Keresés

Részletes keresés

anlu2 Creative Commons License 2015.12.15 0 1 57

kuka? szerintem a korallvirággal nem érdemes szórakozni. többe kerül a permetszer mint a virág. 

Előzmény: Meldzsy (56)
Meldzsy Creative Commons License 2015.12.15 0 0 56

Sziasztok!Van egy korallviràgom,aminek valami betegsége lett kb. 3 hete.egyre jobban terjed a levelein.Fehéres színü,penész szerü szörös-vattàs felulete van.Próbàlok jo fotót készíteni.Mivel tudnàm elpusztítani ezt a falyta kártevőt,esetleg penészt.köszönöm előre is a vàlaszokat!

Bera68 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 55

Sziasztok!

 

Nőnapra a munkahelyemen kaptam egy cserép lila virágú korallvirágot. Gyönyörű volt.

Elvirágzás után néhány ágat sikerült kigyökereztetni, és most nagyon szép kis növénykék. Több helyen utánaolvastam, hogyan is lehetne virágoztatni. Megpróbálom,, hogy sötétebb helyre teszem. Lesz ami lesz alapon.

fugebokor Creative Commons License 2010.04.23 0 0 54
Sziasztok!
Nálunk a korallvirág az észak oldali ablakban van. Most jöttek ki a bimbói. Nemsokára gyönyörű virágos lesz.
Matheusz86 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 53
Én azt vettem észre, hogy egy jó ideig nem virágoznak. 1 éve októberben vettem egy virágot, ez valamennyi ideig virágzott. Karácsonykor nem voltam otthon két hétig, így első körben szerintem túlöntöztem, de mikor hazaértem kőkemény volt a földje. 3 hajtást viszont megmentettem.

Na ez a három nekem mindig ablakban volt, csak akkor locsoltam, ha teljesen száraz volt a föld. Így a három kicsi hajtásból egy év alatt 3 kézilabda nagyságú bokor lett. Most napfényes déli ablakban voltak, este semmi fényt nem kaptak, elég hűvös is volt (kolis vagyok, a virágok meg az otthoni szobaablakomban voltak, szóval a fűtés emiatt kicsire volt állítva), és rengeteg virágot hozott.

Vízből kb. 1-1,5dl adok egyszer hetente növényenként, ezzel elvan.

Az elnyurgulás szerintem a sok fény miatt nem jellemző nálam. Eddig nyáron egy fa árnyéka valamennyire takarta a növényeket az ablakban, idén talán kiültetem, mert szerintem melege lenne.

Új viráot nem érdemes szerintem boltban venni. Noha a neten 5-10cm hajtások gyökereztetését írják, én most olyat gyökereztettem, amin 2-3 réteg levél volt (1-2cm magasak voltak). 6-ból 6 megmaradni látszik, gyökerük már van (1cm 2-3 hét után). Remélem, hogy télre ezek is jól megnőnek.

A nagyok kb. 20-30 cm magasak, de szélesek is. Nekem így tetszenek. Mostantól a nagyon pici hajtásokat le fogom vágni szaporítás céljából, ha rossz helyen vannak.

Ami érdekesség, hogy érdemes forgatni őket. Én most 2 hónapig nem forgattam meg a cserepet, és annyira egy irányban nőttek, hogy majdnem felborultak.

Föld: a legszebb virágom földjét erdőből szedtem (nem volt jobb), tiszta agyagos a föld. Mindenesetre virágföld is jó, vagyis inkább azt javaslom, pláne, ha gyökeresítésről van szó. A lényeg annyi, hogy mindegy, hogy milyen földben van.

Saját tapasztalatom, hogy a szárazságot jobban bírja, mint a vizet. Inkább kezdjen kiszáradni, mint a viztől szenvedjen.

Sok sikert!
cosmasorban Creative Commons License 2009.09.12 0 0 52
sziasztok
en is szenvedek az elso korall viragommal. meg nem voltak viragaim, amelyeket gondoztam volna, ezert nem tudom mihez viszonyitani, mennyi is a keves locsolas? mindenhol, mindenki ennyit mond, de mit jelent? meg tudnatok mondani? elore is koszonom nektek a segitsiget!
Előzmény: gedeonusz (51)
gedeonusz Creative Commons License 2009.08.03 0 0 51

A miénk minden évben novembertől júniusig ontja a virágokat.

Déli ablakban van, ahol nyáron nagyon meleg van, télen kb 16-18 fok.

Nagyon fontos, hogy októbertől, amikor már eléggé rövidülnek a napok, akkor sötétedés után ne érje mesterséges fény se, mert rövidnappalos növény. Nálunk ez nem gond, de sokan úgy oldják meg, hogy dobozzal vagy kalappal letakarják. Az elvirágzás után csak az elvirágzott szárakat vágjuk le. Nyáron, egészen szeptemberig nem szabad tápozni és keveset kell locsolni, akár ki is száradhat egy ideig. Ősztől viszont dupla adag tápot kap. Nálunk ez bevált.

Előzmény: jucusvp74 (50)
jucusvp74 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 50

Sziasztok! Segitsetek!!!!

Van egy pár korall virágom és szeretném őket Újra virágzásra birni.

Már olvastam,hogy tegyem árnyékos helyre és takarja le az új hajtásait!!! Hát nálam valahogy nem megy!!

VAlaki olyntól szeretnék segitséget kérni akinek már bejött ez az Újra virágoztatás!!!

Szóval,hogy takarjam le az új hajtásokar??? Mivel?

A szaporitással nincs gondom,mert az bevált!!!

A macskánk egyik éjjel lelökte a párkányról az egyik (akkor még szép nagy)virágot és egy jó nagy része letört.NA gondoltam megpróbálom hátha sikerül a gyökereztetés!!!NAgyon jó lett!!! Azóta még egy szára letört és már az is külön cserépben növekszik.

Szóval Segitsetek!!!!

Kertbe nem tudom kitenni,mert bérházban lakunk.Érdre Anyúékhoz levihetném a kertbe,de akkor mi marad nekem itthon??? ;-)

Várom a segitségeket!!!

KÖSZI!!!

heimzs Creative Commons License 2008.04.03 0 0 49

Köszi Zorka! Megfogadom a tanácsodat, nyírás aztán jöhet a kert.

Zorka_ Creative Commons License 2008.03.26 0 0 48

Én vissza szoktam vágni, ha már nagyon kinőtték magukat :). 

Fagyok elmúltával kiköltöznek a kertbe, imádják, őszre kész bokrok lesznek, na akkor jön az olló, hogy beférjenek a helyükre :).

Előzmény: heimzs (47)
heimzs Creative Commons License 2008.03.26 0 0 47

Sziasztok!

Én még tavaly februárban kaptam korall virágot. Szépen levirágzott, és én azóta is hagytam, hagy fejlődjön kedvére, legalább 20cm hosszúak a szárai pici levelekkel, de gyönyörű dús. Igaz egy idő után elfeküdtek a szárai de amikor "földet" asztalt értek akkor újra ismét felfele kezdtek nőni. Csináljak vele valamit, vagy hagyjam hagy törjön utat magának a természet? Ha vissza kell vágni, akkor mennyire? rakjam ki a kertbe? Légyszíves adjatok tanácsot egy teljesen laikus növénybarátnak.

 

szilkszilky Creative Commons License 2005.06.22 0 0 46
Ez nagyon szép! Az Állatkertben is most nyilik, ott láttam élőben először. Nem igazán találtam rajta dugványnak valót, legnagyobb sajnálatomra...
krampuszka1 Creative Commons License 2005.06.16 0 0 45

Csaknem mindenkinek fehér korallvirágja van ? :O

Én most vettem tavasszal, de az enyém ilyen

 

 

mamo20 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 44
Sziasztok!

Látom itt mindenki nagyon ért a korallvirágokhoz..Én nemrég kaptam
egyet, átültettem de a levelei csak lógnak és lógnak, meg puhák is. Mi
nem tetszhet neki? Pedig öntözöm is. Előre is köszönöm.
Tozatu Creative Commons License 2003.11.16 0 0 43
Ne sírj Nyuszika,majd tél végén elkezdi.Hallgass a jó,édes Taramiramra!
Előzmény: felixanyul (42)
felixanyul Creative Commons License 2003.11.16 0 0 42
az en feher viragu korall viragom, kint toltotte a nyarat az erkelyen, most meg a lepcsohazban pihen. igazan ridegen bantam vele (keves viz), ahogy tozatu ajanlotta, megsem viragzik azota, h megvettem. miert?
taramiram Creative Commons License 2003.09.17 0 0 41
Ki ne dobd, vágd vissza, tedd olyan helyre, ahol fél napnál kevesebb ideig éri fény. Attól bebimbósodik, aztán teheted akárhová. Akkor nem nyúlik meg, ha világos helyen van. Locsolni csak akkor kell, ha teljesen száraz a földje.

Gedeonusz, az elvirágzott részt le kell vágni, visszavágni csak akkor, ha megnyúlt. A tömzsi, tömött levelű szép anélkül is, csak nagyobb.
Ja, a visszavágástól sűrüsödik, bokrosodik is.

Előzmény: felixanyul (39)
gedeonusz Creative Commons License 2003.09.17 0 0 40
Én egész nyáron az erkélyen tartottam a korallvirágokat, szépen virágoztak, néhány virág még most is van rajtuk.
Kérdésem, hogy minden évben vissza kell-e vágni őket, vagy enélkül is virágoznak majd jövőre?
felixanyul Creative Commons License 2003.09.17 0 0 39
na most mar nem viragzik, megnyult, ennyi volt, ugy jart, mint a tobbi korallviragom.
Előzmény: felixanyul (32)
Tozatu Creative Commons License 2003.05.28 0 0 38
Miért nem permetezted meg,iktatás előtt?Vagy, ha kitetted volna friss levegőre,kikupálódott volna,mert sokat kibír.Akkor virágzik,ha nyáron kint van,mostohán.
Előzmény: lale (37)
lale Creative Commons License 2003.05.27 0 0 37
Sziasztok még nem ismertek. De ez nem baj. Szóval volt egy gyönyörű korallom. Ahogy kell visszavágtam,majd egy közepesen világos ablakba tettem. Bokrosodott rendesen, kicsit túl tömzsi is lett. De soha többet nem virágzott. Aztán kapott velemi lisztharmat szerű fertőzést, aztán iktattam a kukába.
Tozatu Creative Commons License 2003.04.11 0 0 36
Ültess neki macskamentát,vagy füvet,rost hiánya van.
Előzmény: felixanyul (34)
taramiram Creative Commons License 2003.04.10 0 0 35
Borsozd meg kicsit, lehet az is elég, de majd még megnézem, mit nem szeret a macska..
Előzmény: felixanyul (34)
felixanyul Creative Commons License 2003.04.10 0 0 34
nalunk a macskank eszi a gyompalmat, azon gondolkodtam, h bekenem eros pistaval, h megtanulja egy eletre, de asszem ez nem hasznalna a novenynek...
Előzmény: Tozatu (33)
Tozatu Creative Commons License 2003.04.04 0 0 33
Mit meggondolkoztam,hogy mi az az oromom.Tyűha,a virágnak.
Előzmény: felixanyul (32)
felixanyul Creative Commons License 2003.04.03 0 0 32
viragzikviragzik, juhe. az elso viragos oromom, miota atkoltoztunk a napfenyes uj lakasba.
Előzmény: felixanyul (24)
Tozatu Creative Commons License 2003.03.28 0 0 31
Akkor nem egy spórolós fajta.Nekem a téli bezártság és a túlöntözés elvitte a gyyompálmát. Brü-hü-hü
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.18 0 0 30
Igen, egy gyompálmát (Chemodora):))
Előzmény: Tozatu (29)
Tozatu Creative Commons License 2003.03.17 0 0 29
Férjednek ez jó befektetése volt,idén is vett valamit?
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.17 0 0 28
Ha már ráakadtam erre a topikra, akkor felhozom...

Tavaly nőnapra kaptam Férjtől egy korallvirágot. Elvirágzott, az elszáradt virágokat fogtam és levágtam. Talán 1-2 hónapig ha "csöndben volt", azóta egyfolytában ontja a virágokat. Ahogy elnéztem a jelenlegi bimbóit, ha mind egyszerre akarja kinyitni, nem fog látszani a levél... Ez nem panasz! :))))
A telet egy olyan előszobában töltötte, ahol rendesen kapott fényt (már amekkora fényár van télen) és kb. 14-16 fok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!