Keresés

Részletes keresés

majkel Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94232

Hja, ez az OKJ "szakmunkás papír tényleg kabaré.

Múltkor beleakadtam a neten egy ilyen intézmény bemutató videojába, OSB lapokon alapáramköröket szerelgettek.

Ezzel nincs is baj, mert mi is így kezdtük a tanműhelyben, csak mire véget ért a 3 éves képzés, volt 1,5 év szakmai gyakorlatunk, a legkülönbözőbb területekről. 

Tehát, használható munkaerő került a piacra, mert volt ideje megtanulni a gyakorlati oldalt is.

Nekem még szerencsém volt 80-ban, mert 503 ált.villszer. papírral végeztem, utána szedték 4 felé először a szakmát.

Arra a statisztikára is kíváncsi lennék, hányan fognak a szerzett papírral elhelyezkedni.

Előzmény: Mutual Friend (94210)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94231

Számomra ez kikapcsolódás, ide villanyszerelő suliba járni.

Jó társaság pedig nagyon heterogén. Meg is jegyezték hogy megbuktatnak mindet mert annyira jó és talán értelmes közösség jött össze azaz a 11 ember.

 

Mindenkinek megvan a szakterülete amiből élményeket tudást tud behozni és ezt élvezet hallgatni. 

Aki nem annyira képzett villanydolgokból azok tényleg nyomják otthon rendesen hogy a hiányosságaikat pótolják.

 

Előzmény: tfe_tng (94228)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94230

Értelmes villanyszerelők nem tépik feleslegesen a szájukat mert unják a sok fasszopót, mint ahogy a többi csoportban az aktuális tudorok, szóval akadnak itt műkedvelők, trollok, háziasszonyok, fotelszakik és sokan mások velem együtt.

Előzmény: tfe_tng (94228)
tfe_tng Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94229

Nekem max. egy aduász van a kezemben: láttam Pokót józanul :-D

 

Ez mondjuk eleg komoly fegyverteny :)

Előzmény: Jahno (94221)
tfe_tng Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94228

Ahogy elnezem a hozzaszolasokat, lehet tobb itt a villanymernok meg az informatikus mint a villanyszerelo ;)

 

Előzmény: Mutual Friend (94225)
tfe_tng Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94227

BTK magyar szakos, de volt egy filozofus developer kollega is :)

Előzmény: Garfield007 (94223)
ötfelezős Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94226

De utánanéztél, nem? Mint ahogy egy marógép vezérlésnek is utána tud nézni a villamoshálózat-szerelő, illetve az épületvillamossági technikus, és a négy mérős nagyfogyasztói mérésnek is az erősáramú gépgyártó.

Előzmény: peppino (94224)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94225

Erősáramú szakon ...

 

Osztálytárs gyengeáramú szakon végzett most ugye tanár, neki suliba kell járni ...

Előzmény: ötfelezős (94215)
peppino Creative Commons License 2018.12.24 -1 1 94224

Hát magamból kiindulva, villamosmérnökként lófüttyöt sem tanultunk arról, hogy miként kell egy lakáselosztót összerakni, fi-relé, fővezetéki sorkapocs semmit sem mondtak volna, ha nem nézek utána.

Előzmény: ötfelezős (94215)
Garfield007 Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94223

Pék, mezőgép technikus, grafikus, kertész...

Előzmény: Jahno (94222)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 -1 1 94222

Jajjj tudom még ki volt. Phd csillagász vagy mi. Nem is ezzel van a baj, inkább a főnökségnek és vezetőknek kellene valami papír :-D

Előzmény: kiggyo (94219)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94221

Nálam a legdurvább programozó az rallyversenyző volt, vagy éppen tengerbiológus és ilyesmi.

 

Másik csoportban most jött elő, hogy ki maradt a szakmánál, elektronikus zenész, dizájner, programozó?

 

Ward is 14 évesen kezdett el szirszarokat csinálni, két sör mellett megszavaztuk és eddig jutott:

 

http://www.origo.hu/filmklub/blog/interju/exkluziv/20120721-kiss-balazs-interju-weta-prometheus-a-hobbit-tintin-kalandjai-avatar.html

 

Van egyáltalán ilyen "kurvajógrafikusképzés"?

 

Mellette a többiek? Elmentünk Csokiba, hümmögtünk a demón, "ilyet mi is tudunk". És tényleg, néha letette előttünk az arcát a világ, aztán ember is annyira megcsinálta poénból a kannásbor mellett, hogy nem sokkal később a PS2es 3D motorját optimalizálgatta a Sonynak. Erről sem sok papír létezik :-D Iszonyat mi ilyen összejött a 20 éves haveri körből. Nálam ez a zenész, grafikus, dizájner szakma elég rendesen képben van szóval nem kell a kampó duma, ott voltam mikor a Subscribe született és sok más hasonló. Szerencsére néha az számít, hogy letesz valamit az asztalra vagy sem. Nekem max. egy aduász van a kezemben: láttam Pokót józanul :-D

Előzmény: kiggyo (94219)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 -1 1 94220

Mondjuk Nova gyerek durván nyomja, majd mondom mi az új ötlete, de pár nap alatt tanult meg járni a mesterséges intelligenciája, aztán már tök jól focizik. Szerintem nincs róla papírja, de végiginyomta a világot, velem is melózott a hárombetűsben aztán most a szomszéd épületben szakért, sok pénzért szórja a pontosvesszőket a sor végére. Mindenki sokra vitte, csak én vagyok nigger :-D

 

Láttam én fura embereket a világon, ezek itt el sem hiszik. Egyik az űrben szimulálta a nemtom milyen elemi részecskék kritályosodását, másik nem szén alapú életformát kutat a tenger alatt és odaát, beszálltak űrsikló vezérlésébe, műholdakba, meg olyanokba amiről nem beszélhetünk. Vagy csak az a három arc, mikor a hőmérőimmel szopoltam és mondták, hogy szenzorokban odahaza vannak, mire lenne szükségem? Tapasztalat volt, egyik cuccuk tengerszint alatt 10 kilométerrel van, a többi szétszórva a térben elvégre Szaturnusz atmoszféráját is elemezni kell valamivel, ezek öten meg pont alkalmasak rá, hogy kiötleteljék. És ilyenkor kocsmában én is összemegyek kicsi laposra, hát még Elek.

Előzmény: tfe_tng (94207)
kiggyo Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94219

Nálunk sem több 30%-nál a szakirányú végzettséggel rendelkező programozó, pedig a világon egyedülálló technológiát fejlesztünk. Sokan nem végzik el a sulit, hamarabb beszippantja őket a szakma.

 

De volt nálunk már vérprofi programozóként óvónő (mo-on az első ilyen végzettségű, férfiként!), fizikus, elektroműszerész és sorolhatnám...

Papír helyett egy 3órás vizsgafeladat és elválik a szar a májtól...

 

Egy-két multi még válogat a papírok között, a kisebb cégek leszarják. Egyedül a pályázati pénzeknél szívás, nem tudod a munkaköröket feltölteni.

 

Előzmény: Garfield007 (94214)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94218

Azon gondolkozom milyen papírra gondolt, mert itt amilyen munkakörök vannak és ahogy változik a technológia azt mi bírja követni? Ugyanaz van, mint 1980ban, csak ott a hardver titkos volt és középsulis arcok kilóra megették a világot, most van gyári támogatás, tecnológia, csiribiri.

 

Tessék művelődni bazmeg:

 

https://www.youtube.com/watch?v=nOzcDPCNd_I

Előzmény: tfe_tng (94207)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94217

Kár ezekkel megfejteni, nálam a hálózat 370ezer felhasználós és másik csoportban sem értette a baromarc, hogy kezem alatt van az Exchange, szét tudom dönteni, mindenhez is van jogom, de a spamszűrő jogilag és igazgatásilag külön cég, mert mert csak. Fogalma nem volta világról, csak mantrázta a garázscéges elméleteit és magyarázta, hogy kamuzok és azt sem tudom mi az az SMTP. Ez ilyen, mit mondjak rá?

Előzmény: Garfield007 (94214)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94216

Vagy fordítva, azt kamuzol be, amit csak akarsz és a próbaidő alatt vagy referenciákból kiderül. Hagyjuk már, elek ezer+1 alkalmmal előadta, hogy mi az elképzelése a világról meg a rack szekrényről. Igaz a mai gyorstalpalós programozó képzések elég beteg irányba viszik a világot, de ez a következő kérdéskör lesz.

Előzmény: Mutual Friend (94210)
ötfelezős Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94215

Mint tudjuk, pár éve már megint elfogadják villanyszerelő helyett a villamosmérnököt...

27/2012. (VIII. 27.) NGM rendelet

A jogszabály mai napon ( 2018.12.24. ) hatályos állapota.

7. *  EGYEBEK

7.2. A „2. Szakképesítéshez kapcsolódó további jellemző adatok” fejezetben a szakmai előképzettségként feltüntetett villanyszerelő, illetve középfokú vagy felsőfokú erősáramú végzettségnek a következők fogadhatók el:

7.2.3. Mérnök:

villamosmérnök, villamos üzemmérnök, mérnöktanár, műszaki tanár erősáramú szakon;

az oklevélben következő szakirányok (ágazatok) valamelyike szerepel:

villamos művek,

villamos gépek,

villamos energetika,

épületvillamosítás,

létesítmények villamosítása és automatizálása,

amennyiben csak a Villamosmérnök végzettség került az oklevélben feltüntetésre és a villamos energetika szakirány nem állapítható meg, akkor a szakirányú előképzettséget a leckekönyvből (index) kell a következők szerint megállapítani.

Megfelelő az előképzettség, ha a villamosmérnök a villamos energetika szakirány következő tantárgyaiból legalább kettőt úgy vett fel, hogy minimálisan 4 féléven keresztül legalább heti 2 óra előadáson és legalább 3 féléven keresztül heti 2 óra laborgyakorlaton vett részt, és/vagy minimálisan 14 kreditet teljesített a következő tárgyak valamelyikéből:

Elosztó berendezések és védelmek

Védelmek és automatikák

Túláramvédelem

Kapcsolástechnika

Nagyfeszültségű technika és berendezések

Szigeteléstechnika

Villamos művek

Villamosenergia-átvitel

Villamos energetika

Villamosenergia-ellátás

Villamos gépek és alkalmazások

Villamos energia kisfeszültségű készülékei

Villamos kapcsolókészülékek

Villamos készülékek

Energetikai villamos készülékek és berendezése

Villamosenergia-rendszerek üzeme és irányítása

Épületenergetika

Villamos energia-átalakítók

Villamos berendezések üzemvitele

Megújuló energiaforrások

 

Garfield007 Creative Commons License 2018.12.24 -1 1 94214

Elek, pedig már kezdtem reménykedni.

40-50 fő közötti fejlesztőcsapatot támogatunk, plusz a külsősök.

A felének sincs szakirányú végzettsége, papírja meg főleg nincs. Ehhez képest országos rendszereket fejlesztenek.

Mindegyikőjük folyamatos csábítás alatt vannak, nem a papírok miatt...

Előzmény: tfe_tng (94209)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94213

Átment a szabványcsomag ?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94208)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94212

Igy van.

 

 

Előzmény: tfe_tng (94209)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94211

Van itt egy nick aki aki Linux vállalati felügyeletet csinál Székesfehérváron.

 

EMEA területnek.

 

Az sem gond ha pék vagy. Van affinitásod a dologhoz, a többit hozzáképzik, nyelvi órára is beíratnak.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94206)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94210

A HR-es nem kérdezi hogy te mennyire vagy otthon a java-ban vagy akármilyen programnyelvben mert nem ért hozzá. Ez pont nem az a terület ami HR vizsgál.

 

Ha van egy CCNP vagy CCIE vizsgád az igen az szép papir.  Diploma nyelvvizsga az megint jáccik főleg hogy ha egyetem.

 

Az OKJ-s dolgok azok lófaszpapirok főleg annak tudatában ahogy most osztogatják. Én sem azert ultem be a sulipadba mert meg nem rázott meg az áram. A törvény olyan hogy ha akarsz egy FAM papirt akkor villanyszerelőnek kell lenned. HA a műszaki egyetemet végezted erősáramú szakon akkor is kell hogy villanyszerelő legyél. Tiszta faszság ...

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94205)
tfe_tng Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94209

Programozasrol volt szo. Eletemben nem lattam meg senkit akitol papirt kertek volna barmifele vegzettsegrol. Tolem sem kerte meg soha senki. 

A villanyszerelesben adott esetben megkovetelhetnek bizonyos papirokat, de az egy masik szakma. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94208)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94208

Nem fogok elméleti vitát nyitni több haver sok éves gyakorlati tapasztalatairól.

Előzmény: tfe_tng (94207)
tfe_tng Creative Commons License 2018.12.24 -1 1 94207

Rettenetesen el vagy tevedve...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94205)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94206

A lényeg lemaradt: EZÉRT kell tanfolyamra menni, a tetves papírért, és nem azért, hogy érts hozzá.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94205)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94205

"Még nem láttam embert aki tanfolyamon tanulta."

 

Tök mindegy, hogy hol tanulta és hány ezer év gyakorlata van benne, ha nincs papírja róla, akkor a HR-es szőkep*csák Magyarországán soha, egyetlen cég sem fogja alkalmazni.

Ha viszont van róla papírja, akkor száz munkahely várja tárt karokkal és csúcs fizetéssel, akkor is ha amúgy tök hülye hozzá.

Előzmény: Mutual Friend (94202)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94204

Ez PONT az a diódás négyvezetékes megoldás (+ / - / nyomógomb vezeték / nyomógomb-táp), amit egy korlátlanul bővíthető kvíz-rendszer számára tegnap elképzeltem (csak én utálok fórumba rajzolni :) 

 

(mondjuk egy kicsivel átgondoltabb rajzolással sokkal áttekinthetőbb lenne a dolog laikusok számára)

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/9/4/4/5/BIG_0015399445.jpg

Előzmény: majkel (94185)
Garfield007 Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94203

Dosboxba? A nyugdíjas klubban max.

Előzmény: tfe_tng (94201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!