Keresés

Részletes keresés

Picur.Beagle_1 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 67

Még a változó kamattal sincs alapvetően gond, ha a szerződésben rögzíti, hogy milyen referencia kamat változás alapján kell meghatározni az általam fizetendő kamatot. CHF esetén a svájci jegyban kamatszint változása alapján lehett volna változtatni, de nem forditott arányosan :-)

Előzmény: Törölt nick (42)
twist Creative Commons License 2011.05.30 0 0 66

ugy tunik, hogy ez a makkos egy fasz.

 

Mega Loránt is, mega Dabasi Tamás is, mega Bogár László is, mega Czirmes György is, mega mindenki aki kapargatni kezdi.

Mega bíróságok, -melyek első fokon már -ítélkeztek.

Előzmény: Törölt nick (65)
digicat Creative Commons License 2011.05.30 0 0 64
Nem tudom miota kotelezo de kb. 5 eve minden devizahitel melle kotelezoen adjak a PSZAF ehhez kapcsolodo tajekoztatojat, talan meg ala is kell irni egy elismervenyt.
Azt pedig senki nem tudja hogy 1-2 ev mulva mennyi lesz a torleszto.
Lehet akar fele is, es erdekes, hogy amikor ugy alakult hogy kevesebbet kellett fizetni akkor senki nem akarta megosztani a bankkal a zsebeben maradt penzt, pedig ha kozos lenne a kockazat akkor a nyereseg is kozos kellene legyen.
Előzmény: robert26_2 (58)
digicat Creative Commons License 2011.05.30 0 0 63
Ezt ketlem de nem tudom bizonyitani ellenkezojet.
A te szerzodesedben a hitel osszege es a havi torleszto milyen penznemben van megadva?
Előzmény: tuutuu (55)
Erzsébeti Creative Commons License 2011.05.30 0 0 62

"SZERZŐDÉS: olyan megállapodás amely mindkét fél számára ELŐNYÖS!"

 

 

Ezt te honnan a fenéből veszed?

Saját gondolat, vagy olvastad valahol?

 

 

Végül is tök mindegy mert úgy hülyeség ahogy van.

 

 

 

Egyébként a jogi megfogalmazás kb. ez:

 

A szerződés az egyenlő felek jognyilatkozata.

Előzmény: robert26_2 (58)
panxer Creative Commons License 2011.05.30 0 0 59

A bankoktól az lett volna a korrekt, hogy ha a hitelfelvételkor elédraknak 5 db üres A4-es papírt, hogy írd alá az alján...

 

Ők pedig majd kitöltik szépen a tartalmat, amikor úgy gondolják.

 

Tulajdonképpen ez történt a gyakorlatban is, csak kevésbé korrekten.

 

 

Előzmény: robert26_2 (58)
robert26_2 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 58

"Az a helyzet, hogyha aláírásoddal vállalod hogy a bank szabályzata az irányadó különféle jogforrásokban nem szabályozott - vagy kettőtök megegyzését nem korlátozó - területeken, akkor ez így jogszerű. "

 

SZERZŐDÉS: olyan megállapodás amely mindkét fél számára ELŐNYÖS!

 

Ha nem közlik aláíráskor hogy "bocsi, a törlesztőd 2 éven belül a duplája lesz" - mert egyoldalúan szerződést módosítunk, keresünk rajtad, semmilyen kockázatot nem vállalunk stb . - ergó erről a tényről nem tudsz, az a szerződés innentől kezdve SEMMIS!

 

Kíváncsi vagyok hogy a szerződés aláírásakor hányunkkal közölték ezeket a TÉNYEKET? Kíváncsi vagyok arra is hogy ennek tudatában hányan írtuk volna alá?!

 

Külföldi anyabankok vezetői/hitelfelvevői vajon miért nem ismerik az EGYOLDALÚ SZERZŐDÉS MÓDOSÍTÁS fogalmát?

 

Mire fizettem hitelfelvételkor 200valahányezer forint HITELBÍRÁLATI DÍJAT? Miből gondolja a bank hogy a nettóm amit hitelfelvétekor leigazoltam a DUPLÁJA lett mint a TÖRLESZTŐM?

 

Meddig csinálhatják még meg ezt az emberekkel?

 

Jah, hogy addig amíg a magyar ember ennyire BIRKA hogy mindezt eltűri! Lassan már tényleg kezdem szégyelni hogy MAGYAR vagyok! Fél európa rajtunk keres meg rajtunk röhög!

 

Nem Lonsdale felsőben kellene TV székházat ostromolni, hanem közösen fellépni a bankok gusztustalan magatartása ellen!

tuutuu Creative Commons License 2011.05.30 0 0 55

6 éve egy banknál se volt olyan, hogy én fizessek 230 CHF-et havonta, akárhonnan is szedem elő.

Előzmény: digicat (53)
morbiczer Creative Commons License 2011.05.30 0 0 54

Egy EU direktíva az egy darab dapír (vagy papírköteg), amíg nem implementálják a helyi jogban. Olaszországban, Szlovákiában is.

 

Ez attol fugg. Van, amire kozvetlenul is lehet hivatkozni, bar a pontos szabalyokra mar nem emlekszem.  (Na jo, a pontos szabalyokat sosem tudtam, de foglalkoztam erintolegesen a temaval korabban, is van erre is lehetoseg, csak a feltetelekre nem emlekszem mar.)

Előzmény: bogel (23)
digicat Creative Commons License 2011.05.30 0 0 53
MKB-nal ellenorizve, mukodik. A bank nem valt, az ugyfel ugy szerzi be a frankot ahogy tudja. El kell olvasni a szerzodesi felteteleket.
Előzmény: Perillustris (47)
digicat Creative Commons License 2011.05.30 0 0 52
A kedvezmenyt sehol nem adjak ingyen, pl. kell x honap elofizetes vagy kell vegyel 3-at amibol csak egy kellene vagy eppenseggel hitelt kell felvegyel (a 0% thm is azert van mert a kereskedo lemond a hitelert jaro jutalek egy reszerol).
Előzmény: Törölt nick (50)
digicat Creative Commons License 2011.05.30 0 0 51
En irtam ala olyan szerzodest, igaz nem lakasra, de ugy emlekszem volt ilyen lakashitel is.
Csereben valtozik a futamido.

A bankok tajekoztatasa megfelelo, a gond az hogy az emberek vagy nem olvassak el vagy nem erdekli oket hogy nem ertik, csak irjak ala a szerzodest.

Sokan meg az ugyvedet is kihagyjak a folyamatbol pedig csak parezer forint lenne.
Előzmény: Törölt nick (38)
Perillustris Creative Commons License 2011.05.29 0 0 47

@Lois Chasse, @Wallhalla73: tudsz az adott devizában fizetni, csak nyitnod kell egy devizaszámlát a hitelt nyújtó bankban. Ennyi.

Előzmény: Törölt nick (9)
Lois Chasse Creative Commons License 2011.05.29 0 0 46

"Az ügyvéd szerint nem lehetett volna módosítani a szerződést, a bank buktája az árfolyamváltozás."

 

Talán az ügyvéd téved.

 

Itt van egy idei szabályozás erről, de ebben nincs benne, hogy rögzítenék egyszer és mindenkorra az árfolyamot (akkor miben különbözne a forint-hiteltől?), csak az, hogy tájékoztatni kell az ügyfelet a lehetőségekről. Például:

 

"Where the credit currency is different to the borrower’s national currency, the creditor shall include numerical examples clearly showing how changes to the relevant exchange rate may affect the  amount of the instalments. The illustrated exchange rate changes need to be realistic, symmetrical and include at least the same number of unfavourable cases as favourable cases.

Where the currency used for the payment of instalments is different from the credit currency, the exchange rate to be used shall be clearly indicated. Such indications shall include the name of the institution publishing the exchange and the moment at which the applicable exchange is calculated. "

http://www.eubusiness.com/topics/finance/property-credit-1

Előzmény: Társadós2 (6)
-komolyan- Creative Commons License 2011.05.29 0 0 45

Persze, az ejró mint fizetőeszköz rendszeresítése az csak szoclib mese volt.

Minek az ejró, jó lesz nekünk a drább deviza hitel is.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (44)
-komolyan- Creative Commons License 2011.05.29 0 0 41

A bank ezt a tudtlanságot kihasználva kötötte a szerződést ellentétesen az EU-s joggal."

Előzmény: Törölt nick (32)
-komolyan- Creative Commons License 2011.05.29 0 0 40

Az baj hogy csak láttad, én viszont halottam is össze-visszamenöleg mellé beszélni.

 

Előzmény: Törölt nick (34)
Lois Chasse Creative Commons License 2011.05.29 0 0 39

"Ha én kölcsönadok 10%-os kamatra x Ft-ot, utána nem mondhatom, hogy közben a forint gyengült, ezért a kamaton felül fizessen még vissza +2%-ot. Az ugyanis az én kockázatom."

 

Ez így van. Viszont ha kölcsönadtál 10%-os kamatra x Eurót, akkor is ugyanazt kérheted vissza a kamattal együtt. Kérheted Ft-ban is, és akkor annyi Ft-ot fogsz kérni, amiért meg tudod venni az x +10% Eurót. És ha közben romlott a Ft, akkor több Ft-ot kapsz, mint amennyit a kölcsönadáskor kaptál volna az Euródért, de nem többet, mint amennyiért most hozzájuthatsz az x+10% euróhoz.

Előzmény: Törölt nick (30)
Lois Chasse Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37

Valószínűleg azért, mert van náluk egy forintban vezetett hitelszámlád.

Előzmény: twist (35)
twist Creative Commons License 2011.05.29 0 0 35

Ha devizában szerzed a jövedelmedet, főleg ha abban, amiben az adósságod van, akkor az árfolyamkockázat nem gond, mert törlesztéskor az akkor érvényes árfolyamon váltják forintra. (veszteség az átváltási díj)

 

De ha devizában van az adósságom és ugyanabban a devizában akarom törleszteni, akkor miért váltaná át a bank forintra előbb?

Előzmény: Lois Chasse (33)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.29 0 0 34

Rónát én is láttam.

Miután ő bankelnök is volt én elhiszem neki, hogy máshol nem dívik a bankok egyoldlú módosítása.

Engem inkább akkor lepett meg amikor arról beszélt teljes nyiltsággal, hogy a kormány megállapodott a bankokkal, ha fizetik a bankadót azt csinálnak az emberekkel amit akarnak.  

A bankok nem is mentek panaszra az EU-hoz.

Ellenben az áruházláncokkal.

Előzmény: twist (29)
Lois Chasse Creative Commons License 2011.05.29 0 0 33

"miért nem törleszthetem a kölcsön alapjául szolgáló devizában az adósságot? Lehet, hogy én az adós tudom kezelni az árfolyamkockázatot (pl. külföldön dolgozok, devizában szerzem jövedelmem stb), miért kényszerülök mégis azok közé akik nem?"

 

Ha devizában szerzed a jövedelmedet, főleg ha abban, amiben az adósságod van, akkor az árfolyamkockázat nem gond, mert törlesztéskor az akkor érvényes árfolyamon váltják forintra. (veszteség az átváltási díj)

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.29 0 0 32

Igazad lenne, csakhogy az EU már szabályozta a szerződéskötést, ha a hitel célja ingatlanvásárlás.

Ezt az EU-s jogot a magyar jogba nem ültették át, így egy átlagos magyar állampolgár nem tudhat róla.

A bank ezt a tudtlanságot kihasználva kötötte a szerződést ellentétesen az EU-s joggal.

 

De eddig még nem is lenne baj, csakhogy ez banki manőver nagyon hátrányosan befolyásolja az mberek életét.

 

Erre mondja az EU, hogy ha a szabály beiktatásáról a hazi jogba az állam nem gondoskodik, akkor a bank helyett az állam perelhető. A szerződés nem szűnik meg ( kivéve ha más okból is érvénytelen ) csak ez a szakasz kikerül belőle és holnaptól az adós fizeti az eredeti összeget.

A kár összegét viszont nem a banktól, hanem az államtól követelheti.

 

Ezt mondta el az ügyvéd, aki ugyan számít arra, hogy sokan fognak perelni, ezért kérte is, hogy az ügyvédek mire figyeljenek.  

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.29 0 0 30

Műsorvezető: "azonnal visszatolnám 145-re [a CHFHUF-ot], ennyire nem rossz a forint"

 

Szerintem igaza van!

 

Ugyanis a  bankok felvettek (ha felvettek) 1%-os kamaozású CHF-et, amit itt 6-7 %-ért adtak+kezelési költség. Durván 10%-ot kaszáltak a bolton.

Semmi felelősséggel?

 

Ha én kölcsönadok 10%-os kamatra x Ft-ot, utána nem mondhatom, hogy közben a forint gyengült, ezért a kamaton felül fizessen még vissza +2%-ot. Az ugyanis az én kockázatom.

 

Bankoknál ez másként van?     

Előzmény: bogel (27)
twist Creative Commons License 2011.05.29 0 0 29

Érdemes kritikával, és gyanakodva fogadni bármit, ami egy ügyvéd szájából elhangzik, esetleg klienseket akar csak szerezni, kihasználva a bajba került emberek kétségbeesését. Kolontár kapcsán már láttuk ezt a stratégiát.

 

Vagy 3 héttel ezelőtt Róna Péter mondta az ATV Magánbeszélgetés c. műsorában, hogy a világon nincs olyan, hogy a bank egyoldalúan módosítja a szerződést.

Kb. 10 napja a Jobbik képviselője emelet fel a szavát a bankok ellen, éppen a kialakoltatások miatt. Vele is volt egy hosszú riport a Hír TV-ben, de azt nem láttam.

Most az Echo tv-ben ugyanazt mondják mint Róna, csak már az EU-s joggal kiegészítve.

 

Valami gebasz csak van a hitelek körül! 

Előzmény: Törölt nick (24)
twist Creative Commons License 2011.05.29 0 0 28

Jogvédő szervezet.

Kifejezetten a bedőlt hitelekre specializálódtak.

Az a nevük, hogy Fehér Kéményseprők.

Az elnökük ott volt az Echo tv. adásában.

Előzmény: bogel (21)
bogel Creative Commons License 2011.05.29 0 0 27

Műsorvezető: "azonnal visszatolnám 145-re [a CHFHUF-ot], ennyire nem rossz a forint"

 

LOL

 

30 percet buktam az életemből a kéményseprő pénzügyesek miatt :(

twist Creative Commons License 2011.05.29 0 0 26

Ez is egy érdekes EU-s jog.

 

A bank simlis, az adott kormányt lehet perelni.

 

Ugye már az évszámból is kiderül, hogy akkor a szoclibek voltak kormányon.

Sőt, 2009-ben szembesültek is a problémával, csak a megoldás helyett etikai kódexet vezettek be. Ami nem volt jó semmire.

 

A bank simlis, hiszen ezek nem belföldi bankok, az EU-s szabály tán máshol érvényesül is.

( amúgy ebben biztos vagyok, mert erre meg az ATV-n 2 hete hívta fel a figyelmet egy másik közgazdász, aki ért is a bankokhoz.)

Csakhogy a kormány nem építette be a hazai jogrendbe.

Szerintem tudatosan.

Gyurcsány mindíg a nagytőke szekerét tolta, kiszolgáltatta az embereket a bankoknak.

 

De már ez a kormány is tudja.

 

No és mi van a bakfelügyelettel, a bankszövetséggel?

Őket csak fizetjük?

Orbán miért nem intézkedik legalább most?

Hiszen folynak a perek!

Előzmény: -komolyan- (15)
-komolyan- Creative Commons License 2011.05.29 0 0 25

Értelek én, de hogy számolnak el egymással?

 

Mindkét ország ejropai klubtag,

 

Előzmény: bogel (23)
bogel Creative Commons License 2011.05.29 0 0 23

"Egy nemzetközi bank nem tudja, hogyan működhet ejropában.

Olaszországban így, Szlovákiában úgy?"

 

Egy EU direktíva az egy darab dapír (vagy papírköteg), amíg nem implementálják a helyi jogban. Olaszországban, Szlovákiában is.

Előzmény: -komolyan- (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!