Keresés

Részletes keresés

jimmybmw528 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 125

Engem az érdekelne hogy, ha én nem uniós országbol szeretnék eurót küldeni magamnak haza akkor abbol nekem még adózni kell e, és hol lenne érdemes devizaszámlát nyitni??? 

Bindiii Creative Commons License 2015.09.15 0 0 124

KP felvet meg mindig ingyenes a DKB-nal. Legalabbis mikor fel eve felvettem otthon az volt :)

Előzmény: isaac (123)
isaac Creative Commons License 2015.08.31 0 0 123

ezt nem tudtam :-(

Hasznos informació

Előzmény: peti07_ (122)
peti07_ Creative Commons License 2015.08.31 0 0 122

A DKB már csak német, osztrák, svájci lakosokat fogad el. Vagy külföldi német állampolgárokat.

Előzmény: isaac (121)
isaac Creative Commons License 2015.08.29 0 0 121

Bár már elég régen, de volt itt néhány kérdés a DKB-ról: nekem immár pár éve van számlám náluk (is), és csak ajánlani tudom.

 

A megnyitás viszonylg fájdalommentesen ment: online kitéltve igánylést, ki kellett nyomtatni és bemenni egy németországi postára, ahol elvégezték az azonositátst. Ha jól emlékszem, azt is elfogadták volna, ha egy helyi (pl. magyarországi) bankban azonosittatom magamat. Ilyenkor a kinyomtatott igénylést, és az azonositás eredményét (pl. utlevél másolat..) az azonositó (esetemben posta) kőldi tovább (de gondolom, ez egyértelmű).

 

Utána kb 1-2 héttel jöttek a bankkártyák (1 x számlakártya, 1 x hitelkártya). Mindez ingyenesen, azóta is. Én egy harmadik európai országban élek (nem Magyarország, és nem Németország), és a két kártya azért is nagyon jó, mert a számlakártyát odaadtam édesanyámnak, ő arról vesz fel pénzt otthon, amikor szüksége van rá. (Igy megspóroljuk az utalási költségeket).

Kp felvét: amikor nyitottam, akkor ingyenes volt kp felvét világszerte... ezt azóta korlátozták a kondicios listaban (vmennyit kell fizetni... bár én nem nagyon látom, hogy be is terhelnék)

 

A folyószámlára gyakorlatilag nem adnak kamatot, viszont ha a hitelkártyán tárolsz pénzt, arra viszonylag magasat (bár utóbbi időben azt is jócskán csökkentették). Természetesen igy a hitelkártya nem igazán használható céljának megfelelően (hitelkártyaként): megoldásom erre, hogy van tőlük egy másik hitelkártyám (Hilton Hhonors)  - talán ez is mutatja, hogy elégedett vagyok velük :-)

 

Mindezeket a szolgáltatásokat ugy használom tehát, hogy nem vagyok (és soha nem is voltam) németországi lakos.

 

Kb ennyi...

Előzmény: Törölt nick (63)
maker7 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 120

Ja, a forintban való használat fölött elsiklottam. Akkor lehet, hogy nem is érdemes ilyet nyitnod, mert mindegy, hogy a jóváíráskor, vagy a költéskor konvertál a bank, sokat levon így is, úgy is. Ez csak úgy érheti meg, ha euróban kiveszed és egy jó váltónál váltod át a forintra kp-ben.

maker7 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 119

Én is hasonló ok miatt nyitottam most euró számlát. A Raiffeisen-t választottam, mert itt nincs számlavezetési díj. Csak az egy éven belüli megszüntetésnek, és ha kérsz, akkor a kártyának van díja. Persze tranzakciós adók vannak, a banki kivétel így 1,1%-ra jön ki.

Előzmény: Törölt nick (118)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 118

Sziasztok!

 

Remélem nem halt ki ez a topik teljesen...

 

Azt szeretném megtudni, hogy mi az optimális megoldás arra az esetre ha Magyarországon élek, de a fizetésemet euróban kapom havonta. 

Milyen bankszámlát érdemes ilyenkor használni? Itthon használnám a számlát az esetek 95%-ában, forintban fizetve. 

 

Köszönöm előre is!

Üdv:

Cs.

Bindiii Creative Commons License 2014.05.28 0 0 117

Szerintem a legjobb egy euróövezeti országban Eurós számlát nyitni. A magyar bankok horror áron kezelik a devizaszámlákat.

Előzmény: gaborka06 (116)
gaborka06 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 116

Egyedül a Raiffeisennél ingyenes a számlavezetés devizaszámlához…de érdemes más kondíciókat is összehasonlítani.

W_B Creative Commons License 2014.03.01 0 0 115

Szívesen. Pontosan.

Ha kp-ben van a pénzed, akkor érdemes kp-ben tartani, úgyis csak minimálisat kamatozik.

Avagy; nyithatsz devizaszámlát a környező országokban is (persze ne Ukrajnára gondolj :), pl. Pozsonyt kényelmesen megjárod vonattal is egy nap, oda, vissza. (Nem is kell Pozsonyig elmenni.)

Előzmény: Peter Altenberg (114)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 114

Köszönöm logikus válaszod. Tehát csak a devizaszámlák zárolása lehet nagy baj.

Előzmény: W_B (113)
W_B Creative Commons License 2014.02.28 0 0 113

3000 EUR az pont 3000 EUR-ral több, mint amennyi vésztartaléka a legtöbb embernek van.

Ha az államcsőd felé vezető úton nem zárolják a devizaszámlákat, akkor remélhetően átsegít a nehéz szakaszon.

Előzmény: Peter Altenberg (112)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 112

Elhalt a topik?

Élénkítő elméleti (?) kérdésem profi szakértőknek:

Abban az esetleges (bár nem megengedett) esetben, ha az ország 2016-ban államcsődbe jut, tartalékom most 3000 euró a számlán, plusz ezenkívül csak kis kereset (napi szükségletre forintszámla), semmi több semmiben ---  = katasztrófa?

Üdv a derűlátóbbaknak.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.24 0 0 111

Ugyintezotol inkabb ne. Egyreszt ok se tudjak, masreszt kesobb nem lehet a bank ele tolni hogy "nesze itt van leirva".

Előzmény: Bindiii (109)
X7Z4 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 110

Az OTP-nél anno megszüntettem egy Junior számlát, még 4 éve, aztán felszámítottak közel 200Ft-ot, anélkül nem engedték a számla megszüntetését, hisz jogtalanul számolták fel az összeget, ilyenkor hosszabb eljárás van, végül egy jogtalan készpénzfelvételi díj felszámítását írták jóvá.

Előzmény: W_B (107)
Bindiii Creative Commons License 2013.10.24 0 0 109

Az ASZF-ben meg a kondíciós listában biztos el van dugva valahol, de a legjobb minimum két ügyintézőt megkérdezni. Szerintem mindenképp kell valamennyit tejelni, mikor a számlát megszünteted és a pénzt kiveszed.

Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 108

Jo otlet, bar ketlem h ne gondolnanak erre.

Előzmény: W_B (107)
W_B Creative Commons License 2013.10.22 0 0 107

Mi a helyzet a számla megszüntetésével ?

 

Régen működött az (az otp-nél biztosan), hogy a számla megszüntetésekor a bank el kell hogy számoljon veled, és külön költségek nélkül juthattál a pénzedhez.

Nem tudom működik-e ez most ?

Előzmény: Bindiii (106)
Bindiii Creative Commons License 2013.10.21 0 0 106

Ne haragudj, de itthon nem tudod ezeket olcsón megúszni. Vagy egy ilyen ATM-nél veszed fel, vagy átutalod/átváltod forintra. Ha hazai számlával teszed, mindenképp tejelsz. Számolj 1-2%-kal.

Előzmény: W_B (105)
W_B Creative Commons License 2013.10.21 0 0 105

"Van otthon pár EUR töltésű OTP automata, meg Lisztferihegyen van egy K&H EUR töltésű automata."

 

Az mennyiben olcsóbb, mint ha a bankban felveszi ?

Ez volt ugye a kérdés: "ha megszüntetné a számlát, azzal meg lehet úszni a kp felvételi díjat, illetve a tranzakciós illetéket ?"

Előzmény: Bindiii (104)
Bindiii Creative Commons License 2013.10.21 0 0 104

Van otthon pár EUR töltésű OTP automata, meg Lisztferihegyen van egy K&H EUR töltésű automata.

Előzmény: W_B (103)
W_B Creative Commons License 2013.10.21 0 0 103

Köszönöm !

De ha lehet, EUR-ban szeretné felvenni.

Erre van valami tipp ?

Előzmény: Bindiii (102)
Bindiii Creative Commons License 2013.10.20 0 0 102

Legolcsóbb ha a barátod átváltja elektronikusan forintra pl a TransferWise-zal aznapi középárfolyam. Itt egy link hogy az első utalása ingyenes legyen: http://transferwise.com/u/ba5f Egyébként a cég kezd nagyon feljönni, ha ráguglizol, már napi több 1 millió eurónak megfelelő valutát váltanak.

Előzmény: W_B (100)
Bindiii Creative Commons License 2013.10.20 0 0 101

Simán kaptam, munkavállalási szerződést meg hasonlót nem kértek. Mondjuk van német címem, és itt dolgozom. Hát lehet hogy a nagyobb városokban megy angolul is a számlanyítás, én németül beszélek a bankban. Kapsz egy papírt 100 TAN-nal, ha az elfogyott küldenek újat. Van még a DKB Bank amít nagyon dicsérnek. A legtöbb dolog ingyen van, ameddig EUR alapú tranzakciókról beszélünk. A kondíciós listák fent vannak a neten, rövidebb és kevesebb féle díj van mint az otthoni Unikrenyában. :)

Előzmény: Törölt nick (99)
W_B Creative Commons License 2013.10.20 0 0 100

Szervusztok!

 

Egy baátromnak van egy kis EUR-ja devizaszámlán az MKB Banknál, de olyan minimális kamatot adnak rá, hogy nem érdemes lekötnie; viszont így hónapról hónapra fogy (vonnak belőle kb. 2 EUR folyószámlavezetési díjat), meg fél a 10% vagyonadótól;

ha megszüntetné a számlát, azzal meg lehet úszni a kp felvételi díjat, illetve a tranzakciós illetéket ?

 

Köszi a választ.

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.20 0 0 99

Kimaradt: a német számlát hogy vallod be itthon? Uniceredites penzfelvét: ismerem az üzleti modellt, saját automatából ingyen, cserébe idegen automatából horror drágán. Inkább olyan megoldást keresek, ahol mindenhol fix alacsony összegért vehetek fel készpénzt (utazás, rugalmasság).

Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.20 0 0 98

Ez a HypoVereinsbank osztrák, vagy német? Utóbbi. És a németek simán nyitnak neked egy számlát? Őket kevésbé találtam nyitottnak az osztrákoknál. Emberi nyelv alatt remelem az angolt érted. Netbankhoz kell német sim, vagy adnak tokent? Költségek? Alternatívák? Köszönöm.

Előzmény: Bindiii (95)
Alma Tomi Creative Commons License 2013.10.15 0 0 97

deviza számláról Kőp felvétel 14,4 euró?

Előzmény: X7Z4 (96)
X7Z4 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 96

A Gránit Banknál van a legjobb devizaszámla, érdemes szétnézni a honlapjukon: www.granitbank.hu

Előzmény: kapasz (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!