Keresés

Részletes keresés

_MrB_ Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3063
Megpróbálom összelőni. A mellékelt képen a szűrőtartóban látszik egy vályat, abban pedig van egy lekerekített sarku hárömszög alaku rugó/drót, ami belefeszíti a szűrőt a tartóba. Nem nagyon, de a háromszög oldalainál ~1-2 mm-t belóg a szűrőtartó belsejébe azaz 3 "ponton" összeszorítja a szűrőt.

Előzmény: H_G (3061)
matti70 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3062

A Krups-nál a szűrőtartóban befeszített acélszál (kvázi rugó) tartja helyén a szűrőkosarat, mikor szórja ki a delikvens a zaccot. Ezért nincs a miénken a te szűrőkarodon lévő ráhajtható kis műanyag izé.

Én vettem a Manuelnél egy 70-30 arányú 250g-os kávét is, amit nagyon megszerettünk, igazán zamatos és sűrű, krémes volt.

 

_MrB_: nem nehéz cseréni a szűrőket, csak annyi a trükk a kétszemélyes betételénél, hogy egyenesen kell betolni, nem hagyni elfordulni közben. A két kisebbnél ez sincs, ha az egyik széle a helyén van, simán nyomva a karima másik oldalát bepattan.

Előzmény: H_G (3061)
H_G Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3061
SZVSZ nem fogja jobban tartani az aromáját, mint ha a zacskóban hagyod, jól letekered a száját és csipesszel rögzíted. Az aromavesztés = oxidáció, tehát a lényeg minél jobban elzárni a levegőtől. Ha bezársz egy csatos üvegbe 1/3 rész levegőt és 2/3 rész (v. bármilyen arányú) KVt, akkor már mindegy, h. a külső levegőtől milyen jól elszigeteled, a benti levegő uúgy tönkreteszi.

Ezt a rugó-dolgot nem értettem (de nem baj), olyanom nekem nincs.

Előzmény: _MrB_ (3060)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3060
Igazából 2személyes szűrő van a tartóban, 1részt mert ha otthon iszok, asszonnyal közösen van a dolog, itt bent meg minimum 2 ember kér KVt. Cserélgetéshez meg valami bivalyerős a szűrőtartóban a rugó. Kiszedni még viszonylag 1xü, ha megindult, de visszajátszani bele... van amikor elsőre belemegy, van amikor eljátszik vele az ember egy ideig, mire a helyére talál. ~ : (
Ez a POD is leginkább azért ragadta meg a fantáziám, mert elég magas, hogy a 2személyes szűrőt kitöltse. Csak karcsu hozzá. ~ : (

Ki tudja, 250 gramm KV hány dl-es üveget töltene ki? (csatosüveget akarok venni a KVnak, aromatartás miatt, félliteres lesz sanszosan a megfelelő...)
Előzmény: H_G (3059)
H_G Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3059
Bármilyen podból főzhetsz bármekkora szűrővel, csak olló kell hozzá :) Sőt, igazából az sem, kézzel is széttéphető -- én gyakran úgy csinálom mostanában, h. másfél Manuel pod tartalmát beleszórom a szimplás szűrőbe, nagyon enyhén elegyengetem és már készül is a finom Guatemala vagy Sublime. (Utóbbi egyre inkább nő a szememben.) Még több íz-árnyalat is kijön így, mint a papíron át!

Előzmény: _MrB_ (3058)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3058
Nos, megkérdeztem, elég extrém
Felső átmérő peremmel 47mm, alsó átmérő 30mm, magassága 25mm. Innét következik, hogy nemigen fér bele szabvány szűrőkbe, azaz lötyögős lenne. ~ : (
Előzmény: _MrB_ (3057)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3057
Majd beszámolsz róla, mit tud? ~: )

Másik kérdésem, bár az már általános. Nézegetem a Lavazza Blue POD-okat, ránézésre lehet belefér a 2személyes szűrőbe. Csak ahogy néztem, ez lehet kisebb átmérőjü. Valakinek tapasztalata velük, méretükről? Vagy hívjam fel Lavazza-képviselet, s kérdezzem meg, mekkora a POD-juk? ~ : D
Előzmény: yeahhh (3046)
H_G Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3056
Előáztatás nélkül? Mert akkor teljesen jó eredmény -- mondtam, h. az E. Casa még mindig vmivel durvább őrlemény az ideálisnál, azzal én sem értem el ennél hosszabb időt soha. De nem is kell; az, h. 25 és 35 mp. közötti az ideális átfolyás, az előáztatást maguktól elvégző profi gépekre gondolva mondják. Azokon a kapcsoló megnyomása után kb. 8 másodperccel kezd el egyáltalán folyni a KV.

A "belépő" gépek között is van, amivel automatikus az előáztatás (meg a "cooling flush", azaz vízkiengedés, ha gőzölő módról kávémódba kapcsolsz), de a DeLonghinak az a stílusa, h. semmi sem automatikus, minden rád van bízva. Pont úgy kell vele csinálni, ahogy a matti által belinkelt ausztrál oldalon leírják a házi eszpresszó készítését: 2-3 mp-ig működteted a pumpát (megjelenik néhány csepp), 4-5 mp-re lekapcsolod, utána mehet végig és az egész folyamat és az egésznek az ideje számít.

Van 1 egyszerű konyhai időmérőm, én azt nézem közben; mint láthatod, mostanában 32 mp-re van állítva. (Hogy ne csipogjon hangosan a végén, betömtem a hátán a lyukat rágóval :)

Előzmény: handras (3055)
handras Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3055

Vettem egy 2 csészés  E. Casa-t a Cora-ban.

 

20 másodperc alatt kijött egy adag, mit rontottam el? Zömítést?

H_G Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3054
Még mindig megpróbálkozhatsz azzal, amivel én is (egyelőre sikertelenül): török típusú kézidaráló beszerzésével. Nyugati török boltokban 20 és 50 USD között mennek díszességtől függően, de Isztambulban már 10-ért is kapni. Ezek elismerten alkalmasak tökéletesen finom és egyenletes őrleményt csinálni. Most jön a turistaszezon, hátha megy arrafelé vki ismerősünk...

Előzmény: _MrB_ (3053)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3053
Sajnos számomra ez a 8e környéke is meggondolandó, 30e vagy afelett pedig nem vagyok partyképes ilyesmiért. ~: (
Előzmény: csgzs (3052)
csgzs Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3052
Nekem a Lux bejött, de most mintha lenne valami új is hasonló árban: http://www.expolygon.hu/files/KVG_Kavedaralok.php
Normális a kiszolgálás is.
Előzmény: _MrB_ (3041)
H_G Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3051
"Szerintem, ha egy kávéfőző, a leírások alapján nem képes már az első kísérletre iható nedűt produkálni, akkor azt azonnal és gondolkodás nélkül vissza kell vinni és venni egy használhatót."

Ez pont akkora baromság, mintha azt mondanád: ha egy hegedűvel nem tudod már az első kísérletre eljátszani Csajkovszkijt, akkor azt vissza kell vinni.

Szerencsére a kapitalizmus törődik az ilyen igényekkel is, a Nespresso pont erre való. Abból már elsőre is elég jó lesz az italod, igaz, h. a kapszulák árának 80%-a a bénasági adó :)

"Az apró szemcse ugyan annak a "makroszkopikus" kávénak a "mikroszkopikus" darabkája, így az íze azonos kell legyen"

Ez nem így működik. A dugattyúsban vagy a török dzsezvában végül is bármekkora szemcséjű kávét meg lehet főzni, próbáld csak ki vmelyikben uannak a KVnak a durvára darált és a finom változatát is egyszer. (Minden más paraméter egyforma legyen.)
Előzmény: Törölt nick (3039)
H_G Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3050
Az autókkal sem lehet tényleg annyival menni, ameddig a sebességmérő be van skálázva.

Előzmény: _MrB_ (3048)
H_G Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3049
"új masinámból alapon, még nem hozzávaló kávéból is sokkal jobb lé jön le, mint amít bármikor itthon eddíg csináltam."

Azért ajánlottuk :)

"Appropó: az normális, hogy kifolyatás közben visszahül a főző és elalszik az OK fény?"

Igen, az önmagában nem jelent rosszat; csak akkor, ha egyidejűleg túl korán halvány-sárgás lesz a kávésugár, miközben még nem folyt ki elég vagy ha savanykás az íz, az jelez túl alacsony hőfokot.

Amit a kézikönyv ír, hogy legalább fél óráig be kell melegednie a készüléknek, azt ajánlatos komolyan venni! Én 40 percet is adok neki (időkapcsolós konnektorban van), a fényt pedig már egyáltalán nem nézegetem.
Előzmény: handras (3040)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3048
Kicsit(???) lehangoló. ~ : (
Pedig szemre elég sok fokozatban volt állítható, meg ugy összességében jónak tünt. ~ : (
Előzmény: H_G (3047)
H_G Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3047
"Vélemények róla?"

Vannak:

"Great coffee grinder, lousy espresso grinder"

"Not great at all for espresso, the grind doesn't get fine enough."

"skip this, and spend a little more for a decent burr grinder."

"Sadly, this machine does as good as a blade grinder."

"I would not recommend this machine unless style comes way before function."

http://coffeegeek.com/reviews/grinders/cuisinart
Előzmény: _MrB_ (3041)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3046
Kösssz - ilyen a formám: péntek du. jártam a TB.-i Corában, de siettem, ezért nem néztem a műszaki részleg tájára sem :-((   Mehetek vissza...
Előzmény: _MrB_ (3045)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3045
Cora vagy Tesco (sanszosan az első, mivel ugy rémlik ott néztem) jellemzően vízszűrőtbetétet kerestem, azt sehol nem találtam ezekben, cserébe ebbe szaladtam bele. ~ : )
Előzmény: yeahhh (3044)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3044
Ha nem titok, hol láttad a darálót?
Előzmény: _MrB_ (3041)
Káposzta Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3043

Ha veszel egy borospincet, nehany hordot es par mazsa szolot tokajrol, akkor is van esely "már az első kísérletre iható nedűt produkálni"...

 

Az Omnia, a Jacobs es a Dallmayr nalam nem tartoznak az ihato kavek koze espresso kategoriaban, kotyogosba elmennek. Hasonlo arban (kb 10 Eur/kilo) mar jo kavet is lehet kapni, pl. Cellini, Sati.

Előzmény: Törölt nick (3039)
Vén Resu Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3042

Érdekes, nekem pont a Kenya Fancy a kedvencem (a párom a Guatemalát szereti).

Egyszer Mexikóból hoztam frissen pörkölt kávét, jó sokat, mivel ajándéknak szántam. Még életemben nem ittam olyan bűn rossz kávét, pedig "kívülről" elég jól nézett ki. :)

Előzmény: _MrB_ (3041)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3041
Nos lehet megkövezni, miegymás..
Reggelemet a Semiramis-ban kezdtem, és lenyeltem kedvesemmel 1-1 Jamaica Blue Mountain-t (800HUF/csésze). Kellemes, játékos, de ~ 3-4*esen túlvan árazva. ~ : ((
Ezt a nézetet a KVzót fenntartó emberke is vallotta.

Még pénteken bementünk, de sajna a pörkölő már bezárt, igy nem tudtuk megkóstolni. Addig is kóstoltam egy Kenya-Francia-t, és egy Mexikóit. Nem értem, miért ezt a Kenya-t ajánlják kóstoláshoza Blue mellé, talán épp a savanyusága miatt. Életem talán 1ik legsavanykásabb KVja volt. ~: (
Mexikói viszont még mindig finom. Ma megkóstoltam a KVzót üzemeltető ember ajánlását is, egy India-t. Hmm, igazi erős, de nem savanyu KV. Lehet rákóstolok egy India+Mexiko 1:1-es vagy 1:2-es keverékére. ~ : )

S ha már daráló...
Hétvégén rábukkantam erre (azaz lehet erre, mert arra az volt irva DBM8E, viszont csontra igy nézett ki):

http://www.cuisinart.com/catalog/product.php?product_id=306&item_id=415&cat_id=3

8e-ért mérték darabját, elgondolkodtam rajta. Kinézetre menne a Krupsomhoz, csak nem a szűrőbe darál, hanem saját tartótálcába.

Vélemények róla?
handras Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3040

Én mint új fiú talán még nem vagyok annyira megfertőzve, ezért elmondom, hogy új masinámból alapon, még nem hozzávaló kávéból is sokkal jobb lé jön le, mint amít bármikor itthon eddíg csináltam.

 

A késes darálómon áthajtottam az intermezzo KV-t aminek egyértelműen meg lett az eredménye, valószínüleg túl finom lett, mert ha nagyon megtömöm, szinte ki se akar jönni.

 

Appropó: az normális, hogy kifolyatás közben visszahül a főző és elalszik az OK fény?

Előzmény: Törölt nick (3039)
H_G Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3038
És tényleg ilyen lesz? Művészi!

Előzmény: Törölt nick (3036)
H_G Creative Commons License 2006.05.28 0 0 3035
"Ezek csak espressok keszitesere alkalmasak."

Természetesen lehet cappuccinót csinálni a Gaggiákkal -- csak nincs automatizálva, külön kis acél tejeskannát kell az oldalsó gőzölőcső alá tartani és így tovább, ahogy a profik is csinálják egy kávézóban. Az igaz, h. elég trükkös dolog, gyakorlást igényel.

Előzmény: Törölt nick (3034)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.28 0 0 3030

Valószínűleg a "nagynyomású körben" lehet a bibi, mert csak kávéfőzéskor jelentkezik a hiba. Barkácsoló kedvűek otthon is szétszedhetik a cuccost - de nem mindenki ilyen, és az alkatrészkérdés akkor sem eccerű (régebben találkoztam olyan szervizzel, ahol NEM adtak el alkatrészt...Nem kvffőzőről, hanem vasalóról volt szó - oszt sikerült máshonnan beszerezni az ominózus mütyürkét :-)))  )

 

Hyrrockin: nem lehet, hogy valami szemmel alig látható repedés van a csepptálcán, és abból csöpög ki a főzéskor esetleg odajutó víz?

Előzmény: H_G (3028)
Káposzta Creative Commons License 2006.05.28 0 0 3029
és ez: 7623776456 ?
Előzmény: gprinz (3027)
H_G Creative Commons License 2006.05.27 0 0 3028
A vízszivárgás még nem hangzik végzetes hibának, lehet, h. csak vmi tömítés öregedett el.

gprinz Creative Commons License 2006.05.27 0 0 3027
Aztán meg rájöttem, hogy: reserve not met, azaz a minimálárat nem érték el... Sorry
Előzmény: gprinz (3026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!