Keresés

Részletes keresés

nemkelltabu Creative Commons License 2019.10.21 0 0 393

Szervusz!

Jómagam is mostanában olvasgatom, igaz, már másodjára, az 'Új Föld' -et.

A 'Most hatalma' címűt pedig már korábban olvastam, meg hallgattam is az egyik legismertebb videomegosztón, Domján László tolmácsolásában. 

Szuper mind a két könyv, szerintem is!

Előzmény: cucucu (392)
cucucu Creative Commons License 2019.10.21 0 0 392

Most fejeztem be az "Új Föld" olvasását. Hát bizony padlóhoz vágott! Mind ismeretelméleti, filozófiai, vallási, önismereti szempontból egyaránt. Valóságos tükröt tartott elém. Különösképpen a fájdalomtesttel kapcsolatos eszmefuttatás hatott rám mélyen. Szinte magam előtt láttam gyermekkori életem eseményeit, képeit...

Most készülök a "Most hatalma" olvasására. Ezt valószínű olvastam már régebben, de a balesetem után a memóriám már akadozik...

L.E.2004 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 391

Sziasztok!

Annak akiben hasonló rezgést kelt:

Elkezdtem csinálni a "Tolle angolt" hangoskönyv módban a magyar és az angol mondatok egymásután. Valaki estleg besegítene?

Üdv!

simaan Creative Commons License 2011.02.24 0 0 390

Sajnos eme válaszoddal megtévesztetted magad.

 

Előzmény: Biga Cubensis (389)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.02.18 0 0 389

Ha éppen mostanra húztad fel az órád és aludtál, akkor mindenképpen...

Előzmény: simaan (388)
simaan Creative Commons License 2011.02.17 0 0 388

Az azonnali fölébredés, mindenkinek lehetséges!

Előzmény: josag (383)
Alcyon2 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 387
Köszi.:))
Előzmény: hajni840203 (386)
hajni840203 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 386
Üdv mindenkinek, aki még nem járt erre annak ajánlanám ezt az oldalt http://www.uj-fold.hu/news.php <- ez a magyar nyelvű weboldal Eckhart Tolle-val és az ő munkásságával foglalkozik. Találsz fent olvasmányokat, gyakorlatokat, videókat, fórumot és még sok mást :)
hajni840203 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 385
köszönöm jóság :)
josag Creative Commons License 2009.09.20 0 0 384

"nem is tudom eléggé kifejezni hálámat az Égieknek amiért segítettek hozzájutni ezekhez a művekhez!!
szép estét!"

 

 

Azt te is tudod, hogy Te (a lelked) magad segitetted hozzàjutni magad a felismerésekhez. Persze a Jòisten eredeti tervei alapjàn, az pedig az, hogy legyen meg az akaratod szerint.

 

Nekem ez az öröm a Murphy ur könyveinél volt meg, de igazàbòl a "Beszélgetések Istennel" Walsch-tòl ütött be. Ezek elött pedig miòta az eszemet tudtam kerestem az élet érteklmét. Igy ezek a könyvek csak fekete fehéren az mondtàk el nekem, emit elötte csak sejteni mertem, mint katolikus.

Előzmény: hajni840203 (382)
josag Creative Commons License 2009.09.20 0 0 383
  Jò, hogy vagy. Màr hagyod az életet magadon àtàramolni, és igy meg is éled azt. Kétségtelenül az egòd is igencsak rész vesz még a folyamatban. De veszélyeztetve is érzi magàt a vàlasztott utadon. A felemelkedés, a magaddà vàlàs, az élet utjàn.


Ha ràd tör a félelem és a düh, akkor ne koncenràlj az érzéseidre is, hanem ténylegesen inkàbb csak figyeld azt meg. Igy a különvàlàs az érzelmeidtöl sokkal megvalòsithatòbb.


Az elején tudatosan vàlasztott tapasztalataid megélése egyre rutinosabban jelenik majd meg, mert az tapasztalatok automatikusan mégtöbb ezirànyu tapasztalatot fognak maguktòl teremteni. Tehàt egy idö utàn kicsit csodàlkozva fogod làtni a felfordulàst màsokban és magad körül. De màr kevésbé érezni.


Nagyon nem könnyü ut ez, testvérem, de erröl te màr nem fogsz tudni lejönni, mert ez az ami téged a lelkeddel, Istennel egyesiteni fog.

 

jòsàgtestvéred

Előzmény: hajni840203 (381)
hajni840203 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 382
azt elfelejtettem ide írni, hogy meghallgattam a Most hatalmát, (ez volt az, ami elindított spirituális utamon) a Csend a világ közepén-t, majd megnéztem a Findhorn és az Örökkévaló megérintése videók mindegyikét, végül elolvastam az Új Föld című könyvét. Tolle tanításának a hatására a Világ pár hónap alatt teljesen megváltozott körülöttem/bennem kívül-belül. nem is tudom eléggé kifejezni hálámat az Égieknek amiért segítettek hozzájutni ezekhez a művekhez!!
szép estét!
hajni840203 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 381
de jó, azt hittem senki nem jár már erre :)

az érzelmekkel kapcsolatban: meg tudjátok figyelni azt amikor rátok tör a düh vagy a félelem? meg tudjátok állni, hogy ne szóljatok vissza, hanem csak az érzelemre koncentrálva Figyelőként legyetek jelen miközben a másik fél mondja a magáét?

...vagy egy másik, a félelem kezelése eddig mindig olyan jól ment, sikerült "leküzdenem" a sötétségtől való félelmemet, viszont pár napja történt velem valami. este rám tört a félelem, és talán túlságosan rákoncentráltam, vagy túl beleéltem magam vagy nem is tudom, de hirtelen elkezdett zakatolni a szívem, és elkezdtem remegni. a félelem csak néhány percig tartott, azután követte valami fura rossz érzés, aztán mély hála -amitől zokogtam is, de a remegés nem akart leállni. kb 15 percig reszkettem, és -mondanom sem kell- az egész nagyon sz@r volt. szerintetek mi történt és miért?

hozzátenném ez nem az első eset volt. volt, hogy csak ültem a gép előtt, és éreztem a "bizsergést" és akkor lehunytam a szemem, és belezuhantam egy mély állapotba, a szívem viszont ettől majd kiugrott a helyéről. nem tudtam mi történik és miért, de hagytam magam. aztán a szívem lassan lecsendesedett, majd Béke :) ...de ez már párszor megtörtént velem... szóval veletek történnek ilyenek?

...nem akarok regényt írni, úgyhogy mára ennyi, mindenkinek további szép estét! :)
josag Creative Commons License 2009.09.19 0 0 380
beszélj, hajni testvérem
Előzmény: hajni840203 (378)
pemex Creative Commons License 2009.09.17 0 0 379
igen, működik.
Én legalábbis itt vagyok.
Én leesett állal olvasom a könyvet és nagyon igaznak érzem, annak ellenére, hogy néha berzenkedek az íróval... szerelmi csalódásnál, amikor hiányzik a Másik, akkor a jelen nem JÓt tartalmaz...

Neked milyen tapasztalataid vannak ?
hajni840203 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 378
működik még ez a fórum? szívesen elbeszélgetnék veletek, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak. velem is történnek fura dolgok a Jelenlét hatására és jó lenne megosztani valakivel. :)
josag Creative Commons License 2009.03.30 0 0 377
igy van:)
Előzmény: jaroslav (376)
jaroslav Creative Commons License 2009.03.30 0 0 376

:))

Ahoj testvérem az Úrban :)

Előzmény: josag (375)
josag Creative Commons License 2009.03.29 0 0 375

Csak jòl hangzott (szàmomra) a te kitàgult szemeid utàn, de nincsennek beborulva...:)

 

A tapasztalataim nem megnyugtatòan hathatnak valakire az elsö pillantàsra, de csak az elsöre. Nem tudom miòta teszed a dolgod példàul ezzel az önmegfigyeléssel. Az élet a sokoldalu különbözöségeivel nagyon hozzàsegiti az embert , hogy mindig tudjuk hol tartunk a fejlödésben. Elsösorban a körülötted lévö emberek tesznek ròla, hogy tudatosodjon ez praktikusan minden pillanatban szàmodra. Nem tudod kikerülni, hogy akàr hetekre is ne legyen a környezeted olyan hatàssal ràd mint ahogy azt nem akarod.

 

A "tudatossàg elkötelezettjei"  topikban néha irunk erröl a tudati fejlödés néha embertmegpròbàlò nehézségeiröl. Föleg a kezdeti stàdiumban, no de mit jelent kezdeti? Ez àltalàban hosszu évekig tart, sokaknàl egy életen kersztül. Erröl a könyvek nem akarnak irni. Persze az is lehetséges, hogy valakinél szàjtàtian gyorsan vàltoznak a dolgok, éspedig tartòsan. Egyelöre nem irok most többet erröl.

 

testvéred, jòsàg.

Előzmény: Quakes (374)
Quakes Creative Commons License 2009.03.28 0 0 374

Tapasztalok ingadozásokat, de nem keserít el, sőtt igyekszem elfogadni ezeket a kevésbé pozitív időszakokat és átélni azt is minnél teljesseben.

Szerinted miért nem fog ez tartósan így menni? Részletznéd a tapasztalataidat.

Mitől vannak vérbeborulva a szemeid?:)

Előzmény: josag (373)
josag Creative Commons License 2009.03.28 0 0 373
vérbeborult szemeimnek ugy tünik, hogy jò uton jàrsz, de ne gondold, hogy ez tartòsan csak ugy fog menni...:)))))
Előzmény: Quakes (372)
Quakes Creative Commons License 2009.03.28 0 0 372

Úgy érzem, nekem nem okoz gondot az, hogy figyeljem saját gondolataimat, vagyis mégis, mivel  ha figyelek, akkor megáll. Tehát az nem megy, hogy figyelem és ő közben tovább elmélkedik. Ez szerintetek jó, vagy nem ártana látni a pörgő elmét?

Szóval inkább csak a belső csendre figyelek.

 Ilyenkor megkönnyebbülök, és mintha elmúlna a nyomás a fejemből (amit egyébként észre sem veszek, hogy jelen van, mivel szinte eddig ez állandó volt és e miatt hozzászoktam), tágra nyílnak az egyébként szűkre nyitott szemeim, az arcizmaim ellazulnak, nem erőlködöm és mégis sokkal több mindent érzékelek, stb... Hosszútávon azt veszem észre magamon, hogy amit eddig megterhelésnek éreztem, most már egyre inkább élvezettel töltenek el. Legyen az akár végzendő munka, várakozás vmire, stb.. Mintha eddig mindég siettem volna, mintha sajnáltam volna az időt a csendtől, vagy kerestem volna valamit.

Szerintem képes lennék erre tartósabban is, de  nem szeretném erőltetném, az eredmények így is lenyűgöznek.

 Mindehez szerintem talán az is szükséges, hogy az elmém rendelkezzen a megfelelő információval, okokkal a gondolkozás fölöslegességéről.

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 371
Minden, ami a testedet, a lelkedet szennyezi.

mi a "lélek?"
Előzmény: reekoo (367)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.02.24 0 0 370
köszi! nem emlékeztem Osho vagy de Mello mondta, asszem hülyeséget írtam volna... :)
Előzmény: msmks (369)
msmks Creative Commons License 2009.02.24 0 0 369
"Egy perc bölcsesség

- Létezik egyáltalán egy percnyi bölcsesség? - kérdezte egy tanítvány.
- Természetesen - mondta a Mester.
- De egy perc az túlságosan rövid?
- 59 másodperccel hosszabb a kelleténél.
A Mester később azt kérdezte a meghökkent tanítványtól:
- Mennyi ideig tart megpillantani a holdat?
Elképedt tanítványaihoz azután így szólt a Mester:
- Hát akkor minek a több éves lelki küszködés?
Szemünk kinyílása egy életen keresztül tarthat. A látás egy pillanat műve."

"Virrasztás

- Van valami, amit én magam tehetnék, azért, hogy elnyerjem a megvilágosodást?
- Körülbelül annyit, amennyit azért tehetsz, hogy a nap reggel felkeljen.
- De akkor mi haszna van a lelkigyakorlatoknak, amelyeket kötelezővé teszel számomra?
- Hogy biztosan ébren legyél; amikor a nap kezd felkelni."


(Anthony de Mello)

Előzmény: Biga Cubensis (368)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.02.24 0 0 368

gondoltam, hogy valami egyszerű oka lehet, hogy nem sikerül, bevallom becsúszott a múlt héten nagy adag tatárbifsztek és egy kis kóla is... :)

 

"Miszerint a megvilágosodás nem egy folyamat, hanem csakis most történhet meg. "

 

nesze semmi, fogd meg jól... ez ugyanis mindenre igaz. nem kell az izmainkat sem edzeni, a 120 kinyomása a mostban történik... nem kell végigolvasnom sem a könyvet, a katarzis az utolsó oldalon csakis a mostban történik...

 

Tolle gondolatának alapos megértéséhez:

 

A megvilágosodás olyan, mint a napfelkelte. Tőled függetlenül megy végbe. Semmit sem tehetsz azért, hogy felkeljen a nap, vagy ne kelljen fel. Viszont felkészülhetsz arra, hogy éber legyél és ébren legyél, amikor felkel...

Előzmény: reekoo (367)
reekoo Creative Commons License 2009.02.24 0 0 367

Meglepődtem azon, hogy többen miket írnak.

"Ahhoz, hogy csendet teremtsünk, el kell vonulni.." illetve "Nincs nagy igény a megvilágosodásra..." Szóval ezeket olvasva nem értettétek meg Tolle könyvének lényegét. Miszerint a megvilágosodás nem egy folyamat, hanem csakis most történhet meg. Nincs ilyen, hogy elindulsz egy úton és hopp: közelebb vagyok a megvilágosodához. Az pedig, hogy igény nincs rá? Ez egy buta megjegyzés: ez nem igény kérdése, hanem szellemi érettség kérdése. Ha körülnézel a világban, akkor azt látod, hogy a rossz túlsúlyban van: az emberek ölnek, kínoznak, a média és a filmipar ontja magából a hergelő, szennyező tartalmat, az tömegétkeztetés is erről szól: hús hússal, erős fűszerek, E-bombák, műanyagok, cukor, fehér liszt... Minden, ami a testedet, a lelkedet szennyezi. Ugyanakkor azt kérdem: hát nem magunkban kell elindulnia a változásnak? Minden attól függ, hogy Te hogyan fogod fel. Ha Te immunis vagy a beefsteak-re, inkább tofut eszel, ha feketebors helyett borsikafüvet használsz, ha tévézés helyett meditálsz, ha kóla helyett citromfű-teát kortyolsz, akkor Te a saját szinteden megtettél mindent annak érdekében, hogy Isten országára rátalálj. Ne ítélkezz, ne állj ellen, ne ragaszkodj! Ennyi. Nem kell semmilyen körülményre, meg rendszerre, kormányra fogni azt, hogy Te még nem világosodtál meg, meg nincs pénz, nincs csend.... Minden rajtad múlik. Nem máson, csakis rajtad.

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.03 0 0 366
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.03 0 0 365
Kár, mert jókat mond az öreg!

Egyébként ez a bácsika volt Ram Tzu mestere...
Előzmény: Biga Cubensis (364)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.12.03 0 0 364

Azt elfelejtettem mondani, hogy csak írni-olvasni.

Angol hallásom 0.

Előzmény: Törölt nick (363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!