Keresés

Részletes keresés

epitkezes1 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 13

az üvegnek a hóterhelést kell "csak" kibírnia, erre a 2x5mm-es ragasztott üveg a használatos. a szélteherre meg a jól méretezett pergola. ajánlom, hogy terveztesd meg, ha nem akarod, hogy hajladozzon :) én így tettem.. (ha küldesz egy mailt, küldök további részleteket is)

Előzmény: das Regal (12)
das Regal Creative Commons License 2015.06.07 0 0 12

Gondoltam én is az űrtechnikás üvegre :), de az tudtommal drágább mint a polikarbonát. Viszont ha tovább bírja, akkor megéri.

Gondolom a rögzítése is macerásabb...

Szeles környéken lakom, ha üveg akkor erősnek kell lennie.

Előzmény: epitkezes1 (9)
epitkezes1 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 11

szerintem a drótos már nem menő. 2 rétegű ragasztott üveg, vagy edzett üveg, oszt jóvan. nem olcsó, cserébe drága. viszont a jó polikarbonát is az, cserébe kevésbé időtálló.

Előzmény: Mezőföldi 2 (10)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 10

Így van. Annyi kiegészítéssel, hogy drót erősítésű üveg.

 

 Habár manapság már olyan üvegeket is gyártanak amin járkálni lehet és nem 3 m magasban, hanem 55  méteren ( Eifeltorony, sőt a Grand Canyonnál talán  100 m magasságban is )

Előzmény: epitkezes1 (9)
epitkezes1 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 9

Viszont a poli- karbonátot nem divatból szeretném, hanem nem találtam más olyan megoldást ami fényáteresztő, de az esőt is kibírja, azaz ülhetek a teraszon ha esik.. :)

 

erre van egy szuper anyag, űrtechnikás, úgy hívják, hogy: üveg :)

Előzmény: das Regal (6)
das Regal Creative Commons License 2015.06.06 0 0 8

Ha van valakinek saját pergolájáról képe, akkor ha lehet ossza meg. :)

das Regal Creative Commons License 2015.06.03 0 0 7

Szerintem az alap pergola egy fából készült fedetlen szerkezet ami lehet önálló vagy épülethez épített.

Megszűri a fényt és inkább tetszetős mint "hasznos"...

 

A filagória pedig inkább fedett és különálló masszívabb szerkezet, ami zártabb is.

 

Persze lehetnek más anyagból is.

Előzmény: .ZsL. (4)
das Regal Creative Commons License 2015.06.03 0 0 6

Hát igen a széle gondolni kell, mert így is elég szeles környéken lakunk...

Viszont a poli- karbonátot nem divatból szeretném, hanem nem találtam más olyan megoldást ami fényáteresztő, de az esőt is kibírja, azaz ülhetek a teraszon ha esik.. :)

 

A fa szerkezet szerintem rendben van, úgy vélem egy jó szakember eltudja készíteni erősre.

Előzmény: Mezőföldi 2 (5)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 5

Az  1 -esen és a 2 -en tényleg szép gyűjtemény van prezentálva. De szerintem a 2 -esen simán elő-tetők vannak  - polikarbonát fedésre  fókuszálva.

 

 Szépek szépek, de az áruk is szép lehet.

 

 Nem véletlen, hogy a topiknyitó 32 m2 terassza főlé még csak közelítő árat sem mondtak.

 Mennyi lesz ?

Nagyon sok !

Már a lefedendő terület is egy méretes valami. Komoly, megtervezett szerkezet kell oda . Különben a szél elviszi.

 Van szerencsém 2 db. elő-tetőt is birtokolni. Az egyik  egy  10 m2-es a másik egy 4,5 m2 terraszt fed. Egyik sem poli karbonát. Üveg ill műanyag. Acélszerkezetre.

 A poli- karbonát nagyon megdrágította volna. Na de kérem a divat az divat.

.ZsL. Creative Commons License 2015.06.03 0 0 4

Megmondanátok, hogy mi a különbség a filagória és a pergola között?

Szinonímák, vagy az "előtető" valamiben eltérő változatai?

das Regal Creative Commons License 2015.06.02 0 0 3

Köszi a gyűjteményt! :)

 

Fából készült pergolát szeretnék.

A Polikarbonátra azért gondoltam, mert azt szeretném, hogy a pergola ne árnyékolja be a nappalit és a konyhát                 (a teraszra nyílik a nappali és a konyha ablak is), de szeretnék olyankor is kint ülni a teraszon ha épp esik az eső.

 

A polikarbonáttól kicsit félek, hogy nyáron meleg lenne alatta, de láttam már olyat, hogy a polikarbonát alá napvitorlát feszítenek ki és az árnyékol...

 

Már csak egy jó asztalost kell kerítenem.

Előzmény: Je suis Louis (2)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.05.31 0 0 2

polikarbonát fedés

 

Előzmény: das Regal (-)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.05.31 0 0 1

Ezekre érdemes odafigyelni...

Ez egy korábbi netes gyűjtés, de végül én letettem a pergoláról. Egyrészt a már szigetelt/színezett házhoz kellett volna passzintani, másrészt drága lett volna, harmadrészt a kívánt célt nem értem volna el vele: árnyék + hűvös. Végül ültettem egy selyemakácot, az olcsóbb volt, nem kellett passzintani, és árnyékot és hűvöst tart, akkor, amikor kell (este bezáródnak a levelei :-)

 

Van polikarbonát fedéses is, az aztán végképp ontja a hőt, azt nagyon nem javaslom.

Előzmény: das Regal (-)
csiriprelek Creative Commons License 2015.05.31 -1 0 0

0

das Regal Creative Commons License 2015.05.30 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

A teraszunk fölé pergola építtetését tervezem és szeretném ha tanácsot adnátok (akinek van), hogy mire kell figyelni és milyen megoldások léteznek.

A teraszunk 32nm, ha valaki tud megközelítő árat is adni, hogy ez mibe kerülne, az jó lenne.

A pergolát polikarbonáttal lenne befedve és alá napvitorla.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!