nagyon el vagyok keseredve. úgy vártam ezt a 2 hetet, mint egy ünnepet, de annyi csalódás ért itt az elmúlt másfél hét után, h már alig várom, h befejőzödjön. nem arról van szó, h a sportolóinkat bírálom, h milyen gyenge a szereplés, mer még nem is biztos, h az, de szubjektíven nekem nagyon nem jött ez össze, mindenkinek akinek kicsit jobban drukkoltam, elbukott
-női vizilabdás csajok, akik a legnagyobb kedvenceim, csak 6.-ikok lettek
-női kézis csajok max 5.-ikek lehetnek, pedig ha vkik, akkor ők megérdemelték volna
-Balogh Gabi elszállt öttusában
-Mohamed Aidának nem jött össze megint az érem
-női kajak négyes...szegények...mondjuk Natasában bízom, h Katinak összejön az arany
még szépülhet ez a kép holnap(Kolonics Gyuri is holnap esélyes igazán a kedvenceim közül), de az én szurkolásom nagyon nem sikerült...:(( a végén már ilyeneken gondolkodtam, h tán nem kéne drukkolnom vagy nem tudom
aztán ugye a Fazekas Robi ügyet meg sem kell említenem
nem bántásból nyitom ezt a topicot hangsúlyozom, hanem, mer együttérzek a fentebb említett sportolókkal. most kéne vmi bíztatót is írnom, de per pill semmi nem jut eszembe:(
Soha nem érzetem még ilyet olimpiával kapcsolatban, most örülök, hogy vége és túl vagyunk rajta. Ez a kedd óta eltelt néhány nap olyan volt, mint egy lidércnyomás.
Nem baj, tenisz kedvelőknek ma 5-től már indul a US OPEN.
Hétfőn délelőtt jön az "aranygép" NSO, 2004-08-29 22:38
A Malév különjárata, amely a csapat még Athénban tartózkodó versenyzőit, szakvezetőit szállítja - többek között a kajak-kenu válogatottat, a vízilabda-, illetve a férfi és női kézilabda-együttest, az öttusázókat, Majoros István olimpiai bajnok birkózót és társait - hétfőn, athéni idő szerint 9 órakor indul és hazai idő szerint 10.05-kor érkezik Ferihegyre, majd a küldöttséget autóbuszok szállítják a Népstadion területén lévő SYMA-csarnokba, ahol ünnepélyes fogadtatásban lesz részük.
Nem kell ennyire sarkítani, lehet nem volt pénzük profikra. Mindenesetre az látszott, hogy valahogy nem vették észre, hogy az egész világ nézni fogja őket, nem csak a görögök. A kultúrális különbség nem baj, és a saját kultúra megjelenítése sem, sőt, itt kifejezetten szerencsés, de ezt meg lehetett volna tenni sokkal szebben, látványosabban, másnak is befogadhatóbban. Ezzel nagyon komoly kontrasztban volt a kínai produkció, akik jöhettek volna teljesen tradicionális előadással, amiből nem értettünk volna semmit, de tudták, hogy ide nem ez kell, és bár vérbeli kínai jelenséget produkáltak, mégis befogadhatóan, ismerősen.
A görögök pedig elő se vették az ókori olimpiát, az ókori görögországot, pedig nagyon látványos műsort csinálhattak volna, minden lehetőségük megvolt rá, és mégsem. Sajnos.
Nem tagadták meg magukat, a görögök balkáni nép, amelynek szokásait, folklórját, popzenéjét, ünneplését, trendezetlenségét a magyar szem, fül nem érti,nem érdekli. Piszkosságot, port, szervezetlenséget éreztem végig az olimpia alatt, és a mai események(a brazil maratoni futó inzultálása, a birkózó versenyen történt verekedés) csak megerősítették érzéseimet. Micsoda különbség az ókori görögök és a mai utódaik között. Sajnos ezeken nagyon meglátszik a közel öt évszázados törökuralom. Na mindegy, éljenek olimpiai érmeseinkés pontszerzőink.
Szerintem a koncert a végén még rendben is volt, az ok, ha egy ország megmutatja, hogy náluk mi a helyzet zeneileg, ezzel semmi gáz, a gáz az, hogy az egész záróünnepély olyan volt, mint a koncert a végén, énekeltek görög énekesek, lent meg civilek szaladgáltak látszólag rendezetlenül, ugyanúgy, mint utána :)
Egyetlen jó pillanat az olimpiai ötkarika kirakása volt, de olyanokkal kellett volna telelegyen az egész. A szimbólumokat (már ami volt) meg ha nem mondja a kommentátor, hogy micsoda, sose jövök rá, de nem gáz, úgyis csak 2 volt, az is ugyanaz a forma (búzamező, galaxis :)).
Szerencsére jöttek a kínaiak, így nem éreztem úgy, hogy hiába űltem a tv előtt ennyit :)
Igazi balkáni piaci hangulat a záróünnepélyen. A sportolók 90%-a otthagyta a görög popénekesek show-ját, meret nem értették,mert éhesek és szomjasak voltak és nem kaptak semmit, és mert gagyi volt az egész!!
Tényleg nagyon szuper volt a kínai blokk. Szerintem ki fognak tenni magukért!
Záróünnepségben azért számomra Sydney még mindig verhetetlen. Az akkora buli volt, hogy hihetetlen!! A legjobban az maradt meg bennem amikor a tömeg tombolt a Men at Work "Down Under" c. számára. Szuper volt! Azóta az egyik kedvencem ez a szám :))
Semmi bajom a "filozófiai" eszmefuttásoddal, én el tudom fogadni azt, ha valaki másként gondolkodik. Az szerintem majdhogy nem ízlés (szimpátia) dolga, hogy ha nem a magyaroknak akkor kinek szurkol az ember. Tehát a szubjektivitás tartományában vagyunk, amiről vitatkozni nem érdemes. Te szurkolj az Európaiaknak én pedig annak akit szimpatikusnak találok - nemzetiségtől függetlenül (persze csak ha nem magyarokról van szó). Ennyi. :)
Szerintem a kínaiak megmentették a záróünnepséget a szürke középszerűségtől (ha jóindulatú vagyok)...
Az nem záróünnepség, hogy egy rakat civil szaladgál össze-vissza, miközben a világon ismeretlen, bár a görögöknél híres énekesek énekelnek görög dalokat, nagyon görög zenével.
A kínaiak olyan zenével jöttek, amit teljesen képes befogadni az európai fül, és olyan látványelemekkel, hogy húha, pedig az ázsiai zene lehet nagyon furcsa is.
Szal le a kalappal Kína előtt, a görögökről pedig a záróünnepséggel kapcsolatban inkább ezenkívül nem mondok semmit.
Fut elől egy brazil kiscsákó, van egy kis előnye, 7 kilométer van hátra, legkeményebb szakasz, erre egy elmebeteg görög folklór szerkóban rárohan, megfogja, és bevágja a tömegbe!!
Úgy szedték le róla... szegény csávó fut tovább megtört lendülettel, döbbenten nézeget hátra...
Remélem, most már azért is megnyeri! :(
Rohadt görögök!
A birkozócsarnokban meg közös birkózás van, magyarul tömegverekedés: nézők, rendőrök, edzők, sportolók!!!
Az ember szubjektív módon természetesen annak szurkol, akit szimpatikusnak talál, a szimpátia elsődlegesen a nemzeti kötődések alapján alakul ki ezekben a helyzetekben. A kultúrális hovatartozás azonban szerintem (bár nem vagyok benne biztos, hogy igazam van) kicsit szélesebb kategória, mint a csupasz nemzeti hovatartozás. Azt gondolom, hogy Európa sok bajával együtt kultúrálisan (és távatilag politikailag is) jobban összetartozik egymással, mint a militáns és agresszív Usával, Kínával, Iszlám világgal stb. Ez utóbbiak egyébként önmagukon belül legalább olyan differenciáltak mint Európa.
Na bocs a túl sok "filozófiáért" és nem akartam ezzel provokatív lenni.
Tudja valaki, miért nem lehet hozzászólni a kézilabdás topichoz? Félelmetesen a dánoknak fújnak, egyszerűen elképesztő !!! A koreaiaktól félpercenént küldik le az embert, plusz kapják a dánok a hetest! Most már én is a koreaiaknak drukkolok, de ezzel a bírópárossal tuti a dán győzelem.
Na ez a koreai-dán kézimeccs tipikusan annak a példája, hogy nem érdekel, hogy a dánok az európaiak, hanem a koreaiaknak szurkolok. Sikerült a dánok ellen hangolnia a játékvezetőnek, akit úgy tűnik megbabonáztak a csinos szőke lányok és durván Korea ellen fúj. Remélem csakazértis ők nyernek!!
Nálam a hangulatszétkúró kommentárok közé tartoznak az itteni topikokban olvashatók is. Mint most a tied is.
Én még mindig nem fogadom el a látszólagos tények összerakásából kialakuló képet, mint 1000 %-os, elítélhető valóságot. Még van pár hónap türelmem, hogy elítéljek vagy megkönnyebbüljek.
De összességében még mindig nem szar ez az olimpia.
egyreszt a Rogge-nak igaza van, hogy nem kell ennyi ugynevezett sport, illetve versenyszam ---- ami engem erdekelne abban az olimpia gyenge.
Most valahogy nem volt olyan magyar (a ferfi vizilabdazokat leszamitva) akinek igazan drukkolni tudtam volna ------- nem is tudom hogy hogy kellett volna drukkolnom pl. az igaly diananak---most huzz bele, dia vagy mit?---
de ami igazan szetkurta az egesz elmenyt az a magyarok szervezett doppingolasa, illetve ennek a hazai koritese --- belertem ebbe a sportvezetoket, a kommentatorokat, stb.
Én nem feltétlenül így látom és szerintem velem együtt sok európai sem. Ha nincs magyar egy versenyen, akkor én emberi szimpátia alapján szurkolok - s nem nemzetiség vagy kontinens alapján. Szerintem az EU-t sok benne élő ember nem tekinti olyan egységnek, mint amilyen az USA. Ez elsősorban egy gazdasági közösség, amelyben én nem látok akkora kohéziós erőt, mint az USA tagállamai között. Lehet, hogy a kaliforniainak, a texasinak meg a New York-inak nincs sok köze egymáshoz, de mégis büszkén a szívükre téve fogják hallgatni a himnuszukat egy-egy olimpiai sikerük kapcsán. Szerintem egy európaiban sosem fog ilyen érzelmeket kiváltani az EU himnusza és egy EU-s, de másik nemzetbeli olimpiai siker sem. Teljesen más tészta az EU az USA-hoz és Kínához képest - én nem úgy látom, hogy összemérhetőek.