Keresés

Részletes keresés

VolvoDiesel Creative Commons License 1,5 órája 0 0 29547

Köszi a linket.

Mennyivel bonyolultabb a K&H rendszerében "használt" állampapírt venni, mint most futó "friss" sorozatot? Ugyanúgy megjelenik és megvehető, vagy "túrni kell mélyebbre"? (Annyit írtál csak, hogy sokszor kell frissíteni, mert hamar elviszik ami van.)

Előzmény: t.lantos (29543)
VolvoDiesel Creative Commons License 1,5 órája 0 0 29546

Ha nem a leggagyibb PMÁP-od van, akkor érdemes nem a kincstárnak eladnod, hanem valaki másnak, aki többet ad érte.

Előzmény: SzVFE (29544)
joc_ Creative Commons License 2 órája 0 1 29545

Ha a Kincstárban nézed, ott a "piaci érték" a visszaváltási értéket jelenti, tehát annyit kapsz, abból már nincs levonás.

Előzmény: SzVFE (29544)
SzVFE Creative Commons License 2 órája 0 0 29544

Üdv, Prémium Magyar Állampapírnál, ha lejárati idő előtt szeretném visszaváltani, akkor az aktuálisan látható "piaci érték összesen" alatti összeghez képest hány százalékkal kevesebb összeg fog a bankszámlámra érkezni?

t.lantos Creative Commons License 5 órája 0 1 29543

Befektetesi termekek hirdetmenye

magánszemélyek - hirdetmények / díjjegyzékek - K&H bank és biztosítás (kh.hu)

erstet passzolom, onnan kirugtak :)

Előzmény: VolvoDiesel (29542)
VolvoDiesel Creative Commons License 7 órája 0 0 29542

Gyakran beírod ide a másodpiaci fogásaidat, de segíts már légyszi egy kicsit nekünk is:

- pontosan milyen számlád van a K&H-nál?

- a számlanyitáson kívül kell-e bármi más a másodpiacon vételhez?

- melyik hirdetmény szerint 800Ft az átvezetés a kincstárba? Kerestem vagy fél órát, de nem találtam...

Én amúgy Erstés vagyok, ott nincs ilyen lehetőség? Az interneten semmi használható infót nem leltem erről, pedig ezt is kerestem vagy fél órát...

Köszi előre is.

Előzmény: t.lantos (29523)
terence cápa Creative Commons License 7 órája 0 0 29541

Azt befizetheted úgyis be kellene vallanod ha muszáj

Előzmény: nembal (29540)
nembal Creative Commons License 12 órája 0 0 29540

A bankok nem is, csak a Kincstár 😀

Előzmény: joc_ (29539)
joc_ Creative Commons License 21 órája 0 0 29539

Díj nem
De az illeték igen, ha előírja a törvény.
("Az illetéket nem háríthatják az ügyfélre" -- mintha mondott volna ilyet valaki, aki sosem hazudik.)

Előzmény: sef_bacsi (29538)
sef_bacsi Creative Commons License 22 órája 0 0 29538

én úgy tudom, hogy a MÁK-on belül nem terheli semmilyen díj a tranzakciókat

vagy mégis ?

vagy mégsem ?

Előzmény: nembal (29529)
jazzcool1,2 Creative Commons License 27 órája 0 4 29537

5-6%-os kamat mellett csak a kisbefektetők maradnak, ugyanis egy kiadható ingatlan hozama az értéknövekedéssel együtt már többet hoz, ahogy néhány profi alapkezelő, illetve ott vannak az osztalékfizető részvények is. azaz a magyar állam kénytelen lesz megint devizában eladósodni, mert itthon nem lesz elegendő forrása, 

Előzmény: b.racso (29536)
b.racso Creative Commons License 29 órája -5 1 29536

Pont erre utaltam nemrég, hogy ebben a nemzetközi kamatkörnyezetben nem fogja tudni ész nélkül letolni a kamatokat a jegybank, így az inflát sem kell letornászni. (1% kamat mellett nem fog 5% prémiumot fizetni, vagy ha 5% kamatot fizet, akkor nem kell 1%-ra legyűrni az inflát)

Vagyis hosszútávon is jó lesz a prémium papír.

Előzmény: Fővadász fegyverhordozója (29533)
t.lantos Creative Commons License 1 napja -3 6 29535

Szabadsagon volt, vagy epp eloadason ult a partkozpontban.

Előzmény: jazzcool1,2 (29534)
jazzcool1,2 Creative Commons License 1 napja -2 4 29534

cica, ez tegnap 14:00 órás hír, akiket érint, azok mind tudnak erről...

Előzmény: Fővadász fegyverhordozója (29533)
Fővadász fegyverhordozója Creative Commons License 1 napja -11 3 29533

Lassított a kamatvágások ütemén a jegybank

 

A monetáris tanács 50 bázisponttal, 7,75 százalékra mérsékelte az irányadó rátát.

t.lantos Creative Commons License 1 napja -1 1 29532

Miért kellene belföldi EUR számla?

Persze nézhetjuk úgy is, hogy EU-N belül minden belfold

Előzmény: nembal (29529)
joc_ Creative Commons License 1 napja 0 0 29531

Bocs... A második mondat (számoljuk).

Előzmény: joc_ (29530)
joc_ Creative Commons License 1 napja 0 1 29530

Te a Kincstárnál dolgozol?
Az első mondatod vége mintha erre engedne következtetni...

Előzmény: nembal (29529)
nembal Creative Commons License 1 napja 0 2 29529

Pénzt átvezetni akkor tudsz másik ügyfélnek, ha meghatalmazott vagy a számláján. Ebben az esetben számoljuk a tranzakciós illetéket.

Átutalni pedig akkor tudsz, ha van berögzítve számlaszám és a rögzítés óta eltelt 48 óra. Forint utalásnál 3*8 karakteres, Bankszámla típusú számlaszámot kell rögzíteni, EUR utalásnál pedig IBAN belföldi típusút.

Előzmény: KopaszKutyaIndex (29526)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2 napja 0 0 29528

nem megy át origóba, az index cikkei között mindig van egy-két Megafon-propaganda anyag, abban a reményben, hogy azt sokan beveszik. 

Előzmény: FOMA (29527)
FOMA Creative Commons License 2 napja 0 2 29527

Ez nem Index-cikk volt, hanem Economix, linkelhettem volna onnan is. Amúgy az Index egy érdekes állatfajta, mert még nem ment át teljesen Origóba, fokozatosan adagolják. Majd egyszer teljesen vége lesz, és beáll a többi közé a sorba.

Előzmény: sef_bacsi (29524)
KopaszKutyaIndex Creative Commons License 2 napja 0 1 29526

Sziasztok!

 

Tudom, hogy az oldal nem Államkincstár ügyfélszolgálat, de lehet itt előbb kapok választ a problémára.

 

Ha az ember nem akar kisebb értékű kamatot lekötni, esetleg azt át akarja vezetni/utalni egy másik Államkincstár tag családtagjának, akkor az Új tranzakció-> Pénz átutalás / átvezetésnél, miután kiválasztom a Felhasználható egyenleget, akkor alul a Jogosult számla választásnál miért van kiszürkítve a Banki átutalás és a Pénzátvezetés ügyfelek közötti opció?

 

Ha az Értékpapír átvezetése opciót választom, és ott megadom a Jóváírandó ügyfél nevét, számlaszámát, adóazonosító jelét, akkor csak lekötött állampapírokat lehet "átküldeni", nem a szabad egyenleget.

 

Vagy ehhez mindenképpen be kell mennem az Államkincstárhoz és felhatalmazást kell adnia mindkettő ügyfélnek az utaláshoz / átvezetéshez? Illetve ha jól olvastam, ilyen esetben van tranzakciós díj is, nem ingyenes a művelet?

 

Köszönöm!

net91 Creative Commons License 2 napja 0 2 29525

Nem.

Előzmény: sef_bacsi (29524)
sef_bacsi Creative Commons License 2 napja 0 1 29524

index-es cikket ti olvastok még ?

Előzmény: FOMA (29517)
t.lantos Creative Commons License 2 napja -1 1 29523

Hat ma igen jo nap volt erre. Nyilvan kiszamithatatlan. De azert a nagy ugyfelkor (meg az emberek tajekozatlansaga) nagy segitseg.

Előzmény: mh1973 (29495)
t.lantos Creative Commons License 2 napja -1 0 29522

Részemről ma is elintéztem amit kellett :)

Előzmény: t.lantos (29521)
t.lantos Creative Commons License 2 napja -1 0 29521

Nyilván így értendő a 100% ajánlatom. De annyi felé papír van, hogy nincs értelme.konkret számot mondani.

Előzmény: aptohu (29516)
FOMA Creative Commons License 2 napja 0 3 29520

Igen, mivel ahogy megláttam a cikket, belinkeltem, anélkül, hogy visszaolvastam volna a mai beírásokat. Annyit láttam, hogy a megafonos brigád ma szabadnapos volt (együtt mehettek talán vadászni), mert nem találkoztam velük. Lehet törölni a duplikációt.

Előzmény: joc_ (29518)
mh1973 Creative Commons License 2 napja -1 0 29519

Ezzel phuzamosan apránként emelkedik az elérhető hozam, szóval 1 éven belül lesznek még 10% körüli papírok (pláne ha a ksh hajlandó lesz kimutatni a növekvő inflát). 

Előzmény: FOMA (29517)
joc_ Creative Commons License 2 napja 0 1 29518

Write onlyban vagy?
Előtted majdnem egy órával már belinkelték.

Előzmény: FOMA (29517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!