Keresés

Részletes keresés

innerimages Creative Commons License 2022.07.25 0 1 658

*** Az elmúlt 10 évben gyártott konzumer szériáikról ez sajnos nem mondható el.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (656)
innerimages Creative Commons License 2022.07.25 0 1 657

Igazad van, csak akkor legalább az egyik kártya ne legyen titkosított, különben semmit sem ér az a mentés sem, ha a készülék bekapcsolhatatlan.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (655)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.07.25 0 0 656

Abból még a 30 éves is működik.

Előzmény: innerimages (654)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.07.25 0 0 655

Erre válaszoltam a 650et.:) A fképezőben még adatot se kell másolni, a telben hasznos lenne kártyáról kártyára, ha nincs szgép a másoláshoz.

Előzmény: innerimages (652)
innerimages Creative Commons License 2022.07.02 0 0 654

"Anno 2TB Usb Hdd 4 év alatt 23! üzemórával behalt."

 

Seagate volt vagy Seagate? Esetleg Seagate?

Előzmény: Maketheworldabetterplace (646)
innerimages Creative Commons License 2022.07.02 0 0 653

Horvátország első számú exportcikke lenne. :)

Előzmény: Maketheworldabetterplace (648)
innerimages Creative Commons License 2022.07.02 0 1 652

Erre válaszoltam a #649-et. Deja vu-e? :D

Előzmény: Maketheworldabetterplace (650)
innerimages Creative Commons License 2022.07.02 0 0 651

De persze van, csak nagyságrendileg kevesebb, mint egy modern (TLC NAND-os) pendrive vagy memóriakártya esetében.

 

Mielőtt megkérdeznéd, hogy az SSD-t miért nem írtam: mert az SSD-k nagyobb kapacitásából adódóan jóval több NAND modul van bennük, így az írásterhelés is többfelé oszlik meg, és ez nagyságrendileg javítja az élettartamukat.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (644)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.07.02 0 0 650

Telefonokba is 2 mSD kellene.

Előzmény: innerimages (649)
innerimages Creative Commons License 2022.07.02 0 1 649

...Lehetne RAID1, végül is a profi fényképezőgépek is már mind két kártyásak évek óta. Persze a sok sóher csak 1 kártyát használ bennük. :D

Előzmény: Maketheworldabetterplace (645)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.07.02 0 0 648

Kőbe vésett bitek? Sok kő szükséges. Granit® tartós adattárolás, egyenesen a Felhőből? ;-)

Előzmény: pittti (Bitvadász) (647)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.07.02 0 2 647

Ezért mondom, hogy a legmegbízhatóbb adattároló a kőtábla.

(bizonyítottan több mint 2000 évet kibír!)

Előzmény: Maketheworldabetterplace (646)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.07.02 0 0 646

Thx! Akkor szerencsejáték. Keresek adattárolásra megoldást. Anno 2TB Usb Hdd 4 év alatt 23! üzemórával behalt. Örök időkre tervezés?

 

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.07.02 0 0 645

Ha a telefonban 2 mSD kártyahely lenne, akkor...

Előzmény: innerimages (643)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.07.02 0 0 644

A gépen nincs adatromlás soha?

Előzmény: kisbetu (642)
innerimages Creative Commons License 2022.07.02 0 1 643

Ezt azokban is jó lenne tudatosítani, akik akik a fél életüket ilyeneken tárolják vagy a telefonjukban lévő mSD kártyán és amikor egyszer csak nem ismeri fel semmi, akkor megszédülnek a monolitok chip-off mentési árától...

 

Két készülék közti átvitelkor is tud sérülni, lásd pl. a diplomamunkák szezonját, amikor ad-hoc jelleggel több gépen is szerkesztik, de mindig a pendrive-ra írják ki mert az a hordozó köztük, és persze sehol nincs biztonsági mentése.

Előzmény: kisbetu (642)
kisbetu Creative Commons License 2022.07.02 0 1 642

Pendrive-on NEM TÁROLUNK adatot, csak átvisszük egy másik gépre. Adatvesztés kizárva.

Előzmény: innerimages (641)
innerimages Creative Commons License 2022.07.02 0 1 641

Szóval sajnos a termék garanciája nem véd meg az adatvesztéstől és nem fedezi az esetleges adatmentés árát sem, ami annak tükrében, hogy a flash alapú tárolók a legmegbízhatatlanabbak hosszú távú adattárolásra, elég rossz üzlet a felhasználó szemszögéből.

Előzmény: innerimages (640)
innerimages Creative Commons License 2022.07.02 0 1 640

Sandisk, Verbatim, Lexar, a többire nem bíznám az életem. Persze csak az eredetiekről beszélve, mert egy barátom az egyik nagy áruházban vett Artisjus matricával meg minden kutyafülével plecsnizett Kingstont, csak éppen az első használatnál a fájlok nagy része eltűnt róla. Végül sikerült mindent lementeni róla, de azért na... Amikor visszavitte és rákérdezett, az eladók privátban elmondták neki, hogy a beszerzési forrás alapján simán lehet akár hamis is, nem lepődnének meg. Az Adata és a Kingston évek óta hülyítik a felhasználókat, mert miután felfuttattak egy új szériát és a tesztoldalak lehozták a jó mérési eredményeket, költséghatékonyságból elkezdik lecserélgetni az alkatrészeket gyengébbekre, így az addig szépen teljesítő széria leromlik (https://www.youtube.com/watch?v=K07sEM6y4Uc). Egy ideje az Adata is átvette a módszert: https://www.tomshardware.com/news/adata-and-other-ssd-makers-swapping-parts. Ugyanez igaz a pendrive-okra is. A Sandisk saját házon belül gyárt kontrollert és memóriát is, így saját magát szúrná hasba, ha rosszak lennének (a hamisítottakban viszont mindenféle más gyártók alkatrészei vannak).

Előzmény: Maketheworldabetterplace (638)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.07.02 0 1 639

Mindegyik, ha megbízható helyről (szaküzletből) veszed, és legalább egy év garancia van rá.

Jó márkák - Kingston, Adata, Maxell, Sony, Phillips, stb...

Előzmény: Maketheworldabetterplace (638)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.07.02 0 0 638

Melyik 64GB pendrive megbízható?

innerimages Creative Commons License 2022.02.20 0 0 637

Te is? Múltkor jött egy, szintén 2 TB-osként hirdetett Samsung 850 Pro, aztán én is meglepődtem, mert sosem gyártották a hátlapot teljesen fedő matricával, ráadásul rosszul voltak kialakítva a matrica felszedését gátló bevágások (nem a szélén voltak, hogy beszakadjon, hanem milliméterekkel beljebb), meg ugye a HDSentinel egy eredeti 850 Pro esetén termékkódot és sorozatszámot ír ki, ez viszont valami utólag beírt egyediséget (és a legtriviálisabb, hogy a PC3000 se tudta se techno se bootcode módba tenni, szóval vagy teljesen más belseje volt vagy teljesen át volt mókolva a firmware). Végül nem tudtam belekukkantani, mert visszavitték az eladó hajára kenni. :-)

 

 

Előzmény: pittti (Bitvadász) (636)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.02.20 0 0 636

Elárulom, hogy már SSD-ben is találkoztam ilyennel...

2 TB a cimkén - 128GB a valós méret.

Előzmény: innerimages (635)
innerimages Creative Commons License 2022.02.20 0 0 635

Ezek a fake pendrive-ok és memóriakártyák úgy működnek mint a régi analóg telefonos üzenetrögzítők, amelyeknek belsejében végtelen szalag van: a memória vége vissza van hurkolva az elejére, így mindig csak az utolsó x percet rögzíti aztán amikor betelt, kezdi elölről és felülírja az elsőnek rögzített adatokat, stb. No, most képzeld el ezt a hamis meghajtóddal: csak annyi a különbség, hogy a meghajtód genyó módon nem a valós, kis méretét mutatja, hanem egy sokkal nagyobbat, amit a készítői beleprogramoztak. A neten vannak leírások és programok a kártya valós kapacitásának visszaállítására, hogy legalább ha kisebb mérettel is, de folyamatos adatvesztés nélkül használható legyen: a Google segít benne.

Előzmény: ktambor (630)
XNC Creative Commons License 2019.11.29 -2 0 634

Nemrég láttam arról 1 tájékoztatót; hogy hogyan csalnak ezekkel:

 

1; Az egyik módszer az, hogy olyan szoftvert raknak bele, ami nagyobbnak mutatja a valóságosnál.

Ilyenkor ha tele akarod írni, akkor gyakorlatilag sérülnek a korábban felírt dolgok.

 

2; A másik meg az, hogy sok esetben már máshonnan kiselejtezett IC-ket szerelnek a pendrive-ba.

 

Ilyen holmit csak megbízható helyről szabad venni; és nem zugárustól!!

Előzmény: ktambor (630)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2019.11.28 0 0 632

Hello!

 

Meg kellene próbálni alacsonyszinten formázni (LLF) - ez letöröl róla minden nem odavaló dolgot. Ezután formázd Win alatt. Ha most sem megy, akkor az eszköz hibás.

 

((olyan nincs, hogy csak iPhone alatt működik - a papírján is rajta van hogy mindenhez jó...)

Előzmény: ktambor (630)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2019.11.28 0 0 631

Hello!

 

„...Kaptam egy névtelen kínai 2 TB-os pendrive-t.”

A rendszer látja - 0 foglalt, 0 üres RAW-ként

Tudtok-e valamit javasolni?

 

Igen, mivel ez egy ócska kínai hamisítvány, csak az íves javítás segít..

(jobb kézzel a bal váll felett, minél magasabb ívben...!)

Előzmény: Törölt nick (629)
ktambor Creative Commons License 2019.11.28 0 0 630

Szervusztok!

 

Ne haragudjatok, ha nem olvasok át több oldalt és évet visszamenőleg és kövezetek meg érte, de a segítségetekre lenne szükségem, mégpedig.

A csatolt képen látható nagyon keleti felebarátainktól rendeltem eme eszközt. Viszont érdekes módon csak az iPhone kezeli. Android eszköz és Win10 pro semmi vagy is a windows formázni szeretné, de eldobja, hogy a windows nem tudta befejezni a formázást... Próbáltam elég sok féle alkalmazást progit, de feladtam. Nyilván az is lehet, hogy sérült, de akkor elképzelhető, hogy csak a normál és android csatlakozás vezérlése??

 

Minden ötletet szívesen fogadok, de ne savazzatok..

 

Pacsi

Előzmény: ktambor (629)
ktambor Creative Commons License 2019.11.28 0 0 629

Szervusztok!

 

Ne haragudjatok, ha nem olvasok át több oldalt és évet visszamenőleg és kövezetek meg érte, de a segítségetekre lenne szükségem, mégpedig.

A csatolt képen látható nagyon keleti felebarátainktól rendeltem eme eszközt. Viszont érdekes módon csak az iPhone kezeli. Android eszköz és Win10 pro semmi vagy is a windows formázni szeretné, de eldobja, hogy a windows nem tudta befejezni a formázást... Próbáltam elég sok féle alkalmazást progit, de feladtam. Nyilván az is lehet, hogy sérült, de akkor elképzelhető, hogy csak a normál és android csatlakozás vezérlése??

 

Minden ötletet szívesen fogadok, de ne savazzatok..

 

Pacsi!

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.17 0 0 629

Szervusztok!

Látom, megy a bót... Az utolsó bejegyzés 2017-ből való...

De azért megpróbálom.

DELL622 asztali gépen XP fut. Kaptam egy névtelen kínai 2 TB-od pendrive-t.

A rendszer látja - 0 foglalt, 0 üres RAW-ként. Anno megpróbáltam formázni, megcsinálta 1,9 TB-ra

Elkezdtem rátölteni, , de amikor visszanéztem, semmi sem volt rajta, megint RAW és 0 adat, 0 üres. Újraformázva, az eredmény ugyanez.

megpróbáltuk W7-n és W10-en is, semmi... :(

Félretettem, vagy egy évre. Most elővettem, a Win nem tudja formázni, de a format-ablak látja 1,9 TB-nak.

Tudtok-e valamit javasolni?

 

Üdv apóka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!