Április 9-én 18 órától Filmklubunkban az Én Afrikám újabb részeinek bemutatására kerül sor
Az én Afrikám 13-16. rész (2007, 15-15 perc)
Serengeti, Ngorongoro
Maszájföld, Ol Doinyo Lengai
Manyara, Meru
Afrika fénylő hegye
Afrika a fekete földrész, a harmadik világ, az élet bölcsője. Sokféle elnevezése létezik ennek a rejtélyes és hatalmas területnek, és rengeteg téveszme alakult ki róla az idők során. Sáfrány József filmje a maga egyszerűségével és csodálatos képeivel próbálja fellibbenteni a titokzatosság fátylát, s egyben igyekszik megmutatni Afrika bűvös és varázslatos szépségét, elkalauzolva minket többek között Fokvárosba, a Kalahári mélyébe és a világ legnagyobb gyémántbányájába.
A filmklubot vezeti: Kecskés Ferenc
Helyszín: MMgMK Mezőgazdasági Könyvtár, Tessedik-terem (1012 Budapest, Attila út 93.)
Kérjük a filmklubtagokat, hozzák el tagsági kártyájukat vagy kérjenek a rendezvényen jelenlévő kollégánktól.
Április 11-én 17 órától Az év élőlényei sorozatban az Év madara:Kerecsensólyom kerül bemutatásra.
A kerecsensólyom nagy termetű, széles szárnyú, az egerészölyvhöz hasonló méretű és színezetű sólyom, Eurázsiában csak az északi sólyom nagyobb nála. Nyílt, pusztai élőhelyigényű fajként talajon élő, közepes termetű rágcsálókra, mint például az ürgékre, hörcsögökre, földimókusokra specializálódott ragadozó, de képes kisebb, egértermetű fajokat is elejteni. Ezek hiányában átvált a repülő madarak, főként a seregély- és galambméretű fajok zsákmányolására. A sólyomféle rokonság többi tagjához hasonlóan fészket nem épít, évente egyszer költ. A sziklafalak párkányain hollók fészkét használja, vagy pedig a csupasz párkány törmelékes talajába alakít ki a tojó egy sekély mélyedést a tojásoknak, fás élőhelyeken más közepes és nagy testű madarak, elsősorban ölyvek és sasok üres fészkeibe költözik be. Alapvetően ázsiai elterjedésű madár, ezen belül is elsősorban Kína, Mongólia és Kazahsztán területén él. Az Európai Unióban élő állomány több mint 60 százaléka Magyarországon fészkel, világszinten pedig a kárpát-medencei a faj egyetlen bizonyítottan stabil, enyhén növekvő állománya.
Mai pozitív. Megtettem ma egy 20 km-es kört a Budai-hegységben. Sokan voltak az utakon. Szinte minden szembejövőnek köszöntem, és a visszaköszönési arány 95% felett volt :)
Induljon (grill)kolbásszal a hét. Tegnap becsuktuk a nyaralót ezévre, előtti kiettük a hűtőből a grillezni valót, hozzá cukkinit, gombát és paradicsomot.
google piilanatok alatt kidobta a választ: "Tájékoztatjuk a túramozgalom teljesítőit, hogy a Csóványoson, a Pilis-tetőn, a Zengőn és a Nyúl község fölött emelt geodéziai tornyokat kilátóvá építették át. A Csóványoson és Zengőn a kód nem a betonhengeren, hanem az egyik függőleges acélgerendán található."
Üdv a sporttársaknak, talán valaki tud válaszolni a kérdésemre: létezik az, hogy a Zengőn lévő geotoronyról hiányzik a kód? Lefestették esetleg? Én körbejártam ötször, felmentek a kilátó harmadik szintjére, de nem találtam semmit.
Előre is megköszönöm, ha valaki geotornyozó tudja a választ.
Ma érkezett meg a szokásos havi házi sajt és vastagkolbász szállítmányom. Füstölt köményes, natúr, zöldfúszeres, olivás sajtok. Mivel a munkahelyen én vagyok a díler, így mindig magamnak egészítem ki a kollégák fél guriga rendeléseit.