Keresés

Részletes keresés

Libera nos, Domine! Creative Commons License 2006.02.14 0 0 39
Ez nem a "Szabadszobafestő az operai nagypáholyban. Hé, mester!" c. topik? Akkor eltévedtem... :(
32nick Creative Commons License 2006.02.14 0 0 38
Én pl. titkos szabadkőműves nagymester (SzaNa) vagyok, de pssszt! Ne szóljatok róla senkinek!
mesterkedő Creative Commons License 2006.02.14 0 0 37

Sziasztok!

 

Jót nevetek azon, hogy egymást öldösitek, de kérdezem én:

Miért nem tud egy ember (akár tanult, akár egyszerű) szubjektivan a kérdés elé állni,

megfigyelni, hogy miről is beszél a másik és elgondolkodni azon-leszűrve a tanulságokat- hogy ha valamit ennyiszer mondanak, és ennyi évszázadon keresztul,

abban lehet némi igazság!

 

Nem állok sem a köpködők, sem a bizonygatók tábora mellé, de azon el kéne gondolkodni, hogy miből ered ez a tömeges zűllesztés, ami miatt két ember ennyire nem fér meg egymás mellett.

Ezt ti is produkáljátok!

 

??????????

 

Inteligens beszélgetést várok tőletek. :-)

 

Előzmény: PAPEN (36)
PAPEN Creative Commons License 2006.01.11 0 0 36
Mint minden titkos szertartásokat végző szervezet, sokakat vonz a misztikum, mely a szabadkőművességet körüllengi.
De hát ezt ön jobban tudja, mesterem.
Előzmény: M. Buonarotti (35)
M. Buonarotti Creative Commons License 2006.01.11 0 0 35
Igen, és biztos szűzlányokat áldoznak a titkos összejöveteleiken! Valamint bizonyára fordított keresztet tetováltatnak különböző rejtett testrészeikre.
De ha azt nem is lenne biztos, a világuralomra törés első lépése nyilvánvalóan a magyarok eltiprása. Meg az urduké, a lappoké, valamint az asszíroké. Szóval minden hozzánk hasonló jelentősebb nép megtörése fő feladatuk lehet...
Előzmény: Hayloft Ezekiel (30)
krapek2 Creative Commons License 2003.06.23 0 0 34
én a keresztéségben hiszek szoval aki gyalázza
annak nagyon nagy baja lessz !!
Mezőbándi Creative Commons License 2003.06.19 0 0 33
>>Amiket leírsz mind mende-monda, semmi alapja. <<

Hé, én csak a tényeket soroltam! :)

Persze lehet, hogy a Pápának tényleg nincs alapja. Billeg is szegény rendesen.

Előzmény: Big-B (28)
Osszián Creative Commons License 2003.06.18 0 0 32
Szívesen válaszolok (illetve korábban már válaszoltam is) erre és sok más hasonló kérdésre a Szabadkömüvesség címü topicban, a Törzsasztalon.

Valahogy a Törzsasztal hangulatát jobban kedvelem, mint a Politikáét, nem is tudom, miért. :-)

Előzmény: kaleb (29)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.18 0 0 31
Nehüjjüjj mán!

A pápának és a katolikus egyháznak nincs alapja???
:-)

Előzmény: Big-B (28)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.18 0 0 30
A szabadkőművesség filozofikus, filantropikus és progresszív intézmény.

Célja a közerkölcsiség, művelődés és felebaráti szeretet terjesztése és a jótékonyság gyakorlása.

A szabadkőművesség kizár köréből minden politikai és vallási kérdést és tagjait a haza törvényeinek tiszteletben tartására kötelezi.”

A szabadkőművesség az egyik legősibb világi testvériség. Olyan férfiak társasága, akik elkötelezettek az erkölcsi és lelki értékek iránt. Tagjai rituális cselekményeken és legendákon keresztül ismerkednek meg a testvériség értékeivel, az önnevelés kötelezettségével és a humánummal.

Hazudnak! Nyilván világuralomra törnek (mindenekelőtt a maygarok eltiprásával) és ezzel akarják etetni a népet! :)))

kaleb Creative Commons License 2003.06.18 0 0 29
Látom, Te profi vagy a témában. Elmondanád, hány páholy működik jelenleg Magyarországon, milyen szervezetben, hány taggal, kiknek a vezetésével?

Ha ez esetleg titok, elmondanád, miért az? Ahogy láttam az oldaladon, korábban tettek közzé szabadkőművesek jelentéseket, taglistákat.

Előzmény: Osszián (27)
Big-B Creative Commons License 2003.06.18 0 0 28
Amiket leírsz mind mende-monda, semmi alapja.

Fura rituálék mindenhol vannak, ahogy fura ruhák is.
Mellesleg az hogy valaki jó vagy rossz politikus (esetleg hatalmi tényező) nem az határozza meg, mely szervezet tagja.

Csak nézz körül Osszián által megadott helyen a híres szabadkőművesek névsorát és meglátod, büszke lehet az, aki oda kerül.

Előzmény: Mezőbándi (24)
Osszián Creative Commons License 2003.02.02 0 0 27
Előzmény: naiv (26)
naiv Creative Commons License 2003.02.02 0 0 26
Izgatottsággal remegő térddel olvastam bele a topicba, keresvén a listát A-Z-ig, de nem találtam.

Kivette a moderátor? Vagy be se tettük?
Sehol egy szakember. Kéretik egy valamire való lista,
az alábbi kiszerelésben.

Híres szabadkőmívesek:

2003- vissza
1950 - vissza
1900 - vissza
1850 - vissza
1800 - vissza

Név, cég, beosztás, vallás, mobil.

James di Fulig Creative Commons License 2003.02.02 0 0 25
No igen, én is azt írtam te helyett, hogy gte. :-)))))
Előzmény: gedeonbacsi (23)
Mezőbándi Creative Commons License 2003.02.02 0 0 24
Az még hagyján, hogy a Szabadkőművesek itt vannak köztünk. De képzeld el, egy csomó politikusunk katolikus! Megdöbbentő! Egy külföldi szervezet tagjai amelyik az egész világot behálózza, de valójában a külvilágtól elzárt központja egy külföldi országban van (nem árulom el hol, nehogy valami bajom legyen belőle). Akkora HATALMUK van, hogy független országok miniszterelnökei (nevet nem mondok, de D-209... psszt... ) keresik a találkozást a vezetőivel. Mindenféle fura RITUÁLÉIK is vannak, meg ruháik. Úgy csinálnak mintha jótékony szervezet lennének, közben pedig évszázadok óta (!) hatalmi tényezőként szerepelnek. Sőt, egyesek szerint MÉG RÉGEBBRE nyúlnak a gyökereik. Felháborító! És gyakran az ember nem is tudja, hogy az ismerősei, barátai közül ki tartozik ehhez a szervezethez... Ijesztő, nem?
gedeonbacsi Creative Commons License 2003.02.02 0 0 23
Hát ilyen az amikor az ember ir és nyomja a sendet...:-)))))

( azért a dupla többesszám ott másra utal...)

Előzmény: James di Fulig (21)
James di Fulig Creative Commons License 2003.02.02 0 0 22
Nagy marhaságokat tudnak mondani az emberek baráti beszélgetések során.
Előzmény: Feherlofia (-)
James di Fulig Creative Commons License 2003.02.02 0 0 21
gte = te
Előzmény: James di Fulig (20)
James di Fulig Creative Commons License 2003.02.02 0 0 20
Off

Alapvetően igazad van, csak az "utánna" szó elolvasása után kissé furcsállottam, hogy gte kritizálsz.

On

Előzmény: gedeonbacsi (19)
gedeonbacsi Creative Commons License 2003.01.27 0 0 19
"....a két ismert magyarországi nagymesterek vélelmezett nevei! ....

Ez kedves etelközérti barátom a magyar nyelv megcsúfolása, ajánlanám számodra az általános iskola elvégzését és utánna érdeklődj... persze a többi topicodat elnézve...

Előzmény: Feherlofia (-)
Ellenagyag Creative Commons License 2003.01.27 0 0 18
Nem tudom.

Talán mert a sziriuszi dns-ünk veszélyt jelent rájuk nézve. Vagy mert a kárpát medence azért ilyen alakú, mert a szíriusziak anyahajója épp itt szált le és annak a kráterében élünk és a talpunk alatt van a tudás csúcsa, a bölcsek köve.

Számít egyébként. A fő, hogy összekovácsolódjon a nemzet a külső fenyegetés hatására és keményen odacsapjunk, ha köll...

Előzmény: figyelő (11)
gedeonbacsi Creative Commons License 2003.01.27 0 0 17
"A MIÉP kecskeméti megyei ülésén elhangzott- baráti beszélgetések során-, hogy kik irányítják hazánkban a magyarellenes mozgalmakat? ..."

Tőlünk kérdezed ? Hát nem te voltál ott !

Előzmény: Feherlofia (-)
misimacko Creative Commons License 2003.01.27 0 0 16
Kedves Venyerin ! Nagyon szépen kérlek a d meg nekem a Nagy mester címét. Sürgös !!
Előzmény: Sense (12)
Konrad Creative Commons License 2003.01.27 0 0 15
És nem lódenkabátban, hanem fehér köpenyben adnak.
Ugyanakkor ingyen osztják a formaruhát, csak az a baj, túl hosszú az ujja a kezeslábasnak...
Előzmény: egyket (14)
egyket Creative Commons License 2003.01.27 0 0 14
Vigyázz az ilyen kijelentésekkel, mert elvisz av ávéhá. Csak mostanában (megtévesztésül és téli rejtőszínként) fehér autóval járnak a fekete helyett. És az önkényuralmi jelkép is változott veres csillagról veres keresztre. DE: pszt! nem tőlem tudod!!!
Előzmény: Feherlofia (-)
Konrad Creative Commons License 2003.01.27 0 0 13
Sense Creative Commons License 2003.01.27 0 0 12
Akkor talán válaszd a Venyerin által ajánlott Nagy mestert :)
Előzmény: misimacko (10)
figyelő Creative Commons License 2003.01.27 0 0 11
Tegyük föl, a világot "egy szűkebb csoport" irányítja...
De miért pont "a magyarokkal" akarnak kib... folyton...?!
Előzmény: Ellenagyag (7)
misimacko Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10
Nekem pont szűkségem lenne egy szabad köművesre. Ez most akkor magyar ellenes dolog ? sürgős válaaszt várok , megoldási javaslattal.
Előzmény: Feherlofia (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!