Keresés

Részletes keresés

Geyza Creative Commons License 2009.12.05 0 0 2744
Kiváló könyv.
Ha tetszik, olvasd el Feuchtwanger "Zsidó háború"-ját is, ugyanebben a korban játszódik, hasonóan nagyívű történet.
Előzmény: arnys (2743)
arnys Creative Commons License 2009.12.05 0 0 2743

Most kezdtem el a Fogságot olvasni, tetszik.

Bár az azért brutális, ahol a hóhér megerőszakolja a tízéves kislányt lefejezés előtt... de ha ilyen volt az antik Róma...

Geyza Creative Commons License 2009.12.05 0 0 2742
Nagyon jó szöveg!
Előzmény: Törölt nick (2741)
Free D Creative Commons License 2009.12.03 0 0 2735

humh, a szelsosegek egyformak: a kommunistakrol tudom ugyanezt akik "az anyatejjel szivtak magukba a tudast" mehehe...

 

amugy hol latsz itt fasisztat?

 

Mer komcsikkal tele a...

padlas.

Előzmény: Törölt nick (2732)
gcsath Creative Commons License 2009.12.03 0 0 2734

fél off

 

Vámos József békéscsabai SZDSZ-es képviselő szerint Szabóné Kocziha Tünde, a Jobbik városi elnöke zsidózott a megyeszékhely közgyűlésén tartott csütörtöki közmeghallgatáson. Kocziha szerint ez nem igaz, ő "csak a cionista és magyarellenes Faludy György verse ellen tiltakozott".

http://www.nol.hu/belfold/20091010-_quot_faludy__a_cionista__magyarellenes_kolto_quot_

Geyza Creative Commons License 2009.06.25 0 0 2731

A hisztit azok csinálták, akit Spirót támadták.

 

Meglepődnék, ha te mondhatnád meg, kit lehet "megemlíteni" egy iskolában.

Előzmény: Napolajoss (2730)
Napolajoss Creative Commons License 2009.06.25 0 0 2730
Nincs nemzethalál, kár csinálni a hisztit. Csak, mivel megosztja a társadalmat az uriember személye, ezért egy iskolába, főleg általános-, vagy középsuliba nem ildomos említeni se, mert akkor ez lesz belőle, ami lett is: botrány.
Nem mellesleg ez kifejezetten neki volt rossz.

Előzmény: Geyza (2729)
Geyza Creative Commons License 2009.06.24 0 0 2729

Pontosan!

 

De már ettől is veszélyben a Nemzethalál!

Előzmény: cc (2728)
cc Creative Commons License 2009.06.24 0 0 2728
mielőtt nagyon elszállnál, Spirót nem tanítják a középiskolában és nem mint irodalomtörténetet kértékaz érettségin. egyszerűen vettek tőle egy idézetet és azt kellett értelmezni, érvelni mellette, vagy ellene. Gipsz Jakab 3. könyvének 16. oldalán a 3. bekezdés.
Előzmény: Törölt nick (2718)
Geyza Creative Commons License 2009.06.24 0 0 2727

Én nagyon jó és fontos írónak tartom.

 

Kiváló, szórakoztató darabokat ír - ok, nem fogják a Hamlet mellett tanítani őket 200 év múlva a Harvardon, de jól megírt, szellemes, a mai életet találóan bemutató dolgok, legyen szó a Kvartettről, a Honderűről, a Koccanásról vagy az Árpádházról például.

 

A Fogság szerintem kiváló regény - kicsit emlékeztet Feuchwanger Zsidó háborújára.

 

Amiért itt támadják, hogy a magyarság ellensége, az kizárólag a támadók szellemi szintjét jellemzi, ugyanis Spiró a magyar nyelv és kultúra szerelmese, ezt sokszor leírta, elmondta. Támadja is a liberális kultúrpolitikát, mert lesz.rják a magyar nyelvet.

 

Ez akkor is így van, ha ez a kritikája tényleg sok pontatlanságot tartalmaz.

Előzmény: Törölt nick (2726)
Geyza Creative Commons License 2009.06.24 0 0 2725

Elolvastam a Gondola cikkét.

Igazad van, Kocsis L. tényleg meggyőzően vitatja Spiró több állítását.

 

Kíváncsi lennék, mit mondana erre Spiró?

 

Azért elolvasom még egyszer Spiró írását is.

Előzmény: Törölt nick (2724)
Geyza Creative Commons License 2009.06.24 0 0 2723

Tényleg mániákus vagy.

 

Ennyit tudok mondani. Lehetne cifrázni, de nincs időm. És tényleg nem tudok olaszul! Van ilyen.

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (2722)
Geyza Creative Commons License 2009.06.24 0 0 2721

A kérdésedet sem értem.

Mi a bajod?

Az, hogy a HVG-be írt?

 

Mondd azt, utálod Spirót! Jogod van hozzá. De nem kellene ennyit vergődni.

 

Neked nem tetszik, nekem igen - nem vagyunk egyformák.

Előzmény: Törölt nick (2719)
Geyza Creative Commons License 2009.06.24 0 0 2720

Bocs, de te mániákusnak tűnsz, így nem sok értelmét látom a beszélgetésnek.

 

Elolvastam Spiró filmkritikáját (-elemzését, cikkét, írását, amelyik elnevezés neked megfelel) a tőled kapott linken.

Az égvilágon semmi felháborító nincs benne, jól megírt cikk. Nem kell vele egyetérteni, de felháborodni rajta egyszerűen nevetséges.

 

Amikre hivatkozott, a nyelvi pontatlanságok, hiteltelenségek, számomra értelmes érveknek tűnnek - még nem cáfolta itt senki. Lehet persze, hogy létezik cáfolat, akkor idézd ide.

 

A legutóbb nekem írt hozzászólásodra ha jól emlékszem azért nem válaszoltam, mert számomra ismeretlen nyelven íródott, és nem volt kedvem lefordíttatni.

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (2719)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.24 0 0 2718
Adyt akkoriban tanították? Számonkérték?
Semmilyen tárgynál, semmilyen témában nem jó - főleg egy középiskolában - megosztani a diákokat... itt nem arról van szó, hogy Spiró mennyire jó vagy nem jó, vagy, hogy te vagy én mit gondolunk róla...

Spiró is bevonulhat az irodalomtörténetbe, ez ettől független. Csak jelenleg nem ésszerű iskolai anyagot csinálni belőle... amiképpen a kommunizmus, mint téma is érzékenyen érint még itt egykét tanuló generációt és szüleiket esetleg - nem véletlen, hogy nem erőltetik... tetszik érteni...
Előzmény: Geyza (2716)
Geyza Creative Commons License 2009.06.22 0 0 2716

Marhaság.

Ady is megosztó volt a maga idejében.

 

Akiket az irodalom érdsekel, azok jó írónak tartják.

 

Hogy a félművelt, félanalfabéta náciknak nem tetszik az miért legyen szempont?

 

Tényleg nem értem.

 

Amúgy: a kutya ugat, a karaván halad.

Ady is bevonult az irodalomtörténetbe, hiába átkozták.

Előzmény: Cegodnya (2715)
Cegodnya Creative Commons License 2009.06.22 0 0 2715
Itt nem is az a gond, hogy Spiró ne lenne művelt... véleménye is lehet akármi, engem nem érdekel(ne).... szándékairól majd a Jóistennek kell beszámolnia...

De az, hogy megosztó személyiség, az tény, emiatt nincs helye a középiskolák tananyagában.

Érdekes amúgy, végignéztem a topicot, megnéztem, kik és mit szólnak hozzá és furcsa összefüggésre lettem figyelmes: akik amúgy támogatták/támogatják, hogy az 1945 utáni történelmi tételeket még manapság se érintsék az iskolákban - tekintve, hogy ez még élő történelem, ami csak megosztaná fölöslegesen és károsan a diákokat, tanárokat, szülőket - azok most nem sietnek ugyanezt a logikát elővenni.
Előzmény: rigó_jancsi (2710)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.19 0 0 2714
Hogy elaludt ez a topik, pedig érdekes dolgokról volt szó benne.
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.16 0 0 2713
Csak kíváncsiságból: emléxik valaki, hogy hívták a topiknyitó nagyaeszű nicket?
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.16 0 0 2712

Hahó, Mutter!

 

Te olvastad már a Feleségversenyt és tetszik?

Nekem nem, a felénél tartok és szüneteltetem - ámde NL Emberi színjátéka tényleg zseniális!

Kösz az ötletet!

Van olyan jó pszichológiai dráma, mint az Iszony, szerény véleményem szerint.

 

Érdekes, hogy mennyire csípi a jó öreg NL a szexualitással nem sokat kezdeni tudó embereket, Nelli is olyan, meg ez a derék zoltán is.

Előzmény: Stoppermutter (2707)
almirena Creative Commons License 2009.06.12 0 0 2711
Hálás köszönet a linkért!
Előzmény: rigó_jancsi (2710)
rigó_jancsi Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2710
Spiró-interjú a tv2-n!

http://webcast.tv2.hu/20ev/


Okos ember, okos értelmiségi, aki nagyon fontos dolgokról beszélt a műsorban.
A gyűlölködőknek érdemes lenne megnézni!
Stoppermutter Creative Commons License 2009.06.09 0 0 2707

Esetleg pöcögtesd meg a fejedben azt a gondolatot, hogy azok a kritikák részben vagy egészben netán helytállóak voltak, és Spíró, netán, esetleg, magától is hasonló következtetésre jutott.

 

A mondatod amúgy is rossz, mert a film megnézése előtt nem lehet olyan konkrétumokat felhozni, amiket Spíró jegyzett, hacsak nem rendelkezik valamiféle rendkívüli képességgel, amellyel a Heroes-ba is bekerülhetne, jelesül, hogy pontosan utal egy olyan filmre és annak adott tételeire, amelyet még nem is tekintett meg.

Előzmény: Törölt nick (2704)
Geyza Creative Commons License 2009.06.09 0 0 2706

Bocs, de ennél te színvonalasabb vagy.

 

Az elején egy szóban valóban összefoglalja a véleményét: fertelem, utána viszont elég részletesen, hosszan és konkrétan rámutat, mi pontatlan, téves vagy hülyeség a filmben a zsidó szokásokra, az evangéliumi történetre vagy például a nyelvi hitelességre vonatkozóan.

Mi ebben a tévedés/ferdítés/pontatlanság? Minden? Vagy kokrétan melyik momentum?

Előzmény: Törölt nick (2705)
Stoppermutter Creative Commons License 2009.06.09 0 0 2702

Érdekes jelenet lehetett, ahogy Spíró leül az íróasztalához, megemeli a pennáját, te meg a sarokban állsz, belepillantasz az agyába, és kiolvasod belőle, hogy van-e már véleménye a filmről, vagy csak az írás közben alakul ki, valamint hogy az más vélemények hatása alatt áll-e vagy sem, és azt is kiszkennelted a fejéből, hogy meg akart-e felelni korábbi elvárásoknak vagy sem.

 

Szóval, a világ egyik legnagyobb hülyeségét hordtad itt össze.

Előzmény: Törölt nick (2699)
Geyza Creative Commons License 2009.06.09 0 0 2701

Amúgy. nem hiszem, hogy a legtöbb kritikus, ha elkezdi írni a kritikát, még ne tudná, hogy tetszett-e neki a film, vagy sem.

 

Más: pont úgy írunk filmkritikát, hogy tárgyszerűen rávilágítunk a film gyenge pontjaira.

Előzmény: Törölt nick (2699)
Geyza Creative Commons License 2009.06.09 0 0 2700
Már megbocsáss, de ebben nem sok konkrétum van - hogy finoman fogalmazzak.
Előzmény: Törölt nick (2699)
Geyza Creative Commons License 2009.06.09 0 0 2698

Kicsit részletesebben válaszolva:

 

1) Spiró kritikájának egy része arra vonatkozik, hogy szerinte a film nem hitelesen mutatja be sem a zsidó szokásokat, sem az evangéliumokat. Nem tudok ebben érdemben állást foglalni, mert a zsidó szokásokat alig ismerem és sajnos az evangéliumokat sem eléggé. Mindezt előrebocsátva eléggé szakmainak és megalapozottnak tűnik a kritikája, továbbá én Spirót alapos pasasnak ismerem, tehát, amíg valaki konkrétan be nem bizonyítja nekem, hogy a történelmet (Jézus történetét, a zsidó szokásokat) illetően téved, addig ezt teljesen OK-nak tartom a kritikának ezt a részét.

 

2) Spiró a nyelv(ek) mániákusa, szerelmese. Magam sajnos nem tudok sem görögül, sem latinul, de felteszem, ezekben is igaza lehet. (Mellesleg, amit a katonák latin szövegéről ír, azt egyéb helyről is hallottam.) Ez egyébként egybevág az amerikai filmek történelmi/korfestő "hitelességével".

 

Mi nem jó, sőt ALJAS ebben a kritikában?

Előzmény: Törölt nick (2696)
Geyza Creative Commons License 2009.06.09 0 0 2697

Kösz!

 

Amit megadtál linket, az épp Spiró kritikája, elolvastam.

A filmet szinte biztos, hogy nem fogom megnézni, mert az - annyit azt hiszem elmondhatunk az alapján, amit írnak róla - tele van naturális jelenetekkel, fröcsög a vér, erre nem vágyom. Szerintem az Evangélium és Jézus szenvedéstörténetének a lényege nem a vér fröcsögése, hanem az, amit hirdetett. (Szeressétek ellenségeiteket, pl.)

 

Spiró kritikájával az égvilágon semmi probléma. Az egy, a történelmet ismerő, Jézus Krisztust és a kereszténységet tisztelő ember szövege.

Előzmény: Törölt nick (2696)
geo13 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 2695
egyszerűen kabaré, hogy pont ő lett célpont.

Biztos véletlen.

Komolyabban: a magyar kultúra nem azonos a nyelvvel. (Arról nem beszélve, hogy Spiró azt írja - nagyjából -, hogy "a magyar nyelv fennmaradása halhatatlanságunk kulcsa". Ezek szerint, ha más lenne az érdeke, a magyar nyelv nyilván felesleges lenne számára.)
Vannak nemzeti értékeink, és ezek közt fontos helyen áll a haza tisztelete és megbecsülése, ezen nem nyitunk vitát, még akkor sem, ha ezt az értéket azok tűzik zászlajukra, akikkel egyébként nem értünk egyet. Spiró elővigyázatlanul hadonászott, és olyant is arcul ütött, akit talán nem akart.
Előzmény: Geyza (2677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!