Keresés

Részletes keresés

k2k Creative Commons License 2010.05.08 0 0 306
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni.
Közép vörösre festett hajam van évek óta. most egészen világos vöröset szeretnék, de nem lesz a világos vöröstől a hajam világosabb, nyilván tudom, azért, mert világosat festeni sötétre hülyeség. de mégis,hogyan lehet világosat rátenni? Esetleg tudtok olyan szerről, amivel le lehetne szedni és világos festékkel ráfesteni vagy esetleg világosítani a fennlévő sötét szint?

bugmano Creative Commons License 2009.08.08 0 0 304

Sziasztok!

 

Eladó egy doboz Palette Natural Colors gyönyörű hamvasszőke hajfesték (bontatlan) és egy 2x már használt szőke szemöldökfesték oxyval, ami kb. még egy évig elég. A kettőt együtt 1.000 forintért adnám!

Akit érdekel légysz írjon a bugmano@citromail.hu e-mail címre!

Köszi!

Rillababy Creative Commons License 2009.03.25 0 0 303
Előzmény: thunderhead (278)
Rillababy Creative Commons License 2009.03.25 0 0 302

Szia!

 

Van egy olyan hogy oxy reload, ezzel talán sikerülni fog. ez ugyanazt az oxydáxiós folymatot fordítja vissza, ami a hajfestés során végbemegy a hajon. Próbáld ki. (selective professional)

 

Veolia Creative Commons License 2008.10.14 0 0 301
Sziasztok!

Nem egészen hajfestéket keresek, hanem egy olyan szert, ami a karomon lévő fekete szőrszálakat szőkítené ki... Nem tudom h létezik e ilyen, ha tudtok róla szívesen venném az ötleteket.
davidvonbarany Creative Commons License 2008.05.23 0 0 300
Én kékesfeketét láttam a Palette Color XXL-nél, de hogyha echte kéket szeretnél, szerintem néz körül a fodrászati szaküzletekben, ott biztos van. Amúgy jó választás, gyönyörű hajszín... remélem hosszú egyenes lesz!
Előzmény: wildcherry (299)
wildcherry Creative Commons License 2008.05.14 0 0 299
nem tudjátok hogy hol lehet tartós kék hajfestéket kapni? nem szeretném kihdrogéneztetni a hajamat .:S eddig csak 5-6 mosásra kimosható festéket láttam..imerősön is de abból elég kellemetlen szín jön ki pár mosás után....és ahoz szőkíteni is kell..:S
Piazza D'Oro Creative Commons License 2007.12.13 0 0 298
Sziasztok!
Szeretném megosztani mindenkivel egy tapasztalatomat - Hennás hajfestéssel kapcsolatban, hátha meg tudom akadályozni, hogy valaki pórul járjon.
Természetes hajszínem a fodrász-értelemben vett szőke, hétköznapi nevén szőkésbarna.
Régóta festem, hol fodrász, hol én csinálom. A Garnier Nutrisse 100-as festéket használtam sokáig, meguntam, aztán kipróbáltam más színeket is. Hallottam a hennáról, gondoltam, kipróbálom, használom egy darabig és talán megerősödik egy kicsit a hajam, addig sem kap ammóniát... Választottam is egy szép barna árnyalatot, befestettem, nagyon szép színe lett, nem volt vele semmi gondom. Ez por volt, amit azért meglehetősen macerás felkenni, amolyan sár-szerű az állaga. Egy idő után (kb fél év) úgy döntöttem, megint szőke leszek.
Hallottam, hogy hennával festett hajat nem szabad egy darabig hagyományos festékkel festeni. Be is tartottam ezt, fél évig abszolút nem festettem a hajam semmivel. Láttam is, hogy már szépen lekopott a henna, gondoltam, most elmegyek fordászhoz. El is mentem a Hajasba (barátnőm ott dolgozik), de ő figyelmeztetett, hogy még fél év sem elég a henna után... és fél, hogy zöld - kék lesz a hajam. Gondoltam, talán nem lesz egy szőkésbarnából zöld... hát tévedtem. Igenis zöld csíkok lettek a hajamban. Nem hibáztatom a barátnőmet, ő szólt előre, én elfogadtam a kockázatot. Reméltem, hogy majd csak kikopik idővel. Nem rikító zöld, de azért eléggé látszik, mindenki egyből észreveszi. Engem nagyon zavar, fogalmam sincs mit kezdjek vele. Olyan szép hajam volt, a hátam közepéig ér, igaz vékonyszálú. Most azon gondolkodom, hogy befestem egy világosbarnára, amíg le nem nő az a rész, de fogalmam sincs, hogy be fogja e fedni.

Van valakinek ilyen esettel tapasztalata? Mi szedi ki ezt a zöldet??? Levágtam egy vékony tincset és kísérleteztem vele, hátha találok valami szert, ami leszedi, de semmi eredménnyel nem jártam. Se citromlé, se egyéb oxidálószer, még a hipo sem szedte ki. Állítólag a henna "beépül" a haj szerkezetébe, azt csak lenövesztéssel lehet teljes mértékben eltávolítani. Azóta már jópárszor festettem Garnier Nutrisse 100 ill. 89 -essel a hajam, de a zöld árnyalatú sáv mitsem változott. Érdekes azonban, hogy frissen mosva kicsit haloványabb, de ahogy zsírosodik, úgy egyre inkább látszik.....
Próbálom most gyakrabban vágni, hogy kicsit gyorsabban nőljön, és minél előbb meg tudjak szabadulni attól a résztől... de ez még sokáig el fog tartani, mert a tövétől kb. 15 centire van, alatta van még vagy 25 centi haj...:-(((.
Ha van valakinek tanácsa, szívesen fogadnám. Köszi!!
ananácska Creative Commons License 2005.03.28 0 0 297

Ha normális tempóban nő a hajad, akkor 4-6 hetente érdemes festeni. Esztétikusabb és jobb is a hajadnak, mintha hónapokat várnál két festés között.

A te eseted kicsit speciális, a fekete lenövés-szőke festés elég gusztustalan dolog, a hatalmas kontraszt miatt feltűnő. Így én azt tanácsolom neked, hogy a 4 hetet célozd meg, ha így is durva, akkor felejtsd el a szőkeséget.

 

"Miért van az hogy egy idő után a hajvégek felé egyre fehéresebb árnyalatú a tövéhez képest ami meg olyan mézsárga afejbőr irányába haladva????!!!"

Ez akkor fordulhat elő, ha nincs időnként átfestve az egész haj (a hajvégek is), hanem folymatosan, több festésen keresztül csak a hajtövet festik. Ha ezt házi festékkotyvasztással, esetleg folyamatos hajvégfrissítés (vágás) elmulasztással kombinálják, akkor elég hamar összejön az általad említett eset.

Előzmény: tundibundi (296)
tundibundi Creative Commons License 2005.03.22 0 0 296

Sziasztok!

 

Milyen gyakran kell a szőke haj tövét festeni,hogy a lenövés ne legyen olyan gáz

(a fekete tőre gondolok)

???

Pl. 6 hetente elég?

Miért van az hogy egy idő után a hajvégek felé egyre fehéresebb árnyalatú a tövéhez képest ami meg olyan mézsárga afejbőr irányába haladva????!!!(ilyet gyakran látok az utcán,és azért kérdezem,mert be akarom festeni a hajam és ilyent nem szeretnék magamnak!!)

ananácska Creative Commons License 2005.03.09 0 0 295

Most látom csak, csöppet régi beírásra válaszoltam.

Ez van.

Előzmény: ananácska (294)
ananácska Creative Commons License 2005.03.09 0 0 294

Szia!

Körülbelül hány alkalommal volt vörösre festve a hajad azon a fél éven belül?

Mert ha normális időközönként (ez nálam 4-6 hét) festetted, akkor elég mélyen beszívhatta a hajad a vörös színt. Illetve minden festéskor volt kenve az egész hajad, vagy csak a lenövés? Ha az teljesen festetted mindig, akkor elég nehéz lesz befedni a vöröset.

Nem hiszem, hogy érdemes lenne otthon kísérletezni ezzel, szerintem bízd szakemberre, ha nem akarsz kikandikáló, minden féle vörös árnyalatban pompázó tincseket a barna sörényedben!

Előzmény: flopi_kukac (292)
Mrs. Diablo Creative Commons License 2004.09.09 0 0 293

Szia!

 

Nekem azt mondták az okosok, hogy a vöröset, ha az ember nem akarja, hogy mindig előtűnjön, le kell "radírozni". Én wella szaküzletben vettem ilyen "radírt", és be is vált, utána már olyan színre tudtam festeni, amilyenre szerettem volna.

 

Előzmény: flopi_kukac (292)
flopi_kukac Creative Commons License 2004.08.30 0 0 292
sziasztok!
egy fél évig festegettem a hajamat vörösesre aztán meguntam és visszafestettem az eredetinél (nagyon sötét barna) egy icurival világosabbra.
mindkettő jófajta volt (no nem valami sokezer forintos) de a barna lekopott helyenként és a vörös kilátszik. no nem vészes inkább érdekes látvány.
az lenne a kérdés hogy ha most befestem egy kimosódó (ami nem nő le hanem egy idő után eltűnik) festékkel (pl fekete) akkor eltűnik-e a vörös szín miután a fekete eltűnt?
a kérdésem konkrétabban: hogy a fekete festékben van-e olyan 'vegyszer' vagy akármi ami leszedi az összes előző festéket? és majd az eredeti hajszínemmel indulhatok?
vagy csak az egész tarkább lesz mint volt és most már háromszínű lesz a hajam?
van erre valami haj- és fejbarát megoldás?
előre is köszi!
üdv: flopi_kukac
Noi Creative Commons License 2004.08.04 0 0 291
Végre eljutottam a henna kipróbálásáig, már kikevertem a trutymót, holnap meg ki is próbálom.
Thor Creative Commons License 2003.12.15 0 0 290
A Belle Color meg a Viva nem olyan fene márkásak és nincsenek is minőség szempontjából az élvonalban. A legtartósabb a boltban kaphatóak közül a l'Oréal Excellence, az nem fog kimosódni az esőtől-hótól, igaz, hogy majdnem 3 ezres egy doboz. Ennyiért én már fodrásznál festetem professzionális festékkel és nem nekem kell maszatolni vele.
Előzmény: Corina17 (289)
Corina17 Creative Commons License 2003.12.14 0 0 289
Off
A hosszú szálú helyett erőset akartam írni.
On
Gondolom ezt az üzit nekem szántad. Köszi a tippet.
Azthiszem már használtam wellát is. Sajnos a nevekkel hadilábon állok, Belle Color-t azt tudom, hogy használtam már, meg Viva Colort(?) Sajnos azt tapasztaltam, hogy minél márkásabb, annál könnyebben mosódik ki. Így mostanában inkább az olcsóbbakat veszem, ezzel 1hónapig kibírom heti 2szeri hajmosással, és 2hétig megmarad a lilás szín, utána már vörös lesz...
Előzmény: Szoszike (288)
Szoszike Creative Commons License 2003.12.13 0 0 288
Szia!

Probalj meg professzionalis hajfesteket venni, pl. wellat, azok nem mosodnak ki annyira altalaban.

Amugy a festestol nem lesz a lenovo haj sem sotetebb, sem vilagosabb, csak maskent hat az eros kontraszt miatt...

Előzmény: lolimano (286)
Corina17 Creative Commons License 2003.12.12 0 0 287
Sziasztok!

Nekem eléggé erős hajam van, dús és hosszú szálú, mivel utálom a színét, ezért festeni szoktam, de hiába próbálgatom a különböző márkájú hajfestékeket, mindegyik kimosódik a hajamból. Így most télen hordhatok sapkát, mert a hólé és az eső is kioldja a festéket... mivel lilás árnyalatúra szoktam festeni a hajam, már sokminden lila tőle :) Elegem van, hogy mindig az egész hajamat újra kell festeni, és nem csak a lenőtt részt! Valami ötlet, tipp?

Észrevettétek már, hogy ha valaki világosra festi a haját, az eredeti hajszínénél sokkal sötétebben nő le, és fordítva? Nekem a majdnem fekete festéktől szinte szőkés a hajam...

lolimano Creative Commons License 2003.11.26 0 0 286
A barátnőm mindig gyógynövény boltban vette, rendelésre hoztak pár nap múlva. De sok helyen nem kell rendelni, van belőle készleten. Pl. a Böszörményi úti gyógynövény boltban láttam már párszor Hennát.
Rá van írva,h hogy kell használni, nem bonyolultabb, mint egy mezei festék. :)
Majd számolj be az eredményről! :)
Előzmény: Noi (285)
Noi Creative Commons License 2003.11.25 0 0 285
Jójójóóó, de honnan? Hogyan? :P
Előzmény: lolimano (284)
lolimano Creative Commons License 2003.11.24 0 0 284
Akkor, haj-rá! :-)
Előzmény: Noi (283)
Noi Creative Commons License 2003.11.24 0 0 283
Pontosan ilyet szeretnék ;P
Előzmény: lolimano (282)
lolimano Creative Commons License 2003.11.23 0 0 282
Nekem egy volt gimis osztálytársnőm hennázta a barna haját vörössel, és gyönyörű lett az eredmény. Nem lett tőle full vörös a haja, hanem szép vöröses árnyalatot kapott, ami főleg a fényben látszódott. Nekem nagyon tetszett, teljesen természetes volt.
Előzmény: Noi (280)
Thor Creative Commons License 2003.11.22 0 0 281
Nem tudom az eredmény milyen lesz (állítólag szép), de fontos tudnod, hogy ha egyszer elkezded hennával festeni a hajad, akkor arra már semmilyen más festék nem megy rá. Ha valaha váltani akarnál, meg kell várni, ameddig lenő a hennával festett rész, levágni, és csak azután lehet mással festeni.
Előzmény: Noi (280)
Noi Creative Commons License 2003.11.22 0 0 280
Bocsi, lusta vagyok visszaolvasni...
Valaki próbálta már a hennát? Pl a Lush félét? Ha a sötét-gesztenyebarna hajamat vörös hennával színezem, akkor mennyire lesz vörös a hatás? És egyáltalán azt hogy kell használni?
-Noi ;PP
csupaszabo Creative Commons License 2003.11.22 0 0 279
Köszi, kipróbálom!
Előzmény: thunderhead (278)
thunderhead Creative Commons License 2003.11.22 0 0 278
Van a Loreal exellence hajfesték(világoskék doboz),3 szőke árnyalata, Supreme blondes,ezek jól világosítanak,direkt arra tervezték,hogy barnából egy lépésben szőke légy,mert több árnyalatot felvilágosít egyszerre,de mégis kíméletesen.Illatszerboltokban kapható,DM,Rossmann,stb.Biztos,hogy világosítani fog,ha a sima szőke festék nem tudott.
Előzmény: csupaszabo (277)
csupaszabo Creative Commons License 2003.11.21 0 0 277
Baromira szeretném, ha sikerülne egyszer végre szőkének lennem. Namármost nekem van egy olyan hajam, ami a dauercsavarót is kirúgja, olyan erősszálú, hogy a hajsütővas is alig fogja.
Az eddigi hajfestéssi próbálkozásaim csak annyi sikert hoztak, hogy egy árnyalattal világosabb lett az egyébként középbarna hajam.
Van valami olyan hajfesték, ami segítene rajtam? Tudom, menjek el fodrászhoz, de azt nemigen tudom megtenni, mert nem nagyon tudok időt szakítani rá.
banderas76 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 276
Ha már egy újabb hajas téma, bedobom ide ezt a linket: Merészebb hölgyek számára, akik szeretnének a frizurájukon változtatni
Festés után a lenőtt haj problémáját is meg lehet oldani egy ilyen huszárVÁGÁSsal, és az eredmény szerintem a legtöbb esetben elbűvölő... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!