Keresés

Részletes keresés

Petykooo7 Creative Commons License 2021.12.16 -2 0 2064

Kanada az az ország, ahova az emberek általában azután indulnak el, hogy már megnézték az Egyesült Államok legérdekesebb nevezetességeit. Kicsit szürreális is ez a trend számomra, hiszen Kanada még sokkal izgalmasabb is, mint a déli szomszédja. Volt szerencsém több alkalommal is meglátogatni Kanada legnagyobb metropoliszát. Rájöttem hogy Toronto városában olyan kedvesek az emberek és olyan sokszínűek a látnivalók, hogy nem csak bármikor visszatérnék ide, de még azt is eltudnám képzelni, hogy jövőben egyszer majd itt fogok élni. Az egyik barátom egyszer azt mondta, hogy Kanada kicsit olyan mintha mindent ami szép és jó az Amerikai Egyesült Államokban összekevernék azzal, ami jól működik Európában. És ezzel a mondattal határozottan egyetértek én is. A hatalmas felhőkarcolók, a nyitott és barátságos emberek, az átlagember számára érthető metrikus rendszer, a környezettudatos lakosok mind-mind olyan pozitívumok aminek köszönhetően Kanada évről-évre a legélhetőbb országok listáján az élen végez. A következő posztban összefoglaltam, hogy miért is éri meg Toronto városába utazni, milyen látnivalók várnak ránk ott, és rávilágíttok arra is, hogy mennyire is drága ez a város. Vágjunk is bele.

 

Bővebben: https://travelhacker.eu/latnivalok-toronto-varosaban-kanada-jobb-mint-az-usa/

Zeki_ Creative Commons License 2021.11.23 -2 0 2063

Köszi!

 

Nézem a thread elejét, 2009-ből, ezt írta hieronymus: 

Azért szeretnénk kimenni, mert ebben az országban nincs igazán perspektíva. Persze lehet, hogy 10 év múlva sokkal jobb lesz, de nem hiszem.

 

És igaza lett.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (2062)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2021.11.23 -1 0 2062

2014-ben megszüntették...

Előzmény: Zeki_ (2061)
Zeki_ Creative Commons License 2021.07.03 -1 0 2061

Ez még mindig van?

Előzmény: NGabor (1277)
Dr Dee Creative Commons License 2021.06.13 -2 0 2060

Sikerült kijutni?

Előzmény: Joki (133)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.03 -2 0 2057

Köszönöm, Fradista topiktárs. Októberre van jegyünk Torontóba Lufival, nem sok esélyt látok rá, hogy összejön. Remélem, a jegy árát azért visszaadják, mert 2 hétre mennénk és annyi szokott lenni a karantén....szerencsére van lemondási biztosításunk is.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (2056)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2020.07.01 0 1 2056

Ezek a legfrissebb hírek... ajánlatos időnként megnézni ezt az oldalt, mert a helyzet képlékeny. Sok függ attól, hogyan alakul a helyzet itt alattunk, Trumpiában.

Előzmény: Törölt nick (2055)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.01 -2 0 2055

Szerintetek mikor lehet újra Kanadába utazni turisztikai céllal és két hét kötelező karantén nélkül?

Janos32 Creative Commons License 2020.01.17 -3 2 2053

Ja ja. Hazakotródott mielőtt kitoloncolják a rendőrségi eljárás miatt. 

De kormánypropagandának jó és faszául lehet vele haknizni az orbánista TV csatornákon.  

Előzmény: áim (2052)
áim Creative Commons License 2020.01.16 0 2 2052

Ha jól emlékszem a hölgy 5-6 évvel ezelőtt tért vissza Párkányba, tehát az infói nem túl frissek. Azóta biztosan osztályonként 20-22 gyerek vált nemet, szigorúan a szülő tudta nélkül.

 

A visszaút csodálatos módon egybeesett azzal, hogy Kanadában eljárás indult ellene, mert kiadott egy újságot, amiben zsidózott kissé, és ezt az ottani hatóságok nem vették jó néven.

Előzmény: Ec pec kimehecc a (2050)
Janos32 Creative Commons License 2020.01.16 -4 2 2051

Az ilyen baromságokat vidd nyugodtan a fideszes topikokba. Ott megvan rá a kereslet. 

Előzmény: Ec pec kimehecc a (2050)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2020.01.16 -3 0 2050
Attila Farkas82 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 2049

Sziasztok!
Maj 22 volt szerencsem latogatokent kimenni a rokonaimhoz kanadaba!
A kanadai hatosagtol 6 honap kinttartozkodast kaptam az utlevelembe pecsetelve.
Most jottem haza Aug.19 en
szoval 3 honapot toltottem kint durvan.
A kerdesem az lenne ,hogy ujra lehetosegem van kimenni 1-2 heten belul.
Igaz most nem 3 honapra hanem kevesebb idore.
Szerintetek a hatosagok ujra kiengednek es nem kotnek bele hogy nemreg jottem haza?
Mit celszeru ilyenkor mondani ha megkerdezik miert jott vissza?
Nem akarok hazudni mert nem az erossegem!
Termeszetesen ujra kuldenek meghivot !
(Meg mielott barki is megkerdezne honnan van erre penzem,kozlom hogy minden koltsegert allnak a kint elo rokonaim)
Nagyon szivesen varok minden valaszt es segitseget!
Koszonom!
Udv

Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2018.07.14 0 0 2048

Kanadaszerte mindenhol találsz college név alatt futó tanulmányi intézményeket. Vannak mindenféle programmot ajánlóak, vannak inkább valamilyen specifikus ágra szakosodóak. Mivel tudsz angolul, bármelyik college honlapján megtalálod a nemzetközi tanulókra vonatkozó leírást, beleértve a következő szemeszterre érvényes beiratkozási költségeket, követelményeket. Nekem a helyi Algonquin College igen ismerős, pusztán ezért teszem ide a lapozható könyvecske linkjét.

 

Természetesen a francia oldalon is van hasonló szintű intézmény, amely a CEGEP név alatt szalad. Minden nagyobb quebec-i városban van lerakatuk. Nálunk a folyón túl is van egy, amelynek megadom a linkjét. Igen harmatos a franciám, úgyhogy jobb lesz, ha Te állsz neki ott túrkálni.

 

Ami közös mindegyiknél: érettségi szükséges, és lehet, hogy megkövetelnek olyan tantárgyakat, ami otthon nem biztos, hogy mindennapos. Ezeket feltüntetik, elmagyarázzák a honlapjaikon.

 

János majd jön és elmeséli, hogy ez miért nem járható út az állampolgárság, vagy akár a permanent resident státusz, megszerzéséhez. Ehhez én nem értek.

Előzmény: faszerető emberke (2047)
faszerető emberke Creative Commons License 2018.07.13 -1 0 2047

Kanadában a College-ekért mennyit kell fizetni? És egyáltalán milyen oktatási intézményforma ez?

Janos32 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 2046

Sehogy. 
Legfeljebb ha nemzetkozi hiru, dijakkal, elismeresekkel rendelkezo muvesz vagy. 


Minden bevandorlasi engedely, munkavallaloi vizum jovahagyasanak az alapja: Mivel (mennyivel) jarul hozza a bevandorolo az orszag gyarapodasahoz, gazdasagi novekedeshez, adobeveteleihez, kis es kozepvallalkozasok novekedesehez. 

Előzmény: jumperlaci (2044)
Zeki_ Creative Commons License 2018.04.29 0 0 2045

Legyél nagy nemzetközi hírű, és akkor örömmel látnak. Ha nem vagy akkor legalább itthon elismert művész.  Ha az sem, bambi.

Szerintem.

Előzmény: jumperlaci (2044)
jumperlaci Creative Commons License 2018.04.29 -3 0 2044

Üdv mindenkinek,ugy látom vannak itt több éve Kanadában élők,és van tapasztalatuk a kanadai életről.Kérdésem a következő: szellemi szabadfoglakozású pl képzőművész...hogyan dolgozhat legálisan? Ebben az esetben ugye nincs semmilyen munkaajánlat ,meg munkaszerződés, akkor hogy lehet legálissá tenni a munkát??? Tud erre vonatkozóan valaki hasznos infót adni.?

tomi07 Creative Commons License 2018.03.23 0 3 2043

jó nagy veréb vagy ha nem mész ki.....

Előzmény: buza820915 (2039)
Janos32 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 2042

A tomegkozlekedest felejtsd el. Berelj egy autot es menj oda. 

A kanadai tomegkozlekedes koszono viszonyban sincs az europaival. A Toronto meretu varosokban meg elvagy vele, de azon felul inkabb kozelebb van a nullahoz mint az "1"-hez.

 

A repterrol a Pearson Express (Union-Pearson Express) 20 perc alatt a kozpontba visz. 

Előzmény: Bejca xx (2040)
Janos32 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 2041

Az allampolgarsag igenylesi folyamata kb 12-15 honap es nem 3. 

Az allampolgarsaghoz szukseges idobe nem szamit bele a kanadan kivul toltott ido.

Udv.

 

Előzmény: buza820915 (2039)
Bejca xx Creative Commons License 2018.01.04 0 0 2040

Sziasztok!A Pearson International Airport-ról hogyan jutok be az old townba (Eaton Center) környékére?

Illetve természetesen szeretnék elmenni a Niagarához azt tudom saját szervezésben tömegközlekedéssel vagy keressek ott majd egy irodát szervezett kirándulásként?

buza820915 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 2039

Sziasztok!

segitseget szeretnek kapni!

A baratnom vissza akar menni kanadaba mert le fog jarni a Perminent resident kartyaja

de nem azt akarja meghosszabitani hanem a citizent az allampolgarsagot akarja elintezni.(hozza teszem hogy ott elt kint hosszu eveket es a csaladja mai napig ott el akik mar citizenek)

ugy erzem el akar hagyni es nem mond igazat!

Alitasa szerint kb 3 honapot kellene neki kint lenni ahoz hogy ezt el tudja intezni es utana jonne vissza.

ugy erzem hogy oldalra akar allitani!

legyenszives olyan ember irja meg nekem aki jartas az ugyben hogy mi is a helyzet ebben az ugyben es hogy valoban bele telik e 3 honapba az elintezese,mert felek hogy nem mond igazat es igy akar elhagyni!

nekem ez nagyon fontos lenne!(hozzateszem hogy hiv magaval ki de en nem szeretnek menni mivel mindenem ide huz magyarba es lehet ez csak egy urugy mert ugyis tudja hogy nem mennek vele ki)

koszonom!

Starseed Creative Commons License 2017.12.30 0 0 2038

Szia! Engem erdekelne mit csinalsz es merre vagy! Kosz a weblakpot "kiviszlek.com". Irok nekik. Szeretnek menni en is.  Mennyibe kerult az egesz ? 

Koszi a valaszt elore is. 

Ildi 

Előzmény: nilcol80 (2022)
Bejca xx Creative Commons License 2017.11.18 0 0 2037

Egyik eset sem áll fenn.Még Kanada közelében sem voltam és nem is kértem vízumot sem soha.Most is csak átszállnék ott (persze ezt nem kérdezik).Igy van nem engedte hogy tovább lépjek ha vmi nem stimmelt.Most már 5 nap telt el.Nem mintha türelmetlen lennék de igy nem tudom tovább szervezni a folytatást.Azért köszi a választ!

Előzmény: Tamas(Ottawa) (2036)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2017.11.17 0 0 2036

Amennyire én tudom...

...ha nincs semmi különleges a kérvényedben, és teljes is a kérvény, tehát mindenre feleltél, amire szükséges, akkor perceken belül automatikusan jöhet a döntés

...ha valamiért egy munkatársnak kell megvizsgálni a kérvényt, akkor 48 órát is eltarthat mire visszaér hozzád a döntés

...ha azonban valamilyen általad bejelentett büntetett előélet, egészségügyi állapot, és/vagy korábbi Kanadából való kiutasítás esete áll fent (egyik, vagy az összes együtt, sem automatikusan kizáró ok), akkor annál tovább is eltarthat a döntés meghozatala

 

Azt nem tudom mi a helyzet akkor, ha valamit véletlenül megválaszolatlanul hagytál... de szerintem elég okos a szoftver ahhoz, hogy felfigyeljen az ilyesmire. Bár, ami most itt a Phoenix miatt történik, ebben sem vagyok már olyan biztos...

Előzmény: Bejca xx (2035)
Bejca xx Creative Commons License 2017.11.17 0 0 2035

Sziasztok!Kért vki mostanában eTA-t?Szerintetek mennyi idő a válasz?Vasárnap küldtem el de ha lecsekkolom ma is még No Started az állapot.

Matt Farrell Creative Commons License 2017.10.04 0 1 2034

Keresni keresnek kamionost, de minimum két év gyakorlattal. Full kezdonek csak kanadait alkalmaznak.

Előzmény: Zeki_ (2033)
Zeki_ Creative Commons License 2017.10.03 0 1 2033

Zéró esély.

EU-ban próbálj szerencsét.

 

Vagy legyél long haul kamionos, olyanokat talán még keresnek kint.

 

Persze illegálisan házhoz ápolónak elmehetsz, ha már itthonról találsz.

De csak úgy kimenni, bele a nesze neked Kanada, megjöttem-be, kábé a kit érdekel... max visszafordítanak a reptéren, ha gyanús vagy nekik, hogy te melózgatni akarsz valamit feketén.

Előzmény: CanGo11 (2032)
CanGo11 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 2032

Sziasztok! 

A kanadai bevándorlással kapcsolatban szeretnék tőletek kérdezni (2012- ig olvasgattam el a bejegyzéseket, tovább nem mertem, mert nem tudom hogy aktuálisak-e még azok az infók most). Azt hiszem a 3. oldalon írta valaki, hogy két fajta kérdező van: ezért is szeretnék érhetően, tömören kérdezni és nem a ti időtöket vesztegetni. 

 

Lényeg: 23 évesen, orvosit félbehagyó, ezért csak érettségi, Cambridge középfokú nyelvvizsga (most tanulok tovább a felsőfokra). 

 

Előzmény: cic honlapját már olvasom (még account, pontrendszer, stb. előtt szerettem volna kérdezni)

 

Kérdés: Véleményetek szerint, mekkora esélyem van arra, hogy Kanadában:  - munkát vállaljak, ilyen "képzettséggel"? (mosogatás, takarítás stb.) 

                                                                                                                - munka mellett valamilyen szakmát tanuljak, vagy képzésben részt vegyek? (pl. ápoló, szakács,                                                                                                                       kozmetikus stb.) (Az egyetemi tandíjaknak már utánajártam és látom, hogy nem két fillér egy                                                                                                                       egyetemi képzésben részt venni)   

 

Összegzés: Teljesen tiszta lappal indulnék ott, és ez az ami egy kicsit meseszerűvé teszi számomra ezt a lehetőséget. 

 

Aki hasonló cipőben járt és sikerült/nem sikerült neki, ha válaszolna nekem, nagyon hálás lennék érte. Illetve, ha már ilyen komment volt korábban és most idegesítő módon újra megkérdezem, akkor bocsánatot kérek, és megköszönném, ha belinkelné nekem azt az oldalt. 

 

Köszönöm!

                                                                                                       

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!