Keresés

Részletes keresés

Evif Creative Commons License 2023.10.19 0 0 989

Megoldódott a probléma? Ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy borókaszú...úgy néz ki az az elszáradt lógó ágacska.

Előzmény: _dg_ (988)
_dg_ Creative Commons License 2023.05.13 0 0 988

Még annyi hogy ültető gödörbe tettem direkt örökzöld földet is, bár nem tudom hogy eleget vagy keveset.

Előzmény: _dg_ (987)
_dg_ Creative Commons License 2023.05.13 0 0 987

Sziasztok!

 

Szép nagy 180-as gold ridereket vettem és sajnos egy enyhén lejtős, rézsű szerű részre lettek ültetve. Kb egy hónap után elkezdtek megjelenni ilyen szárazabb levelek és látszik h egyik sincs olyan jó passzban.

Mi lehet az oka? Víz lefolyik a lejtőn és így nem megy a gyökérhez?

Mit érdemes tenni?

Köszönöm ha tud valaki segíteni!

Evif Creative Commons License 2023.05.05 0 0 986

Szia, alternatíva lehet pl a babérmeggy, a tűztövis (nekem ez a kedvencem, a madárkák is szívesen látogatják és szép színes a bogyói miatt! Később érné el a kívánt magasságot mint a leylandi.), és a sövény bambusz telektatár felől gyökérhatárolóval. Nekem mindhárom van. Leylandit 90 cm távolságra ültettem (lehetne 80 cm is) egymástól. Első időszakban nem nagyot nő, mert a gyökerét növeszti. Felásott, trágyás földbe kell ültetni a növényt, így nem kell a gyökereknek erőlködni a terjeszkedéshez és a trágyából a szükséges tápanyagot megkapja. A metszéssel pedig sűrűsödni fog. Ha nem szárad ki, és hozzájut a szükséges tápanyagokhoz, akkor a betegségekkel szemeben is ellenálóbb marad. A leylandinál a borókaszú tud károkat okozni. Szerintem nincs különösebb tenni való velük.

Előzmény: Normali (985)
Normali Creative Commons License 2023.05.01 0 0 985

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy kertünk aminek végébe szeretnénk ültetni leyland Ciprus zöld fajtát, olyan 2m magasakat vennénk. A cél a szomszéd ablak takarása erre olyan 3m - 3.5m magasság elég is lenne. Több már csak a gondozás nehézsége miatt sem.

A kert végében húzódik egy tömör lemez kerítés ami olyan 180cm magas. Ez elé kerülnének úgy 1.5m távolságba.
A helyet allandóan éri a nap, semmi nem árnyékolja.

 

Egyáltalán lenne más alternatíva a leyland helyett, ajánlás,(es miért)?

 

Leylandinál:
1.Milyen ültetési távolság lenne jó?
2. Mire kell odafigyelni Főleg az első évben Gondolok itt az öntözésre egyéb jótanácsokra.
3. Metszésénél van valami amire figyelni kell?

 

Bármi más amire nem gondoltam de fontos lehet?

BigFic Creative Commons License 2022.09.05 0 0 984

Szia!

Ez állítólag gomba.

Nálam is így kezdődött. Mára van, ami már tönkrement.

Még időben vagy és jól hozzáférsz körben. Permetezd meg valami jóféle gombaölővel.

Előzmény: KeriJoe83 (983)
KeriJoe83 Creative Commons License 2022.08.30 0 0 983

A képek:

KeriJoe83 Creative Commons License 2022.08.30 0 0 982

Sziasztok!

 

Van egy 50 db állományból álló Leylandi ciprusom amiből 5-6 db-nak az új hajtásai bebarnulnak, nagyjából egymás mellett vannak ezek a betegesebb ciprusok és növekedési ütemben elmaradnak a többitől, az egyik talán egy centit se nőtt a május végi ültetése óta. Olvasgattam a neten de ahány oldal/ember annyi észrevétel hangzik el hogy mi okozhatja a barnulást. Említettek már gombát, valaki a geotextilt okolja, megint más azt mondja a földben van valami, volt olyan sztori is mivel az idei aszályban a nap végig süti őket így szó szerint megsülnek az új hajtások, illetve volt aki a locsolást okolja stb. Esetleg aki konkrétan találkozott ezzel a fajta barnulással ami a képeken látható az hogy olodotta meg hogy rábírja a növekedésre az örökzöldjeit? Arra is gondoltam hogy szeptemberben ezeket kiszedem és újat ültetek a helyére de akkor az újakat meg a tél nyírná ki mert még nagyon fiatalok lennének a tél beálltakor.

NORTHLINE Creative Commons License 2022.04.29 0 0 981

Sziasztok, tavaly óta egy 20 méteres sövény nem olyan szépen hajt, mint korábban, valamint sok helyen fakóbb, sárgásabb. Tavaly tavasszal sok helyen visszafagyott, de azt a nyírás megoldotta. Van egy kb. 5-6 méteres ugyanakkori telepítés, ami sokkal szebb. A föld ugyanolyan, az egyetlen különbség, hogy a rövidebbik soron kéregtakarás van. NPK 15-15-15-öt szokott kapni, de az utóbbi években már kevesebbet locsoltam külön, mivel a mellette lévő gyep öntözött.

Ötlete valakinek? Köszi.

 

Irminia Creative Commons License 2022.03.15 0 0 980

2021.tavaszán ültetett leylandi gyönyörűen fejlődött. Jelenleg 40-50cm magas. Ősszel megkapta a szükséges Mg és Ca pótlást. Télen barnulásnak indult. Mára a lombozat elszáradt, de a gyökér ép. Megmenthető a növény? 

Res90 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 979

huhhhh... nem túl biztató :( Sajnálom. Én még reménykedem, hogy észhez térnek majd. 

Előzmény: BigFic (978)
BigFic Creative Commons License 2021.04.07 0 0 978

Így kezdődött nekem is. Meg leginkább gombával is. Most azt keresem, hogy milyen módon lehet eltávolítani az egész sövényt úgy, hogy a helyére betonalap kerítéssel mehessen.

Előzmény: Evif (976)
Res90 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 977

Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot, így arra jutottam, hogy én is megturbózom egy kicsit COMPO-val a ciprusainkat. 2020 márciusában ültettük el őket, poharasak voltak, de nem igazán fejlődnek egyformán: némelyik megindult, némelyiken nem is látszik, hogy nőtt volna... Illetve minimális sárgulást is lehet tapasztalni rajtuk.

Ami felmerült bennem kérdésként, hogy ha COMPO-val megszórom a tövét , utána permetezhetem -e Wuxal lombtrágyával, illetve még keserűsót is gondoltam a gyökérzóna köré szórni. Ki mit gondol erről? Sokkot kapnának? Várom javaslataitokat :)

 

Evif Creative Commons License 2021.01.05 0 0 976

Sajnálattal panaszolom el, hogy a szépséges leylandi ciprusaimon itt-ott felütötte fejét a borókaszú, bár inkább nem felütötte, hanem beletette magát az ágacskákba. Eddig nem is hallottam róla. A fákon elszáradt kis ágacskák tövét megvizsgálva vettem észre, hogy berágta magát és ott "figyel" :-( . Hónapok óta láttam, hogy van néhány letört és elszáradt ág, de azt hittem nyírásnál tört le. Valakinek sikerült elűzni sikerrel? Remélem.....nekem is sikerülni fog.

Bingobacsi Creative Commons License 2020.10.25 0 0 975

Köszönöm szépen, megnyugodtam 😁

Előzmény: Evif (974)
Evif Creative Commons License 2020.10.19 0 0 974

Szia, szerintem semennyire, én is vágtam már le néhány leylandi Ciprusnak a tetejét. Majd egy frissen növő hajtás átveszi a csúcshajtás szerepét. Ne izgulj!

Előzmény: Bingobacsi (973)
Bingobacsi Creative Commons License 2020.10.17 0 0 973

Sziasztok! 
szeretnek tanácsot kérni... tavaly ultettunk leylandi Ciprust, kb most 180-190 magasak és elkövettem egy hibát idén nyáron 😕 a tetejüket levágtam nem csak oldalukon vágtam vissza 😢

Mennyire nagy a baj? 

Evif Creative Commons License 2020.09.18 0 0 972

 

Szia Kris, tanulhatnánk belőle, ha a fejleményeket megírnád. Hogy vannak a leylandik?

 

 

 

Előzmény: Windsurf Kris (942)
Evif Creative Commons License 2020.09.18 0 0 971

Szia, nekem is van leylandi sövényem, sokat olvastam a növénygondozásról, így azt biztosan tudom, hogy naponta locsolni nem szabad, megfulladnak a gyökerek és nem tud tápanyaghoz jutni, "éhezik, szomjazik" kiszárad. A tápoldatot pedig az ajánlott mennyiségben kell kijuttatni. Vakondtúrásokra is figyelni kell, mert az is tud gondot okozni a gyökérzetnél. Remélem nem mentek tönkre a növények!

 

Előzmény: Csikó77 (970)
Csikó77 Creative Commons License 2020.05.17 0 0 970

Sziasztok,segitséget kérnék,van egy 2 hónapja ültetett 90cm es leylandi sorom,elkedett sárgulni a levele,a sorbol egyenlőre csak 5 6 db sárgul,naponta öntözöm,kéthetente örökzöld tápoldatot kapnak,minden tanácsot megköszönök.

QQ Creative Commons License 2020.04.16 0 0 969

Kiderult mi okozta? ez a topik nem nagyon porog valami mas porgoseb kertes topikban kerdezz ra.

Előzmény: gero13 (968)
gero13 Creative Commons License 2020.04.12 0 0 968

Sziasztok. Leyland ciprus Gold rider sövényt ültettem tavaly ősszel. Elkezdtek sajnos teljesen kiszáradni a napokban, mi lehet a megoldás, és még menthető e? Nitrgoénhiány ?

QQ Creative Commons License 2020.04.09 0 0 964

Sziasztok. Leylandi 2001-el van tapasztalat? Azt irjak szabalyosabb kup alaku keskenyebb mint az alap tipus. Nekem 5 meter magas sovenynek kene, most 2 meteresek, 10 ezer forint darabja. 1 meterenkent eleg ultetni? 

unartis: Creative Commons License 2019.09.07 0 0 966

Ez így van, a kertet nem lehet magára hagyni és nem is kell. Azzal is egyet értek, hogy víz nélkül  nincs élet, még a kaktuszok is igénylik a vizet(még, ha sokan úgy tartják, hogy azoknak nincs szüksége vízre), azért még szerencse a klímánk nem Szaharaian száraz, de azért érdemes olyan növényeket nevelni a kertben, amelyek nem csak az a párásítást és az állandó öntözést igénylik. Mert, annyi más dolog is van a kertben, ami munkát ad, ezért a szárazságtűrőket favorizálom a kertben. Elég 1-2 olyan növényt nevelni ami több vizet igényel a kertben, mint az átlag, nem az egész kertet öntözni ha kell, ha nem!

Előzmény: robida (953)
bnorci71 Creative Commons License 2019.09.05 0 0 965

Üdv Mindenkinek!

 

Tavasszal meg lett metszve a Leylandim mint minden évben sőt tavaly 2x metszettem 3 éve ültettem és szerintem nagyon szépen fejlődött.

Most el lehetne kezdeni sövényvágózni vagy metszeni.

A kérdés, megcsinálhatom még most kora ősszel vagy már inkább hagyjam tavaszra?

dnmes Creative Commons License 2019.09.03 0 0 964

Sziasztok,

 

az volna a kérdésem, hogy milyen mélyen gyökerezik a leylandi? Olvastam olyat is, hogy mélyen, de olyat is, hogy sekélyen. Annyit tudok még, hogy "rossz" öntözéssel sekályen fog gyökerezni és kvázi kifújja a szél a helyéről, de ha az ember helyesen öntözi, akkor mi az a mélység amit a gyökerek el tudnak érni?

 

(+1: Feltételezésem szerint ha ez 10+ méterrre is meg tud nőni akkor elfelé is elég szépen nő, nem?)

 

(+2: Telket szeretnék vele körbeültetni, szomszéd ház falánál is, de nem tudom, hogy tud-e kárt tenni.)

 

Köszi!

borsosa Creative Commons License 2019.08.04 0 0 963

Sziasztok!

Leyland ciprusból szeretnék sövényt a kerítésem mellé, elég sok kellene és ezért arra gondoltam megpróbálkoznék dugványozással és így gazdaságosabban kijönne a dolog. Van valami trükkje a dolognak vagy amire különösen érdemes odafigyelni ? Most augusztusban jókor van ha megpróbálom?

Mamacita Creative Commons License 2019.08.03 0 0 962

Köszönöm, ez most 9 éves, egyszer volt vágva, most olyan 9 méter. Így is megnövi a maximális magasságát? Annyira sötét a szomszéd, mondtuk neki többször, hogy ha kell évente mi visszavagjuk olyan öt méteren de nem engedi. Úgyhogy már látom ritkul alul, ezen fogok segíteni, hogy rajojjön hiába takarja ki magától és tőlünk az eget ha pont az alján nem teljesíti a funkcióját. 

Előzmény: porondmester (961)
porondmester Creative Commons License 2019.08.01 0 0 961

Szia!

 

Ha nem nyírják simán lehet belőle 12-16m magas fenyőfa!

Ha szoliter, akkor nem gond, de ha sövényként van ültetve, akkor nem érdemes 3-4 méternél magasabbra engedni, mert nehezen karbantartható!

Ha levágod a vezérhajtást, akkor rövid idő múlva egy másikat növeszt és így tovább! 

Ha nagyon magas és széles, akkor tényleg megboríthatja egy erősebb vihar még ha csoportban áll, amikor ugye összekapaszkodnak, akkor is!

Nem biztos, hogy kidönti, de simán megbillenhet vmelyik irányba és utána meg már veszélyes és ki kell vágni!

Előzmény: Mamacita (960)
Mamacita Creative Commons License 2019.07.27 0 0 960

Sziasztok! A mi klímánkon kis kertben mekkora ennek a végső magassága és hány évig nő? Szomszéd fél méterre tette a délnyugati keritesunktol, hiába kérjük nem várja, már kilenc éves és nyolc méter körül van. Félünk, hogy a mai brutál viharokban egyszer baj lesz belőle. Öt db van egymás mellett, egyszer volt levagva mindössze a teteje. Meddig nő hol áll meg? Ha agvagoval a tetőről elcsippentem a tetejét akkor nem nő tovább? Azt szoktuk vágni ami hozzánk átét (ez a fél oldala gyakorlatilag), de hiába magyarázom neki, hogy ezekben a viharokban egy harminc méteres sekély gyökerű növény nem életbiztosítás. :(

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!