Keresés

Részletes keresés

full tang Creative Commons License 2013.02.19 0 0 24

Sziasztok! Tud valaki Nagyatádon vagy a közelben olyan helyet ahol zárbetétet lehet venni?

kozma555 Creative Commons License 2009.05.31 0 0 23

Jah,a városképhez hozzátartozik.

 

Csak az ebben illetékesek megfogadták,hogy Nagyatádnak nem adnak többet ilyen kincset.Mert nem tudja becsülni.

 

Akik meg szétlopták,főként cigányok,mert mondjuk ki,hogy ők,lesittelném őket egy életre.Meg a helyi MÉHtelepnek a vezetőjét aki sunyiban minden ilyet átvesz.

 

Remélem nem találnak rá a simongáti kisvasút meglévő vasútikocsijaira,maradék sínjeire,kár lene értük.

nagyger Creative Commons License 2009.05.29 0 0 22
"...lesz ott másik mozdony a Szoborpark mellett, mert az igenis hozzátartozik a városképhez! Leglábbis én így gondolom... :)"

Én is!!
Előzmény: Chabee (21)
Chabee Creative Commons License 2008.09.03 0 0 21
Sajnos tényleg nem a hegesztés, rögzítés lenne az ideális megoldás, de talán a lopások egy része elkerülhető ezzel a módszerrel is.
Azzal is egyetértek, hogy a felvásárlói oldalon kellene kezdeni a tisztogatást: rendszeres ellenőrzések, és nagyon kemény büntetések a fémkereskedőnek. Akkor talán nem vennék át a közúti táblákat, szobrokat, műemlékeket és jelen esetben a mozdonyok alkatrészeit.

Viszont nekem változatlanul az az érzésem, hogy ez a "jónép szanaszét rabolta, tényleg elég nagy pénz lett volna helyreállítani" csak egy jó indok volt a tisztelt döntéshozónak, hogy eladhassa ócskavasként a cirka 35 tonnás mozdonyt...

De változatlanul remélem, hogy lesz ott másik mozdony a Szoborpark mellett, mert az igenis hozzátartozik a városképhez! Leglábbis én így gondolom... :)
Előzmény: nagyger (20)
nagyger Creative Commons License 2008.09.03 0 0 20
...hogy ne lehessen lecsavarozni és ellopni a részeit...

Amíg nincs törvény a fém átvételénél a visszaellenőrzésre, illetve van flexgépe és lángvágója egy bizonyos "csoportnak", akik mindent megtesznek a "szent fém" megszerzéséért, addig még a falamba vert vasszög sincs biztonságban. Miután ezt a mozdonyt is a fent említett jónép szanaszét rabolta, tényleg elég nagy pénz lett volna helyreállítani... De ez sem mentség arra, hogy miért kellett szétvágni egy megőrzésre kijelölt mozdonyt...
A köztéri szobrokat is ezentúl szabadon be lehet majd öntetni???
No more comment...
Előzmény: Chabee (19)
Chabee Creative Commons License 2008.09.03 0 0 19
Hello,
néhány napja Nagyatádon jártam, és engem is nagyon megdöbbentett a mozdony hiánya.
Gyerekkoromban sok időt töltöttem Nagyatádon, és a mozdonyhoz mindig ellátogattam, megmásztam, játszottam rajta mozdonyvezetőset... :) Nagyatádról nekem mindig is a mozdony jutott / jut eszembe.
Felháborító, hogy egyes emberek, akik elvileg a városért és annak lakóiért dolgoznak megtehetik, hogy sok ember ilyen kedves emlékét egyszerűen eladja, hogy keressen rajta pár tíz- vagy százezer forintot... Szánalmas...

Viszont hallottam egy olyan pletykát, hogy lehet, hogy vesznek egy másik mozdonyt a régi helyett, és azon lerögzítik az összes elemet, hogy ne lehessen lecsavarozni és ellopni a részeit. Kíváncsi vagyok, lesz-e belőle valami, és ha igen, akkor mikor...
Előzmény: nagyger (18)
nagyger Creative Commons License 2008.04.14 0 0 18
Hát nagyon köszönöm a szomorú infókat, közben hozzám is eljutott a hír.
Illetve egy megemlékezés olvasható itt, az oldal közepe táján.
Előzmény: kozma555 (17)
kozma555 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 17

Én vagyok Nagyatád legnagyobb vasútmániás lakója.

Sajnos a hír igaz,a mozdonyt összevágatta az önkormányzat kb egy éve.Ha lett volna annyi,hogy szóltak volna nekem,akkor el lehetett volna intézni a sorsának jobbra fordulását.A helyi vezetés szintjét tükrözi ez a cselekmény... :(((((

Lett volna lehetőség a felújításra és esetleg alkatrészne való felhasználásra.De egyébként nem mászókának volt az odarakva,bár ezt senki nem vette figyelembe.

 

A mozdony utolsó darabja,a valaha az oldalán lévő 275.161-es pályaszám tábla a kaposvári Verebély László Vasúttörténeti Egyesület múzeumában van.

 

 

Van egy topic itt,ami a nagyatádi vasútról szól:

 

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9156761

Előzmény: nagyger (16)
nagyger Creative Commons License 2008.04.13 0 0 16
HOVÁ TŰNTETTÉK A NAGYATÁDI GŐZMOZDONYT?????

'76 környékén felszedték az évszázados hagyományú síneket Barcsig a nagyértelmű elvtársak (mint az köztudott, nagyrészük a hátsóját hordta az agya helyén), most már az erről megemlékező ipari műemlék szobormozdonyt is összelángvágóztatják???? Hát teljesen elment itt mindenkinek az esze? (Vagy csak a mélyen tisztelt "leszármazottak" munkálkodnak ismét????)

Azt hallottam az állomáson, hogy szétvágták végleg, valaki (megint túl okos volt és) életveszélyessé nyilvánította, ahelyett, hogy kiírta volna egy ki"szeretkezett" táblára, hogy amíg nincs pénz felújítani, senki se menjen rá fel, mert veszélyes.... ennyire egyszerű lett volna.

Gyerekkorom óta a kedvenc mozdonyom (ez a szerencsétlen sorsú 275,161 pályaszámú gőzmozdony), gyakorlatilag ott nőttem fel mellette.
De már csak volt.

Remélem, hogy csak a hír téves és csak felújítani vitték... UGYE????

Ha valaki tudja a pontos információkat, ossza meg velem. Köszönöm.
kozma555 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 15
A kórházba szállítást követően belehalt sérüléseibe az a nagyatádi férfi, aki Trabantjával egy szódát szállító kisteherautóval ütközött Nagyatád belvárosában. A Trabant egy kereszteződésben hajtott a főútvonalon haladó teherautó elé, amely az autó vezetőoldali részét érte el és métereken át tolta maga előtt a járművet.

A Trabant szinte a felismerhetetlenségig összeroncsolódott. A baleset miatt fél órán át teljes útlezárás volt az érintett útszakaszon, majd a helyszínelés ideje alatt, több órán át csak félpályán, forgalomirányítással közlekedhettek az autók.

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14

Háááát... :)

 

Gondoltam rá. :)

Előzmény: kozma555 (13)
kozma555 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 13
Miért?Erre szeretnél munkát?
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.12 0 0 12

Köszi a választ, akkor jól láttam, hogy pl. az interneten alig-alig akad Nagyatád környéki álláshirdetés... :(

Előzmény: kozma555 (11)
kozma555 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 11

Ez jó kérdés...Elvileg van esély rá.Ilyen munka az önkormányzatnál van és 1-1 cégnél.

De 1-2 éven belül kellenek ilyen emberek,mert most kezd épülni egy logisztikai központ itt a városban.

 

Egyébként más munka is van,csak nem fizet.Összességében viszont kevés munka van.

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 10
Igaz, nem lakom Nagyatádon, de azt szeretném kérdezni, hogy milyen eséllyel lehet munkahelyet találni? Irodai, adminisztratív területen pl.
kozma555 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 9
A BENETTON Nagyatádra telepedik,15 milliárdos beruházás várható!Egy egész logisztikai központot építenek ide!:)
kozma555 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 8
Csúfos autóbaleset történt a város közepén.Még oszlop is borult...:p
kozma555 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 7

Na már most te ezt honnan veszed?

Az elmúlt 5-6 évben több dolog épült itt,mint bármely környékbeli városban.A gimnáziumot nyáron újítják fel 1,2milliárdért ,a kollégiumot már csinálják 600 milliójért...

A rendőrök nem is ártanak trafival,hiszen sok ökör száguldozik balesetveszélyesen az utcákon,az újonnan nyílt Disco miatt több a részeg sofőr is.A

Más:Én is fiatal vagyok.Ha valamit akarok,akkor azt elérem.Ebben a városban mindenkinek megvannak a lehetőségei,az más,hogy sokan nem élnek vele és nem látják.Itt a fiatalsággal van a baj,mert csak a szórakozásról és a részegségről szól nekik az élet.Aki akar,az tud tenni a boldogulásáért.

A lakások nem drágák egyeltalán.Meg kell nézni hol fekszik,aztán ez alakítja az árat.Kaposváron mennyi egy lakás?Ott több lehetőséged van?Nem,nem így van.:(

Az én életem az álmaim irányába halad,minden megvan itt amire szükség van,minden biztosított a jövőmet nézve,ha elakarok érni valamit.Csak tenniakarás és kitartás kérdése.

Előzmény: binlaci5 (6)
binlaci5 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 6
Nagyatád egy halott város. A fiatalok menekülnek onnan, nem segítik őket a boldoguásban, aki marad abba semmilyen ambicó nem szorult. A munkaképes lakosság képzése nulla szinvonalon van, elmaradottság van és depresszó. Hatóságok túlburjánzása tapasztalható, rendőrök trafikaxal és igazoltatnak a buszállomáson, undorító.  A nyugdíjasok paradicsoma, ott a korház, ami igen alacsony szinvonalú, de oriási. Az ingatlanok eladhatatlanok, nagyok és drágák. A helyi gimnázium és kollégium alacsonyx szinvonalú, belterjes.
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.03.11 0 0 5
Akkoriban még rendőr volt, az is csak néha :)
Előzmény: kozma555 (4)
kozma555 Creative Commons License 2007.03.11 0 0 4

Hm...Sokáig nem lehetet itt vizsgázni,mert a 90-es évek közepe felé nem volt meg minden feltétel.Ma már 53km a belterületi utak hossza.

Akkor még nem is voltak jelzőlámpák itt.:)

Ma már van és az összes atádi és környező városi autósiskola itt vizsgáztat.

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (3)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.03.11 0 0 3
91 v 92 körül.
Előzmény: kozma555 (2)
kozma555 Creative Commons License 2007.03.11 0 0 2
Mikor?
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (1)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.03.11 0 0 1
Ott tanultam meg vezetni.
Előzmény: kozma555 (0)
kozma555 Creative Commons License 2007.03.11 0 0 0

A legszebb kettő B-betűvel írandó!:)

Bocs,de a fenti leírást picit gyorsan írtam...:D

kozma555 Creative Commons License 2007.03.11 0 0 topiknyitó
Minden embernek ajánlom ezt a szép kisvárost nyaralásra,szabadidő eltöltésére!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!