Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 2018.04.21 0 1 5

Csak úgy éedekelne- hogy a saját magad reklámozásán túl- ,miért Chiang Mai az, ami a gyerekeseknek a legjobban megfelel.

Minden hely megfelel gyerekeseknek egész Thaiföldön, de leginkább azok a helyek, ahol tenger van. Chiang Mai nem ilyen. Túrázni lehet, de az emberek nemcsak ezért mennek.

Előzmény: Oriav (4)
Oriav Creative Commons License 2018.04.21 0 0 4

Chiang Mai ideális nyaralás gyerekekkel. További információ itt, angolulhttp://chiangmaieasystay.com/nimman-chiang-mai/

 

Chiang Mai számos túrázás és városnézés a gyönyörű környezetben, És ez egy nagyon biztonságos hely, különösen a gyermekes családok számára.

tegzi235 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 2

Ja és persze sok pénzt kell vinni Phuket az egyik legdrágább hely!

tegzi235 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 1

Sziasztok!

Voltam már Thaiföldön, igaz nem kisgyerekkel. Ajánlatos január-február környékén utazni, szeptember-okt.-nov. az esős hónapok, és 3 éve nagy árvizek voltak Bangkokban. Mi elmentünk Chiang Maiba, Pattayára, Ayutthayára, sajnos több nem fért bele a 2 hétbe. Életem legjobb nyaralása volt, senkinek semmi baja nem volt. Hepatitis A-B ellen beoltattuk magunkat, érdemes 6 hónappal az indulás előtt ezt megtenni, hogy az ismétlő oltásra is sor kerüljön. Mi későn eszméltünk, az utazás előtt talán 10 nappal oltattuk be magunkat, de a doki azt mondta, hogy ez elegendő. Mindenhol étteremben ettünk - nem utcán mindenféle bogarat -, jó ízűek az ételeik, kint csípősen esznek, mert az véd a fertőzésektől. Szólni kell, hogy ne legyen nagyon csipős, mi belefutottunk egyszer, percekig nem tudtunk megszólalni. Vittünk kézfertőtlenítő folyadékot, nem használtuk, mindig ásványvizet vettünk a boltban, kint minden megfizethető. Amennyiben még szervezés alatt áll csak az útja valakinek, érdemes azt a légitársaságot választani (talán Air Asia), melyhez kedvezmények vannak belföldi járatokra. Érdemes körülnézni, sajnos mi ezt csak utólag tudtuk meg. Jelenleg Bangkokban tüntetések vannak/voltak, de azért északra (Csiang Mai gyönyörű, a régi fővárost Ayutthayát sem szabad kihagyni) érdemes ellátogatni.

Remélem tudtam segíteni, üdvözlettel: tesos 

freyya Creative Commons License 2014.07.22 0 0 0

Voltam Thaiföldön három hetet, bár gyerek nélkül, de hastífusz elleni oltásról szó sem volt. Nekünk azt mondták, hogy ha kizárólag kiépített településeken tartózkodsz, és nem akarod bevetni magad a dzsungelbe, akkor csak a hepatitis elleni oltás ajánlott, de még az sem kötelező. Egyébként semmi olyat nem tapasztaltam, amiért aggódva vinnék oda egy kétévest. Civilizált ország, állítólag az egészségügyi rendszerük is modern és nagyon jól működik, bár ilyen jellegű szolgáltatásra szerencsére nem volt szükségem. Én északon is voltam, olyan kisvárosban (Naan), ahol tényleg egymásracsodálkoztok, ha egy másik kerekszeművel összefutsz, annyira ritka a turista, na ott a boltokban nem ismerték a vécépapírt és a papírzsepit. De szerintem Phuketen nem lesz ilyen gond.

Előzmény: Beke26 (-)
Beke26 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 topiknyitó

Sziasztok,volt már valaki 2 év alatti kisgyerekkel Thaiföldön?Volt gond?
Hol,mennyi ideig?mit érdemes vinni,amit csak magadnak nem vinnél?értem ezalatt Normaflore stb.

Hastífusszal kell-e számolni a kedvelt tengerparti turistahelyeken,mint pl Phuket

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!