Mivel azt írod, hogy "Falon kivül csak kettös szigetelésű vezeték lehet", és "1 folytonos vezetékkel", akkor ugye az MBCU 3x2,5-ös kábel mehet végig az órától a bojlerig? Külön védőcsőben kell ezt vezetni, vagy mehet a többi kábel mellé?
Akkor ismerősnél nem szabványos, mert van Neki egy szünetmentese, meg valami mágneskapcsolója, aztán ha van éjszakai áram, akkor szépen odakapcsolja a számítógépeket meg TV-t, videot. Cseles.
Az éjszakai áramra kötött fogyasztót megszekitás nélkül kell bekötni a villanyórához. Azaz laágazás, toldás, kapcsoló nélkül 1 folytonos vezetékkel. Falon kivül csak kettös szigetelésű vezeték lehet.
Csöhajlítás. Lehet kapni két darabból álló szettet. Az egyiket a csöbe kell dugni a másikat kivül hozzáfogni. Utánna melegítés és hajlitás. Beszerzés helye: barkácsbolt, villanyszerelési bolt.
Nagyon jól lehet a (szilikon?) betét és külső sín segítségével (pontos nevet nem tudok). Csak bedugod, melléteszed a formát, határozottan kicsit túlhajlítod, tartod pár mp-ig, és kész. Utána betét ki.
A vezetékes kérdésedre majd írok, mert ismerősnél most kötögettek bojlereket, a derékszögú hajlítás elég meredek, de gondolom a beledugás, meg hőlégfúvást ismered, én lehet, hogy 45 fokban levágnám két csövet, aztán ragasztópisztollyal összeraknám.
SZVSZ itt nemcsak DC-t kell szűrni, hanem az alacsonyfrekis jeleket, mivel a tápfesz. 50Hz-es, és az okozza a brummot.
Én pár éve a tuneremről ezzel a megoldással sikeresen le tudtam választani a kábeltévé 50-60VAC tápfeszültségét, de a PC TV bemenetén ez csak a képminőség romlásával sikerült, és akkor fel is adtam a dolgot... De jó, hogy eszembe juttattátok, majd tovább kísérletezem a kondikkal!
Nagyon egyszerű.
A koax melegérre és árnyékolásába is sorba 1-1 100nF-os kerámiakondit kell beépíteni. Ezáltal csak DC kerülhet a bemenetre -> nem fog rázni semmi sem. (Ha minden igaz, még nem teszteltem, azt sem, hogy ront-e a jelen)
Hogy csinálod? Nekem ráadásnak ha be van dugva a koax, akkor a PCről jövő kép is elég tré, erre másik fórumon már ajánlottak is valami célcuccost, ráadásnak többen voltunk, és másnak már bevált.
A lakásbeli kábelezésem időhiány és anyagi okokból egyelőre egy adag elosztón alapul, fürdőszoba előtt természetesen vízmentes, meg hasonlók, és nem hinném, hogy túl van terhelve, így vizet sem kaphatott. Gondolom némi beázásra céloztál.
Akinek meg ambíciója lenne majd esetleg kábelcsatornát meg egyebeket fúrogatni, kötözgetni, azzal anyagilag is megegyeznék jól.
Hmmm... Előtte még a szomszédra gyanakodtam, mert oda is megy át az UTP, és a villanyos hálózatuk elég tré, de nem sokkal előtte a a PC TV-Outjával kísérleteztem, az UPC-s kábel meg szó szerint ráz, így akár az is visszajöhetett a PC-n, mert ugye a TV nem földelt...
Bolyongtam a neten, és beugrott valami:
Ha van olyan készüléked, amibe antenna megy be (kábeltv), akkor ***elvileg*** az a hálózat szempontjából idegen áramot indíthat el, következésképpen leoldhat a FI-relé.
Remélem, érthető volt, kíváncsi vagyok a véleményekre...
Node azért írok, mert kérdésem van. Adott egy 40A/300mA fi-relé. Ez ugye csak akkor old le, ha 40 ampernál több megy át rajta, vagy a földelésen 300mA-nál több áram szivárog?
Mert tegnap éjjel fogta magát, aztán levágott. Lakásban kihúztam mindent, bedugva maradt a hűtő, meg be akartam mellé dugni a monitort, aztán lekapcsolt. Utána ezt játszotta, 2*11W lámpa világlott, bedugtam mellé egy számgépet, lekapcsolt. Most kiszórtam az összes hosszítót, reggelre hagytam a konyhában villanyt a világítás mikró/hűtőnek, most mindent ugyanúgy visszaraktam, de megy. Elosztókat kimértem, nem néznek ki zárlatosnak, én meg izgulok, hogy mikor lesz ilyen legközelebb.
ezen akötésen én is gondolkoztam, mert ugye amit csak összecsavarunk, az oxidálódik, és KH-s lesz. A forrasztás meg olyn, mintha vékonyítottuk volna a drótot. A végén még sorkapoccsal fogom szerelni, 2.5-es gerinc, 1.5-es leágazások, vagy nemtom. Egy régi csatornából bontottam ki érdekes dolgot, jó 5 centi hosszú fémsín volt, két végéről kellett beledugni a blankolt drótokat, közepén meg scavarok. Szerintem eszes.
Kollégám meg szintén szembefordított drótokkal csinálta, hosszan összeforrasztotta őket, aztán zsugorövet rá.
A Marson teljesen más technológiával dolgozunk, de arra az ÉMÁSZ RT nem adja az áldását. Itt még csak a vezetékes megoldást ismerik... (nálunk meg azt már nem tanítják, ezért nem tudom )
:-)))
Ha a vezetékek végét csupaszítom,összecsavarom és forrasztom, az mennyire tudományos (talán jobb a csatlakozás minósége)?
Másfeles vezeték 16A-ig biztonsággal jó.
Összekötésre Kupolfix nevű szerkezet alkalmas leginkább, de ha nagyon precíz akarsz lenni, (és van időd), akkor olyat is hallottam, hogy forrasztják is.
én ugy tudtam a Marson fejlett civilizáció lakik :)))
1-én most vettem FI relét, de nem netes villanyász szerint MAX 4Ohm lehet a védőföld ellenállása. Szvsz bármilyen fém, hossza, nedvességtartalom, korrózió, blablabla...mind befolyásolják.
2-ha vissza olvasol, (úgy 420-550 között) javasolja valaki az 1,5ös drótot
3-csoki
Mindezt ne vedd készpénznek, csak vak vezet világtalant...
1. Az egyméteres vascső helyett mit javasoltok védőföldelésként, ami tudományos (azt írtátok, hogy mi nem jó, csak azt nem, hogy mi a jó)
2. Egy normál egyfázisú háztartáshoz milyen átmérőjű rézvezetéket javasoltok (néha kisebb hegesztések szóba jönnének)
3. Manapság a fali elosztódobozokban milyen a vezetékek összekötésére használt technológia (itt a régi alus vezetékek kb 5 centi hosszan csupaszítva vannak, majd összecsavarva szigetelőszalaggal szigetelve)
Sajna kissé elöregedett a vezetékezés a házban (40 éves) nameg lett is hozzáépítve, ahol a vsz "mester" egyszerűen kihagyta a védővezetéket(!)