Keresés

Részletes keresés

tivadar Creative Commons License 2017.01.17 0 0 42

Vajon hová tűnt a kiváncsi, érdeklődő topic-nyitó?

Előzmény: Fircsi-Aida (-)
tivadar Creative Commons License 2016.12.12 0 0 41

Így igaz!      :))

Előzmény: Somni (40)
Somni Creative Commons License 2016.12.08 0 0 40

Semmi gond nincs ezzel, mivel nem vagyunk egyformák, mindenki mást érez magához közel és ezért vannak különbségek, hogy ki mit értelmez könnyebben vagy nehezebben.

Előzmény: tivadar (39)
tivadar Creative Commons License 2016.12.08 0 0 39

Lehet, hogy gyenge a felfogásom, de én sokszor olvasom, mert sztem nem könnyű anyag.

Előzmény: Somni (38)
Somni Creative Commons License 2016.12.06 0 0 38

Lehet én is elolvasom újra :-) 

Előzmény: tivadar (37)
tivadar Creative Commons License 2016.12.05 0 0 37

Nekem nagyon "bejött" az I-III.   Ahogy mondod, a negyedik inkább szakembereknek kell, én nem is találkoztam vele.

Nem túl régen, jócskán ezoterikus tanulmányaim kb. 20. évében érkezett el hozzám ez a kötet, és szépen belesimult az addig tanultakba. Nekem semmilyen ellenérzésem, vagy bármi zavaró, ellentmondásos infót nem jelentett. Sőt, nagyon jó érzéseket keltett bennem a túlvilágok leírása. Addig sem féltem túlzottan a túlvilági "elszámoltatástól", de a könyvet olvasva még jobban megnyugodtam.

Előkelő helyen van a könyvespolcomon, bármikor újra előveszem, és olvasgatom.

Előzmény: Somni (36)
Somni Creative Commons License 2016.12.05 0 0 36

:-)

Én elolvastam mind a 4-et, bár a negyedik már csak inkább a terapeutáknak technikai segítség.

 

Érdekes érzéseket és gondolatokat váltott ki belőlem, ezért is az első után elolvastam a II-est és a III-ast is.

Akár így is lehet, én nem tartom lehetetlennek, minden esetre olvasás közben nem merültek fel bennem ellenérvek, sőt inkább olyan fura "én ezt.... nekem ez....már mintha .....kicsit ismerős, kicsit olyan ..... nem is tudom, még magamnak sem megmagyarázni, hogy milyen érzésekkel olvastam.

 

Előzmény: tivadar (35)
tivadar Creative Commons License 2016.12.05 0 0 35

Pedig engem érdekelne!

 

Előzmény: Somni (34)
Somni Creative Commons License 2016.12.05 0 0 34

:( Ahogy végigolvastam az eddigi kommenteket, már nincs is kedvem megosztani a könyvről az érzéseimet.

 

 

Itt is a gondolatszemeteik kiokádását végzik egyesek!

tivadar Creative Commons License 2016.12.04 0 0 33

Újfent elolvasván a teljes topicot, nem csodálkozom, hogy a topicnyitó elmenekült...

Előzmény: 1segepito & 2Lkedo 41 (32)
1segepito & 2Lkedo 41 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 32

Hát ne is!

 

Előzmény: tivadar (31)
tivadar Creative Commons License 2016.08.13 0 0 31

Ne add fel, topic-gazda!!!

 

Előzmény: Fircsi-Aida (-)
tivadar Creative Commons License 2016.07.31 0 0 30

No de hová lett a kedves topicnyitó?

Vajon elment a kedve tőlünk?

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.28 0 0 29

valami ősi atavisztikus érzéke áll helyre az embernek, amire az állatok ma is képesek, csak nem tudják kommunikálni.

 

Ezt hogy érted pontosabban?

Előzmény: |3x| (0)
tivadar Creative Commons License 2016.07.28 -1 0 28

A véleményszabadság nem az agresszivitás erősségén múlik!

Sőt, részemről az agresszivitás ellenkező hatást hoz elő.  Érvek kellenek, valós, logikus érvek, melyeket agresszió nélkül, nyugodtan, szinte mosolyogva is el lehet mondani.

 

Ha valakit felbőszít egy vele ellentétes vélemény, az elárulja a saját álláspont gyengeségét.

De a vitastílus az mindenkor alapkövetelmény.

Előzmény: |3x| (27)
|3x| Creative Commons License 2016.07.27 0 0 27

Én meg a teistknál látom ugyanezt. Alapállás kérdése. Egyébként tudtommal az USA-ban az ateisták még mindig leprásnak számítanak és az ateista világnézetet legjobb eltitkolni.

Ez azt is jelezheti, hogy az ateisták még sem eléggé agresszívak.

Előzmény: tivadar (26)
tivadar Creative Commons License 2016.07.27 0 0 26

Szerény véleményem szerint egy vitafórum nem működhet úgy, hogy a másik fél állításait egyszerűen hazugságnak, vágyvezérelt álmodásnak, legendának minősítjük és ezzel quasi jogot szerzünk azzal, hogy a partnert onnan hülyének nézzük. Ez nagyon primitív "vita-stílus", ha egyáltalán stílus...

 

Sajnos nagyon sok emberre (főként ateistákra) jellemző, hogy a maguk véleményét abszolut igazsággá erőltetvén, az ellenvéleményen lévőket egyszerűen bolondnak tekintik, akikkel bármit meg lehet tenni verbálisan.

 

Tisztelni kellene egymást jobban.  Hisztiről szó nincs - csak kultúremberi elvárásokról.

 

(Lezárván a mentegetőzést, én annyit írtam belépésként, hogy ezeket az élből nagyképű, lekezelő ateista véleményeket negligáljuk,  nem az összest!!!)

cojahg Creative Commons License 2016.07.27 0 0 25

Ez a nem válaszoló ámde terelő és szalmambábozó alighanem te voltál. De itt ezt fejezd/fejezzük be.

Előzmény: No-religion (24)
No-religion Creative Commons License 2016.07.27 0 0 24

Egy Nobel-díj aspiráns, aki csak terel a konkrét válasz helyett, azt a fórumon akár trollnak is nevezhetjük !

Előzmény: cojahg (23)
cojahg Creative Commons License 2016.07.27 0 0 23

Szerinted. Amolyan vágyvezérelt gondolkodás mentén - hiszen aki ellenében képtelen vagy érvelni, az bizonyosan csak troll lehet. Q.E.D.

Előzmény: No-religion (22)
No-religion Creative Commons License 2016.07.27 0 0 22

cojahg nem materialista, csak troll.

Előzmény: Törölt nick (6)
tivadar Creative Commons License 2016.07.27 0 0 21

Nem a nem-egyetértéssel van a baj.  Kultur körökben a vita nem úgy kezdődik, hogy a másik véleményét leszóljuk, hanem elővezetünk egy saját véleményt a TÉMÁról.  Az kevés és rettentően primitív, ha a más véleményére ráírjuk, hogy legenda, álom, fantazmagória.   De saját alternatíva sehol!

 

Épp ezekre a lehetőségekre figyelmeztettem a topicnyitót, mert már elég nagy tapasztalatom van az ilyen üres, de azonnal támadó megnyilatkozások elviselésében.

Tehát nem kell egyetérteni, hanem saját állításokat kellene tenni a TÉMÁ-ban.

Előzmény: |3x| (19)
cojahg Creative Commons License 2016.07.26 0 0 20

Egyrészt rögtön - bármiféle felvezetés nélkül - rögtön támadással jelentkeztél be. Idéztem.

 

Másrészt most is ezt folytatod, valami fizetéssel kapcsolatos képzelgéssel kiegészítve. (Vagy felétek annyire bevett szokás a fizetés, hogy el sem tudsz képzelni mást?) Érvek - és egyáltalán koherens gondolatmenet - nélkül meglehetősen nehéz lenne "értekezni". Ilyesmit meg nem nyújtottál.

További jó hisztit. Pá.

Előzmény: tivadar (18)
|3x| Creative Commons License 2016.07.26 0 0 19

A téma felvezetése az volt, hogy  Mi a véleményetek? Nem volt odaírva, hogy csak egyetértő véleményeket vár az OP.

Előzmény: tivadar (16)
tivadar Creative Commons License 2016.07.26 0 0 18

Világos.  Abszolut nem kell velem egyetérteni.

De még éppen csak beköszöntem, s te máris nekem rontottál, mindenféle érvelés, vagy cáfolat nélkül, csak úgy. (Nyilván ismerjük egymást korábbról, csak most felvetted a jól fizető új nickedet...)

 

Nos, nem kell nekünk feltétlen értekezni. Éreztem az elején. Búcsúzzunk el: pá.

Előzmény: cojahg (17)
cojahg Creative Commons License 2016.07.26 0 0 17

Az elutasítás nem a témát érinti, hanem - adott esetben - a te álláspontodat.

Tudod, nem csak veled egyetértően lehet szemlélni a fentieket.

Előzmény: tivadar (16)
tivadar Creative Commons License 2016.07.26 0 0 16

Jó, hát lehet itt komolytalankodni, de érveléstechnikailag ez hulla-gyenge, - hogy stílszerű legyek.

 

Nem igazán értem, hogy akik ezekben a témákban elutasítók (szívük joga!) minek jönnek ide kétkedni, trollkodni.  Akik komolyan érdeklődnek a szellemi élet iránt, azokat úgysem tudják eltántorítani, főleg nem komolytalan ál-magabiztossággal.

 

Bocs, de a komolytalan provokációkra én nem fogok reagálni.

|3x| Creative Commons License 2016.07.26 0 0 15

Mondjuk már eleve bizarr, hogy valakit bevisz a rohammentő és két orvos összekacsint:

- Na, Lali hozd a számtáblát, lássuk emlékszik-e majd rá a páciens, ha visszahoztuk a halálból.

- Bocs, Gazsi, de ez elpatkolt.

- Nem baj, majd legközelebb.

Szóval egy hirtelen összeomlott ember mikor járult volna hozzá ilyen számleolvasós kísérlethez?

Előzmény: cojahg (14)
cojahg Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14

A válasz az, hogy sehogy. Nem látta, nem olvasta le. Városi legenda. Így fel sem merül a kérdés, hogy mivel látta.

 

Az álmainkat természetesen nem látjuk, hanem, ahogy írtad, "látjuk".

A fogalmi zavar abból adódhat, hogy a köznapi szóval látásként megnevezett érzékelés egy elég bonyolult és elég hosszú érzékelési-adatfeldolgozási pálya. Természetesen ennek nem csak a szem/retina a része, hanem az agyi jelfeldolgozás és értelmezés is. Ez utóbbi vonatkozásban lehet lelki tevékenységnek is nevezni.

Előzmény: tivadar (12)
|3x| Creative Commons License 2016.07.26 0 0 13

Én azt olvastam, hogy ez a kísérlet megbukott, nem működött, nem sikerült a véletlennél többször eltalálni a számokat.

Előzmény: tivadar (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!