Keresés

Részletes keresés

Mdave89 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 207

Dubaj minden fontos látnivalóját megtalálod itt: http://iranydubaj.hu/dubaji-latnivalok/#latnivalok

 

A szomszédos emírségekről és Ománról pedig itt írtunk: http://iranydubaj.hu/programok-dubai-korul/#mashol

vandorboy.com Creative Commons License 2014.06.19 0 0 206

Most már van wizzair és Emirátusokba vízum is ingyenes lett,  a reptéren bepecsételnek és kész. 

Sőt, Omán, a kedvenc helyem arrafelé, már a földön is készítenek vízumot, nem csak a reptéren Muscatba.. szóval hajrá.

Nagyon barátságosak Ománban az emberek, érdekes ország, hegyek, tenger, kultúra, jó infrastruktúra.. sivatag.. minden mi kell..

Én egy 9 napos programot írtam, azalatt bejárható a legjava, de olvassátok el a blogomat, ott részletesen írok róla.

Üdv

vandorboy

pudingman Creative Commons License 2011.07.14 0 0 205

Sziasztok,

nem nagyon él ez a topic, de azért megpróbálom:-)

 

Októberben találtam egy aránylag olcsó utat Ajman-ba. Edzötáborozni szeretnék, mert november végén futok egy 100km-es sivatagi futóversenyen. A kérdésem: A Ramada Hotelban szállnék meg, ami a város szívében fekszik. Tudja valaki, hogy onnan milyen messze van a sivatag?

Elöre is köszi, ha valaki tud segíteni.

 

szildor77 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 204

Sziasztok!

 

Kétszer voltam már Dubaiban, mint turista... Nekem nagyon bejött. Ezért a férjemmel szeretnénk kimenni dolgozni. tudna valaki segíteni, hogy hol érdemes keresgélni? Fejvadászon keresztül? vagy a követségen? Úgy érezzük, hogy elegünk van az itthoni életből. Itt nem lehet semmire sem jutni, nyilván az ember egy idegen világban a nulláról kezdi, és ezzel nincs is bajunk...

 

Ha tudtok valami megbízható linket, ahonnak lehet álláshirdetéseket böngészni megköszönném. Nem feltétlen Dubai a cél, a környéke is jó.. Abu Dhabi stb...

 

Minden hasznos infót szívesen veszünk... Saját céget csináltunk itthon de az sem működik már, hátha valahol egy másik világban a nulláról kezdve többre vihetjük...

 

Köszönöm

Milkabika Creative Commons License 2010.11.02 0 0 203
Köszönöm!
Előzmény: All that Jazz (202)
All that Jazz Creative Commons License 2010.11.02 0 0 202
Nem, csak belépéshez.
Előzmény: Milkabika (201)
Milkabika Creative Commons License 2010.11.02 0 0 201
Üdv!

Hátha jár erre majd valaki...

Dubaiban átszálláshoz is kell vízum? Nem mennék ki a reptérről, nincs is rá idő, terminált sem kellene váltani.
Rirella Creative Commons License 2009.11.25 0 0 200

Szia  qa.aq !

 

Köszi  az  infót . Mi  is  szállodát  fogunk  foglalni  , tehát  valószinű  , hogy a  vízumot  ők  intézik  majd .

A  repülő az  valóban  olcsó  volt . Szerintem  mi  is  Münchenből  oldjuk  meg  , mert  a  barátnőm  lánya  ebben  tud  segíteni  ,  ott él .

Bocsi  , de ha  adnék  egy  email-címet és  amikor  hazajösztök  egy  pár  hasznos  dolgot  ha  megosztanátok ,  köszönettel   venném !

 

szenci1@gmail.com

 Mégegyszer  köszönöm  !! Rirella !

Előzmény: ga.ag (199)
ga.ag Creative Commons License 2009.11.20 0 0 199

Szia Rirella!

 

Nem tudom segít-e, mi dec. elején utazunk Dubaiba, és az internetes utazási iroda, ahol a szállodát foglaltam, intézte a vízumot 4 munkanap alatt 120 EUR-ért, fejenként.

 

Amennyire én tudom, a turista vízumhoz is kell minden esetben egy "szállásadó" szponzor, ami esetünkben a szálloda.

 

Gondolkoztam, hogy majd esetleg csak a helyszínen intézzük, de rizikósnak találtam végül és a konzul is azt mondta, hogy előre intézzem, mert nem ér annyit, hogy aztán meg ott álljunk a reptéren és ne adja Ég, de valami miatt meg ne engedjenek be bennünket az országba!

 

Repülőjegyet érdemes sokat keresni, mert találhat az ember olcsón, ha kitartó! Én 220 Eur-ért találtam Lufthansa járatot Münchenből kb 1,5 hónapja. Szerintem ez nem rossz a többi rep.társaság áraihoz viszonyítva, de lehet, hogy olcsóbban is lehet még szerezni.

Esetleg nézd meg a Bécsből induló gépeket is....

 

Sok szerencsét kívánok!

 

Előzmény: Rirella (198)
Rirella Creative Commons License 2009.11.20 0 0 198

Szaisztok !

 

Segítsetek  már  nekem . Áprilisban  szeretnék  Dubaiba utazni .

Repülőt  még  keresek  .

Ha  tudtok  olcsó  Budapestről  induló  járatot  jelezzétek  már . 

 

 Igazából  a   vízummal  vagyok  bajban . Azt  nem  tudom  hogyan  és  honnan szerezzem  be , persze  az  ára  sem  mellékes .

 

Köszönöm a  segítséget : Rirella !

 

 

 

 

 

 

 

Malinska2 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 197

sziasztok!

 

vki tudna egy kis felvilágosítást adni? egnem az érdekelne ha kimegyek az emirátusokba mire figyeljek oda öltözködés terén pl. halász nadrág stb....

 

köszi

Beatrix55 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 196

Szia mohojojo24!

 

Amikor haza jöttök Dubaiból tarts egy kis élménybeszámolót hogy milyen volt. Köszike

Beatrix55 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 195

Szia!

 

 

 

köszi az infot. És ha az ismerösöm kint intézné a vizumot Dubaiban akkor is ilyen esélyeim vannak?

Előzmény: mohojojo24 (194)
mohojojo24 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 194
Szia!

Szerintem én tudok neked segíteni! Barátnőmmel szeptemberben megyünk Dubaiba és csak úgy tudunk menni,hogy még két srác jön velünk,ők egyébként külön mentek volna,csak hála az utazási irodának össze hozta a közös utazást. 30 év alatti nőket nem engednek be egyedül az országba. Biztos hogy nem fogod egyedül megkapni a vízumot és ráadásul tényleg úgy van,ha megigényled a vízumot és befizeted,ha elutasítják akkor nem kapod vissza a pénzt. Nagyon sok lány akar menni Dubaiba táncolni meg így pénzt keresni és ezért ilyen szigorúak az arab törvények. Remélem segítettem valamit!
Előzmény: Beatrix55 (193)
Beatrix55 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 193

Sziasztok!

 

 

Emirátusi vízum után érdeklődnék. Tervezek egy utat Dubaiba egy ismerőshöz és az emirátusi légitársaságnál tervezem hogy lefoglalom a jegyet. az olvastam hogy ha nem utazási irodán keresztül megyek akkor csak ennél a légitársaság intézik el a vízumot.

 

A légitrásaság honlapján fennt volt ha esetleg nem kapom meg a vízumot akkor az egész repülőjegyet elbukom. Nem térítik vissza az árát.

 

Igazság szerint az érdekelne hogy mennyi esély van arra hogy megkapjam a vízumot mint egyedülálló 25 éves nő?????????

 

 

 

világutazó Creative Commons License 2009.03.22 0 0 192
sziasztok!
egy barátom utazik dubaiba, majd onnan egy hétvégére omanba. korábban itt a fórumon tettem fel infót az omani vízummal kapcsolatban.
tudja valaki, hogy mi a jelenlegi helyzet? csütörtökön érkezik a barátom omanba és csütörtök, valamint péntek munkaszüneti nap. kaphat azért a reptéren vízumot?
köszönöm.

világutazó
Gio1977 Creative Commons License 2009.01.27 0 0 191

 A letezo legegyszerubb turistavizumot.

Lent a foldszinten lehet intezni. Marmint ott kezdodik a tortura.
Onnan ugyanis atkuldenek egy BANK-ba, ahol konkretan nem lehet kartyaval fzetni (!!!!!!!!!!), majd onnan fel a harmadikra, (csak a nagy -sokszemelyes- lift kolekedik felfele), ott at a biztonsagi kapun, hogy talalhass egy ATM-et, vissza, szinten at a biztonsagi ellenorzesen (hatha kifele akarsz valami veszelyeset vinni), vissza a foldszintre, ahol a tetves arab kozli, hogy a felesegednek 75 USD-vel tobb mint neked, majd utana keresztul az unott kepu vamtiszteken, akik -mivel meg ilyet nem lattak- 5-6 percig vizsgalgatjak az utleveledet, adogatjak egymasnak stb.

Ugyhogy mindenkinek csak ajanlani tudom.
Gy

Előzmény: RogerWilco (190)
RogerWilco Creative Commons License 2009.01.26 0 0 190
A reptéren hogyan vettél vízumot és milyet? Nem is tudtam, hogy lehet!
Előzmény: Gio1977 (189)
Gio1977 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 189

Tiszteletem a helyieknek.

Volna egy kerdesem.

Meg tudna nekem valaki mondani, hogy miert volt az en repteren vasarolt vizumom az UAE-be 50 USD, mig a felesegeme ugyanott 125?

Ugye csak en erzem ugy, hogy a penz nem valtoztatja meg az alapveto emberi tulajdonsagokat? (Magyarul ki lehet segitsegevel szedni az embert a sz*bol, de a sz*t az emberbol.....) Na mindegy, oda se megyek meg egyszer......

Tisztelettel:

Gy

 

CrustyCroc Creative Commons License 2009.01.23 0 0 188
udv,

tudna valaki infoval szolgalni, hogy Bahrein-ben milyen arak vannak a napi megelhetest illetoen ? (kaja,pia, esetleg ruha)

elore is koszi!
Doki1971329 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 187

A brigád és én express.hu oldalán erre a hírdetésre jelentkeztünk. A hirdetés részletei: Mozaik /BURKOLÁS/ Ingyen repülőjegy és szállás ezt igérték.
>
> Címe: Sürgösen keresünk Dubaiba!
> Hirdetés típusa: Kínál
> Rovat: Külföldi munka
> Feladás ideje: 2008-10-31 14:04
> Lejárat ideje: 2008-11-28
> Ár:312 000 Ft Hirdetés azonosító: 11421924


6 ember önéletrajzát, útlevelét, bizonyítványát ezek másolatait küldtem emailon keresztül egy Német projekt vezetőnek. Kit úgy hívnak, ha ez az igazi neve Jürgen Roth Projektmanager és pár levél után Thomas V. Budai a levél alján ez jelent meg.
Azóta csak annyi történt, hogy várjuk a vízum másolatát. Mind ez interneten keresztül történt. Már írtunk neki 2-3 alkalommal, de semmi válasz. Ez az amit úgy hívnak, hogy átvágás? És november 18-a óta nem kaphattuk volna megmár a vízumot? És kérdezném szerintetek van olyan, hogy, ha ezeket a dokumentumokat bemutatja valakinek amit a 6db emberről küldtem emailon keresztül akkor fejkvóta szerint kaphat rájuk pénzt.? Tud valaki tanácsot adni?

 

hajnalka32 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 186

azt hallottam, ezentul csak közvetlen rokonoknak kérhetnek a  kint élök vizumot.

Miért lehet ez?

 

nurse34 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 184
Arab nyelvterületre szeretnénk menni dolgozni, jó lenne valamilyen egészségügyi területre. Egyetemi és főiskolai végzettségem van (egészségügy). Nyelvek: német, angol. Ha valakinek van valamilyen infója, kérlek jelezzétek. tunyit@freemail.hu  
Zsazira Creative Commons License 2008.09.17 0 0 183
Ár szempontjából nyáron, mert olyankor ép ésszel nem megy oda senki a hőség miatt, tehát a szállodák olcsóbbak. Egyébként talán októbertől áprilisig. Január-februárban lehet néhány hűvösebb, esősebb, szelesebb nap.
Előzmény: Fruskazsuzsi (182)
Fruskazsuzsi Creative Commons License 2008.09.17 0 0 182

Sziasztok!

 

Mikor éri meg Dubai-ba utazni, nyaralni? Mind mónap, ár szempontjából, mind pedig látnivaló szempontjából nagyon érdekelne a válasz.

 

Előre is köszönöm!

 

 

világutazó Creative Commons License 2008.09.09 0 0 181
szia,

én is csak átszálltam dohaban. de kellett volna vízum a kimenetelhez! mondjuk nekünk csak 2 óránk volt az átszállásig oda és vissza is.
jó utat, bárhova is mentek!

világutazó
Előzmény: juventino24 (180)
juventino24 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 180

Sziasztok,

 

aki katari témában otthon van, tudna segiteni? Tudom, nem olvastam végig a fórumot, de már nincs is időm indulás előtt, úgyhogy egy gyors kérdés: dohai átszállásnál kell ahhoz vizum, hogy kimenjünk a reptérről. Cirka 5 órát áll a gép majd ott.

Köszi a választ,

 

Zozi

bUddy Creative Commons License 2008.03.30 0 0 179

Nem igazán értek a témához, de ha jól tudom, akkor ilyen helyzetekben akkor jársz a legjobban, ha magyarországi alapfizut kapsz, és azon felül napidíjat fizetnek, mert arra vannak különböző kedvezmények. Ennél a megoldásnál viszont biztosan vannak időkorlátok (évi x nap vagy hasonló).

Mindenesetre hajrá, és ha megvan a megoldás, akkor írd meg mindenképpen, szerintem sokaknak hasznos lesz.

Előzmény: Haspók_ (178)
Haspók_ Creative Commons License 2008.03.30 0 0 178
Köszi, én is ettől féltem. A tudat eléggé zavarna... :)

Mondjuk a pontos lepapírozás még nem tudom, milyen lesz, csak annyit tudok, hogy a szerződés alapja egy magyar munkaszerződés lesz egy valami módon megállapított bérrel, és ehhez valamiféle kiegészítésként járul majd a külföldi dologról szóló rész is. Mindenesetre alaposan át fogom olvasni...
Előzmény: bUddy (177)
bUddy Creative Commons License 2008.03.29 0 0 177

1) Ezt jól látod.

Ha

(a) zavar a tudat, hogy itthon nem adózol,

és/vagy

(b) tartasz attól, hogy az apehnél feltűnhet majdani visszaérkezésed után, hogy pár évig nem kerestél pénzt (bizonyítania neki kell!),

akkor ezt bele kell számítanod a döntésbe.

Ha a fentiek nem jelentenek gondot, akkor is érdemes utánanézned annak, hogy mennyire szorosak a magyar-emirátusoki kapcsolatok, és azon belül mennyire reális, hogy az egymás országából beutazott emberkékről informálják egymást.

Nekem elsőre az lenne a megközelítésem, hogy ha nincs kettősadós egyezmény, akkor valószínűleg ilyen jellegű együttműködés sincs, de ez csak tipp.

Előzmény: Haspók_ (176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!