Keresés

Részletes keresés

i see a camera Creative Commons License 2018.01.30 -1 0 17
aA Arpad hidnala tovannra is fogyatekos a lampa de legalabb mar a gyalogosok is ott cikaznak ahol akarnak ha nincs kint rendor
i see a camera Creative Commons License 2018.01.11 -2 1 16
Az árpád hídnál nagyon fogyatekosul van brallitva a lampa!!
Aurelius Respectus Creative Commons License 2017.11.07 0 1 15

biztos jó emberek voltak a bőröndösök

sok jó ember kis helyen is elfér :) 

valószínűleg egy ilyen forgalmas szakaszon nem lehet pótolni a metrót buszokkal, csak ha sokan választanak más útvonalat helyette 

 

Előzmény: RhB (14)
RhB Creative Commons License 2017.11.07 0 0 14

Na jó, de az Ecseri úttól el kell jutnom valahogy akárhova. :-) Klassz volt 5 buszra felnemférni és 20+ percet várni... :-) Még jó, hogy szép idő volt. A két nap alatt végül hatszor utaztam vele, ebből kétszer volt lemaradás, egyszer épp hogy felfértem, de végül átszálltam* a mögötte jövőre.

 

Most még istenes, hogy ezen a szakaszon csak este meg hétvégén van pótlás, de mi lesz, ha ez kerül sorra? Óriási probléma a reptérről és a Népligeti buszpályaudvaról hatalmas csomagokkal, bőröndökkel érkezők hada. (Pláne korábban, amikor nem csak alacsonypadlós buszok pótoltak.)

 

Ráadásul pont a 3-as villamoson is pótlás volt, emiatt kihagytam az IKEA-t is - az osztott pótlást úúúúúúúútálom, jártam úgy régebben, hogy a 10 percenként járó villamos beállt a pótlóbusz mellé, az pedig ezzel a lendülettel el is indult, nehogy az utasok át tudjanak szállni. :-/ Újabb 10 perc várakozás a pótlóbuszra...

 

*Azt még most sem értem, hogyan fért fel a helyemre négy bőröndös utas, talán még egy-két cucc nélküli embert lehetett volna felpréselni.

Előzmény: Aurelius Respectus (13)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2017.11.06 0 0 13

igen :) 

akkor élesben tesztelted a rendszert :)

én inkább a másik metróval mentem

Előzmény: RhB (12)
RhB Creative Commons License 2017.11.06 0 0 12

Nullázgatunk, nullázgatunk. :-)

 

Most láttam csak, hogy ilyen topik is van. Odaát írtam pár tapasztalatot...

 

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=145724245&t=9157561

 

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=145726558&t=9157561

 

Előzmény: Aurelius Respectus (0)
i see a camera Creative Commons License 2017.10.31 0 0 11
Én 15 éve járom naponta 2x ugyanazt az útvonalat. járat ugyanaz atszallas ua. Csak villamos 2x, es metro. 15 éve 35p volt az út, okyan 5 éve megugrort 50percre 2 eve pedig folyamatosan 5-5 percekkel tobb... mlst mar 1:05-10p

autoval 15 éve 30p +-5p, tehat 15 eve versenykepes alternativa volt... talan 10 eve is.... de most mar nem. hatarozottan nem
Előzmény: etomcat (8)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.22 0 1 10

Most is van tartalék bőven, de olyan az életben nem volt, hogy a semmiből elő varázsolnak 40 buszt tartalékokból Budapesten. Üzemzavar bármely más városban előfordulhat, nem csak nálunk. Sajnos azzal tisztában kell lenni, hogy egy hirtelen jött esemény miatt ami üzemzavart okoz, nem tudunk és máshol sem tudnak azonnal 50-60 buszt pótlóba állítani.

 

A november 4.-től induló tervezett metrópótlásnál is lesz káosz, de akkorával, mint ami csütörtökön volt nem kell számolni. Az utasok nagy része alternatív útvonalakat fog keresni, a metrópótlók pedig csúcsban hangoltan 45 másodpercenként fognak indulni. 

Előzmény: etomcat (8)
neoplan04 Creative Commons License 2017.10.22 0 1 9

Huhúú, az 5-ösön lesz aztán fulladás!

Előzmény: Törölt nick (6)
etomcat Creative Commons License 2017.10.22 -8 1 8

> A reggeli eset váratlanul jött

 

Meg a négy évszak és az utasok, azokra se lehet számítani. Az embereknek tele van a hócipőjük a kifogásokkal, megbízható üzemelést és gyors, határozott havária elhárítást várnak. Pontosabban nem várnak, mennek autózni és nem jönnek vissza.

 

> így tervezett pótlásról nem beszélhetünk

 

Csomóponti (R) tartalék? Régen volt ilyen kalap és bármikor elő tudtak belőle húzni 30-40 buszt a főváros akármelyik szegletébe.

Előzmény: Törölt nick (6)
i see a camera Creative Commons License 2017.10.20 -1 2 7
Ugyanezt írtam én is...
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.19 -3 4 6

A mai helyzetből nem szabad messze menő következtetéseket levonni. A reggeli eset váratlanul jött, így tervezett pótlásról nem beszélhetünk. Más vonalakról, és különféle tartalékokból kellett összeszedegetni a kocsikat a pótlóra hirtelen, amely nem egyszerű feladat. A november 4.-én induló pótlás, pedig tervezett lesz. Az utasok egy része alternatív járatokat fogja használni, ami miatt sűrűbben fognak közlekedni, például: 5, 7E, 12-14, 20E, 30/30A/230 járatok. A metrópótlók pedig csúcsidőben 45 másodpercenként fognak hangoltan közlekedni. A metrópótlás valóban fog káoszt okozni, de a mai váratlan helyzetet nem szabad összekeverni egy tervezett pótlással. 

Előzmény: Törölt nick (4)
i see a camera Creative Commons License 2017.10.19 -2 3 5
Ma úgy kellett összeszedni a buszokat más vonalakról, ami a reggeli csúcsban nem egyszerű. Emellett a buszok mire a pótláa helszínére értek a dugóban az is sok idő volt.

Az operatív pótlásnál a fölújítás alatt szervezetten lesznek pótlóbuszok Nem kell még máshonnan összeszedni, hanem ott lesznek!

A mai eset előre nem jósolható pótlás volt. A november 4. kezdődő szervezett lesz több tucat busszal
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.19 0 1 4

Katasztrófa lesz. A mai helyzet bizonyította.

i see a camera Creative Commons License 2017.10.19 0 2 3
Sajnos aki arra dolgozik/lakik annak ez elkerülhetetlen. De aki teheti ne járjék arra!
Előzmény: Aurelius Respectus (1)
i see a camera Creative Commons License 2017.10.19 0 1 2
Reméljük. De eleinte biztos nem lesz zökkenőmentes.
Előzmény: Aurelius Respectus (0)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2017.10.19 0 1 1

azt hiszem kerülni fogom azt a részt, csak végső esetben megyek arra

Előzmény: Aurelius Respectus (0)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2017.10.19 -1 1 0

remélem nem lesz káOsz 

Előzmény: i see a camera (-)
i see a camera Creative Commons License 2017.10.19 -7 2 topiknyitó
Minden ami metrópótlás.

Nov.4
Ekkor kezdődik az M3 fölújítása és a szervezett operatív buszos pótlás!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!