Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.19 0 0 46

Állam által elkövetett politikai gyilkosság. Hallottál már ilyet? 

Erről beszélsz.

Előzmény: Zsebihal18 (45)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.05.19 -1 0 45

Mert offolod szet a topikot es mert csusztatsz? Politikai gyilkossagrol beszeltem, nem allamirol (bar olyan is volt biztos). 

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.18 -1 0 44

Szóval egy újabb blöff. Bevett szokásod állítani valamit anélkül, hogy tényszerűen alátudnád támasztani.

Itt most könnyű esetről van szó ugyanis Izraelben egyetlen egy volt amit az izraeli társadalom mélyen elítélt, ez pedig a Rabin gyilkosság. Államit egyetlenegyet sem találsz.

Nem is értem (dehogy nem értem) miért próbálkozol ilyen átlátszó hazugságokkal.

Előzmény: Zsebihal18 (40)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.05.18 -1 0 40

Varhatsz jovo Karacsonyig, mert nincsen kedvem keresgelni, kulonben is, ez nem az a topic. Probalj meg a Hasbara irodalmon tul keresgelni, amig lehet.

Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.18 0 0 39

Lathatolag meg mindig voltak politikai gyilkossagok Izraelben, 

 

Merész kijelentés ugyanis ilyenről még nem hallottam. Érdeklődve várok valami konkrétumot.

Előzmény: Zsebihal18 (38)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.05.18 -1 0 38

a.) ponthoz: az idezett reszbol valoban ugy tunik, mintha a per elott hoztak volna le a cikket, azonban az idezett resz elotti mondatbol kiderul, hogy a per utan hoztak le, de maganak az interjunak a lete elterjedhetett pletyka szinten.

 

" After Germany’s defeat, Eichmann had fled to Argentina and lived there quietly for a number of years until his name resurfaced in a celebrated mid-1950s controversy surrounding one of his leading Zionist partners, then living in Israel as a respected government official, who was denounced as a Nazi collaborator, eventually ruled innocent after a celebrated trial, but later assassinated by former members of Shamir’s faction.

Following that controversy in Israel, Eichmann supposedly gave a long personal interview to a Dutch Nazi journalist, and although it wasn’t published at the time, perhaps word of its existence may have gotten into circulation. The new state of Israel was just a few years old at that time, and very politically and economically fragile, desperately dependent upon the goodwill and support of America and Jewish donors worldwide. Their remarkable former Nazi alliance was a deeply-suppressed secret, whose public release might have had absolutely disastrous consequences."

 

Attol, hogy a Haavara egyezmenyrol tudtak, meg sok reszletet eltuntettek utolag a koz emlekezetebol. Lathatolag meg mindig voltak politikai gyilkossagok Izraelben, nevet nem emlit Ron Unz, (szerintem megkerdezheted tole is, kire gondolt, mert a cikkben nem emliti nev szerint).

Előzmény: Törölt nick (36)
Pierre Althenburg Creative Commons License 2019.02.03 0 0 31

Üdv: töprengek kérdéseiden. Üdv.

Előzmény: Törölt nick (30)
Pierre Althenburg Creative Commons License 2019.01.31 0 0 26

Milyen linkre kattintva lehetne ennek a debreceni doktorandusznak az Eichmann/sajtó dolgozatát elolvasni?

Előzmény: Törölt nick (25)
H. Bernát Creative Commons License 2019.01.30 0 0 23

BS fórumtárs nagyon régen elkerült Mo.-ról -- írta egyszer -- , így ezt elnézhetjük neki (is).

 

Továbbá mindannyian vétünk előbb-utóbb a magyar helyesírás ellen, hiszen sebtében posztolunk, gyakran indulatból, így jobbára szerkesztetlen szövegeket lövünk ki az örökkévalóságba ...

Előzmény: Pierre Althenburg (22)
Pierre Althenburg Creative Commons License 2019.01.30 0 0 21

Eichmann-dok.regény.

Márciusban érdekes Eichmann dok-regény jelenik meg magyarul. (Múlt és Jövő Kiadó). Az első fejezet már tavaly megjelent a folyóiratban.

Természetesen Arendt paradoxonjai is szóba kerülnek.

berkut14 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 1

kedves Mara !

 

készülök. nekem is újra kell olvasnom bizonyos anyagokat.

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.18 0 0 topiknyitó

 

A topiknyitas elözmenyeinek bemutatasa, melyek egy napi politika topikban voltak, melyek reszben mar obsolette valtak a megnyitasig, avagy meg mindig mint vita tema megvannak:

A vita Berkut es köztem egy altalam -masik nicknek, nem Neki- tett eszrevetelem valtotta ki, az eszrevetelem a következö volt >

 

PS.: hogy Berkut engem hasznal, es ezt nagyon ügyesen teszi,  az nem elöször fordul elö...

 

 

Mint köztudott a napi politikaval foglalkozo topikokban nincs eleg szabatosan fogalmazva mint egy szaktopikban, nem is olyan udvarias az ember a masikhoz mint egy szaktopikban, igy egyes eöesebben fogalmazottak miatt ne legyen senki sem abban a tevhitben, hogy ez a stulus itt ebben a topikban is meg van engedve.

 

Fö vonalakban arrol hogy miröl is fog majd a vita folyni >

 

A gondom ott van, hogy Arendtnak  -mint filozofus, teoretikus-  a müvei szembe lettek  allitva Lucy  Dawidowicz müveivel, aki irodalom-es kuturtörtenesz volt alapban, de a Holocausttal foglalkozott, tehat egesz mas disciplinben, a tetejeben meg meg mint maganember mindkettö erkölcsileg-ethikailag is az ellentetes polusra lettek helyezve Berkuttol.

Mindehhez a keretet  reszben a Holocaust adja, annak megitelese az emlitett  kettötöl -Arendt es Davidowicz- tehat törtenelmi esemenyek targyalasa  es azok besorolasa az emlitettektöl lesz a fötema, hogy ehhez hogy kapcsolodik Arendt totalitarius elmelete, amin egeszen a halalaig dolgozott, - errol momentan meg foggalmam sincs, ennek a tisztazasaert is menne a dolog kettönk között Heidegger is erintve lenne, de H.- filozofiaja nem lenne konkretan taglalva,  az idöszak amiben az esemenyek erintve lesznek az  kb az 1920-as evektöl az 1970-as evekig fog majd terjedni.

 

 

Tovabba Berkut a következöket irta a mai Oroszorszagban levö un Putini politikaval es azokat tamogatoakkal kapcsolatban >

 

"és az orosz nép egy része támogatja ezeket a csirkefogókat.

azért a nácizmust se egyedül Adolf és tsai csinálták. azért a német népnek is valami kis köze lehetett a dolgokhoz."

 

Erre ^  en ezt a valaszt irtam Berkutnak (ami itt most relevans) >

 

"Igy van, lasd az elöbb betett tartalmam harom linkjeben levö tartalmakat.

 

(Megj.: erröl a harom + 1 linktartalomrol van szo itt >

arra hogy a magyar katonak hogy viselkedtek a megszallt SU-területen > http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146965251&t=9019257

arra hogy elfojtottak a haboruban törtentek emleket mind a szovjet es analog a magyar, nemet  Hitler fele katonak is > http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147030655&t=9019257

arra hogy Magyarorszag kizarolag  területszerzesi cellal vett Hitler oldalan reszt > http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146972929&t=9019257

+ : „ http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146664208&t=9019257 „)

 

 

Habar meg szükseges jegyeznem, hogy Hitler minden ellenzeki partot kiiktatott, mig Horthy nem mindegyiket

(de a ket szelsösegest igen, a Szalasi felet, meg a kommunistakat) viszont  Magyarorszagon anno minden legalis partnak (+Szallasi idönkent becsukott partjanak is)  Trianonnal szemben egy revisionista politikaja volt."

 

A fentiekre ^ amit irtam aztan Berkut betette ezt a covert Goldhagen müveröl kommentalva >

 

Ezt ^ követöen a Goldhagen temaban a következöket irtam:

1) Berkut, korabban nem akartam erre vissza terni, de a mü iroja nagyon sok helyen sok minden mellett elmegy, es ha Te a könyv tartalommal egyet ertesz -G.- resümejevel- akkor azt meg is kellene indokolnod, espedig szakszerüen.

Ezt meg csak akkor tudnad, ha magadat szintre hoznad az un eröszak-kutatas eredmenyeinel, es ha ezt megtetted volna -vagy megteszed-  akkor dölne az egesz G.- elmelet, tehat nem tudod megindokolni az egyetertesedet.

PS.: a masik: ha G.-nek az allitasa szakmailag megalapozott lenne, akkor neki parhuzamot kellett volna vonnia a nemetek alltali szovjet hadifoglyok kezelesevel, ezt viszont nem tette.

PPS.: es miutan Te lusta vagy egyszerüen 1-2 mondatnal többet irni, nem latom ertelmet annak hogy esetleg varakozzak arra, hogy majd Te kifejted az allaspontodat, hogy Te miert fogadod el G.- nek  a resümejet.

 

 

2) Goldhagen felfogasa nagyon extremista, a jobb konzervativ vonal legszelen, es en nem tudom elkepzelni, hogy ezt Te ne tudtad volna (mar azt sem tudtam elkepzelni, hogy amikor annor a kijevi topikban egy teljesen rossz  tudast produkaltal az oroszorszagi es SU-beli zsidosag törtenelmi adatai vonatkozasaban-  aminek az eredmenye lett a SU-hamis törtenelme topiknyitas).

PS.: es engedd meg legyszives, hogy hagy ne kommentaljam a tegnapi  hala Istennek  eszreveteledet.

 

 

Berkut valasza a Goldhagen-temaban nekem >

 

 

kedves Mara !

semmi se véletlen . se Goldhagen sikere, se Snyder , se a Saul fia Oscarja. 

időről , időre az amerikaiak helyrerakják a dojcsokat ,  a Kraut zabálokat . hogy tudják , hol a helyük.

szerintem ilyen egyszerű ...és ez nem csak történelmi szakkérdés

ahogy az oroszok elleni történelmi szakkérdésnek álcázott támadások itten Kelet Európában. a totalitarizmus , avítt elméletének felmelegítése. meg mondjuk a Hannah Arendt , hollywoody ,életrajzi film. egyébként a csajszi egy sötét figura volt, véleményem szerint.

 

 

 

Rakerdeztem aztan Berkutra az Arendt-et erintö velemenyevel kapcsolatban >

 

Miert volt Arendt mint maganember "egy  sötet figura"?

Nagyon erdekelne, hogy Te ezt  ^  mire alapozod.

 

 

Berkut valaszai a következök voltak a fentiekre ^ :

1) – off

egy római filozófus szerint egy filozófus éljen úgy , ahogy beszél.

 

1. a náci Heiddegerrel való kapcsolata , nemcsak ifjú korában.

2. a silány totalitarizmus elmélet propagálása karrierje érdekében 

lásd 

(Megj. Tölem: a bejegyzesben a következö cover volt >

   )

olvastam . a SZU -t érintő rész hihetelen prímitiv , látszik , hogy semmit se tud a SZU-ról

lásd John Lukacs magyar származású történész megjegyzését Hitelrről szóló könyvében.

 

3.az Eichman perről írt könyve , a zsidótanácsokról szóló igazságtalan, primitiv kritika, nem ismerte a témát és nem nézett utánna  (a zsidótanácsoknak), majdnem azt mondom , hogy bulvár újságírás

 

kapott is hideget ,meleget Izraelben , az izraeliek le is írták a csajszit , ennek ellenére a 70-s években végig roadshow-szta Európát mint zsidó kérdés szakértő és politikai filozófus

 

hirtelen ennyi jutott eszembe.

2) – >

 

Tehat itt ^  lett Dawidowicz Berkuttol a temaba behozva.

 

 

Ehhez -Dawidowiczhoz- megjegyeznem azt, hogy korabban is volt köztünk mar Arendt es Dawidowicz temazva, pl itt >

Tölem >

"Ha mar hivatkozasok is vannak itt,...Nagyon hianyolok az eszmefuttatasbol egy alap dolgot itt az un totalis allam-ra, es pedig Arendt-nak az idevonatkozo alapmüvet  (holott en szemely szerint par gondolatsornal igencsak vitaznek A.-al).

(De be kell vallanom, a teljes anyagot amit betettel  gondosan nem olvastam vegig, mert ha az elejen mar az alap az en meglatasom szerint nem passzol, akkor ... )

Előzmény": Afrikaans8 (200)

 

 

Berkuttol erre ^ valasz >

 

 

 

Es arrol hogy hogy leszek most majd ennek a vitanak a soran ami a topikban fog folyni -vagy mar vagyok is :-) egy piszkos ember Berkut korabbi qualifikalasaval ellentetben >

"off

kedves Mara !

Te egy nagyon tíszta ember vagy.

Örülok,hogy megismerhettelek."

 

(Megj.: ^Nem ismerjük egymast szemelyesen Berkuttal.)

 

 

 

Tovabbi irastartalmak a Berkut alltal osztott -egy nep vagy ethnie vagy egy orszag lakossainak kollektiv felelössegenek fennallasarol, valamint Arendthez kapcsolodoan >

Berkuttol:

a Nagy Honvédő Háborúban  a szovjet nép kollektíven győzőtt.

a német nép meg az utolsó pillanatig kollektíven ellenállt. az utolsó napokban is rengeteg ember halálát okozva.

miről beszélünk sporttársnő ?... ))))))

a német nép nagyon könnyen megúszta 1945 után a dolgokat . a hidegháborúnak hála

 

 

 

(Nem nekem cimezve Berkut irta a kollektiv felelösseg fennallasa kontextusaban >)

lehetett ugrasztani zsidók, svábok vagy bárki ellen, mint ma a migránsok és Soros ellen. Elsőként jelentkeztél a hátrahagyott lakásokra, bútorokra

hát ..igen.. szép jelenet volt amikor a magyarok az ágyneműt,étkészletet .. hazavitték , a tulajdonosokat meg a MÁV 

Auschwitz-be , .. one way ticket... ((((... ja és azt mondják a magyarok , hogy nem tudták mi fog történni a zsidókkal..((((

átvették felelős megőrzésre... ja …

 

T

ölem -BvonSuttner nick- tartalom valaszkent egy Berkut alltal irottra, ami az elsö mondat a lenti idezetben, a többi az en valaszom >

(Berkut >)"Sztálin nem népírtott, ellentétben Adolf Alois-sal , sikerült belaviroznod magad a liberális mantrába. "

(En, BvonSuttner nick >) Ne meselj mar melle, mert mi a bubanat volt hogy a bolsewizmus mint ideologia terjesztese , es annak mindenkeppeni  megvalositasa soran az orszag lakossagabol szazezreket- talan milliokat- megöletett egy tarkonlövessel, vagy  felakasztassal?

Meg birosagi eljaras sem volt sok esetben, es a csaladtagok sem eltek tul sokszor ezeket a stalini tisztogatasokat.

Miert kellet pl kommunista kommiszarokat a hadserek minden reszere elhelyezni?

Es ezt meg un bekeidöben tette Stalin elöször.

Miert volt Stalin vegtelenül bizalmatlan a sajat nepevel szemben?

 "liberalis mantra", tja, ha tagadsz törtenelmi tenyeket -.es meg mindig ott vagy mint a SU hamis törtenelme topikban irottaidnal, hogy Neked az a szent, es valos, ami a szovjetektöl a Nagy Honvedö Haboru köteteiben volt irva, akkor tenyleg nem tudsz mast irni, mint ervek helyett a mai modern szitokszot, amit Te irtal most.

(Magyarorszagra ne terjünk most ki, maradjunk csak szepen a szovjet-orosz területen.)"

 

 

 

Tehat ezek ^ voltak a most relevans elözmenyek -de Berkut javithatsz termeszetesen- es a következö temakörök lesznek megvitatva Berkurttol es altalam a következö sorrendben:

 

 

 

1) Arendt Berkut szerinti un kapcsolata Heideggerrel a következö kontextusban, amit Berkut allitott fel itt es ezzel >

egy római filozófus szerint egy filozófus éljen úgy , ahogy beszél.

1. a náci Heiddegerrel való kapcsolata , nemcsak ifjú korában.“

 

 

2) Arendt itt relevans elete es munkassaga, kontraszkent hozza a Berkut szerinti „tiszta“ Dawidowicz itt relevans elete es munkassaga;

(Ezzel egy kicsit varni kell a reszemröl, talan 1-2 napot-,hogy ezt a temat fölvezessem, mert Horowitz Hannah Arendt/Eine Radikal-Konservative könyvebe ujbol be kell magam olvasni.)

 

 

3) Arendt es Dawidowicz cionizmushoz es Israel allamhoz valo hozzaallasa, kritikaja avagy egyetertese.

 

 

4) Arendt kritikaja az un zsidotanacsokra, Dawidowicz allaspontja a zsidotanacsokra.

 

 

5) Törteneti visszatekintes a totalitarius szohasznalatra, a szo keletkezesere. Attekintese a totalitarius allamokkal foglakozo müveknek, melyek Arendt elmelete elött keszültek.

Arendt elmelete az un totalitarius allamokra, melyet Berkut igy minösitett >

„silány totalitarizmus elmélet propagálása karrierje érdekében“ < ehhez kontraszkent Dawidowicz allaspontja ebben a kerdesben.

 

Akkor az 1) pontban foglaltak konkret taglalasa reszemröl:

Arendt ifjukori es kesöbbi kapcsolata Heideggerrel.

(Folyt.köv.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!