Keresés

Részletes keresés

AndiBarbie Creative Commons License 2013.06.08 0 0 398

https://www.facebook.com/pages/Pacal-%C3%BCzem/525886244094125  Pacal rajongók figyelem :D, ha jó recepteket szeretnétek, a magyar konyha mellet más népek pacalételeit is megkóstólnátok, látogassatok el ide! Képekkel, idézetekkel gazdagítva az étel élményét :)

AndiBarbie Creative Commons License 2013.06.08 0 0 397
Amerigo61 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 396

Sziasztok,

 

A konzerv pacallal kapcsolatban kérdezném, hogy ezeket mennyire sikerül szagmentesíteni a gyártásnál? Szeretem a pacalt, de ha büdös, azzal a világból ki tudnak kergetni  ...

kristof1986 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 395

Hello Gabi!

 

köszönöm szépen a tippet & tanácsot,

ezek alapján cselekedtem, a tescoban kapható csülkös pacalból vettem néhány darabot. :)

 

nagy volt az öröm, amikor kipakoltam a bőröndömből a pacalokat :D

 

még egyszer köszönöm! :D

kellemes hétvégét & üdv,

Kristóf

Előzmény: hugoneni (394)
hugoneni Creative Commons License 2013.01.29 0 0 394

Szevasz!

Apukád rendes ember lehet,mert szereti a pacalt!

Szerintem mindegyik konzerv ehető,de a legtöbbet utána kell tuningolni!

A TESCO-ban lehetett kapni pacalt csülökkel.

Nem a normál,de nem is a maxi méretű dobozolása van.

A doboz mérete a kettő között van.

Két embernek is elegendő mennyiségű.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv.:Gabi

Előzmény: kristof1986 (393)
kristof1986 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 393

sziasztok!

 

apám imádja a pacalt,

de külföldön él és nem igazán tudja beszerezni az elkészítéséhez szükséges dolgokat.

 

szerintetek melyik itthon kapható pacalkonzerv a legjobb?

 

nagyon köszönöm a tippeket!! :)

Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.18 0 0 392

Üdv!

Bevallom nagyobbnak véltem a pacalrajongók táborát.

Akkora amekkora, azok számára akik látogatják a topikot belinkelem pár olyan előbbi hozzászólásomat, melyek témábavágóak és esetleg hasznukra lehet a tartalmuk.

 

Pacal I.

Pacal II.

Pacal II.

Pacal IV.

Pacal V.

 

Hivatkozások forrása: Minden, mi bélnek, s bimbóknak gyönyöre

 

Boarhunter. Creative Commons License 2012.08.17 0 0 391

Két házi füstöltcsülök meg két kiló pacal. Cserépedényben, sütőben...

 

jagger3 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 390

Bravó, köszönöm a linket 5***

Előzmény: magyar bucó (389)
magyar bucó Creative Commons License 2011.04.24 0 0 389
Előzmény: jagger3 (384)
H_G Creative Commons License 2011.04.24 0 0 388

Viszont a vele kiszőkített nők, azok nagyon :)

 

 

Előzmény: zsandár (386)
jagger3 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 387

A tömény h2o2 nagyon veszélyes, de hígítva már nem, és magától bomlik vízre és oxigénre, mindkettő ártalmatlan.

 

Előzmény: zsandár (386)
zsandár Creative Commons License 2011.04.23 0 0 386

Én már ettem birkapacalt ,nem rossz, de gyengébb , mint a marhapacal.

 

Saját tapasztalat:Én már párszor tisztítottam meg marhapacalt marhavágás után.Hűvös időben 2 napig beáztattam jó sűrű meszes vízbe, aztán sterimobbal hófehérre mostam, sós-ecetes vizes töbszöri átmosás .A végére teljesen konyhakész lett.Volt vele szenvedés de mégérte.

A hidrogén peroxid nem veszélyes??

Előzmény: jagger3 (384)
jagger3 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 385

Természetesen "Rajongó"-t akartam írni.

 

jagger3 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 384

Kedves Raongó olvtársak!

 

Birkapacal tapasztalatok vannak valakinek? rövidesen lesz szerencsém hozzá, mert vágunk, eddig kidobtam, de megpróbálkoznék vele ha jó sikerült már valakinek...

 

Ami a marhapacalt illeti: előmosás és tisztítás után (amikor már a fodrok közt nincs szutyi és "csak" a szine és a szaga az undormány) akkor 3 % os h202 oldatban áztattam egy müanyag!!! lavórban és hűtőben egy napot, utánna  átöblít, gyökérkefe és minden korrekt volt. A müanyag lavór fontos, mert a fémek és oxidjai katalizálják a h2o2 bomlását, és nem ér semmit a dolog.

 

Néhány étel amit megkóstolnák de jó receptet és technológiát nem tudok rá:

rántott pacal

pacal leves (erdélyben és peruban Nazca városban ettem, fehér szinű lötyi volt de nagyon finom, fél sol volt 2004 ben egy tányér "leves".

köszönettel:

J.

 

jagger3 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 383

Szia!

 

Szeriintem a H2O2 (hidrogén peroxid) majd az egyetlen olyan anyag, ami megfelel az élelmiszeripari fertőtlenítési célra. (oxigénre és vízte bomlik eléggé gyorsan) Volt szerencsém 2-3 %osra hígított  anyagot használni , ami szépen elvette a szagát és kifehérítette a pacalt.

Előzmény: Mooni (375)
Berci75 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 382
Köszi!
Lehet ott rontottam el, hogy nem főztem. Attól bizonyára jobban lejön a kosz.
Egyébként a hétvégén ettem gombásat, de nem jött be...
...felesleges bonyolítani!
Előzmény: tuutuu (381)
tuutuu Creative Commons License 2010.04.06 0 0 381

Na, míg el nem felejtem.

Szóval semmi különös, először megsikálni, amennyire lehet, aztán sima vízben zubogtatni vagy 40 percig, és utána újra sikálni. Gyökérkefe rulez !

 

Aszonta az Öreg, hogy próbálta ő is a meszes figurát, de legyintett, és azt az arckifejezést nem tudom ideábrázolni...:}}}

( nem én hoztam szóba, hanem ő.)

 

Szerintem az ecetes vízben forralás utáni sikálás talán jó lehet...

( Őszintén szólva a félkészt is szoktam ecetes vízben gyopálni, mert még úgy is határeset...:}}).

 

Szóval nem egyszerű, úgy tűnik..

Előzmény: Berci75 (379)
Berci75 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 380
Ja, mondok egy tutit:
Szeged (Újszeged) Cirbi kocsma. Minden pénteken frissen! (körömmel)
Hatalmas adag és a legjobb, amit ettem...
Berci75 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 379
Kíváncsian várom, mert lesz még vágás...
Előzmény: tuutuu (378)
tuutuu Creative Commons License 2010.03.30 0 0 378

Majd megkérdem atyámat, régebben ő az elejétől szokta indítani, igaz, baromi büdös volt ( anyám el is szokott menekülni), de viszonylag hamar a végére ért.

Azt hiszem, többször ecetes vízben főzte, akkor tisztítható, onnantól meg még egy-két főzés-de utoljára úgy 40 éve volt ilyen, könnyen lehet, hogy tévedek..

Előzmény: Berci75 (376)
Mooni Creative Commons License 2010.03.30 0 0 377
Lehet próbálkozni, ha sikerül írd meg ide. Korábban próbáltuk  x napon keresztül (hűtőben tartva) folyamatosan cserélt ecetes vízben áztatni, de az eredmény elmaradt. Ugyanolyan zöld színe volt, mint előtte. Megfőztük a kutyáknak, de olyan jó illata volt, hogy majdnem sajnáltuk odaadni nekik. :) Ezután mondta a korábbit egy húsos ismerősünk. Állítólag a "nagyok" is így csinálják. 
Előzmény: Berci75 (376)
Berci75 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 376
Köszi a választ! Hát... így biztosan nem fogom tisztítani. :)
Még keresgélek gyors és hatékony módszer után.
Előzmény: Mooni (375)
Mooni Creative Commons License 2010.03.29 0 0 375

Szia!

Egy napig oltott meszes vízben áll, majd alapos átmosás után nagyon kis hidrogén-peroxidos vízben szintén egy napot. Gyönyörű lesz, de nagyon sokszor ki kell mosni, mert utóbbi anyag nem túl egészséges.  Többet túléltünk, legutóbb kecskepacal volt mangalica csülökkel...

Előzmény: Berci75 (374)
Berci75 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 374
Sziasztok!
A minap vágott 3 marhát valaki, és odaadta az egyik gyomrát vödörbe, tokkal vonóval (ingyé)
Hát lelkesen nekiláttam a kimosásának, de 3 óra küzdés után feladtam. Egyébként nem volt gyomorforgató, csak nem jött le a kosz...
Valaki tudja, hogyan csinálják a tisztítást nagyüzemileg? (Én gőzborotvára gondolok, mert kézzel nem tudom elképzelni a kimosást.)
sjeneis Creative Commons License 2010.03.13 0 0 373
Ti mind betegek vagytok!!! Pacal Fórum????? Áldás mindenkinek aki ide Ír!!!!
Boarhunter Creative Commons License 2010.01.14 0 0 372
Egy kedves barátom beígért egy kis bölénypacalt. Kíváncsian várom...
Előzmény: Lenkenéni (371)
Lenkenéni Creative Commons License 2010.01.14 0 0 371

Sziasztok Pacalrajongók, Körömpörköltrajongók és Csülökpörköltrajongók!

 

Ne keverjétek össze őket!

 

Tudjátok, régebben az úgy volt, hogy a pacalt a vagóhídról zsákban vitték haza a cigányok. Nem ette azt úri gyomor. Nagyanyám is hazahúzott jónéhány zsákkal. Adták azt ingyen, mert ha nem viszik el a cigányok, vitték a dögkútra. Ezért csak elmosolyodom, amikor egy csárdába betérve az étlapon pacalpörköltöt találok, nem is akármilyen áron.
Ma is megfőzöm elég gyakran, de nem a fagyasztott olasz vagy lengyel vagy bármilyen előkészített pacalból. Van még egy-két vágóhíd. Ott még mindig 400 Ft egy kiló nyers pacal. Kicsit nyálkás, kicsit véres és büdös is. Ez a pacal, azt hiszem. Hogyan is kell elkészíteni az igazi jó pacalt? Leírtátok az összes jó receptet és praktikát. A nagyanyám receptje:.... az titkos.

 

Jóétvágyat!

sura Creative Commons License 2009.06.30 0 0 370
A Pozsonyi Kisvendéglőben (Bp.XIII.)
Előzmény: Törölt nick (354)
cod44 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 369
Jó étvágyat. De ez marhapacal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!