Keresés

Részletes keresés

Peter_Cs Creative Commons License 2023.03.30 0 0 54861
Előzmény: vanda62 (54860)
vanda62 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 54860

jó választás:-)

Előzmény: shu14 (54859)
shu14 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 54859

Akkor nem marad más, hallgatok Keiinot. :)

Előzmény: vanda62 (54858)
vanda62 Creative Commons License 2023.03.29 -1 1 54858

Kovács Áronnal is az a bajom, hogy egy negyedszázaddal ezelőtt én még hallottam koncerten Szarka Tamást a Bazsarózsat és Tánc a hóbant énekelni. Ennél fogva, ha hegedű és van énekes a színpadon, én azt a mélységet várom, de ez ahhoz képest lapos volt, mint a tükörtojás. 

Előzmény: shu14 (54854)
Dávidking Creative Commons License 2023.03.28 0 1 54857

Gergőnél tartom én is azt, hogy fejlődnie kell. Amit bírok benne, hogy igyekszik mindig valami egyéni üzenethez nyúlni, és egy sajátos stílust kialakítani.

Mivianat vártam, mert tényleg van érzéke a zenéhez. Érdemes ránézni a Youtube csatornájára. Kár, hogy ezzel a dallal nem sikerült feltennie a lécet.

Nálam is Áron dala a favorit az eddigi középdöntőbe jutottak közül. Mellette még Szekeres Andrásé. Meg bejön még Royék dala, és az Everflash Bihal Rolanddal.

Előzmény: shu14 (54854)
vanda62 Creative Commons License 2023.03.28 0 1 54856

Na látod, a fiatal hölgy benned meglelte a közönségét:-)

Előzmény: shu14 (54855)
shu14 Creative Commons License 2023.03.27 0 0 54855

Ebben van valami, nem mondom. Leginkább olyanokat hat ez meg, mint én. Akiknek fogalma sincs a népzenéről, de nem is idegenkednek tőle. :D

Előzmény: vanda62 (54852)
shu14 Creative Commons License 2023.03.27 0 0 54854

Semmi bajom Szekér Gergővel, de sem az éneklése, sem a dala nem jött be. Szerintem hamis volt nagyon, másfelől nem tudom, a dal is olyan semmilyen, a tavalyi(?) is elég átlagos volt. Utoljára az a Nagy Bogis Szempilla jött be, amiben benne volt.

 

A Fuego nálam a Miviana - Égni kell címűje volt. Először úgy korrekt volt, másodjára már nem jött át. Igazából eddig egy dal se volt idén, ami igazán tetszett volna azért, a legközelebb az igazsághoz Kovács Áron volt.

Előzmény: Dávidking (54853)
Dávidking Creative Commons License 2023.03.27 0 0 54853

Persze, én is próbálok pozitívan hozzáállni a műsorhoz, és a dalokhoz, ha már többen is érdeklődésüket vesztették a műsor iránt. Csak valahogy a legutóbbi tizesben nem találtam túl sok pozitívumot. A Fuego az melyik volt? Szekér Gergő nem tetszett egyébként? Ha jól rémlik, anno beszéltél már róla pozitív hangon.

Előzmény: shu14 (54849)
vanda62 Creative Commons License 2023.03.27 0 0 54852

Nekem Panka nem teszett. Az ilyen szám két embernek nem való, aki nagyon utálja a népzenét, meg annak, aki nagyon szereti. Az elsőnek idegen, a másodiknak gagyi. 

Előzmény: shu14 (54849)
vanda62 Creative Commons License 2023.03.27 0 0 54851

biztos. Ez egy nagyon régi pletyka, ami kettőjük külső hasonlóságan alapul, de ostobaság. Sajnos csak a külsejuk hasonlít, a tehetségük és a szakmai alázatuk nem. :-(

Előzmény: Ilhilla (54850)
Ilhilla Creative Commons License 2023.03.27 -1 1 54850

Meghallgattam Kamarás Iván dalát. Nekem teljesen megidézett egy másik Ivánt, végig DARVAS IVÁN hangját hallottam ki! Biztos, hogy nincs "közük egymáshoz"? :-)

shu14 Creative Commons License 2023.03.26 0 0 54849

A Panka féle dal visszahallgatva is egész jó. Nem sláger, de érthető, hogy beválasztották. A Fuego már nem tetszett 2. hallásra valamiért, a másik kettő pedig tényleg inkább csak bohóckodás. Az ember néha próbál pozitív lenni. Szerintem a középdöntőket már nem fogom én se nézni.

Előzmény: Dávidking (54846)
shadoe Creative Commons License 2023.03.26 0 1 54848

Valóban (több, mint) furcsa egybeesés. Én is elgondolkodtam tegnap a dolgon.

Előzmény: Ilhilla (54847)
Ilhilla Creative Commons License 2023.03.26 0 2 54847

Nem is tudtam, hogy a "másodvirágzását" élő Kamarás Iván ennyire sokoldalú: táncol, szerepel filmsorozatban, énekes utánzós műsorban és most a DAL-ban.

 

Milyen szerencse, hogy éppen akkor esett ki a Sztárban sztárból (pedig nem is ő volt a legrosszabb), amikor a héten 3 dalból kellett volna felkészülnie, 2-re ott, 1-re itt. Hála a "nézőknek" (vagy inkább a TV2-nek) a kiesése után csak a DAl-ra kellett koncentrálnia! :-)

Előzmény: shu14 (54844)
Dávidking Creative Commons License 2023.03.26 0 1 54846

Érdekes, hogy Shu most egész pozitív véleményt osztott meg a legutóbbi adásról. Számomra meg ez volt az eddigi háromból a leggyengébb. Alig akadt olyan, aki felkeltette az érdeklődésemet.

 

Szekér Gergő: Őt kedvelem már a feltűnése óta. Egyike azoknak az X-Faktorosoknak, akivel méltatlanul bánt a műsor. Ez a dala is tetszett. A tegnap nyertese volt nálam. Jól állnak neki ezek a mélységek, volt üzenet, szép volt a hangzás. Egyre jobban kialakul a megkülönbözhetetlen stílusa.

 

Bihary Kira: Sablonos, unalmas valami volt. A verzéknél olyan érzésem volt, mintha zárt szájjal énekelne. A refrénnél meg "ezt már ezerszer hallottam" érzésem volt.

 

Marcell: A dal nyálas, és csöpögős. A szöveg egyszerű, kb mintha 10 perc alatt meg akarták volna írni. És, hát az is igaz, hogy nem tud énekelni. Szép dolog, hogy örömét leli az utcazenélésben, de inkább maradjon is meg ennél. Ez a színpadi prés összenyomta.

 

Schultz Gellért feat. tá. dé: Nem tudom mit akartak ezzel a lagymatag vinnyogással, de nekem nagyon nem jött át. Kellemetlen volt a hangzás, disszonáns volt egymással a két ember. Még a hangjuk sem passzolt össze. Egyik gyengébb volt, mint a másik.

 

The Sharonz: Kétszer is meghallgathattuk őket, de nekem egyik alkalommal sem okoztak maradandó élményt, bár zavaróak se voltak. Valami étterembe háttérzenének vacsora mellé elmegy de semmit extra.

 

Kamarás Iván: Érdekes volt egy ilyen úgymond nagy öreget a sok fiatal között látni. Nem tudtam, hogy énekel is. Ez a visszautazás a 60-as évekbe nekem nem jött át. Giccses volt, és műanyag az éneklés, és a színpadkép is. Végig azt éreztem, hogy Iván pojácáskodik a színpadon.

 

Panka és Kristóf: Sok dícséretet kaptak, ennek ellenére untam. Unalmas volt, darabosan csordogált. A csajban sem láttam meg semmi egyedit, vagy különlegset ami miatt érdekelnie kellene. Kristóf meg nem is tudom ki volt. Ha jól rémlik, hárman is gitároztak Panka mögött.

 

From The Sky: Az érdekes volt, hogy az átlag zúzdákkal ellentétben itt próbálták feldobni a dolgot egy kicsit népiesebb, dallamosabb hangzással. Egynek elment, de nem gyakorolt rám hatást.

 

Miviana: Hallottam már tőle covereket a Youtuben. Szép hangja van, és lenne benne potenciál, de ez a dal elég sablonos lett, és pont a lángolást hiányoltam belőle. Csak fel lett mondva pár közhely a kiégésről.

 

Jazztelen: Vendéglátós, erőltetett bohóckodás volt bot egyszerű, sekélyes szövegvilággal. Nyilván nem kell mindenkinek megváltani a világot, de ezt ismételni, hogy "legyen kaja meg szex" nekem ez elég kevés volt. A szájharmónikás rész viszont tetszett.

Morli Holect Creative Commons License 2023.03.26 0 0 54845

Moldova a kedvenc Eurovíziós országom, ha ezt indítanák, tuti sikerük lenne megint. Tökéletesen ESC-kompatibilis produkció, csak kár hogy olyan fiatalkák, nem férnek be az alsó korhatárba.

 

https://www.youtube.com/watch?v=v9NoePWuflY

 

Csekkoltam, hogy hátha a Junior Eurovízión, de nem írják, hogy idén egyáltalán részt venne azon az ország...

shu14 Creative Commons License 2023.03.25 0 0 54844

Az adás második fele szerintem egész jó lett, a 4 továbbjutóval meg kivételesen egyetértek. Kamarás egy ilyen koósjanis ripacskodással jött, de mégis tetszett a dala, fogós volt a refrén. A Kaja és szex nekem Bill kapitányt és a Hobo Blues Bandet idézte valahol, egész jó volt az is. A két legjobb a két nő volt, a fuegos csaj különösen, de a felpontozott Panka népies dala is kifejezetten tetszett.

Faramir74 Creative Commons License 2023.03.20 0 1 54843

Én nem nézem az idie Dalt, az eddigieket nézve nem baj

Varga Zsuzsát a Venusszal szerettem, de ez a dala nem olyan jó, a mezőny nagy részét nem is ismerem, lehet az egész idie Dalt kihagyom.

vanda62 Creative Commons License 2023.03.19 0 0 54842

na, ha ők a legjobbak, akkor nem igen leszek az évad megveszekedett rajongója. 

Előzmény: shu14 (54841)
shu14 Creative Commons License 2023.03.19 0 0 54841

Az együttes neve. :)) Nekem csak ennyi maradt meg a tegnapi adásból. A Kvakk és a szőke csaj. :)

 

Eddig egyedül Szirtes és Kovács Áron érkeztek ide valamivel, a többi (eddigi) 18 nálam a középszerűség és a harmatgyenge között imbolyog.

Előzmény: vanda62 (54839)
Dávidking Creative Commons License 2023.03.19 0 2 54840

Tegnapi dalok:

 

Roy Galeri: Nem voltam soha egy Roy fan, de a hangszínét érdekesnek, és jónak tartom. Jó kis laza, fülbemászó dallal jöttek. Nem mondom, hogy ezzel fogok kelni, és feküdni, de kellemes élményt nyújtott.

 

Szekeres András: Anno szerettem pár dalát a Junkiesnak, és Andrásnak van egy szólólemeze is pár évvel ezelőttről, ami szintén elég jó. Nálam a tegnapi adást ő nyerte. Erős a dal, és az előadás is. A szövegben egyszerre található meg a humor, a lazaság, és a mélység is.

 

1AM x Pál Dénes x Nagy Bogi: Kedvelem Dénest, de ez egy igazi sekélyes, unalmas popgagyi lett sajnos. Bogi jelentéktelen, és félszeg volt. Dénesen pedig az éreztem, hogy nem akarja őt elnyomni, ezért inkább ő is meleg levegősen énekelt. Nem volt összhang, és koncepció ebben.

 

Bernadett: Ez egy nagyon kellemetlen élmény volt. A dal erőszakos, túltolt. Egy ilyen refrént, hogy "bujj mellém" pont, hogy finoman, és lágyan kéne előadni, nem ilyen agresszíven ripacskodva. Ezen felül a csajnak a hangszíne és fülsértő.

 

Quack: Belőlem ez az állandó vigyorgás, és erőltetett jó kedv pont ellentétes érzést váltott ki. Nekem maníros, és műanyag volt ez az egész. A dal egyszerű, semmilyen, lagymatag. A szövegvilágon sem dolgoztak túl sokat.

 

Elishaz: Már el is felejtettem, hogy itt voltak. A rockos alapzene ellenére is vérszegény, megjegyezhetetlen dalolászás volt. 

 

Carmen ft. Torres Dani: Torresről nem sokat hallottam a Megasztár óta. Akkoriban egy jó formának tartottam. Szívesen vettem volna, ha ő is énekel, mert ez a Carmen nem volt túl erős, sőt. Bizonytalan, civil, és hamiskás volt. Kár érte, pedig a hangszerelés jó, és a dal szövege is tetszett.

 

Gábor Márkó: Na, ez már a jobb fajtába tartozó pop dal volt. Ebben volt erő, van egy megjegyezhető hangzása, és egy szép íve. Márkónak nagyon szép hangja van, amivel jól tud játszani. Érdekes, és változatos volt.

 

Pádár Szilvi: Tavaly is itt volt. Akkor egy amolyan műanyag, túldrámázott dalt hozott, amilyet most Bernadett. Ez a tegnapija meg hű maradt a címéhez, súlytalan volt. Valami dallamtalan áljazzes lötyögés némi szavalással.

 

Everflash: Egy újabb régi Megasztáros került elő. Bihal Rolandot is kedveltem az utolsó szériában. Ez a dal is bejön alapvetően. Az átlag garázsrockbandákkal ellentétben ez nem csak csörömpölés volt, hanem volt dallama, valódi felépítése, de ez nem ment az erő, és a zúzás rovására. Látszik, hogy egy sokoldalú, igényes zenekar.

vanda62 Creative Commons License 2023.03.19 0 0 54839

Kvakk? Mi az ördög az a kvakk? Nálunk a falu felett, valahol az erdőben fészkel egy holló pár.  Azok hozzák rám mindig a frászt, amikor a kutyával csatangolunk az erdőben. Egyszer csak elsuhannak alacsonyan a fák fölött és nagyon mély, zengő hangon, jelentőségteljesen ránk szólnak: kvaaak, kvakk. Kísérteties. 

 

Előzmény: shu14 (54837)
siófoki35 Creative Commons License 2023.03.18 0 1 54838

Gábor Márkó dalát mintha már hallottam volna 10-20 évvel ezelőtt... :D 

Előzmény: shu14 (54837)
shu14 Creative Commons License 2023.03.18 0 0 54837

Kvakkban az szőke csaj lábai nagyon rendben voltak, ha már zenét nem hallunk, a visualizer legyen rendben.

Hantufan222 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 54836
Hantufan222 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 54835

Majdnem összes dal ismert.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LEcqdPsKdw4

Hantufan222 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 54834
vanda62 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 54833

Az egyik hozzászóló írta is, hogy ez egy nagyon ősi népdal, amit még ő is énekelt az iskolában.

Ez az utolsó nagyon szép, a hangszerelés nekem egy kiscsit modern, de a dallam nagyon szép, fülbemászó, ahol mindhárman együtt énekelnek nagyon tetszett, gyönyörűen szólt. Jó zene. 

Előzmény: shu14 (54832)
shu14 Creative Commons License 2023.03.15 0 1 54832

Ha a "God Morgen Norge" azt jelenti, amire gondolunk, akkor igen, így. :))

 

Még egy (ígérem, utolsó) teljesen saját dal tőlük. Ez is javarészt norvég nyelven van, egy rövid átvezető rész angol:

 

KEiiNO - Alt Du Kan Se (official visualiser) - YouTube

Előzmény: vanda62 (54831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!