Keresés

Részletes keresés

vanda62 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 55041

meghallgattam a győztes dalt, és az jutott eszembe, vajon mennyire tetszene a nézőknek, ha egyszer a kedvenc együttesem népdal feldolgozását hallanák egyszer hétvégén, főműsoridőben.  

https://youtu.be/3PT9USjy1m4?feature=shared

shu14 Creative Commons License 2024.03.24 0 2 55040

Lehet, hogy nincs méreg, nem tudom. Csak valahogy nagyon Royra akarták ezt az egészet felhúzni. Ezzel inkább ártottak neki és a dalának is. Az az igazság, hogy minden rosszat kinézek ebből a szemét kormányból és a kézi vezérlésű köztévéjéből. Amit hallottam róla "folyosói pletykaként", hogy minden évben nagyon korrupt módon történik a kiválasztás.

Előzmény: Dávidking (55039)
Dávidking Creative Commons License 2024.03.24 0 0 55039

A "mindig" azért kicsit erős kifejezés. Pápai Jocival ugyan tényleg eljátszották ezt, kétszer is, de azért voltak ellenpéldák. Például 2021-ben amikor a vendéglátos, vinnyogós roma fiúval, Bari Lacival akarták megnyeretni a versenyt. De mégis berakták mellé a kifejezetten régi motorosnak számító, egészen ismert Kaukázust, és el is csaklizták tőle a győzelmet.

 

"lehet, hogy van egy kis méreg a köztévében emiatt"

 

Méreg? Miért, kapott Evelin valami negatív hangvételt? Nem nagyon követem a közmédiát, úgyhogy lehet lemaradtam.

 

Előzmény: shu14 (55037)
Dávidking Creative Commons License 2024.03.24 0 1 55038

Kocsisnak én mondjuk örültem volna, ha bejut. Függetlenül attól, hogy nem ez a legerősebb dala, azért a Negálnál, meg a Phoenixnél is méltóbb lett volna a top4-re. Bár, így hogy tudunk Kocsisról bizonyos dolgokat, a kínosan kormánypárti köz tv-n az is meglepő, hogy egyáltalán beválogatták, de ebbe inkább bele se megyek.

Összességében én is azt gondolom, hogy jobb lett ez az évad, mint az előző kettő. Evelint, és Royt már mondtam, mint két személyes kedvencet. Rajtuk kívül nekem még az általad említett Szirtes Dávid dala is kedvenc volt. Csíptem még a Magidomot, Kocsist, és az Everflasht is, bár utóbbi kettő tényleg tud ennél jobbat, mint amivel most jöttek. Meg Szelina dala volt még kifejezetten üdítő, és egyedi. A Sugarloaf is elég jó zenét hozott, csak valahogy Muri Enikő stílusa nem jön már át annyira, mint régen. A második körös feldolgozások közül tetszett még a Quack punk, és a Pinkers népzenei verziója.

Előzmény: shu14 (55034)
shu14 Creative Commons License 2024.03.24 -1 2 55037

Mindig úgy választják össze a 4-est, hogy van a győztesnek kijelölt előadó, és 3 noname mellette. Most benézték nagyon Evelint, lehet, hogy van egy kis méreg a köztévében emiatt.

Előzmény: Ilhilla (55036)
Ilhilla Creative Commons License 2024.03.24 -2 1 55036

Szerintem nem volt véletlen ennek a két zenekarnak a 4-be szavazása, talán ők voltak a legrosszabbak. A zsűri hitt Roy győzelmében, de a közönség mást akart. Én is örülök, hogy nem Roy nyert végül, nem kedvelem ezt a gőgös, öntelt fajtáját! 

 

Nekem Evelin "eredeti" előadása tetszett a legjobban.

Előzmény: Dávidking (55033)
shadoe Creative Commons License 2024.03.23 0 1 55035

Ritka pillanat, de ha nem tudom a végeredményt, én akkor is László Evelinnel nyerettem volna meg. Minimum tíz évet kéne visszamenni az időben, amikor utoljára ennyire egybecsengett az én ízlésem a közönségével.

A zsűri top 4-es szavazását ettől függetlenül botrányosnak tartom. Nekem ez a Phoenix RT top 4-es eredménye nagyon visszatetsző volt, semmi kiemelkedőt nem láttam benne, sőt azt se értettem, egyáltalán a döntőben mit keresnek. (Ez még pár zenekarról is elmondható volt.)

Az mindenesetre nagy tanulság 2024-ben, hogy ha egy énekes fiú lírai dallal jön, ami még a nagybetűs DAL definícióját le is fedi, az labdába nem rúghat. Legalábbis ebben a műsorban. A közönségigény azért más. Szerintem ha ebből a mezőnyből születnek slágerek, ők gyorsabban lesznek népszerűek, mint valami no-name rockzenekar tucatdala.

Szerencsére a Legényes nem ilyen, ennek a dalnak nagyon jót tett a rockos hangzás. Mintha a magyar Evanescence-t hallottam volna.

shu14 Creative Commons License 2024.03.23 0 0 55034

Igen, én is a kissrácra számítottam meg Kocsisra a Phoenix meg a másik tucatbanda helyett. De igazából mindkettő hatásvadász lírával jött, szóval nem baj, hogy nem jutottak tovább.

 

Idén volt azért 3-4 dal (én még a hamar kipottyantott Szirtes Dáviot emelném még Roy, Evelin és a Sugarloaf mellé), ami azért megütött egy szintet, tavaly, tavalyelőtt semmire nem emlékszem, ami értékelhető lett volna, max olyanok, amiket hamar kiszórtak, pl. az Easy Babies.

Előzmény: Dávidking (55033)
Dávidking Creative Commons License 2024.03.23 0 2 55033

László Evelin nyert. Örülök ennek is. Ebben az évadban nálam Roy, és Evelin volt a két leginkább kiemelkedő dal, és mindketten ott is voltak a top 4-ben. A zsűri szempontjából az volt az érdekes, hogy Kökény Danit nem szavazták be a top4-be. Korábban még ömlengtek, meg sírtak rajta. Most meglepődtem, hogy a Phoenix RT-t jobban támogatták.

Előzmény: Ilhilla (55031)
shu14 Creative Commons License 2024.03.23 0 2 55032

Örültem a népzenei csaj győzelmének. Tetszett a dala, nagyon jó volt a mostani rockos/szimfónikus feldolgozás is. Nyilván a zsűri Royt akarta, és ő is jó volt persze, de túlságosan nyomatták, ez most visszafelé sült el. A másik kettő döntős nagyon gyenge volt, a Sugarloafot sajnálom, hogy ilyen szar rezesbandás vackot csináltak a jó dalukból. A többi nekem tucat volt.

Ilhilla Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 55031

Bevallom: meg akartam nézni a -jelenlegi- legnagyobb hazai könnyűzenei esemény döntőjét, de csak két dalig jutottam. A végére visszakapcsoltak és éppen az elhangzott dalokat mutatták.

Hát, nem is tudom, hogy ez a szimfonikus zenekari kíséret dobott-e a színvonalon, szerintem nem. Olyan zagyvaságnak tűnt az összes dal.

 

Biztos volt, hogy a zsűrinél Roy galerije z első, valószínűleg a nézőknél is, hiszen a refrén valóban a legjobb a mezőnyből. 

Dávidking Creative Commons License 2024.03.10 0 1 55030

Érdekes, nekem ez a Here We Are mindkét alkalommal egy tucatzenekar volt, és valamiért semmi olyan egyedi stílusjegyet nem találtam bennük, ami felkelthette volna az érdeklődésem. A másik ilyen a Liána volt. Ott is azt éreztem, hogy akármilyet stílusban jöhetnek, 5 másodpercnél tovább nem tudom őket megjegyezni.

Előzmény: shadoe (55028)
Dávidking Creative Commons License 2024.03.10 -1 0 55029

A tegnapi stílusváltások közül nekem a legkellemesebb meglepetés a Quack volt. Eddig egyáltalán nem jöttek be, de ez a punk verzió annyira flegma volt, hogy haláli jól szórakoztam rajta. És pont most ezzel estek ki. Evelin is nagyon tetszett. A népzenei vonal után nekem a rock is átjött tőle, szerintem hiteles, és erős volt. Látszik, hogy sokoldalú lány. Kocsist is jó volt látni, ahogy kimozdul a komfortzónájából. A Sugarloaf konkrétan jobb volt ebben a verzióban, mint az eredetiben. A Magidomot is szerettem, de bennük sajna ennyi volt, és nem több. A Jazztelen, a Here We Are, és a Liana ugyanolyan harmatosak voltak, mint elsőre. Bradics Jácint volt az aki semmennyire nem tudta átadni a rockos érzést. Ugyanolyan semmilyen nyálgép maradt, mint az első körben. Érdekes, hogy ő kapta a legkevesebb zsűri pontot, de a közönség őt szavazta tovább. A Junkies swingelése sem sikerült. Szekeres Andráson azt éreztem, hogy iszonyat kínban van, hogy ezt kell csinálnia, és nem érezték jól magukat ebben a műfajban.

shadoe Creative Commons License 2024.03.09 0 0 55028

Szerintem se tett jót a Legényesnek a stílusváltás. Viszont a Here We Are esetében sokkal jobban átjött a dal üzenete úgy, hogy a lírai verzióban hallgathattuk meg. Ez még pár másik zenekarra is igaz volt ma.

Előzmény: Ilhilla (55024)
mától.iszom Creative Commons License 2024.03.09 0 0 55027

Ja, igen: az Együtt egyedül is. 

Előzmény: mától.iszom (55026)
mától.iszom Creative Commons License 2024.03.09 0 1 55026

Csatlakozom. Jellegtelen dalokból ilyen marha jókat csinálni. Nekem a szavannás és beatricsés jött be ma. 

shu14 Creative Commons License 2024.03.09 -1 4 55025

Az első felét nem láttam a műsornak, de a második feléből a Legényes és a Sugarloaf dala nagyon pazar volt, ez utóbbit az Eurovízió is elbírta volna, márha a kolostormalac beteg agyában nem lenne az is valami szitokszó.

Előzmény: Ilhilla (55024)
Ilhilla Creative Commons License 2024.03.09 0 1 55024

Nem gondoltam, hogy ennyire jó lesz és tetszeni fog, ahogyan új stílusban adják elő a dalaikat. 

Érdekes, hogy legkevésbé a "Legényes" rock stílusa jött be, a zsűri viszont maximális pontot adott neki. 

mától.iszom Creative Commons License 2024.03.09 0 0 55023

Lehet, hogy klisés...

Imádom benne a techno részt.

Előzmény: szuszetti (55022)
szuszetti Creative Commons License 2024.03.08 0 0 55022

A dal megjelenítésében benne van minden "klisé", amit az elmúlt évek emlékezetes nyertesei mutattak. :)  Kár, hogy az énekesnek nem elég erőteljes a hangja (keverés?).

Tényleg esélyesnek tűnik, csak hallgatva a dal is jó.

 

Előzmény: mától.iszom (55020)
Dávidking Creative Commons License 2024.03.07 0 0 55021

Royék győzelmével én is kiegyeznék. Szerintem eléggé kiemelkedik a mezőnyből. De szerintem Kökény Danit jobban futtatják. A Junkies nekem elment ilyen lakossági produktumnak. Nem világmegváltó, de rossznak sem éreztem. A többiben egyet értek. Szegény Szirtessel egymás után kétszer bántak méltatlanul.

Előzmény: shu14 (55016)
mától.iszom Creative Commons License 2024.03.06 0 0 55020

https://hu.wikipedia.org/wiki/Rim_Tim_Tagi_Dim

 

Szvsz esélyes lehet. Szép napot.

Előzmény: mától.iszom (55019)
mától.iszom Creative Commons License 2024.03.05 -1 0 55019

Lassan készüljünk a dalfesztiválra.

 

https://youtu.be/EBsgTJQFl9k?si=R_XkVhkUw7mrPrlb

Baby Lasagna, Rim Tim Tagi Dim

shu14 Creative Commons License 2024.03.03 -1 2 55018

Szerintem a Junkies egy ótvaros semmi volt, én nem vittem volna tovább.

Előzmény: Dávidking (55017)
Dávidking Creative Commons License 2024.03.03 -1 2 55017

Az utolsó válogató már egész korrektre sikerült. 

 

Quack: Tavaly is műanyagnak, és ripacsnak tűntek, és most is ugyanazt a hangulatot hozták. Számomra irritálóak. Már ezzel is, hogy így túl vannak öltöztetve. Azt hiszik, hogy extravagánsak, pedig szimplán csak nevetségesek. A daluk is semmilyen volt.

 

Szirtes Dávid: Őt is tavalyról ismerem, akkor is tetszett, és most is. Rutintalan, ez látszik rajta. Voltak bizonytalanságok. De van elképzelése, és saját stílusa. A dal szépen volt felépítve. Üzenet is volt mögé rakva. Autentikus amit csinál.

 

Juhos Zsófi és Patocska Olivér: Olivérről már többször kifejtettem, mit gondolok. Ebbe a stílusba nem tudtam őt beilleszteni. Ez a nyálas, semmitmondó csöpögés nem illett hozzá. Egyébként biztos nagyon szerelmesek, meg szép pár, de ebben a dalban nem váltottak ki belőlem érdeklődést. A lánynak már az arcára sem emlékszem.

 

Pink Dragon: Ez szörnyű volt. Koncepciótlan, széteső, műfajilag behatárolhatatlan dalt hoztak. A frontember csaj éneklésétől vér folyt a fülemből, olyan hamis volt. Szerintem még a levegőt is rosszul vette. Hallgathatatlan volt az egész.

 

Szelina: Ez egy elég furcsa dal, de örülök, hogy itt voltak. Mert tényleg dobtak egy követ az állóvízbe. Végre egy olyan dal, amilyen még nem volt. Végre egy olyan dal, ami kirángatja az embert a komfortzónából. Végig fenntartotta az érdeklődésem, bár a szövegből tényleg lehetett volna több. A szájdobolás különösen tetszett. Vokalisták is egyben voltak.

 

Junkies: Nem az én műfajom, de régen több dalukat is szerettem. Meg Szekeres András szóló karrierjét is bírom, többek között a tavalyi Dalban is drukkoltam neki. Ezzel a dallal most olyan érzésem volt, hogy túlságosan is elmentek a Tankcsapda féle lakossági irányba. Ettől függetlenül elvoltam vele. Korrektül, rutinból lenyomták. Legalább van egy saját karakterük.

 

Fluida: Erre is leginkább a korrekt kifejezést tudom használni. Fel van építve. Össze van rakva. A frontember csaj jó harmóniába volt a háttérzenészeivel. Egyszer jó volt hallgatni, de valami hiányzott belőle. Valami autentikus hatás, valami plusz élmény elmaradt, ami többször visszahallgatóssá tenné.

 

Szalma Annamária és Telek Attila: Sem a dalban, sem az éneklésben nem volt erő. Unalmasan, lagymatagon csordogált az egész. Nem jött be, és már el is felejtettem, miről szólt.

 

Csintalan Márk: Olyan volt, mint egy rossz Kasza Tibi klón. A dal sablonos, unalmas. Próbálták rockosra venni, de ez sokkal inkább a gagyi pop kategória volt. Márk éneklése, és stílusa modoros volt, és erőltetett.

 

Roy Galeri: Különösebben nagy rajongója sosem voltam Roynak, de mindig voltak olyan dolgai, amik tetszettek. A Dalos szereplései is rendre meggyőztek, ez pedig most kiemelkedett. Nagyon szép dalt hozott, jó mondanivalóval. Profi, de mégis szerethető. A zongorás játékkal igazán hatásos, és sallangments. A refrén különösen elkapott.

shu14 Creative Commons License 2024.03.02 0 1 55016

Gondolom Royékkal akarják megnyeretni. Ám legyen, legalább valamilyen volt. A Junkies felpontozása azon kívül, hogy régi motorosok, számomra érthetetlen volt. Patocska Olivér a szarabb dalával jutott tovább, ezen se lepődünk meg. A Szirtes Dávid dalt sajnáltam, simán továbbjutást érdemelt volna. Néhány dalból pedig nagyon hiányzott egy rendes énekes, elindultak valahogy, de aztán maradt az egész egy helyben, mert nem volt meg a hangterjedelem pl. a +1 oktávhoz.

szuszetti Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 55015

Volt már ez az oldal?

Velem most jött szembe azzal a cikkel, ami azt taglalja, milyen mértékben érvényesülnek a zenei világ új belépői:

https://dalszerzo.hu/2024/02/12/hiaba-a-latvanyos-sikersztorik-az-uj-eloadok-fel-ezrelekenek-sikerul-legalabb-kozepes-sikert-elernie/

szuszetti Creative Commons License 2024.03.01 -2 0 55014

Egyébként a romáknál ebben nyilvánul meg a vallásosságuk

 

Nem simán romáknál, hanem a HIT gyülekezetes romáknál :/

Ebből talán Győzike az, aki eddig kimaradt.

Előzmény: Ilhilla (54990)
shadoe Creative Commons License 2024.02.27 0 3 55013

Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Én már sok évvel ezelőtt mondogattam, hogy ennyi énekest, zenekart egyszerűen nem bír el ez a piac. 

Ez egy kis ország, a 70-es, 80-as években sokkal egészségesebbek voltak az arányok, nem volt ennyi no-name együttes és énekes, főleg nem egyslágeres (egy Táncdalfesztiválból például sokkal többen lettek hosszú évtizedekre is ismertek és sikeresek, mint pl. a mostani Dal-szériákból), és azok a zenék maradandóbbak is lettek, mint mondjuk a 90-es évek, amikor elkezdődött a felhígulás.

Értem ez alatt azt, hogy a Shygys, a Picasso Branch, az Ámokfutók, a Kozmix-típusú förtelmek, illetve az akkori női csapatok, sőt néhány rapper (aki az idiotizmusig is elment tartós és értékelhető zenei teljesítmény helyett) is valahol elég égőek lettek mára, legalábbis az én szemszögemből, miközben a 80-as évekből nem tudok ilyen példát mondani, sőt az az évtized inkább reneszánszát éli. 

A mostani korszak pedig egyenesen borzasztó és egyúttal követhetetlen is. Más környező országokban sokkal jobban szelektálnak - ami idehaza nincs, itt válogatás nélkül bárki bármilyen zenei ökörséggel médiába kerülhet. A román zenei piac például számomra mintaértékű, eszméletlen minőségű az ottani könnyűzene, nem véletlen, hogy annyi román előadó lett sikeres nemzetközi ill. világszinten, míg nálunk nagyon nehéz erre példát hozni.

Előzmény: Dávidking (55012)
Dávidking Creative Commons License 2024.02.27 -1 5 55012

Ez egy érdekes kérdés. Alapvetően nincs azzal baj, ha sokadik tehetségkutató mellett van egy olyan verseny, ahol saját dalokat versenyeztetnek. Csak a kivitelezéssel van baj. Egyrészt unalmasan, és érdektelenül van tálalva. Másrészt túl híg a mezőny. Szerintem egyszerűen egy ilyen kis piacon nem tud évente 40 jó dal születni. Legalábbis 40 olyan jó dal nem, aminek szükége is lenne egy ilyen műsorra. Aki tudja, sokkal jobb körülmények között is tudja sütögetni a pecsenyéjét. Ide meg maradnak a nevesincs énekesek, énekesnők, garázszenekarok, akik még azt sem tudják, milyen műfajt is akarnak képviselni.

Előzmény: shadoe (55000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!