Keresés

Részletes keresés

fjudit2 Creative Commons License 2023.02.07 0 0 32583

Hidd el, hogy sikerülni fog, ha nagyon akarod! Én 45 év után tettem le, ahogy olvastad..........most pont 14 napja! Egy hét az bizony iszonyat volt...........a gondolatok, a mozdulatok végett. Én egy éve készültem erre, előtte 3 napban elszívtam az utolsó doboz cigimet, igaz már akkor nem akartam cigizni, de amíg nem fogyott el, nem ment........az napi 6 szál volt, és utána semmi. Olvastam az Allen Carr könyvét, Leszokni a dohányzásról? Így könnyü! Tavaly is, és idén januárban, nekem gondolkodásban rengeteget segített! Most is itt van előttem kiírtam az íróasztalomra: Nem fogok soha többé rágyújtani! Én döntésem, nem kényszerit rá senki! Erős vagyok!" Ez még egy darabig itt marad, és olyan jó érzés már csak ránézni is...........hidd el! Még csak két hét.....de voltam olyan helyzetben, hogy kináltak, és hidd el, nem kívántam, mert arra gondoltam, hogy nagyon erős elhatározásom volt, és nem fogom sutba dobni a döntésemet, hogy egy szálat elszívok, és kezdjem előlről. Van kis segédeszköz.........de szerintem már placebónak használom, vagy mankónak. Sok sikert!!!! Megy ez..........nagy kattanás az agyban, hatalmas elhatározás, minden nap könnyebb!! Soha többé, megy az ára majd félre.......nyáron lesz belőle egy Erdélyi kirándulás 7 napos!  Szép estét mindenkinek.

Előzmény: Anyóca99 (32578)
madpali Creative Commons License 2023.02.07 0 1 32582

"A fiziológiai éhséget a nikotin táplálja a füstöt illetve más egyéb a dohányzáshoz tartozó  szertartást, pedig a megszokás."

 

De a "szertartás" csak addig tart amíg le nem szoksz a dohányzásról, utána ezek a szertartás szerinti mozdulatok sem fognak hiányozni.

Nekem Áprilisban lesz 2 éve, hogy nem gyújtottam rá és én ezt kizárólag csakis Niquitin tablettának köszönhetem, amiben állítólag van valami nikotintpótló szer, de lehet hogy pont ez miatt ment aránylag gyorsan a leszokásom. Igaz, hogy a tablettát  eleinte ipari mennyisében szedtem, 1,5-2 nap alatt eleinte egy dobozzal elment és a legerősebbet szedtem. De 2-3 hét után már nem is nagyon kívántam a cigit és azóta sem gyújtottam rá, pedig én is évtizedekig szívtam. Előtte egy napig sem bírtam ki, hogy ne gyújtsak rá.

Előzmény: _cseszo (32581)
_cseszo Creative Commons License 2023.02.07 0 1 32581

Mondanám hogy nem értem a hozzászólást, de inkább úgy fogalmaznék, hogy teljes képzavar...

Nikotintól fűggünk és ha tetszik ha nem rászoktunk a füstölésre. A fiziológiai éhséget a nikotin táplálja a füstöt illetve más egyéb a dohányzáshoz tartozó  szertartást, pedig a megszokás.

Ha arra vonatkozott a megjegyzés, hogy a nikotinpótló (nikotint tartalmazó) szerek szerinted nem jók, akkor egyetértek de csak részben, mert szerintem minden módszer ami ahhoz vezet, hogy a függőség tárgyát, a cigarettát többé ne gyújtsuk meg jó.

 

Előzmény: pk1 (32579)
_cseszo Creative Commons License 2023.02.07 0 1 32580

Itt nincs kudarc. A kudarc az ha nem próbálod meg!

Hajrá

Előzmény: Anyóca99 (32578)
pk1 Creative Commons License 2023.02.07 0 0 32579

Nem értem a dohányosokat. A nikotintól függnek, de a füstről akarnak leszokni - pedig arra rá sem szoktak.

Anyóca99 Creative Commons License 2023.02.07 0 1 32578

Rendületlenül olvasgatlak titeket . Erőt/megerősítést szeretnék , hogy tényleg le lehet szokni . Tavasszal (ha már nem járok a nagyfaluba melózni) nekidurálom magam .... hátha nekem is sikerül 55 év után .

Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.07 0 0 32577

Ja bocs, azt hittem, hogy ismersz ilyet. Lehet, hogy ez csak egy urban legend?! :D

Előzmény: V.Gy. (32576)
V.Gy. Creative Commons License 2023.02.06 0 0 32576

(tisztelet és irígység a kivételnek, akinek esetleg sikerült több évtizedes függőség után bulizós ritkafüstölésre váltani)

  

Ez komoly? Ismersz ilyet? :o Ejha, ez nagyon irigylésre méltó, tényleg.

 

Neem, sajnos nem ismerek. Olyant igen, aki mindig is bulicigis volt, meg olyat is, aki évtizedek után évekre leszokott, évekre vissza, megint le és megint vissza, és most épp megint fél éve le - de aki rendes függőség után buliscigis lett volna, na olyant nem. ÉN akartam olyan lenni, én, de olyat, hát, magamat se ismerek. :-)

Előzmény: Barátocska :) (32569)
V.Gy. Creative Commons License 2023.02.06 0 1 32575

Ez nagyon jó fjudit, örülj neki, hogy 45 év után ilyen "könnyen" megy. Tarts ki, semmi elcsábulás, semmi engedmény, csak a teljes megvonás. A 13. nap után jön majd a 130. és az 1300. Hajrá!

Előzmény: fjudit2 (32573)
füegy Creative Commons License 2023.02.06 0 1 32574

"Egész jól megy, és nagyon büszke vagyok magamra, így 45 év után..."

 

Lehetsz is, hidd el. 😉👍

Előzmény: fjudit2 (32573)
fjudit2 Creative Commons License 2023.02.06 0 0 32573

Sziasztok! Olvasom a blogot, én nem szenvedek annyira..........büszke is vagyok magamra. Az első hét azért nagyon kemény volt, most is mondom, hogy nem a nikotin, hanem a megszokás hiányzott. Már alig gondolok rá, reggeli kávémnál már egyáltalán nem, inkább estefelé jut eszembe, milyen jó lenne kimenni az erkélyre...........ez pár pillanat, és meg is nyugtatom magamat, hogy nem is akarom igazán! 13-dik napom, 7 tapasz, és 10 db rágó fogyott el, még bőven van készletem, de volt, hogy a fél tapasz két  napig volt fent, nem is egyszer! :D Szerintem ez nálam már placebo........ Egész jól megy, és nagyon büszke vagyok magamra, így 45 év után. Senki nem kényszerített..........én akaratom, és remek! További szép napot, csodálatosan süt a nap ebben a jó hűvösben. 

Előzmény: Barátocska :) (32560)
füegy Creative Commons License 2023.02.06 0 0 32572

Az alkoholistáknál is ez a mondás van. Hogy aki alkesz, hiába szokott le, az is marad örökre - csak épp momentán száraz.

 

Tizenév absztinencia után sem mernék  még az üvegbe se  beleszagolni. 😂

Előzmény: V.Gy. (32565)
füegy Creative Commons License 2023.02.06 0 0 32571

"nem szokott vissza.Ilyen is van....ill volt."

 

Őket hívják Fehér Hollónak, nem Pista bácsinak. 😉

Előzmény: dalmata13 (32570)
dalmata13 Creative Commons License 2023.02.06 0 0 32570

 ***bulizós ritkafüstölés***Láttam ilyet.Volt egy nyugdíjas kollégám ,Pista bácsi.Aktív éveiben egy vállalat igazgatójának a sofőrje volt.Kávén és cigarettán élt évtizedekig.Gallyra is ment a szíve meg a gyomra.Leszokott a bagóról.Sose láttam cigarettázni ,igazából el se hittem,hogy ő valaha is dohányzott.Egy szilveszteri üzemi bulin odaszólt nekem-Adj egy cigit! Én persze tiltakoztam de ö csak erősködött.Adtam neki egy szálat .Szépen nagy élvezettel el is szívta ,jól megjáratta a füstöt orrán ki száján be,száján ki orrán be ,a végén az égő csikket a nyelvére csippentette és szájába fordította akár egy profi bagós. Több cigit nem kért.Évekig dolgoztam még vele, sose kért többet cigit, sose láttam rágyújtani,nem szokott vissza.Ilyen is van....ill volt.

Előzmény: Barátocska :) (32569)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.06 0 0 32569

(tisztelet és irígység a kivételnek, akinek esetleg sikerült több évtizedes függőség után bulizós ritkafüstölésre váltani)

 

Ez komoly? Ismersz ilyet? :o Ejha, ez nagyon irigylésre méltó, tényleg. 

Előzmény: V.Gy. (32568)
V.Gy. Creative Commons License 2023.02.05 0 0 32568

Nagyon jó lenne úgy megszabadulni tőle, hogy néha-néha egy-egy szálat el lehessen szívni

 

Én így is terveztem. Hogy buliban sörhöz majd 1-2 szálat, milyen jó lesz (lenne).

 

de sajnos kevés az esély rá, hogy sikerül.

 

Na ezt (magamtól) belátva - soha nem mertem megpróbálni, a "csak egy szálat". Valahogy tudtam, abból csak baj lehet.

 

Ahogy itt épp írtátok, aki nem volt bagós, az tud színi, keveset vagy sokat - aztán meg nem kell neki, mert nem függő, én is ismerek ilyent. Neki megy (bár nem értem, hogyan). De aki "rendes" függő volt, az, hogy ismételjem, amiket írtunk a minap, az mint a piásoknál, örökre függő marad, csak épp momentán száraz (füstmentes). De ne próbálkozzon a kevéssel, mert az ilyeneknek (mint én is) nincs olyan, hogy kevés. Csak a visszaesés. Csak a teljes elhagyás a megoldás. (tisztelet és irígység a kivételnek, akinek esetleg sikerült több évtizedes függőség után bulizós ritkafüstölésre váltani)

Előzmény: Barátocska :) (32566)
dalmata13 Creative Commons License 2023.02.04 0 0 32567

15-16 évesen hasonló helyzetben voltam én is.Társasági kocabagós voltam.Ha megkínáltak egyiket a másik után szívtam de.....nem tüdőztem le.Potyáztam,cigire nem költöttem.Egyszer aztán rámdörrentettek,hogy tessék rendesen szívni azt a cigit.A letűdőzés nagyon kellemetlen de idővel beleedződik az ember.-Na nehogy már kifogjon rajtam!A dohányzásről már leszokott  ember ha ismét bepróbálkozik természetesen letüdőzi mert egyrészt úgy az igazi másrészt ismeri a technikát ,az rögzült benne.Én is pillanatok alatt visszatudnék szokni.Még 16 év után is.Sajnos már ráfizettem erre egyszer nagyon és nem próbálkozok még viccből sem.Az sincs előnyős helyzetben aki többször gond nélkül leszokott mert illuziókban ringatja magát :-Bármikor letudok szokni ha kell ,és mivel nem kell hát szívja lelkesen tovább.

Előzmény: Barátocska :) (32566)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.04 0 0 32566

Igen, ezt hívják sajnos függőségnek.  Nagyon jó lenne úgy megszabadulni tőle, hogy néha-néha egy-egy szálat el lehessen szívni, de sajnos kevés az esély rá, hogy sikerül.

 

Volt egy barátnőm, aki soha nem cigizett, csak akkor, ha nálam volt. Akkor képes volt akár egy egész dobozzal is elszívni mellettem, utána pedig hónapokig eszébe sem jutott. Irigyeltem, rémesen. Abszolút nem volt hajlamos a függésre, pedig a nikotin az egyik legerősebben addiktív szer.

Előzmény: V.Gy. (32565)
V.Gy. Creative Commons License 2023.02.03 0 0 32565

Az alkoholistáknál is ez a mondás van. Hogy aki alkesz, hiába szokott le, az is marad örökre - csak épp momentán száraz.

 

Most elgondolkodtam azon, amit írtatok, sose gondoltam magamra úgy, mint örök dohányos, aki csak épp nem cigizik. Pedig lehet, tényleg ez van ezzel is. Talán nem véletlen nem mertem egy szálat se megpróbálni azóta. Tudtam, visszaeshetek.

 

2278 nap

Előzmény: Barátocska :) (32564)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.03 0 1 32564

Én is valószínűleg örökre dohányos maradok, csak nem fogok cigizni.

Előzmény: _cseszo (32563)
_cseszo Creative Commons License 2023.02.03 0 1 32563

Én csak kicsi leszokással próbálkozom, illetve Darvas Iván után szabadon: én most is dohányos ember vagyok csak nem gyújtok rá.

Előzmény: Barátocska :) (32560)
dalmata13 Creative Commons License 2023.02.03 0 1 32562

Fiatalkoromban  én evés közben is dohányoztam. Olyan is volt,hogy egyszerre két cigarettát szívtam.Szilárd meggyőződésem volt,hogy életem végéig dohányos maradok.

Előzmény: _cseszo (32556)
dalmata13 Creative Commons License 2023.02.03 0 1 32561

 Tetszett nekem is,Egyébként volt régen egy szinházi előadás is  tőle ,Csehov A dohányzás ártalmasságáról cimmel.Egyetlen apróság, a Sopianae 20 darabos volt.A korai Munkás ,Terv,Kossuth és Symphonia voltak 25 db-os kiszerelésüek.

Előzmény: _cseszo (32558)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.03 0 0 32560

https://anagyleszokas.blog.hu/

 

A 90. naphoz összegyűjtöttem néhány támogató gondolatot, ami nekem segített. 

fjudit2 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 32559

Köszi a videót, többet is megnéztem........... Tegnap kínáltak cigivel, mondtam,hogy már nem dohányzom! Olyan jó érzés volt kimondani. A fél tapasz két napig volt fent, elfelejtettem kicserélni! :D Alakul ez, már a kilencedik nap. Neked meg 1 hónap! :) Haladunk szépen, egyre könnyebb, úgy érzem. Szép délutánt, kitartást minden leszokónak. 

Előzmény: _cseszo (32558)
_cseszo Creative Commons License 2023.02.02 0 1 32558

Támogatásul minden próbálkozónak:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aUsWFwqdkrM

fjudit2 Creative Commons License 2023.01.31 0 0 32557

Köszi, kitartok, 7-dik nap! Menni fog, remélem 1 hónap után már könnyebb lesz, majd kettő,három.........soha többé nem fogom a kezembe venni a kis mocskot :D csak egyszer szabaduljak meg tőle! Neked is kitartást, azért jóval előrébb jársz, mint én, gratulálok. Szép estét mindenkinek!

Előzmény: _cseszo (32556)
_cseszo Creative Commons License 2023.01.31 0 0 32556

"Én úgy érzem, hogy nem is a nikotin hiányzik, hanem a rutin szokások, mozdulatok, reggel erkélyen kávé cigivel."

 

Bingo. Meg egy jó ebéd után kávézáskor, egy jó szeretkezés után....stb. Az összes többit csak elhadonászta, elgesztikulálta az ember. Egyszer utána gondoltam hogy a dobozban lévő 20 szálból olyan 4-5 lehet aminek igazán élvezeti értéke van, a többi megszokás.

Hajrá ne gyújts rá!

Menni fog!

Előzmény: fjudit2 (32554)
dalmata13 Creative Commons License 2023.01.31 0 0 32555

Anno kb másfél hónap után bementem egy patikába valamiféle segédeszközért ,rágó, tapasz stb.-Ha eddig kibírta nélkülük akkor felesleges,mondta a gyógyszerész.Kicsit nehezteltem rá de utólag igaza lett....az én esetemben.

Előzmény: _cseszo (32551)
fjudit2 Creative Commons License 2023.01.30 0 0 32554

Én gratulálok, hogy neked enélkül is sikerült,meg ennyi nap már tiszta vagy,  az eredmény a fontos! Nevetséges, szerintem nem a nikotin hiánya......... tapaszt már felezve ragasztottam fel tegnap is, tán a tudat, hogy van, az a segítség. Én úgy érzem, hogy nem is a nikotin hiányzik, hanem a rutin szokások, mozdulatok, reggel erkélyen kávé cigivel. Első napokon nagyon nehéz volt, még így is. Szóval ezeket a megszokott pillanatokat  kell hessegetnem, már egy kissé könnyebb, 6-dik nap. Majd, ha 600-dikat mondom, akkor már biztos. Elhatározás hatalmas............nem gyújtok rá!Szép napot nektek is.

Előzmény: _cseszo (32551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!