Keresés

Részletes keresés

potika Creative Commons License 2020.10.07 0 0 1111

Itt az új szám : LINK

harmatgyenge Creative Commons License 2020.10.07 0 0 1110
Előzmény: oszkar00 (1109)
oszkar00 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 1109
Markimark77 1025 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 1108

Boldog Új évet minden AC/DC rajongónak 

oszkar00 Creative Commons License 2018.11.07 0 0 1107
oszkar00 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 1106
vlacko Creative Commons License 2018.08.08 0 0 1105

Kíváncsi vagyok, Williams is visszajön basszerozni, vagy keresnek egy új bőgőst.

Előzmény: oszkar00 (1103)
vlacko Creative Commons License 2018.08.08 0 0 1104

Remélem Brian visszajön az énekesi posztra, ettől az Axl féle visítozástól a falra mászok.

Axl egyetlen pozitívumát abban látom, hogy olyan nótákat is elővett, amit nem játszottak Briannel.

Előzmény: oszkar00 (1103)
oszkar00 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 1103
oszkar00 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 1102
godofthetemple Creative Commons License 2018.01.26 -2 0 1101

https://www.facebook.com/pg/gitartanoda/posts/

http://tocogitar.blog.hu/

 

Nyugodt, kedves, garantáltan stresszmentes órák. 

Emberközeli zeneelmélet, ritmus és pengetési gyakorlatok, akkordozás, szólózás alapjai kezdőknek és haladóknak. Kortárs poptól kezdve (The Black Eyed Peas, Miley Cyrus, Beyoncé, One Direction, Avril Lavigne, Iggy Azalea, Pink, stb), klasszikus popon (The Bangles, SEAL, Michael Jackson, Marvalettes, Temptation, Hungária, Neoton, Abba), régi magyarokon (Bikini, Illés, Tankcsapda, Kispál, Rúzsa Magdi, LGT, Cseh Tamás, Hiperkarma, Quimby, stb) és régi külföldi rockon (Beatles, Rolling Stones, Elvis, Black Sabbath, AC/DC, Bon Jovi, stb) át kortárs rockzenekarokig (Pearl Jam, Mcfly, Guns N` Roses, Metallica, Rage Against The Machine, Ed Sheeran, Queens of the Stone Age, The Black keys, White Stripes, stb) bármilyen dalt szívesen tanítok. Gitáron és basszusgitáron egyaránt. 

A XI. kerületi otthonomban (Fehérvári út eleje, Allee-nál) fogadok tanítványokat.

oszkar00 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 1100

R. I. P., Malcolm.

 

És egy tisztelgés előtte 2006-ból: Forever Malcolm Young.

Előzmény: Markimark77 1025 (1099)
Markimark77 1025 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1099

Nyugodj békében MALCOLM YOUNG 

Zizi6785 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 1098

Jó volt látni, hallani megint!

Előzmény: oszkar00 (1097)
oszkar00 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 1097
Előzmény: oszkar00 (1096)
oszkar00 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 1096
oszkar00 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 1095
vlacko Creative Commons License 2017.01.21 0 0 1094

Ezen az albumon van egy kakukktojás. A "What's next to the Moon"-t egy totálisan ismeretlen együttes dolgozta fel, valami elképesztően trágya színvonalon, még próbatermi ökörködésnek is hihetetlen gyenge.

Esetleg valaki bennfentes tudja, hogy az a szarkupac hogy került fel, erre az amúgy kitűnő lemezre?

Erre a trágyára gondoltam.

Előzmény: Dzsibzon (1093)
Dzsibzon Creative Commons License 2017.01.20 0 0 1093

Boldog Új Évet minden AC/DC rajongónak!

CPIII Creative Commons License 2016.12.31 0 0 1092

Phil Rudd Budapesten!
Head Job European Tour 2017
Az AC/DC legendás dobosa május 7-én Budapesten játszik.Aki spórolni szeretne, január 1-ig még beszerezheti az Early Bird jegyét. Budapesten a Wave lemezboltban és a CD Pincében, online pedig a tixa.hu felületén találjátok meg a korlátozott számú belépőket.

BUDAPEST @ DÜRER KERT
2017. május 07

Facebook: https://www.facebook.com/events/1285581381485532/

Holnaptól emelkedik a jegyár, ma még 6.900 ft!
Wave 11:00 - 15:00
CDPince 10:00 - 14:00 
Tixa.hu éjfélig (https://www.tixa.hu/philruddband_durerkert)

oszkar00 Creative Commons License 2016.11.20 0 0 1091
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.30 0 0 1090

Épp tegnap  néztem -hallgattam a youtube oldalon a prágai kondertjüket AXL ROSE szóló énekessel. Nem mondom, hogy rossz( mert ezek már viszonylag jól lettek felvéve). De egy a biztos : AXL hangja olyan Brian handjához képest, mint a Málta foci csapata és a Real Madrid. Dicséretes AXL igyekezete, de BON SCOTT is sokkal tömörebben énekelt, és BRIAN őt is lehengerelte. A végeredmény  szerintem: ha nem tud BRIAN visszatérni, vagy nem lesz olyan , legalábbis hozzá hasonló ÜTŐS énekes, akkor a TRUBUTE bandák szintjére süllyednek, sőt azok között is vannak JOBB  szólóénekesek, és valóban, ez már nem az AC / DC . Az pedig végképp nem megoldás, hogy AXL egy fenékkel lét lovat üljön, de lehetőleg MARADJON a saját bandájában, és ANGUS vegye komolyan a jövőt, és az szerint szervezze újjá az AC / DC-t. ITT már csakis a kőkemény minőségnek szabadna dominálni, és nem a haverságnak.

Előzmény: raszta laci (1059)
[virgo] Creative Commons License 2016.09.28 0 0 1089

Viszont nincs kétségem, hogy a JT vagy Floyd albumokat száz év múlva is elő fogják venni. Remek lenyomatai a kornak, amiben születtek.

 

'i got thirteen channels of the TV shit to choose from' stb :-)

Előzmény: Törölt nick (1088)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.28 0 0 1088

A PINK FLOYD esetében mindig azon kesergek, hogy SYD BARRET miért tette tönkre az életét a droggal, szesszel? Holott Ő volt a legjobb szólógitáros, és a legszebb számokat is Ő írta, nekem azok tetszettek jobban: SEE EMILY PLAY, ARNOLD LAYNE, JULIA SREAM, MATHILD MOTHER.....-utolérhetetlen szárnyaló volt ez a zene, persze ez más mint az AC / DC, nem lehet összehasonlítani, de mind a csúcson van.

Előzmény: [virgo] (1085)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.28 0 0 1087

Miután igazat adok neked, én nyilván a könnyebben megjegyezhető számokra gondolok, mert a kezdeti BON által énekelt blues utolérhetetlen, ő a blues-ben is a nagyon sikeres  lett volna. A másik nagy kedvencem a JETHRO TULL talán 2 legjobb albuma volt  a THIS WAS, STAND UP, ezek bizony igényes elvontabbak voltak, és valóban a menedzser  kérésére "slágerossabbá " tették a továbbiakban, így született a BENEFIT album -ezeket is királyi szinten játszották.

Érdekesség, hogy talán a ROLLING STONES  képviseli a végleteket, van csodálatos, és csapnivaló zenéjük is.

Előzmény: [virgo] (1085)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.28 0 0 1086

Igen, az interneten egy BRIAN interjúban olvastam, akkor mielőtt a BLACK ICE lemezt kiadták volna, illetve a studió felvétel elkészült. Ezt azóta sem találom, sem az ANGUS interjút, amiben megkérdezték tőle, mit kér ? TEÁT -mondta.-De ANGUS ne viccelj, mi készültünk, és 16 féle márkás ital van a hűtőben.-Ha van TEA, akkor csakis azt kérek.......

Ez a két interju egy oldalon volt a google keresőben. BRIAN arról beszélt, meg volt ijedve a studióban vonuláskor, de mire a 6-ik számot is felvették, megkönnyebbült: "....ez nem más, mint rock & roll....

Akkor mondta, hogy  mindig kötelező számokat írnak elő, és talán a német olimpiai stadion előtti koncerten megszavaztatta a metal újság az olvasókat, a leendő nézőket mit kérnek? Így jött össze a műsor aminek a sorrendjét is egyeztették, persze  azért lehetett pár számot a kötelezőn kívül betenni.

Ez a módszer JIMMY HENDRIX-nél is dívott, folyton a régi számokat kérték tőle, és kesergett is emiatt.

Ezek az interjúk nem találhatók, az sem, amiben MALCOLM kirúgta PHIL-t alkoholizmusa miatt, majd 2 hét múlva megkapta a behívót, hogy mehet  - mármint MALCOLM -a kórházba a bentlakásos alkohol elvonóra. És még azt is olvastam, hogy BRIAN csak úgy lehetett tag, ha elvonóra megy, és TISZTA - ezt BON halála után hozták meg, végül az egész zenekar absztinens lett, a testüket is sokat edzették, de a cigi az maradt. Ezek elég régi interjúk, de utána nézhetsz, de szerintem levették , és frissítették az oldalt. Amit lehetett mindent nyomon követtem, azt is, amikor BON halála után fel akartak oszlani, és BON apja mondta, hogy folytassák, mert a fia is ezt szeretné......

Előzmény: oszkar00 (1084)
[virgo] Creative Commons License 2016.09.28 0 0 1085

Nincs azzal baj, ha nem egyezik a véleményünk, kinek a pap, kinek a papné.

 

Nekem pl a "sláger" szóról biztos nem az AC/DC ugrik be, hanem a diszkó, vagy Korda Gyuri, de te tudod. Valaha a rockzenészek leszarták a slágerlistákat, és ez így volt jó. Egy Pink Floyd, egy Jethro Tull nem a slágerlistának írt.

 

12 voltam, mikor Scott meghalt, és hát... megsirattuk. Hiányzik a humora, az egyszerűsége, a természetessége. Nincs már ilyen, csinált sztárok vannak. Itt merül fel újra, múvészet-e a könnyűzene, vagy szimplán egy kereskedelmi termék. Az is felmerül, születik-e ma olyan könnyűzene egyáltalán, amit 100 év múlva is érdemes lesz elővenni, mert a divatos trendeken kívül is van benne valami plusz.

Előzmény: Törölt nick (1082)
oszkar00 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1084

"Egyébként BRIAN elmondta, hogy a műsorukat a koncert szervezők állítják össze, KÖTELEZŐ számok vannak, és a sorrendet is megszabják"

 

Erre tudsz valami forrást?

Előzmény: Törölt nick (1082)
raszta laci Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1083

Én élőben hallottam Axl-t egy hónapon belül kétszer, nagyon jól nyomja a Guns-ot és az AC/DC-t is. A youtube-os felvételek valóban gyengék. Én is próbáltam videókat készíteni, de csapnivaló lett. Csak a dob meg egy zavaros gitár hallatszik, Axl meg szinte egyáltalán nem. Szerintem mindhárom énekes nagyon jó, de Axl-nek nagyon nehéz dolga van, mindenki Bon és Brian hangzást vár tőle, elfogadóbb lesz vele a közönség, ha kijön egy Axl/DC lemez. Apropó, állítólag kész az új Guns lemez. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1082

Nagy általánosságban jók a megállapításaid. A blues számokat BON  nagyon jól előadta, csakhogy ezek nem azok a sláger zenék, és már a 3-ik lemezükön nem is játszottak ilyen nagyobb odafigyelésre való számokat - bizonyára szóltak nekik, hogy könnyebb számok kellenek. Az már más, hogy ezek az elvontabb számok, többszöri hallgatás után már nekem jobban tetszettek, mint a slágerek. Egyébként BRIAN elmondta, hogy a műsorukat a koncert szervezők állítják össze, KÖTELEZŐ számok vannak, és a sorrendet is megszabják -ők  csak pár igényes számot tudnak betenni, mint a Borotva éle , de ez a felvétel csak a CD-n szerepelt, a DVD-n a megszokottak voltak. BON showman volt, és skót dudán is virtuoz módon játszott, és dobosként is helytállt volna. De pótolni csakis BRIAN tudta egyenrangúan. A hangja jobb volt, és a technika tökéletesen ahhoz volt igazítva, mint a minden idők legjobb AC / DC lemezén a BOLL BREAKER-en is. Viszont ha EZZEL a technikával is hallottuk volna BON-t, akkor tudnánk végső következtetést levonni. Csakúgy, mint AXL esetében is ha végre studió felvételt hallanánk tőle -ezek az amatör felvételek csapnivalóak, gyenge, vékony, cincogó a hang amit elnyom a zene. De BRIAN hangját nem nyomta el, az a hangszerelés csodás volt.

Előzmény: [virgo] (1081)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!