ilyen valakinek??

ÜDv: BoGár

Előzmény: Törölt nick (6009)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6017
Hello!

Kicsit OFF, a másik topicból ollózott DR járművek, szép képek:
http://home.t-online.de/home/Klaus.Gottschling/dampflokfest/ludmilla2g.jpg (132 és 130)
http://home.t-online.de/home/Klaus.Gottschling/dampflokfest/hugo_g.jpg (V240)
http://www.freital.de/windbergbahn/archiv/g9174g.jpg (V15)

üdv

joem Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6016
Nagy sok szeretettel várjuk. Projekt, az nekünk is van...
Előzmény: rezgaras (6015)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6015
luc72 írta:

> Dolgozunk egy komoly projecten /snip/ ahhoz minden jó ötlet kell.

Nos, amirôl szó van, az 1987-ben és 1988-ban jelent meg egy szinte ismeretlen kis német újságocskában, aminek a címe "Eisenbahn und Modellbau" volt. Emögött több megszállott típusú pofa állott, az egyik, Willi Kosak azóta egy igen szép és meglehetôsen drága folyóiratot ad ki Hp1 címmel.

Az akkori cikk címe "Fahrwerkselbstbau mit einfachen Mitteln - gibt's das ?" volt. Ennek a felhasználásával lehetne valamit összehozni. Sajnos ezen a héten és a jövô héten eléggé elfoglalt vagyok, tehát csak utána jöhet szóba.

Előzmény: luc72 (6012)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6014
BoGar írta:

> IE-vel próbálom ki, de nincs benne semmi különös, SZVSZ mennie kellene Netscape-pel is

Nekem megy Linuxos Netscape-pel (4.75-ös). A nyitóoldal helyén csak egy nagy kék négyszöget látok, de ez valószínüleg azért van, mert biztonsági okokból nem engedélyezem a Javascriptet. A többi oldal simán és viszonylag gyorsan jön.

A megígért cikk az amerikai modellezésrôl készen van, csak egy-két korrekciót kell még belevinni.

Előzmény: BoGar (6004)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6013
gyurmosz írta:

> Érdekelnek valakit a következő dolgok?

Mi van, abbahagyod a hobbyt?

Előzmény: gyurmosz (6001)
luc72 Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6012
Rézgaras

Hali
Engem érdekelne, pontosabban minket Fösterel. Dolgozunk egy komoly projecten(JSB el ne kotyansd) és ahhoz minden jó ötlet kell.

Előzmény: rezgaras (6010)
lelketlen Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6011
Igen,igen és még egyszer igen!
Üdv!b
Előzmény: rezgaras (6010)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6010
luc72 írta:

> a régi vissza térő problémám a meghajtás, az most is gázos.

Érdekelne valakit, hogy hogy lehet viszonylag egyszerű, házilagos módszerekkel hajtást készíteni?

Előzmény: luc72 (5989)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.17 0 0 6009
Hali!

Próbáltam, több gépen, Netscape-vel nem lehet megnézni; otthon sem megy :-( Valami css file-t hiányol állandóan. A legjobb program weblap készítésre még mindíg a notepad, és minél kevesebb extra van benne, annál kevesebb a probléma lehet vele. Sajna a V&M lap is részben Explorer-függő, Netscape-el a menü melletti ív helytelenül jelenik meg (van benne egy törés).

Előzmény: BoGar (6004)
V46 021 Creative Commons License 2001.09.16 0 0 6008
Sziasztok!
Egy kollégám el szeretné cserélni 2 H0-ás mozdonyát. Ludmilla -> MÁV festésű Szergely,
E11 (piros) -> Csörgő. Ha valakit érdekel a csere...
Üdv: BT.
pg54 Creative Commons License 2001.09.16 0 0 6007
BoGar!
Továbbra is a szokott helyen, a városháza mögött, a volt tiszti klubban (a városban így ismerik), fejből most nem merek utcacímet írni, holnap reggel begépelem!
pg
Előzmény: BoGar (6004)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.16 0 0 6006
Szia!

Van már egy jelentkezőm, de írj egy mailt, és ha neki nem kell, akkor megbeszéljük, ok?

Előzmény: V46 021 (6005)
V46 021 Creative Commons License 2001.09.16 0 0 6005
Szia!
A zsák csörgőre vevő vagyok.
Üdv: BT.
Előzmény: gyurmosz (6001)
BoGar Creative Commons License 2001.09.16 0 0 6004
Sziasztok!

Matiz: Én sajnos mindig csak IE-vel próbálom ki, de nincs benne semmi különös, SZVSZ mennie kellene Netscape-pel is. De azért próbáld meg IE-vel is. (Sajnos most sem tudom megnézni, mert a Netcápa behalt.)

pg54: A hírek között szerep a kecskeméti kiállítás is. Csak pontos címet nem tudok.

Üdv: BoGár

Előzmény: Törölt nick (5996)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.16 0 0 6003
Ez igaz :-) Az alkatrészek összesen úgy... legyen 5000 HUF, a terepasztalt nem tudom. Ha jelentkezik érdeklődő, kiszámolom :-))))
Előzmény: SÜNÖCSKe (6002)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.09.16 0 0 6002
"Mi van még? "

Az árakat pl. kihagytad. Nem mintha nagyon érdeklődnék (TT-s vagyok), de hát ki tudja... :)

Előzmény: gyurmosz (6001)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.16 0 0 6001
Érdekelnek valakit a következő dolgok?
-egy festetlen M41 kaszni
-egy GySEV-es (piros) M41-kaszni
-egy festetlen műgyanta Bzmot-kaszni, forgóvázmaszkokkal
-egy festetlen, de feljavított M41-alváz (a műanyag létrák és a homoktároló-dobozok utánzata levágva, valamint a tank kicsit megcsiszolgatva, a fölösleges élek kiegyengetve)
-egy M41-es ólomtömb
-két M41-es forgóváz, komplett hajtással
-két M41-es kardántengely
-két feljavított, de festetlen M41-es
forgóvázmaszk (a kerekeknél kivágva a fölösleges műanyag, így ltni lehet a kerekeket
-egy eredeti, festetlen M41-es forgóvázmaszk
-M41-es frizírkellékek (egy csomó kapaszkodó, a létrák keretei, járólemezek az ütközőkre, visszapillantó-alkatrészek...)

Ja, és csak együtt :-))))

Aztán nem tudom, érdekel valakit egy komplett H0-ás terepasztal, majdnem teljesen befejezve (az utak és a peronok hiányoznak csak)? A mérete 240*123,5cm, Roco Line sínekből van felépítve. A felhasznált alkatrészek többnyire Roco (sínek, váltók, kapcsolók), Fleischmann (trafó), Fuggerth (jelzők, fénysorompók), Faller, Noch és Auhagen márkájúak. Van rajta egy nagy kör, egy állomás (4 vágánnyal + rakodó csonka), egy állomásból kiágazó félkör, mely az ipartelepre vezet (egy kihúzó, egy rakodó és egy olajtelepi vágány), valamint egy kivezető vágány. A terepasztal egy elég stabil (és nehéz :-)))) favázra van felépítve, az irányítópult pedig a fiókban foglal helyet. A gyenge pontok: a fiók és az asztal közötti átvezetést akkor még nem tudtam rendesen megoldani, így egy baromi vastag vezetékköteg megy át (ezt célszerű kicserélni... nincs vele probléma, den elég ronda, és ki tudja, ha valami elszakad benne... szóval nem az igazi). Ja, és egy-két jelző nem üzelmel, de valszeg csak kilazult a vezeték. A vezérelőpult borítása kartonból van, ez sem a legjobb, mert ugyan nem csúnya, de célszerűbb egy erős fedelet felrakni (ez még nem a végleges lenne, csak ideiglenesen tettem rá).

Mi van még? A pálya magyar jellegű, síkvidéki, a sínek oldala rozsdabarnára van festve, az ágyazatot Roco-kövekből csináltam (de nem az ágyazatos vágányból). 9 váltó van, 3 útátjáró (2 fénysorompóval), 6 fényjelző, 10 épület... Sok fű, fa, viág :-))))))

maczko Creative Commons License 2001.09.16 0 0 6000
Sziasztok! Ide is bejelenkezem:
Új lakásban vagyok egy hete!
Sok elmaradásom van, akinek tartozok, ígérem pótolni fogom.
A vasútüzemem készülget, az állomási vágányzat kész, elektromos bekötés még semmi.
Címem:
1139 Bp. Pap Károly u. 10.
tel.: 239-2605.

Figyelem: Akinek megvan a Svéd kiadású Villányi György féle Hungarian Motive Power című könyv, az impresszumot másolja be nekem, és küldje el ímélben. előre is köszi.
A nyomda neve és címe is érdekelne...

pg54 Creative Commons License 2001.09.16 0 0 5999
Most meg előjött...hm, hm.
Előzmény: pg54 (5998)
pg54 Creative Commons License 2001.09.16 0 0 5998
Eltűnt, amit írtam... nem értem.
pg54 Creative Commons License 2001.09.16 0 0 5997
Üdv Mindenkinek!
Úgy látom, még nem szerepelt a hír:

KIÁLLÍTÁS KECSKEMÉTEN:
OKTÓBER 12-21.

Az időpont fix, már terítik a plakátokat.
További részletek majd később.

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.16 0 0 5996
Nekem semmi sem működik a webzinen, mindenre "Not found" a válasz, de már elég régóta. Véletlenül nem Explorerre írtad? :-(
Előzmény: BoGar (5995)
BoGar Creative Commons License 2001.09.16 0 0 5995
Sziasztok!

Frissült a webzine. Új képek RolandTT jóvoltából, új hírek és új apróhirdetés.

Üdv: BoGár

Király E. Creative Commons License 2001.09.15 0 0 5994
Szia Steve!
10.30-ig voltam, kerestelek, utána sajnos el kellett mennem,a Nohab is nálam volt,sokáig próbálgattuk pályánál.Többször is hátranéztem pedig a büfénél.Förstert láttam.A Nohabot kiviszem a jövő héten is.Egyébként vettem egy háromtengelyes Reko kocsit,TT dobozzal,kifogástalan állapotban,meg újságokat.Üdv mindenkinek.
Előzmény: Törölt nick (5993)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.15 0 0 5993
Nna Kérem...

Volt ma Börze, voltunk egy páran innen is.

Király E.!
Nem láttalak! Mi kb. 10 és 11.30 között voltunk kinn. No, majd legközelebb...

djt-122!
Volt két helyen is VT135! Mellékkocsi is! Bordó-krémsárga festésű, DR, EPOCH III.

Amúgy az árak: rákérdezetm egy BTTB-s BR119-re, egyik fele szép, megfogdostam, a másik nem szép, 16e-re mondták az irányárat. No comment...

csíkosháTTú

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.15 0 0 5992
Hali!
Elfelejtettem beírni, OBI, Kispesten az EUROPARK mellett.
csíkos
Előzmény: Bender Oszi (5991)
Bender Oszi Creative Commons License 2001.09.15 0 0 5991
Szia csíkost(h)áTTú!

Hol vetted a Weller gázpákát, ha nem titok?

Oszi

Előzmény: Törölt nick (5976)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.09.15 0 0 5990
Hali TEE!

Nemcsak a magyar kitérőket nem szereti a RO-LA!
Osztrákoknál is szállt már egy nagyot a RO-LA!
Zsolt

Előzmény: TEE (5985)
luc72 Creative Commons License 2001.09.15 0 0 5989
Láttátok DEÁKék új cuccait?
Lesz kb. egy hónap múlva Bzmot, én már láttam a nyers réz modellt, de a régi vissza térő problémám a meghajtás, az most is gázos. A tolatójuk az kész, de a probléma ott is meg van + illesztési hiányosságuk van, ja és a festés az nagyon vastag. Bővebben a börzén.
Király E. Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5988
Az ütközők belső/hátsó/ részének bordóra festése,az alváz és forgóváz szürkére festése,/olyan árnyalatú,mint a felette levő szürke csik/a réztáblák kifestése,korlátok újrafestése,de nem lettek kicserélve,és még ilyen esztétikai dolgok.Szia
Előzmény: gyurmosz (5987)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5987
Az enyhe frizír mit jelent?
Előzmény: Király E. (5986)
Király E. Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5986
Üdv mindenkinek
Steve,holnap viszem a fehér dobozos Nohabot.
Egyébként lenne két eladó H0-ás mozdonyom,egy Gützold BR 120-245 kifogástalan állapotban, és egy Csörgő, régi MÁV-os /bordó/ festéssel,teljesen új,enyhén frizirozva.Ha esetleg valakit érdekel,holnap kiviszem őket is.Helló
Előzmény: Törölt nick (5984)
TEE Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5985
OFF
by az ex bhv!

Jók a képek, de kár, hogy közvetlenül a baleset utáni állapot nem lett megörökítve! (Talán valaki más megtette.)

A Ro-La szerelvény ugye már nem először siklik ki, pár hónapja Kőbánya-Kispesten borult le róla egy kamion, természetesen ott is a kitérőben. Nem az volt az első eset arrafelé... Amikor jópár éve a BNV-n közelről is megkukkantottam egy ilyen kocsit, elcsodálkoztam, hogy milyen pici a kerekeinek az átmérője, no és azoknak a peremmagassága. Hát beigazolódott az a sejtésem, hogy a hazai kitérők néha a kamionokat is kifektetik Ró-La...

TEE

ON

Előzmény: by az ex bhv (5898)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5984
Körülnézek, mim van...
Előzmény: by az ex bhv (5983)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5983
Hali csíkostáTTú !
Talán tudsz nekem segíteni !
Tudsz nekem holnapra átlátszó öntőkeret roncsokat hozni kör keresztmetszetű kéne.
Azért gondoltam rád mivel te makettezel is !
Előre is köszi : Zsolt
Ui.: Én úgy 11 -re érek ki!

Előzmény: Törölt nick (5980)
TEE Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5982
Módosítanom kell az előzetes információmat, ugyanis a MAVOE kiállítás a Pecsában szeptember 21-én nyílik és október 7-ig tart!
(Remélem, hogy ez már a végleges időpont...)

TEE

Előzmény: TEE (5837)
joem Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5981
OK a büfé hátsó asztal. 10 körül ott vagyok. Viszek egy Süveges féle Szöcsit.
Előzmény: Törölt nick (5979)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5980
Bocs! Felületesen olvastam végig a hozzászólásodat, a BR52-re gondoltam, de hozhatod mind a kettőt.
Előzmény: BoGar (5978)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5979
No akkor figyelem Mindenki (aki jön a Börzére)!

Én kb. 10-re vagyok! (Többen már ismernek)"Géppárban" megyek, és kb. 11-ig tudok maradni, de az időpont rugalmas. Közben beszéltem makográfon Zongora, orgona, vasút és modell művész barátunkkal, Ő is jön. Büfé hátsó asztal, mint legutóbb?

csíkosháTTú

BoGar Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5978
Szia Csíkos!

Megpróbálok addig kiérni akkor. Melyik rosszra gondolsz?? A gőzösre?? (A másik a Br 244-es, de azt talán én is meg tudom csinálni, csak a felső részén ment szét a felsővezeték rész.)

Üdv: BoGár

Előzmény: Törölt nick (5976)
BoGar Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5977
Sziasztok!

Nos akkor ki lesz holnap a börzén?? Na és mikor találkozzunk?? 10-11??

Üdv: BoGár

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5976
Szia!
5.000-ért vettem tavaly Wellert, utántölthetőt, ez az ár egy kicsit tulzás...

Más!
Bogár!
Holnap de. 10 körül vagyok a börzén, ha tudsz jönni hozd el a rossz gépet, meglátom mit tehetek!
csíkos

Előzmény: Bender Oszi (5947)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5975
JSB írta:

> A V63 három alvázát soha nem gyártották licenben

Igazad van. Bender Oszi véletlen forgóváz helyett alvázat írt, de én is forgóvázra értettem.

Előzmény: JSB (5963)
luc72 Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5974
Hali

A börzére én is megyek.
JSB

A dokumentációt tudod hozni magaddal? Persze ha jössz.

joem Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5973
Én is kint leszek holnap, jó lenne egy találkozót összehozni.
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5972
Hello!

A Nohabhoz jutasnak talan, az a "legegyszerubb" modja, ha a pecsa-bolhan szerzel egy PIKO Nohab-alvazat, rendbekapod, a borzen pedig veszel atfestett kasznit. Olcsobb....
A pecsaban pl. egy E69-ert 3500-at kernek, ha 3000-ert elhozod, meg mindig jobb, mint a koruton 7000-ert !
A koruti bolt inkabb azoknak ajanlott, akik kiegeszitoket keresnek. Ott vettem par fat, szoroanyagokat. Magyar termekek, a szoroanyag 350/tasak, Auhagen ugyanez 700/tasak.

Jol haladok az asztallal; menet kozben jon sok otlet, mit hova lehetne felhasznalni....minden lim-lom, epitokeszletbol kimaradt alkatresz felhasznalhato valamire....

udv

Előzmény: djt-122 (5971)
djt-122 Creative Commons License 2001.09.14 0 0 5971
Hali mindenki.
Szombaton lesz börze?
A nagyköruton láttam két modellboltban is MÁV festésü nohabot(M61 019)ha jol láttam 16900 Ft ért.
Üdv.
JSB Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5970
Attól függ melyikre. A két diósgyőri gőzdaruról írtam (alias Kis Ardelt). Ha kell tudok összehasonlító rajzot az egykori szerelvényről.
Előzmény: by az ex bhv (5968)
JSB Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5969
Ha lehet (90%)ott leszek.
üdv: JSB-Tibor
Előzmény: by az ex bhv (5967)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5968
101!

Hát nem is tudom, szerintem meg nem hasnlít a Klein Bahn daru a MÁV-os darura!
Zsolt

Előzmény: 101 (5901)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5967
JSB!
A forgóvázra gondolsz?

Ha valakit érdekel a kettes Szergejem akkor a börzén úgy 11 h. körűl futtatni fogom az asztalon!
Zsolt

Előzmény: JSB (5963)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5966
OFF

Írtam még egy mailt a témával kapcsolatban.

ON

Ha úgy érzem, hogy nincs meg a megfelelő kézügyességem (és gyakorlatom) az átépítéshez, akkor van valami megoldás?

Előzmény: JSB (5962)
luc72 Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5965
Ha gützold akkor szolj Försternek, én is vele hozattam 10 db uj szergejt
JSB Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5964
Még szép, hogy lenne, a maszkot cserélni kell, és elé a kotró, aminek hála a vonószerkezetet is neg kell oldani.

kit érdekel szívesen elmondom, mert egy aminak két éve csináltam V63.152 "Kossuth Lajos"-t. Szép volt, ma sincs lelkierőm - a sok munka miatt- magamnak is elkészíteni.

Előzmény: Törölt nick (5959)
JSB Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5963
A V63 három alvázát soha nem gyártották licenben, az magyar - Ganz - konstrukció, mint az egész mozdony. (Főkeret és egyéb minden Zubehör) A második forgóváz - a végleges - volt a licenc. Olvassátok az extra.hu/vasutesmodell- en (extrá-ék pont karbantartanak, próbálkozzatok később)a cikket, valamint a modellezés rovatban fenn van kinyomtathatóan miondhárom V63 változat rajza. Lehet válogatni. V63. 001-008-t nem ajánlom, mert ahhoz egészen más forgóváz dukál(lásd M 63).
Előzmény: rezgaras (5961)
JSB Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5962
Alap alatt a V63 verziót értettem(Gützold XIII. ker. Váci út. 47b. Modell&Hobby - meghozatják). A modell teljesen kész tökéletes DDR gép(ma is szolgál DB-ként)! Mikor még Drezdában jártam akadémiára, akkor jött ki, néhánysdzor hiénáztam rajta, meg sok-sok órát csodáltam. Bahunyt szemmel ismerem még ma is, kivűlről-belülről. Érdekesség, hogy eredeti egyike két éáve több hónapig az egyik svájci magánvasútnál szolgált, nagy megelégedésre.

A magyarítáds anyagköltsége 8-10 ezer ft, annyit megér. A Ludmillára épített szólóban OK, de ha vonatot is akarsz továbbítani, csak jó géppel lehet. Ludicska pedig igencsak harmatos. igaz van kétmotoros változat, de oly ciki, mint Piko kétmotoros NoHAB-ja.

Előzmény: gyurmosz (5957)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5961
Bender Oszi írta:

> V63 alvázát Krupp licenc alapján gyártották és német mozdonyok is használják. Melyik német mozdonynak van ilyen alváza.

Szeintem egyiknek sem. Viszont nézzétek meg a Ludmillát (232). Én nagyon hasonlónak találom! ("féloldalas" rugók). Nem lehetetlen, hogy az oroszok koppantottak valamit - de mit?

A nagyvasutas fórumon hmsoft az orosz vasutak szakértôje...

Előzmény: Bender Oszi (5951)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5960
Bender Oszi írta:

> egy gázzal működő páka (832316-01. 9990,-HUF). Szerinted érdemes megvenni, használható rézmodell építéshez?

Szerintem nem. Mint azt a Webzinen lévô cikkben is írtam, a pákák csak korlátozottan használhatók. Jobban mondva, biztos az, hogy lehet velük rézmodellt építeni, hiszen Koreában meg Kďnában állítólag így építik az asszonyok az amerikai kissorozatú modelleket. Mindenesetre ôk igen nagy pákákat használnak... Tehát lehet pákát használni, csak sokszor nem célszerű.

Pákával kis dolgokat lehet jól kis dolgokhoz forrasztani. Pl. egy áramszedôt drótokból gyakorlatilag csak pákával lehet összeforrasztani. Ehhez a legjobb egy hômérséklet-szabályozós, legalább 50 wattos páka, amibe kis hegyet is be lehet rakni.

Lemezeket egymáshoz viszont lánggal lehet jól forrasztani. Ehhez azonban nem kell a drága Conrad modell. Budapesten a kis szerszámboltokban, és azt hiszem a kínai piacokon is sokkal olcsóbban lehet kapni kis hengeres - mint egy vastag ceruza - lángforrasztókat, amik öngyújtó-gázzal működnek. Ezek ideálisak. Sajnos, ha eltömôdik a fúvókájuk, ki kell dobni az egészet, mert nagyon pici a lyuk benne, úgy 0,25mm-esnél kisebbre saccolom, ilyet meg nem kehet otthon készíteni.

Kis dolgokat nagy lemez- vagy blokkfelületre sem pákával (nem tudja átmelegíteni a nagy felületet) sem pedig lánggal (elolvasztja a kis alkatrészt) nem lehet jól felforrasztani. Ezeket ragasztani kell, vagy kell egy harmadik forrasztó eszközt, egy ellenállás-forrasztót beszerezni (vagy készíteni).

Előzmény: Bender Oszi (5947)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.13 0 0 5959
Hali!

Errol van szo: http://www.guetzold.de/39300.htm
Azert lenne munka a forgovazzal SZVSZ.

udv

Előzmény: gyurmosz (5958)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5958
És akkor ennek a gépnek a hossza is pontos, megfelelő?
Előzmény: gyurmosz (5957)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5957
És hol lehet megszerezni? Részleteket tudsz róla mondani? Ki csinálja? Ha 40 a start, az az "alap" változat, és lehetnek rajta "extrák"?
Előzmény: JSB (5956)
JSB Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5956
A modell maga a gyönyör, több verzióban, mérethelyes, ca. 40 a start, nem tom mit léptek a handlerek a márka ca. 10%-os árfolyamcsökkenésére. Az ár még 2000 dec. körüli.
Előzmény: gyurmosz (5954)
JSB Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5955
Nem áll az, megyeget!
Jövő héten az exter.hu/vasutesmodell lapján láthatjátok az előzetes tartalomjegyzéket.

Uiii! Maga is ott világíthat a két kocsijával, remélhetőleg a konstans belső kocsivilágítást kedvelők nagy örömére!

Előzmény: Törölt nick (5935)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5954
Ez a mélyen zsebrenyúlás mennyit jelent kb? Pontos, mérethelyes modellről van szó?
Előzmény: JSB (5952)
JSB Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5953
E mongyikat modellezni akarod, avagy nagy gépek rajza kellene?
Előzmény: mav275 (5949)
JSB Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5952
pl: a volt BR 250, Gützold gyártja, de nem jó a forgóváztávolság. Aki mélyebben zsebbe nyúl, gyönyörű és jó hajtású V63 boldog tulaja lehet, de csak a 008 pályaszámtól!
Előzmény: Bender Oszi (5951)
Bender Oszi Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5951
JSB!

Írtátok a V&M-ben, hogy a V63 alvázát Krupp licenc alapján gyártották és német mozdonyok is használják. Melyik német mozdonynak van ilyen alváza.

Köszi: Oszi

Bender Oszi Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5950
Matiz!

Lenne egy kérésem! Írod, hogy BR232-es mozdonyod van. Lemérnéd a kerékátmérőt a futófelületen és a kerekek tengelytávolságát. PIKO NOHABOT szeretnék átalakítani és a PIKO kerekek átmérője túl nagy (14,3 mm) a mérethelyes 12 mm helyett. Lehet, hogy a BR232 kereke és esetleg a forgóváza (persze más külső mintázattal) jó lenne.

Előre is köszönöm a fáradozást és az eredményt.

Oszi

mav275 Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5949
Szevasztok

Kb. két hónapja olvasom eme remek fórumot.
Élvezetes a stílusa, és végere minden egyéb emberi dolgoktól elvont csak a szakmára öszpontosít.15-én ha sikerül megyek a börzére
ha lehet szeretnék megismerkedni azokkal akik szintén ott lesznek.
Keresek MÁV 275 és 375 jellegrajzokat a másolat költcségeit szivesen megtérítem.

Üdv: MIK

Előzmény: gyurmosz (5911)
Bender Oszi Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5948
1963. december 24-én kaptam az első vonatot. PIKO HO BR23. Azóta is működik. Azóta további gőzösök: BR01, BR50, BR55, BR64, BR84!!, dízel: NOHAB 2db PIKO, 2db V200 (az egyik GÜTZOLD, a másik ROCO), BR120 régi GÜTZOLD, V100, M41, villanymozdony: ICE2, Ae 6/8 (ROCO), E11, E44, E69, SNCF CC-7001 (mind PIKO). Kb. 140 személy és tehervagonom van.

Oszi

Bender Oszi Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5947
rézgaras!

A www.conrad.hu címen látható egy gázzal működő páka (832316-01. 9990,-HUF). Szerinted érdemes megvenni, használható rézmodell építéshez?

Oszi

BoGar Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5946
Sziasztok!
Az én listám nem lesz hosszú! Mozdonyok: V43 Szili (börze, új), V63 Gigant (börze, használt?), M41 új (Fuggerth), M62 Szergej használt (Luc72), E69 Börze, használt, lestrabált Br 244 (újként véve) és egy Br 52 gőzös (új) javításra várva. (Tényleg, nem vállalná valaki?? Eltört az alja, amin az áramot szedte.)

Személyvagonok: Fuggert vagonok :V43 vezérlő, Gysev személy, étkező, 2 új szürke ingavagon, 2 Bx 1 Ax.
4 Mitropa vagon.

Teher: DR-ek: egy önűrítős, 3 alacsonyfalú vagon + 2 ugyanilyen MÁV vagon, Aral tartály. Most több nem jut az eszembe és nincsenek itt elöttem.

Üdv: BoGár

luc72 Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5945
Köszönöm az eddigi listákat nektek.
division by zero Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5944
na akkor már csak 24 évet kell kibirnom :-)
Előzmény: lelketlen (5943)
lelketlen Creative Commons License 2001.09.12 0 0 5943
Ne csüggedj!
50 évesen kezdtembele az asztal épitésbe.
Igy alakultak a feltételek.(idő,pénz,...stb)
Eddig cca. 40 év gyűjtögetés.
Üdv.!b.
Előzmény: division by zero (5922)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5942
Orok halam uldozni fog a kepert :)) Csak utol ne erjen :))
Előzmény: TableTop (5931)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5941
"Igen, pontosan így van!"
A BR92.65-ös butított változata a START szetes gőzös.
Előzmény: TableTop (5939)
TableTop Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5940
Na ez nem volt teljesen értelmezhető: Egyszóval BR 92-nek nem mondanám, de annak kasznia lebutított változatban.
Előzmény: division by zero (5938)
TableTop Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5939
Pontos választ nem tudok erre adni, de a BR 92-es vázáról "lelopták" az orrát na meg 2 pár kerekét, némi Heusinger vezérművel BTTB-ék és így adták ki!
Előzmény: division by zero (5938)
division by zero Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5938
"140m2:) "
úgy könnyű :-)))

úgy látom járatos lehetsz a kezdőkészletekben is, a kis kéttengelyes gözösöm az milyen tipus lehet?

Előzmény: TableTop (5937)
TableTop Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5937
140m2:)
1979 December 24. kaptam 1db BR 35, és 2 személyvagon DR csont/narancssárga színezésben.
Egyébként mégegyszer elnézést mindekitől, hogy 2 néven szerepelek itt a fórumon, de az irodai gépemen nem tudtam a RolandTT-s jelszót. Szóval mégegyszer ez is én vagyok, és ha valakit érdekel a gyüjteményem egyes képei (mostanában a 2001-es újdonságokat küldtem el BoGárnak), akkor azt természetesen a köznek felajánlva a WebZinen fellelhati: KleTTner Roland is én vagyok:).
Egyszóval ott az első cikkből ki derül mikor kezdtem el gyüjteni:)
Üvd: KleTTner RolandTT, Table Top
Előzmény: division by zero (5936)
division by zero Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5936
te jó ég!!! nem semmi gyűjtemény!!!
mekkora lakásban élsz? :-)

mikor vetted/kaptad az első darabot?

Előzmény: TableTop (5930)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5935
Dúr-Moll-os Jó Estét Kívánok!

Ha mán itten vagyol: Hogy áll a V&M?

steve

Előzmény: JSB (5932)
TableTop Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5934
Hú egyre jobban lázbahozol (pedig elárulhatom, hogy az nem könnyű). Várom ez ügyben újabb jelentkezésedet. Adig is jó vasútazást:)
Előzmény: Törölt nick (5933)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5933
Ha megvan a mintadarab viszem tesztelni, előtte szólok! Ha minden sikerül, csak le kell csavarozni a régit, és felcsavarozni az újat.
steve
Előzmény: TableTop (5931)
JSB Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5932
Magyrországon az Ardelt megfelelőjét gyártotta Diósgyőr, csak rövidebb gémmel. Az Ardelt gyártója Fleischmann. A szerelvényt érdemes megvenni, mert egyben olcsóbb. Egy súlyszállító két súllyal+daru+két pőrekocsi a támasztékokkal. ill. gémtartóval. A daru mechanikusan működik. Gémszög beállítható, és emel. Létezik egy kis német cég által digitalizált működő változata is. Märklin daruja digitál, és a legmodernebb DB modellje. Klein szinte teljesen megfelel az egyik egykori MÁV darunak, de kell hozzá alacsony oldalfalú nyitott teherkocsi. ROCO gyárt digitált darut is, ami tökéletesen műxik, és ca. 30 e+ az ára. Baj, hogy ehhez hasonló felénk nem volt. Persze egy daru kaszni nem nagy kunszt, mert aránylag egyszerű szögletes a védház.

Előzmény: 101 (5901)
TableTop Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5931
Hali Steve! Érdekelne személyesen a dolog, ha majd össze tudunk futni!

Matiz!
Ezek a startszettek még originált állapotban meg vannak nekem+ 1 gőzmozdonyos, csinálok képet és küldöm! (ez a 4db startszettes készlet természetesen nincs benne a lentebbi statisztikába!)

Előzmény: Törölt nick (5925)
TableTop Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5930
Röviden: 121 db mozdony (31 gőzmozdony BTTB, Tillig, Jatt, Gützold BR65, PMT és Roco teljes paletta, 60 Dízel BTTB, Tillig, Roco mind a 3, Jatt, Miki, 30 villany BTTB, Tillig, Jatt, Brawa teljes paletta). 91% új vásárlás. 407 db személy 68,52m:), 1116 teher 121,1m hosszban. BTTB, Tillig, Jatt, Zerba, Roco teljes paletta. Részletesebben excellben is rendelkezésre tudom bocsátani.
Üdv: Roland TT
Előzmény: luc72 (5907)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5929
Nehéz szakma a milyénk...
Előzmény: division by zero (5928)
division by zero Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5928
"csak sok idő kell hozzá."
hát ez az :-(
sok pénz meg egy nagyobb lakáshoz...
Előzmény: Törölt nick (5927)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5927
Ne keseredj el! Nekem sincs sok pénzem, mégis építgetek. Nagyon sok mindent meg lehet házilag is csinálni, csak sok idő kell hozzá. (Ezért én is lassan haladok...)
Előzmény: division by zero (5922)
khotjoe Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5926
Mozdonyok,BR01 ROCCO uj,BR130 régi PIKO,M61 régi PIKO.2 db BR120 1 uj 1 régi,BR 110 uj ROCCO, E44 régi PIKO,BR XX gözös régi PIKO, 4 db FUGI kocsi,4 db MÁV-os 4 tengelyes PIKO,4 db régi PIKO mitropa,CSD, DR kocsik,3db old timer 4 tengelyes kocsi régi PIKO,4 db 4 tengelyes puman kocsi régi PIKO,3db MÁV-os KLEIN,5 db MÁV-os 2 tengelyes ROCCO,1 db MÁV köszállito PIKO,1 db rakoncásvagon régi PIKO. 3 db MÁV-os 4 tengelyes tartájkocsi uj PIKO,2db MOL-os ROCCO. 1 db KVG-s PIKO,1 db üvegporszállito ROCCO,2 db MÁV-os nyithato oldalu ezüst szinü 2 illetve 4 tengelyes ROCCO,1db MÁV-os 4 tengelyes hütökocsi SACHSEN, és néhány régi PIKO tehervagon.
Előzmény: luc72 (5907)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5925
Most jut eszembe!

RolandTT!
Készül egy új fenéksúly a BTTB/Tillig V36/BR103-hoz.

steve

luc72 Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5924
Itthonira a faanyag megvan, majd most hogy szar idő neki kezdek.
A raktáramban már áll a füsti alapja, és a váltok nagyja is meg van
Előzmény: Törölt nick (5920)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5923
Az elso keszlet nekem is Berliner TT volt, egy BR120-as dizel (kettengelyes volt!!), zold 4tg szemelkocsik, volt benne teherkocsi is, vilagos-zold nyitott kocsira emlekszem. Ha valaki tud errol a szetrol kepet, ne kimeljen es kuldje el legyen szives, nosztalgiaznek kicsit! :-)) Ha legkozelebb kijutok a borzere, szeretnek venni egy ilyen 2tg junior-szergejt is...szinten a regi szep idok emlekere.
Előzmény: division by zero (5922)
division by zero Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5922
nekem:
Berliner TT Bahnen, 8 db mozdony (kéttengelyes gözös,BR35,2x BR130,belga Nohab, V36, BR211, E499) ebből 2-t vettem használtan (illetve volt még egy Nohabom, amit elloptak :-(
kocsikat fejből nem tudom pontosan: 5 modern személykocsi, 6 "nosztalgia" személykocsi, és olyan 70 db teherkocsi, ezekből kb 5 db amit használtan vettem
meg van még az a kis piros kéttengelyes DR motorkocsi, két mellékkocsival
1979.08.21-én, 4 évesen kaptam a kezdőkészletet, amiből a kis kéttengelyes gözmozdony, és egy kéttengelyes nyitott, fékbodés teherkocsi van meg (meg sinek, váltók is vannak még az eredeti adagból)
1989-ig, nagyapám haláláig fejlődött a gyűjtemény, az ő lakásában volt sok hely. Aztán dobozba került az egész :-( Vasutasmániám is "lement tudatalattiba", míg 1998-99 környékén el nem kezdtem internetezni, és rá nem jöttem, hogy más ilyen őrültek is vannak :-)))
Majd ha sok pénzem és időm lesz, akkor nekilátok terepasztalt építeni (nem tudom, hogy megérem-e ezt az állapotot...)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5921
Mail ment!
Előzmény: gyurmosz (5916)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5920
OK, OK, osszehozzuk, de nem a melohelyen :-) Ott keptelenseg normalis kepet kesziteni. Hogy allsz az asztaloddal, epitgeted mar, vagy csak gyujtogetsz?
Előzmény: luc72 (5918)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5919
OK! A fotózást megbeszélhetjük, valamikor a jövő hétre, de ne várj nagy durranást.
Előzmény: Törölt nick (5914)
luc72 Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5918
Matiz

Na pont ezt szeretem volna én is kérni, hogy a mozdonyaimról digivel kéne képeket készíteni.

Előzmény: Törölt nick (5914)
khotjoe Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5917
Csikos.
igen a 60-as mobil szám.
Előzmény: Törölt nick (5906)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5916
OK, már nyomom is a mailt :-)
Előzmény: Törölt nick (5915)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5915
Iggennn!
Előzmény: gyurmosz (5913)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5914
Juteszembe, OFF: rossz hir, Kecskemet ugrik, majd holnap reszletesebben mondom! ON
Egyszer szivesen keszitenek par kepet a terepasztalodrol, kozelieket a modellekrol.
Előzmény: Törölt nick (5910)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5913
???
Na most vagy este van, vagy nem tudom. Mailre gondoltál?
Előzmény: Törölt nick (5912)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5912
Igen!
Gyere be magánba!
Előzmény: gyurmosz (5911)
gyurmosz Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5911
Érdelkelne valakit egy H0-ás PIKO NoHAB (még az első szériából, de átfestve, frizírozva)? A pályaszáma M61,011, még van rajta csillag, szerintem elég szép (persze a lehetőségekhez mérten). Működik rajta minden, kivéve egy tengely meghajtását, ugyanis kipotyogott a fogaskerék (de megvan), és lusta voltam visszarakni.
A börzén vettem úgy fél éve, de nem sokat használtam, mert nekem 2,1-es pályám van, és ugyan elmegy rajta, de mégsem szeretik egymást...
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5910
Hát akkor:

Újonan beszerzettek:
M61 Zeuke, BR118 BTTB, BR130 BTTB, BR103 Tillig, BR120 Tillig.
BR81, BR92.65, BR86, BR56, BR35 BTTB.
BR171 BTTB.

Használtan beszerzettek:
BR81, BR56, BR110, BR130, BR171 BTTB.

A vagonokat még leltároznom kell, a többséget újonan vettem BTTB gyártmányok, és néhány Tillig, ill. ROCO. A használtan beszerzett néhány példány BTTB gyártás.
steve

Előzmény: luc72 (5907)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5909
En szivesen benne vagyok egy ilyen felmeresben, ime a jelenlegi allapot:

BR232 BRAWA, BR120 Gutzold, BR106 Gutzold - ujonnan
BR118 PIKO (Gutzold ez is :) ) hasznaltan
4db PIKO 4tg szemelykocsi ujonnan
kb 6-7db PIKO Junior mozdony hasznaltan (ha meg megvannak....) hozza 5db 2tg Junior vagon
4db PIKO 4tg teherkocsi, 7db PIKO 2tg teherkocsi hasznaltan

Elkeszult vegre az ut es a jarda, az allomasrol az uthoz vezeto jarda, a gyalogos atkelo a sineken es egy keves a peronbol. Ha minden jol megy, holnap befejezem a peront.

udv

Előzmény: luc72 (5907)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5908
Mivel, hogy...?
Félre ne értsd, nem titok, csak nem akarom terhelni a topicot.
Előzmény: luc72 (5907)
luc72 Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5907
Hali

Kéne egy felmérést végezni, hogy kinek hány mozdonya és vagonja van, milyen gyártmányuak, használtan vagy újonnan vette, méretarány.

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5906
Hali!
Én eddig úgy csináltam, hogy előbb az ágyazat, utána a környezet. Abból kiindulva, hogy a modellpályán a vágányzat a fix pont, és ahhoz képest van a többi.
Más: a PIKO cuccokhoz a telefonszám 60-as mobil? (Mert Szolnok körzetszáma 56.)
csíkosháTTú
Előzmény: khotjoe (5905)
khotjoe Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5905
Melyikkel kezditek és miért,az ágyazati kavics ragasztása utána a müfü vagy forditva.
khotjoe Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5904
Ha valakit érdekel, elado HO-ás régi PIKO, GYÁRI ÁLLAPOTU cuccok.Ezt személyesen láttam és garantálom,hogy vadi ujjak.BR 55.BR 52.E 499,a kis kék tolato disel,4 tengelyesek;1 db zöld postakocsi,1db piros mitropakocsi,2db CSD kocsi,tehervagonok 4 tengelyesek;1db konténerzsállito,1db barna zárt teher,1db hütokocsi,2tengelyesek;2db barna zárt teher.1db állatszállito,1db fehér MÁV-os teher,2db barna nyitott teher,2db/esso-aral/4 tengelyes tartálykocsi,stb,sinek,váltok,jelzök,2 db épület,kapcsolok.1db modellezös könyv,1db katalogus,1db pályatervek füzet.Az egészet EGYBEN szeretné eladni. 60-612-305/ SZOLNOK/
Bocs ha a felsorolás nem a legprecizebb de amatör modelvasutas vagyok.
101 Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5903
Jelenleg 5 féle Volmer lapom van 6047/3,6043/1,6034/3,6037/2,6048/1 (kód/db)400 Ft/db
101
Előzmény: Törölt nick (5902)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5902
Hello!

BRAWA lapokat, kovezet-mintasokat tartotok? Ha igen, van most nalatok?

udv

Előzmény: 101 (5901)
101 Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5901
424Nurmi

A ROCO 46331 kódszámú daru kb 6400 Ft kocsival.
Szerintem a Klein Bahn daru jobban hasonlít a magyar daruk egy részére Pl. a szombathelyire. Ennek ára kocsival együtt kb. 5000. Ft.

Üdv 101.

101 Creative Commons License 2001.09.11 0 0 5900
Kérésnek megfelelően tájékoztatlak benneteket, hogy ROCO Digitális készletek akcióban a nagykerem szervezésében és feltételei szerint.
Üdv 101
424nurmi Creative Commons License 2001.09.10 0 0 5899
magyar verzió
Előzmény: by az ex bhv (5897)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.09.10 0 0 5898
Üdv mindenkinek!

Láttátok a rola balesetről a képeket a LÁVA honlapon?

Nos.... a véleményeket várom!
Zsolt

by az ex bhv Creative Commons License 2001.09.10 0 0 5897
Hali!
Roco vagy a magyar verzió?
Zsolt
Előzmény: 424nurmi (5895)
Fecus Creative Commons License 2001.09.10 0 0 5896
Kedves etwg!

Megvettem az alkatrészeket. kb. 3-4000 Ft. Talán ma este elkezdem bevinni a PCAD-be. Ez néhány hét alatt megvan ( munka mellett). gyártás, prototípus etc.

Fecus

Előzmény: etwg (5884)
424nurmi Creative Commons License 2001.09.10 0 0 5895
Kb. mennyibe kerül egy baleseti daru H0-ba?
424nurmi Creative Commons License 2001.09.10 0 0 5894
Ha valakinek kell a Thomas letöltheti innen.
by az ex bhv Creative Commons License 2001.09.09 0 0 5893
Hali mindenkinek!

Tegnap oltam a Nohabos bulin Pozsonyban (az 1:1-es buli egész jó volt) a modell rész hát elég gyenge volt. Volt egy 520-as wadentender 1000Sk -ért (6000-ft.) egy kissé sokaltam, de a Komárnoiak asztala (TT) szépen volt kivitelezve!

Jövő héten a börzére kiiszem a 2-es Szergejem (nyitott zsaluzat , miegymás)

Zsolt

Előzmény: lelketlen (5886)
Király E. Creative Commons License 2001.09.08 0 0 5892
Helló!
Mai börze pár szóban:rengetegen voltak,nagy tülekedés az asztaloknál,hosszú volt a nyár.Elég sok minden volt minden méretben,szerintem kevés MÁV-os jármű,Szergej csak DR-es 18e.ft!/régi Gützold/Az árak kicsit magasabbak mint tavasszal.Üdv mindenkinek
Előzmény: BoGar (5887)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.08 0 0 5891
Lassú víz partot mos!

Eléggé le vagyunk foglalva - legalább is én, de úgy tűnik Fecus is - így egyelőre csak elméletileg értekeztünk róla. Az érdemi munka majd most jön. Bocs, ha lassúak vagyunk!

csíkos

Előzmény: etwg (5884)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.08 0 0 5890
lelketlen írta:

> Végignézve a honlapod, joemmel értek egyet.

Hja, úgy könnyű! :-))))

De most még egyszer végignéztem, és úgy tűnik, a gipszkockákról nem írtam! (vagy már magam sem találom?)

Előzmény: lelketlen (5885)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.08 0 0 5889
Király E.írta:

> Várromnál szépen koszolva szerintem tökéletes

Errôl a technikáról már sokszor olvastam, de még sohasem próbáltam.

Én viszont Latex öntômintát készítettem egy Faller téglafal lapról, és ebbe öntöttem gipszbôl téglafalat. Szvsz. sokkal jobban néz ki, mint az eredeti Faller, ami műanyagból van. Sajnos a Latex öntôminta egy pár év után megbarnul és megkeményedik, el kell dobni.

Előzmény: Király E. (5883)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.08 0 0 5888
joem írta:

> Csak nem forrasztó sablonnak a Kandó-mozdonyhoz?

Nyert!

Nemcsak a Kandó mozdonyhoz, a többihez is. (a legújabb mozdony - ha minden igaz - kint lesz a MAVOE kiállításon!). Forrasztáshoz gyakran kell az alkatrészeket a forrasztás idejére egymáshoz képest merôlegesen tartani. Ha az ember pákával forraszt, kis fakockák is megfelelnek erre a célra. Ha viszont - mint rézlemezeket egymáshoz - lánggal forrasztunk, akkor a fakocka nem jó, mert meggyulladhat. Ilyenkor alapnak egy kerámia- vagy gipszbôl öntött lapot kell használni, a merôleges támasztáshoz pedig a kis öntött gipszkocka a legjobb. A gipsz állja a lángot, de sajnos csak egy darabig. Egy idô után ott, ahol láng érte, elkezd porlani. De nem nagy dolog új kockát önteni!

Előzmény: joem (5882)
BoGar Creative Commons License 2001.09.08 0 0 5887
Sziasztok!

Aki kint volt a börzén írhatna pár szót, milyen volt a kínálat. (Sajnos én most nem tudtam kimenni.)

Köszönettel: BoGár

lelketlen Creative Commons License 2001.09.08 0 0 5886
Üdv.!
Még a hetvenes években Csehszlovákiában
találkoztam a kétrészessel a Dunaszerdahelyi
vonalon.Kis dizel, esetenként kis csühös
vontatta.
b.
Előzmény: Király E. (5883)
lelketlen Creative Commons License 2001.09.08 0 0 5885
Hali rezgaras!
Végignézve a honlapod, joemmel értek egyet.
Üdv.!b
Előzmény: rezgaras (5871)
etwg Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5884
Szia Fecus meg csikostáttu

Mennyire jutottatok az áramforrással. Igen nagy csend van.

Üdv

etwg

Király E. Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5883
Steve
Köszi, erre gondoltam,holnap szétnézek a börzén.Szerintem is ezek csak belföldi forgalomban jártak,csak biztosan nem tudtam.
Rézgaras
Talán kőfal imitációt karcolsz belé,és pillérnek használod?/Természetesen festve/
Szerintem gipszleválasztónak jó a vékonyan felkent étolaj is.Én öntöttem üveglapon gipszet,szépen lejött,utána kőfalat karcoltam,ragasztottam és az illesztési hibákat Neoflex tapasszal javitottam.Várromnál szépen koszolva szerintem tökéletes,és nem kell aggódni ha pl. egy ablak kicsit odébbcsúszik.Üdv mindenkinek
Előzmény: Törölt nick (5880)
joem Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5882
Csak nem forrasztó sablonnak a Kandó-mozdonyhoz?
Előzmény: rezgaras (5871)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5881
Csak azt ne mondd, hogy az M7-est akarod modellezni, az eredeti állapotában, felújítás előtt...
Előzmény: rezgaras (5871)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5880
Szia!

Én három ezernél biztos nem adnék többet éret, de csak a kifogástalan állapotúért!!!
Igazából nem tudom az árakat. Van belőle, de sok a CSD változat. (A régire gondolsz ugye? Sötétzöld, vezérállás van az egyik végén.)

Szerintem ezek a szerelvények nem jártak nálunk. Eredetileg belföldi hivatásforgalomban voltak használatosak, a kétrészes egység mellékvonalakon is előfordult. Fővonalakon inkább négyrészes összeállítást használtak, volt olyan is, hogy kettő volt belőlük összekapcsolva. De van olyan fotó is valamelyik TT katalógusban, hogy egy kétrészes van REKO-kocsikkal kiegészítve egy BR118-as mögött.

steve

P.S.: világítást is lehet beléje rakni, elő van készítve rá, ezt majdnem elfelejtettem, meg persze van benne belső berendezés is.

Előzmény: Király E. (5869)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5879
Matiz írta:

> nem a téglafal-imitáláshoz kell?

Hát ahhoz csak akkor lenne jó, ha LGB-ben, vagy még nagyobb modellekben utaznék. H0-ban egy tégla kb. 3mm hosszú!

Előzmény: Törölt nick (5878)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5878
Rézgaras: nem a téglafal-imitáláshoz kell?

Más, aki CsíkosháTTú kolléga bármilyen telefonos elérhetőségét tudja, az légyszíves dobjon meg egy e-maillel vagy SMS 203448107 ! Köszönöm!

rezgaras Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5877
crash__override írta:

> a gipszkocka a hazak oldalainak a pontos (meroleges)illeszteset segiti ?

Jó irányban tapogatózol, de házhoz nem kellene gipsz, fából vagy vasból vagy akármi másból is jó lenne!

Előzmény: crash__override (5874)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5876
Hm...próbálkozom, holnap haladok tovább a kísérletekkel. Laminált lapot kerestem, de nem találtam, csak sima pozdorját.
Előzmény: etwg (5875)
etwg Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5875
Jobb boltokban lehet kapni leválaszto sprayt (Trennmittel- Separator), amivel ha befujsz bármit az megakadályozza, hogy oda ragadjon.
De esetleg vehetsz viaszos butorfényezöt is - a folyadék jobb, ha krém van azt old fel mosobenzinben. Ezzel az anyaggal kenyd be a felületeket, hagyd megszáradni, és meglátod hogy nem ragad oda a gipsz.
Előzmény: rezgaras (5871)
crash__override Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5874
tipp:
Esetleg a gipszkocka a hazak oldalainak a pontos (meroleges)illeszteset segiti ?
/tipp
Előzmény: rezgaras (5871)
etwg Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5873
Kösz a megtiszteltetést.

Várjuk az ötleteket.

Előzmény: rezgaras (5871)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5872
Az a baj, hogy a "matiz_a" accountom már tele van, a "matiz_c"-nek ez adta meg a végső lökést, ugyanis megtelt..úgyhogy amint lesz időm, készítek "matiz_b" -t is :-) A tár.hu-n 1024x768-ban vannak a képek, ott nincs helykorlátozás, még mindíg reménykedem, hogy az index bővíti a kapacitását külföld felé.
Előzmény: rezgaras (5871)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5871
Matiz írta:

> Ebbol ketto sajna odaragadt

Na ezért ajánlottam a lamináltat (laminált faforgácslap, amibôl a konyhabútorok vannak). Az nagyon síma és nem ragad rá. Persze ha felületi struktúrát akarsz, akkor más kell.

Én egyébként sokszor öntöttem már gipsz-kockákat úgy, hogy a lamináltra Legoból készítettem keretet. A keretbe öntött kockák simák és derékszögűek. Csak arra kell vigyázni, hogy a Lego kockák belsejébe ne kerüljön gipsz, mert azt nem egyszerű kiszedni.

Kiváncsi vagyok, ki tudja-e valaki találni, mi a fenének kellett nekem derékszögű gipsz kocka! (etwg csak a második fordulóban indulhat ;-))))

Egyébként tetszettek a fotók. Szvsz. lehetne egy kicsit nagyobb kivitelben is felrakni, pl. 800x600-asban, akkor jobban látszanak a részletek. Vagy azt nem engedik? Helyes kis terepasztal - kár, hogy német ;-))))

Előzmény: Törölt nick (5867)
etwg Creative Commons License 2001.09.07 0 0 5870
Szia Matiz

Tetszenek a kepek

Jo munka.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (5868)
Király E. Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5869
SZia Steve!
Szerinted kb. mi az ára a TT-s emeletes kétrészes vagonnak,elég sok van-e a piacon,és ezek eredetije átjött Magyarországra?Köszi szia
Előzmény: Törölt nick (5866)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5868
Bocs, a cim helyesen: http://uk.photos.yahoo.com/matiz_c/ !
Előzmény: Törölt nick (5867)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5867
Hello!

Na, ma a szabad perceimben kiserletezgettem a peronnal. Elso nekifutasra egy pozdorja lapon ontottem ki 4 elemet. Ebbol ketto sajna odaragadt :-) igy nem tudtam egeszben leszedni. A kovetkezo nekifutasnal mar osszeragasztottam a szeleket es igy ontottem ki az egeszet, alaja vekony papircsikot tettem. Igy mar sikerult a dolog. A fel- es lehajtokat meg nem volt idom megcsinalni, mert az ott helyben kell majd kiontenem az asztalon. Fenykepezni nem volt idom, csak 3 kep keszult, azon sem sok latszik... A jardat is elkezdtem, az egyszerubb, abbol egy csikot teljesen megcsinaltam, de meg 1-2 helyen festest fog kapni, koszolom majd. Szoval enyi jutott mara, majd szombaton remelhetoleg be tudom fejezni a peronokat. Egyebkent gipsszel kionte nagyon jol mutat, olyan hatasu, mintha tenyleg beton lenne. (Talan a papir anyaga tette..)

A kepek:
1.
2.
3.

A kulfoldi/lassu eleressel rendelkezok szamara a szokasos helyen, a photos.yahoo.com-on vannak a kepek.
(http://uk.photos.yahoo.com/bc/matiz_c/)

udv!

OFF:Steve, holnap legyszi kuldd el a telefonszamodat, 10 utan derul ki, mehetunk-e ! ON

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5866
Lesz!
Előzmény: djt-122 (5865)
djt-122 Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5865
lesz hétvégén börze?
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5864
Szövasz, innen Köcskemétről:
Mögnézném, dö csörösznye... Nöm mögy -)))
steve
Előzmény: etwg (5856)
Carpy Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5863
OK.
Előzmény: TEE (5862)
TEE Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5862
Carpy!

Általam nem ismert okoból nem kaptam rá felhatalmazást, hogy részleteket írjak, ezért akit az állás érdekel, hívja az említett telefonszámot!
A bolt pontos helyéről meg csak írhatok majd részleteket a megnyitás után...

TEE

Előzmény: Carpy (5857)
TEE Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5861
Carpy!

Általam nem ismert okoból nem kaptam rá felhatalmazást, hogy részleteket írjak, ezért akit az állás érdekel, hívja az említett telefonszámot!
A bolt pontos helyéről meg csak írhatok majd részleteket a megnyitás után... Sőt, szerintem már a MAVOE kiállításon is megtudhatod, hogy hol nyílik!

TEE

Előzmény: Carpy (5857)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5860
Centrifugál-öntés linkek:

http://www.tekcast.com/
http://www.weissmetall.com/silikon.html

A többit most nem találom, de ez is mutatja, mirôl van szó.

Előzmény: rezgaras (5849)
luc72 Creative Commons License 2001.09.06 0 0 5859
Szia Matiz

Találtam neked valamit, ha ismered bocs.
http://www.bolz-foto.de/232/index.html

luc72 Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5858
Szombati börze? Ki jön?
Carpy Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5857
Gondoltam hogy Budapest, csak azert nem artott volna eleve hozzatenni... Ha majd megirod, hogy pontosan hol nyilik a bolt, - vasarlokent - biztosan benezek.
Előzmény: TEE (5853)
etwg Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5856
Uj kepeket tettem fel a

http://communities.msn.de/FERKELLINES

sitera, ha van kedvetek kritizáljatok.

Minden kritika meleg fogadtatásban részesül a dicséret meg duplán.

etwg Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5855
Szia lelketlen

megtekintenénk ha menne. Sajnos a tar - csak Magyaroszagon megy (ha megy).

Előzmény: lelketlen (5851)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5854
Hát én is ezt írtam. Minden műanyag kerekű kocsim kattog a sínen. Jelen esetben természetesen régi PIKO volt a kérdés.
Előzmény: rezgaras (5850)
TEE Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5853
Budapest, és annak is a központja.

TEE

Előzmény: Carpy (5846)
lelketlen Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5852
Üdv. rezgaras!
Itt tul.keppen a 25-30 éves PIKO,Klein,...stb.
gyüjteményből származó vagonokról van szó.
De azt hiszem "a puding próbája..." ami "kattog"
az kerékcsere.

Mégegyszer köszi az információkat!
b.

Előzmény: rezgaras (5850)
lelketlen Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5851
Üdv CsikosháTTu!
Ötletserkentőként nézzetek be a www.tar.hu/frameset.phtml?path=/dmaster/ honlapra!
lelketlen
Előzmény: Törölt nick (5841)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5850
Matiz írta:

> a műanyag kerék _nem jó_ a 2.1-es sínre, mert kattog a talpfákon

Ja persze, de nem azért, mert műanyag, hanem azért, mert túl magas a nyomkarimája. Egyébként állítólag a Roco 2,1mm-es sín ebbôl a szempontból egy kicsit jobb, mint a többi. (a síncsavar-utánzatok egy kicsit mélyebben vannak)

Előzmény: Törölt nick (5848)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5849
M62 187 írta:

> speciális kézi kivágószerszámok annyira drágák

Az az igazság, hogy szvsz. az ablakokat és ablakkereteket nem kellene papírból készíteni. Nem is láttam még ilyesmit soha. Ezért azt tanácsolnám, hogy - amennyiben nincsen valami speciális indokod a papír használatára - nézz körül más technológiák környékén is.

Az egyik megoldás a műanyag fröccsöntés. Jóllehet, azt írod:

> Egy mellékvonali típusépülethez legalább 6-8 féle bélyeg kellene...

Szerintem ez egy kicsit túlzás. Amikor felmértem a dolgot, azt találtam, hogy egyféle ajtó és kétféle ablak van. De mindegy, a fô kérdés a technológia.

Műanyagból szvsz. egy kisiparos sok ezret készít el, a kérdés a fröccsöntô forma. Ez általában igen drága, de úgy tudom, hogy az ár nagyon függ a nagyságtól. Az ablakok egy kicsi öntvényen is elférnek, tehát olcsóbb lehet, mint mondjuk egy mozdonytest. De ki lehet önteni uretánból is. Van aki hasonló struktúrákat fehérfémbôl önt, centrifugál-öntéssel. Meg fogom keresni a linket az Interneten, most sajnos elvesztettem. Szokásos még hasonló struktúrákat vékony funírlemezbôl lézerrel vagy nagynyomású vízsugárral kivágni, így készülnek a fa hajómodellek alkatrészei (Krick). Szóval ötletem még van, amíg a libák mind meg nem döglöttek! ;-))))

Előzmény: M62 187 (5835)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5848
Férleérted, a műanyag kerék _nem jó_ a 2.1-es sínre, mert kattog a talpfákon - a kérdés erre vonatkozott.
Előzmény: rezgaras (5847)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5847
Matiz írta:

> amelyeknek műanyag kereke van, kattognak, ezeket cserélni kell feltétlenül.

Ne haragudj, ezt egyáltalán nem értem.

Szvsz. a fém kerekek még sokkal jobban kattognak, de pl. én pont ezt szeretem bennük. Ha hagysz egy kis rést a sínek összeköttetésénél, pont úgy kattog, mint az igazi. Fülbemászóan!!!

Az tény, hogy a fém kerék általában jobb, mint a műanyag. bár műanyagból is sokféle van. Egyszer rendeztünk a fiammal egy gurítási versenyt. Építettünk egy kb. 20cm magas lejtôt egy hozzá kapcsolódó hosszú vízszintes egyenes szakasszal és megnéztük, hogy melyik kocsik gurulnak a legmesszebbre. Az amerikai MDC Roundhouse kocsik voltak messze a legjobbak, ezeknek műanyag kerekük van. A második legjobbak a Life-Like P2K kocsik voltak, fémkerékkel. Az európaiak sehol sem voltak, igaz, csak Pikot, Schichtet, Rivarossit és Limát próbáltunk. Ezeknél a szabály az volt, hogy a 4 tengelyűek sokkal jobbak voltak, mint a 2 tengelyűek. De mondjuk ez nem volt meglepô.

Szvsz. a kerekeknél sokkal fontosabb az, hogy koncentrikusak legyenek, és ne legyen bennük "nyolcas". A Piko kerekeknek ráadásul túl magas a nyomkarimája, gyakran magasab,, mint a NEM szabvány által megengedett max. 1,2mm.

Előzmény: Törölt nick (5840)
Carpy Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5846
Csak ugy mellesleg: melyik varos?....
Előzmény: TEE (5837)
lelketlen Creative Commons License 2001.09.05 0 0 5845
Hali!
Köszi az infót!(Hát akkor kerékcserére fel!)
Üdv.!b.
Előzmény: Törölt nick (5840)
etwg Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5844
Uraim,

a vekony karton barmikor egy vastagabbra lehet ragasztani, eyen mar ne muljon a dolog. A haz falai is kulonbozo vastagsaguak, ezt kell csak figyelembe venni.

Előzmény: rezgaras (5833)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5843
Estét!

Fogalmam sincs! Egy ideje már én sem láttam, de azt hittem, csak engem kerül el...

csíkos

Előzmény: luc72 (5842)
luc72 Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5842
Hali

Hova tünt a kis tolató a Kispesti erőműböl?

Előzmény: Törölt nick (5841)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5841
Kivánok!

rezgaras!
A nyomda tud vastag kartonra dolgozni, tud "kivágni" is, de lehet, hogy ezt a vevőre bíznánk, dolgozzon ő is, ha már megvette, - meg az építés öröme - viszont a vágás helyét bígeljük. Sose' gondoltam, hogy mezei papírból, hajtogatós micsodákat gyártsunk. Nem véletlenül írtam, hogy "kartonmodell". (Ennyit azért én is tudok, nem olyan nagyon csíkos a hátam, pedig kismalac vagyok, uíí, uíí! -))) )

M62 187!
Sok sikert a manufaktúrához! Remélem sikerül piacra lépni, mert, amit itt mutattál nekünk, az nagyon szép!
steve

Előzmény: rezgaras (5833)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5840
Tökéletesen működnek, de SCHICHT kocsik, amelyeknek műanyag kereke van, kattognak, ezeket cserélni kell feltétlenül.
Előzmény: lelketlen (5838)
lelketlen Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5839
Bocs Matiz!
Természetesen igy akartam irni!
Előzmény: lelketlen (5838)
lelketlen Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5838
Szia Matil!
Mit szólnak a régi PIKO kocsik a 2.1-es váltókhoz?
Próbáltad már? (vagy esetleg kerék csere?)
Ugyanis most tartok egy előzetes "beszerzési"
akció elején és nem minden léptezik 2.5-ösben ami
kellene.Viszont a ROCO LINE jó megoldásnak tünik.
Üdv.! lelketlen
Előzmény: Törölt nick (5828)
TEE Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5837
Álláslehetőség!

Október 1-én nyíló vasútmodellboltba hármunk mellé keresünk még két, (lehetőleg teljes munkaidős) eladót. Gyakorlat nem feltétlen szükséges, elhivatottság annál inkább. A részletekért hívd ezt a számot: 20/376-49-49

Rézgarasnak és persze másoknak is:
A MAVOE kiállítás friss információim szerint szeptember 28-án kezdődik a Pecsában.

TEE

Előzmény: crash__override (5665)
M62 187 Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5836
Rézgaras minden szavával egyetértek...
Előzmény: rezgaras (5833)
M62 187 Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5835
Természetesen gondoltam a sorozatgyártásra, de...
De manuálisan lehetetlen, mert nem lehet lépést tartani az igényekkel, mennyiségileg. A speciális kézi kivágószerszámok annyira drágák, hogy sosem hozzák be az árukat. Egy 100000 forintos bélyeggel jó pár ezer, tízezer ablakot kellene készíteni. Egy mellékvonali típusépülethez legalább 6-8 féle bélyeg kellene...
Van gépesített megoldás is, de ahhoz először megfelelő médiát (nyersanyagot) kellene keresni, hogy a gép elboldoguljon vele. Jelen ismereteim szerint pepírból nem létezik, vagy csak komoly kompromisszumokkal, és nem folymatos abból a lemezfajtából az ellátát. És ugye meg kellene venni a gépet, amiből a legkisebb is 500000 forint, az üzemeltetés költségét egyelőre megbecsülni sem tudom.
A legvalószínűbb ötletem, hogy szervezek egy kis manufakturát, ahol bedolgozó(k) segítségével elkezdünk - várhatóan még az idén - egy kis próbatermelést. Egy biztos: nehéz lesz az árat egyszerre alacsonyan is tartani, meg abból némi kis haszonra is szert tenni...
Előzmény: Törölt nick (5831)
cst Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5834
Üdv!

Rézgaras!

Most tudtam megnézni először a honlapodat, de már most sokat segített épületkészítésben.Remélem továbbra is meg tudom majd nézni, mert nagyon tetszik.

Más:most fogtam hozzá a terepasztal építéshez. Az alapja léckeretre csavarozott farostlemez.Mérete 1*2m.Már ráragasztottam a parafa ágyazatot.Most a vezetékezéssel tötltöm az időmet.Egyébként a motívum egy kétvágányú vonal kisebb állomással és három rakodóvágánnyal. Az asztal egyrészén egy domb lesz melyen alagút megy keresztül.A korszak napjainkban.
Egyelőre ennyi

Tamás

rezgaras Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5833
csíkostáTTú írta:

> csinálni kéne egy kartonmodell épületet, és kapcsolatban vagyok egy nyomdával

Szvsz. ez egy nagyon jó ötlet, de nem egészen ugyanaz, mint a karton.

Amerikában van egy kiadó (Dover Books), akik számtalan füzetet jelentettek meg mindenféle, fôleg régi épülettel, amiket ki lehet vágni és összeragasztani (mind 1:87). Az épületek szép színesek és egész jól néznek ki - pár méter távolságról, félig behúnyt szemmel nézve (tehát háttérépületnek egy terepasztalra...). A baj velük szvsz., hogy a kivágós papírnak nincsen igazi vastagsága, így az ablakok, ajtók csak fel vannak nyomtatva, de az egésznek nincs mélysége. A valódi karton más, az akár 1mm vastag is lehet és tartása van. Viszont azt hiszem, nem lehet egyszerűen nyomtatni. Elvileg rá lehet egy vékony, nyomtatott papírt kasírozni. Vágni sem lehet ollóval, csak szikével.

Előzmény: Törölt nick (5829)
djt-122 Creative Commons License 2001.09.04 0 0 5832
Hello mindenkinek.
végre sikerült üzemképessé tenni a VT 135 ös motorkocsimat.Nem tud valaki hozzá eladó pótkocsit legalább egyet de csak bordó-elefántcsont szinüt?
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.03 0 0 5831
Na most akkor nehogy félreértsd!

Nem gondoltál soha arra, hogy sorozatgyártásba (gyártatásba) kezdesz? Most azért kérdem, mert nekünk TT-seknek különösen sovány a MÁV ellátásunk. Tudom, ez nagy feladat, meg igen sok munka, de...

steve

Előzmény: M62 187 (5830)
M62 187 Creative Commons License 2001.09.03 0 0 5830
TT méretben a MÁV szabványú II. osztályú fővonali felvételi épület kb. 13 x 22 cm. Szerintem ez nem veszélyesen nagy. Bár egy zsúfolt asztalon biztosan.
Egyébként korábban én is mellékvonali típustervekkel kezdtem, jó pár darab készült belőlük, a börzén is lehetett kapni.
Fővonaliból ez volt az egyetlen, szabványterv alapján, de elég jól sikerült... Hálás téma: Biatorbágy régi felvételi épülete.

Fűzfő épületét konkrét megrendelésre készítettem, az eredeti színben. Ez a sárga tükrözés azért készült, mert méretben akkora, mint amit az új megrendelő akart, és a már adoptált tervek alapján gyorsan elkészíthető volt...

Előzmény: rezgaras (5825)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.03 0 0 5829
Ahha!

Akkor innen van. JSB-vel tervezgetjük, hogy csinálni kéne egy kartonmodell épületet, és kapcsolatban vagyok egy nyomdával, amelyik olcsó, jó, és nem ráz (sem meg, sem át).

steve

Előzmény: luc72 (5814)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.03 0 0 5828
Tökéletes, erre a megoldásra - fejjel lefelé - még nem gondoltam! Csütörtökön próbálkozom, megírom mire jutok! A kapcsoló nem sürgős, az a legkevesebb, majd ha már járhatnak a vonatok akkor lesz igazán aktuális. Köszi.
Előzmény: rezgaras (5827)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.03 0 0 5827
Matiz írta:

> A peron ugyben nem ad senki otletet?

Nem vagyok biztos abban, hogy jól értettem a problémát. Ha jól értettem, akkor az az ötletem, hogy öntsd ki gipszbôl, de _fejjel lefelé_! Azaz, veszel egy sima lapot (laminált), elkészíted a peron keretét rajta, és kiöntöd gipsszel. Ekkor a kiszedás után a teteje gyönyörű síma lesz, az élei meg sarkosak. Az alja nem lesz síma, de azt meg többé-kevésbé csiszolópapíron való huzigatással le lehet simítani, és amúgy sem látszik.

> ...a szemelykocsikat osszehuzza az uj kapcsolo. Allitolag az univerzalis is tudja ezt, probalta valaki mar?

Igen. Nagyon jó az univerzális. Kapcsolódik más kapcsolókkal, saját magával mereven is, egy nagyon szellemes megoldással. Nagyon biztosan kapcsolódik. Az egyetlen baja szvsz., hogy egy kicsit bumszli. Ennek az az oka, hogy a többi idegen kapcsolóval úgy kapcsolódik, hogy _körülveszi_ a másik kapcsoló ütközôfelületét, azaz az univerzális kapcsoló feje szükségképpen nagyobb, mint a szokásos kapcsolók feje (hogy körbe tudja venni azt). Nekem van egy dobozzal, megmutathatom, ha tudsz várni novemberig.

Előzmény: Törölt nick (5816)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.03 0 0 5826
by az ex bhv írta:

> valamikor Novemberben lesz nyílt nap nálunk

Tudod már pontosan, mikor?

És tudja valaki, hogy mikor lesz a MAVOE idei kiállítása a Pecsában?

Előzmény: by az ex bhv (5808)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.03 0 0 5825
M62 187 írta:

rézgaras:
"Azonban szvsz. üzleti célból inkább egyszerűbb modellekkel kellene kezdeni, elsôsorban kereslet. A magyar szabványtipusok pedig szerintem jó alanyok a modulrendszerű modellekhez."

> Nem értem az első mondatot... Hogy jön ide az üzleti cél?

Úgy gondoltam, hogy ha eladásra akarod gyártani a házakat. Az igaz, hogy a bemutatott épületeidbôl kettô felvételi épület, de meglehetôsen nagy és ritka. Az is igaz, hogy a németeknél kapható olyan nagy állomásépület is, mint Bonn (Pola?). De szvsz. a modellezôk többsége mégiscsak kisebb állomásokat keres, mert a terepasztala is kicsi, amit egy nagy állomás optikailag agyonnyomna. Tehát én a mellékvonali típustervekben utaznák inkább. Az eredetibôl meg jó sok volt a Kárpát medencében.

Ha még nem olvastad volna:

http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/models/Station/Sta_main_m.htm

> a házak minden alkatrésze (ablak, ajtó, lépcső, "stukkó", rács, korlát stb. - különböző fajtájú és minőségű - kartonból van.

Van Németországban egy pofa, aki szintén mindent kartonból épít, még vasúti kocsit is. Volt róla egy jó cikk a HP1 újságban (Willy Kosak lapja). Ha érdekel, elôkereshetem, mert asszem véletlen pont ez a példány van meg.

Előzmény: M62 187 (5804)
rezgaras Creative Commons License 2001.09.03 0 0 5824
Matiz írta:

> ha kiég az izzó, azt sem tudom, honnan szerzek majd....

Rizsszem izzót lehet szerezni elektromikai boltokban. Szvsz. Conradnak is van.

Előzmény: Törölt nick (5793)
JSB Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5823
Kösz!

Ma nagyon elvacakoltam az Orienttel. Csupa olasz (részben földi) viszi és ellubickoltam az olaszban(spagetti nem válik vízzé). Laschiate mi cantare(néha)
Reggel átküldöm, mekkora lehet egy kép max.?

Előzmény: Törölt nick (5820)
JSB Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5822
emil nuku, ism. ha lehet.
Kösz!

Mikor gyüssz, témamegrágás.

Jövő héten illő lenne őszi előzetes címlista a netere az Uraknak(HÓLGYEKNEK ) is.

Előzmény: Kisbuta (5821)
Kisbuta Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5821
JSB!

Mail ment, válasz azonban nem jött!

???

Kisbuta

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5820
Hello!

BRAWA BR211 ara Modell Kiteknel 42 ezer HUF, legalabbis ennyi volt rairva.... Van meg ott sok finomsag, az osszes festesi variacio. Viszont van nalul DR V100-is, szinten BRAWA, de csak a narancssarga es piros valtozat :-(( a bordo nincs....kar.

A peronrol majd mailt kuldok, viszont Te is kuldd a mailt a felteendo dolgokkal, a metros dolog most megy fel nemsokara.

udv

Előzmény: JSB (5819)
JSB Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5819
Milyen peron ügyben? Sorry vasárnap esti lustaság, de nem keresgélek, merre volt amit kérdeztél. Scusi! Mille grazie!

Bravo BRAWA, egyetértek, de nem csak úgy, hanem mérten.

Persze 449 DEM az nem 82500 fricsesz , amennyiért nálunk vesztegetik. Kinn utazással, + tejeskávé-kuglof Sachernél is olcsóbb.
Na majd az EU-ban!

PS.: Lenne némi Orient a WEB-re, persze a Märklin digi átépítés mellé. Szerkesztő Úr, vélemény?

Előzmény: Törölt nick (5816)
Arsenal Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5818
Hello!
Csak most találtam rá erre az igen érdekes fórumra. Engem is igen érdekel a vasút modelezés.
Ezért nagyon hálás lennék ha valaki tudna nekem küldeni képet TERVRAJZOT információt..stb. a Bzmot motorkocsiról vagy a V43-as típusú villanymozdonyról. A gunner@freestart.hu -ra
Egyébként HO-ban utazom, és ezentúl figyelemmel fogom kisérni ezt az igen jó fórumot:) hátha én is tudok segíteni valakinek.
JSB Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5817
Nos mea culpa, mea maxima culpa. Az az átkozott Schwung!

A BRAWA és a Gützold az azonos gépek, azaz DR.65-10(persze index 10, a fene tudja topicon hogy kell csinálni).

Változatlanul BRAWAT ajánlom? mert Gützi 495DEM, BRAWA 449DEM. Osztán: Brawa 159 vonóerő előre, 107 hátra, de ha a lemezrugőt a futóvázban elhajlítod (avagy kiveszed) egyből 149 lesz, ami szinte optimális, mert ugyi a szertartálos mongyinak oda-vissza azonosan illik húznia. Gützi előre 171, hátra 124 gramm, nem javítható, mert a hajtást csigatengellyel a hátsó ( a valódinál futő) forgóvázban helyezték el. A vonóerő émiá, nem korrigálható ( kukát kivéve, ahol ua.) A két gépet kissé lólábasan 99/8 (BRAWA) és 99/5 (Gützi) tesztelték. A kaszni BRAWA-nál jobb, mert az Indusi vezeték 0,5 mm(!) is van és nem törik. Mögötte légrés, ahogy illik, Ez eddig csak BR-nek sikeredett. Ezen túlmenően BR rudazata javarészt fotómaratott.

Nos ennyit itt, mert nem kívánom kész (tartalék) tesztünket végig leírni(no meg elsütni). Egy bizti, : BR65 nem ér 500 márkát - márha nem aranyból van. Persze akkor is csak törtaranyban, mert ugyan kinek kéne fazonáron.

Előzmény: luc72 (5814)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5816
Hallo!

Luc72:
Vegyel BRAWA-t, vidd haza es csodald :-))

Mas:
Megneztem az Erkel utcaban a BRAWA 211-es modellt, gyonyoru, ilyennek kell lennie. Meg fogom venni, legalabb lesz valami, ami a felsovezetek kiepitesere osztokeljen :-))

A peron ugyben nem ad senki otletet?

Es megint mas: ha a hagyomanyos kupplungrol atternek masfajtara, akkor a ROCO felet vagy az univerzalisat valasszam? A ROCO csak ROCOval kapcsolhato, az univerzalis pedig a regi fajtaval is. Azert cserelnem le, hogy a szemelykocsikat osszehuzza az uj kapcsolo. Allitolag az univerzalis is tudja ezt, probalta valaki mar?

udv

Előzmény: luc72 (5814)
JSB Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5815
A kérdés csak az, hogy melyiket akarod, ui. a Fleischmann 65 ami tökéletes modell (1:87) és Gützold azonos gépről szóé, a nyugati változatról. Brawa az NDK (volt keletnémet) gép modelljét képezte le, és ebben egyedül álló. A három között ha döűnteni kell(ugyan miért lennék részrehajló, hűiszen az újság méréseinek valóságtartalma adja a minőséget, s nekünk nem fizetnek (mont nyugaton) előre az "eredményért". Kis lap mondhat igazat!.
Nos: BRAWA-Fleischmann(izlés kérdése-holtverseny, BRAWA valamivel jobb, de a különbséget asztalon úgy sem használod ki),Gützold a sorrend.
Plusz Gützold ahhoz képes túl borsos áron kínálja magát. Brawa és Fleischmann árában van, ha ott vaszad ahol árában adják.
Ha technikai részletek érdekelnek, adj emilt, mert a többiek elalszanak az unalomtól ha hosszan elemezzük a mongyikat.

Jövő héten légy szíves telefonon keresni, van számodra egy három méter hosszú eredtiről másolt északi fűtőház 1:100 helyszínrajz, teljes vágányhálózattal.

üdv: JSB

Előzmény: luc72 (5814)
luc72 Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5814
Sziasztok

M62nek én mondtam, hogy ha a füstinek a tervrajza meg lesz, akkor csikosháTTú mondta, papírból el lehet készíteni a házakat, és erre van valaki ismerőse. Tehát a félre értés innen ered.

Más

Srácok szerintetek
Gützold vagy Brawa BR65 mert valaki a Brawara esküszik, de olyat is halottam, hogy a Miba tesztbe a Gützold volt a jobb. Brawat láttam, fogtam is a kezembe, és láttam működni, eddig + is a kép róla, de Gützit látott innen valaki?

Megint más

Az Erkelben sok szép magyar cucc készült, volt most egy MÁVos 6 vagonból álló Express szerelvény Saschen kocsikból átalakítva, minden részletre oda figyelve, de az ára nagyon súlyos 140000 Ft.

Előzmény: Törölt nick (5813)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5813
Kivánok!
12 fröccs öntés után én sem tudnám összerakni.-)))

Viccet félre!

Szóval dehogy akarok én kötözködni! Ha így érezted akkor ezer bocs, visszavonom az egészet!

Én azt szeretném, ha bemegyek a modellboltba, rábökök egy M62 187 kolléga által kitalált ház modelljére, megveszem, otthon összerakom, és felteszem a MÁV pályámra, és gyönyörködöm.

Most meg álmodozom...

Az információd fals, nem készítek házakat, csak saját magamnak volt egy-két kísérletem.

steve

Előzmény: M62 187 (5812)
M62 187 Creative Commons License 2001.09.02 0 0 5812
"Illesztő fülről" nem volt szó. Ezt Te találtad ki...

Illesztő peremről volt szó meg fülekről... külön... És nem lustaság miatt nincs. Én össze tudom állítani így is, akkor meg minek legyen rajta? Mellesleg papírról van szó, ami eleve egy sík valami. Nincsenek rajta peremek meg fülek. Persze a fröccsöntés (meg a fröccs öntés :-)) esetén sokkal egyszerűbb lenne ilyen extra részleteket előállítani.

Miért érzem úgy, hogy csak kötözködni akarsz? Úgy tudom, Te is készítesz házakat, másoknak is. Persze lehet, hogy akitől hallottam, csak rosszul tudja. Azokból mikor lesz sorozatgyártás? Gondolom akkor, amikor nálam is. Vajon miért...? :-)

Előzmény: Törölt nick (5809)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.01 0 0 5811
Szerintem MINDENKIT!
Előzmény: by az ex bhv (5808)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.01 0 0 5810
Hali!

Köszi! A hangját hallottam, de OFF
Éppen Veres Zolikának a videó anyagát másoltam át, és a kamerával, mert az SVHS editáló gépemnek lepukkant a hangja. Holnap, ha az időjárás is engedi záró buli a Kiliti műrepülő EB-n.
ON

Kéne már valami gőzös videó...

steve

Előzmény: luc72 (5807)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.01 0 0 5809
"Lustaság: fél egészség!"

Amúgy meg miért nincsenek "illesztő fülek"? Tudom, itt most másról beszélgetünk, egyedi épületekről, meg a sorozat gyártásról. Én csak álmodozom...

Elpárolgó ragasztó... Az is hagy nyomot, de még hogy!!!

Előzmény: M62 187 (5806)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.09.01 0 0 5808
Hali!

Na und, das stört mich net!
(Na és az nem zavar engem)
Egyébként most töbségben vagytok (TT )
A H0-ások egyébként most csak hallgatnak!
(Csak vicc volt senki se vegye magára!)
Nos a lényeg valamikor Novemberben lesz nyílt nap nálunk(LÁVA Egyesület aki még nem tudná), én szervezem !
Valakit érdekel ?
Zsolt

Előzmény: Törölt nick (5803)
luc72 Creative Commons License 2001.09.01 0 0 5807
CsikosháTTú

Egy másik topicban kérdezted, hogy mikor megy a Lajosmizsei vonalon nosztalgia vonat? Állítólag ma ment. Sőt ismerem az egyik mozdonyvezetőt, de ö most az Esztergomit nyomta nagy örömömre, mert a Bécsi úti átjárónál hosszan fütyült és kapartatta a 424est. Egyébként meg a Váci vonalon motorvonaton nyomja. De a lényeg, ha előbb értesülök szolok, és akkor egy kis hiénázásra kapható vagy, már ha érdekel.

Előzmény: Törölt nick (5805)
M62 187 Creative Commons License 2001.09.01 0 0 5806
A nagy kézügyesség jelen esetben egy magasabb fokozatot jelentett. Itt nincs elpárolgó, műanyagot oldó szintetikus ragasztó. Itt festett matt felületek vannak, amin még egy megszáradt vízcsep is látszik, hát még a fényes, megszáradt ragasztó. Itt nincsenek illesztést könnyítő peremek, fülek, itt egyszerű élragasztás van közel sem merev kartonon. Nincsenek előre letört éle, a helyzettől függően szemmértékre kell az illesztéseknél a karton élét a kellő szögben megmunkálni. Gyakran nincsenek előre kiszabott elemek, sokszor menet közben kell alakítani, mert még a felvitt ragasztó vastagsága is torzíthat. És még csak előre kivágható, tervezhető sablonok sincsenek, mert még az ugyanakkora grammsúlyú kartonnak is más és más a vastagsága a származási helytől függően.

Én inkább azt mondom, hogy aki úgy érzi, kellő kézügyességgel rendelkezik, az ne fossza meg magát az alkotás örömétől, saját maga készítsen házakat, ne készleteket keressen... :-)

Előzmény: Törölt nick (5805)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.01 0 0 5805
Szevasz M62 187!

Az a legkevesebb, hogy, ha valaki alkot valamit, ami ráadásul szép is, akkor megdícsérjük!

Viszont egy valamit nem értek:
"...nagy kézügyesség kell..."

Hát persze! E nélkül nem létezhet vasútmodellező! Persze a "nagy"-nak is vannak fokozatai! Én például nem építenék - egyelőre - vasúti járműveket, de egy ház összerakását már be merem vállalni. Ha valaki még ezt sem, akkor ott baj van!

csíkosháTTú

P.S.: a felhasználói nevemet anno elgépeltem, csíkosháTTú akart lenni, de steve megszólításra is hallgatok.

Előzmény: M62 187 (5804)
M62 187 Creative Commons License 2001.09.01 0 0 5804
rézgaras:
"Azonban szvsz. üzleti célból inkább egyszerűbb modellekkel kellene kezdeni, elsôsorban állomásokkal, mert úgy érzem, arra nagyobb lenne a kereslet. A magyar szabványtipusok pedig szerintem jó alanyok a modulrendszerű modellekhez."

Nem értem az első mondatot... Hogy jön ide az üzleti cél? Erről itt nem esett szó. A bemutatott három épületből kettő felvételi épület. Az egyik egy fővonali II. osztályú épület, szabványterv alapján, éppen ahogyan említetted, a másik Balatonfűzfő állomásépületének tükörképe...

"Csak egy pár kérdés, ha nem szakmai titok:

- mibôl vannak a házak? Műanyag, kartin vagy gipsz?
- a stukkó-csíkok hogy készültek?"

Nem titok, de minden részletbe nem mennék bele. Minden ház, és a házak minden alkatrésze (ablak, ajtó, lépcső, "stukkó", rács, korlát stb. - különböző fajtájú és minőségű - kartonból van.

khotjoe?
"Valoban szép munka, alig várom a többi kép elkészültét."

Sajnos szerdán leszállítottam az újabb megrendelést, a digitális fotózás az előző napon kútba esett. Most várni kell néhány hetet, amíg kapok papírképeket a már beépített házakról. :-(

csíkosháTTú?
"Mikor lesznek építőkészletként megvásárolhatók?"

Nem lesznek építőkészletek. Két évvel ezelőtt H0-ás egyszerű őrházzal megpróbálkoztam, de sorban hozták vissza őket, mert nagy kézügyesség kell a tökéletes összeállításhoz. Mivel itt kartonról van szó, a megfolyt ragasztó nem távolítható el nyom nélkül. Összeállítás után a festés már nem oldható meg eredeti minőségben...
Vagyis a jövőben csak készházak lesznek, készletek nem...
A sorozatgyrtás ötlet szinten foglalkoztat, de a speciális technológia miatt nehezen megoldható.

Egyébként a látottakon kívül jelenleg még egy lakóház, egy 1888-as MÁV-szabványú TT-s "emeletes őrház raktárhelyiséggel", egy TT-s és egy H0-ás egyállású mellékvonali mozdonyszín és egy mellékvonali H0-ás egyszerű őrház van itthon, még leszállítás előtt. Szerdán egy TT-s kétállású mellékvonali fűtőházat, egy-egy TT-s Balatonakarattya és Balatonkenese "mintájú" épületet szállítottam, ezek az őszi MAVOE-kiállításon is láthatóak lesznek a Molnár Rezső helyi kör asztalán...

És végül: köszönöm a dícsérő szavakat!

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.01 0 0 5803
Hali!

Mert nekem nix dajcs, viszont jeszty inglis, és nemes egyszerűséggel elnéztem.
Kösz a korrekciót!

steve

Előzmény: TableTop (5802)
TableTop Creative Commons License 2001.09.01 0 0 5802
Üdv

Steve, ha német asztalt építesz, miért angolosítod az állomásépületed nevét??:)))
Írod:
"Ez koNkrétan az AUHAGEN cég egyik állomásépülete: Klingenberg-Colmniss."

Az enyém maradt az eredeti nevén Klingenberg-Colmnitz. (Bár lehetne Schoroksár is, de az túl úriasan hangzik:)

Előzmény: Törölt nick (5794)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5801
A POLA fűtőházat Te is meg tudnád magyarni. A BR 52 magyarítása kemény dió...

Egyébként igazad van.Ki csinál 375-öt, 424-et, M40-et, M32-őt, stb???
(Nem egyedi darabra gondolok, hanem megvásárolhatóra, mondjuk bemegyek egy modell boltba, és megveszem...)

Előzmény: Törölt nick (5800)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5800
POLA fűtőházból is lehet magyar, BR52ből is...akinek ügyes keze van, az előtt nyitva áll minden kapu. De akinek nincs, és nem nagyon szeretne barkácsolni...
Előzmény: Törölt nick (5799)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5799
Nálam marad az eredeti, de legalább kiderül, hogy van némi alapanyag magyarni...
Előzmény: gyurmosz (5798)
gyurmosz Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5798
Én abból az állomásból Budapest-Csepelt csináltam :-)
Előzmény: Törölt nick (5794)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5797
OFF
I'm waiting for the mail...
ON
Előzmény: Törölt nick (5795)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5796
A barkácsolás nekem is az egyik kedvenc foglalatosságom. De a csomagolásból kiszedett cucc működjön! Te figyelj! H0-ban ici-pici?! Nem túlzol? Képzeld el TT-ben, vagy N-ben!
Előzmény: Törölt nick (5793)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5795
OFF: "Fly" ügyben mail ment. ON
Előzmény: Törölt nick (5794)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5794
És pantográfot is raksz a NOHAB-ra? -)))

Viccet félretéve:
Ma járt nálam JSB kollégánk, és egyből felvidult arccal, az egyik épületemre rábökve közölte, hogy:" ebből nagyon szép Dunakeszit lehet csinálni!" Ez kokrétan az AUHAGEN cég egyik állomásépülete: Klingenberg-Colmniss. A gyár honlapján megtekinthető, és van H0-ban is. A felsővezeték egy érdekes dolog, de szerintem a kapható cuccokból lehet magyarozni.

Az első börze mindenkinek 8-án van, csak nekem lesz 15-én...("lörning tu fláj...")

Előzmény: Király E. (5792)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5793
Azért ne menjen el az életkedved, meg a kedved sem a Viessmann cuccoktól. Nem riadok vissza a barkácsolástól, mert megjavítható, de abban tökéletesen igazad van, hogy ennyi pénzért nem nekem kellene a konstrukció-hibás lámpát javítgatnom.
Egy nagyon ici-pici lámpáról van szó, ilyen én házilag aligha tudtam volna összehozni, sőt, ha kiég az izzó, azt sem tudom, honnan szerzek majd....
Előzmény: Törölt nick (5791)
Király E. Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5792
Szia Steve
Igazán magyar tájat szeretnék épiteni a 70-es évekből,magyar jellegű épületekkel, feliratokkal,felsővezetékkel.Ha nincs annyi magyar szerelvényem az nem olyan nagy baj,jöttek ide más országból mozdonyok is.Esetleg érdekel Titeket, hogy a Teréz körúti bolt 150 méterrel odébb költözött, ezért nyitási kedvezmények vannak, pl minden Auhagen -20%,Heki, Vollmer,-10%.Más, biztos hogy holnap nem lesz börze?
Előzmény: Törölt nick (5788)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5791
Na Neee!!!

Gyári hibásak a "fiszmann" lámpái?! A fene! Most elment az életkedvem tőlük! Ennyiért tessék működni! Amiket én csináltam magamnak, azok nem zárlatosak, csak nem lehetett mindenütt egyforma kandeláber! Most vakarhatom az üstököm, hogy hogyan variáljak...
(JSB! Nem kéne a "fisz-mann-nak" mondjuk cisz-ben próbálkozni? -))).)
Kössz az infót a 118-ról. Nekem is ez volt a sejtésem, de nincs róla elegendő képem. Amúgy ezeknek három tipusváltozata létezett, kétféle kasztnival.

Előzmény: Törölt nick (5789)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5790
Hali!
B'B'. A gépezetet még a DDR és Népközt. érából őriztem meg, a 118 2-4-et (ez a C'C') a Tillig gyártja, ez még nincs meg...
Előzmény: Törölt nick (5786)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5789
Szerintem hosszú. A 119-eseknél lehetett kavar, mert abból több kaszni létezett/ik.

Más. Vásároltam ezt-azt. Megvettem a BRAWA féle peron-széleket, 4 csomagot. Tökéletesen számoltam, elég lett. Nagyon jól néz ki, örülök, hogy nem kezdtem neki gányolni a papírral, az közel sem lett volna ilyen. Viszont, a hozzá kapható lapok elfogytak, nincsenek, a Noch lapjai meg vastagok erre, akkor most mi legyen? Nekifogjak szerintetek gipszel kiönteni a közepét? Nekem úgy jobban tetszene, mert szerintem a széle a lényeg, de kíváncsi vagyok mit gondoltok... Ha megveszem a gyári BRAWA lapokat, azokat le kell szabni méretre, valószínűleg elrontanám pár helyen....
Vettem Busch járdát is, mert a saját kezűleg készített nem tetszik. Ebből csak két csomaggal vettem, de úgy tűnik ez is elég lesz, sőt, még egy kis parkot is ki tudok alakítani belőle!
A peronhoz világításképpen Viessmann peron-lámpákat vettem. Ezekkel csak az a gond, hogy mindegyik zárlatos, az összes !! Viszont valószínűleg nem vennék vissza, mert felbontottam a csomagolást...mivelhogy ki akartam próbálni. Szétszedtem kettőt, ki lehet javítani, egyszerűen gagyi konstrukciójúak :-( Mindegyikben két izzó van, az egyik megy, a másik vezetékezése zárlatos. Jó, nem?

No, üdv!

Előzmény: Törölt nick (5785)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5788
Szia Király E.!

Hát kihívásnak kihívás az biztos! Mármint TT-ben magyarozni. Nekem is DR az összes cuccom, kivéve az M61 001-et, egy régi Zeuke modellt, lassan múzeális érték. Én ugye mostanság építgetek egy '70-es évek első felét idéző asztalt, ami DR lesz. Ha most kezdeném, akkor erősen gondolkodnék a MÁV-on, és talán bele is fognék: van ugye a NOHAB, a Tillig BR120-ból lehet Szergejt faragni (a modell teli találat, jó hajtás, kolosszális vonóerő, szép kivitel), a BR52-ből is lehet 520-at csinálni, a ROCO által gyártott BR80 is jó, és a Dunai Vasműben állítólag üzemelt egy, a Deák gyártogatja a V43-at, de szerintem... inkább nem írok semmit.
A személykocsik beszerzése kritikus: nem igazán léteznek.
Tehervagonok még csak-csak...

steve

Előzmény: Király E. (5784)
Mopi Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5787
Másfél órán keresztül néztem a honlapjukat. El kell jutnom oda! Élőben egész más...
Amúgy az eddigi legnagyob Märklin asztalt (~100m2) egy kis faluban láttam München és Salzburg közt (Németo.). Nem Märklint láttam sokkal nagyobbat is (Mittomén, hogy az mekkora kb.:250m2), Kempten környékén (Dél-Németo.), miniland-nak hívták.
Előzmény: pg54 (5782)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5786
Ha már konkretizálunk, B'B' vagy C'C ? :-))
Előzmény: Törölt nick (5785)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5785
Jó Estét Kollégák!

Matiz! (Vagy Bárki, Aki Tudja)

A DR BR118-as mozdonyán a fenn, középen lévő lévő lámpa az "hosszúfény", vagy csak helyzetjelző? A 118 146-0 számú gépről van szó, ez egy régi BTTB modell. Köszi!

steve

Király E. Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5784
SZia Steve!
Kérdésedre válaszolva,valahogy megfogott.Tudod irtam a Nohabról és igazán az tetszett benne hogy magyar festésű gép.Nekem van 27 db.H0-ás mozdonyom, és egy Csörgőt kivéve majdnem mind német jelzésű,többségében DR.A terepasztal is német jellegű, ezért indult meg a fantáziám hogy kellene egy magyar is,ami lehetne TT-s.Két H0-ás asztal nem férne el,egy is nehezen.És ahogy foglalkoztam a tervezéssel, egyre jobban kezd érdekelni,és szerintem a kettő nem üti egymást,mert a vitrinnek mindegy hogy H0-ás vagy TT-s van benne.Igazán ezekből egy pár mozdonyt és a hozzávaló szerelvényeket szeretném összegyűjteni,és ez új kihivás az asztal megépitésével együtt.És az utolsó dolog, hogy a Piko H0-ás Nohab nagyon nem tetszik,és a Roco-t nincs türelmem kivárni.Helló
Előzmény: Törölt nick (5780)
JSB Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5783
Megnyíltak, a belépő 18DEM. Egy kikötőnegyedi raktárház(egykori dohánykikötő)emeletét kapták Hamburg várostól és a Hafen AG-tól. A csapat Kft. Főleg kibernatikusok, makettmesterek. Első ütemben 300 m2, majd később további 230 m2 nyílik, egyelőre nem, véglegesített időpontban. A Märklin digitálból annyi igaz, hogy Märklin és digi, de saját rendszer.
A csapat 56 főből áll, és sok közöttük a hölgy(főleg a makettezők). A kibernetikuspok áltagéletkora 23-28.
Előzmény: pg54 (5782)
pg54 Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5782
Nem emlékszem, hogy írt-e már valaki róla:
Miniatur Wunderland Hamburgban:
1600 m2 csarnokban
540 m2 terepasztal
5000 m vágány
1000 db kitérő
500 szerelvény
1000 jelző
3000 épület
20000 lámpa
30000 figura
50000 fa
Marklin-Digital és Faller-Car-System
Hát nem semmi...
nyitva: 10-18, kedden -21, hétvégén -19
ha igaz, augusztus 16-án nyitott
Hamburg, Kehrwieder 2-3.
www.miniatur-wunderland.de
etwg Creative Commons License 2001.08.31 0 0 5781
Szia Steve

nincs teljesen igazad, mert a hosszu csigatengelyt még a Zeuke találta ki. Az utolso sorozatok a 70-es évek elején ZEUKE dobozban már igy jöttek ki, de a céget közben államositották.
Ha jól emléxem a Zeuke egy jubileum alkalmából tervezte át a modelleket. Annak idején volt valamilyen jubileumi prospektus is (nem tudom pontosan mikor), ahol a mérnökük elmondta, hogy mire készülnek. Azt hiszem a BR23-as volt az utolsó amit átalakitottak. Még emléxem, hogy az uj verzió sajnos rosszabbul ment mint a jo öreg egy tengelyemeghajtásu masina, és föleg annak a hangja volt sokkal elfogathatóbb - a csatlok sustorgása nagyon kellemes volt. A mozdony fémkeretes volt, igy ismét jobb sulyelosztásu, mint a késöbbi műanyagkeretes változat, habár az egész nehezebb volt elödjénél.

A sulypont kérdéshez, csak annyit, hogy igaz a 118, V200-ban is voltak felsö sulyok, ahogy irod, ennek ellenére a mozdony sulypontja a nagy also fémdarab miatt mégis, kb. 5 mm volt lejjebb mint akár a E499 vagy a E11-esnél.

Előzmény: Törölt nick (5778)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.30 0 0 5780
Egy Henry Ford nevű pasas azt mondta, mikor azt kérdezték tőle, hogy melyik a legjobb autó, hogy: "Az új!"

Persze ettől még lehet találni 7e forint körül jó BR86-ot. Csak nagyon meg kell nézni...

(Zárójelben kérdem: belezúgtál a TT-be?)

steve

Előzmény: Király E. (5779)
Király E. Creative Commons License 2001.08.30 0 0 5779
Köszi Steve, csak azt akartam megtudni hogy ezek a gépek ténylegesen jobbak lettek-e,és megérné a rájuk forditott magasabb összeg,vagy jo a BTTB olcsobban.Köszi
Előzmény: Törölt nick (5778)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.30 0 0 5778
Csak motorcsere! Amúgy minden a régi. Ez a BR56, és 86 esetében jó, azok nagyon jók! A 81, és 92 azonos alapon van, ennek a modellnek a megítélése szubjektív, nekem tetszenek, a 81-ből kettő is van. Viszont figyelem!!! Az ősi Zeuke-féle konstrukció csak az egyik tengelyt hajtotta, a csigatengely már a BTTB találmánya.
steve
Előzmény: Király E. (5776)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.30 0 0 5777
Most már csak rá kell szánnom magam, hogy levegyem a mozdonyszekrényt a fél éves Tajgatrommel-ről...
Előzmény: TableTop (5751)
Király E. Creative Commons License 2001.08.30 0 0 5776
Sziasztok!
A következő kérdésem lenne:a most kapható Br 56,86,92 és 81-es gőzösök a Tilligtől teljesen új konstrukciók, vagy a régi BTTB-k feljavitva.Ha igen, akkor miket javitottak rajtuk.Csak a motort cserélték ki? Köszi helló
Előzmény: Törölt nick (5774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!