Keresés

Részletes keresés

adam10603 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 13

Sikerült ma délelőtt beszerelniük, és végülis működik minden :) Bár a set top box-okhoz kábelozni kellett, de messze nem volt akkora dolog mint amire számítottam, 5 perc alatt behúzták a kábeleket. A DDNS dolog is működik, én úgy veszem észre, nem NAT-olt hálózaton vagyok. Jelenleg úgy állítottam össze a dolgokat, hogy a HGW egyik lan-jára van kötve a saját router-em, azon pedig beállítva minden ami nekem kell. A DDNS-t sajnos az én router-em nem tudja kezelni, ugyanis a HGW mögött ugyebár helyi IP címet kap, viszont a HGW-n be tudtam álíltani a DDNS-t, a megfelelő portokat pedig továbbirányítottam a saját router-em felé (az pedig a megfelelő eszközhöz irányítja őket), egyszóval működik minden.

 

Köszi azért a segítséget!

adam10603 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 12

Remek... most tudtam meg, hogy a T-home netje eleve NAT-olt hálózatos. Erről persze egyik leírásban sem szóltak egy szót sem. Röviden ez annyit tesz, hogy nem fog működni a DDNS. Jó hír mondjuk, hogy kérésre át tudnak tenni nem NAT-olt IP-re állítólag. Azzal is fogom kezdeni holnap reggel...

adam10603 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 11

Ha jól nézem, van olyan HGW amiben van "PPPoE pass-through". Az kéne szerintem. Ha jól értelmezem, akkor a LAN kimeneten keresztül enged más eszközöknek közvetlenül PPPoE-n csatlakozni. Gondolom így a külső IP-t is az fogja kapni. Jó lenne :) Meglátjuk, délelőtt fogják beszerelni.

Előzmény: Mutual Friend (10)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.12.21 0 0 10

Nekem nincs ilyen de lehet a HGW-ben is egy DDNS szerver bejelentő meg kell varni mit kapsz.

Előzmény: adam10603 (8)
adam10603 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 9

Ezen a ponton igazából nem érdekelne ha az STB-khez kábel megy, de az nagyon nem lesz jó ha nem fogok tudni DDNS szervert használni :( Vannak a házban kamerák és minden egyéb amiket ezen keresztül érek el távolról.

adam10603 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 8

Igen, ez a problémám. Ha a HGW LAN kimenetébe bedugnám az én router-em, akkor gondolom a HGW osztana neki egy helyi IP címet DHCP-n keresztül, ami nem jó nekem, ugyanis a router-emen be van állítva egy DDNS szerver, és azt ugyebár a router a saját IP címével frissíti folyamatosan. Na most ha ez a router nem közvetlenül a "külvilághoz" csatlakozik, hanem helyi IP címet kap, nem hiszem hogy fog menni a DDNS szerver. A T-s HGW beállításaihoz pedig ahogy mondod, nem fogok teljesen hozzáférni.

:(

Előzmény: Mutual Friend (7)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.12.21 0 0 7

A HGW-t egy részét a szolgáltató konfigurálja fel tavolról. Nem férsz majd hozzá mindenhez.  

Előzmény: adam10603 (4)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.12.21 0 0 6

A HGW-ben van wifi is.

Előzmény: adam10603 (4)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.12.21 0 0 5

Home gate way ha jol irom. Ebbe megy bele a volnal az utcáról. Ez csinal belőle pstn telefont egy rj45-ön internetet és 1 vagy 2 darab rj45 az STB felé. 

Előzmény: adam10603 (3)
adam10603 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 4

Egyébként talán nem akkora katasztrófa ha nem megy, egyenlőre megteszi a kábeles megoldás is. A netet persze továbbviszem majd a saját router-embe, mert onnan szeretném a wifi-t és minden egyebet, azzal nem is hinném hogy gond lenne. Csak az IPTV továbbítása kérdéses nekem.

adam10603 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 3

Mi az a HGW? Arra már rájöttem hogy az STB alatt set top box-ot ért mindenki (ugye?) :D

Előzmény: Mutual Friend (2)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.12.21 0 0 2

Nem fog menni. Valójában HGW-t fogsz kapni.

 

Talán annyit meg fogsz tudni csinalni hogy a HGW PC portjába dugod be a routeredet.

Előzmény: adam10603 (-)
pajaci Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1
Előzmény: adam10603 (-)
Ficium Creative Commons License 2014.12.21 0 0 0

Eddig 0 tapasztalat.

adam10603 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 topiknyitó

Üdv.

 

Ha minden jól megy, a napokban bekötik nálam a T-Home internet valamint iptv szolgáltatását, sajnos azonban fogalmam sincs hogy hozzam össze ezt a jelenlegi hálózatommal.

 

Ha jól tudom, feltesznek majd egy általuk előre konfigurált routert, amihez az iptv vevőegységei (kettő lesz nálam beszerelve) lan kábelen keresztül csatlakoznak. Ezzel két probléma is van, egyrészt nem szeretnék kábelezni, másrészt jó lenne a jelenlegi router-em használni továbbra is az övék helyett,  ugyanis csomó dolog be van állítva nekem rajta (port átirányításoktól kezdve DDNS szerverig minden), ezért nyilván nem szeretném egy olyanra cserélni amihez talán admin hozzáférésem sem lesz...

 

A jelenlegi netem egy modemen keresztül jön, onnan a router-be, PPPoE-n megy. Ehhez a fő routerhez csatlakozik két másik router, WDS-en keresztül. Mindhárom router TP-Link TL-WR741ND.

 

Tehát szerintetek lehetséges valahogy az IPTV-t összehozni úgy, hogy a két set top box amit kapok, a két WDS-es router-be legyen bedugva a kábelozás helyett? A gond az, hogy az a router amit ők szerelnek fel, be van előre álltva ehhez az egész iptv-s dologhoz, így nem hinném hogy ha egyszerűen abból a router-ből a nettel továbbmegyek az én fő router-embe, és bedugom a két wds-es router-be a set top box-okat (amik ugye a fő router-emhez csatlakoznak) akkor menni fog.

 

Remélem akit kiküldenek érti a dolgát, találkoztam már olyan "szakemberrel" aki még lan kábelt is alig áltott életében :D

 

Egyébként informatikus vagyok, így a dolgok beálltása nem fog gondot okozni, csak az a problémám igazából, hogy nem tudom miként működik ez az iptv-s dolog, fog-e majd saját router-ről menni, vagy muszáj lesz azt használni amit hozzá adnak, az egyedi konfig miatt.

 

Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!