Keresés

Részletes keresés

biadamos Creative Commons License 2022.01.10 0 0 12233

Részletes és kipróbált receptek a tutirecept oldalon!

nemlaszloo Creative Commons License 2020.01.11 0 0 12232

Ez az Insta oldal egészséges receptekkel foglalkozik: @fitfalat Érdemes megnézni :) 

fitten_élni Creative Commons License 2019.11.15 0 0 12231

Ha gyakran eszel megfelelő mennyiségű és minőségű zöldséget, nem lehet nagy gond. : )

Persze a gyümölcsök és vitaminok bevitelére is figyelni kell.

Az sem árt, ha a fő étkezést nem éjszakára időzíted... : )

lusuka Creative Commons License 2018.09.18 0 0 12229

Rengeteg jó cucc: http://www.egeszseg-vilag.hu

Klári12 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 12228

Kipróbáltam pékáru sütésénél egy új ötletet, mert nekem sokszor szétestek a kenyerek, kiflik. Láttam a kész termékeknél hogy valami gumival fogják össze hát azt nem mertem de olvastam a lepicol oldalán egy hozzászólásban, hogy az utifűmaghéj is ugyanerre rendeltetett. És így nem olyan szétesős a tészta úgyhogy nekem ez most bevált és a család is eléggé örül a szebb kinézetű ételnek.

Maule Creative Commons License 2018.03.27 0 0 12223

Vegan sajt:, pl. Nyers kesudio, aztat vizben, aztan leturmixol sorelesztovel, citromlevel, pici so. Ez 1 hetig elall hutoben. Hozza friss fuszernoveny, pl snidling, es kituno kremsajt lesz belole. De lehet belole tesztaszosz, vagy pizzaszosz is. 

Előzmény: Takacsveca93 (12219)
osika16 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 12221

Kedves fórumozók, 

 

Most írom a szakdolgozatomat, amiben az érzelmek és a testsúly kapcsolatát vizsgálom nők körében. 

Olyan kitöltőkre van ehhez szükségem akik nem a vékony lányok táborát gyarapítják, amennyiben elmúltatok 20 évesek és van 5 percetek akkor kérlek töltsétek ki a tesztemet. Rendkívül nagy segítséget jelentene!

 

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSekQUMjn2xl5Q7eznshsT6se7aqZsJhNYruH1xDo3NQxSr3DA/viewform?usp=sf_link

 

petike23 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 12217

Szia!

 

Szerintem sem a pecsétviasz-gomba, sem a spirulina nem erősíti az immunrendszert.

 

Táplálkozz kiegyensúlyozottan, mozogj (sportolj) sokat; ez a legtöbb (és legjobb), amit tehetsz.

http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/16700/tenyek_tevhitek_immunerosites

Előzmény: lojikaaa (12216)
lojikaaa Creative Commons License 2017.11.23 0 0 12216

Helló!

 

Ma netezés közben akadtam rá erre az oldalra, ahol elég szépen körbeírják, hogy miért fontos az immunredszer erősítése.

Ti mit gondoltok erről? Szakmailag megalapozottnak tűnik a számotokra?

Szklenár Norbert Creative Commons License 2017.11.05 0 0 12215
tibi930201 Creative Commons License 2017.10.26 0 1 12214
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.27 -1 0 12213

Az egészséges táplálkozás egy dolog.

 

Azt vettem észre az elmúlt egy évben, hogy aki folyton hazudik, az lebetegszik. És mindegy mit eszik.

Aki hazudik az azon aggodalmaskodik, tépi magát hogy nehogy kiderüljön a hazugsága=negatív stressz.

Aztán utána  a hölyéje arra haragszik, akinek hazudott. Aszondja, hogy miatta lett beteg. Pedig nem.

 

Úgyis fogalmazhatnók, hogy önmérgezés.

 

Apám rengeteget hazudott és 2007ben aszonta, hogy miattam nőtt benne  a daganat. Állítás hamis. A negatív stressz miatt nőtt benne a daganat. Negatív stressze meg abból volt, hogy hazudott nekem folyton meg másoknak is. Emiatt nem tudott tükörbe nézni. Ha valaki nem hazugságokkal éli az életét, akkor kevesebb az esélye a negatív stresszre - azt láttam.

http://www.stresszdoktor.hu/Figyelmezteto_jelek.html

 

Mondjuk negatív stressz lehet más is. Ha az ember mániákus hazudozókkal van körülvéve.

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.08.14 0 0 12212

Guruk, értők: senki?

Előzmény: [fidelio] Pirandus (12210)
Vanda-21 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 12211

Csokis muffin készítése madagaszkári kakaóbabból aszalt vörös áfonyával

Recept: https://kakaobab.com/blogs/csokis-muffin/kakaobab-receptek

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.07.01 0 0 12210

Üdv mindenkinek! Unokahugom érdekes, de enyhén gyanús összetételű bogyót kínál. Véleményezitek? Kösz:

 

Összetevők: tömegnövelő szerek (cellulóz, hidroxipropil-metil-cellulóz), L-aszkorbinsav, növényi fehérje, keserű narancs gyümölcs kivonat, növényi rost, szójalecitin, csipkebogyó kiconat, acerola kivonat, fényező anyag (zsírsavak), csomósodást gátló anyag (zsírsavak magnéziumsói, talkum, szilicium-dioxid), keményítő, nedvesítőszer (polidextróz, nátrium foszfátok) színezék (titán-dioxid, vasoxidok és vas-hidroxidok), cukor, atioxidáns (alfa-tokoferok, nátrium-aszkorbát), stabilizátor (nátrium acetát), kolekaciferol.

 

Kicsit sok, kevesebb több volna, nem? A vastagbetűvel kiemelt két összetevő különösen aggodalmas, nem? Kösz az értékeléseket.

Sanya201 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 12209

Chiamagos-almás-alacsony kalóriás puding:

Kicsit görgetni kell, hozzá, kábé a harmadik képernyőn lesz, videóval. Elég jó...

http://www.egeszsegesetelek.hu/blog/a-chia-mag-elonyos-egeszsegugyi-hatasai

Eleon Nóra Creative Commons License 2015.06.20 0 0 12207

Szia!

 

Örülök, hogy élsz és jól vagy. Annak idején sokat vívtunk, tán emlékszel. Azt hittem, végleg elhagytad a topicot, nem is volt itt mozgás kicsit sem. :)

Egészség rendben? 

Előzmény: Stoner1 (12206)
Stoner1 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12206

Sziasztok!

Igen, én vagyok, aki ezt a fórumot elindítottam, réges rég. Most 68 éves vagyok és köszönöm jól, Aki ismer, jöjjön beszélgetni! Jó volna tudni, hogy azok, akik annak idején itt voltak, és talán egy kicsit jobban is lettek attól, amit itt olvastak (már, hogyha nem folyamatos huzakodást találtak..), szeretném, ha leírnák, mi történt velük azóta.

Ez itt a honlapom, aki még nem tudná:

http://kovigabor.tulelo.hu

krisdora Creative Commons License 2015.02.19 0 0 12205

Valami jó kis egészséges, különleges receptet én is szívesen vennék... Ötletek?

fenyesricsi Creative Commons License 2014.08.22 0 0 12204

Sziasztok! Azért írok ide mert szeretnék segítséget kérni tőletek. Az a helyzet, hogy a feleségemmel Szeptember 9-én megyünk a BudapestArénába a Blondie koncertre. Az egész egy meglepetés lesz és a koncert lesz a nagy durranás az este végén. Szóval azért írok ide mert szeretnék egy könnyen elkészíthető, könnyed és egészséges receptet kérni tőletek. A feleségem nagy egészség mániás szóval gondolom jó helyek kérdezősködök. A koncert 8-kor kezdődik szóval inkább egy késői ebédre gondoltam. Nem vagyok egy nagy főzőmágus de teljesen ügyetlen se. Köszönöm a segítségetek!

Cingi123 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 12203

lala

Stoner Creative Commons License 2013.06.12 0 0 12202

  

 

     Gránátalma virág

 

 

                                                                                     Egy kis kádártai üdvözlet

Stoner Creative Commons License 2013.06.12 0 0 12201

Szia Almácska!

Te vagy az egyetlen, akire mindig számíthatok.. Egyébként pedig igazad van: valóban gigászi küzdelem zajlik. Mindenütt ott lapulnak a sötét erők...

 

Látlak néha a skype-on. Itthon vagy, vagy az egy másik személy (nedudki /Rejtő)? Ja, és a Duna benneteket nem látogatott meg? Rögtön rád gondoltam, hátha éppen a gondoládban gondolkodsz.

Jablko Creative Commons License 2013.06.12 0 0 12200

Tetszett ez az "aki még emlékezett a NAGY HARCRA" megfogalmazás - olyan, mint egy galaktikus történetmondó meséjének egy kis részlete. :)

 

Üdv: Jablko (Apfelstrudel :) )


Előzmény: Stoner (12194)
Stoner Creative Commons License 2013.06.10 0 0 12199

Ez az ebéd

Stoner Creative Commons License 2013.06.10 0 0 12198

Stoner Creative Commons License 2013.06.10 0 0 12197

A mai recept: cseresznye! A reggeli gyermekláncfű, spenót, banán+ kis desztillált víz turmix későbbre maradt, mert tegnap az első cseresznyefa látogatás után, az esti szedés-evés, és a reggeli kalapnyi cseresznye után azonnal nem tudtam meginni. 

Itt találtok jó ötleteket:

http://veg.hu/viewtopic.php?f=40&t=330&start=11400

Stoner Creative Commons License 2013.06.05 0 0 12196

Petike23!

Látom, az egység még mindig kész a bevetésre.

Én csak szerényen maradok az egészségnél.

Előzmény: petike23 (12195)
petike23 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 12195

Talán nem ártana felülvizsgálni az akkori viselkedésedet.....

Előzmény: Stoner (12194)
Stoner Creative Commons License 2013.06.03 0 0 12194

Sziasztok!

 Itt vagyok, élek. Egyúttal szeretném felébreszteni ezt a topicot. Annak idején... nem túl barátságos módon lettem kitessékelve. Remélem már folytathatjuk! Ennek az "élesztési eljárásnak" az volt az apropója, hogy tegnap a feleségem találkozott egy kedves régi fórumozóval, aki még emlékezett a NAGY HARCRA, ahogyan innen kiebrudaltak a "belső ellenségek". Ez annyira fellelkesített, hogy úgy érzem, van még szükség egy kis lélekerősítésre.

 

Jelenleg a 80/10/10 veg.hu fórumon írogatok néha, és abból, ami ott fogad benneteket, kb látni lehet, hogy mi változott velem azóta... Semmi. Vagyis a topic szellemében élek, nyugdíjasként. A kertünket segítem az élet viszontagságait elviselni, és a második, egyben utolsó melegház körüli munkáinkkal vagyok elfoglalva. Ha jut idő rá, szívesen zenélek a fiaimmal, mint alig egy hete is tettük Bálint fiam által szervezett nagysikerű koncertünkön.

Várom kérdéseiteket!

Írásaim szép számban láthatók: http://kovigabor.tulelo.hu címen

 

Üdvözlettel: Gábor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!