Keresés

Részletes keresés

loppie Creative Commons License 2018.06.01 0 0 45

Sziasztok,
Ha valakit érdekel a fogamzásgátló tabletták története és hogy hogyan oldották meg a tabik előtt, sőt.. az óvszerek előtt, akkor itt egy szuper olvasmány :) https://szexvital.hu/blog/fogamzasgatlas-az-ovszer-elott-a-regi-megoldasok

Boróka 333 Creative Commons License 2014.10.05 -1 0 44

Kedves Sz. Katinka,

 

100%-os megnyugvást csak egy bizonyos idő elteltével érezhetsz, de tényleg elenyészőek az esélyeid arra nézve, hogy gyermeked lesz. Ha teljesen biztos információt szeretnél megtudni arról, hogyan működsz, az adott ciklusban mekkorák az esélyeid, esetleg mivel lehet elkerülni azt, amit nem nem szeretnél, ajánlom figyelmedbe a http://www.docplanner.hu/fogamzasgatlas oldalt. Az itt talált nőgyógyászok bármelyikéhez bizalommal fordulhatsz, és elsőkézből kaphatsz megbízható választ a téged érdeklő kérdésekre.

 

Üdv. remélem tudtam segíteni!

potyka08 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 43

érdemes mellé pesszáriumot kipróbálni, még az óvszernél is gazdaságosabb, vagy a nagyon kritikus napokon egyben használni. végre itthon is kapható, végre nem gumi, ami allergizál, hanem orvosi szilikon. mondjuk elsőre nem tűnik egyszerűnek, de nekem nagyon bejött. lea contraceptivum a neve.

Előzmény: gypsophila (37)


jutiq Creative Commons License 2010.09.16 0 0 42

Ezt úgy írod, mintha ez valami dili lenne részedről. Valami ok nélküli, megmagyarázhatatlan ellenszenv.

Szerintem igenis jó oka van arra egy Nőnek, ha nem akar hormont szedni...

Ne legyen rossz érzésed, ha ő beleegyezik, akkor fogadd el.

Előzmény: gypsophila (41)
gypsophila Creative Commons License 2010.09.16 0 0 41
Viszont komolyan kell venni...
Két hónapig kihagytam a váladékvizsgálatot és be is csuszott az öcskös...:-o

Most valami végleges(ebb) megoldáson agyalunk, nem lenne jó egy 3dik becsúszónak.
Vannak tapasztalatok esetleg elköttetéssel? Megbántátok - nem??
Kérdés az is, melyik fél tegye.... A ffi kézenfekvőbb, de valahogy rossz érzésem van, hogy ő vesse ennek alá magát, mert én nem vagyok hajlandó hormont szedni....
Előzmény: gypsophila (37)
yonkers Creative Commons License 2010.04.04 0 0 40

Sziasztok!
Sürgősen eladó pharmatex hüvelytabletta.

Lokális fogamzásgátló, mely 100%-ban nyújt védelmet. Mindössze 10percet kell várni vele, és3órán át tart a védelem.
Tegnap vásárolt, blokkal együtt tudom küldeni. Eredeti ára 1700ft/12db. 1db hiányzik belőle.
Ha valakit érdekel írjon a yonki83@gmail.com-ra privátba.
Üdv

Sz. Katika 84 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 39
Lenne egy kérdésem, kérésem...
Mi a menstruációm utáni harmadik napon nem védekeztünk, de vigyáztunk is, ergo, max. előváladék kerülhetett a "közelbe", de akkor is parázok, annak ellenére, hogy a gyógyszertárban megnyugtattak, hogy semmi okom rá, ahogy arra sem, hogy sürgősségi tablettával mérgezzem magam.
Állítólag működnie kell. Nyugtassatok meg, vagy mondjátok el, mit gondoltok...:)
Nekem szaki mondta, hogy nem lehet baj....remélem, hogy igaza van...
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 38
Igazán köszi az infót ^^
gypsophila Creative Commons License 2008.07.22 0 0 37
sziasztok
mi 9 hónapja 'természetes' fog.gátlás útján védekezünk. naptár+mikroszkóp.
ha valakinek nem óriási gáz egy baba, tudom ajánlani. (bár a mai világban ezzel gondolom a többség hülyének néz) egy hónapban 10 nap, ami alatt óvszer kell. Én mindkétszer nagyon hamar teherbe estem (kb rámnéznek már bekapom a legyet) de ez -nekünk- nagyon jól működik.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 36
Mindent szabad, csak a hüvelyöblítés, ülőfürdő 2 órán belül, valamint a lúgos(szappanos) mosakodás  tilos! Az öblítés és a fürdő hígítja, a lúgos közeg elbontja a hatóanyagot.
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 35
Sziasztok!
A kúppal lenne kérdésem.
"A Pharmatex készítmények használata esetén a közösülés előtt vagy utána 2 órán át hüvelyi irrigálást ne végezzenek."
(még sose használtam és csak keveset tudok róla^^")
Nos ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem,hogy mielőtt használatba vennénk azaz felhelyeznénk,azelőtt szabad e az előjátéknál "ujjazni"?Szóval ez a hazsnálat előttre is vonatkozik vagy nem? Bocsi a hülye kérdésért,de muszáj voltam feltenni,mert bizonytalan vagyok ^^" Na meg,teljesen biztonságos?^^"
Választ előre is köszi, Zazumia!
kovani83 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 34
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.07 0 0 33

Van benne egy adagoló "fecskendő", azon van egy jel. Addig kell kihúzni a dugattyú szárát (tovább nem is tudod húzni, csak kicsit nagyobb erővel), és feltöltöd krémmel. Ennyi az egy adag. Kb 14 adag van egy tubusban.

 

Előzmény: kovani83 (32)
kovani83 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 32

Tudnátok segíteni?

Pharmatex krémnél(nagy tubusos), mennyi az 1 adag?

Előzmény: kicsinap (30)
Korallvirág Creative Commons License 2002.11.07 0 0 31
HELP!

Gyógyszer-szüneteltetés okán-folytán érdekelne, hogy vannak-e újabb tapasztalataitok a Pharmatex termékeivel kapcsolatban...

kicsinap Creative Commons License 2001.11.23 0 0 30
A fog.gátló tablettán kívül minden módszerben van egy kis macera.:-)
Nekem a párom rakja be.:-) Így nem kell semmit megszakítani, és még az ujjai is hosszabbak.:-) A doboz az ágy melletti szekrényben, na jó a kúpot ki kell bontani, de ezt azért kibírjuk.
Szívesen hallgatnék olyant is, aki használta a kenőcs nem adagos változatát. Gyertyafény keringőhöz csatlakozva, akkor honnan tudja az ember, hogy mennyi az adag?
Előzmény: gyertyafeny keringo (29)
gyertyafeny keringo Creative Commons License 2001.11.22 0 0 29
sziasztok,
szerintem ahány orvos, annyi vélemény...az én orvosom a filmre pl. azt mondta, eszembe ne jusson...merthogy előbb van a film, aztán az AB, de ezt nem tudom pontosan idézni, de jó kis szójátékot kerített belőle.
Nekem a doki a pesszáriumhoz javasolta a Pharmatex kenőcsöt, én bárhol próbálkoztam eddig, mindenhol csak a 6 adagos kiszerelés volt kapható (á: 1120,- vagy 1180,- ft) ami azért elég húzós...Viszont így tudtam, mennyi az "adag"..:-) Próbáltam keresni tubusos kiszerelésben (kis paraszti eszem azt súgta, úgy talán olcsóbb), de sehol nem kaptam.
Ugyanez a Pharmatex van kúpban is, az 10 db és 1400,- Ft... Ezt viszont nem próbáltuk még ki...
Nekem ezekkel csak és kizárólag annyi volt a problémám, hogy teljesen megölte a spontenaitását a dolgoknak..."Ugyan drágám, húzzál már ki a fürdőszobába és tedd be magadnak azt a vacakot..." bocs, ez most így nagyon lesarkított, de kb. erről szólt a dolog...
kivagyoken Creative Commons License 2001.11.22 0 0 28
Én a Pharmatex krémet használom. Szerintem ez a legkényelmesebb. Az egyetlen kritikus dolog ezeknél a fogamzásgátlóknál, hogy előtte-utána 2 óráig nem lehet fürödni. A tabletta egyébként engem is és a páromat is csípett.
kicsinap Creative Commons License 2001.11.20 0 0 27
Corte! Igen, az elolvadásra kell várni, és abszolút nem pancsos. A filmről másoktól is hallottam ilyesmit, szóval azt ki sem próbáltuk. Bár mondom nem történne óriási baj, ha babánk lenne, azért nem siettetjük túlságosan a dolgot.:-)Amúgy a gyógyszerkönyv leírása alapján elvileg teljesen megbízható a kúp. Kenőcsöt is használt már ismerősöm, ő szerette én maradnék a kúpnál. A tablettával pedig egyeseknek az volt a gondja, hogy nagyon pezsegett, amíg felolvadt, ráadásul egy picit be kell vizezni, hogy segítsük az oldódást, ez ppedig megint problémákat vet fel.
Előzmény: Corte (26)
Corte Creative Commons License 2001.11.19 0 0 26
kicsinap, köszi. A kúpnál nyilván az elolvadásra kell várni. Viszont nem olyan pancsolós a behelyezése.
A filmre még egy pillanatra visszatérnék. Én nem vagyok egy kétbalkezes faszi, de akárhogy igyekeztem, nem ment úgy be a kedves punuskájába, hogy vissza ne jött volna galacsin formában. Röhögcséltünk rajta, de nem bíztunk benne ezután. Betartottam a _kezelési útmutatót_ :))))))) és esetleg ha a kezem összefogott leghosszabb ujjai _tökszárazak_ voltak, akkor volt esély jól betenni. Ha azonban a legkisebb mértékben nedves lett, éppen a puncinedvektől, akkor, hozzámragadt, és annyi. A kúp jobban hangzik.
Előzmény: kicsinap (25)
kicsinap Creative Commons License 2001.11.19 0 0 25
Engem nem. De én amúgy is ritka "kórképnek" számítok manapság. Semmire sem vagyok allergiás sem érzékeny. A párom egy kicsit panaszkodott először, de már őt sem csípi. És még mindig 100x jobbnak találta elsőre is ezt, mint az óvszert. A kenőcsöt nem próbáltam. Van egy adagos változata és nagyobb kiszerelés is. Az ára fajlagosan azt hiszem olcsóbb. Hatása is azonnali, tehát nem kell 10 percet várni. Ennyit tudok róla. Nekem valahogy a kúp szimpatikusabb volt.
Előzmény: Corte (24)
Corte Creative Commons License 2001.11.19 0 0 24
kedves kicsinap
hadd kérdezzem meg teljesen praktikus érdeklődésből: nem csípett ez a kúp tégedet?
Kölönben köszi az ötletet. Szó van tubusos krémről is ugyanezen név alatt. Azzal van-e tapasztalat? Gondolom csak a kiszerelés már.
Előzmény: kicsinap (23)
kicsinap Creative Commons License 2001.11.19 0 0 23
Ismerem az oldalt. Amúgy én is egy barátnőmtől hallottam először, akkor kezdtem el nyomozni azu interneten, elolvastam a gyógyszerkönyvet, majd megkérdeztem az orvost is. Minden irányból pozitív válaszokat kaptam.
Ja amúgy a vény nélküliségre az is bizonyíték, hogy én magam is egyszerűen bementem a patikába és kértem egy dobozzal.
Előzmény: libu (22)
libu Creative Commons License 2001.11.19 0 0 22
Kedves Kicsinap!

Elhiszem. Nekem fel sem tűnt. A patika.hu-ról copyztam be. Ez egy laikusoknak szánt tájékoztató oldal.

Előzmény: kicsinap (21)
kicsinap Creative Commons License 2001.11.19 0 0 21
KEdves libu! Szkennelés eredménye volt ez a tájékoztató? Ugyanis tuti biztos, hogy orvosi rendelvény nélkül kapható. 100%! Amúgy én a gyógyszer könyvben olvastam el az ennél részletesebb tájékoztatót, ott is VN szerepelt mellette (magyarul vény nélkül).
Előzmény: libu (20)
libu Creative Commons License 2001.11.19 0 0 20
Betegtájékoztató
Pharmatex hüvelykúp
A készítmény hatóanyaga helyileg alkalmazható, fogamzásgátló, ill. fertőtlenítő tulajdonsággal rendelkezik. Fogamzásátló tulajdonsága azon alapul, hogy tönkreteszi a hímivarsejtek ostor részét, valamint a fej szétesését okozza, ezáltal a hímivarsejtek fogamzásképtelenné válnak.
Jól hat egyes baktériumok, valamint gombák okozta hüvelyi fertőzésekben is. Hatóanyaga a készítménynek a benzalkonium klorid.
További alkotórészek: hidroxi-propil-cellulóz, szilárd zsír (Witepsol 551).
A készítmények csak helyileg, a hüvelyben alkalmazhatók, amennyiben nem ismert a hatóanyaggal, ill. az egyéb összetevőkkel szembeni túlérzékenység.
Kizárólag orvosi rendelvényre szerezhető be.
Ez a fogamzásgátló készítmény minden nő számára alkalmazható fogamzóképes korban:
- ha időleges fogamzásgátlásra van szükség,
- ha a fogamzásgátló tabletták vagy a méhen belüli eszközök használata időlegesen vagy véglegesen ellenjavallt,
- ha szülés utáni fogamzásgátlásra van szükség,
- szoptatáskor vagy terhességmegszakítást követő időszakban, valamint a menopauzát megelőzően alkalmazható fogamzásgátlóként,
- alkalmazható önmagában, amennyiben az alkalmazás szabályait pontosan betartják,
- alkalmazható pesszáriummal. ill. más méhen belüli eszközzel együttesen.
Amennyiben az orvos másképpen nem rendeli, a következő módon kell alkalmazni:
A mutató ujjat használva, tolja mélyen a kúpot a hüvelybe, a folyamat egyszerűbb és eredményesebb hanyattfekve. A kúp 5-10 perc alatt elolvad, ezért legalább 10 perccel a közösülés előtt kell felhelyezni. Az elolvadt kúp 4 órán át biztosít védelmet.
Amennyiben a közösülést megismétlik, újabb kúpot kell felhelyezni, majd 10 percet várni.
Mellékhatásként előfordulhat égő érzés, esetleg hüvelyfolyás. Ilyen esetekben a készítmény használatát fel kell függeszteni és a kezelőorvos tanácsát kell kérni.
Figyelmeztetés! Közösülés után közvetlenül kizárólag külső tisztálkodás megengedett, de legalább 2 órán át kell várni, mielőtt vízzel hüvelyi irrigációt végeznénk.
Közösülés előtt és után szappannal bármiféle mosdás vagy hüvelyöblítés tilos, mert a szappanos víz még nyomokban is elbontja a hatóanyagot.
A védelem biztosítása érdekében a menstruációs ciklustól függetlenül minden közösülés előtt alkalmazza a készítményt.
Más hüvelyi kezeléssel együtt nem szabad használni a készítményt.
Terhesség és szoptatás idején csak a kezelőorvos javaslatára alkalmazza a fogamzásgátlásnak, ill. fertőtlenítésnek a Pharmatex által nyújtott lehetőségeit, annak ellenére, hogy a vizsgálatok eredményei szerint a hatóanyag nem jut be a véráramba, ill. nem választódik ki az anyatejbe, nem befolyásolja a hormonális ciklust és nem módosítja a hüvely-flórát.
Eltartása: szobahőmérsékleten.
A gyógyszert a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.
A gyógyszert gyermekek elől gondosan el kell zárni.
OGYI-T.:
Betegtájékoztató OGYI-eng. száma: 6026/40/98


kicsinap Creative Commons License 2001.11.19 0 0 19
Sok oka van, összeset nem tárnám a nyilvánosság elé. Egyrészt a párom ki nem állhatja. A legtöbbre allergiás. (Még jó, hogy a kúpra nem, bár először az is kisebb gondot okozott). Ha azt kellett használni, akkor sosem volt az igazi. Sajnos már a gumi szaga is rossz irányban hat ár. Kapcsolatunk elején, azt hittem, hogy ezek egy része csak "hiszti", de mivel kérésemre használtuk, nem egyszer, személyesen is meggyőződhettem arról, hogy ez így nem működik. A tabletta nálam kilőve, ezért már nem sok minden maradt, ami még megbízhatónak mondható. A kúppal nincs különösebb macera, nincs szaga, allergia sincs. (A kisebb gond is elmúlt, szerintem akklimatizálódott:-) A sponteneitást sem rombolja nagyon. Végül, ha mégis érkezne a gólya, akkor sem dől össze a világ.
Előzmény: libu (18)
libu Creative Commons License 2001.11.19 0 0 18
Hm. Én természetesen allergiás vagyok a kúpra, és ahol a bőrömmel érintkezett ott bizony le is hozta a bőrt nagy darabokban. De lehet, hogy azóta újabb változat van forgalomban.

Viszont az érdekelne, hogy miért nem vált be a gumi - kényelmetlen volt, vagy nem nyújtott kellő védelmet?

Előzmény: kicsinap (17)
kicsinap Creative Commons License 2001.11.19 0 0 17
Igazad van! Most már mi is így csináljuk, ha ehhez a módszerhez folyamodunk. Csak először rutintalanok voltunk a kérdésben.
Előzmény: rút kiskacsa. (15)
kicsinap Creative Commons License 2001.11.19 0 0 16
Pharmatex kúp, de van kenőcs formájában és tabletta alakban is. PAtikában kapható vény nálkül, ha jól emlékszem akkor egy doboz kúp ára (10 db), kb 1400 Ft volt.
Előzmény: Orsiii (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!