Keresés

Részletes keresés

zicharonot Creative Commons License 1,5 órája -2 0 367164

Én sem vagyok vallásos azonban az iszlám a létünkben fenyeget. 10/7 bemutatta mire számithatunk illetve

a kereszténység mire számithat. Ők kereszteseknek nevezik a keresztény világot. Nem felejtették el amit a keresztesek

műveltek Jeruzsálemben

Előzmény: Bölcs Árnyék (367163)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 1,5 órája 0 0 367163

Én meg csak a ChatGPT -ét kérdezgethetném a vallásról, de mivel nem vagyok vallásos, ezért a természet-tudományok érdekelnek, de még e kedvenc témámnak is jó ha csak az 5 százalékát bírom magaménak ! 

Előzmény: zicharonot (367162)
zicharonot Creative Commons License 1,5 órája -2 1 367162

Csak szeleteket ismerek belőle, pont annyit amivel jól lehet jellemezni.

Jól mutatja az itt lébecoló bagdadi tolvaj nicknevű muszlim

Előzmény: Bölcs Árnyék (367161)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2 órája 0 1 367161

nekem szinte bármit mondhatsz róla, nem vagyok jártas a vallás témában 

Előzmény: zicharonot (367160)
zicharonot Creative Commons License 2 órája -2 2 367160

Saját fejlesztésük amit Mohamed fémjelez aki többhelyről szedegette össze a tételeit úgy mint az egyszeri

háziasszony aki bemegy a boltba és mindenhonnan rak valamit a kosarába.

Előzmény: Bölcs Árnyék (367159)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2 órája 0 0 367159

no de honnan is lett a vallásuk ?

Előzmény: zicharonot (367158)
zicharonot Creative Commons License 2 órája -2 1 367158

Fejüket a vallásuk hülyítette meg.

Előzmény: Bölcs Árnyék (367156)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 7 órája 0 0 367157

... nem azért, de a II. világháborúban is hiába győzködték az akkori fasisztákat, nem volt rájuk semmi hatással ! 

Előzmény: Bölcs Árnyék (367156)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 7 órája 0 0 367156

A fejükben van a baj ! Nem érdekli őket, hogy más kultúra emberei mit mondanak nekik  ♥ 

Előzmény: zicharonot (367152)
zicharonot Creative Commons License 9 órája -2 0 367155

Magyarországról kevés zsidó választja az alijázást. 10-ből 8 visszatér.

 

A 90-es évekvek volt egy kutatás. Csak az etiópok vannak mögöttünk a beilleszkedésben de ők a kőkorszakból jöttek.

A főbb okok:
- a nyelv

- mentalitás. Ha valami rossz, egy magyarnak sokkal rosszabb, ha valami jó egy magyarnak nem annyira jó.

Előzmény: lahuba (367154)
lahuba Creative Commons License 10 órája -1 1 367154

Azért ne azonosítsd az országot a kormány elvtelen politizálásával, ami számomra is ordító.

Emellett én többször elgondolkodtam rajta, milyen lehet egy teljesen új országban élni, és nehezen tudom elképzelni, hogy mennyire tudnék beleolvadni egy új identitásba, nyelvi kultúrába, mekkorát veszítenék azzal, hogy elveszítem azt a közeget, ahol pontosan értem az emberek mondanivalóját, ahol értem, hogy egy közbevetett kis szösszenet, idézet, megjegyzés mit takar.

Nagyon tudom értékelni Castel vérbeli magyar gondolatrohamait, ahogy színtiszta magyar reakciókat ad, teljesen naprakész magyar identitásról ad tanúbizonyságot videóiban, miközben bevallja, hogy bizony a héber nyelvi közegben gyakran elég félszeg, és a mai napig sok viccet nem tud követni.

De nyilván mérlegre tette az előnyöket és hátrányokat, és ezek alapján döntött.

És gondolom, a zsidósági lét elég kötőanyagot ad ahhoz, hogy mindezek ellenére sok zsidó választja a kitelepülést, annak ellenére, hogy fájó veszteségeket kell ezért elszenvedni....

És Izrael tele lehet ilyen emberekkel, akiknek párhuzamosan más kulturális kötöttségük is van.

Nálad is valahogy ilyen érzésem van...

Előzmény: zicharonot (367136)
zicharonot Creative Commons License 11 órája -2 0 367153

Ezt már itt bedobtad, akkor is égtél vele.

Előzmény: bagdadi tolvaj (367148)
zicharonot Creative Commons License 11 órája -2 2 367152

Iszlám világ lelkes támogatásával rombolnak.

Ék nem ismerik a más kultúrák iránti tiszteletet.

Előzmény: Bölcs Árnyék (367149)
zicharonot Creative Commons License 11 órája -2 0 367151

Te szerencsétlen! Kisebbségekkel operálsz itt.

Előzmény: bagdadi tolvaj (367150)
bagdadi tolvaj Creative Commons License 20 órája 0 0 367150

A Közel-Kelet tele van érdekes szokással.

 

Például van, aki köp egyet, ha keresztet/keresztényt lát.

 

 

Forrás: https://www.jpost.com/breaking-news/article-761490

 

Előzmény: Bölcs Árnyék (367149)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 21 órája 0 0 367149

chatgpt/

A Közel-Keleten, különösen Afganisztánban és Pakisztánban, több alkalommal is előfordult, hogy radikális csoportok vagy személyek Budha szobrokat romboltak meg. Az egyik legismertebb eset az afganisztáni Bamiyánban történt. A Bamiyán-völgyben található hatalmas Budha-szobrok, amelyeket a sziklafalba vájtak ki, az ősöreg kulturális és vallási jelentőségű műemlékek voltak. A szobrokat 2001-ben a tálibok robbantották fel, ami az egész világot megdöbbentette és széles körű elítélésre talált.

 

 

Ezen kívül más helyeken is történtek hasonló támadások a buddhista műemlékek ellen, legtöbbször radikális iszlamista csoportok vagy szélsőséges egyének következtében. Az ilyen támadások általában kulturális és vallási összefonódások miatt következtek be, és nagy veszteségüket jelentették az évszázadokon át megőrzött művészeti és történelmi örökségnek.

/chatgpt

Előzmény: zicharonot (367145)
bagdadi tolvaj Creative Commons License 21 órája 0 1 367148

Izrael nemzetbiztonsági minisztere szerint "haza kell térni Gázába!", "Haza a szent földünkre!".

 

Majd hozzátette, ez etikus, racionális, jogos, igaz, az igaz Tóra útja, az egyetlen út, és igen, humánus.

 

Az arabokat pedig természetesen "önkéntes elvándorlásra" kell ösztönözni - mondta Ben Gvir.

 

 

Forrás: https://www.timesofisrael.com/ben-gvir-calls-to-encourage-emigration-resettle-gaza-at-ultra-nationalist-rally/

 

zicharonot Creative Commons License 22 órája -2 1 367147

Bővebben itt ugyanis a filmed is szerepel benne

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Tantura_massacre

 

 

Előzmény: bagdadi tolvaj (367142)
zicharonot Creative Commons License 22 órája -3 1 367146

Mikor mesélsz arról, hogy az arabok az 1920-as évek óta népirtást folytatnak amit ráadásul nem titkolnak.

Goolge translate világában nem gond olvasni őket.

Előzmény: bagdadi tolvaj (367142)
zicharonot Creative Commons License 22 órája -3 1 367145

Úgy tudom az elrabolt régészeti anyag jelentős részét visszaszerezték

Előzmény: Bölcs Árnyék (367138)
zicharonot Creative Commons License 22 órája -3 1 367144

Megint égeted magad

 

Tantura:

Teddy Katz, Pappé egyik tanítványa a Haifai Egyetemen diplomamunkáját az izraeli hadsereg által 1948. május 22-23-án Tantura arab faluban elkövetett "mészárlásáról" írta. Azt követően, hogy kutatását az egyik izraeli napilap is leközölte, a települést elfoglaló Alexandroni dandár veteránjai rágalmazás címén beperelték őt, és a 2000. decemberi tárgyaláson Katz „bizonyítékai” sorra megbuktak. Két nap bizonyítási eljárást követően Katz visszavonta állításait. Mindezek ellenére Pappé 2006-os kiadású könyvében megtörtént esetként mutatja be a „tanturai tisztogatást”. Hogy a palesztinai arab lakosság nem kizárólag a többi arab állam felhívására hagyta el otthonát, hanem a háború elől is sokan menekültek el, azt már jóval az „új történészek” előtt is revidírták.  Morris, Shlaim és Pappé viszont éppen történelemhamisítást művel, amikor ezt "etnikai tisztogatásnak" állítja be.

Előzmény: bagdadi tolvaj (367142)
zicharonot Creative Commons License 22 órája -3 1 367143
bagdadi tolvaj Creative Commons License 23 órája 0 1 367142

A Tanturában történt Nakba emlékére:

 

 

Forrás: https://youtu.be/novoSE1rwg4?feature=shared&t=2087

 

Léjjjzer Creative Commons License 24 órája -1 1 367141

Rossz topikba ment, bocsánat. Ha jár erre mod törölje. 

Előzmény: Léjjjzer (367140)
Léjjjzer Creative Commons License 24 órája 0 1 367140

Blinken elmondja mikor lehetnek választások Ukrajnában. Most nem lehetnek. Nem semmi.

https://twitter.com/MyLordBebo/status/1790423035129815432

Bölcs Árnyék Creative Commons License 26 órája 0 0 367139
Előzmény: Bölcs Árnyék (367138)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 26 órája 0 0 367138

Keresgéltem a Google Copilot-tal a közel-keleti történelemben, érdemes volt

 

 

chatgpt/

User

Ez igaz ?

 

"Az iraki fosztogatók az amerikai egyesült államok katonáinak bűnsegédletével elpusztították a Bagdadi Nemzeti Múzeum sumer és más egyéb, 6000 éves ókori kincseit. Oda lett Hammurappi törvényoszlopa, Ur Nammu király, a világ első ismert törvényhozója törvényei. Eltűnt Ram istenség Úr városbeli szobra is. A Nemzeti Könyvtár 1 millió könyve lett oda, köztük páratlan arab nyelvű ritkaságok. Felgyújtották a Nemzeti Levéltárat is. Ilyen kultúrális tragédiával sosem találkoztam. Nekem, a régi könyvek gyűjtőjének, és kultúrát szerető embernek hihetetlen csapás ez. Talán csak a Korvinák pusztulása emlékeztet ilyesmire."

 

 

ChatGPT

Igen, sajnos ez igaz. Az iraki háború alatt, 2003-ban történteknek nevezhetőek a Bagdadi Nemzeti Múzeum és más kulturális intézmények pusztulása. A város fosztogatásának és károkozásának eredményeként sok ókori műkincs, írásos dokumentum és más kulturális érték veszett el vagy került elszállításra. Ez az esemény nagy mértékben megrendítette a kulturális közösségeket és világszerte elítélték. A helyrehozhatatlan károk miatt az iraki kulturális örökség jelentős része elveszett vagy megsemmisült.

/chatgpt

 

 

Ezt akármikor megismételhetik, kegyetlenek ! 

Előzmény: zicharonot (367137)
zicharonot Creative Commons License 29 órája -3 2 367137

Ma a Google  így néz ki

 

zicharonot Creative Commons License 29 órája -3 0 367136

Konklúzió:

Ez a magyar kormány is, ha az érdeke úgy kívánja elárulja az ország zsidó állampolgárait, ezért jövőbelátásomat ez az ügy

visszaigazolta, hogy a lehető legjobb lépés volt elhagyni szülőhazámat. Utódaim többsége már nincs ott.

Nem esélytelen, hogy többet oda nem megyek hacsak valamilyen komoly dolog nem történik

 

Tény, hogy pragmatikusa mai magyar politika de nem számunkra. Ha a politikából hiányzik a morál az pontosan olyan káros mint a pragmatika

nélküli morális politizálás.

Előzmény: Vevegyő (367135)
Vevegyő Creative Commons License 30 órája 0 1 367135

na. szóval a rektoron kívül a kormány is benne volt. ó, be szép.

 

https://444.hu/2024/05/14/holokauszttagado-vendegerol-kerdeztuk-az-nke-rektorat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!