Keresés

Részletes keresés

orcapofa Creative Commons License 2010.09.04 0 0 42

Mottó: Kondorosi Ferenc, aki 2006-ban rendészeti államtitkár volt, azt mondta a bizottság előtt, hogy otthonában nézte a tévészékház ostromát, és a látottak után haladéktalanul „szolgálatba helyezte magát erkölcsileg”.

Most még egyszer, sokadszor, és biztosan nem utoljára mondom: ott voltam, láttam. Ott voltam a tévészékház ostrománál, és láttam hátul, a Nádor utcában az állig felfegyverzett rebiszeseket. S hallottam az egyiket – nyilván valamilyen parancsnok – üvölteni a telefonba, hogy „(…) nem érdekel, b…meg! Odamegyek és megvédem a kollégáimat!”

http://www.magyarhirlap.hu/belfold/szolgalatban_erkolcsileg.html

 

Hát ne csodálkozzatok, gazemberek! Hanem imádkozzatok! És helyezzétek magatokat haladéktalanul szolgálatba. Legalább erkölcsileg…

szem telen Creative Commons License 2010.09.03 0 0 41
De hova lett???

szem telen
Előzmény: kerekerdö (30)
Önkéntes Börtönőr Creative Commons License 2010.09.03 0 0 40
Kondorosi: „morális értelemben szolgálatba helyezte magát”

Ízlelgetem ezt a remek mondatot! :-)
FreedomTrail Creative Commons License 2009.10.21 0 0 39
Sajnálom, hogy más nem mozdult rá erre a kiváló topikra! :-(
:-))))
FreedomTrail Creative Commons License 2009.10.05 0 0 38
Jövőre bőven lesz ideje kuglófot sütni...
javított állomány Creative Commons License 2008.03.15 0 0 37

"de mivel nem tett bele mazsolát,"

 

Még azt sem?

Pedig felénk még kandírozott gyümölcsöt is tesznek bele.

Lám így jár aki kontárkodik. :-))))

Előzmény: médiabúvár (31)
médiabúvár Creative Commons License 2008.03.15 0 0 36

Ez a közleményt hozta az MTI, de máshol nem láttam:

 

2008. március 8., 20:39

Az Új rend és szabadság” programért felelős kormánybiztos közleménye

    Budapest, 2008. március 8., szombat (OS)

    Egy demokratikus jogállam egyik legfontosabb alapelve, hogy a jogszabályok mindenkire vonatkoznak - ez alól nincs kivétel. Az Új rend és szabadság” programért felelős kormánybiztosként épp a szabályok betartása és betartatása a legfontosabb feladatom, így különös felelősséget érzek azért, hogy az általam használt szolgálati autó a mai napon tilosban parkolt. Bár az autót nem én vezettem és a szabálytalanságról csak utólag értesültem, annak minden következményét vállalom, az esetet rendkívül sajnálom.

 

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.15 0 0 35
horn gábor mondja meg neki, hogy hova is menjen kondorosi
Előzmény: Törölt nick (-)
kazohinia Creative Commons License 2008.03.15 0 0 34
A kuglófsütés ujjrendje: 3-as ujj peckesen áll, többi pihen...
MayItBe Creative Commons License 2008.03.15 0 0 33

 

Láttam az ominózus riportot - és megállt a kezemben a vajas kés....

Ekkora hülyeséget ritkán hall az ember - védekezésképpen.
Amúgy értelmes embernek találtam eddig, de ez most lenullázta a véleményemet...

Előzmény: Törölt nick (-)
médiabúvár Creative Commons License 2008.03.15 0 0 31

Találtam a hálón, ide passzol:

 

Variációk a kuglófra:
1) Ez a jóember csak süti a kuglófot, közben az utcán azt mondja valaki, hogy ejnye már, ez éppen a Kondorosi autója, még szerencse, hogy éppen erre jártam, ha még egy rendőrt is tudok keríteni, de jó kis anyagot csinálok a Nemzetnek.
2) Megsült a kuglóf, a főnök szól a sofőrnek, hogy hamarosan indúlhatnak az esti programra, de ő bevallja a szemközti kapu mögül, hogy mire visszaért az autóhoz, már ott motoszkáltak a rendőrök, akik újságírókat is hívtak, de a fene tudja miért csinálják, hiszen ismerősek a fiúk.
3) Kondorosi a kocsiját figyelő újságíróknak sütötte a kuglófot, de mivel nem tett bele mazsolát, azok megorroltak és kihívták a rendőröket, akik azon a helyen szokták megkeresni a zsebpénzüket, ezért szívesen jöttek.

kerekerdö Creative Commons License 2008.03.14 0 0 30

:))))))))))))))))))))))))

Hüüüüüüüüüüülyeeeeeeeeeeeeee!:)))))))))))))))

 

(megfullad a röhögéstől)

Előzmény: Törölt nick (28)
deuville Creative Commons License 2008.03.14 0 0 27

egyszerűen csak egy rossz vicc!

 

Kondorosi Ferenc, az Új Rend kormánybiztosa.

Előzmény: kerekerdö (26)
kerekerdö Creative Commons License 2008.03.14 0 0 26

A felhozott vicc eredetije, egy klasszikus Pap Jancsis történet:

 

Pap Jancsi, meg a haverja fogadást kötnek, hogy a haver nem meri a péknél nyilvánosan kimondani azt, hogy  lófasz.

Megyegyeznek, bemennek az üzletbe és a haver rámutatva az egyik polcon lévő kuglófra azt kérdi:

  -Kisasszony! Lenne szives megmondani, kuglóf asz ott?

Ezután kimennek az üzletből, Pap Jancsi fizet, de nagyképűen közli, hogy ezt ő is bármikor meg tudja csinálni. Visszamennek az üzletbe és Pap Jancsi rákérdez az eladóra:

 - Mondja aranyos! Mi a lófasz az ott, csak nem kuglóf?

 

 

Bár itt most esetünkben inkább azt kéne eldönteni, hogy ez a Kondorosi esetleg maga a Pap Jancsi , vagy egyszerűen csak egy rossz vicc!

 

 

 

cserép virág Creative Commons License 2008.03.14 0 0 25
:O))
Előzmény: zsand-arc (14)
deuville Creative Commons License 2008.03.14 0 0 24

Kondorosi Ferenc, az Új rend kormánybiztosa nem mond le pozíciójáról, de megrendült attól az esettől, amikor tilosban parkolt. A politikus minden következményét vállalja az esetnek. A kormánybiztos a köztévé reggeli műsorában újságírói kérdésre elmondta, hogy amikor az autója tilosban parkolt, akkor éppen kuglófot sütött a fiának, de ez nem mentesíti a történtek alól.

 

Kondorosi kormánybiztos a reggeli beszélgetést követően ismertette a különös, minden felelősséget elhárítani képes, mágikus kuglóf receptjét a köréje gyűlő érdeklődő ujságírókkal.

 

A tilosban parkolás következményeit elhárító kuglóf recept a következő:


 

Napóleon kuglóf

 

30 dkg vajat 12,5 dkg cukorral habosra keverünk, 1 tasak rumaromát, 7 tojássárgáját egyenként hozzákeverünk, 15 dkg lisztet, 1 cs sütőport, 15 dkg őrölt mogyorót és 15 dkg csokireszeléket összekeverünk, fokozatosan a vajas keverékhez adjuk. 7 tojásfehérjét habbá verünk 12,5 dkg cukorral, óvatosan összekeverjük a tésztával, majd a formába töltjük. 175 C-on kb.65 percig sütjük.

 


Az összegyűlt ujságírók a zseniális receptért cserébe egy speciális magyar sütemény receptjét ismertették Kondorosi kormánybiztos úrnak.


Kondorosi ízes bukta

 

Hozzávalók a tésztához: 60 dkg liszt, 2,5 dkg élesztõ, 3.5 dl tej, 2 tojássárgája, 8 dkg vaj, 5 dkg porcukor, só;
a tészta nyújtásához: 10 dkg liszt;
a sütõforma kenéséhez: olaj;
a töltéshez és a tálaláshoz: 30 dkg gyümölcsíz;
a tésztakenéshez: 1 tojás;
a tetejére: 2 dkg porcukor.

A gyümölcsízt felmelegítjük, a sütõformát vékonyan megkenjük olajjal. A gyúrt élesztõs tésztáknál leírt módon elkészítjük a kelttésztát, majd kb. 1 cm vastagra nyújtjuk. Éles késsel 8-10 cm-es négyzeteket (vagy, tetszés szerinti méretet) vágunk a kinyújtott tésztából. A felmelegített gyümölcsízbõl a felvágott tészta szélétõl 2 cm-re vékony csíkot spriccelünk, majd a tésztát egyenként feltekerjük, egyik oldalát megkenjük olajjal, és kb. 1cm-re egymástól az elõkészített sütõformába helyezzük. A formába helyezéskor figyeljünk arra, hogy a hajtott szélek alulra kerüljenek. Tetejét megkenjük felvert egész tojással, figyelve arra, hogy az oldalára ne folyjon le. A lemezre helyezett buktákat 15-20 percig utókelesztjük, majd 180 - 200 fokos sütõben megsütjük.Amikor megsült, pihentetjük, majd kiszedjük, tálra rendezzük, és porcukorral megszórjuk.

Előzmény: Törölt nick (-)
zsand-arc Creative Commons License 2008.03.14 0 0 23
A doktor ötker biztos szivesen kifizeti neki a büntit... :)
BigBacon Creative Commons License 2008.03.14 0 0 22

"igaz, nekem nincs is autóm"

 

:-))

 

Lehet, hogy Kondorosinak sincs, csak még nem ugrott be az egyszerű agyába :-)

Előzmény: zsand-arc (14)
BigBacon Creative Commons License 2008.03.14 0 0 21

"másik pedig:  kuglóf az, vagy  mi a lófasz....."

 

Nem: "Mi a lófasz, kuglóf az?" :-)

Előzmény: Törölt nick (13)
BENTA Creative Commons License 2008.03.14 0 0 19

'az Új rend vezetője azt válaszolta, hogy a politikusok nehezen bírják a rájuk nehezedő nyomást, és ez okozhatja a kihágásokat.'

 

És ugyan milyen hatalmas nyomás nehezedik rájuk, amitől nem tudják betartani a szabályokat? mi az a plusz nyomás, ami rájuk nehezedik, de a mindennapokkal folyamatosan kűszködő halandókra nem?

 

Ha annyira nem bírják, mondjanak le, és húzzanak vissza dolgozni. Majd meglátják, mi az a nyomás.:(((

Előzmény: Törölt nick (1)
FreedomTrail Creative Commons License 2008.03.14 0 0 18
"akkor éppen kuglófot sütött a fiának"

Most süthet buktát magának...
Előzmény: Törölt nick (1)
beowolf Creative Commons License 2008.03.14 0 0 17
Mi a loaf asz lenne más?
Előzmény: Pávek úr (3)
zsand-arc Creative Commons License 2008.03.14 0 0 14

Nem láttam csak a végét a fapofa riportnak.

Mondjátok má' el, mi köze a kuglófaz sütésnek a tilosban parkoláshoz?

Én akkor sem szoktam tilosban parkolni, amikor kocsonyát sütök, pedig az tovább tart (igaz, nekem nincs is autóm).

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.14 0 0 11

A kuglófról jut eszembe egy nagyon régi vicc...

 

Arisztid fogad Taszilóval, hogy úri társaságban ki meri mondani azt a szót, hogy lófasz. Legközelebbi estélyen, mikor a pincérek süteményként kuglófot hoznak be, akkor Arisztid a háziasszonyhoz fordulva ennyit mond:

- Jéé, kuglóf asszonyom?

Tasziló fizet, majd viszontfogadást köt, hogy ő is ki meri mondani. A következő estélyen, mikor szintén kuglófot hoznak be, odafordul a háziasszonyhoz:

- Mi a lófasz, itt kuglóf is van?

 

Hogy mi köze ennek Kondorosi bunkóságához? "Én nem is tudom..."

 

 

Előzmény: Törölt nick (-)
elemes2 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 10
penetráns PR tanácsadó szaga van ennek a válasznak.

Előzmény: Törölt nick (1)
Karandas Creative Commons License 2008.03.14 0 0 8
Még ennél is értelmesebb?
Előzmény: Tamás (7)
Tamás Creative Commons License 2008.03.14 0 0 7
Ejjj, de gyenge szöveg. Pedig Kondorosi régebben sokkal értelmesebb volt...
Előzmény: Törölt nick (1)
Pávek úr Creative Commons License 2008.03.14 0 0 6
Éberség! ;)
Előzmény: zsand-arc (5)
zsand-arc Creative Commons License 2008.03.14 0 0 5
A francba! Megelőztél! :)))  A topik ciméről pont ez jutott az eszembe. :)))
Előzmény: Pávek úr (3)
Pávek úr Creative Commons License 2008.03.14 0 0 3
Biztos, hogy kuglóf az? ;)
Előzmény: Törölt nick (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!