Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 269
Mindenhol van sok, ahol az emberi hiszékenység táptalajt, azaz megélhetést ad nekik...

(okos menni papnak, politikusnak, bankárnak, celebnek vagy mágusnak, ezekből mind jól meglehet élni; biztos, tisztes, ünnepelt, hazugságon alapuló státusza van a társadalom parazitáinak, akik a tömeg hülyeségén keresztül szívják a vért...)
Előzmény: Grabstein (268)
Grabstein Creative Commons License 2008.09.03 0 0 268

A Mágusok Harca...és szó szerint folyik a vér...

 

Ez ám a harc...de hol vannak a mágusok?!

realytia Creative Commons License 2008.09.03 0 0 267

sziasztok...kilétemet had ne fedjem fel...nem azért mert nem vállalnám amit most le szeretnék irni hanem azért mert a témában igen primitiv reakcioknak nem szeretném ki tenni a családomat...

szóval megy itt a "mágusok harca"...

ki is a mágus???miért ő???minden országban van egy vagy több tucat ilyen??

hol voltak amikor még az "átkos harang zugott???

..mert sajna ma eldobsz egy követ be esik egy bokorba és nem egy kiválasztottat vág fejbe ,hanem legalább tizet...

valoban plénumokon át kell sorolni ha valakinek van is képessége??az okult tudományban létezik web oldal vagy hirdetés???valoban isteneként tiszteli atyáját aki takarozik a nevével?..

ezer és ezer kérdés...

de ime a tapasztalat...

az én családom tradicionálisan jonéhány felmenőben és lemenőben "JAVASASSZONYKÉNT" funcionált...bele tartozott ebbe sok sok minden..amit akartan vagy akaratlanul én is örököltem sőt az én lányaim is...a jövöbelátás nem humán tantárgy..vagy megkapod vagy nem...veled születik,vagycsak idiotizmusba burkolodzott kisebbségi komplexust tagadó figyelem felkeltést gyakorolsz...

szerelmi kötések,rontások,átok levételek...erre sincs pontos recept..hisz amit valami megkött csak az oldhatja...na de itt nem a keresztény istenre gondolok...

sok sok kultura magyarázata,és sok sok rituálé összekeverése..na ez az amit ma látok magyarországon...

de kérdem én???????

a sámánnak van irodája?????a javasasszony ir könyveket???(amit ma kell kell mondjak nagyon egyszerü megtenni,hiszen ha a kiadók által adott 3vagy 9 %ért vállalod,bármilyen baromságot cenzura és valoság vizsgálat nélkül kiadnak...szóval egyszónak is száz a  vége..

a jóslás,a segitség csak olyan szivektől kezektől lélektől vállik valora,aki annak megfelelően él...mert csak attol fogad el normális ember segitséget akinek az életét is megkivánhatja...és csak az tehet valaki valakiért valamit..aki maga is hittel és tisztassággal van övezve...

mindegy hogy ezt fekete vagy fehér oldalon teszi...de egy biztos...nem show bizniszt csinál a dologbol..mert az nem marad büntetlenül...és ha valoban segitségre szorúlt lelket talál az utcán vagy bárhol,az alélek észre veszi az ő ragyogását...

az pedig hogy ki kivel harcol...nevetségesnek tartom...

bevallom...mindkettőjüknél jártam..sőt mondhatni nagyrészénél a kuruzsloknak....

és nem látták ki vagyok....maradok tisztelettel...és hidjetek..de csak is az érzéseitekben....

Fawn Creative Commons License 2003.08.08 0 0 266
Hali!

Véradást illetően - nemrég adtunk vért a párommal úgyhogy friss az info.

Én 63 kg, párom 60 kg, mindkettőnkről lecsapoltak ha jól emlékszem 4,5 deci vért. A világon semmi bajunk nem volt, eltekintve attól, hogy szétcseszték a vénámat a tűvel és tenyérnyi lila-zöld-kék hematóma van a karomon második hete. :)

Fawn

Előzmény: Rorimack (264)
Rorimack Creative Commons License 2003.07.22 0 0 264
"Ha elveszíted a fele idegpályáidat, még mindig életképes vagy (persze, korlátozottan)"

Az idegpalyak eloszlasa nem egyenletes. Egy derektol lefele megbenules kb. fel liter ver elvesztesenek felelhet meg.

Veradasnal elvileg egy hatvan kilos emberketol is levehetnek negy decit-fel litert, az esetek 99%-aban nem tortenik semmi, csak nem erdemes kockaztatni.

R.

Előzmény: Törölt nick (263)
Vito P.M.D. Creative Commons License 2003.07.21 0 0 261
ZALÁN FUTÁSA A’LA PAPP LAJOS ÉS MÁS...

A zöld köpenyes csodával (Lui Padre) kialakult feszültség immáron a tetőpontjához érkezik.
Történt ugyanis, hogy az interneten megjelenő írásomban közzétett kihívásomra semmilyen módon nem reagált az említett úr.Eme kihívás szakmai vonalon történt ,és szakmai vonalon haladt volna tovább, ha azt becsülettel elfogadja és kiáll.
Gondolom, nyilvánvaló a tény, hogy ez nem történt meg. Tovább megyek, válaszra sem méltatta a kihívást.A félreértések elkerülése végett tisztáznám azonnal, a kihívás nem elfogadása ismételten csak megbúvást, félelmet takar. A zöld köpenyes félelmének két alapvető oka van: egyrészt pontosan tudja, miszerint szakmailag és emberileg egyaránt igen zsenge ellenfél, másrészt retteg tőlem.Ennek bizonyítására közölném a tényt, hogy nemrég nyilvánosan is megfutamodott.A Balázs nevű műsorban esett meg ez a csúfság vele, ahol én is jelen voltam, mint szereplő vendég. Először őkelme ment be, aztán következtem én. Persze halvány fogalma sem volt arról, hogy én is ott leszek. A stáb kínosan ügyelt arra, hogy még véletlenül se sejtse meg jelenlétemet. Amikor bementem az adás felvételére, a drága jelentős mértékben megvolt ijedve, amit persze teljesen megértek. Szó szót követett, majd mintegy másfél perc után kiszaladt a stúdióból! Odáig sem tudott elmenni, hogy legalább megpróbálja felvenni a kesztyűt, megpróbáljon önmagáért helytállni. Igaz, ez nem az ő világa - szemtől szembe vitázni olyan valakivel, aki talán ért is ahhoz, amiben őkelme is utazik, az neki bevállalhatatlan. Meredek lejtő tudatlan, együgyű világában. A címben szereplő Zalán futása sem volt szégyenteljesebb, mint a nagytudású máguskáé.Úgy érzem, nem kell ecsetelnem azt, hogy ha egy magát szuperszonikus tudású és hatalmú”valakinek”tartja magát, akkor az a minimum, hogy felveszi az odadobott kesztyűt! Legfőképpen a nyilvánosság előtt, amely amúgy nagyon is kedvére való - ha nem mond ellent neki. Ha nincs ellenvélemény, kérdés, vagy szakmai vitára okot adó személy. Ha ezt vesszük, ez is egyfajta kihívás kell, hogy legyen egy önmagát már-már mindenhatónak képzelő személy számára.
Persze bemenetelem elött a stáb tagjai aktívan érdeklődtek tőlem az iránt, vajon mit fog tenni a zöld köpenyes izé, ha meglát?
-Kifogást keresve kifog rohanni!-mondtam egyértelműen,és a történések megint engem igazoltak.Öszinte sajnálatomra, hiszen végül is ismét kibújt a megmérettetés lehetősége elől.Ugyan gyáva kirohanása is egyfajta bizonyítvány, ám sajátságosan értelmezhető, ami nem a teljesség, és kibúvókra okot adó lehetőség. Sértve érezte magát..stb stb. Az előzetes hírek szerint eme inkrimináló műsor szeptember magasságában jelenik meg a tv képernyőjén.Nézzék meg,én is érdeklődve várom...
Bizonyára észrevették az olvasók, ez az írás már nem neki szól. Ugyanis érdemtelen személy a megszólításra! Érdemtelen bármilyen vitára, személyes megmérettetésre. A menekülős, kirohanós, lapító magatartásáról már nem is beszélve, mely szintén alkalmatlan az érdemi vitára,vagy bármi másra. Ezen írásom csak Önöknek szól, a külvilág érdeklődőinek.
Sokan bizonyára azt is tudják, megalakult a Mágusszék Szövetség. Erről a honlapokon tájékozódhatnak kedvükre, és remélem, örömükre szolgál az a tény, miszerint megmozdult az ezoterikus közeg a jobbítás érdekében.
Azonban tartozom önöknek egy vallomással is. Egyelőre nincs saját honlapom, nem vagyok informálva naprakészen bizonyos dolgokkal kapcsolatban.
A Mágusszék vezetőségben helyetfoglaló társaimtól tudom, felvetődött velem kapcsolatban is néhány olyan dolog, melyet tisztázni illene a közérthetőség miatt.
Ezt szeretném most elkezdeni.
Én nem Magyarország spirituális uralkodója-vezetője vagyok! Spirituális státusom szerint az Európai Parcae Rend nagyhercegeként, a Rend vezetőjeként vagyok definiálható-értelmezhető. Ez annyit jelent, hogy a Rend tagjai felett és által van jogcímem - úgymond - hatalmat gyakorolni az adott közösség keretein belül, kiegészítve az öt boszorkány covennel, melyek szintén a kezem alatt vannak. Ez tény! De ez nem terjed ki más közegre, közösségre.Persze ez nem jelenti azt, hogy nem kötelességem felemelni szavamat, ha olyan történések és folyamatok szennyezik az ezoterikus közeget, amilyenek. Kötelességem részt vállalni abban a folyamatban, melynek a megtisztulás a célja. Kötelességem mindent megtenni annak érdekében, hogy ez a folyamat és harc sikeres legyen. Ez bizonyos értelemben immáron közös érdek. Én sem vagyok sajnos tökéletes, hiszen emberből vagyok. Így nem is vindikálom magamnak a tévedhetetlenség nimbuszát, sosem tettem - bár törekszem minél jobban cselekedni az adott szituációban.
Tudom, én sem tetszem mindenkinek, nem szerethet, kedvelhet mindenki! Ez nem baj.
Személyem és cselekedeteim többé-kevésbé ismertek, és azt is tudom, hogy van jónéhány ember az ezoterikus közegben, akinek erősen csípem a szemét. Pontosan azért, mert nem hagyom szó nélkül a nagyszabású ködösítéseket, és egyéb, általam spirituális bűnnek tartott dolgokat,cselekedeteket. Ezért sokan”veszélyesnek”tartanak. Ez sem baj!
Elérhető vagyok és nem bújkálok, mint a zöld köpenyes rém. Akinek baja van velem, tegye meg azt a szivességet, hogy előítéletéből, vagy bármiből fakadóan táplált ellenszenvét nem internetes sározással, becsmérléssel éli ki, hanem dialógussal! Ez is egyfajta etika lenne, amire szívesen reagálok.Érdemi vitára alkalmas és kész vagyok bárkivel szemben. Mocskolódásra viszont nem vagyok hajlandó választ adni. Ez az álláspontom eztán sem fog változni. Az öszinte, érdemi kritikákat örömmel veszem, és ha módomban áll, felelek rájuk, bármilyen fórumon, ami csak szóba jöhet.
Készül a honlapom, tehát hamarosan ez a lehetőség is megadatik mindenki számára.
Egy valamit tartsanak szem elött, ha kérhetem. Ne tévesszenek össze senkivel, kiváltképpen a zöld köpenyes úrral ha lehet!

Köszönettel

VITO.P.M.D.

Goat of Mendes Creative Commons License 2003.07.12 0 0 260
"Arra, hogy a vérségi kötelék fizikailag erősebb bármilyen szellemi, lelki köteléknél."

- Tényleg így lenne??? És mi erre a bizonyíték? Pl. A testvéred nem fordulhat ellened, nem gyűlőlhet meg? (A középkorban a magyar uralkodók saját vér szerinti rokonaikat vakították, süketítették, stb. a hatalomért)

"Gyakorlatilag a vér fontosabb a túlélés szempontjából, mint az idegpályák, vagy az érzékszervek..."

Ezek szerint te képes lennél idegpályák nélkül is élni? Mármint gyakorlatilag?

Mondd Akyra, te tényleg ennyire buta vagy, vagy csak produkálod magad?

Előzmény: Törölt nick (257)
Kartal_ Creative Commons License 2003.07.11 0 0 259
Akyra: kotelez ez engem barmire is, hogy torodnom kelljen vele? Szerintem nem, csak ha en is ugy akarom.
Előzmény: Törölt nick (258)
Kartal_ Creative Commons License 2003.07.07 0 0 256
Engem spec kevesse izgat jobban annak az embernek a sorsa, akinek a vere egy mutet folyaman kerult a szervezetembe, mint barmely mas ismeretlene.
Előzmény: Törölt nick (253)
Sense Creative Commons License 2003.07.04 0 0 255
***
"A vér erő és élet. " - Drakula gróf számára ez minden kétséget kizáróan így van. Én azonban élő ember vagyok.
***

Ez jó duma, csak nehogy vki megcsapoljon, mert egyből nem leszel élő :)))

Előzmény: Goat of Mendes (254)
Goat of Mendes Creative Commons License 2003.07.04 0 0 254
"nem véletlen, hogy minden komolyabb szövetség vérszerződésen alapult és alapul ma is" - Primitiv szokások voltak, vannak és lesznek is.

"Ugyanis bármit teszel, a testvéred a testvéred marad" - kétségtelenül. De mire is akar ez garancia lenni?

"A vér erő és élet. " - Drakula gróf számára ez minden kétséget kizáróan így van. Én azonban élő ember vagyok.

Előzmény: Törölt nick (253)
Sense Creative Commons License 2003.06.30 0 0 249
***
Az a mai világ terméke, hogy ha valaki többre tartja a saját népét, a saját vérét a másikénál
***

Felmerült bennem ennek kapcsán egy kérdés: mit tarthat az ember saját népének?
Szerintem ennek nem feltétlen kell nemzetet jelentenie, lehet bármilyen más, esetleg sokkal szorosabb kötődés (vallás, ideológia, bármilyen hit) mint az, hogy hova születtél.
Régen egy nemzet, nemzetség sokkal inkább közös gyökerű összetartozást jelölt mint ma, talán ezért is alakult így a felfogás.
Nagyon sokszínű kultúrák, országok alakultak ki, nem valószínű, hogy egy ilyen nemzeti összetartozásnak lenne olyan jellegű értelme, mint anno pl. egy északi nép vs. keresztény ellentét korban.

Sense

Előzmény: Deimoss (247)
Goat of Mendes Creative Commons License 2003.06.29 0 0 248
Egy kissé összekeveredtek itt a dolgok, úgy érzem. Az én értelmezésem szerint az a rasszizmus, amikor a homo sapiens alfajai (negroid, ausztraloid, ázsiai és indoeuropai) alapján történik a megkülönböztetés.

Varg munkásságát nem ismerem, de genetikailag olyan értelemben nincs különbség a rasszok között, hogy az egyik pl. eredendően okosabb, ügyesebb vagy életképesebb lenne a másiknál, mert ez van belékódólva.

A faji tisztaság viszont egyértelműen röhejes dolog. Mihez képest lehet "tiszta" valaki? Ha bárki egyértelműen meri állítani, hogy csakis kizárólag egy népcsoportra jellemző géneket hordoz, egyszerűen kinevetem. (kivéve talán egy-két teljes elszigeteltségben élő afrikai törzset)

cigánygyülőlet - hm, érdekes kérdés. Főleg azért, mert nem lehet egyértelműen kimondani, hogy egy cigány eredendően tolvaj, gyilkos, stb. Sokkal inkább a kultúrális hatás és neveltetés kérdése valamely népcsoportnak a viselkedése, nem pedig a genetikai kódé.

Abban viszont teljesen igazad van, hogy az emberek többsége többre tartja saját népét és vérét a másikénál. Pedig ez is hibás dolog a véleményem szerint. Senki sem lesz attól jobb vagy rosszabb, hogy pl. magyarnak született-e vagy sem.

Előzmény: Deimoss (247)
Deimoss Creative Commons License 2003.06.29 0 0 247
Szasztok!

Ez a vendégszeretet téma szerintem nem vita tárgya. Teljesen egyértelmü, hogy Varg azért nem olyan “megértô” teszem azt a keresztényekkel, mert azok tövestül kitépték az északi népek gyökereit. Az értékeit. Helyette jött Krisztus-háver. Tán meg kellett volna hívniuk egy koktél-partira a jóisten papjait?

Rasszizmus. Megint témánál vagyunk:) Tulajdonképpen mi az, hogy valamely nép magának tulajdonít egy földterületet és élni mer rajta? Meg gyerekeket csinálni? Ápolja a hagyományait, kiüldözi a támadókat, esetleg még hódít is. Undorító, mi? Valamennyire minden nép idegengyülölô volt. Egyes népek, csoportok még ma is azok. Csak mint Req mondta, vannak “inkompatibilis” kultúrák. Tipikus példa: nem vagy rasszista, de gyülölöd a cigányokat. Tehát rasszista vagy. És?

Az a mai világ terméke, hogy ha valaki többre tartja a saját népét, a saját vérét a másikénál, az gonosz, aljas, gyilkos náci. Pedig ez teljesen természetes dolog, és Varg is ezt emeli ki. Összetartás, kitartás. Aki ma ezt meri mondani, a fent említett jelzôkkel illetik, pedig egy teljesen alapvetô, természetes viselkesdésformát jelöl.

Varg a faji tisztaság elônyerôl szóló értekezése már vitatható, de ha van tudományos alapja (ami mai világunkban már biztosan nem deríthetô ki), akkor miért ne írhatna ilyenekrôl?

A nácik elbuktak, mert sokat hibáztak és egyes árulók igen nagy károkat okoztak (pl: az Enigma “hôs” megfejtése ugyebár). Tehát gyengének bizonyultak. Mindez a rúnák miatt? Nem hinném. Nagyon cselesek ezek a rúnák, hogy hagyták NO-t felvirágozni, aztán meg meggondolták magukat...

Off: nemrég volt a 13.harcos a Tv-ben:) Néztétek?

Aquamarin Creative Commons License 2003.06.29 0 0 246
"*Megvalósítható mindaddig, amíg “él” a bolygó.*
óóó, egy bolygó nagyon sokat kibír :0)"

Az lehet, de mi nem:0)

Előzmény: Törölt nick (212)
Goat of Mendes Creative Commons License 2003.06.28 0 0 245
Vendégszeretet - hülye hivatkozás, hiszen épeszű ember nem tekinthet a hódítókra vendégként. Az ásatrú-nál a vendégszeretet véleményem szerint más vikingekre, vagy az adott valláson belül más istenek követőire vonatkozik, nem pedig idegen vallású, térítő és az ásatrú vallást lerombolni vágyó népekre.

A másik oldalról a vikingek imádták a lakomákat, mulatozásokat és némely szertartások is így fejeződnek be. Mivel a vendégszeretet a harcosok közötti összetartást és baráti kötelékek kialakulását is elősegíteni hivatott, máris érthető miért tekintendő ez erénynek.

req999: "Sorry Anton, but I'm not buying what you're selling."

- Sorry Rebecca, but Anton do not want to sell anything. Satansim is not a profit-making religion. You did not understand it at all.

req999 Creative Commons License 2003.06.28 0 0 244
Léleklepke: Sejtettem, hogy a vendégszeretre próbálsz hivatkozni. Nem látom a kérdésben, hogy minden idegent parazitának tekintünk-e. A saját föld pedig pontosan azt jelenti, hogy "ott született, ott éltek az ősei". Ebből erőt meríthet az ott élő, hogy vannak gyökerei. Azzal, hogy ott él, mindaddig joga van bármire, amíg meg tudja védeni a saját földjét vagy vissza tudja hódítani, hiszen egy darabig még a száműzöttnek is van hazája, és csak hosszabb idő után válik hontalanná. Hőzöngés és melldöngetés ügyében kissé mellétrafáltál, ennél azért kreatívabb volt ez a Varg-gyerek. Nem volna egyszerűbb inkább elolvasnod a Varsgmalt, ahelyett, hogy így tippelgetsz? Ha meg erre nem vagy hajlandó (hiszen nem kötelező olvasmány), talán kevés értelme van hozzászólást írni pusztán az észosztás kedvéért. Már próbáltam vitázni illetőkkel, akik nem vették a fáradságot hogy megfelelően felkészüljenek az adott témáról, és mondhatom, igen unalmas szócséplés lett az egészből, hamar meg is untam. Nyilván fölösleges volna megismételnem a kérdést (239), külön hangsúlyozva, hogy AMENNYIBEN parazitának, nyűgnek tekint valaki egy a földjén tartózkodó idegent, miért ütközne az ásatrúval az illető kirúgása. Az én "jóérzésemet" ez például a legcsekélyebb mértékben sem zavarja, sőt, teljesen természetesnek tartom. Az általad sugallt túlzott "vendégszeretet" inkább a Bibliára jellemző. Tudod, van ott egy jelenet, amikor a "jóságos" apa felajánlja a szűz lányait a csőcseléknek, amikor azok a jöttment idegeneket akarják elkapni. Othala, ugye?

Miből következtettél arra, hogy sajnálnám, hogy a nácik elbuktak? Szeretnél megint neonácizni? Csak tessék! Fölösleges volna válaszolnom, hiszen úgysem érdekel, már kitaláltad előre a választ.

Nem, még nem szüttyögtem a rúnákkal. És? Mi következik ebből? Odinnak már nem számít, hogy tojnak a fejére? Már nincs szükség határozott, erős egyéniségekre? Elegen vannak a Valhallában? Tutujgassuk kicsit a szegény, gyenge tucatembereket is? Nagyon szirupos new-age szagú ez így, nem gondolod? "Ne csinálj semmit, csak kussolj, abból nem lehet baj!" Lehet mindenféle agyafúrt magyarázatokat hozni az eseményekre, de ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy a zsidókkal nem lehet kukoricázni, mert annak idején Hitlert kabbalista mágusok vették rá arra, hogy megtámadja a Szovjetuniót, tehát az alefbetnek is van igazságérzete. Vagy lehet, hogy mindig ott van az összes bűvös esemény mögött az ember?

Ítéletet meg bárki mondhat. Ez egy ilyen világ. Az meg, hogy mi lesz, kinek az érdekei érvényesülnek, a hatalomtól függ. Erre sajnos nem mindenki képes arra, hogy befogja a pofáját és engedelmesen dagonyázzon. Vannak ilyen torzszülöttek.

---

Goat of Mendes: Még sehol sem olvasható. Az új Scythe-on lesz majd. Meg ne kérdezd, mikor... :]

A többiben, amit írtál, úgy tűnik, egyetértünk.

Goat of Mendes Creative Commons License 2003.06.27 0 0 243
off: Akkor mégsem én vagyok csak szőrszálhasogató. :)
Hol olvasható a tételes cáfolat?
Előzmény: req999 (236)
Goat of Mendes Creative Commons License 2003.06.27 0 0 242
"(Az Ásatrúban egyik fő erénynek számít a vendégszeretet!!)" - DDDD: Tehát ez úgy értendő, hogy a keresztény hódítást csupán csak "baráti látogatásnak" kellene felfogni?

A vendégszeretet az arra érdemes és rászolgált vendégekre vonatkozik, nem pedig akárki jöttmentre.

A rasszizmusnak, mint szónak pedig egyszerűen nincs semmi értelme, mert a mai világban szinte kivétel nélkül utál minden nép(csoport) legalább egy, de inkább több népet vagy népcsoportot.
Ezáltal mindenki rasszistának és nácinak minősíthető.

Ha pedig nem létzezik olyan fogalom, hogy "saját föld", akkor mindenkinek joga lenne elvenni amit akar. Valójában azé a föld/terület, aki az erősebb. :)

Előzmény: Léleklepke (241)
Léleklepke Creative Commons License 2003.06.27 0 0 241
A kérdésedre a válasz: ütközik, de nemcsak az Ásatrúval, hanem a jóérzéssel is. (Az Ásatrúban egyik fő erénynek számít a vendégszeretet!!) Mert egyfelől elvakult általánosítás azt mondani, hogy "minden idegen parazita", másfelől pedig ez a "saját föld" hőzöngés...mitől a sajátja? Hogy ott született? Attól még nem birtokolja, nincs értelme megmondani másoknak, hogy hol élhetnek és hol nem. A hőzöngéssel és a melldöngetéssel nem lesz senki jobb hazafi.
Tán csak nem sajnálod, hogy a nácik elbuktak?
Nem, nem a "háromszoros" hagyaték. Próbáltál már rúnákat használni? Katartikusan működnek.
Az, hogy egyes kultúrák nem maradnak meg egymás mellett, tény- de szerintem ez nem lehet indok arra, hogy bárki is feljogosítva érezze magát arra, hogy ítéletet mondjon.
Előzmény: req999 (240)
req999 Creative Commons License 2003.06.27 0 0 240
Még mielőtt nagyon elcsúszunk a mellébeszélések és melldöngetésekkel dúsított pózolás irányába, tisztázzunk valamit: ütközik-e az ásatrúval az, hogy valaki ki óhajtja dobni az általa parazitáknak tartott idegeneket a saját földjéről, vagy sem? Ha szerinted ütközik, miért?

Valóban nem véletlen, hogy a nácik elbuktak. Erősebbek voltak náluk a többiek, és a győztesek írják a történelmet. Talán majd párszáz év múlva hiteles képet lehet kapni a miértekről. Talán soha.

Rúnák és az igazságérzet... érdekes. Ez még a "háromszor veri kenden vissza"-hagyaték, ugye?

Az élettér elmélethez talán érdemes lehet hozzászámítani, hogy bizonyos kultúrák (emberi szokások, hagyomák, módszerek, erkölcs stb.) egyszerűen nem maradnak meg egymás mellett, akár a tűz és a víz. Ha nagyon összenyomogatják az össze nem férő dolgokat, abból nagy robbanás szokott lenni.

Előzmény: Léleklepke (239)
Léleklepke Creative Commons License 2003.06.27 0 0 239
Hejj mindenki!
Nah, csak tömören az Ásatrú dolgokról:
Az OTHALA rúnával visszaélni lehet, ebből születik a "föld és vér" ideológia, meg az "élettér elmélet." Eredetileg ez a rúna a védettség, a család (klán) rúnája lett volna, ugyanúgy, ahogyan a SOWILO is a Napkerék, a villám dinamikáját hozta, amíg nem lett belőle az SS osztagok hírhedett jelképe. Talán nem véletlen, hogy a harmadik birodalom nem volt tartós: a rúnák hatalmával sokáig nem lehet visszaélni, mert van olyan igazságérzetük, hogy ilyenkor a használójuk ellen fordulnak. Gyerekek, próbálta itt valaki a gyakorlatban is használni a FUThARK-ot? Találkozott valamelyikőtök TYR-rel, vagy THUNAR-ral?
Na igen. Az, hogy valaki Ásatrú hitűnek mondja magát, az ugyanúgy nem garancia arra, hogy az illető nem lesz rasszista, mint az, hogy valaki ha kereszténynek mondja magát, attól nem lesz feltétlenül felebaráti könyörülettel teljes. Ez a dolog mélyebb attól, mintsem hogy címkékkel-kategóriákkal meg lehetne oldani.
Ennyi. Agyaljatok jókat.
Sjelsommerfugl Nattefrost
svmmvm bonvm Creative Commons License 2003.06.27 0 0 238
"vagy a nemi szervünknél található-e. "
Mármint 'ezt nektek'?:)
Előzmény: Törölt nick (237)
req999 Creative Commons License 2003.06.27 0 0 236
Szintén off. Készül is rá a tételes cáfolat. :]
Előzmény: Goat of Mendes (234)
req999 Creative Commons License 2003.06.27 0 0 235
Léleklepke: Hát, meg kell hagyni, elég kretén kérdéseket tett fel a volt barátod abban az interjúban, de biztos jól érezte magát közben.

A Vargsmal nem az északi mitológiát boncolgatja. Vikernes bár ásatrú hitű, írása nem vallásfilozófia és nem is mitológia, ha tehát helyette olvasol eddákat, kicsit el vagy tévedve. Vikernes érvelése teljesen beleillik az ásatrú szellemiségébe, gondolj csak az othila/othala rúnára!


Nem szeretem, amikor rózsaszínre festenek ideológiákat, nehogy a mama és a papa azt higgye, rossz társaságba keveredett a csemetéjük. Ahogy arra Goat of Mendes is rámutatott, az ásatrú és Varg rasszizmusa nem egymásból táplálkozik, de nem is ellentétes egymással. A világ jelentős részén ma nincs értéke az egyénnek vagy a családnak, sokkal hasznosabbak a nyáj agyatlan tagjai, a konzumzombik, akiknek semmi más nem fontos, csakis a saját, langyos dagonyájuk, és amíg nem vagdossák a nyakukat, kussolnak és elégedetten böfögnek. Amiről "fentről" azt állítják, hogy "rossz", azt vizsgálat nélkül elfogadják rossznak, és őszintén utálják, ha szóba kerül, mert kellemetlen a téma, még gondolkodni kellene! ("Szerette Nagy Testvért.") Csak a látszat a fontos. Varg a könyvében többször is hangsúlyozza a gyengébbek kedvéért, hogy a keveredéssel, az idegenekkel van baja, tehát eszében sincs bármiféle miniholokausztot összehozni, csakis a saját földjéről tessékelné messzire az idegeneket. Hol ütközik ez az ásatrú szellemiségével? Varg rasszizmusa nem a "mások" gyűlölete, hanem a saját népének elsőségében való hit. Egy dolog a vendégszeretet, de teljesen más, amikor az a vendég csak parazita.

Van egy afrikai mondás, valahogy így szól: "amíg az oroszlánnak nincs történetírója, mindig a vadász lesz a győztes". Felénk ez inkább így hangzik: "mindig a győztes írja a történelemkönyvet". A történelem meg -- néha majdnem orwelli módon -- változik, kiderül, hogy mégsem teljesen úgy voltak a dolgok, gondoljunk csak 1956-ra! Szerintem Vikernesről kétféleképpen lehet véleményt alkotni: vagy utána kell nézni, mit mondanak róla a történetírók; vagy pedig meg lehet nézni, mit mond ő maga. A következtetést pedig mindenki szépen levonja magának, pillanatnyi gusztusa szerint. Természetesen a legegyszerűbb beállni a sorba és nácizni egy sort.

Goat of Mendes Creative Commons License 2003.06.27 0 0 234
Off: Elolvastam a Why I am not Satanist cikket, amit a Scythe ajánl. Véleményem szerint komoly logikai hibák és félreértelmezések vannak a cikkben.
Előzmény: req999 (231)
Goat of Mendes Creative Commons License 2003.06.27 0 0 233
Üdvözlet!

Belekotyognék én is az ásatrú témába, merthogy régi kedvencem:)

"Az Ásatrú önmagában nem hoz radikális dolgokat, maximum van egy-két borultagyú, rasszista, neonáci barom, akiknek van képük Ásatrú-hitűnek mondani magukat. Valójában a legtöbb ilyen vallású elem elhatárolódik a szélsőjobboldali ideológiától."

- a neonáci ideológia, vagy inkább pontosítva a rasszizmus nem mond ellent az ásatrú tanainak. Az ásatrú vallása nem mond olyat tudtommal, hogy "ne ölj, ne utálkozz, stb." Logikám szerint pedig ami nincs tiltva, azt lehet. Az más kérdés, hogy esetleg te személy szerint ezt elfogadhatatlannak tartod, illetve nem szeretnél párhuzamot vonni az ásatrú és a rasszizmus között.

Érdekes, hogy eszembe jutott egy viking hadvezér, (talán kékfogú Harald?) aki köztudottan vérengző és népírtó volt. Azt viszont már kevesen tudják, hogy eredetileg (amíg ásatrú hívő volt) nem volt ilyen, hanem a keresztény hitre való áttérése után torzult el így a jelleme.

Lényegében csak arra akartam kilyukadni, hogy a rasszizmus a hittől sok esetben teljesen független dolog.

Előzmény: Léleklepke (230)
Léleklepke Creative Commons License 2003.06.26 0 0 232
Az interjút a volt barátom csinálta :))))))))A Vargsmaalhoz szimplán nem volt kedvem, gyomrom, ugyanannyi idő alatt olvashatok Eddákat is, vagy fordíthatok a bifrost.no oldalról:))))))))))
Előzmény: req999 (231)
req999 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 231
Ehe, azt az interjút én is olvastam. Most már tudja. Amúgy olvastad a könyvét? Valami azt súgja, hogy nem.
Előzmény: Léleklepke (230)
Léleklepke Creative Commons License 2003.06.26 0 0 230
Varg Vikernes egy félreinformált, korlátolt, elkényeztetett taknyos. Egyszerűen nincs fogalma arról, mit beszél. (Pl. meggyőződése, hogy a magyarok szlávok...)
Az Ásatrú önmagában nem hoz radikális dolgokat, maximum van egy-két borultagyú, rasszista, neonáci barom, akiknek van képük Ásatrú-hitűnek mondani magukat. Valójában a legtöbb ilyen vallású elem elhatárolódik a szélsőjobboldali ideológiától.
Előzmény: req999 (228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!