Keresés

Részletes keresés

H Ádám Creative Commons License 4 napja 0 0 8541

Sziasztok! Engem helyi, lokális érzéstelenítéssel műtöttek és nem volt semmi gond, simán kibírható.

Mardl Creative Commons License 2024.04.09 0 0 8540

Itt harapófogóval kell kihúzni bármit is a kórházban. Mondjuk nem is kell sokat bent lenni mert már behívasnal közölték velem hogy sokan vannak és sietni kell. Nálunk vicc ez az egészségügy. 😄

Előzmény: vau1111 (8537)
Mardl Creative Commons License 2024.04.09 0 0 8539

Bízom benne én is hogy majd elmúlik. Végülis nekem a 3-at egyszerre műtötték. Eddig semmi nehezet nem emeltem még szinte. 

Előzmény: vau1111 (8537)
vau1111 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 8538

bocs, 2 és fél hetes, azért ne túlozzak már...

Előzmény: vau1111 (8537)
vau1111 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 8537

Igaz hogy még csak másfél hetes vagyok, de szerintem normális. Nekem nincs szúró érzés, de a sérv helyén még érzékenykedik időnként. Meg is vagyok sértődve, hogy ennyi idő után még van bármilyen utóérzés :) Tegnap voltam kontrollon, doki mondta, ez így teljesen rendben van.

Itt korábban többen írták, hogy műtét után hosszú idővel is lehetnek utóérzések megerőltetés vagy nem megszokott mozdulat után. Végülis ahogy tegnap a doki mondta, 30 centi szélességben hálóval vagyunk fedve belül, azt meg kell szoknia a szervezetnek.

Előzmény: Mardl (8536)
Mardl Creative Commons License 2024.04.09 0 0 8536

Sziasztok. Nekem 6 hete volt kétoldai lágyéksérv műtétem és egy köldösérv műtétem.(Laporoszkópos és háló is keült be)Holnap lesz 6. hete hogy műtöttek. Normális e, hogy ennyi idő elteltével is néha minimális szúró érzést érzek lágyék tájon ha úgy mozdulok.(Nem nagy fájdalom) Ugyanezt érzem picit a herénél is. Dudor nem látszik lagyék tájon.Valakinek esetleg tapasztalata hogy mikor múlhat el? Ha heteken belül nem múlik akkor visszamegyek a dokihoz.

H Ádám Creative Commons License 2024.04.07 0 0 8535

Köszönöm a válaszodat. Valahogy megbírkózom vele akkor :)

Előzmény: károly, (8534)
károly, Creative Commons License 2024.04.07 0 0 8534

Nekem az első műtétem laparoszkópos volt, ott alapból altatnak, a második műtétem viszont már nyitott volt, ott meg a gerincközeli érzéstelenítésre akartak rábeszélni, amit nem akartam, ezért szintén altattak. Én tehát személy szerint ha műtétről van szó, csak altatásban vállalom. Ennek ellenére nem akarlak lebeszélni a helyi érzéstelenítésről, viszont mivel itt a fórumon olvastam ilyen beszámolókat, megosztanám.

 

"A második műtétemnél lidokainos helyi érzéstelenítés volt. Ez az orvos számára ugyancsak egyszerű, minimális kockázattal járó módszer, nekem viszont ez volt a legkevésbé jó, ugyanis nem érzéstelenített el teljesen, éreztem némi fájdalmat, nyomást, szúrásokat, ilyesmit. Ugyanakkor itt a műtét végén magam másztam le az ágyról és mentem vissza a kórterembe saját lábon, majd pár óra múlva már haza."

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150313056&t=9114155

 

 

"A lényeg: gerincbe adott injekcióval érzéstelenítettek, nagyon tartottam tőle, mert volt már vízsérv műtétem kamaszként helyi érzéstelenítés mellett (az ellenségeimnek se kívánom...), de ez tényleg elzsibbasztott rendesen, bár a műtét vége felé már jeleztem (mert ébren maradtam vagy már felébredtem, nem emlékszem pontosan), hogy gebasz lesz, mert kezd fájni. Szerencsére időben befejezték, de ami utána jött, az nem volt piskóta."

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148450823&t=9114155

 

 

"Túl vagyok a műtéten, hát nem volt a legjobb érzés, de túléltem. Helyi érzéstelenítés volt, de majdnem mindent éreztem, amit ténykedtek odabent."

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132114598&t=9114155

Előzmény: H Ádám (8533)
H Ádám Creative Commons License 2024.04.06 0 0 8533

Igen

Előzmény: károly, (8532)
károly, Creative Commons License 2024.04.06 0 0 8532

Szia!

 

Hálót is kapsz?

Előzmény: H Ádám (8531)
H Ádám Creative Commons License 2024.04.04 0 0 8531

Sziasztok!

 

Április 16-án fognak műteni hasi sérvre. A sérvkapum 0,5 cm-es elég kicsi így bevállaltam a helyi lokális érzéstelenítéses műtétet.

Van valakinek ezzel tapasztalata? Kibírható?

 

Köszönöm a válaszokat.

vau1111 Creative Commons License 2024.03.31 0 0 8530

Állami, laparoszkópos, Progrip, kétoldali. Márc. 22. Következő nap reggel engedtek el. Kórház (Rókus) kellemes, nővérek, orvosok maximális kedvesség, figyelmesség, szaktudás, csak pozitívat tudok mondani.

Fájdalomcsillapítás igazából nem kellett, a műtét estéjén adtak valami tablettát, de sok hatását nem éreztem, ill. következő nap este bevettem egy Advil-t, de mint rájöttem, a puffadás ha csökkent, a fájdalom is. Hanyattfekve végig relaxáltan lehetett pihenni.

3. vagy 4. nap már kinti séta 600 méter, innentől 2 nap múlva már séta hossza mindegy, terep is mindegy. Autóvezetés 5. nap.

Az egyedüli, de kifejezetten zavaró mellékhatás a laparoszkópiára jellemző alhasi puffadás, ami még mindig megvan. A belek, emésztés rendben, de a belefújt CO2 nagyon lassan távozik, ahogy mérem, mostanában napi 1 centit csökken a haskörfogat, elfelejtettem mérni az elejétől. Ha ez nem lenne, kb. annyi lenne a fájdalom/kellemetlenség, mint műtét előtt volt.

 

Első vizsgálat jan.8, műtéti kivizsgálás febr. 5 (ekkor időpontfoglalás márc. 22-re). Ha valaki állami bármilyen műtétre jelentkezik, érdemes azonnal időpontot foglalni, és akkor a kivizsgálás és a műtét között nem lesz ekkora kihagyás.

vordme Creative Commons License 2024.03.21 0 0 8529

Igen tudom, a tananyag neve is az volt csak mivel én mérnök vagyok így megörültem, hogy ilyen műszaki rajz féle doksit is láttam :))))

Előzmény: Gokuza (8528)
Gokuza Creative Commons License 2024.03.20 0 0 8528

Ez egy laparoszkópos műtét amit a kép ábrázol, nem nyitott.

Előzmény: vordme (8527)
vordme Creative Commons License 2024.03.13 0 0 8527

Ezt a 3 rajzot meg csak úgy, hátha valakit érdekel (egy orvosi jegyzetben találtam, sérvek sebészete): szerintem ezeken tök jól látni, a beépített háló funkcióját és 

elhelyezkedését: 

 

vordme Creative Commons License 2024.03.13 0 0 8526

Előzmény: vordme (8525)
vordme Creative Commons License 2024.03.13 0 0 8525

Egyébként ez létezhet, hogy ez a ProGrip háló ilyen dárga ? 

 

vordme Creative Commons License 2024.03.05 0 0 8524

Kb 7-8 cm a vágás hossza és ott az egyik vége, lefelé nem megy olyan "mélyen", de nem gáz mert olyan szépen gyógyult be, hogy már semmi nem látszik. Olyan vékony mintha egy hajszál lenne ott.

Előzmény: Landsmann_ (8523)
Landsmann_ Creative Commons License 2024.03.05 0 0 8523

A derékszíj vonaláig felvágtak? 

Előzmény: vordme (8522)
vordme Creative Commons License 2024.03.03 0 0 8522

Hello, most vagyok a műtét után 4 héttel és teljesen jól vagyok, semmi fájdalom, semmi tünet :).

Ami egy minimálisan rossz volt, hogy az első 2 hétben hozzászoktam, hogy training nadrágban voltam és úgy semmit nem éreztem, de aztán munkába menet már kellett a farmer és annak öv vonala ahol van úgy picit fájt a vágás vonal vége (pont addig tart), de szerencsére már az sincs már farmerben is teljesen tünetmentes.De ez legyen a legkevesebb.

Arra azért figyelek még, hogy csak max.5-5 kilót cipelek a 2 kézben, bár a doktor úr azt mondta a 4ik héten már szépen fokozatosan terjek vissza a normál életembe 

Előzmény: trickyboi (8521)
trickyboi Creative Commons License 2024.03.02 0 0 8521

Helló!

 

Hogy vagy a műtét óta? Megszűntek a sérves panaszaid?

Előzmény: vordme (8520)
vordme Creative Commons License 2024.02.13 0 0 8520

Na megvolt a varratszedés :)).

Nagyon szép a vágás helye, olyan vékony, hogy szinte alig látni. 

Gokuza Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8519

Ezek a szintetikus non-szteroid gyulladáscsökkentők eléggé bezavarnak kollagén ügyileg, hagy a francba őket.

Előzmény: vordme (8515)
Gokuza Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8518

Én erről jókat olvastam. A René Stoppa és Lloyd Nyhus rakták le a hashártya és a haránt hasizom közé történő hálóbeültetés alapjait, így gyakorlatilag a laparoszkópia alapjait is bizonyos értelemben. Azt nem tudom, hogy laparoszkópia után lehet-e ezt a technikát kivitelezni, mert a háló pont ugyanoda kerülne csak nyitott feltárásból, de ha többszór kiújult sérvekre is alkalmazható akkor talán igen. Neked szerintem azt fontos eldönteni, hogy a jelenlegi állapotod kockára tennéd-e egy relatíve rizikósabb műtétért.  

Előzmény: károly, (8513)
vordme Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8517

Nem szedem már :) összesen csak 3-3 darabot szedtem be belőlük még hétfő-kedd-szerda. Az is lehet ez csak vészhelyzetre lett felirva, nemtom :). Köszi a válaszokat (mindenkinek). 

Előzmény: vau1111 (8516)
vau1111 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8516

Bmeg...

 

A többiekkel egyetértve, ha nem fáj a műtét helye NE SZEDD ezeket a gyógyszereket!

 

Úgy mellesleg beleolvasva:

- Skudexa: NSAID + opioid

- Diclopram: NSAID + protonpumpagátló

 

Úgy nem mellesleg mindkettő mellékhatásaként szerepel, hogy leszedál. Ezért vagy kómás. Az NSAID összetevő nem különösebben gond, ha nem vagy rá érzékeny. Az opioid gyakorlatilag kábítószer, a protonpumpagátló meg gyomorsavcsökkentő.

 

Ezek a gyógyszerek nem olyanok, mint az antibiotikumok, hogy végig kell szedni. Sőt... Ezek pont hogy rászokást okoznak, ha sokáig szeded, nehéz róluk lejönni.

 

megj.: nem vagyok sem orvos sem gyógyszerész

Előzmény: vordme (8509)
vordme Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8515

Nekem 2 nap után egyáltalán nem fájt semmi de szerintem nem a gyógyszer miatt hanem gondolom a Progrip Mesh hálónak is köszönhetően.

Első éjszaka volt rossz akkor kb. 3 perc volt mire felkeltem az ágyból majd visszamasztam.

Egyébként 2-3 napja nem szedtem már a gyógyszert csak pont azért kérdeztem hogy vajon baj e ha nem szedem.

A véralvadásgátló injekciót azt beadom mind a 10et amiből műtét előtti napon kellett 1et és utána naponta a maradék 9et.

 

Előzmény: obsitos3 (8514)
obsitos3 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8514

Csak helyeselni tudok,ezek a szerek sérvnél normál esetben nem szükségesek,vigyázni kell  a mozdulatokra.Ezek beszedése a fájdalom csillapítása ill.eltakarása miatt inkább káros,a mellékhatások mellett bátorrá meggondolatlanná tesz,de a szöveteket nem erősíti,könnyen okozhat bajt,maradandó károsodást.Azt javaslom,ha van olyan testhelyzet,amikor nem fáj,inkább azt kell felvenni,gyógyszer nuku.A fájdalom lassan,de biztosan csökken,majd megszűnik,gyógyszer használatával csak a sérülésveszélyt növeljük meg.

Előzmény: Landsmann_ (8512)
károly, Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8513

A Stoppa-Nyhus féle lágyéksérv műtétről tudsz esetleg bővebb infót? Csiky László oldalán olvastam, hogy ezt "elsősorban egy- vagy kétoldali, nagyméretű, vagy többször kiújult sérvek esetén" alkalmazzák.

Előzmény: Gokuza (8507)
Landsmann_ Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8512

Ez a két gyógyszer mindegyik nem szteroid fájdalom és gyulladás csökkentő. Nem is értem kétféle minek egyszerre? Nekem nem írtak fel semmit és nem is szedtem fájdalomcsillapítót sem.

Előzmény: vordme (8511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!