Keresés

Részletes keresés

Bujazliz Creative Commons License 2017.01.10 0 0 19

Közel kétéves használati tapsztalatom az akkukkal az, hogy az utángyártott akksik tovább bírják, mint az eredetik (mindegyikből van több).

Bujazliz Creative Commons License 2017.01.10 0 0 18

A manuális fókusz használata egyszerű:

Előzmény: szedrik (16)
visvakond Creative Commons License 2016.12.15 0 0 17

Nem vettem inkább egy pana g 6 ot.

Előzmény: szedrik (16)
szedrik Creative Commons License 2016.11.13 0 0 16

Hello

Sikerült használati utmutatot találni ?

Tunám használni én is :)

Előzmény: visvakond (14)
Senior55 Creative Commons License 2016.05.22 0 0 15

Egy kis kézből készített videó:

visvakond Creative Commons License 2016.03.11 0 0 14

Üdv! Tudna valaki egy használati utasítást?Milyen a manuális fókusz és hogy kell használni? köszi

Xabus Creative Commons License 2015.11.22 0 0 13

Nos megoldódott a wi-fi csatlakozási problémám. Kikapcsoltam az adatkapcsolatot és minden ok. Remélem így is marad.
A link ahol az infót találtam:  http://www.fujix-forum.com/threads/problems-with-fuji-remote-app.19042/page-2 22-es bejegyzése.

Xabus Creative Commons License 2015.11.22 0 0 12

Mellé ment - firmware 1.02

Előzmény: Xabus (11)
Xabus Creative Commons License 2015.11.22 0 0 11

Üdv Mindenkinek!

 

Utángyártott akkuból melyiket ajánljátok? Van már 2000 mAh is.

Nekem a wifi nagyon bizonytalan, sokszor nem is működik a telefonommal (firmware v1.01 és Samu Note 2) Van ezzel kapcsolatban tapasztalat?

Előzmény: Senior55 (-)
Bujazliz Creative Commons License 2015.07.05 0 0 10

Néhány pillanat a rovarvilágból:

Pihenő szitakötő (1,5 m-ről):

Nektározás reptében:

Közös nektározás:

Megjött az apró konkurrencia:

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 0 0 9
Senior55 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 8

1,2 m-ről készült felvétel. A magas zoom ellenére, az autofokusz pontos:

Senior55 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 7

Bocs elírtam. nem 72 m, hanem 72 mm-es a menetátmérő.

Az őszi-téli meglehetősen jóidőmentes napok alatt nem sokat tudtam tesztelni a gépet.

A kevés  használat alatt nyert eddigi tapasztalat:

Előny:

Nagyon gyors az autófókusz és korrekten állítja be az élességet.

Az arcfelismerő rendszere nagyon gyors.

Az SR-Autó üzemmódbasn nagyon gyors a témafelismerő képessége.

Nagyon gyors a készreállási idő a bekapcsolás után.

Nagyon szép panorámaképeket készít.

A panorámakészítési állásban gyorsan lehet mozgatni így alig észrevehető a készítés alatti tárgymozgásból adódó elmosódás.

Gyors és hatékony képstabilizátor a teljes tartományban.

Videómódban teljes zoomnál is kézben tartható a kamera, beremegés nélkül.

Saját külső vakkujával (EF-42) beltérben is jó minőségű felvételeket készít. (Ez a vakku nagyon takarékoskodik az elmekkel/akkukkal.)

Az akkumulátora annak ellenére, hogy az LCD kijelzőket nem lehet kikapcsolni (EVF állásban a belső képernyő megy) több órás üzemidőt kibír, a gép kikapcsolása nélkül.

Hátrány:

Az elkészült képek színei valósak, csak túl erősek. Az erős szoftveres színkorrekció miatt pl. a Dunáról készült fotók kékek, vagy erősen kékes színűek, holott egyáltalán nem kék a Duna.

A gyári napellenző a 20 mm-es fókusztávolságnál már belelóg a képbe. A menetes/kontraanyás rögzítése az AR-S1 adapterhez a használat közbeni elfordulást eredményezheti, ami szintén "belelógást" okoz, ráadásul a félig elfordult napellenző sok szemponbtból előnytelen.

A beépített vakku fényébe beárnyékol az AR-S1 adapter a maga 72 mm-es tartozéka miatt (Szűrő, vagy napellező, stb.)

Beltéri fotózáskor előfordul a "szemcsésedés", vakku nélkül a képek vöröses árnyalatúak és "telós" minősígűek. Ha külső vakkut használtam, ez a probléma nem állt fenn.

 

Az elmúlt 18 évben több fényképezőgépem volt, köztük eddig 4 féle Fuji, 3 féle NIKON (köztük D60,D-5000 is), Casio, Agfa, márkák. Ezen a fényképezőgépen jól látszik a mai korszerű elektroninika előnyei. Habár ez egy bridge gép, kis szenzormérettel, egy átlagos felhasználó, aki imád fotózni, annak ez egy csúcsgép. A torzításmentes nagy zoom átfogás, masszív szerkezet, gyors és korrekt beállítási lehetőség, fantasztikusan jó videófelvételi lehetőség, nagyon jó képstabilizátorral, egy valós kompakt gépet ad, ahol csak egy dologra kell figyelni: a fényképezés témájára.

Utazáshoz szerintem az egyik legjobb fényképezőgép.

 

Senior55 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 6

Igen, az AR-S1 bajonettesen csatlakozik, 72 m-es optikai menettel. A képen a cirkular-polar szűrő és a csatlakozó:

Kezdődik a fotós szezon. egyre töb a téma.

Virág 3 m-ről zoom-olva ( később vettem észre, hogy egy légy is megpihent a virág alatt):

Önfeledten hívja párját párzásra a galamb (a fa tetején):

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 5

Full amatőr vagyok, de azt már kilogikáztam, hogy kellene hozzá ez az AR-S1, és akkor elvileg ehhez lehetne egy polárszűrőt feltenni. Ugye...? Vagy valamit nagyon benézek? :)

Senior55 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4

 

Éjszakai fotózás.

Állvány, 2s-os expozíció késleltetés, 1/640-es zársebesség, ISO 100.

A Hold 50x optikai zoom-al:

 

majd 50x-es optikai és 2x-es digitális zoom (100x)

Senior55 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 3

A fényképezőgép viedo stabilizátora nagyon jó. Zoom-oláskor egy nagyon rövid időre életlen a kép, de nagyon szépen követi az autófókusz a témát felvétel közben is.

Még állvány nélkül is jó felvételt készít.

Erős szélben készült felvétel:

Senior55 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 2

Zoom-tesztfotó Budapestről (állvány nélkül):

Épülethomlokzat, amelyen sárga nyíllal jeleztem a nagyítás tárgyát:

Teljes Zoom-ban:

 

A Parlament a délutáni napfényben:

 

A 4-9°C-os környezeti kőmérsékleten 2,5 órás folymatos üzemben 85 kép és 4 db 1,5 perces videófelvételt követően az automata töltő kijelzése szerint 825 mAh-t töltött utána a gyári (1650 mAh-s kapacitású) akkumulátoron.

Bujazliz Creative Commons License 2014.12.13 0 0 1

Ami lemaradt:

A felvétel kézben tartva készült.

Bujazliz Creative Commons License 2014.12.13 0 0 0

A kitűnő átfogás jól érződik a videó üzemmódban is. Az ötpontos stabilizátornak köszönhetően, nagyon kiscsit mozdul be - még nagy zoom-nál is - a kép.

Egy rövid teszt a délutáni lemenő nap fényében:

Senior55 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 topiknyitó

Üdv Topiklakók!

Nemrégiben lettem tulajdonosa egy 2014-es évben kiadaott új Finepix gépnek. Valamikor még a Fuji 602 géppel kezdtem (ami ma is tökéletesen működik egy gyűjtőnél). Megragadott az, hogy ez a típus a világ első időjárásálló (esőben és poros környezetben is használható) bridge gépe (hirdetések szerint).

A kinézete:

A paraméterei elérhetők a neten, ehelyett inkább csak azt emelem ki, ami én szubjektív választásomnál döntött:

20-1200 mm gyujtótávolság, ami 50x zoo-ot jelent. Nagyon gyors autófókusz (0,2-0,6s). Időjárásállóság, ami vízparton, vagy rossz időben nagyon nagy előny.

Azért vannak hátrányos tulajdonságai is:

Nincs menetes csatlakozási lehetőség, csak egy speciális bajonetes Fuji adapter (AR-S1, 72 mm-es), külön tartozék, borsos áron. Nincs saját akkutöltője, csak a fényképezőgéen keresztül lehet a (cserélhető, NP-85) Lithium akkuját tölteni.

Muszáj volt vennem külön DigiBuddy 5401-es automata töltőt. Az eredeti NP-85 akkuja 1600 mAh-s 300 képre elég (állítólag) és 10eFt felett van. Szerencsére lehet kapni utángyártott 1700 mAh-st is 4 eFt-is.

Még nincs elég tapasztalatom, de az eddigi teljesítménye meggyőző volt. Lenyűgöző a hiperzoom-ja. Néhány kép, amit a napokban, ködös rossz látási viszonyok között készítetttem:

1. kép  6-7 m-ről 24 mm-es gyújtóvávolságnál(nyíllal jelezve a zoommolási pontot), 2. kép ugyanonnan, de 50x zoommal:

 

1. kép 2,5 m-ről, 24 mm-es gyújtótávolsággal egy még virágot hozó növényről (nyíllal jelölve), 2. kép ugyanonnan, 50x zoommal.

 

Egy teljesen lekopaszodott fa új hajtást hajtott. 4m-ről fotózva, majd 50x zoomal közelítve az új hajtásokra:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!