Keresés

Részletes keresés

4umos Creative Commons License 2016.04.28 -1 0 6185

Igen, változott, csak éppen nem jó irányba, mert már nem bírja kiénekelni azokat a hangokat, amit egykor simán. Ettől lenne jó a hangja??? Komolyan??? Ezek után mondjam azt nyugodt szívvel, hogy jó a hangja még most is, mert már nem tudja kiénekelni a dalok többségét úgy, mint korábban??? Sok értelme van...

Azt meg soha nem állítottam, hogy LÁTTAM élőben sok Guns koncertet. Én azt írtam, hogy aki HALLGATOTT sok Guns koncertet. Személyesen csak a '92-es budapestin voltam, de igen, a nagy videó megosztókon meg lehet hallgatni/nézni azokat a koncerteket, és abból kiderül, hogy mi a nagy különbség Rose akkori, és mostani hangja között.

Előzmény: tono_t5H (6182)
Jay-X Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6184

Mekkora szar! Slash gatyája nem ott van kiszakadva, mint 1991-ben!

 

Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6183

Ugyan!
Azon a pár koncerten míg Axl lába törött volt, biztos pont nem volt ott a kolléga :D ;)

Előzmény: tono_t5H (6182)
tono_t5H Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6182

Igazad van.

Még ezt a szar W.Axl Rose-t.

Neked hinni lehet, Te sok Gunst láttál ÉLŐBEN (!) a '90- es évek elején és a '80- as évek végén- mint írod.

Mondjuk, a korábbi lábsérüléséről fogalmad sem volt, de egye fene! Nem tudhat mindenki mindent.

Én nem bélyegzek, azt Rád megtették már ezen a fórumon, csak érdekelne, hogy számodra elfogadhatatlan az a verzió, hogy:

 

-talán oké, nem a régi az énekhang pl.

-hanem pl. változott

-de attól pl. még jó ?

 

 

Előzmény: 4umos (6181)
4umos Creative Commons License 2016.04.28 -1 0 6181

Persze, de azért "akarnak" túllenni rajta gyorsan, mert van egy gyenge láncszemük Rose személyében, ami kihat ezáltal a többiek teljesítményére is. Nagyon jól írta Sl5c kolléga, hogy mi miatt kénytelenek a többiek gyorsabb tempóban játszani. Olvasom itt a hozzászólásokat, és továbbra is csak lesek, amikor valaki olyat ír, hogy most milyen jól énekelte Rose az Outta get me-t. Mi van?! Kb. azt kéne írni, hogy az Outta get me-t kicsit gyengébben énekelte most, de többit kiválóan. Ehelyett azt látom, meg hallom, ahogy nézem a videókat, hogy egy-egy dal, egy-egy részét hasonlóan énekli, mint az "aranykorban", de a többi, az köszönő viszonyban nincs a jótól. Ha valaki erre nyugodt szívvel tényleg azt mondja, hogy annyira jó, meg minőség, akkor az nem hallgatott elég Guns N' Roses-t élőben a '90-es évek elején. Vagy a '80-as évek végén. És hiába lesz itt új lemez, amin persze a stúdióban kipofozzák majd Rose hangját, de rozsdás vasat nem ér, ha élőben nem tudja előadni rendesen. A Chinese Democracy is egy fasza album CD-n, de nem élőben. Azokat a dalokat is gyér módon énekli. Szóval, lehet itt mos majd megbélyegezni negatív hozzászólóként, de én továbbra is vállalom, hogy Rose visszaveti, és aláássa az egész zenekar kiváló zenei teljesítményét a gyenge énekhangjával.

Előzmény: Dezso1989 (6180)
Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6180

Mondjuk a November Rain az nem annyira gyors, csak gyorsabb, mint régen Slashékkel(a NuGuns éra, vagy minek kell ezt már nevezni, alatt is így ment már 2006 óta) és igen sajnos pont a meghittsége és egybeni szenvedélyessége veszik ki belőle, valóban olyan, mintha túl akarnának lenni rajta....

flobeer Creative Commons License 2016.04.28 -1 0 6179

A November rain-nél tényleg elég zavaró ez a gyors tempó. Pont a szenvedély veszik ki belőle. Kicsit úgy játsszák, mint egy letudandó kötelező darabot.

 

Szerintem Axl pontosan érzi, hogy már nincs meg a hangja , hogy ezt igazi átéléssel elénekelje, ugyanakkor meg kihagyhatatlan darab. 

Előzmény: Dezso1989 (6177)
Sl5c Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6178

Azért játszák gyorsabban,mert így könnyebb Axl-nek kiénekelni pl november rain-nél v a SCOM-nál a hajlításokat,így nem kell olyan sokáig kitartani a hangokat stb.Az ének miatt gyorsabb a tempó,nem F.Ferrer egyéni döntése.

Előzmény: Dezso1989 (6177)
Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6177

Mostanra megnézve az eddigi idei bulikból jó sok videót nagyon szuper és jó őket együtt látni, Axl-en is látszik az igyekezet és hogy komolyan veszi, egy dolgot találok zavarónak.
Gyorsabb tempóban vannak előadva a dalok, mint ahogy annak eredetileg kéne szólnia(lásd: November Rain, Paradise City)
Nem tudom Frank mért játszik ilyen gyorsan, nem mindenhol szembetűnő, de valahol meg nagyon zavaró.
Amióta ő dobol, azokon a bulikon is gyorsabban játszottak pár dalt, de ott nem volt ennyire feltűnő.Legalábbis nekem.
Ott azt betudtam annak(mert mintha olvastam volna valahol), hogy ok, Axl megtarthatta a nevet, de Slash és Duff nem engedte neki, hogy ugyanabban a tempóban, hangnemben játsza a dalokat.Nem tudom ebben mi az igazság, lehet, hogy hülyeség.
Na de most, miért adják elő a dalokat fokozottabb tempóban?
Vagy csak én látom így?

farkasaron Creative Commons License 2016.04.26 0 1 6176

Szerintem Adler nem bírná azt a strapát,amit a három tag az egészségügyi állapota miatt sajnos.Én Mattet is nagyon szerettem.Örülnék,ha ő lenne a dobos,idővel pedig Izzy is csatlakozhatna.

Előzmény: flobeer (6175)
flobeer Creative Commons License 2016.04.26 0 0 6175

Határozottan úgy tűnik, hogy jön vissza Axl hangja. Érezni is, hogy sokkal 'tudatosabban', jobban koncentrál az énekre, (mondjuk nyilván az ülés miatt több energiája van errre) próbálkozik eltüntetni a 'mikiegér' hangzást . Úgy tűnik, hogy a jegyek is nagyon jól fogynak, beiktattak még 4 dátumot az amúgy is nagyon sűrű programba nyárra.

 

Amiről kevés szó esik, hogy mi van Adlerrel?? Nehéz elképzelni, hogy a jól működő, bejáratott gépezetbe komolyabb szerepet kaphat.. 

tono_t5H Creative Commons License 2016.04.26 0 1 6174

Slash egyszer azt nyilatkozta: "Axl a szart is kiénekli a dalokból..." :-)

tono_t5H Creative Commons License 2016.04.26 0 0 6173

Szépen látszik, hogy kb mostanra csiszolódtak össze, mostanra állt össze a hangzás.

Szenzációs!!!

BRAVO GUNS N' ROSES!!!!

Most kicsi szünet, Axl lenyomja az AC/DC bulikat, tovább erősödik a hangja, meggyógyul a lába, Slash belátja, hogy tiszta elmével is ugyanolyan jól nyomja, Duff meg örül, hogy lám-lám, ezt is megcsináltuk, elcsitult a vihar a két önfejű között.

A többiek meg kiváló alap a remek zenéhez!

farkasaron Creative Commons License 2016.04.26 0 0 6172

Beleborzongtam a Nightrain-be!Tényleg fantasztikus.Ezt a tüzet már rég nem láttam Axl szemében!

Előzmény: Sl5c (6170)
HG. Creative Commons License 2016.04.25 0 0 6171

Hát igen, sokat tenne a dologhoz, ha a két frontember közül lenne egy (de inkább kettő) rohangáló "hangulatfelelős". Régen Slash is felszántotta a színpadot (sőt, néha a nézőteret is...) gitárral a nyakában, ez is hiányzik.

Egyszer azt nyilatkozta (20+ éve), hogy elképzelhetetlennek tartja, hogy józanul álljon a színpadra, én megértem, tényleg könnyebb lehet akármilyen light-osabb cuccal, akárcsak egy üveg borral. Most még csak rá sem gyújt...

 

Sokat fog segíteni a hangulaton, ha Axl is felkelhet, bár tartok tőle, hogy ezzel romlik az erőnléte, ergo fogy a levegője és a hangja is. De ne így legyen...

A legjobban illetve leglátványosabban Fortus élvezi a zenélést, na, őt aztán nagyon megértem, én is kibújnék a bőrömből, ha én lennék a legendák fegyverhordozója :)

 

Előzmény: Sl5c (6170)
Sl5c Creative Commons License 2016.04.25 0 1 6170

Brutálisan jól szól!Slash is eléggé beindulva végreeee

Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.25 0 0 6169
farkasaron Creative Commons License 2016.04.24 0 1 6168

Az Out ta get me-ben nagyon jól énekel Axl.

Danny Ocean Creative Commons License 2016.04.24 0 1 6167

Ez így jó,hogy mindig változtatnak a set list-en egy kicsit. Az AC/DC meg kb ugyan azt a set-et nyomja végig egy turnén.

A közönség amúgy elég gyenge volt még a mexikói koncerten is..egyszerűen nem értem az emberekkel mi van??kifizetik ezeket a baromi drága jegyárakat,aztán a telefonjukon keresztül nézik a bulit?És akkor legalább lennének jó videóink a youtube-on de elég gyengék a nagyrésze...jó gondolom a nyári stadion turnén lesz az igazi hangulat ,amikor Axl is végre talpon lesz,és minden energiát belead.:-) 

 

 

Előzmény: Sl5c (6166)
Sl5c Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6166

4umos Creative Commons License 2016.04.22 0 0 6165

Legutóbbi hozzászólásom kérdését visszavonom. Figyelmesebben megnézve a '91-es koncert videót, kiderül a válasz. Talpon. :-)

4umos Creative Commons License 2016.04.22 0 0 6164

Köszönöm a linkelt videókat minden illetékesnek. Egy kérdésem maradt viszont. A koncerteket akkoriban hogy énekelte végig? Lábon?

Bár, ha jól vettem ki, ez nem egyértelműen törés volt, hanem valami kifordulás /persze ettől még ugyanúgy kellemetlen, meg fájdalmas/ ami miatt került a lábára ez a "csizma".

v_lacika Creative Commons License 2016.04.21 0 0 6163

ebben is benne van 37:04-nél.meg még előtte is látható benne tőrőtt lábbal valahol.

Előzmény: 4umos (6161)
Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 6162

Parancsolj


Pro-shot koncert Indiana-ból, ott is láthatod...


Előzmény: 4umos (6161)
4umos Creative Commons License 2016.04.21 -1 0 6161

Erről a törésről van valami képes/írásos dokumentáció? Ez teljesen új, soha nem hallottam/olvastam még korábban róla.

Előzmény: Dezso1989 (6154)
4umos Creative Commons License 2016.04.21 0 0 6160

Téged az tényleg annyira zavar, ha egy fórumon (végül is hol máshol?) valaki kritikus véleményt nyilvánít? Elő van írva, hogy csak a jót, szépet lehet kimondani? Ráadásul úgy érzem elég visszafogott stílusban teszem, egyáltalán nem bántó/vulgáris módon. Ez olyan nagy baj? Igen, csalódtam, de ki mondta azt, hogy utálom is őket?! Olvass vissza, és szólj, ha ilyet találtál. Várom. Ezt a lyukat csak te próbálod a hasamba beszélni. Szeretem az ilyen hozzászólókat. Nagyon. Lehet nem kötekedni akarsz, viszont nekem nagyon úgy tűnik. Honnan tudod, hogy nekem mi mekkora energia fecsérlés, meg idő? Jó, hogy nem kéred már ezt is számon rajtam, vagy mi?

Előzmény: Rainvan (6156)
Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 6159

Én is pont a "mexikói" This I Love-ot hallgatom, zseniális :)

Előzmény: tono_t5H (6158)
tono_t5H Creative Commons License 2016.04.21 0 1 6158

A "This Love"- t minden koncerten félve hallgatom meg. Most Mexikóban ez is fantasztikusan jól szól. Axl hangja teljesen rendben van, Slash szólója meg....

Na ezek után mondja valaki, hogy unottan, meg fásultan játszanak...

Hülyeség!

Baromi jó ez a banda még ma is!

Ha meg írnak is majd új számokat (netán azokból album is lesz), akkor látszik majd megint, mekkora zsenik és micsoda nyers erő van bennük.  

Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 6157
Rainvan Creative Commons License 2016.04.21 0 0 6156

Te tényleg ennyire csak a (vélt vagy valós) negatív aspektusait látod annak, hogy újra együtt zenélnek? Ha ekkora csalódás Neked, aminek mindenki más így örül, akkor miért kommentálsz mindent és nemcsak itt, máshol is?

Nem kötekedni akarok, komolyan kérdezem. Én nem fecsérelnék ennyi időt, energiát, karaktert valamire, amit utálok...

Előzmény: 4umos (6153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!