Ehh, az elég lowcost, kezelhetetlen, meg izé. Nyilván olyan kell, amibe utólag is lehet tolni kábelt, meg kezelhető, húzható, építhető. Koposnál voltam, de ott nincs ilyen. Eleve az Obo csatorna is drágább, mint a Kopos, de nem jött be a tippem. Már azon agyalok, hogy levágom a 80x40 csatit, de az is durva, meg a tetejét lehet fel-le szögelni, azzal csak az idő megy, ha meg letépem minden kiborul belőle.
Végén úgyis tépőzárral összekötegelem, mert az jó.
Hajajj. Obonak van ez a cucca, de kb. 400 pénz/darab. Ajánlott felszerelési táv függvényében, így nekem most az irodához kb. 100+ezresért kellene ennyi vackot vennem, ha azt szeretném, hogy álmenyó felett is kultúráltan vezessük el a drótokat. Más gyártónak van hasonló megoldása, ha kábeltálca nem megoldható, vagy mivel érdemes hülyéskedni? Csőbilincs, estébé, amivel falra lehet feltolni madzagokat?
Átlagban a hálózatbővítéses dolog az mennyi ideig szokott tartani? Sejtem felmérik, meg helyfüggő, de Bp-n lenne, kb. Andrássy út elején. Üzleti fogyasztóknak amper/forint?
Pontosan nem tudom mennyi kellene, meg elég összevissza vannak a szekrények is, de nagyjából 3x63 + 2x63 ampert láttam, nekem meg mondjuk kellene 3x75-ből kb. 4 helyen átadva, vagy ha egy helyen akarják behozni, akkor 2 helyen 3x150 amper, aztán talán jó lesz. Gondolom nem kis pénz, de jelenlegi cucc úgyis bontandó, 10 amperes biztin rajt lóg vagy 30 konnektor, meg ilyenek :-D
Ha nem összesorolt aljzatot használsz (vagyis nem 3x1 ponton kell bekötni), akkor figyelj arra, hogy a földelést elvileg nem szabad megszakítani. A Wago viszont nem számít megszakításnak.
Amúgy sok egymás melletti aljzat bekötését kb. mindenki máshogy csinálja: egymásból átfűzve, középről osztva, esetleg már kötődoboból osztva, stb...
Bocsássatok meg ha rosszul tudom, de mintha rémlene hogy a szabványok már nem kötelezőek egy ideje a villamosiparban , csak annyi a bibi hogy ha balhé van akkor be kell bizonyíani hogy nem vagy bűnös , míg ha szabvány szerint dolgozol akkor nem ...
Úgy tudom, hogy a sorolható aljzatokba 2x3 vezetéket lehet bekötni, tehát maga az aljzat lesz a sorkapocs. Ezért valamelyik szélén kezdd, ne a közepén és akkor nem kell Wago
Üdv! Annyit szeretnék kérdezni, hogy külső falra, ha megy rá 12 cm nikecell, akkor is be szokás fúrni és gipszelni a süllyesztett szerelvény- és elágazódobozokat? Vagy célszerű csak a nikecellbe befúrni őket? Köszönöm
Lehet, annyira még nem mélyedtem el az anyagbeszerzésben :)
Én itt arra a verzióra gondolok, amikor felszerel az ember egymás mellé 3-at, és egy sorolókeretet rápattint, te itt most arra gondolsz, hogy van gyárilag 3-as aljzat, amit egy ponton kell bekötni?
Nekem egy elméleti kérdésem lenne, amit pár hónapon belül a gyakorlatba kellene átülteteni...
Régi családi házunkban nagyjából úgy van megoldva a vezetékezés, hogy ugye elindul az órától - kismegszakító - megy a plafontól úgy 40 cm-re, néhol egy-egy kötődoboz, ahonnan elágazik ide-oda, hol egy konnektorhoz, hol egy világítótesthez, vagy egy másik kötődobozhoz (kis fa-struktúra...). Amelyik szobában több konnektor is van, ott általában sorba vannak fűzve, cső az egyiktől a másikig. Védővezető sincs mindenhol, csak a fürdőszobához és a konyhához.
Manapság ezt hogy szokás normálisan megoldani? Úgy, hogy ne kelljen kilométeres hornyokat vésni a falba, meg irdatlan mennyiségű kábelt felhasználni. Pl. ha elvezetem a lakáselosztótól egy szobába a 3 vezetéket, bele egy kötődobozba, onnan lehet-e még további sorbafűzéseket csinálni, vagy innen minden konnektorhoz külön kell csövezni? Lehet olyat csinálni, hogy kötődoboz -> konnektor, további kötődoboz -> konnektor, további kötődoboz-> konnektor.
3 áramkör lenne + 1 a villanytűzhelynek, ehhez értelem szerűen megszakítás nélkül jönnének a vezetékek, de a többihez muszály "fűzögetni".
Valamint a sorolt konnektorokat hogy illik bekötni? Az jó, ha pl. 3-as soroláskor a középsőhöz mélyített dobozt használok, bele 4 db 4-es Wago, fenntről a dobozból lejön a 3 vezeték, majd a wagotól megy a 3 konnektorba?