Keresés

Részletes keresés

mocskoskatonaság Creative Commons License 2002.04.16 0 0 69
Nem akarsz katona lenni? Akkor figyelj!
Hivatásukat gyakorló lelkészeknek nem kell sorkatonai szolgálatot teljesíteniük.
Egyházat alapítunk, hogy ne vigyenek el sorkatonának. Ennek megszervezésére szolgál ez a lista. Csatlakozz!
Írj emailt a következő címre: egyhaz@yahoogroups.com
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
req999 Creative Commons License 2002.03.05 0 0 68
Már megint megy ez az undorító reklám? Vagy miért került elő ez a topic újra?
A katonákban az a "legszebb", hogy olyanokat ölnek, akiket nem is ismernek, és csak azért gyilkolnak, mert másvalakik (akiket szintén nem ismernek) ezt parancsolják nekik. Gratulálok. Ostoba zombik.
Detonátor Creative Commons License 2002.03.05 0 0 67
Ha a kislány kifolyt agyvelővel, alvadt vérben fekvő "apukákat" látna a fényképen, akkor vajon milyen hangsúlyban tenné fel ugyanezt a kérdést? Szerintem az "ugye" már biztos nem lenne az elején.
IAF Creative Commons License 2002.01.18 0 0 66
HEL Hadkötelezettséget Ellenzők Ligája
T: 385-6788
email: farkashe@c3.hu
http://www.c3.hu/~farkashe/hel/
Postacím: 1111 Budapest, Budafoki út 14.

Budapest, 2002-01-16

POLITIKAI FÓRUMOT SZERVEZ A HEL

Sajtóközlemény

Magyarországon megérett a helyzet arra, hogy a kényszersorozás megszűnjön. Ma már nemcsak a közvetlenül érintett fiatalok, hanem jelentős politikai erők és biztonságpolitikai szakértők is felismerték: a sorozott hadsereg elavult.

A választási kampányhoz kapcsolódóan a Hadkötelezettséget Ellenzők Ligája 2002 február 16-án politikai-biztonságpolitikai fórumot szervez. A fórum elsődleges célja: világossá tenni a választópolgárok előtt, hogy mely pártok akarják megszüntetni a sorozást, és melyek nem. A fórum további célja a sorozás átmentésére irányuló kísérletek kritikája, a sorozáspárti érvek, téveszmék, elterjedt tévtanok szakmai cáfolata.

A HEL pártsemlegessége szellemében teljes jogú résztvevőként várja mindazon pártokat, szervezeteket, közéleti személyiségeket, szakértőket, amelyek illetve akik a fórum céljait elfogadják, és a sorozás megszüntetését rövid távon (legkésőbb 2006-ig) realizálhatónak tartják.

Eddig jelezte részvételét az SZDSZ, a Centrum és az MSZP. További résztvevőkre is számítunk: a fórum mindenki előtt nyitott. A fórum helyét és programját később közöljük.

Farkas Henrik ügyvezető,
Bródy János, Vida István ügyvivők

********
/Küldte: Farkas Henrik, T: 385-6788, 463-1450/

Konrad Creative Commons License 2001.10.24 0 0 65
"Lehet, hogy neked jó ez a harc, de ne taníts ölni, ka élni akarsz."

- Apu, te voltál katona?
- Nem, kislányom (kisfiam), nem akarok embert ölni.

f5g6h7 Creative Commons License 2001.10.24 0 0 64
Boncolgassuk man 1 kicsit ezt a dolgot:

Ami engem igy elsosorban bosszant picit a hadsereggel kapcsolatban, hogy tisztan benne van a pakliban annak lehetosege hogy engem lelonek.

Erted aszondjak menjek vedjem a hazat, en vedenem szivesen, dehat engem kozben megolhetnek s barhogy nezem ezt a dolgot nem orulnek neki.

Nomost megkerdi gyermekem, apu ugye te voltal katona: Igen gyermekem.
-Es apu oltel te kozben valakit ?

Erre mit valaszolsz ? Azt hogy szerencsere nem ?
-Es apu ha haboru van akkor megolsz-e valakit ?

Aszondod dehogy gyermekem, gumipuskajatek am az egesz ????

Nem tudsz nekem 1etlen okot sem mondani amiert en olyan helyre mennek ahol lelohetnek.

Előzmény: Törőlt_nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.24 0 0 63
jol beszelsz
Előzmény: harm2 (40)
__PT Creative Commons License 2001.10.24 0 0 62
Az otthonom megvedem, es meg a szomszedoknak is segitek. De ezert a kormanyert ? Ezekert a hitvany tisztekert ? Viccelsz.

BTW, tobben irtak, hogy a seregben nem tanitottak meg oket harcolni. Na most akkor mitol tudjak ok jobban megvedeni a "hazat", mint en ?

PT.

Előzmény: Törőlt_nick (31)
Köt-Köt-Kötöde Creative Commons License 2001.10.24 0 0 61
kb 10 nappal leszerelés előtt, ha lógsz, és nem talál meg senki, pedig fontos lenne, de mondjuk nem öltél embert, vagy ilyesmi, már nincs ideje a bunkó őrmesterednek lecsukatni, bármennyire is akarja, mert a jelentése át kell, hogy haladjon a főparancsnokon, és ez az idő már kevés ahhoz? :)))

Szerintem rosszul tudod. De lehet, hogy laktanyája válogatja.
Nálunk egészen divatos szivatás volt minden apróságért a "leszerelés után 30 nap fogda".
Ez akkor kellemetlen, ha mondjuk egyemista a fickó, augusztus közepe a leszerelés idöpontja, s az egyetemi beiratkozás szeptember elején van.
Ilyenkor kellemetlen a TO-n kimagyarázni, hogy pl.

Tanulmányi elöadó: Hozott papírt a beiratkozás elmulasztásának igazolására?
Fickó: Igen, fogdajegyet.

Előzmény: Vad (43)
áááááávadász Creative Commons License 2001.10.24 0 0 60
"Egyszeru hatsvadasz elemekkel operal? "

ezt határozottan visszautasítom.
se eccerű nem vagyok, se olyan bolond, hogy ha operálásra adjam a fejem, akkor azt ne szikével vagylegalábbis lézersugárral tegyem.
piha, méghogy elemmel.

Előzmény: Csokis (49)
harm2 Creative Commons License 2001.10.24 0 0 59
"A színművészetin ölég jónak kell lenni, hogy kiválasszanak arra, hogy esetleg színész leszel.
Nem is reklámozzák, de túljelentkezés van. "

Mikor én érettségiztem (i. e. nagyonrégen), :-) akkor mit gondoltok, melyik főiskolára lehetett bejutni hatvanegynéhány ponttal?? Jesz, a katonatisztire. Mélyen vert mindent...

"Egy téeszes max zászlós lehet, "

Láttam (és vertem) én már tsz. hadnagyot. (Nem kell semmi jóra gondolni, edzésen történt.)

Előzmény: Vad (56)
harm2 Creative Commons License 2001.10.24 0 0 58
"Én jó régen voltam katona (18 hónap, Határőrség)."

Haverokkal beszélgetve sajnálom, hogy nem oda hívtak be. Nekik van miről mesélniük. A határőrök legalább csináltak valami értelmeset is; járőröztek a határon.

"A sorozott tömeghadsereg esetleg jó lehetett az egykori VSZ doktrínában, de a modern hadviselésben és válságkezelésben maximum a golyófogó szerep juthat a gyengén kiképzett, csóró egynyári katonáknak."

IMHO a VSZ-ben sem jutott volna több szerep. Mehettünk volna töltelékhúsnak.

". Az átkosban a sorkatonaság tulajdonképpen nem is a fegyverhasználatra volt hivatott megtanítani, sokkal inkább az alatvalói viselkedésre. A megalázás, a jogfosztott társadalmi helyzet későbbi hiba nélküli elfogadását készítette elő prímán: „Nem kérdez, követi a parancsot, engedélyt kér meghunyászkodni”. "

Ebben igazad lehet.

"(Csak egy példa a felfogásbeli különbségre: a magyar szolgálati szabályzat rögzítette, hogy a közkatona köteles életét áldoznia feletteséért; ... "

Nemtom még most is így van-e, de érdemes összevetni a Gyilkos Urak élethez való jogával... :-( A sorkatonának _kötelessége_ megdögleni, a bűnözőnek pedig _joga_ van élni.

Előzmény: VangSo (45)
harm2 Creative Commons License 2001.10.24 0 0 57

"Olyasmiről alkotsz véleményt amit nem láttál, nem próbáltál. Meg is látszik a vélemény kidolgozatlanságán."

Kedves lx, olvasni is tudni kéne, nem csak írni. A 4. sz. hozzászólásomból idézek: "Én sajnos voltam. Nem tudtam megúszni :-( pedig igyekeztem.... Életem legértelmetlenebb 18 hónapja volt." Ezek után sajnos úgy kell gondolnom, hogy vagy szándékosan veszed figyelmen kívül amit írtam (csak azért, hogy alapot támassz annak, hogy belémköss), vagy egyszerűen csak olyan szinten állsz, hogy nem fogod fel amit olvasol. Ezek után arra gondolok, lehet, hogy neked is csak jót tett a sereg? (Legalább írni megtanultál; ha beadod a tsz-t, akár még olvasni is megtanítottak volna.)

Vad Creative Commons License 2001.10.24 0 0 56
Profi katonákat hogy sorozunk?
A színművészetin ölég jónak kell lenni, hogy kiválasszanak arra, hogy esetleg színész leszel.
Nem is reklámozzák, de túljelentkezés van.
HOPPÁ.

Profi katonákat hogy sorozunk?

Egy téeszes max zászlós lehet, de állítsátok elém azt az ezredest, aki újat mutat!

Üdvözlettel:
Vad őrvezető

Purusa Creative Commons License 2001.10.24 0 0 55
...Na yah, ki hogy értelmezi ezt a (definiálatlan) fogalmat.
Személyes vélemény: ha valamit csak mások írnak elő egy cselekvő- és döntőképessége birtokában lévő, felnőtt ember számára, és ő azzal (annak céljával, irányával, eredményével stb.) a legkisebb mértékben sem ért egyet, az szvsz nem kötelesség. Büntetés és rabszolgaság, inkább.
(Ilyen értelemben pl. "egyetértek" azzal, mikor a rendőrök gyorshajtásért megbüntetnek, hiszen elismerem/tudom, hogy a normális közlekedéshez szükség van mindenki által respektált szabályokra. Tehát így nekem is kötelességem azok betartása - még ha a konkrét büntetésnél mondjuk szentségelek is.)
Előzmény: pancho (50)
VangSo Creative Commons License 2001.10.23 0 0 54
Kedves lx,
egyetértek veled. Talán kiderült a hozzászólásomból, hogy a hadsereget (egy jelenleg sajnos) szükséges rossznak tartom. Az ellentmondást abban érzem, amikor esztétizálják, már-már szinte ünneplik a pusztítást. Amikor emberek nem azért mennek el katonának, fognak fegyvert, hogy megvédjék hazájukat, szeretteiket, szabadságukat (mint pl. ’56-ban történt), hanem mert „fasza” dolog lövöldözni, jól áll a fegyver, buknak rá a csajok stb.
Az amik pl. úgy mutatják be a háborút, mint egy designos, nett, trendi dolgot. És hogy mit tesz a média: a Balkán-háború pl. tele volt fejpántos, mázolt arcú, tetkós, kalasnyikovot szorongató tizenéves Rambókkal (pont amilyenekről Szasa ír).
Én azt gondolom, hogy a háború borzalmas kényszerhelyzetek utolsó, embertelen stációja, ahogy József A. mondta: „véres hányás”, és nem divat, vagy egy veszélyes extrém sport. Ezzel persze nem egykönnyen lehetne toborozni, belátom.
Előzmény: lx (47)
VangSo Creative Commons License 2001.10.23 0 0 53
Meg ugye a klasszikus:

Join the Army!
Meet interesting people!
Kill them!

pancho Creative Commons License 2001.10.23 0 0 50
Hát ez már csak így van: az ember kötelességeit általában mások írják elő.
Vagy szerinted nem?
Előzmény: Purusa (33)
Csokis Creative Commons License 2001.10.23 0 0 49
Megint nagyon szarnyaltok fijjug! Aki volt katona, az tudja, hogy milyen arcok adtak be a tsz-t, nem? Ez a reklam nagyreszt nekik szol, nem nektek. Egyszeru hatsvadasz elemekkel operal? Igen. Ertheto? Az. Akinek ez teszik es ertekelik, azok kozt ugyan ritka a haromdiplomas agysebesz-mernok-filozofus, de gyanitom, hogy nem is azokat keresik hivatasos kozlegenynek. Szoval szerintem a maga modjan tokeletes, mondhatni remekmu. :-) (A mexikoi sorozatok vegen is ritkan jon a katarzis, de attol meg telejsen megfelelnek a "moslekot a nepnek!" kriteriumnak.)
(Mondjuk eddig egyszer lattam a reklamot, de most majd figyelni fogom. :-) )
lx Creative Commons License 2001.10.23 0 0 48
Primitív, nem vitás (bár - nem nézvén tévét -, én csak Általatok ismerhetem).
Viszont: kb. fél éve volt szerencsém belepislantani az USA 1-2 (valójában több tucat) toborzó reklámjába. Hát... nem jelentkeztem dzsíájdzsónak. :)
Előzmény: tegla (46)
lx Creative Commons License 2001.10.23 0 0 47
"Képzeljük el pl. a reklámbeli szőke kislányt a következő szöveggel: ,Ugye te öltél embereket, apu?"

Ez teljesen jogos. De azért hadd jegyezzem meg: akiket ma kitüntettek vagy megkoszorúztak, azokra ma nem azért emlékszik az, aki szán erre pár percet, mert tüdőn lőttek egy szovjet kiskatonát, benzines palackot dobtak rá, kibelezték, elvágták a torkát, féltéglával fejbe verték, lelökték az emeletről, agyonverték, stb. - pedig ez mind igaz volna. Ez sajnos a dolog mikéntje volt a miértnek.
És ha köztük volnék (a franc se akarja), nem hiszem, hogy szégyellnem kellene elmondani az igazságot a tulajdon lányomnak.
Ez nem pátosz kérdése.

Előzmény: VangSo (45)
tegla Creative Commons License 2001.10.23 0 0 46
Csak én érzem úgy, mintha ez a szőkekislányos reklám irtózatosan amatőr színvonalú lenne? Tizenöt évvel ezelőtt még elment volna a skálakópé és a tégedisvárapapírgyár között.

tegla

VangSo Creative Commons License 2001.10.23 0 0 45
Hm. Én jó régen voltam katona (18 hónap, Határőrség). Ráadásul egy ritka rumlis időszakban ’89-91 között, amikor minden második hónapban volt egy bársonyos (Hun) vagy fegyveres (Rom) forradalom, NDK-s exodus, határnyitás, taxis-sztrájk, háború (Kuvait, Balkán), orosz zsidótranszfer, merénylet (Ferihegy) stb. Emiatt állandó volt a feszültség, és gyorsan kiderült, hogy 18 éves kamaszokkal és alkoholista, korrupt tisztekkel csak nagy szerencsével és Isten személyes közbenjárásával lehet megúszni az éles helyzeteket.

A sorozott tömeghadsereg esetleg jó lehetett az egykori VSZ doktrínában, de a modern hadviselésben és válságkezelésben maximum a golyófogó szerep juthat a gyengén kiképzett, csóró egynyári katonáknak. Az átkosban a sorkatonaság tulajdonképpen nem is a fegyverhasználatra volt hivatott megtanítani, sokkal inkább az alatvalói viselkedésre. A megalázás, a jogfosztott társadalmi helyzet későbbi hiba nélküli elfogadását készítette elő prímán: „Nem kérdez, követi a parancsot, engedélyt kér meghunyászkodni”.
(Csak egy példa a felfogásbeli különbségre: a magyar szolgálati szabályzat rögzítette, hogy a közkatona köteles életét áldoznia feletteséért; ezzel szemben pl. az amerikaiaknál a helyzet fordított: a hivatásos tisztek kötelesek életük árán is óvni az alájuk beosztott állampolgárok életét.)

Ez a „kontra” rész. A „pro”-hoz az tartozik hozzá, hogy az ilyen szélsőséges, kényszerű sorsközösségekben valóban lehet olyan tapasztalatokat szerezni, amit sehol máshol. Az ember egyben megismerte a frusztráció, megalázottság, jogfosztottság, gőg, hülyeség, összetartás, barátság stb. c. dolgok szélsőértékeit (persze nevetséges, amikor valaki ezt „örömkatonaként” önszántából keresi). Emellett tény, hogy ez a borzalmas hely egyazon szintre rántja, s egymásra utalttá teszi az embereket (az erősebben szegregált társadalomban felnőtt múlt századeleji íróknak pl. emiatt a társadalmi keveredés miatt is volt meghatározó élmény a katonaság). Végtelenül bizarr és ellentmondásos módon a sereg az egyetlen valóban „demokratikus” hely (mármint a szívásban).

Eredményesen csak valóban profi hadsereg képes harcolni, és profinak való anyagot toborozni kell, ez világos. A probléma szerintem ott van, ha, mint ebben a reklámban is, összekeverednek a fogalmak. Például a kényszerű, kötelező sorkatonaság és a választott profi hivatás. Arról a régi, feloldhatatlan ellentmondásról nem is beszélve, hogy hogyan lehet egy az emberiség számára terhes, erőszakra, emberek szakszerű meggyilkolására felállított szervezetet kívánatosnak bemutatni.
Képzeljük el pl. a reklámbeli szőke kislányt a következő szöveggel: „,Ugye te öltél embereket, apu?”

lx Creative Commons License 2001.10.23 0 0 44
Olyasmiről alkotsz véleményt amit nem láttál, nem próbáltál. Meg is látszik a vélemény kidolgozatlanságán.
De hogy mégis érezd, mennyire meggyőztél, leírom, hogy egy korrekt személyiség alapfeltétele, hogy soha ne érje stressz.
Nagyot nőttem a szemedben?

Előzmény: harm2 (40)
Vad Creative Commons License 2001.10.23 0 0 43
nem értem, mi bajod ezzel.

én pl megtanultam, hogy a röpszeszt (96%-os alkohol) milyen arányban kell a jaffához keverni,
hogy majnem olyan íze legyen, mint a vodka-narancsnak.

és egy hosszú délutánon a legyek munkamoráljáról is sikerült közelebbit megtudnom, pl tudtátok, hogy kb másfél doboz gyufát lehet velük kipakoltatni a dobozból, meg vissza, mielőtt végelgyengülésben kimúlnának?

és azt, hogy kb 10 nappal leszerelés előtt, ha lógsz, és nem talál meg senki, pedig fontos lenne, de mondjuk nem öltél embert, vagy ilyesmi, már nincs ideje a bunkó őrmesterednek lecsukatni, bármennyire is akarja, mert a jelentése át kell, hogy haladjon a főparancsnokon, és ez az idő már kevés ahhoz? :)))

Előzmény: harm2 (40)
Köt-Köt-Kötöde Creative Commons License 2001.10.23 0 0 42
neoprimitív suhanc "feljődhet" a seregben tovább

Noha nem vagyok mär suhanc, de mint elofelvetelis voltam katona egy evet a nyolcvanas evekben. A sok elözöekben emlegetett, es tenyleg igaz negativum mellett megemlitem, hogy a seregben potkocsis teherautora es hegybonto valamint melyaso kotrogepre szereztem jogositvanyt.

Igaz azota egyiket sem hasznaltam, igy nem sokat er.
Gyakorlat nelkül, ma mar egeszen biztos nem tudnek egy potkocsis ZIL-el hatramenetben 90 fokban egy parkolohelyre betolatni.
Ugyanakkor az EO-val egy kis telefon vagy csatornaarkot meg ki tudnek asni.

Előzmény: harm2 (40)
trooper Creative Commons License 2001.10.23 0 0 41
nem emlekszek pontosan, de talan emlegetik az ertelmes es a hasznos szavakat is valamelyik reklamban.
hat gratula nekik! talan inkabb kezdjunk el ak-t osztani a nepnek, az hasznos lenne!

trooper

harm2 Creative Commons License 2001.10.23 0 0 40

Nekem megvan a véleményem azokról, akik úgy gondolják, hogy nekik szükségük volt a sorkatonai szolgálatra, őket pozitívan változtatta meg a sereg, ott értek "férfivá". Csak sajnálni tudom azokat, akik egy ilyen szinvonal alatti alkoholista állat értelmetlen bunkóság stílusú hadseregben pozitívan változni tudtak, mert az azt jelenti, hogy az illető mélyen ez alatt állt előtte. :-( IMHO max. egy 6 általánost (két első négy második) végzett neoprimitív suhanc "feljődhet" a seregben tovább.

Munchausen Creative Commons License 2001.10.21 0 0 39
ket reklam megy a tv-ben.
Az egyik a dobpergetos profitoborzo, a masik az idealisapuka-szokekislany.

Pont ezt akartam írni, de a végén látom megelőztél. ;-)
A dobpergős reklám elmegy, a szőkekislányos viszont engem is megdöbbentett, de ilyen apróságokon már nem lepődöm meg. Nem elég az a sok lövős-b@szós fércfilmdömping, már a reklámokban is visszaköszön az erőszak dicsőítése?
A cél meg ne szentesítse az eszközt, véleményem szerint nulla hatása van ennek a reklámnak arra, hogy zsoldoshadsereg váltsa fel a kényszersorozottat... Ha igazán ezt szeretnék, már régen megszüntethették volna a sorozást.
Előzmény: uhly (35)
kivi Creative Commons License 2001.10.21 0 0 38
A 'szőkekislányos' reklám végén is a Központi Toborzóiroda telefonszámát hirdetik.
Előzmény: uhly (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!