Keresés

Részletes keresés

joska61 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 16

Én elég rövid úton szoktam őket elhajtani. Természetesen udvariasan, hiszen nem rosszat akarnak.

Báthory Ödönke Creative Commons License 2014.04.16 0 0 15

No igen, valami ilyesmire gondoltam én is. Hogy nekem nem tűnik hatékonynak ez a házról házra járás. Nem hallottam olyan történetet, hogy valahová becsöngetve megtérítettek volna valakit. Leginkább a személyes példamutatás, illetve az életek megváltoztatása vonzotta az ismerőseimet Jézushoz.

 

b

Előzmény: erdeimanofej (13)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 14

Hát igen.

Én például szívesen meghallgatom Böjte Csaba bármelyik előadását, ha módom van rá, de undorral vegyes megvetéssel pattintom le az utcán engem leszólító, jézusfényképes térítőket.

Ugyanakkor tény, hogy nekik ezt súgja az istenük (vagy a lelkiismeretük), és tiszteletre méltó elkötelezettségre és kitartásra vall, hogy sok elutasítást és ellenségességet tapasztalva is képesek közeledni egy ismeretlenhez, ráadásul mosolyogva.

Előzmény: erdeimanofej (13)
erdeimanofej Creative Commons License 2014.04.16 0 0 13

Más világ volt az akkor, kevésbé individualizált. Szerintem ma a magánlakásokba becsöngetés/kopogtatás inkább bosszantja az emberek többségét, semmint örülnének. Rengeteg a házaló, a mindenféle agitáció, propaganda, kérdőív, stb., az a tapasztalatom, hogy több az ingerült, vagy udvarias, de határozott elutasítás a házalós, köztéri találomra megszólítós, röplapterjesztős kísérletekre, mint amennyi a fogadókészség.

Szerintem más utakat kellene keresni, személyesebb, beszélgetésre inspirálóbb elérhetőségeket keresni, vagy akár megteremteni.

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 12

Képzeld, ha a valódi magvetés is ilyen eredményes lenn, mint ezeknek a propagandamunkája! Soha nem alakult volna ki a földművelés.

Előzmény: ronder (8)
Ellenörző Kód Creative Commons License 2014.04.16 0 0 11

Szeretnétek a Jehovák versenytársai lenni?

 

Azt gondoljátok, Istent rá kell tukmálni az emberekre?

 

- nagy a baj, látom -

 

 

kamuka gyerek Creative Commons License 2014.04.15 0 0 10

Én 400 milliónyi magocskát is vetek alkalmanként

:-)

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 9

A megvető példájából kitűnik, hogy hiába mentek házról-házra, nem mindenki fog termőtalaj lenni. Ha jobban ismernék a keresztények melyik a "termőtalaj", akkor csak nekik kellene beszélniük érdemben. Több száz éve csinálják és a sok panasz arra enged következtetni, hogy nem ismerik fel az emberben a három lehetőség közül melyik lehet. Öntik mindenhova  a "magvakat". Az üldöztetésüknek is ez az egyik oka...

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
ronder Creative Commons License 2014.04.15 0 0 8

Hát nálam egy kis mag sem eredt meg, pedig sokan próbálkoztak. Messze nem a vetés a fontos, hanem hogy a vetés megeredjen.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 7

 

"Kinek mi a tapasztalata?"



Mint ahogy már régebben  írtam itt valahol, Isten iránti érdeklődésem egy 

munkatársam munka közben tanúsított viselkedése keltette fel. Kérdésemre

adott válasza pedig azon Isten keresésére indított, aki életét vonzóvá formálta.

A Istent keresésem találkozás koronázta, melyre bizonyosság a belső, mély vál -

tozás volt. Úgy gondolom, ez a tapasztalat meghatározó lett a későbbiekre is.

Majd elindulva és haladva a hit útján, Istenről való bizonyságtétel személyes

életemre vonatkozó útmutatásául a következő igét kaptam: 

 

"Szívetekben Krisztust tiszteljétek, mint Uratokat! Mindig legyetek készek, hogy

meg tudjatok felelni azoknak, akik azt kérdezik, miben reménykedtek!

De szelíden és tisztelettel válaszoljatok nekik! Legyen tiszta a lelkiismeretetek!

Így akik Krisztus követése miatt kritizálnak benneteket, szégyent fognak vallani."

(1 Péter 3:15-16) Egyszerű fordítás.

 

A közelmúltban tehettem szert olyan tapasztalatra, hogy otthonomban találkoztam

olyanokkal, akik kettesével házról - házra járva evangelizálnak. Szomorúságot az

okozott, hogy közös hálaadásra, imádkozásra nem voltak hajlandók.

Talán a jövőben!

 

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 6

A házról- házra evangelizáció nem aratás hanem vetés. Ha nem vetünk nincs is mit aratni. A növekedést pedig Isten adja.

Ha elvetettük az Igét, lehet, hogy 10 év múlva ennek az Igének a hatására az illető megtér.

Jézus is mondja: Más a vető és más az arató.

Egy házalós igehirdető  nem várja el, hogy szeressék. Neki egy a fontos, hogy a mag el legyen vetve.

ronder Creative Commons License 2014.04.15 0 0 5

Hát, próbálkozni próbálkoznak, de én még olyanról nem hallottam akit meg is térítettek volna. Persze, attól még lehet, de inkább ne csinálnák! Igaz sok vizet nem zavarnak, de mégis. a házalókat se szereti az ember. Jó az ha nem szeretik, egy igehirdetőnek?

quint Creative Commons License 2014.04.15 0 0 4

Milyen igazad van! Látod, magamba szívtam az igét, erre még a PIN-kódomat is elfelejtettem, nemhogy gondolkodni tudjak :)

(sajnos nem találtam meg youtube-on a "Két pasi meg egy kicsi" 3. évadjának 16. részét... 3:03-tól van egy aranyos hittérítős jelenet :D )

Előzmény: Desert Rat (3)
Desert Rat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3

ez kimaratt: 

Előzmény: Desert Rat (2)
Desert Rat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 2

Ezt a csüggesztő számot megfogalmazhatjuk pozitívan is - ahányan megtértek, annyian meg is maradtak. Bár az egyszerű arányosság itt bizonyos okok miatt nem értelmezhető, de ha az "x" időváltozó mellett  g(x) a megmaradási függvény és f(x) a megtérési, akkor a

     L'Hospital szabály alkalmazásával ez 1-es  arányt jelent, azaz 100%-a megmarad a megtérőknek. Az meg már nem semmi.

 

Előzmény: quint (0)
.ZsL. Creative Commons License 2014.04.14 0 0 1

Ismerőseim sokadalmában akad jó néhány hívő is.

Amiképp nem zaklatom őket a relativitás-, a kvantum-, az inflációs kozmológia-, a káosz- és az evolúció-elmélettel, sem az exobolygó-, sem a földsúroló kisbolygó-kutatással, sem más effélével, ami a számomra jelent valamit, azonképpen ők sem próbálnak téríteni a számukra fontos ideológiájukkal, mert tudják, hogy: "Templomom az ég, és imám a repülés!".

Mégis jól el tudunk beszélgetni a világ dolgairól, ha találkozunk, és ha úgy hozza a szükség, akkor segítünk egymáson. Ez így van rendjén, és reméljük, így lesz továbbra is.

quint Creative Commons License 2014.04.14 0 0 0

0 megtérési, -0 megmaradási arány, de gigantikus nagy röhögés :)

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2014.04.14 0 0 topiknyitó

Így küldte Jézus a tanítványokat, és manapság is sok felekezet nyomatje ezt a módszert. Kinek mi a tapasztalata? Mennyire eredményes az a módszer, hogy ismeretlenül becsengetni és hirdetni a hitet? Milyen a megtérési és a megmaradási arány?

 

b

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!