Keresés

Részletes keresés

promontorgrofja Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1337
Hát, biztos bennem van a hiba, én halálra izgultam magam pl. a svéd-magyaron vagy a koreai-magyaron. Gondolom, a másik középdöntő csoport szurkolói sem unatkozhattak olyan nagyon mondjuk a szerb-németen vagy a lengyel-norvégon.

A négy között valóban nem voltak olyan izgalmak, mint mondjuk két éve az elődöntőkön, de ha az akkori francia-németre gondolok, akkor azt kell mondjam, megkeserítette az izgalmakat a bíráskodás, ami viszont ezúttal - a döntőn mindenképp - sokkal korrektebb volt. És persze biztos én nem értek annyira a játékhoz, de én az utolsó tíz percig teljesen nyitottnak gondoltam a döntőt eredményét is.

jozsefbiro.blog.hu/2009/02/01/zagrab_eleste
Előzmény: gasko18 (1336)
gasko18 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1336

Hát nem rágtam le a körmeimet ezen a vb-n... Előre lehetett tudni, melyik 2 csapat játssza a finálét, és hazai pálya ide vagy oda, érzésem szerint azt is előre lehetett tudni, melyik csapat fog nyerni.

Az elődöntők nem voltak izgalmasak, a bronzmeccs nem volt izgalmas, a finálé az első 40 percben izgalmasnak mondható (bár majdnem bealudtam ebbe a lassú 1 ide 1 odába), az utolsó 20 percben pedig 1 csapat volt a pályán.

enndru Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1335
A legjobb csapat megérdemelten nyerte meg ezt a vb-t.
Tonio.Kröger Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1334
ja igen, Lijewski ;-p
Előzmény: Tonio.Kröger (1333)
Tonio.Kröger Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1333

Omeyer, Cupic, Jurecki, Karabatic, Vori, Lackovic (vicc), Guigou.

Előzmény: Ódri (1331)
1899Martin Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1332
Omeyer

Gougiu

Lackovic

Karabatic

Lijewski

Cupic

Vori

gólkirály: Lazarov
Előzmény: Ódri (1331)
Ódri Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1331
Kik lettek az all star?
kagye Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1330
Nem tudja valaki, mikor kezdődik a férfi világbajnoki döntő? A KÉZILABDA! Mert ugyan most kora este volt valamilyen sportág világbajnoki fináléja, de az inkább valami birkózásos-tuszakolásos-lökdösődéses harc volt játék helyett. Aki eddig nem kedvelte, ebből a hatvan percből biztosan nem szerethette meg ezt a csodálatos sportágat.
Véleményem szerint az atletikus képzettség ilyen mérvű fejlettsége egyre több labdajátékban (kosárlabda, vízilabda, kézilabda, foci) felveti a csapatok létszámcsökkentésének kérdését. Mindegyiknél túlnőtték a rendelkezésre álló területet, a játék maga háttérbe szorul a test test elleni küzdelemben. A középdöntős csoportmeccsek utolsó köre hozta a torna utolsó nívós, izgalmas meccseit, aztán rettenetesen elfáradt csapatok, jobbára idejekorán eldőlő szenvedéseit láthattuk. Szerintem előbb utóbb valamit lépni kell!
Nano18 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1329
amikor minket megvertek lehett látni érezni hogy nincs a franciáknál jobb csapat jelenleg
csfrenki Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1328
Hát ilyen nemzet a szarvát :D

Egyébként érdekes megfigyelni, hogy a lengyelek zsinórban másodszor gyűjtöttek be érmet. Persze távol álljon tőlem h bármiféle párhuzamot vonjak a magyar csapattal kapcs, de szerintem ez elgondolkodtató...
Előzmény: 1899Martin (1325)
attus germanicus Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1326
Na, itt mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy a bírók a horvátokat tolták.
Kellemetlen élmény lehet Zágrábban kikapni, de a horvátok felörlődtek a végére.
Még lesz talán egy klassz kis botrány is.
1899Martin Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1325
Idióta horvátok, nem tudják elfogadni hogy kikapnak!!!
Turulsólyom Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1324
Üdv!adtok egy linket a közvetíítéshez?Raymund
attus germanicus Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1323
Lehet, hogy az lesz a következő, de a jelenleg hatályos szabályok alapján semmilyen büntetést ilyen esetben nem szabad adni a lövő játékosnak.
Előzmény: Omega12 (1322)
Omega12 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1322

Következő az lesz, majd, hogy akkor is végleg kiállítás jár, ha a lövésbe rosszul teszi bele a kapus a kezét és eltöri az ujját. Hiszen az is sérülést okozott nem?

Előzmény: attus germanicus (1321)
attus germanicus Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1321
Figyelj, vitathatod, hogy jó-e a szabály. De jelenleg ez a szabály, és ez ténykérdés.
A játékvezetőknek pedig a szabályok alapján kell ítélnie, nem pedig Omega12 egyéni meglátásai alapján.
Előzmény: Omega12 (1320)
Omega12 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1320

Azért az más dolog, hogy egyik játékos szándékosan arcul vágja a másikat, vagy kitépi a karját. A labda akár be is ragadhat a játékos kezébe és akármilyen magabbiztos lövő eltalálhatja a kapus fejét.

Számomra Gál Stochl felé csúszása még a csoportmeccsek alatt sokkal inkább kiállításnak tűnt , mint ez a fejbelövés.

Előzmény: zsanna (1317)
cornexis Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1319
Hol lehet nézni neten a mai meccseket?
Lsport.we.bs nem adja...

Gozo Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1318
Én is így gondolom. Abalo nem is reklamált, mert tudta, hogy ezért a dologért piros lap jár. Megpróbálta, rosszul célzott, megkapta a jogos piros lapot.
Előzmény: zsanna (1317)
zsanna Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1317
"....Egy kapus, mikor beáll a kapuba tudja mivel jár ez a szakma. Esetenként fejbe is lőhetik..."
Egy mezőnyjátékos meg számolhat azzal, hogy a védekező játékos pofán veri - mert a labda már nem ott van, ahol a védő gondolta. Vagy kitépi a vállát - mert rossz helyre nyúl. Ez meg egy ilyen poszt. Egyáltalán mi a fenének van a piros lap kitalálva?

Azt senki sem vitatja, hogy szándékosan akarná fejbe lőni. Viszont ha olyan szinten nem tud célozni, hogy mégis fejen találja, akkor már viselje a rossz célzás következményeit Ő is, ne csak a szenvedő fél.
Előzmény: Omega12 (1312)
dferrfan25 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1316
Nagy Derby lesz de azért szerintem a francia cseresor messze nem olyan erős mint a horvát.

A horvátoknak van Balic,Lackovic a padon, mig a francia pad nagyon gyenge.

Nagy kérdés Dinart milyen állapotban lesz mert nélküle a francia védelem azért annyira nem hatékony.

Két éve a németek szerintem nagyobb hazai pályát kaptak, nagyon gusztustalan volt ahogy megverték a franciákat.

Nekem szimpatikus a horvát csapat, bár sporttv csupa rossz dolgokat hord össze roluk, már úgy éreztem, hogy egy rossz csapat, akit betoltak a birók a döntőbe.

Ismerve a két csapatok és hazai pálya előnyét, szerintem 51-49 arányban a horvátok a favoritok.

Ami dönthet:

Alilovic kontra Omeyer Omeyer a jobb kapus, de ha Alilovic is jó napot fog ki akkor azért nagyot segithet a horvát csapaton.

Dinart sérülése
Előzmény: josepapa (1302)
Omega12 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1315

Ezt az ítéletet,mint ahogy a másikat is  rajtam kívül többen is megkérdőjelezték, nem csak itt, hanem magasabb körökben  tehát lehet, hogy mégsem tévedek akkorát. Láttam már olyant , hogy nem állítottak ki ilyenért. Ha meg nagyon kekeckedni akarunk akkor a kapus bele mozdult a lövésbe. Tehát nincs miről beszélni.          

 

Azért fórum, hogy megvitassuk a dolgokat, ha neked nem tetszik a nagy arcom, vagy a hozzászólásaim át kell lépni rajtuk nem kell figyelni rám ennyi az egész. Ugye milyen egyszerű?

Előzmény: attus germanicus (1313)
kezil Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1314
A szabályt pont azért változtatták meg, hogy ne a bíróknak kelljen megitélni a szándékosságot. Minden játékos (hetes lövő ) tisztában van vele, hogy ezért piros lap jár, így elkerülheti ezt a csapdát. Szerintem nagy jó ez a szabály. Csökkenti a szándékos fejbe lövéseket.
Előzmény: attus germanicus (1313)
attus germanicus Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1313
>Én sem találtam jogos ítéletnek azt a piros lapot.
Ez már a második eset pár napon belül, ahol a saját privát véleményeddel akarod felülírni a szabályokat. OK, nekem is nagy az arcom néha, de ennyire?
Viszont egyelőre, akár tetszik, akár nem, a játékvezetőknek a hatályos szabályok alapján kell ítélkezni, nem pedig a Te véleményed szerint, a szabályok szerint pedig piros lapot kellett adni.

>Ezen a szinten úgy gondolom már senki sem akarja a másikat szándékosan fejbe lőni.
Nyilván nem, de, hogy szándékos volt-e, vagy sem, az totálisan lényegtelen. Nem ezen dől el a piros lap (bármit mondanak időnként a szabályokat alig-alig ismerő televíziós kommentátorok).
Előzmény: Omega12 (1312)
Omega12 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1312

Én sem találtam jogos ítéletnek azt a piros lapot. Egy kapus, mikor beáll a kapuba tudja mivel jár ez a szakma. Esetenként fejbe is lőhetik.   Ha síugró lenne ez a veszély nem fenyegetné.  Azt meg végképp nem hiszem, hogy biztos vezetésnél, csak úgy a franciák egyik legjobb embere a hecc kedvéért lőtte volna fejbe a dánok cserekapusát.

 

Ezen a szinten úgy gondolom már senki sem akarja a másikat szándékosan fejbe lőni. Még megyei és NBII-es szinten működik ez a dolog, azonban szerintem ezek a játékosok ennél már messszebb tartanak.

Előzmény: josepapa (1256)
Omega12 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1311
Számomra kicsit hasonló a helyzet , mint a női EB-n volt, azzal a különbséggel, hogy itt nem egy hanem két olyan csapat van amely messze kiemelkedik a mezőnyből. Játékvezetők ide, hazai pálya oda, pillanatnyilag Horvátország ennyivel jobb Lengyelországnál. Bármelyik csapat nyeri a döntőn megérdemli.
promontorgrofja Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1310
Úgy tűnik rosszul tudod, legalábbis ez derül ki ebből a innen.

A születési hely mindig csalóka, gondolj pl. Ilyés Ferire.

jozsefbiro.blog.hu/tags/k%C3%A9zilabda
Előzmény: sch69 (1309)
sch69 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1309
Rosszul tudod, Karabatic szerb származású, Nisben született.
Előzmény: istvan03 (1300)
promontorgrofja Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1308
Majd talán vasárnap... ;-)

Bár ha olyan lesz, mint a francia-német elődöntő volt, akkor keserű lesz az örömöm, mert az ugyan csodás meccs volt, de a franciák állandó kettős emberhátrányban játszottak...

jozsefbiro.blog.hu/2009/01/30/horvatok_vagy_franciak
Előzmény: attus germanicus (1291)
istvan03 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1307
Én azért a horvátoknak szurkolok, kis ország, nagy akarattal és hittel,..tisztelem őket...
példát vehetünk róluk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!