Keresés

Részletes keresés

Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.27 0 0 851
Hool

Hat igen, 2 nagy golt lottetek, de azert Vamos sem lehetett a helyzet magaslatan, egy meccsen kapni egy golt 25-rol majd 23-rol. Dehat a tenyeken ez nem valtoztat, nyertetek.
Biztos vagy benne hogy a II-es tamadott be titeket??? De talan EX majd szolgal errol valami infoval.

Előzmény: hool_ (850)
hool_ Creative Commons License 2000.08.27 0 0 850
Szevasztok!

Nagyon jó kis meccset szalasztottatok el. Magyar szinten végig hajtós, pörgős focit játszott mindkét csapat! Az első 25 perc a miénk volt, aztán a szünetig nagyon nyomott a Fradi, de mi fordultunk előnnyel! A második játékrész úgy kezdődött, ahogy az első abbamaradt, Fradi rohamokkal. Eredménye, 1-1. Aztán megint egy kis soproni mezőnyfölény jellemezte a játékot, és egy óriási bombagóllal ismét átvettük a vezetést!!! Elfelejtettem mondani, hogy az első gólunk is bomba gól volt. Szerintem az egyik nyeri a forduló gólját!:)) Aztán már nem volt erő a Fradiban, hogy egyenlítsen. A játékvezető szerintem kurva szarul fújt! Mondanom sem kell a Fradi javára. De végül is rajta nem múlt semmi.

A nap legfájóbb pillanata úgy délután negyed öt körül lehetett, mikor is a "kettes" betámadott minket! Először egy előörsöt küldtek ránk, ott még partiban voltunk, annak ellenére, hogy a zöldeknél csavarhúzó és kés is volt! Amikor ezeket megláttuk behátráltunk, és megjöttek a kékek is. Miután összeszedtük magunkat, elindultunk a stadionba! Azt hallottuk, hogy tele van zöldel a "pléhcsárda", ez egy italozó a buszvégállomásnál, de amikor befordultunk az egyik utcába, már láttuk,. hogy a "kettes" vár ránk az utca másik végén. Ekkor lelassítottuk a lépteket, ők meg támadásba lendültek! Mit mondjak, félelmetes látvány volt!:(( Ennek láttán behátráltunk rendesen, és jobbnak láttuk, hogy elhagyjuk a helyszínt. Shit!!
Én csak azt nem értem, hogy mindenki tudja, nem vagyunk egy súlycsoport!! Ezáltal még konkurens csoport sem lehetnénk. Nekik, az ilyen kis csoportokkal foglalkozni sem volna szabad, nem hogy betámadni! Most már megtörtént, de akkor is azt tartom, hogy inkább elismerem a vereséget, mint azt, hogy hantázzak és próbáljak szépíteni a dolgon.

De emlékezzünk a szépre, Sopron-Fradi 2-1!!!

Hajrá Sopron! Hajrá piros-fehérek!

Előzmény: Lorinc_d (849)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.27 0 0 849
Karesz, sz@rban vagyunk, de bizakodunk hogy a Haladast es a Nyiregyhazat meg tudjuk elozni.
Előzmény: karesz4 (847)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.27 0 0 848
Arpi, mar megint ki lettel rugva?
Bizakodjunk, tavaly is leszoptunk a holt kiesojelolt Siofoktol. Nem tudunk mast tenni mint bizakodni...
Mit irt a S+F?

HAJRA FRADI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Uteresz Arpad (846)
karesz4 Creative Commons License 2000.08.27 0 0 847
Üdv!

Rájátszás???? Így? Nem vagytok Ti kissé hurráoptimisták??

Üdv:

Karesz

Uteresz Arpad Creative Commons License 2000.08.27 0 0 846
Most mi a bánatot csináljunk?
Milyen lesz a jövőnk, ha már egy Soprontól is kikapunk?
Esélyünk sem lesz a rájátszásban!

Olvastátok a Sport+-t, benne a Páncsics féle összeállítást?

Előzmény: Lorinc_d (845)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.27 0 0 845
Vege, leszoptunk 2-1-re Sopronban.

Attol meg:

HAJRA FRADI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oborzil Creative Commons License 2000.08.27 0 0 844
A félidőben:
Sopron-FTC 1-0
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.27 0 0 843
Melyik ez a gazdag falu? Ujpest?

Helyesbitettek, allitolag 7000 nezo van kint.

Előzmény: mash (842)
mash Creative Commons License 2000.08.27 0 0 842
Nem!
Tudod itt nálunk falun van parabola és ott lehet fogni az ORF-et!
Előzmény: Lorinc_d (841)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.27 0 0 841
Igazad van, tenyleg nem nyomja egyik ado sem, de meg a radio sem a qrva eletbe! Marad az nb1.hu... Azt irjak telthaz, 10 ezer nezo!
Most Ausztriaban vagy ezek szerint?
Előzmény: mash (840)
mash Creative Commons License 2000.08.27 0 0 840
legfeljebb a Rapid-Tirol-t tudom nyomni! :)))
MIért valamelyik adó adja a Soprn meccset???
Tudtommal nem!
Előzmény: Lorinc_d (839)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.27 0 0 839
Mash, kozvetitesz esetleg?
Előzmény: mash (838)
mash Creative Commons License 2000.08.27 0 0 838
Hajrá Fradi!!!!

Mindent bele fiúk!
Nem volt kedvem leutazni vonattal, egyro jobban közelitek a fotelszurkoló kitüntető címhez! :)))

hajrá Fradi!!!!

MPK_d Creative Commons License 2000.08.26 0 0 837
Hánykor lesz a hétfoi Fradi meccs??? Ugye jó rá az a kártya amit már megvettem vagy két éve?!

Zig!
Azt a verset én is szeretem, tudom is kívülrol.

Hajrá FERENCVÁROS!! !!!!

mash Creative Commons License 2000.08.25 0 0 836
Hajrá Fradi!!!!

a hétvégén nyerni kéne Sopronba!!!!

Nincs valakinél szabadhely a kocsiban;;;????

dino100 Creative Commons License 2000.08.25 0 0 835
Fradistak !

Eloszor is a Greenternettel kapcsolatosan :

En vagyok az egyik , aki a GGG-t mint elsosorban virtualis
csoportot aposztrofalja .
Azert , mert az interneten keresztul jott lestr es szamtalan
olyan tagja van , aki tavol el Budapesttol stb ...
Azert jelzem , hogy aki a talakozon ott volt annak a tobbsege
rendszeres meccsre jaro .
Jomagam tobb , mint 19 eve teszem ezt es megis vannak mindig uj arcok .
/ Ez Valakinek szol . /
Szerintem a GGG nem szekereket tol jo v. rossz iranyba , hanem
velemenyeket es tenyeket akar megismertetni a zold erzelmuekkel .
Tehat nem akar senki ellen ill. mellett kiallni , hanem csakis a Fradiert .
/ Persze egyenileg lehetnek szimpatikusabb emberek ... /

A reformerekkel valo talalkozo elsoszamu celja , hogy az evek ota
elkeszult programjukat egyre tobben ismerjek meg es alkothassanak
velemenyt rola . De nyilvan mas dolgok is jok lennenek , ha a tobbseg
tudomasara jutna . Pl. kompromittalodott szemelyek esetei .
/ Mert a tobbseg ebbol mit sem sejt ./

Szerintetek ez hogyan lehetne megoldhato ?

Valakivel voltak kulonbsegek : o abszolut optimistan tekintett a jovobe es
2 ev mulva teljesen tiszta viszonyokat remel a magyar fociban es a Fradinal .
En viszont aggodom , ha nem lesz mar Torgyan , akkor ki fogja a klubot
iranyitani , ill. a gazdasagi stabilitast biztositani .
Megegyeztunk benne , hogy egy menedzsmentre szukseg van .
Felelme volt , hogy Takacsek oldalvizen esetleg olyan emberek kerulhetnenek
a Fradin belulre , akik nem kivanatosak . Sajnos ebben mindig benne van a
veszely .

Arrol kellene beszelnunk , hogy ki hogyan kepzeli el a jovot .
Kivel lehet ezt megvalositani ?
Ez vonatkozik a focira es a tobbi szakosztalyra is .
/ Mert ahanyszor valaki azzal takarozik , hogy ki hany meccsen volt ,
akkor ertse ide a polot , hokit , kezit is ! /
Vonatkozik a gazdasagi viszonyokra es a jatekra is .
A nezok visszacsalogatasara stb ...

Hajra Fradi !

Dino / Greenternet /

Előzmény: Zig_d (830)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.25 0 0 834
Zig, szerintem jo hogy visszajottel a DK-ba. Nem dozsasokkal kell vitatkozni hanem a FRADIROL kell beszelni. Igaz, en is sok vitat folytattam a lilakkal merthat az ember nem tudja elviselni ha szeretett csapatat gyalazzak, de belattam, ennek keves az ertelme, es inkabb kimaradok a vagdalkozasokbol.
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.25 0 0 833
Polyci, en tegnap b@sztam be mitn az atom... Csinaltam egy gulyas-partyt hogy a kulfoldiek is vegre meg tudjak milyen a jo kis magyar konyha, utana meg 5-unkre elment 10 uveg bor, allitolag utana a martinique-i rumot uvegbol ittam (erre mar nem emlekszem)...

Komolyabb temakrol: szerintem nem kerult fel semmi olyasmi a netre itt a topicban ami problemat okozhatna. Es ez a topic azert van hogy mi, Fradistak, megbeszeljuk a dolgokat. Mert lehet a velemenyek kulonbozoek, de van valami amiben mindenki egyetert (meg a gennylada Farkashazy is):

HAJRA FRADI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Polyci (831)
Zig_d Creative Commons License 2000.08.25 0 0 830
Azért Dino, mert mindenkinek más b@ssza a csőrét!

Mindenki mondja a magáét és elbeszél egymás mellett. Nagyon kényelmes dolog azt mondani, hogy bizonyos dolgok érdekelnek, foglalkozom velük, bizonyos dolgok pedig kiesnek, igencsak szűk, látókörömből... Ebben (is) tökéletesen egyetértek Ex-ékkel. Aki felelősen kíván gondolkodni és cselekedni - különösen egy magát szurkolói csoportnak nevező társaság - annak sokkal megfontoltabban kellene kommunikálni mindenki felé a dolgokat, és nem úgy, mint ahogy azt már többször játszottuk, játszottátok (persze, a félreértések elkerülése végett, ez csak egy-két, viszont annál nagyobb szájú egyéntől hangzott el), hogy "valakit utálok és nem is vagyok kíváncsi a véleményére", miközben Jakabházyék alkalomról alkalomra szó szerint ugyanazokat mondják el.

Tudom a nagy szerelem néha teljesen elveszi az ember eszét, gyakran nem is lehet objektív dolgokkal elmagyarázni, hogy miért is vagyok oda azért az igencsak csúnyácska lányért, de aztán egyszer csak eljön a kijózanodás pillanata és rájövök, ebben a kapcsolatban végül is ketten vagyunk, és felteszem a már elkerülhetetlenné váló kérdéseket: megéri ez nekem? továbbra is feltétel nélkül vagyok hajlandó elfogadni minden idétlen szeszélyét? végre én is elmondhatom a saját véleménymet, ami esetleg meghallgatásra is talál? mindig csak nekem kell alkalmazkodnom, kiszolgálnom, vagy esetleg kölcsönösséget is elvárhatok???

Ez ugyan olyan dolog, mint a "nagypolitika". Ha az ember nem erőből játszik, és nem gyűlöli zsigerből a másikat, ha képes arra, hogy minden egyes dolgot több oldalról megvilágítva és komplexen szemléljen, talán képes lesz arra, hogy jól megfontolt és mindenki számára kielégítő döntéseket, véleményeket alkosson...

A "Hajrá Fradi" alapból következik, viszont a második már egyre hangsúlyosabb:

Szebb Jövőt!

Zig
(Greenternet)

ui.: Végül, hadd álljon itt egyik kedves versem, semmiképpen nem azért, hogy esetleges "intellektuális" voltamat bizonygassam, hanem azért, hogy mindenki gondolozzon rajta egy kicsit, és ha esetleg nem is jönne be neki a mondanivalója, legalább esztétikailag jól érezze egy kicsit magát... ;)

Rudyard Kipling
Ha...

Ha nem veszted fejed, mikor zavar van,
s fejvesztve téged gáncsol vak, süket,
ha kétkednek benned, s bízol magadban,
de érted az ő kétkedésüket,
ha várni tudsz, és várni sose fáradsz,
és hazugok közt se hazug a szád,
ha gyulölnek, s gyűlölségtől nem áradsz,
s mégsem papolsz, mint bölcs-kegyes galád,
ha álmodol - s nem zsarnokod az álmod,
gondolkodol - s becsülöd a valót,
ha a Sikert, Kudarcot bátran állod,
s úgy nézed őket, mint két rongy csalót,
ha elbírod, hogy igazad örökre
maszlag gyanánt használják gazok,
s életmuved, mi ott van összetörve,
silány anyagból építsék azok,
ha mind, amit csak nyertél, egy halomban
van merszed egy kártyára tenni föl,
s ha vesztesz és elkezded újra, nyomban,
nem is beszélsz a veszteség felől,
ha paskolod izmod, inad a célhoz,
és szíved is, mely nem a hajdani,
mégis kitartasz, bár mi sem acéloz,
csak Akaratod int: "Kitartani",
ha szólsz a néphez, s tisztesség a vérted,
királyokkal jársz, s józan az eszed,
ha ellenség, de jóbarát se sérthet,
s mindenki számol egy kicsit veled,
ha a komor perc hatvan pillanatja
egy távfutás neked, s te futsz vígan,
tiéd a Föld, és minden, ami rajta,
és - ami több - ember leszel, fiam.

Előzmény: dino100 (826)
Zig_d Creative Commons License 2000.08.25 0 0 828
EX

Egyrészt őszintén örülök, ha tényleg személyesen is sikerül végre, (még egyszer, sokadszor, újból) beszélgetni egyet, esetleg végigtárgyalni sok mindent.
Azt, hogy hátbatámadtunk volna, továbbra is túlzásnak tartom, sőt, ha nem gondolnék bele a Te helyzetedbe (megpróbálva a Te szemeddel nézni a helyzetet), akkor minden bizonnyal ki is kérném magamnak. (Hogy kire gondolhatsz még, sajnos nem nagyon tudom elképzelni, túl sok szereplős lett ez a dolog ahhoz, hogy igazán tisztán lehessen látni... Gál könyv-Monsters, vagy mi a fr@ncra gondoljak?!)

Siófokban - a dolog jelentős részét tekintve - igazad van. Én minden lehető fórumon hangoztattam, hogy mellénk (inkább mellém) álltatok akkor, bár tegyük is hozzá, számomra ez egy teljesen normális és alapból elvárható dolog volt, hiszen - a lentiekben már sokszor ecseteltem - a táboron belül ilyen jellegű "villongásnak" (talán az atroctás megfelelőbb szó) még akkor sem lehet helye, ha történetesen egy teljesen új csoportról vagy teljesen új srapiról van szó.
Hucullal nem lehet bírni. Ezt Neked is látnod kell, bár ebben a kérdésben is csupán részben tudok igazat adni Neked, hiszen az, hogy a Fradi körüli botrányokban egy újságíró, pláne egy Csurka Gergely jellegű gennyes alak mit hoz ki, az jórészt független a tényektől és eseményektől. (Elég, ha talán csak arra utalok amit Valaki is emleget: valakik belső ellentéteket kívánnak szítani közöttünk és ez az ominózus eset csak egy eklatáns példája volt ennek.)
Abból a szempontból viszont tökéletesen igazad van, hogy Huculnak elég rendesen elítélő véleménye van mind a hooliganizmusról, mind pl. a II-esnek a Fradi körüli tevékenységéről (és ez utóbbit elég tágan kell értelmezni), ennek ellenkezőjéről még én sem igazán tudom/tudtam meggyőzni, pedig jórészt ugyanazon érveket hozom fel neki, mint amit ti is gyakran hangoztattok (pl. a Fradi tábor országos tekintélyének megteremtése). De meggyőződésem, hogy mindketten (és mindannyian) kellően értelmesek vagytok ahhoz, hogy megbeszéljétek ezeket a dolgokat magatok között, amire - valljuk be már nagyon régóta szükség lenne -, és nagyon szertném - Huculnak is ezt magyarázom - ha megpróbálnátok egymás helyzetébe, gondolkodásmódjába helyezkedni és íly módon megérteni egymás indítékait.

(Csak zárójelben jegyzem meg, nem tartom járható útnak azt a verziót, hogy ahányszor kommunikációra kerül a sor mindig csak az "én abbahagytam, nem érdekel, nem foglalkozom vele" gondolatig tudtok eljutni. EX! Van saját véleményed, el is szoktad mondani - mint azt a mellékelt ábra mutatja - egyszer beszéljétek már meg rendesen a dolgokat!!! Ne interneten keresztül üzengessetek kvázi egymásnak! Nem hiszem, hogy nem tudnátok egyfajta békét/fegyverszünetet kötni. Úgy érzem picit mind a ketten kötitek az ebet a karóhoz...)

Továbbá - ezek szerint hiába magyarázom - a Greenternet, mint olyan, még nemigen alakított ki egységes, önálló véleményt, csupán egyes tagok (?) magánakcióiról van szó, amiket - az én legnagyobb sajnálatomra - azonosítanak a teljes csoport véleményével...

Próbáljátok egy kicsit megérteni egymást (és itt nem csak kettőtökre gondoltam...)!

Hajrá Fradi és Szebb Jövőt!

Zig
(Greenternet)

ui.: Az, hogy három "nagyon régi barátod" megsértődött, őszintén sajnálom (de tényleg). Viszont mindig is Ti mondtátok, hogy a II-es egyfajta "belső rendőrség" nálunk. A siófoki fellépésetek pedig - azt hiszem - teljesen jogszerű és indokolt volt (mellesleg minden tökéletesen békés keretek között zajlott és ért véget). A dologhoz azt is tegyük hozzá, hogy az a srác aki miatt az egész elkezdődött valahogy már nem merte (?) megvárni tettének következményeit, ami megint nem egy túlzottan korrekt eljárás...

Előzmény: EX (822)
hools Creative Commons License 2000.08.25 0 0 827
Ennek lenne értelme, bár már egyszer el lettem hajtva innen, hogy mit szólok bele, amikor ezt már a topicban megbeszélték. De azért beszállnék még egyszer.
Üdv és HAJRÁ FRADI!
hools
Előzmény: dino100 (826)
dino100 Creative Commons License 2000.08.25 0 0 826
Valaki !

Miert nem inkabb arrol beszelunk , amirol egyetertettunk ? A jovorol .
Meg arrol , hogy az elkovetkezo 2 evben mit kell tenni ? Mi lesz Torgyan utan ?
Miert nem lehet nyilvanossagra hozni olyan dolgokat , mit a fradistak 99%-a nem ismer ?

Udv :
Dino / Greenternet /

Előzmény: Valaki aki ott volt (821)
huculpastor Creative Commons License 2000.08.25 0 0 824
EX !

Az ujsagiro hulyeseget, azonnali helyrehozatalt kovetelve cafoltuk. Egy, fontos resze jelent meg. Mivel ugyanott a teljes igazsag /miszerint pont forditva tortent a dolog, Ti vedtetek meg es nem Ti fenyegetoztetek, utottetek, a kesrol ugyanigy/ nem jelenhetett meg /egett az ujsag es iroja/ megirtam mashol, ahol szinten szerepelt a tema.
IGY volt.
Az viszont szinten TENY, hogy sajnos nagyon sokan a Fradistak kozul kaptak uteseket, fenyegeteseket, akar a kozelmultban is Fradistaktol. Van errol velemenyed ?
Szamomra a kenyszerites is elfogadhatatlan. A fizikai ero alkalmazasa a taboron belul ? /az mar az en hulyesegem, hogy sehol sem fogadom el elvben, focin kivul sem, meg a szellemi atrocitasokat sem/. Kenytelen vagyok megerteni kis reszet: ami nem a Fradistakat es a magyarokat eri. Mert mindig csak kapni...

Valaki.

Sajnalom. Megirtam, csak amit en leirok, azt cafold. Azt nem cafoltad. A "tenyeket". Pedig fontos lenne, mert ha igazak, akkor nagyon konnyu kovetkezteteseket levonni.
Magyarazni? Cafolni !

Mindketten hasznaljatok a szot "csusztatas". Megkerlek Benneteket velem kapcsolatban csak konkret idezettel hasznaljatok. Ha ilyen elofordulna, azonnal bocsanatot kernek.

Igaza van EX-nek gyozzunk Sopronban, nyerjunk bajnoksagot.
Nincs igaza EX-nek. Aki kepes vezetni es abban o a legjobb, annak kotelessege. Ha bantja valami, tisztazni kell. Arra meg mindharman/Zig/ panaszkodhatunk, szidhatjuk, attol meg igy van, ha valakinek feje feljebb emelkedik a tobbinel, bizony tobbet kap.
Irrelevans, hogy okkal, joggal emelkedett ki.
Irrelevans, hogy jogos, vagy jogtalan a tamadas.
Jon.

Előzmény: EX (822)
EX Creative Commons License 2000.08.25 0 0 822
Zig!
Eddig is leültem és ezután is szívesen leülök egy sörre és vélemény csérére ha van értelme!/nem a sörre értem:)/
Nem sztrájkolok,csak belefáradtam az értelmetlen szélmalomharcba!Főleg úgy,hogy akikért az egész harc elkezdődött azok hátbatámadtak és megtalálták az igazi barátaikat!/nem csak rátok gondolok/
S még mielött azt mondanád,hogy ez nem így van,csak egy példát hadd említsek:
Azt írod:"és igényt tartott egy helyre a lelátón és annak kerítésén./Greenternet/"
Emlékszem erre a Siófoki kerítésre és arra is,hogy az ott történtek miatt 3 nagyon régi barátom úgy megsértődött ránk,hogy félévig nem jött ki meccsre.
Majd ezután 5 hónappal Hucul nyílvánosan egy újságban megvádolt minket ALAPTALANUL,hogy téged késsel megfenyegettünk.
Így volt?
Igen én már régóta csak egy egyszerű szurkoló vagyok és az is kívánok maradni!
A Fradival kapcsolatos legnagyobb problémám az,hogy nyerjünk Sopronban és simán nyerjük meg a bajnokságot!
Ezért is nem foglalkozom a "Féltőkkel" és itt is csak azért reagálok,mert útálom ha csúsztatnak és tényeket hamisítanak meg!

FERENCVÁROS MINDENEK FELETT !!!!!!!!!!

Valaki aki ott volt Creative Commons License 2000.08.25 0 0 821
Jó, akkor csak az általad idézett levélre reflektálok!

Azt a pár oldalt nagyjából 2-3 óra laza munkával össze lehet hozni. Nos nem oldalanként, nem is bekezdésenként, hanem mondatonként, sot esetenként szavanként voltak benne minimum helyesírási hibák! A nevek nagy része rosszul szerepel a "muben", miként a hibáktól komoly nehézséget okozott átrágni magam rajta. Ez nem annyira mellékes, mert ezt még le is fénymásolták a "dicsoítettek", pedig lássuk be, egy röpke átolvasás sokat segített volna legalább a megjelenésének színvonalán.

A tartalmi részével kapcsolatban sajnos nincs mit mondanom, mert ezek szerint magadénak érzed azt...

Fenntartom, hogy csúsztatásokkal teli, nevezetesen, nem lehet "tényeknek" nevezni egy szelektív adatgyujtést (bár ezt már írtam, és itt látszik, hogy megrekedt társalgásunk), különösen, hogy "tények"-álca mögé rejtozve nem szerepelnek az egyes adatok indoklásai, okai, melyeket pedig még egy átlag ember is tudhat, nem hogy olyan személyek, akik egész életükben a Fradi mellett (?) voltak...

Előzmény: huculpastor (820)
huculpastor Creative Commons License 2000.08.24 0 0 820
A nyilt level: barki alairhatta es barki megirhatta ellenveteseit. Egyetlen utolagos olyan velemeny jelent meg listankon, amelyik ugy tamogatta, hogy nem mindenben ert vele egyet.
Azert kerult fel, mert egyetlen tiltakozo level sem jelent meg. NEM irtad meg a tiedet sem.
"Csusztatas". Sajnos le kell irnom, hogy stilusod erdes. Feleslegesen. Nem ellensegek irnak egymasnak.
Nagy baj lenne, ha Te ugy gondolnad.
Nincs csusztatas es en nem tamadtalak Teged.
Velemenyeddel vitatkozni viszont szabad, az enyemmel is.
Ne gondold, hogy ez ugy mukodik, hogy "dicsoitek" valakit es sutkerezem fenyeben.
Generacios kerdes is. A kommunizmus alatti uldoztetesunk szenvedo emberei /Kispeter az orok peldakep/ es harcolo Fradistai tobbet erdemelnek.
Hazafisaguk sokunknak szolgalhatna peldakent.

Nagy kulonbseg, hogy mi altalaban jarunk a tobbi csapatunk meccseire is. Zig is leirta.
A kosarcsapattal piszkos modon bantak el.
Megbocsathatatlan. Egy Fradista ilyet nem csinal.
"Tenyek". Nem cafoltad, pedig lehet, hogy van benne hiba. Ird meg. Ha nem irod meg, akkor nagyon sulyosak ezek a tenyek.
Ne minosits, hanem ervelj, cafolj.
Ha "osszetakolt iromany", akkor nem igaz, kovetkeztetheto soraidbol. Bizonyitsd be.
Ha igazad van, gratulalok Neked.
Tenyek nem szakithatnak kette FRADI tabort.
Csak az verhet eket /nem szakitast/ Fradistak koze, ha valami nem igaz es azt nem ismeri el, aki irta.

En rad nem emlekszem, pedig igazan peldas meccsre jaro vagyok, voltam.
A pozsonyi atelt remsegek utan/csaladom minden tagja ott volt/ engem egyetlen dolog foglalkoztatott az itthoni mecccs elott, hogy elenekeljuk a Himnuszt, azt "szerveztem".
Pozsony kapcsan. Komaromba elsokent ertunk, egyenesen a rendorseg parancsnokahoz. Kertem, megertessel, szeliden banjanak az erkezo szetvert Fradistakkal. Meggyoztem. Pesten egyenesen a XlV ker. rendorsegre, bejelentettem, hogy azonnal peticiot adunk at a szemkozti kovetsegen. Fenyegetes, lebeszeles reszukrol, mindenkep, reszemrol.
Hat rendorauto, huszonvalahany rendor vigyazott negyunkre /ket kiskoru gyerek/ atadtam, masnap visszamentem.
Hazaerve felhivtam a Kulugyminiszteriumot, tudjak-e mi tortent Pozsonyban. Kb harom oraval a meccs utan tolem tudtak meg, stb.
Csak egy eset kapcsan.
Az igaz meg senkit nem utottem meg meccs kapcsan, nem is akarok. Elitelem az eroszakot, kulonosen annak magyarellenes formait.Vannak, akik nem.
Kulonbozoek vagyunk. El kell fernunk egymas mellett, hiszen ugyanaz kot ossze bennunket.
A FERENCVAROSI TORNA CLUB imadata.

Előzmény: Valaki aki ott volt (812)
ElitJaszub Creative Commons License 2000.08.24 0 0 819
Az rendben van, hogy leakarja váltani a Knézyt, mert nem érdekel.
Mármint engem.
Tegye.
De elég komoly témáról folyik most itt szó, kurvára nem ide való, hogy a Jenő menjen, vagy ne menjen.
Rendben van, átlépem ezentúl az engem nem érdeklő hozzászólásokat.
E.J.

ui.:Nem mintha idáig nem ezt tettem volna.

Előzmény: barca8_d (810)
Zig_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 818
Bocs, fiúk, valami nagyon félreérthetőt írtam az előzőben:

Szóval Huculra vonatkozó részben a "kiért" helyett természetesen a "miért" értendő:

(Az pedig, hogy ő éppen kinek a társaságában áll és meccs közben a jól megszokott helyünkről kiért is jár át a Ragazzi-khoz és a 16-os-ba, arról pedig őt kellene megkérdezni!)

Látom egyedül maradtam, nem is baj, belefáradtam. De még utoljára el szeretnék küldeni mindenkit a halál f@szára, mert mindig megfogadom, hogy többet nem írok a DK-ba, mondván, nincs nekem arra időm, hogy idétlen dózsásokkal gyerekes dolgokon vitatkozzam, aztán tessék, már megint itt vagyok! :)

Annak azért őszintén örülök, hogy olyan dolgokat tudunk magunk között megbeszélni, igencsak kultúrált formában, amit máshol, más körülmények között eddig még nemigen sikerült (bár kezdeményezések voltak már rá). Örülnék, ha mindezt egy sörözés alkalmából is meg tudnánk tárgyalni, feltéve - többek között - ha EX is felhagyna a sztrájkjával, vagy csak mint "egyszerű szurkoló" ülne le néhányunkkal társalogni... ;)

üdv, és jóccakát

Zig

Zig_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 817
Valaki

> A kosárra csak annyit: bizonyosan jártál korábban Tungi-meccsekre is, különben mitol szeretted volna meg oket egy "trikóváltás" alatt? <

Jaj, jaj, jaj, ne hülyéskedjünk már... Kristont is utálom, mégis szurkolok neki, mert Fradista! Én nem az egyes játékosokat szeretem, mint ahogy gondolom, mindannyian így vagyunk vele, hanem A Klubot, a Ferencvárosi Torna Clubot, annak minden szakosztályát, csapatát, más kérdés, hogy teszem azt, kerékpár-versenyekre én sem járok ki, viszont boldog vagyok, mikor azt olvasom, hogy már megint szarrá vertük az egész magyar mezőnyt ... kerékpárban!

A hooliganizmusról velem nem hiszem, hogy vitatkoznod kellene... az én véleményem éppen szöges ellentéte Hucul véleményének (éppen ezért hoztam fel példaként), sőt, a szakdolgozatom is "Ultrák és hooligánok" címmel látott napvilágot politológia szakon.

Az pedig, hogy ő éppen kinek a társaságában áll és meccs közben a jól megszokott helyünkről kiért is jár át a Ragazzi-khoz és a 16-os-ba, arról pedig őt kellene megkérdezni! /Nem, nem ítélem el ezért, sőt! Csupán, csatlakozva hozzád, szeretném tőle megtudakolni, hogy akkor, hogyan is állunk a hooligánokkal és a hooliganizmussal??? :) & ;)/

> Vagy emlékszem a Slovan-visszavágóra is, mikor a kapu mögött velünk volt. <

A "velünk volt" pontosan mit takar? Érdekes, én nem emlékszem, pedig nekem is arrafelé kellett volna lennem... És én sem Huculra gondoltam, amikor azokra utaltam, akik nem járnak meccsre, bár valljuk be, igenis jobban értékelném, ha gyakrabban csatlakozna hozzánk akár a vidéki meccseken is (legalább nem nekem kellene fizetnem a benzint :))!

> Ha viszont tisztában vagy vele, hogy bizonyos embereknek, köröknek a mai napig érdekük lehet a Fradi-táborát megosztani, a nézoket a lelátóról elüldözni, akkor különösen nem értem, hogy Te miért segédkezel ebben a saját eszközeiddel! <

Nem, nem hiszem, hogy ennek segédkeznék, legalább is igyekszem inkább a békítésen lenni, mint az ellentétek szításán.
A nézők lelátóról való elüldözéséről pedig sajnos megoszlanak a vélemények... gyatra játék?, magas jegyárak?, nulla kiszolgálás (sör, cheerleaders, látvány)?, huligánok?, stb. Soha nem fogsz igazságot tenni, hiszen mindenkinek megvan a saját elképzelése, mániája ezzel kapcsolatban, amiből egy kicsit sem hajlandó engedni. A Fradi-listán állandóan visszatérő téma, és ugyanazok az emberek ugyanazokat szajkózzák, pont úgy, mint a Fradit Féltők és a másik oldal... :(:(:(

És ismét:
Hajrá Fradi és Szebb Jövőt!
Zig
(Greenternet)

Előzmény: Valaki aki ott volt (814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!