Keresés

Részletes keresés

számmisztika Creative Commons License 2022.10.12 0 0 28

Ez itt a béke szigete.

Kódexmásoló Creative Commons License 2021.12.19 0 0 27

                               .

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.22 0 0 26

                                           Boldog Karácsonyt!

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.22 0 0 25

                            Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok!

idooogeep Creative Commons License 2017.03.09 0 0 24

Két év elmúlt....

zaniko1 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 23

 

Békés, boldog karácsonyt kívánok:))

 

 

idooogeep Creative Commons License 2014.12.22 0 0 22

Kívánok Kellemes Karácsonyi Ünnepeket:

 

 

_____**____/^_
___________< >
__________ /.-.
__________ `/&`
____*____,@.*;@,
________/_o.I %_
________(`'--:o(_-@;
_______/`;--. ,___ `')
______;@`o % O,*'`&
______(`'--)_@ ;o%'()
______/`;--._`''--._O'o@;
_____/&*,()~o`;-.,_ `""`)
_____/`,@ ;+& _() o*`;-';
____(`""--.,_0 +% @' &()
____/-.,_ ``''--....-'`) * o
___/@;''%;o`:;'--,.__ __.'
__ ;*,&(); @ % &^;~`"`o;@();
__ /(); o~; & ().o@*&`;&%O
___s `"="==""==,,,.,="=="="`
_.----.(-''#####---..._...-----._
___ _`''______"`____________ *



gép

 

 

 

Viktoriada2 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 21

Bizony Anikó, ritkán szánom rá magam, hogy belépjek a Honfira. A játék nem tetszik, ez az új indexes fórum se nagyon. Csak a régi barátok miatt nézek be néha, a legtöbb Honfist megtalálom a fészbukon is amúgy. Puszi.

Előzmény: zaniko1 (20)
zaniko1 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 20

Hiányoztok innen, sokan a régi honfiról: Te, Nana, Ernestó, Anyecska, Videa és még sorolhatnám:(

Előzmény: Viktoriada2 (19)
Viktoriada2 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 19

Jó volt bizony, bár az időjárás nem volt túl kegyes, sokat esett. No ez persze nem szegte kedvünket, táncoltunk, ettünk, ittunk, mulattunk. Felsősófalván egy nagyon kedves családnál szálltunk meg. Bármikor visszamennék, remélem, jövőre is megadatik. Olyan finom áfonyadzsemet vettem Parajdon, hogy na. Cseppenként adagolom, mint a jó pálinkát. :) Hogy van mindenki?

 

 

zaniko1 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 18

Szia Zsó:)))

 

Én is jártam Parajdon és Korondon is. Gyönyörű vidék. Csupa szépséget tudok csak róla írni.

 

Puszi

 

 

Előzmény: Viktoriada2 (15)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 17

Azt hiszem, az unokahúgom is pont ott volt.

Előzmény: Viktoriada2 (15)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.24 0 0 16

Remélem jól sikerült az erdélyi kirándulásod!

Előzmény: Viktoriada2 (15)
Viktoriada2 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 15

Hú, már ilyen régen nem jártam itt? Utólag is köszönöm kedvességed, gép! Nyáron megint megyünk Erdélybe, most irány a Sóvidék (Parajd, Korond és környéke). Nem mintha nem jártam volna már ott sokszor, de most ott találtunk egy jó kis tánctábort. Már alig várom! Szépeket!

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 14

Nagyon Boldog Születésnapot kívánok kedves Viktoriana!

Anyecska66 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 13

Szia Vikk! Hoztam neked virágot.:)*

 

Juhász Gyula - Erdélyi ibolyák  

A kolozsvári kikelet szülötte
E pár száll gyöngéd, kora ibolya,
Szűz szirmukon szelíden eltünődve
A magyar Mona Lisa mosolya.  

 

Erdélyünk szent rögének ibolyái,
A fájó tájról méla üzenet,
Virágnyelven beszéltek, ó parányi,
De drága kincsek, hervadt kedvesek!  

 

Kék szemetekben az erdélyi égnek
Régi derűje integet felém
És sötét szirmotokban érzem én

  

Az új fájdalmat. Míg vágyódva nézlek
Bús ibolyák, gyötör egy néma vád
És rátok hintem könnyem harmatát!

Viktoriada2 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 12

Szia drága Anyecska. Látod, be sem néztem már vagy egy hónapja. Annyira vacak ez az új Honfi, kedvem teljesen elment tőle. Jól vagyunk, megvagyunk, Karácsonyunk eltelt szépen, békésen, a Szilveszter népzenés házibuliban, azóta meg munka, házimunka és közben a nagylányom szalagavatója. Annyira gyönyörű hercegnő lett belőle.

 

De ez inkább egy üzenő topikba való. :)

Előzmény: Anyecska66 (11)
Anyecska66 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 11

Szia Vik,

hogy vagy? Hol vagy? Mit csinálsz? Tudom ezek napok Nálad is sűrűek lehetnek.

Puszillak.

Viktoriada2 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 10

Egy kis adalék a múlt vasárnapi nagy székely meneteléshez Erdély autonómiájáért:

 

http://erdely.ma/autonomia.php?id=151898&cim=a_menetelesrol_egy_kicsit_maskent_video

 

Viktoriada2 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 9

Ennyi idő után most néztem csak be újra. Annyira körülményes a fórumba belépni. Nekem ki van nagyítva a Honfis felület, mert az apró betűket nem látom jól, és így nem tudok ide kattintani. Külön be kell jelentkezni az Index-re, amihez legtöbbször sem időm, sem türelmem nincs. ÁÁÁÁÁ

 

Remélem, te is jól vagy, Csík barátunkról nem tudok semmit, Marcsyól szintúgy. :(

Előzmény: Anyecska66 (8)
Anyecska66 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8

Szia Vikk!

Hát hová lett mindenki? Csíkország?

Te jól vagy?

Puszi:)

Viktoriada2 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 7
Viktoriada2 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 6
Viktoriada2 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 5

És még egy szomorú aktualitás:

 

http://erdely.ma/publicisztika.php?id=142349&cim=hegynek_fia

 

Viktoriada2 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 4

Előzmény: Viktoriada2 (3)
Viktoriada2 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 3

Tamási Áronra emlékezve ( 1966. május 26-án hunyt el )...

Bölcső...

Manapság már nemigen van olyan ember, akit régi szokás szerint vándornak lehetne nevezni. De ha mégis volna, mutatóba egy legalább, vándorútjából az az egy sem hagyná ki Erdélyt bizonyosan. S nem is bánná meg, hogy kíváncsi volt oda elmenni, mert ritka földet s nem közönséges lakosságot ismerne meg. Bandukolhatna olyan országúton, amelyet csoda tartósra még a rómaiak építettek volt; aludhatnék olyan ősízű várhegyek tövében vagy avatag és gyűrűs vadhelyeken, amelyek hunokat és avarokat is láttak valaha. Megtalálhatná Szent László nyomait és eleven hírét; s elgondolkozva üldögélhetne omladék várfalakon, melyeket szabadságuk védelmére emeltek volt szegény emberek...Miközben kóborolna, kedvét és figyelmét a föld s a rajta lakók töltenék meg. A föld, mely nemigen nyugszik sehol, hanem változatos hullámokban vonul egészen a Kárpátok faláig, sőt nemegyszer nagy hegyeket viharzik az égre fel. És a föld mellett bizonyosan eszébe s talán a szívébe is venné az embereket, akik ott élnek, azon a változatos erdélyi földön. Különösnek találná, könnyen meglehet, hogy különböző nyelven szólnak az emberek, sőt egymást sem értik vajmi gyakran...

 

/Tamási Áron - Bölcső és Bagoly/részlet/

Viktoriada2 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 2

Pünkösd közeledtével íme egy ünnepi recept: Kalotaszegi savanyúleves

 

Kalotaszentkirályon ezt a levest főzik ünnepekkor.

Hozzávalók: 1 kg disznóhús, 6 liter víz, 3-4 szál murok, 2 szál petrezselyem, 3 szál zöldpetrezselyem, 3 dl tejföl, 1 ek. liszt, 2 ek. tárkonyecet vagy citromlé, só, őrölt bors.

Elkészítés: a húst hideg vízben feltesszük főni. Miután félig megpuhult, tegyük bele a megtisztított zöldségeket. Amikor megfőtt, szedjük ki belőle a húst és szűrjük át. A levet tegyük vissza a tűzre, habarjuk be tejföllel és liszttel, tegyük bele az ecetet és a felszeletelt húst és a felvágott zöldséget. Felaprózott petrezselyemzölddel megszórjuk. 

Jó étvágyat!

Viktoriada2 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 1

Köszönöm. :)))

 

És egy jó kis program azoknak, akik csütörtökön Csíkban lesznek:

 

XXIII. Csürdüngölő Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó Csíkszeredában

 

Buzdító sikerélmény a gyerekek a közönség szeretete, ösztönző kihívás egymás fellépésének megtekintése ... és gyakran azok, akik ma még csak nézők, a gyerekek, fiatalok beállnak maguk is jövőre egy csoportba, a felnőttek elviszik gyerekeiket táncolni. Így lesznek, leszünk egyre többen.

 

Az idei találkozó újdonsága, hogy a fellépések egész ideje alatt a Megyei Tanács épületének két termében folyamatosan lesz táncház és tánctanítás.

 

A rendezvényt a Hargita Együttes előadása zárja. A már több, mint ötvenszer sikeresen bemutatott János vitéz, avagy a hős gyönyörűséges utazása és csodálatos megérkezése című műsort láthatja újra a közönség, ezuttal úgy, hogy a záró tündértáncba bekapcsolódnak a Csürdöngölő fiatal táncosai is.

A szervezők mindenkit szeretettel várnak.

 

Előzmény: Babakóc (0)
Babakóc Creative Commons License 2013.05.13 0 0 0

S0k sikert h0zzá!

Előzmény: Viktoriada2 (-)
Viktoriada2 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 topiknyitó

Kedves erdélyi barátok és Erdély barátai. Kukkantsatok be néha, hogy megfogjuk egymás kezét lélekben, ha csak virtuálisan is. :))) Ölelés csíkország szabadalma alapján tőlem () ()

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!