Keresés

Részletes keresés

nemisbéka Creative Commons License 2000.03.14 0 0 46
:))) Nagggyon jóóóó! Ilyet lehet nálunk kapni?
Előzmény: GPF (45)
GPF Creative Commons License 2000.03.14 0 0 45
El kell, hogy meséljem, mit kaptam karácsony tájékán:

Autentikus capuccino készítő kézi készüléket.

Működési elve a következő:
Porcelán bögrébe forró tejet kell önteni, erre rátenni a közepesen rápasszoló tetőt. (Így kissé hasonlít a 30 évvel ezelőtti hagymaaprító kézi készülékre.) A tetőből kiáll egy pöcök, amit hevesen rángatni kell, ez a tejbe belógó nagyon finom szűrőt fel-le mozgatja, amitő a tej kb 1 perc rángatás után felhabosodik. Ezt kell a kávéba önteni vagy kiskanállal belemeregetni, és nagggggyon finom. Állítólag több olasz kávézóban is így csinálják, nem gőzölik.

Mivel a tető természetesen nem passzol teljesen (olasz), a rángatás következtében az asztalt vagy a készítés helyét viszonylag egyenletesen belepi a tej, így ezt a mennyiséget a kezdés előtt érdemes hozzáadni az elfogyasztani kívánthoz.

kockasfulunyul Creative Commons License 2000.03.14 0 0 44
A Kálvin tériről csak annyit tudok, hogy állandóan tele van. Ez azért jó jel, nem?
Előzmény: nemisbéka (39)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.14 0 0 43
Mert KVoltárt lehetne elé szerkeszteni :))
Arany Mokkás. Ilyet még nem láttam. A ház egyébként amiben van a presszó, lakatlan, évek óta megy a herce-hurca, hogy bontják, vagy felújítják. A tulaj megígérte, hogy ha költöznie kell, viszi a csempét is és felrakatja az új helyre.
Előzmény: nemisbéka (42)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.14 0 0 42
Nekem is tetszett a hangulata, de csak futólag láttam, az emberem elrángatott :). Miért különleges a csempe a Nanában?
Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.14 0 0 41
Bűbájos.... És _lehet_ dohányozni!
Intim találkára viszont nem való, főleg ha van esély, hogy a kedves házastársa esetleg az aluljáróban kóricálhat.

Ám nem messze tőle van egy szívemnek nagyon kedves hely, a Nana: V. Királyi Pál u. 18., olcsó, nem egy elit, de már a csempéért is megéri benézni (meg persze a KV mián)

Előzmény: nemisbéka (39)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.14 0 0 40
Nahallod, abban megáll a kanál!
De ha igazán durvát akarsz, akkor csak egyszer főzd le...de azt víz helyett rummal.
Előzmény: szobiszörp (36)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.14 0 0 39
:) Irigykedek...
A Morrik... hát nem is tudom. A választék jó, de valahol egy kicsit elvesztek a külsőségek közt. Viszont felmérhetetlen előnye, hogy ez az egyetlen nem dohányzó kávéház a városban.
Aranyos még a Café Zacc is, egy viszonylag kis hely, nem messze a Morriktól, nagyon korrekt, kedves kiszolgálással és finomságokkal.
Pestiek, mit tudtok a Kálvin téri aluljáróban létesített Csa-Csa-Csáról?
Előzmény: nobodybuilder (35)
novice Creative Commons License 2000.03.13 0 0 38
HI,

Coquans KV-zo

Ráday u. tán 15,
Nádor u. 5.
Mammut - Piac talán a 2. emelet. sarokban.

választék viszonylagos, de nem rossz, igazán fözni
csak a Nádor-ban tudnak.

üdv,
novice

Előzmény: Opi (34)
ddani Creative Commons License 2000.03.13 0 0 37
...legjobb feketén, fahéjjal.
de elég súlyos a reggeli tejeskávéba szórt műzli is...
szobiszörp Creative Commons License 2000.03.13 0 0 36
szerintem a legdurvább ez:
- először a zaccot lefőzni, (persze egyszerű kotyogóban) majd az így kapott "barna levet"
visszaönteni a főzőbe,majd ezzel lefőzni a friss kávét.
(egy öreg nyugdijas mesélte!)

egyébként a best a feketecimkés Lavazza! (cukor nélkül!!!!!)

nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.13 0 0 35
gép: hát az a habos tej semmihez nem hasonlítható, az oldalt kivezetett gőzölőcsonkkal rendelkező gépek a nyomába sem érnek, ezt szó szerint vedd. amúgy olaszos kávéból avagy kapuccsínóból, amihez a sok habos tej dukál, csak két adagot (na jó, ha takarékos vagy, akkor hármat, esetleg négy kicsit :-))) lehet lefőzni vele. huszonkettő körül volt a metróban, máshol kicsivel drágább.
morrik: mindenki csak jót mond róla.
Előzmény: nemisbéka (33)
Opi Creative Commons License 2000.03.13 0 0 34
Van egy babkv-zó a Ráday utcában......
A pontos cimét nem tudom, de ahogy elindul az ember a Kálvin térrol a Ferenc körút irányába, hamarosan belebotlik..:)
Előzmény: nemisbéka (33)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 33
Na, rövid hozzászólás. Megnéztem a régi topicot -- hát elég régi :). Köszi a linket, Opi, vannak benne jó tippek, reméljük az akkori kávészeretők csatlakoznak ide is.
nobodybuilder: szerinted érdemes csak a tejgőzölésért venni ilyen gépet? :) Kicsit féltem koffeinfüggő szüleimet, hogy ha veszek egy monstrumot, akkor simán megisszák azokat az adagokat, amiket a gép képes lefőzni. Amíg a kotyogóval kell vacakolni, addig kevesebbszer szánják rá magukat :).
bakibébi és más pestiek: mondjatok jó kávéházakat Pesten. Én sose ütközöm beléjük -- a Café Mozarttól kirázott a hideg, az nem igazán az én környezetem. A parlamenti viszont nem volt rossz, jó hangulatú, csak drága is.
Pécsett egy hely van tudtommal, ahol sokféle kávéból lehet választani, a Morrik kávézó a Jókai téren.
bakibebi Creative Commons License 2000.03.13 0 0 32
nemisbeka : Sajnos még nem voltam, ha jol olvastam Gyorben van.... bakibebi pedig pesten csucsul..

bakibebi

Opi Creative Commons License 2000.03.13 0 0 31
Opi Creative Commons License 2000.03.13 0 0 30
picicukor, sokkv, kis kakaó, kevés tej... és esetleg a tetjére egy kis tejszinhab... hmmmmmmmmmm..:)

(viszont volt már kv-s topic... de nem emléxem a cimére.. pedig nagyon jó receptek voltak benne...)

nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.13 0 0 29
:-(( jaj, de sok a sajthiba. bocsánat.
Előzmény: nobodybuilder (27)
nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.13 0 0 28
:-(( jaj, de sok a sajthiba. bocsánat.
Előzmény: nobodybuilder (27)
nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.13 0 0 27
nemisbéka,
én kb. egy hónapja vettem egy DeLonghi gépelyt, olyan jó nagyot. Reggelente ezt használjuk, ennek az oldalába beleönthetsz vagy 1,5-2 deci tejet, azt egy külön gőztartályból kemény, gazdag habbá varázsolja, egy émény :-) Minden reggel ilyet iszunk, rendszerint Segafredo kávéból, mer' az jó! :-) A gép amúgy tud hosszú kávét és olaszosat, ami nem presszó, hanem úgy készül, hogy a kávén rajta áll egy darabiz a forróvíz, hagyni kell kiázni, majd leeresztheted a csészébe.
Én is viszonylag kevés cukrot használok, csak az erős presszókávéhoz vagy capuccinohoz, amúgy a tejben, tejszínben lévő cukor pont elég. Főleg a hosszú kávéhoz.
Igen, ez utóbbit is szeretem, nem mindegy, hogy hogy van az elkészítve. Lehet valóban papírízű és teljesen híg, de nem feltétlenül (őszintén szólva én azt is erősen szeretel :-).
Az eddigi max nekem reggel fél liter (két bögre) magamfajta, tehát elég erős hosszú kávé, napközben meg vagy 6-8 jófajta presszó ... és akkor a teákat még nem is melítettem :-) Este kilenckor is szoktam, vagy közvetlenül vasárnap délutáni szundi után, nálam ugyanis nemigen hat ébresztőleg, vagy vérnyomásilag. Utóbbival amúgy sincs semmi baj.

Nem vagyok addiktív! ;-)

Előzmény: nemisbéka (18)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 26
Magas a vérnyomásod? Akkor tényleg nem célszerű... Apámékat is hessegetem el a kotyogótól, mert már duplán főznek reggel is, azt meg azért mégse kéne.
Előzmény: gecko (13)
gabah Creative Commons License 2000.03.13 0 0 25
De jo! Egy KV-s topic!
Kostoljatok meg egyszer az ILLY nevezetu kavet! Fantasztikus! (Bar tudtommal csak Olaszorszagban kaphato.)
Egyebkent szia mindenkinek:)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 24
Átfutottam -- igényes. Voltál már náluk, vagy csak a neten találtad?
Előzmény: bakibebi (20)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 22
Mármint melyik változata hangzik jól? :) A kávés kólahab nem valami frenetikus, ezt előre megmondom... :) Végülis ásványvízzel is működött, kipróbáltuk, ettől persze nem lett jobb, sőt :), de a szénsav a lényeg, végig lehet próbáni a Fantától a tonikig, és ha netán kikombinálsz valami iható verziót, feltétlenül szólj! :)
Előzmény: Törölt nick (19)
Rzso Creative Commons License 2000.03.13 0 0 21
Én biztos nem próbálom ki.
Maradok a jó erős feketénél, egy kis fehérrel a tetején.
(egyébként szia!)
Előzmény: Törölt nick (19)
bakibebi Creative Commons License 2000.03.13 0 0 20
Érdemes megnézni !

http://www.extra.hu/kapucziner/

bakibebi

nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 18
:) Szia November, örülök, hogy örülsz.
Bagojj, akkor lebeszéltél. De olyat meg nem lehet külön, hogy gőzölőgép, igaz? :( Nekem viszont kéne cappuccino a kávéból...
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.13 0 0 17
Ahh, KVs topic!! :))))

Lételem, életem. Bagojj mondja: életnedv. Szívemből szólt.
KVt reggel, délben, este, s ha szomjas vagyok akkor is, főleg Nescafét, mert lusta dög vagyok, vagy a munkahelyemen a KVautomatából a híg löttyöt, de a legjobb a presszóban csücsülni és kavarni, kavarni, kavarni.

Huhh, most megyek és iszom 1 KVt

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.13 0 0 16
Annyit nem érnek meg azok. Vannak, amiknél egy bajonettzáras fedéllel ellátott alul kifolyós valami műanyagba kell betenni a kávét, és háromállású kapcsoló van rajtuk (fentről lefelé: Forralás, 0, kieresztés), ezek a forralás után kicentrifugázzák a kávét. Ezekkel jó kávét lehet csinálni, de amúgy nem érdemes elektronyosokkal még csak szóba állni sem. A kotyogó utolérhetetlen.
Előzmény: nemisbéka (15)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 1 15
:) Hajrá.

Bagojj, igazából nem ismerem annyira őket, nekünk otthon kotyogós van, csak megfordult a fejemben, hogy kéne valami csaláldi ünnepre olyan gépet venni, amivel lehet tejet is gőzölni, csak nem tudom, jobb-e a kis hagyományosnál a kávéfőző része. "Profi" alatt az elektromosokat értettem.

Előzmény: Bogumil (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!