Keresés

Részletes keresés

talpfa Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1265

Szia!

 

Igen, az alsó kúpcserép szeggel van lefogatva.

A fúrkálás már nekem is eszembe jutott, csak nem lehet rendesen hozzá férni a csatornától.

Vagyis a lécre merőlegesen nem, csak ferdén tudok a lécbe belefúrkálni. :(

Előzmény: tetofedoneni (1262)
adi-tech Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1264

Köszönöm!

Előzmény: tetofedoneni (1263)
tetofedoneni Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1263

Szia!Csak informálnálak!A hornyolt cserép az azt jelenti,hogy van vizelvezető rész kialakitva és van egy takaró rész kialakítva,tehát a hódfarkú cserepeknél nincs.Amit nem hódfarkunak hivnak az mind hornyolt,azonbelül vannak megnevezve a tipusai,Hornyolt szalagcserép,Tulajdonképpen mindegyik hornyolt,csak nem helyezik elébe már ezt a kifejezést,mit Tangó,Boleró ,Twiszt,Danubia,Mediterrán,stb.Ha szalagcserép lesz felrakva akkor nem kell fésüt felrakni mert az sík cserép!Szép és Jó tetőt neked!!

Előzmény: adi-tech (1259)
tetofedoneni Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1262

Szia!Felrakhatod,esztétikailag zavaró lehet,de egyben vizcsendesítőként is szolgálhat.Viszont kérdés,hogy a kúpcserép hogyan van rögzitve mert az elsőt harangszeggel szokták lefogatni ami egyben leszoritja a vágott alsó cserepet is egyúttal?! Én ebben az esetben a kantra állított lécet fafúróval szépen sorban kifúrkálnám sürün egyforma távolságokban minnél nagyobb átbérőjű furószárral és az elé rögzíteném fel a róvarhálót,hogy bogarak ne jussanak be!!

Előzmény: talpfa (1261)
talpfa Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1261

Mi van akkor,ha az ersznél a Bramac lécre rakom,ezt a fésüs szellőző lécet? Csak ugye a Bramac léc az élére van állítva!

Így ez 5cm magas+erre jön a kb. 3cm magas műanyag szellőző léc. Ez így 2 centivel jobban megemeli az első cserépsor alját a csatornánál, ha két Bramac léchez viszonyítom (3cm+3cm=6cm magas)

Nagyon megemeli az első cserépsor elejét?

 

Mi a véleményetek?

adi-tech Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1260

Szia!

 

Tudom, tudom :)

De szeretnék előre dolgozni amennyire tudok.

Köszi!

 

Előzmény: tetofedoneni (1257)
adi-tech Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1259

Hi!

 

No akkor ezt elrontottam, hornyolt cserép lesz.

Egy raklapra van összecsomagolva a szellőzővel, nem bontottam le a fóliát de annyit láttam hogy állítva vannak.

Kösz!

 

Előzmény: Törölt nick (1246)
talpfa Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1258

Köszi a segítséget!

 

Egy kérdésem lenne még.

A feltett képek alapján, hogyan tudnám még növelni a beszellőzés méretét, hogy a csatornához ne keljen nyúlnom?

Ezen a képeken nem látszik, de van olyan hely az eresznél, ahol alig van 0.5 cm ré, de van ahol simán befér az ujjam (igaz még ez is kevés, de jobb mint a 0.5 cm).

Előzmény: tetofedoneni (1252)
tetofedoneni Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1257

Szia !Az a munka az ÁCSOK feladata lenne!!Egyébként 2 perc alatt láncfűrésszel ki tudják vágni!!A Twist az 38tó 43cm-ig lécezhető állitható a távolsága!!!Hosszában le kell mérni a szarúzatot és igy kiosztható a lécezés mérete,de én a beszellőzéshez úgy biztosítom az 5 cm-t hogy az ellenlécre ami az eresz aljára lefut arra lapra ráteszek szintén lapra még egy 20cm-s darabot és erre lapra az első sor cseréptartó lécet ami lehetőleg csomómentes legyen és egyenes is!!A szarúfára legalább 120-s szeggel szegelje fel és lehetőleg ne középre,hogy a bádogosnak ne kelljen szenvednie amikor a csatorna tartó vasaknak kivési a helyét!!Egyébként a munka végezte előtt a Tondachtól kihivhatod a képviselőt és megnézheti,hogy szakszerüen lett -e a kivitelezés elkészítve,mert ha nem akkor a cserépre vonatkozó garancia érvényét veszti azaz 33 év!!A képzésekre évenként rengeteg kivitelező elmegy ami 2 napos és nem mindenki jön el úgy hogy azután tényleg mindent értett amit hallott és csinált ott,kb 50% valóban a képzések után 100%-s munkát ad ki a keze alól,de nem mindenki!!A képzésen résztvevők mindenki kap oklevelet,de kérdés,hogy valóban megfelelő tudásra tett-e szert?!Ha rajta van a Tondach ajánlott listályán akkor biztosan jó szakemberrel csináltatod mert azok profik a szakmájukban az biztos!!!Szarúzatonként 1 db szellőző cserép a szabvány 6 méteres szarúfáig,afólőtt 1,5  !!

Előzmény: adi-tech (1256)
adi-tech Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1256

Hurrá!

Akkor jól gondoltam, köszi!

Megfaragom akkor amig ideérnek, gondolom egyszerübb a léc s az idő szorít, de ha előre dolgozom akkor ezzel már nem kell vele foglalkozniuk.

Az ácsokat tetőfedő cimborám ajánlotta (valamelyik cserepes cégnek ajánlott mestere), megbízom benne. Twist cserép lesz, hogy az simának számít-e azt nem tom, szellőző szalagot vettem, fésüt, rovalhálót nem mondtak, szellőző cserép 18db.

Előzmény: tetofedoneni (1254)
adi-tech Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1255

Hi!

 

Köszi!

Megpróbálom megtervezni azzal a guglis tervezővel, bár első nekifutásra 5 perc után feladtam. :)

Előzmény: ép-it-ész (1241)
tetofedoneni Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1254

Szia!Olvastam a felvetésed!!Igazad van jól gondolod!!A szakszerű kivitelezés igy irja elő!!Ott ahól látszó szarúzat van ,be kell süjeszteni a lambéria anyagvastagságát,hogy az ellenléccel mindenhól meglegyen a beszellőzéshez szükséges 5 cm-s légrés mert ha nincs akkor nem lesz kellő átmérő a levegő bejutásához,hogy a keletkezett párát a szellőző cserepeken át kihuzassa!!Igy gyorsan berohadhat néhány éven belűl ami nemcsak a faanyagot,fóliát,de a cserepet is károsítja,így a szakszerütlen kivitelezéssel oda a cserépre vonatkozó garancia is !!!!Mielőtt elkőtelezed magad ajánlom,hogy kér a munka elvégzéseihez megfelelő szakmunkás bizonyítványt is mert rengeted a kontár sajnos!!!Kevesn veszik a fáradtságot,hogy képzésekre járjanak,hogy valóban szakszerű munkát adhasson ki a kezéből!!!!Fő az ovatosság!!!De szerencsére akadnak itt néhányan akik értik a szakmályukat amint olvashattad néhány válaszukat is!!!Viszont ha nem sík cserép kerül a tetőre ajánlatos  fésüt,rovarhálót,és szellőző szalagot is használni,és persze ne spótoljatoj a szellőző cserepekkel sem,mert megtérül hosszú távon,ha tényleg lelkiismeretes brigád készítí el a munkát majd!!!

Előzmény: adi-tech (1230)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1253

Megvagyhadnagy ... ;))

 

 

Előzmény: tetofedoneni (1252)
tetofedoneni Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1252

Szia!Ha csak a be és kiszellőzés miatt szeretnél berakni gyürüt Akkor felesleges!!A keletkező párát 2 db szellőző cseréppel megoldhatod!!!Az ablak feletti sorba mondjuk a másodikba középre behelyezed és a másodikat fel a gerinchez a kúpcserép alatti második sorba szintén középre a két szarúfa kőzé!Igy megoldodik a be és ki szellőzésed,és ne,m csapodik le a párás levegő álltal keletkezet viz!!Pára formájában tud szabadon távozni!!!

Előzmény: talpfa (1231)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1251

Előzmény: ép-it-ész (1238)
tetofedoneni Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1250

Szia A Velux nál most i8s van!!Egyépként keress rá az épitőanyag gyártók moldalaira ott mindig feltüntetik,hogy mikor mennyíért hól lesz képzésük!!Most év vége felé erdemes jewlentkezni mert hamar betellnek a kiadó hejek!!

Előzmény: Dockworker (1222)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1249

Szerintem ez túl van hajtva fölfele a szeggel meg baromi gyorsan és könnyen állítja

lefele.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1247)
talpfa Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1248

Nekem sok kérdésem lenne még hozzájuk. Azt sem értem miért nem bramac lécet raktak végig?

Miért ilyen gusztustalan módon oldották meg a csatorna rögzítését? Így sokkal kisebb a beszellőző nyílás is.

Még véletlenül sem tudom megcsinálni, az egész csatorna rendszert le kéne szedni, ahhoz, hogy ilyen műanyag, fésüs szellőző lécet rakjak be végig.

Előzmény: Törölt nick (1247)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1247

Miert nem lehetett a léc alátenni a vasat ? Lusták volna kifürészelni egy kicsit ?

Előzmény: talpfa (1242)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1246

Hi!

Nem tudom milyen kúpcserepet veszel,ehhez sima illik.

Viszont ezek 4-essével vannak csomagolva és az alsó három 6 ponton

szépen össze van ragadva csodálatosan néznek ki, ma reklamáltam meg.

Ha kell teszek föl képet.

Előzmény: adi-tech (1230)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1245

Ez francó:(

 

Erről jut eszembe,nekem megmaradt a csatorna ezt kb 7 éve rakták föl.

Mivel van ellenléc meg a cserép is magasabb mint a pala ezért elég gányúl néz ki.

Meg lehet-e hajlítani a vasakat úgy hogy a csatorna hossz marad vagyis nem kell elvágni

a csatornát.

Vagy ha följebb hajtogatom a vasat akkor csökken a kerülete a csatornának.

Az a verzió ugrik sajna, hogy a vasakat rakom följebb mert a szakemberek ráverték az ellenlécet:-(

Előzmény: talpfa (1242)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1244

Ahogy nézegettem az összes cserépnek ikerfule van.

Előzmény: ép-it-ész (1238)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1243

Nem tudom mi az hopgy ikerfules ? ;))

 

Tondach azt hiszem bolero XXL.

 

http://www.tondach.hu/products/cms,id,362,nodeid,15,_country,hu,_language,hu.html

 

 

Előzmény: ép-it-ész (1238)
talpfa Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1242

Íme néhány kép tanulságul, hogy jól válasszuk meg kivel ne csináltassunk tetőt.

Amikor a tető épült (2008), fogalmam sem volt egy csomó dologról, megbíztam az ácsokban az elején.

De igazából most szembesültem egy csomó dologgal, hogy van ismeretem, hogyan is kéne kinézni egy tetőnek.

A képek magukért beszélnek, de azért néhány adalék.

A szarufákra a lécezés lambériából készült és arra tették az ellenlécezést, azt már bramac lécből.

A kúpcserepek csak simán le vannak szögelve, nincs kúpcserép rögzítő, alattuk nincs kúpcserép alátét.

Így a porhó télen bemegy alá és a víz a szarufákon folyik a sarkoknál, a lambérián végig.

Az eresz végénél nincs kettős lécezéssel megemelve az első cserép sor, csak élére állított bramac léc van. A képeken látszik nem valami szép kivitelben van rögzítve a csatorna rögzítő vasak. De legalább stabil.

 

ép-it-ész Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1241

Hali

Ide szerintem az alacsony lejtésü nyeregtető illene .

cs

Előzmény: adi-tech (1234)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1240

Hali

A kémény bádog ( festett alu. , )kicsit alacsony . Tetősikon tul min. 8 cm túlnyúlás a szabvány szerinti méret .

De azért GYÖNYÖRÜ !!!! ( NINCS HOSSZÚ ü-M ) vagy nem találom.

cs

Előzmény: Törölt nick (1225)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1239

Hali

 

Erre REAGÁLNÉK: 

 

Azert nem árt ha az ember tisztában van a legujabbkori technológiákkal is. Nem biztos hogy mind örök érvényű de ha nem lennének fejlesztések akkor még mindannyian még kővárakban élnénk.

 

Ezért van az hogy "nagytudású szakik" kőműveskalapáccsal verik szét a POROTHERM téglákat az törik 1000L majd szidják hogy milyen szar egy anyag.

 

 

......................

Osztom a véleményedet .

Csak azt szeretném tudatni a magam módján, hogy amig nem használtunk vazelinnel átitatott száraz kúpelemet vagy porhó elleni szivacsvédelmet addig is volt élet a földön .

Sokan csak ezekben a kütyükben biznak . A kereskedő amint a szakmai tájékozatlanságot érzi a k. vevőn úgy rá sózza a sok ,, vackot ,,, hogy ami eddig ezer forintnak vélt az jó ha kijön tizezerből .

Teheát a nagy tetőkiegészitő gyártók mindenhatósága lába alól szerettem volna egy kicsit kirugni a sámlit az emberi fejekben .

 

 

 

A kerámia téglatörő szakikat + ki kell rúgni a p.csába mert aki minimális szinten sem képes és csak nem is akar integrálódni a kor épitési szellemiségének az szedjen hangyát.

 

cs

Előzmény: Törölt nick (1226)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1238

Helló .osbourne.

 

Ez a cserép nem békéscsabai ikerfüles ?

Nekem úgy tünik .

 

Ha az lenne akkor részvétem, a világ leg gagyibb cserepe .

cs

 


Előzmény: Törölt nick (1229)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1237

Hali

Ez a vékony léc szerintem a holok vagy ororm deszka léc tagozatára utalhat .

cs

Előzmény: Dockworker (1233)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1236

http://www.youtube.com/watch?v=7GPWkbLVw04

 

 

0:54-től érdekesebb ... ;))

 

 

 

Hasonló dolgok itt is vannak ... Egyyébként ezek a lejobban járhatóak.

Előzmény: RangerJoe (1227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!